Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-23, 10:14   #691
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witajcie dziewczyny!

Jestem tu nowa, ale od dawien dawna podglądam mnóstwo wątków!
W styczniu zakładam aparat na zęby. Jestem po wizytach u dwóch różnych ortodontów i powiem Wam, że ich opinie były przeciwstawne sobie.

Obecnie mieszkam w Krakowie i byłam w dwóch najbardziej znanych zakładach ortodontycznych. Nie będę wymieniała nazwy ani nazwisk lekarzy, bo nie chcę być posądzona o reklamę.

Pierwszy ortodonta stwierdził, że mam tak dużą wadę, że jedynie aparat samoligaturujący może mi ją wyleczyć, bo zwykłe nie poradzą sobie z nim, leczenie może trwać nawet 3 lata. Gdyby nie to, że akurat mieli promocję na wszystkie aparaty to byłabym skłonna pomyśleć, że jedynie chce zarobić. W promocyjnej cenie aparat samoligaturujący kosztowałby mnie dokładnie 2500 zł, więc nie jest to dużo jak na ten aparat.
Zanim poszłam na pierwszą wizytę konsultacyjną naczytałam się o tych wszystkich aparatach (w dużej mierze na Wizażu ), że jedną z głównych zalet samoligaturującego aparatu są rzadsze wizyty kontrolne, ale lekarz wypisał mi dokładny plan i powiedział, że wizyty są co pięć tygodni przez całe leczenie, co mnie bardzo, ale to bardzo zdziwiło.

Dodam jeszcze, że jest to znany ortodonta w Krakowie, pracuje w kilku placówkach.

Drugi ortodonta stwierdził, że aparat samoligaturujący jest zbędny przy mojej wadzie, że szkoda pakować się w niepotrzebne koszty. Co więcej nawet nie wspomniał nic o tym rodzaju aparatu, dopiero gdy sama zapytałam.
Powiedział, że w zupełności wystarczy zwykły aparat (czyt. aparat z ligaturami). Leczenie mniej więcej może trwać 1,5 - 2 lata, oczywiście zaznaczył, że może się nieznacznie przedłużyć, bo nigdy nie jest w stanie wyliczyć dokładnego czasu leczenia.

Na początek zakładam aparat na górny łuk, dolny za sześć miesięcy.
Decyduje się na aparat kosmetyczny "3-3", tylko nie wiem czy zdecydować się na ceramiczny czy kryształowy.

Cena "3-3" ceramicznego wynosi 2000 zł, a "3-3" kryształowego 2400.
Ortodonta powiedział, że mam stosunkowo białą kość i że w moim przypadku w zupełności wystarczy ceramiczny.
Jestem teraz w kropce i nie wiem, który wybrać.

Na dolny łuk zamierzam założyć metalowy, ewentualnie gdy będę mogła sobie pozwolić to "3-3" ceramiczny.

Edytowane przez szafirowa_dama
Czas edycji: 2012-12-23 o 10:15
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 11:03   #692
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ja tez potrzebuje porady Bylam na pierwszej konsultacji u ortodonty, pani doktor mi wszystko ladnie wytlumaczyla ze mam zgryz krzyzowy, szporowatosc (?) szpary po prostu na dole , do tego na dole jest asymetria, tzn mniej wiecej tyle, ze dolne zeby nie odpowiadaja gornym, dopiero teraz zauwazylam ze moje dolne jedynki nie pokrywaja sie z gornymi No i jeszcze dochodzi wysuniecie dolnej zuchwy (?) w prawo, co juz tez dawno sama zauwazylam.

Oczywisice to byla wstepna wizyta, o konkretnym planie leczenia bedziemy rozmawiac jak bede miala zrobione zdjecie panoramiczne i boczne glowy i zrobione wyciski. Mam wszystkie osemki wyrzniete, najpierw pani doktor powiedziala ze 99% pacjentow musi je usunac, ale jak obejrzala moje to stwierdzila ze sa ladne i zostawiamy, uff Powiedziala ze przy mojej szporowatosci zawsze troche wiecej zebow sie przyda hehe

Pani doktor powiedziala ze jesli zdecyduje sie na leczenie to musze sie nastawic na 2 lata noszenia aparatu i dozywotnia retencje, stwierdzila ze mowi to troche "na wyrost", zeby pozniej nikt nie mial do niej pretensji ze nie uprzedzala.

