Ostre cięcie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 19:27   #31
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Ostre cięcie

A ja własnie oglądam trzeci
Nawet przyzwoicie tym razem wygląda
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 21:54   #32
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
a propo 2 odcinka, ten zakład fryzjerski - jako wystrój bardzo mi sie podobał...
Jednego nie musieli poprawiać. Za to jedna fryzjerka się naraziła prowadzącemu:P ale w sumie nic jej z tego powodu nie zrobił. Poza tą kłótnią którą zaplanował.
W trzecim odcinku nieźle przerobili fryzurę właścicielowi - wcześniej był taki zaniedbany a później było na co popatrzeć.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 20:08   #33
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Ostre cięcie

Widziałam to - nadała mu charakteru ta fryzura i od razu facet dostał jaj. Fryzjer, który nie czesze kobiet? Żart...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 12:35   #34
jagata
Wtajemniczenie
 
Avatar jagata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 807
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W sensie Wierzbicki? Pewnie to był on, chociaż ja jeszcze nigdy nie byłam u aż tak znanych fryzjerów. Chociaż czasem mnie korci, żeby tak raz pójść i powiedzieć fryzjerowi, żeby robił co chciał. Swoją drogą te fryzjerki w programie fajnie ostrzygł.

No maszynka była obleśna, sorry ale ja tam swoją maszynkę, którą golę nogi czyszczę za każdym razem, chociaż używam jej tylko ja.
Tak, o niego mi chodzi.
Mnie stać nie było i teraz też. Oni prowadzili także akademię fryzjerstwa i polegało to na tym, że przyjmowali młodych ludzi, którzy pod ich okiem uczyli się technik ścinania, farbowania, układania itd.
Trafiłam tam jako "modelka" i na mojej głowie powstała nowa fryzura typu bob (zaraz po tym zrobiła się bardzo popularna lub przynajmniej mocno lansowana jako modna). Jednak regularna cena za ścięcie za bardzo mnie odstręczała (po prostu nie na moją kieszeń).


Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
też mi sie wydaje że tego jednego mistrza fryzjerskiego gdzieś widziałam... pewnie jak szukałam w necie fryzjera w Krakowie to moze mi sie gdzieś pokazał na jakiejś stronie internetowej zakładu...

oglądnęłam drugi odcinek i chyba na tym zakończę. wszystko na jedno kopyto- ale w sumie, wszystkie te programy typu metamorfozy, rewolucje są na jedno kopyto- więc czego ja się spodziewam??? ale po raz kolejny stwierdzam że zakład fryzjerski to zyskał po takiej metamorfozie tylko i wyłacznie nowe fryzury pracownic jestem złośliwa.. gwiazda która zostaje zaproszona ma robioną jakąś fryzurę, ale raczej bez fatygi (bo tak na chłopski rozum, która osoba z pierwszych stron gazet da się pod nożyczki nieznanej fryzjerki?). pokazanie jakie kto ma umiejętności to wg mnie zaproponowanie podcięcia, może zmiana koloru (albo wydobycie z koloru blasku), ułożenie fryzury.. a tutaj na razie widzę mycie włosów, i uczesanie, które zrobiłabym sobie sama przed lusterkiem...

a propo 2 odcinka, ten zakład fryzjerski - jako wystrój bardzo mi sie podobał...
pracował/ współpracował z Maniewskim. A potem poszedł na swoje.

Nie oglądałam żadnego odcinka, poza pierwszym. Jakoś umykają mi one a w necie nie lubię oglądać
__________________
MY 05.05.2012
Pina 01.05.2014
jagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 12:43   #35
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Ostre cięcie

Gdzie mozna obejrzec odcinki w necie?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 10:48   #36
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Ostre cięcie

Nie ma ich w necie, tylko w tv, piątek wieczorem plus powtórki.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:45   #37
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez jagata Pokaż wiadomość
Trafiłam tam jako "modelka" i na mojej głowie powstała nowa fryzura typu bob (zaraz po tym zrobiła się bardzo popularna lub przynajmniej mocno lansowana jako modna). Jednak regularna cena za ścięcie za bardzo mnie odstręczała (po prostu nie na moją kieszeń).
Odważnie. Taka modelka to chyba nie ma wiele do gadania w sprawie fryzury, którą jej zrobią co?

