Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-30, 12:31   #871
brukselka
Zadomowienie
 
Avatar brukselka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pytanie o STAŻ

ja zalatwialam 3 tygodnie staz..i tylko dzieki przychylnosci kierowniczki sadu mnie przyjeli ..najpierw byla wojna z babkami wurzedzie potem sie wnerwilam i poszlam dokierowniczki PUp-U..

PRAWDA JEST TAKA..ZE NAJLEPIEJ JKABYS WIEDZILA GDZIE CHCESZ NA STAZ..i trzeba chodzic co 2 dni.. zeby cie pamietaly i mialy dosc.. powtarzam na staz mozna isc kiedy sie chce..czy skonczyc technikum, liceum czy licencjat ..do 26 roku zycia przysluguja.. problem tylko zeby znalezc dla siebie odpowiedni i nie godzic sie na byle co..bo jak masz pracowac 5 dni w tygodniu po 8h za 450 zl. to masz prawo wymagac czegos co ci zaprocentuje w przyszlosci!
__________________
"jesli wypowiesz cos dobrego, na tym sie skonczy. Jesli wypowiesz cos zlego, na pewno sie spelni."
brukselka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 15:08   #872
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Sabcia87 Pokaż wiadomość
A jedna przydzielili odrazu do pracy a nie na staż, ale nie przyjęła bo miała problem z dojazdem to ja skreślili na 3 miesiące z listy bezrobotnych,
z tego co sie orientuje (choc glowy uciac nie dam ) maja prawo do skreslenia z listy bezrobotnych, kiedy tenze bezrobotny 3 razy odmowi jakiejs tam formy ich wsparcia - czy to staz, czy szkolenie czy oferta pracy
niby z zalozenia bezrobotny powinien byc zwarty i gotowy do natychmiastowego podjecia pracy ale wiadomo ze rozne wypadki chodza po ludziach
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 15:50   #873
Sabcia87
Zadomowienie
 
Avatar Sabcia87
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 163
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje (choc glowy uciac nie dam ) maja prawo do skreslenia z listy bezrobotnych, kiedy tenze bezrobotny 3 razy odmowi jakiejs tam formy ich wsparcia - czy to staz, czy szkolenie czy oferta pracy
niby z zalozenia bezrobotny powinien byc zwarty i gotowy do natychmiastowego podjecia pracy ale wiadomo ze rozne wypadki chodza po ludziach
Właśnie wszyscy to mówią i koleżanka tez tak myślała, wiecie jaki szok przeżyła jak jej powiedzieli że ją skreślają? A jakie słowa leciały jak wyszłyśmy z tamtąd
__________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i żyć na nowo...
Sabcia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 16:49   #874
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez brukselka Pokaż wiadomość

PRAWDA JEST TAKA..ZE NAJLEPIEJ JKABYS WIEDZILA GDZIE CHCESZ NA STAZ..i trzeba chodzic co 2 dni.. zeby cie pamietaly i mialy dosc.. !
hehe rozbawilas mnie, ale zdanie jak najbardziej prawdziwe
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 18:23   #875
brukselka
Zadomowienie
 
Avatar brukselka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pytanie o STAŻ

negocjacja przezyta na wlsanej skorze
__________________
"jesli wypowiesz cos dobrego, na tym sie skonczy. Jesli wypowiesz cos zlego, na pewno sie spelni."
brukselka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 21:45   #876
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: stażżżżżż..

Cytat:
Napisane przez brukselka Pokaż wiadomość
staz wogole nikogo nie obowiazuje chesz to idziesz nie chcesz to nie idziesz..to tyjestes dla stazu..dla doswiadczenia a nie ono do ciebie..co do zatrudnienia sprawa wyglada tak ze zatrudniajacie na pol roku (zazwyczaj) i po tym okresie moze sie skonczyc staz lub moga go przedluzyc( chyba nawet w czasie tego stazu moga cie zatrudnic- ale glowy nie daje) wiec po przedluzeniu tego stazu dopiero maja obowiazek cie zatrudnic..ogolnie takiego obowiazku nie ma bo i z jakiej racji
To było do mnie ? JA CHCĘ PO STUDIACH IŚĆ NA STAŻ !! -w tym cała istota. Pytałam o coś innego. Jaka jest różnica hmm formalna pomiędzy umową o dzieło a umową o pracę. Mogę pracować sobie dłużej niż 3 m-ce na umowę o dzieło a potem iść na staż ? Dzisiaj się dowiedziałam, że UP wcale nie musi wiedzieć, że pracuję na umowę o dzieło. Wie o tym tylko Urząd Skarbowy, ale ile w tym prawdy? Kto mi odpowie na powyższe pytania ? i kto był w takiej sytuacji: pracował a potem poszedł na staż?
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-30, 22:03   #877
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: stażżżżżż..