Co do aparatu to powiedziala ze w zupelnosci wystarczy zwykly metalowy, ona uzywa z firmy 3M, kosztuje 1600 zl za luk. Nie naklaniala mnie do samoligatorujacego, sugerowala ze jest drogi, bo kosztuje 2000 zł za luk, z tego co zrozumialam to pracuje na Damonie, wiec to chyba i tak jest dobra cena? Mozna placic w ratach. Powiedziala ze przy samoligatorujacym wizyty przynajmniej na poczatku wcale rzadsze nie sa, bo musi byc pewna ze leczenie idzie w dobrym kierunku, no ale jesli pozniej kilka wizyt bedzie rzadziej to i tak wyjdzie prawie na to samo. Przekonuje mnie do samoligatorujacego to ze latwiej jest w nim dbac o higiene, przyznam sie ze mam bardzo malo psujace sie zeby i nie chcialabym sobie ich zmarnowac...

Moze wiecej sie wyjasni jak pojde do niej na wizyte ze zdjeciami, bo poki co jakby zostawila mi wybor i jestem w kropce. Chyba musze jej powiedziec ze pieniadze to rzecz drugorzedna jesli to ma byc wyleczone na cale zycie i zeby mi wprost powiedziala jaki aparat by sobie zalozyla przy takiej wadzie jak moja
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 12:15   #693
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Ja tez potrzebuje porady Bylam na pierwszej konsultacji u ortodonty, pani doktor mi wszystko ladnie wytlumaczyla ze mam zgryz krzyzowy, szporowatosc (?) szpary po prostu na dole , do tego na dole jest asymetria, tzn mniej wiecej tyle, ze dolne zeby nie odpowiadaja gornym, dopiero teraz zauwazylam ze moje dolne jedynki nie pokrywaja sie z gornymi No i jeszcze dochodzi wysuniecie dolnej zuchwy (?) w prawo, co juz tez dawno sama zauwazylam.

Oczywisice to byla wstepna wizyta, o konkretnym planie leczenia bedziemy rozmawiac jak bede miala zrobione zdjecie panoramiczne i boczne glowy i zrobione wyciski. Mam wszystkie osemki wyrzniete, najpierw pani doktor powiedziala ze 99% pacjentow musi je usunac, ale jak obejrzala moje to stwierdzila ze sa ladne i zostawiamy, uff Powiedziala ze przy mojej szporowatosci zawsze troche wiecej zebow sie przyda hehe

Pani doktor powiedziala ze jesli zdecyduje sie na leczenie to musze sie nastawic na 2 lata noszenia aparatu i dozywotnia retencje, stwierdzila ze mowi to troche "na wyrost", zeby pozniej nikt nie mial do niej pretensji ze nie uprzedzala.

Co do aparatu to powiedziala ze w zupelnosci wystarczy zwykly metalowy, ona uzywa z firmy 3M, kosztuje 1600 zl za luk. Nie naklaniala mnie do samoligatorujacego, sugerowala ze jest drogi, bo kosztuje 2000 zł za luk, z tego co zrozumialam to pracuje na Damonie, wiec to chyba i tak jest dobra cena? Mozna placic w ratach. Powiedziala ze przy samoligatorujacym wizyty przynajmniej na poczatku wcale rzadsze nie sa, bo musi byc pewna ze leczenie idzie w dobrym kierunku, no ale jesli pozniej kilka wizyt bedzie rzadziej to i tak wyjdzie prawie na to samo. Przekonuje mnie do samoligatorujacego to ze latwiej jest w nim dbac o higiene, przyznam sie ze mam bardzo malo psujace sie zeby i nie chcialabym sobie ich zmarnowac...