Ja właśnie zwykle powtórki w tygodniu oglądam. Jednak w piątek wieczorem wolę inne rozrywki. :p

PS Pan, który się bał kobiet był uroczy. Aż mi go szkoda było.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 00:06   #38
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Ostre cięcie

megamag- nadawałby się bardziej jako wojskowy fryzjer niż do salonu...
Kasi Skrzyneckiej zrobił ładną fryzurę na koniec ale czy zacznie strzyc kobiety? Szczerze to nie wiem, to raczej problem w psychice i do dłuższej pracy niż na kilka dni programu.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 13:26   #39
Mararena
Raczkowanie
 
Avatar Mararena
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 203
Dot.: Ostre cięcie

Ten odcinek z tym facetem był super. Myalalam,ze Skrzynecka go nie przepuści, bo minę miała groźną ale w sumie rzeczywiście ładnie jej zrobił. Ale nie wiem jak mozna być fryzjrem i się bać strzyc kobiet. To raczej duży problem w tym fachu :P. A dziś nowy odcinek
Mararena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 20:31   #40
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Ostre cięcie

Skrzynecka cały czas go pocieszała, bo się chłopina stresował.
Mararena- na nowy odcinek czekaliśmy, ale zleciało nam w sklepie i już było po. Wyczaje jakąś powtórkę.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:24   #41
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Ostre cięcie

Kiedy są w końcu powtórki? bo kiedyś oglądałam w sobotę a ostatnio juz nie było.
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 11:51   #42
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
Kiedy są w końcu powtórki? bo kiedyś oglądałam w sobotę a ostatnio juz nie było.
dzisiaj o 18.05 na ttv.


ciekawa jestem czy w necie znajdę wcześniejsze odcinki
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 15:42   #43
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
dzisiaj o 18.05 na ttv.


ciekawa jestem czy w necie znajdę wcześniejsze odcinki
oo super
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 17:27   #44
jagata
Wtajemniczenie
 
Avatar jagata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 807
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Nie ma ich w necie, tylko w tv, piątek wieczorem plus powtórki.
Faktycznie nie ma. Byłam przekonana, że jednak można obejrzeć w necie. Za wprowadzenie w błąd bardzo przepraszam

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Odważnie. Taka modelka to chyba nie ma wiele do gadania w sprawie fryzury, którą jej zrobią co?

Ja właśnie zwykle powtórki w tygodniu oglądam. Jednak w piątek wieczorem wolę inne rozrywki. :p

PS Pan, który się bał kobiet był uroczy. Aż mi go szkoda było.
Racja. Miałam szczęście, ze wyszlam z fryzurą, która mi pasowala. Kolezance zrobili masakrę na głowie. Przynajmniej jej się bardzo nie podobało.
__________________
MY 05.05.2012
Pina 01.05.2014
jagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 21:47   #45
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostre cięcie

Btw. ciekawe skąd biorą w programie podstawionych klientów. Można by się zgłosić, oni tam przeważnie tylko czeszą. I babcia byłaby dumna jakby mnie zobaczyła w tv
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 21:31   #46
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Ostre cięcie

megamag- jakbyś chciała być tą "podstawioną" to musiałabyś zaufać prowadzącym, że cie w uratują we właściwym momencie.:P
Nawet uratują z nudów, tak jak było w pierwszym odcinku - to 4 godzinne farbowanie zapamiętam. To było bardziej jak porwanie niż obsługiwanie klientki.:P
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 00:05   #47
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostre cięcie

Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ja bym się przestraszyła.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:28   #48
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ja bym się przestraszyła.
Prawda Ja ledwo wytrzymuje w kinie 2 godziny w jednym miejscu. A już przy 4 godzinnym farbowaniu potrzebna by była przerwa na fajkę:P, ciekawe jakby to fryzjerka odebrała.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:11   #49
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Ostre cięcie

oo w piatkowym odcinku byli w Krakowie....
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-08, 17:00   #50
fashionaddicted
Zakorzenienie
 
Avatar fashionaddicted
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 160
Dot.: Ostre cięcie

Czy można oglądnąc gdzieś indziej niż na ttv? bo nie go nie mam
fashionaddicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 10:16   #51
nazwa uzytkownika333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ostre cięcie

Fajny program, wciągnął mnie. Online można obejrzeć na stronie tvnplayera - http://tvnplayer.pl/programy-online/...-odcinki,1308/
nazwa uzytkownika333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:02   #52
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Dot.: Ostre cięcie