nie jestem juz na bieżąco ze stazem bo skonczylam go kiedys tam ale wydaje mi sie ze staż moga miec soby ktore NIE PRACOWALY jeszcze, tylko nie wiem jak to sie tyczy umowy o dzielo, ale umowa o prace na pewno skresla ze stażu
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 09:18   #878
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: stażżżżżż..

Właśnie...jak to z umową o dzieło?
Z tego co się dowiedziałam to 1 osoba pracowała parę m-cy na umowę o dzieło a potem załapała się na staż z UP. Ale jaką mam pewność, że tak było?
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 09:56   #879
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Pytanie o STAŻ

Ale w dalszym ciagu nie dostalam odpowiedzi na pytanie jakie papiery musze miec zglaszając sie do Urzedu Pracy ?
Nie mam jakiejs wybranej firmy bo nie wiem gdzie by mogli mnie przyjąć ...

o jakie badania chodzi ktos wspomnial (mam ksiazeczke pracownicza)? dyplom tez mam zakonczenia poprzedniej szkoly, NIP tez posiadam
z tego co wiem zajmuje zalatwienie tych spraw kolo miesiaca (jak u znajomych) teraz wyjezdzam na 2 tygodnie do turcji wiec bede w polowie sierpnia czy w takim razie zdąrze na wrzesien ?

Mialam wczesniej takie wyobrazenie (mozliwe ze bledne) ze ide do UP i pytam sie o mozliwosc stażu i oni mi dają i chyba tak chcialabym zrobic
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 10:03   #880
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o STAŻ

imago84 ja interesowałam się stażem po liceum bo nie wiedziałam jakie studia wybiorę. Tam mają oferty stażu, możesz sobie jakąś wybrać, która Tobie będzie odpowiadać albo samej pochodzić po instytucjach i popytać tam odpowiedniej osoby, najlepiej dyrektora, prezesa itp. Formalności to już prostsza sprawa, wtedy w Urzędzie Pracy o wszystkim Tobie powiedzą jak już będziesz miała coś na oku. U mnie do stażu nie doszło bo jestem na studiach dziennych, a nie zaocznych. Najlepiej wybierz się dzisiaj tam skoro w najbliższym czasie wyjeżdzasz.
O papierkowych sprawach np. badaniach nic nie wiem, ale tak jak powiedziałam w UP Ci powiedzą. Wg mnie formalności dużo czasu nie zajmują.
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 10:04   #881
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o STAŻ

Właśnie doczytałam, że teraz wyjeżdzasz, ale może udaj się jeszcze dzisiaj do UP. Zapytaj o oferty i zaklep sobie jakąś. Najlepiej w jakimś fajnym miejscu bo staż w sklepie po studiach to chyba hmm trochę nieinteresująca propozycja spędzenia tam paru m-cy.
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 10:19   #882
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Pytanie o STAŻ