Moze wiecej sie wyjasni jak pojde do niej na wizyte ze zdjeciami, bo poki co jakby zostawila mi wybor i jestem w kropce. Chyba musze jej powiedziec ze pieniadze to rzecz drugorzedna jesli to ma byc wyleczone na cale zycie i zeby mi wprost powiedziala jaki aparat by sobie zalozyla przy takiej wadzie jak moja
Jak na moje oko, to chyba dobra ortodontka. No i ceny też ma bardzo korzystne, bo 2000 zł za samoligaturujący to "prawie jak za darmo".
Nigdy nie spotkałam się z taką ceną, chociaż z pewnością zależy ona od wielu czynników, a przede wszystkim od miasta.

Moja ortodontka również powiedziała, że metalowy w zupełności wystarczy przy mojej wadzie, tak że można zorientować się, kto obiektywnie ocenia, a nie tylko liczy na większy zarobek.
Chociaż w sumie nie wiem jak jest z tym zarobkiem, bo z pewnością materiały używane do tych nowocześniejszych aparatów są droższe, więc nie wiem czy ortodonci rzeczywiście mają większy zysk.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 13:43   #694
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Dziewczyny, możecie mi powiedzieć jakich używacie nici dentystycznych? Mam jakieś, których używam już trochę czasu (napis się starł, więc nie wiem co to za firma), ale OKROPNIE się strzępią, zwłaszcza przy pierścieniach. Macie sprawdzone, które się sprawdzają przy aparacie?
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 18:45   #695
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Szafirowa dama, ja pewnie poszłabym jeszcze do trzeciego ortodonty.
Mój aparat samoligaturujący kosztował 2000 w Gdyni. Szczerze powiedziawszy, po przeczytaniu wielu różniastych opinii już sama mam wątpliwości, czy samoligaturujący, czy zwykły lepszy, a może nie ma większej różnicy.

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi powiedzieć jakich używacie nici dentystycznych? Mam jakieś, których używam już trochę czasu (napis się starł, więc nie wiem co to za firma), ale OKROPNIE się strzępią, zwłaszcza przy pierścieniach. Macie sprawdzone, które się sprawdzają przy aparacie?
Do czyszczenia między zębami tylko i wyłącznie oral b essential floss - woskowana, łatwo wcisnąć i wyjąć. A do czyszczenia aparatu puszysta oral b ultra floss.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 20:06   #696
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Szafirowa dama, ja pewnie poszłabym jeszcze do trzeciego ortodonty.
Mój aparat samoligaturujący kosztował 2000 w Gdyni. Szczerze powiedziawszy, po przeczytaniu wielu różniastych opinii już sama mam wątpliwości, czy samoligaturujący, czy zwykły lepszy, a może nie ma większej różnicy.



Do czyszczenia między zębami tylko i wyłącznie oral b essential floss - woskowana, łatwo wcisnąć i wyjąć. A do czyszczenia aparatu puszysta oral b ultra floss.
Ale ona nie ma tej twardej końcówki, jak Oral-B Super Floss, prawda? Właśnie ta Super Floss jest przeznaczona do aparatów, ma twarde końcówki, dzięki czemu łatwiej przeciągnąć je pod drutem, ale to dość kosztowny wydatek (17zł za 50 pociętych nitek!). Czy ta Essential Floss się nie strzępi? Mam dość niteczek między zębami. :/
A do czyszczenia aparatu używam szczoteczki interdental.
Dzięki, jutro się rozejrzę.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi

Edytowane przez aniolbezskrzydel89
Czas edycji: 2012-12-23 o 20:15
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 20:45   #697
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Ale ona nie ma tej twardej końcówki, jak Oral-B Super Floss, prawda? Właśnie ta Super Floss jest przeznaczona do aparatów, ma twarde końcówki, dzięki czemu łatwiej przeciągnąć je pod drutem, ale to dość kosztowny wydatek (17zł za 50 pociętych nitek!). Czy ta Essential Floss się nie strzępi? Mam dość niteczek między zębami. :/
A do czyszczenia aparatu używam szczoteczki interdental.
Dzięki, jutro się rozejrzę.
Essential floss nie ma tych twardych końcówek. Jest w jednym kawałku, do urywania. Nie strzępi się jeśli ma się założony normalnie sam aparat. Ja niestety od ponad miesiąca mam dodatkowo na górnych zębach taki jakby gumowy łańcuszek zamykający powstałe szpary i dopiero przy nim zdarza się, że zostaną niteczki. A tak to nigdy mnie nie zawiodła.
A Super floss też przetestowałam. W ogóle nie nadaje się do czyszczenia moich przestrzeni między zębowych, jest gruba i twarda. Można czyścić zamki, ale bez szału. Za to zebrałam twarde końcówki z tej nici, poucinałam je sobie i czyszczę nimi dziurki w pierścieniach.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 20:52   #698
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Essential floss nie ma tych twardych końcówek. Jest w jednym kawałku, do urywania. Nie strzępi się jeśli ma się założony normalnie sam aparat. Ja niestety od ponad miesiąca mam dodatkowo na górnych zębach taki jakby gumowy łańcuszek zamykający powstałe szpary i dopiero przy nim zdarza się, że zostaną niteczki. A tak to nigdy mnie nie zawiodła.
A Super floss też przetestowałam. W ogóle nie nadaje się do czyszczenia moich przestrzeni między zębowych, jest gruba i twarda. Można czyścić zamki, ale bez szału. Za to zebrałam twarde końcówki z tej nici, poucinałam je sobie i czyszczę nimi dziurki w pierścieniach.
Dziękuję.
Mam sam aparat. Ale zmorą są pierścienie, bo to przy niech się właśnie strzępi nić (przestrzeń między zębem z pierścieniem a jego sąsiadem jest bardzo niewielka, dodatkowo chyba gdzieś haczy o kawałek tego pierścienia).
Ja do zamków i dziurek w pierścieniach używam szczoteczki interdental, jest zdecydowanie lepsza niż nici, nawet te "włochate". Do przestrzeni nie nadaje się kompletnie, bo jest właśnie za gruba i za twarda.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi

Edytowane przez aniolbezskrzydel89
Czas edycji: 2012-12-23 o 20:53
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 21:09   #699
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Jak na moje oko, to chyba dobra ortodontka. No i ceny też ma bardzo korzystne, bo 2000 zł za samoligaturujący to "prawie jak za darmo".
Nigdy nie spotkałam się z taką ceną, chociaż z pewnością zależy ona od wielu czynników, a przede wszystkim od miasta.


Moja ortodontka również powiedziała, że metalowy w zupełności wystarczy przy mojej wadzie, tak że można zorientować się, kto obiektywnie ocenia, a nie tylko liczy na większy zarobek.
Chociaż w sumie nie wiem jak jest z tym zarobkiem, bo z pewnością materiały używane do tych nowocześniejszych aparatów są droższe, więc nie wiem czy ortodonci rzeczywiście mają większy zysk.
Ja właśnie tyle płaciłam za swój samoliogaturujący i dla mnie to normalna cena, ani drogo ani tanio. Ale tak jak mówisz, z pewnością dużo zależy od wielkości miasta.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 09:33   #700
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez szafirowa_dama Pokaż wiadomość
Jak na moje oko, to chyba dobra ortodontka. No i ceny też ma bardzo korzystne, bo 2000 zł za samoligaturujący to "prawie jak za darmo".
Nigdy nie spotkałam się z taką ceną, chociaż z pewnością zależy ona od wielu czynników, a przede wszystkim od miasta.

Moja ortodontka również powiedziała, że metalowy w zupełności wystarczy przy mojej wadzie, tak że można zorientować się, kto obiektywnie ocenia, a nie tylko liczy na większy zarobek.
Chociaż w sumie nie wiem jak jest z tym zarobkiem, bo z pewnością materiały używane do tych nowocześniejszych aparatów są droższe, więc nie wiem czy ortodonci rzeczywiście mają większy zysk.
Ja juz sama nie wiem, wczoraj jeszcze rozmawialam z koleznka po stomatologii i tez mi jednoznacznie nie powiedziala co jest lepsze Stwierdzila ze jak mam kase to zebym wziela ten samoligatorujacy, ale sama przyznala ze metalowe sa bardziej popularne i dluzej w uzyciu przez co ich dzialanie jest lepiej zbadane i juz sama nie wiem...
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 17:34   #701
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