Ta dziewczyna z ostatniego odcinak dodanego na tvn player... Szok. Z taką wiedzą to do zerówki, dziwię się że ktoś ją zatrudnił w ogóle
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:17   #53
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: Ostre cięcie

Oglądałam cały sezon + powtórki .
Mam nadzieje że będzie od września będą nowe odcinki bo wciągnęło mnie ;]]
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 16:47   #54
Artemida1989
Raczkowanie
 
Avatar Artemida1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 73
Dot.: Ostre cięcie

Hej W piątki na TVNplayera są wrzucane odcinki tego programu Niestety irytujący jest fakt ,że czasami trzeba obejrzeć blisko 4 minuty reklam ,żeby dowiedzieć się jak dalej potoczyła się rewolucja salonowa prowadzących. Uważam ,że taki program jest potrzebny! Wreszcie na jaw wychodzą brudy ,które skrywają pod pozornie czystą fasadą salony fryzjerskie. Mam jednak kilka uwag jeżeli chodzi pewne rzeczy.

Wyleczyłam się z paranoi ,że tylko ja mam problem ze znalezieniem porządnego fryzjera a jak już w akcie rozpaczy wybieram się czasami przypadkowego to zaledwie raz spotkałam fryzjerkę wykazała odrobinę inwencji twórczej. Ten program tylko potwierdził moje przypuszczenia w tą kwestią związane. Nie twierdzę ,że nie ma dobrych fryzjerów ,ponieważ wiem ,że tak nie jest ,ale ja nie mam po prostu szczęścia

Dotychczas wychodziłam z założenia ,że lepiej fryzjera ,który trzyma w ręce ostre nożyczki nie denerwować i mieć na dzieje ,że osoba ,która ma zmienić mój look dostosuje się do mojej wskazówek. W przypadku podcięcia końcówek nie można zbyt wiele zepsuć ,ale jak już w grę wchodzi nieproszone przeze zbyt mocne cieniowanie w wyniku czego na dole mam mieć pięć pasm na krzyż to już gorzej. Ostatnio uratowałam moją koleżankę przed taką samozwańczą fryzjerką! Jak zobaczyłam ,że fryzjerka zamierza nałożyć na piękne włosy mojej koleżanki niedobrą farbę z drogerii zamiast profesjonalną natychmiast powiedziałam znajomej o tym co przed chwilą zobaczyłam. Pech chciał ,że laboratorium w którym młoda fryzjerka mieszała farbę znajdował się na widoku. Nauczona przykrym doświadczeniem w wyniku ,którego na mojej głowie zamiast blondu pojawił się różowe, białe oraz platynowe pasemka ,ponieważ wtedy jako amator uwierzyłam w profesjonalizm osoby ,która wzbudzała moje zaufanie zniszczyłam sobie na własne życzenie włosy nie zwracając uwagi na to na co powinnam.

NIE POWINNO SIĘ SKUPIAĆ NA PLOTKARSKICH GAZETACH ORAZ NA MAGAZYNACH O MODZIE U FRYZJERA ,PONIEWAŻ MOŻNA W TEN SPOSÓB NIE ZAUWAŻYĆ ,ŻE NIE TYLKO W TAKIM SALONIE MOŻNA ZNISZCZYĆ SOBIE WŁOSY ,ALE RÓWNIEŻ NARAZIĆ SIĘ NA KOLEJNY KOSZT NAPRAWIA SZKÓD WYRZĄDZONYCH PRZEZ NIEKOMPETENTNĄ FRYZJERKĘ ALBO PRACOWNICZKĘ SALONU ,KTÓRA ZOSTAŁA ZMUSZONA PRZEZ KIEROWNICZKĘ PRACOWAĆ NA TAKIM PRODUKTACH NA JAKICH NIE POWINNA!


Mam pełna świadomość tego ,że telewizja rządzi się własnymi prawami i pewne emocjonalno- dramatyczne akcje są w cenie ,ale jakby nie patrzeć brud w salonach , powtórnie prane produktów jednorazowych; praca na nieprofesjonalnych produktach to nie jest wyreżyserowany problem. Polak zawsze będzie kombinował i moim zdaniem fakt ,że kierowniczki salonów ,które zgłosiły się do tego programu w trzy dni nie zmienia się w mistrzynie w swoim fachu. W kilku salonach przeprowadzono generalny remont zmieniając praktycznie wszystko poza kontaktami ,więc wydaje się mi ,że cześć kierowników oraz kierowniczek salonu chciało po prostu dostać nowy sprzęt za darmo.