No dokładnie w sklepie odpada... wolałabym nawet jakąś papierkowa robote za biurkiem przy pc (ale to nie odemnie zalezy)
Raczej nie bede w stanie jechac do UP bo mam duzo zalatwien w zwiazku z wyjazdem
Ale w zwiazku z tym ze chcialabym do biura kompletnie nie wiem gdzie by mozna bylo sie zapytac o przyjecie na staż...
Myslicie ze jak przyjade kolo 20 sierpnia to nic juz nie zalatwie gdyby sie okazalo prawda ze tylko przyjmuja na staz w lutym i wrzesniu
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 10:28   #883
natallkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar natallkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 086
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
No dokładnie w sklepie odpada... wolałabym nawet jakąś papierkowa robote za biurkiem przy pc (ale to nie odemnie zalezy)
Raczej nie bede w stanie jechac do UP bo mam duzo zalatwien w zwiazku z wyjazdem
Ale w zwiazku z tym ze chcialabym do biura kompletnie nie wiem gdzie by mozna bylo sie zapytac o przyjecie na staż...
Myslicie ze jak przyjade kolo 20 sierpnia to nic juz nie zalatwie gdyby sie okazalo prawda ze tylko przyjmuja na staz w lutym i wrzesniu
Najlepiej idz do UP i tam najpierw się dowiedz co maja do zaproponowania. Jeśli nic ciekawego to pomysl- moze ktos znajomy ma jakies biuro, mozna tez popytac w roznych urzedach, sądach itp.
A to kiedy przyjmuja na staż zalezy chyba od poszczególnych UP (od ich środków). Więc może byc nawet tak ze pojdziesz 20 a 24 juz bedziesz na stazu. to jest chyba bardzo róznie.
Ja dzisiaj znowu ide do PUP i jesli to nadal bedzie aktualne to chyba bym chciała u nich odbyc staż
natallkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 10:35   #884
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez natallkaa Pokaż wiadomość
Najlepiej idz do UP i tam najpierw się dowiedz co maja do zaproponowania. Jeśli nic ciekawego to pomysl- moze ktos znajomy ma jakies biuro, mozna tez popytac w roznych urzedach, sądach itp.
A to kiedy przyjmuja na staż zalezy chyba od poszczególnych UP (od ich środków). Więc może byc nawet tak ze pojdziesz 20 a 24 juz bedziesz na stazu. to jest chyba bardzo róznie.
Ja dzisiaj znowu ide do PUP i jesli to nadal bedzie aktualne to chyba bym chciała u nich odbyc staż
No wlasnie z UP jest różnie w miastach a co to jest PUP?
myslisz ze tak szybko bylabym na stażu mze faktycznie jak beda potrzebowac kogos a co do stażu np w sądach wydaje sie mi ze tzreba miec znajomosci aby sie tam dostac...
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 11:01   #885
brukselka
Zadomowienie
 
Avatar brukselka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pytanie o STAŻ

PUP to powiatowy urzad pracy..(sa wojewodzkie i powiatowe), jesli chodzi o staz to zalezy od szczesia i czasu w jakim sie wybierzesz do urzedu..bo raz jest ich bardzo duzo a raz bardzo malo, jesli masz przemyslany jakis staz to mow im od razu bo oni beda go dobierac na podstawie tego gdzie wczesniej pracowalas(mnie nawet o wyksztalcenie nie pytali), mysle ze o prace biurowa nie jest trudno..duzo firm potrzebuje stazystow. staz w sadzie nie zalezy od znajomosci ..najwieksze szanse o ile jest nabor maja osoby studiujace prawo (niezaleznie od roku) ci tez maja najwieksza sznase na zatrudnienie po odbyciu stazu- chociaz nie jest to gwarantowane i raczej zalezy od szczescia..potem dopiero sa "zatrudniani" na staz inni.. nic po znajomosciach nie zalatwisz..wszystko zalezy od naboru i umowy sadu z urzedem pracy. wcale nie jest najgorsze dostac sie na staz..najgorzej jest go sobie wywalczyc !!!!!
__________________
"jesli wypowiesz cos dobrego, na tym sie skonczy. Jesli wypowiesz cos zlego, na pewno sie spelni."
brukselka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 09:11   #886
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Pytanie o STAŻ

Ja zadzwonilam wczoraj do PUP w moim miescie i pani mi powiedziala ze aby pojsc na staż musze najpierw uzyskac status bezrobotnego (czyli musze sie zarejestrowac ) co zajmie 1 dzien
miedzy sierpień / wrzesień maja dostac dofinansowanie
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 09:39   #887
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o STAŻ