W sobotę miałam wizytę u orto, baaardzo miły pan szczerze mówiąc. Założył mi "łańcuszek" na tego zęba z tyłu, i ciągnie go do przodu, jedynki górne ślicznie proste, drucik zmeiniony na 18 (a mojej siostrze zmienił na 16!).Baaardzo bolało "przyzwyczajenie się" zębów. Jest lepiej, ale z jednej strony strasznie kłuje mnie drut, muszę go iść podciąć, póki jeszcze jestem w katowicach.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-25, 10:20   #702
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
W sobotę miałam wizytę u orto, baaardzo miły pan szczerze mówiąc. Założył mi "łańcuszek" na tego zęba z tyłu, i ciągnie go do przodu, jedynki górne ślicznie proste, drucik zmeiniony na 18 (a mojej siostrze zmienił na 16!).Baaardzo bolało "przyzwyczajenie się" zębów. Jest lepiej, ale z jednej strony strasznie kłuje mnie drut, muszę go iść podciąć, póki jeszcze jestem w katowicach.
Ja mam też taki łańcuszek (zamiast zamka) tylko, że na trójce i niestety też zaczął drut wychodzić i mnie denerwuje, bo niekiedy aż zaboli jak ukłuje ale jakoś wolę tego nie ucinać. Na razie zawijam ten drut o zamek i jakoś idzie wytrzymać albo wosk wykorzystuję Za niecały miesiąc jadę do orto na założenie dołu to pewnie mi poprawi tą górę albo mi założy zamek na tą trójkę
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 23:50   #703
kasiaPK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hej wszystkim !
U mojej ortodontki (w Krakowie) aparat samoligaturujący Damon kosztuje az 3000 zl (łuk). Ja tez mam samoligaturujący, ale placilam za niego 1800 zl wiec na pewno to jakis inny. Widze w cenniniku ze jest jeszcze samoligaturujacy TenBrook, wiec byc moze mam wlasnie ten, chociaz placilam za niego (ponad 2 lata temu) 1800zl, a dzisiaj kosztuje 2200zl.
W kazdym razie nie jestem zadowolona, mialam go nosic "od 12 do 18 miesiecy" a nosze juz 25 miesiecy, i niby juz blisko konca ale kiedy ten koniec nastapi trudno powiedziec, bo ciagle jest cos nie tak. Mialam zeby bardzo krzywe na dole, a u gory praktycznie bez zadnych zarzutow, za wyjatkiem naprawde malenkiego niedociagniecia. Aparat mam na dole i na gorze, bo tak doradzila mi ortodontka, argumenty byly przerozne. Widze efekty, ale denerwuje mnie ze mam go tak dlugo, i ciagle cos jest nie tak...
Dzisiaj z perspektywy czasu, moge powiedziec ze na pewno warto isc do kilku ortodontow i sprawdzic ich opinie. Zwykle chyba pierwsze wizyty i tak sa za darmo...
Krotko mowiac nie napalalabym sie na samoligaturujacy, bo to ze nosi sie go krocej wcale nie jest prawda, wizyty sa niby rzadziej, ja mam co 8 tygodni, ale od czasu do czasu tez musze umawiac sie troche wczesniej np. juz po 6 tygodniach. Zamki sa mniejsze, ale po jakims czasie noszenia nie sadze zeby mialo to jakiekolwiek znaczenie, druty to druty. A jednak cena jest duzo wyzsza. Dzisiaj nie zdecydowalabym sie na samoligaturujacy.