imago84 to leć do UP i zarejestruj się co Ci innego zostało ? To nie zajmie dużo czasu. W tym czasie zainteresuj się ofertami. Trzeba może zgłosić, że czekasz na staż ? Bywa tak, że oni sami do Ciebie zadzwonią z ofertą jeśli spełnisz wymagania pracodawcy (doświadczenie zawodowe, umiejętności itd., dlatego takie dane musisz w UP o sobie zostawić).
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 10:27   #888
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
imago84 to leć do UP i zarejestruj się co Ci innego zostało ? To nie zajmie dużo czasu. W tym czasie zainteresuj się ofertami. Trzeba może zgłosić, że czekasz na staż ? Bywa tak, że oni sami do Ciebie zadzwonią z ofertą jeśli spełnisz wymagania pracodawcy (doświadczenie zawodowe, umiejętności itd., dlatego takie dane musisz w UP o sobie zostawić).
W stażu chodzi chyba o to, że to jest pierwsza praca, przeznaczony jest dla tych, którzy nie pracowali, więc raczej trudno mówić o doświadczeniu zawodowym (no chyba że wliczyć tutaj odbywane w czasie nauki praktyki zawodowe, podczas których nikomu zbytnio nie zależy, żeby praktykant zdobył jakąś wiedzę)
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 16:46   #889
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
Ja zadzwonilam wczoraj do PUP w moim miescie i pani mi powiedziala ze aby pojsc na staż musze najpierw uzyskac status bezrobotnego (czyli musze sie zarejestrowac ) co zajmie 1 dzien
miedzy sierpień / wrzesień maja dostac dofinansowanie
w tym samym dniu możesz się zarejestrować na bezrobociu i na staż mnie to zajęło jakieś 2 godzinki ( zależy od tłumów )
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 17:10   #890
natallkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar natallkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 086
Dot.: Pytanie o STAŻ

to trwa bardzo szybko- dokładnie zależy od tłumów, ale nie powinny one byc wielkie. w moim przypadku trwało to bardzo krótko- zarejestrowałam sie w piatek, w ten sam dzień poszłam zapytać o staże i od jutra zaczynam trzymajcie kciuki
natallkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 08:36   #891
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Pytanie o STAŻ

Jaa natalka fajnie ze juz idziesz na staż a mozna zapytac gdzie ?
jak przyjade z Turcji polecę od razu sie zarejestrowac czyli musze miec dowod osobisty i swiadectwo ukonczenia szkoly abym mogla załatwic od razu staż jak sie da mozna spróbować
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 09:35   #892
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
W stażu chodzi chyba o to, że to jest pierwsza praca, przeznaczony jest dla tych, którzy nie pracowali, więc raczej trudno mówić o doświadczeniu zawodowym (no chyba że wliczyć tutaj odbywane w czasie nauki praktyki zawodowe, podczas których nikomu zbytnio nie zależy, żeby praktykant zdobył jakąś wiedzę)
Tak, masz rację Rozpędziłam się. Chodziło mi właśnie o umiejętności: j. obce, obsługa urządzeń biurowych, prawo jazdy itd. itd.
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 12:20   #893
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pytanie o STAŻ

Dziewczyny, co do skreślania z ewidencji osób bezrobotnych, to nie ma czegoś takiego jak "3 razy można odmówić" Wystarczy raz nie przyjąć oferty zatrudnienia, skierowania do pracy lub na staż, kursu, czy przygotowania zawodowego, a już się wylatuje.
Wiem, bo jestem na stażu właśnie w PUP-ie
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 12:48   #894
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Pytanie o STAŻ

1 raz????? czyli ze zaproponuja mi cokowilek ja odrzuce i wylatuje????
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 13:20   #895
kamilciaop
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 450
Dot.: Pytanie o STAŻ

Ja bylam na stazu...ale nie odrazu po skonczeniu szkoly sredniej...bylam bodajze na drugim roku studium policealnego...i to nie prawda ze do stazu nie maja prawa ci ktorzy sie ucza...fakt jesli ktos studiuje dziennie to nie da rady...ale z zaocznymi studiami nie widze problemu...na stazu poczatkowo dostawalam cos oko 450 zloty a pod koniec stawka wzrosla bodajze do 470 zloty z groszami. Nie narzekalam na ta stawke bo na swoje wydatki mialam...Tylko ze jest tez taka sprawa ze zalezy gdzie sie ten staz odbywa...ja odbywalam w bibliotece publiczej wiec dla mnie to byl raj Spokojnie cichutko...Gorzej mieli ci ktorzy odbywali staz w Urzedzie Gminy...traktowni byli jak sluzacy...wszystko co najgorsze spadalo na nich...i jesli mialabym odbywac staz na ich miejscu nie zgodzialbym sie na te 450 zloty...
Ale ogolnie mowiac staz to dobra sprawa...mozna tez sie sporo nauczyc...a noz widelec po skonczeniu stazu uda sie na stale zostac na tym miejscu i za wieksze pieniadze.
kamilciaop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 13:22   #896
aurelia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Pytanie o STAŻ

Witam, też mam kilka pytań dot stażu. Mam nadzieję, że mi pomożecie Obecnie jestem na studiach dziennych, ale chciałabym przenieść się na zaoczne i pójść na staż (lub do pracy). Tylko chciałabym przenieść się w ciągu roku tj. po zakończeniu semestru czyli w lutym lub marcu. W ogóle czy jest to możliwe?Teraz będę na 5 semestrze. No i wtedy chciałabym rozpocząć staż, więc w jakim czasie powinnam zacząć załatwiać sprawy papierkowe? Bo oficjalnie będę jeszcze na dziennych, a przecież muszę zacząć szukać wcześniej, no i zarejestrować się w UP itd... I chciałabym mieć staż w mieście, w którym studiuję i wynajmuję mieszkanie, więc tam powinnam się zarejestrować w UP czy w rodzinnym mieście?Nie orientuję się za bardzo w tym wszystkim, bo dopiero nie dawno podjęłam taką decyzję. Dziękuję bardzo za wszytskie odpowiedzi
__________________



aurelia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 13:28   #897
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
1 raz????? czyli ze zaproponuja mi cokowilek ja odrzuce i wylatuje????
Dokładnie. Wtedy traci się status bezrobotnego na 3 miesiące.

A aktualna kwota netto stypendium stażowego wynosi 476,85 zł.
Jest to 100 % podstawowej stawki zasiłku dla bezrobotnych. Są jeszcze te 120 %, ale dla osób z ponad dwudziestoletnim stażem pracy. Co do wzrastania stawki, to bierze się stąd, że równo co pół roku zasiłki idą w górę.

Aurelia, z tego co ja wiem, to musisz się zarejestrować w PUP-ie w miejscowości, w której posiadasz zameldowanie, wszystko jedno czy stałe czy czasowe. Musisz mieć potwierdzenie zameldowania tymczasowego i spokojnie Cię zarejestrują.

Edytowane przez tess_d
Czas edycji: 2007-08-02 o 13:31 Powód: dopisek
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 20:14   #898
brukselka
Zadomowienie
 
Avatar brukselka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pytanie o STAŻ

Cytat:
Napisane przez aurelia_1 Pokaż wiadomość
Witam, też mam kilka pytań dot stażu. Mam nadzieję, że mi pomożecie Obecnie jestem na studiach dziennych, ale chciałabym przenieść się na zaoczne i pójść na staż (lub do pracy). Tylko chciałabym przenieść się w ciągu roku tj. po zakończeniu semestru czyli w lutym lub marcu. W ogóle czy jest to możliwe?Teraz będę na 5 semestrze. No i wtedy chciałabym rozpocząć staż, więc w jakim czasie powinnam zacząć załatwiać sprawy papierkowe? Bo oficjalnie będę jeszcze na dziennych, a przecież muszę zacząć szukać wcześniej, no i zarejestrować się w UP itd... I chciałabym mieć staż w mieście, w którym studiuję i wynajmuję mieszkanie, więc tam powinnam się zarejestrować w UP czy w rodzinnym mieście?Nie orientuję się za bardzo w tym wszystkim, bo dopiero nie dawno podjęłam taką decyzję. Dziękuję bardzo za wszytskie odpowiedzi

wogole nie jestem przekonana czy w polowie roku mozesz zmienic system studiow..ale napewno przemile panie w dzieknacie ci wszystko poweidza... zacznij zalatwiac od kiedy tylko bedziesz mogla..nikt nie jest w stanie ci powiedziec kiedy dostaniesz staz..(a co dopiero taki ktory by pasowal pod twoje 100-dia - nie dajs ie w manewrowac w nic innego!!!)
__________________
"jesli wypowiesz cos dobrego, na tym sie skonczy. Jesli wypowiesz cos zlego, na pewno sie spelni."
brukselka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 07:50   #899
aurelia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Pytanie o STAŻ

Dzięki dziewczyny Zadzwonie do dziekanatu i wszystekiego się dowiem. Ale czy to prawda że na staż przyjmują tylko we wrześniu i lutym?? Bo we wrześniu nie będę miała jeszcze mieszkania, bo akurat zmieniłam i ktoś tam jeszcze mieszka.
__________________



aurelia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-03, 09:20   #900
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o STAŻ

Wydaje mi sie, ze to nie prawda ze staz daja czlowiekowa we wrzesniu i lutym. Co za bzdury wg mnie! Jak sa oferty to moga przyjac Ciebie w kazdej chwili jesli wyrazisz swoja ochote do pracy za 450 zł - jak to bywa na stażu. To tak w skrócie...
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.