Edytowane przez kasiaPK
Czas edycji: 2012-12-25 o 23:53
kasiaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 06:38   #704
slodkamadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 15
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

KasiaPK. hej powiedz mi a gdzie leczysz sie w krakoqie? bo ja bede zaniedlugo zakladac.aparacik
slodkamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 21:31   #705
kasiaPK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

tutaj
http://www.klinikausmiechu.pl/
kasiaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 22:24   #706
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam wszystkie Aparatki, podczytuje was już jakiś czas, bo też czeka mnie zadrutowanie i mój orto proponuje mi samoligature


Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
W sobotę miałam wizytę u orto, baaardzo miły pan szczerze mówiąc. Założył mi "łańcuszek" na tego zęba z tyłu, i ciągnie go do przodu, jedynki górne ślicznie proste, drucik zmeiniony na 18 (a mojej siostrze zmienił na 16!).Baaardzo bolało "przyzwyczajenie się" zębów. Jest lepiej, ale z jednej strony strasznie kłuje mnie drut, muszę go iść podciąć, póki jeszcze jestem w katowicach.
Tinkerbell, chciałam Ci wysłać PW, ale chyba masz zablokowane, też jestem z Katowic i chciałam zapytać czy przypadkiem nie będę chodzić do tego samego ortodonty jakbyś mogła mi napisać na pw kto Cię prowadzi i coś na temat Twojego aparatu to będę dozgonnie wdzięczna, bo chyba też będę miała Damona
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 07:31   #707
slodkamadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 15
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

KasiaPK powiem ci ze tez tam chce zakladac.aparat bardzo mila.i kompetentna ortodontka.mi sie.wydawala. powiedz mi jakie.sa.twoje opinie i ile placisz na.wizytach kontrolnych?
slodkamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 15:02   #708
kasiaPK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

i na jaki aparat sie zdecydowalas ?

Wizyty mam raz na 8 tygodni, i place 150 zl. Ze trzy razy musialam przyjsc juz po 6 tygodniach. Tez wydaje mi sie kompetentna ta ortodontka, chociaz wkurza mnie ze tyle nosze ten aparat... zdecydowalam sie na aparat samoligaturowy tylko dlatego, ze mialo to wszystko trwac krocej ...
kasiaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 16:19   #709
slodkamadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 15
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Wiesz ja chce tego tenbroka poniewaz jest malutki i mnie najbardziej przekonuja zadsze wizyty poniewaz nie jestem z krakowa a mam nieduza wade wczesniej dodawalam.zdjecie to mozesz sobie.zobaczyc;-) mi mowila.ze wizyty od 150-200zl dlatego jestem.ciekawa jak z nimi jest
slodkamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 22:49   #710
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, Kochane aparatki. I by szybciutko się ząbki prostowały
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 08:38   #711
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Ja już też nie wiem jaki aparat jest lepszy. Mam samoligaturujący i uważam, że działa bardzo dobrze. Zęby bardzo szybko mi sie przemieściły. Aż za szybko miejscami. Na dole stłoczenie przerodziło się w ogromne szpary w ciągu 4,5 miesiąca. Teraz mam łańcuszek żeby je domknąć. Wydaje mi się, że nie ma nad nim takiej kontroli jak na zwykłym. I tutaj pojawia się pewien problem. Zwykły aparat wymaga wprawnego ortodonty. Samoligaturujący - sam działa. Takie mam wrażanie.
Jeśli chodzi o ból - to nie mam porównania ze zwykłym aparatem, ale mój nie bolał bardzo. Jestem osobą mało odporną na ból. I o wiele gorzej zniosłam separację niż sam aparat.
Co do wizyt: pierwsze pół roku wizyty co 4-5 tygodni, a później już co raz rzadziej. Ja mam teraz co dwa miesiące. Podczas, gdy przy zwykłym trzeba chodzić do końca co miesiąc na zmianę ligatur.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 21:51   #712
may85
Raczkowanie
 
Avatar may85
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 45
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Śmieszą mnie te nazwy wyciągów Wcześniej hellyeah0 pisała o papugach. Ja mam zebrę
Ja miałam goryla
may85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 14:26   #713
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez may85 Pokaż wiadomość
Ja miałam goryla
Czym one się różnią? Ja też będę mieć wyciągi, ale to dopiero później.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 17:20   #714
may85
Raczkowanie
 
Avatar may85
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 45
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość
Czym one się różnią? Ja też będę mieć wyciągi, ale to dopiero później.
Z tego co wiem różnią się rozmiarem a co za tym idzie silą. Firma American Orthodontics stworzyła serię Wildlife Series i umieszcza na opakowaniach wyciągów obrazki przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Twierdzą, że dzięki temu pacjenci czują, że robią coś dobrego dla środowiska i chętniej noszą gumeczki
may85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 09:32   #715
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez may85 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem różnią się rozmiarem a co za tym idzie silą. Firma American Orthodontics stworzyła serię Wildlife Series i umieszcza na opakowaniach wyciągów obrazki przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Twierdzą, że dzięki temu pacjenci czują, że robią coś dobrego dla środowiska i chętniej noszą gumeczki
O, nie wiedziałam, że za moim noszeniem wyciągów stoi taka filozofia ; ) od razu chętniej założę wyciągi

Idę dzisiaj na usuwanie siódemki i może, po konsultacji z chirurgiem, ósemki (sa po tej samej stronie - góra i dół). To moja pierwsza ekstrakcja. Boję się bardziej niż przed egzaminem na prawo jazdy
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 11:29   #716
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość
O, nie wiedziałam, że za moim noszeniem wyciągów stoi taka filozofia ; ) od razu chętniej założę wyciągi

Idę dzisiaj na usuwanie siódemki i może, po konsultacji z chirurgiem, ósemki (sa po tej samej stronie - góra i dół). To moja pierwsza ekstrakcja. Boję się bardziej niż przed egzaminem na prawo jazdy
Ehh... współczuję. Daj znać jak było.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 15:44   #717
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ehh... współczuję. Daj znać jak było.
Nie było umawiając się na wizytę wyraźnie zaznaczyłam, że chodzi o chirurgiczne usuwanie zębów. Przyjęła mnie miła pani, obejrzała zęby i stwierdziła, że mam za małe rozwarcie szczękowe i zwyczajnie kleszcze się nie zmieszczą. Odesłała mnie więc do chirurga szczękowego. Drugie podejście za tydzień.
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 16:14   #718
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Wspolczuje tym bardziej. Ja ide w srode. I mam nadzieje, ze mnie nie odprawia, bo juz nie wroce.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 09:11   #719
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez may85 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem różnią się rozmiarem a co za tym idzie silą. Firma American Orthodontics stworzyła serię Wildlife Series i umieszcza na opakowaniach wyciągów obrazki przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Twierdzą, że dzięki temu pacjenci czują, że robią coś dobrego dla środowiska i chętniej noszą gumeczki
O, ja mam wyciągi tej firmy, ale nie miałam jak dotąd poczucia, że noszeniem ich robię coś dla środowiska Ba, nawet nie wiedziałam, że to gatunki zagrożone wyginięciem.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 09:42   #720
slodkamadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 15
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Niestety moj aparacik opuzni sie w zalozeniu bo mam duze problemy z leczeniem.zeba kanalowo. tz w ciagu 3 wizyt lekarz.skonczyl.zeba ale pozostala mi tylko od udowa korony. na zdjeciu okazalo sie ze kanaly nie sa doleczone wiec lekarz musial powtazac caly proces. na nastep.y dzien zab zaczol.strasznie bolac zpuchla mi zuchwa nie.moglam.dotknac sie pod broda z boku. przzez 4 dni na ketanolu i 7 dni antybiotyku bol ustal po 2 tyg niestety znow powrucil 5 dni trmu ale.do wytrzymana. ale znow puchne i niemoge sie dotknac. dodam.ze wczoraj bylam u lekarza.bo mielismy skonczyc zab odbudowac korone ale.ze nadal mnie boli to cos podpilowal.bo moze mialam zaduzo wypelnienia ale nic to niedalo. w poniedzialek mam kolejna wizyte i chyba znow bedzie otwieral zeba jeszcze raz bo nie wiadomo co mi nest a zab na zdjeciu wyglada na dobrze wyleczony. bol powstal dopiero po powturnym leczeniu.... mam juz dosc chce aparat a sie nie da
slodkamadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.