Niestety ludzie mają oczy i już po jednej wizycie w salonie potrafią wyrobić sobie pozytywną lub negatywną opinie na jego temat. Pocztą pantoflową informacja o nie wartym odwiedzin salonie fryzjerskim rozchodzi się i w taki oto sposób mamy chętnych do programów typu "zmienię Twoje życie w trzy dni!". Ten program pokazał ,że nie wiele jest fryzjerek ,które posiadają fach w ręku. Kilka takich było a pewne ich błędy w czasie obsługi "tajemniczego klienta" wynikało wyłącznie ze stresu. Czarno na białym można było zobaczyć ,że w jednym salonie meble mają kilkanaście lat i panuje syf a w innym z kolei wystrój jest estetyczny oraz schludny a problem stanowią stosunki panujące między pracującymi tak zazwyczaj kobietami. Nie wiem co poniektórzy myśleli sobie kompletnie zapominając o zrobieniu porządku chociażby z okazji przyjazdu telewizji?!
Jak widać umiejętność logicznego myślenia jest dzisiaj czymś tak trudnym to przyswojenia jak dla mnie fizyka kwantowa i całki!

cdn.


---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Kilka uwag (czasami pytań) typu jak to możliwe:
1) Fryzjerka nie potrafi zrobić kłosa ani dobieranego warkocza? Okey , osobiście nie mam do takiego rodzaju cierpliwości ,ale ja nie zajmuje się czesaniem ludzi na co dzień. Jednak znak wiele moich rówieśniczek ,które same potrafią zapleść sobie tak fantastycznie prezentującego się warkocza ,że na ich widok po prosto moja szczęka kieruje się w dół a ja muszę w porę ją łapać. Skoro ,kobiety które nie skończyły żadnej szkoły zawodowej w tym kierunku , szkoły policealnej na takim profilu i nie mają w zwyczaju chadzać sobie w wolne dni na szkolenia fryzjerskie potrafią dokonać się tego w zaciszu własnego domu to jakim sposobem osoby ,które zajmują się tym na co dzień nie szkolą się w tym kierunku? Do tego nie potrzebny jest nie wiadomo jak drogi sprzęt tylko dobre chęci oraz cierpliwość.

2) Poziom wiedzy praktykantek oraz ich mentorów! W programie w większości salonów do których przybyli mistrzowie nożyczek można było zobaczyć dopiero co uczące się tego rzemiosła praktykantki. Na temat poziomu ich wiedzy trudno wypowiedzieć się ,ponieważ dziewczyna ,która dopiero co rozpoczęła naukę w tym zawodzie i odbywa pierwszą praktykę w salonie potrzebuje czasu na poznanie wszystkiego w praktyce. Wiem jak to jest być praktykantką ,więc z jednej strony trudno mi patrzeć w krytyczny sposób na strach w oczach praktykantek kiedy prowadzący kazali im zaproponować modelce albo swojej koleżance inną fryzurę. Stres w takich sytuacjach robi swoje. Obok stoi ekipa z wielką kamerą nad Twoją głową a Ty postaraj się jej nie dostrzegać i zachowywać się tak jak zwykle. Miałam nieodparte wrażenie ,że praktykantki zajmują się tylko sprzątaniem salonu , myciem włosów oraz pielęgnacją oraz prostowaniem włosów. Tylko raz i to z średnio udanym skutkiem praktykanta została dopuszczona do procesu farbowania włosów tajemniczej klientce ,która z pewnością po ponad 4 godzinnej wizycie w salonie nie wystawiłaby im swojej rekomendacji. W ostatnim odcinku ,który został wrzucony na stronę internetową www.tvnplayer.pl w piątek w salonie mającym 20m2 na praktykę przyjętych zostało 8 dziewcząt! Przepraszam za mocne słowa ,ale na samą myśl ,że którakolwiek z nich miałaby w przyszłości zbliżyć się do mnie z jakże niebezpiecznymi dla moich włosów nożyczkami to jest więcej niż pewne ,że zwiałabym od niej z krzykiem. Na praktykach mając u swojego boku opiekuna należy się czegoś nauczyć a sympatyczna i pełna empatii Pani z (chyba) 11 odcinka moim skromnym zdaniem zamiast w mistrzynie nożyczek ,którą mam nadzieje kiedyś będzie zmieniła się w opiekuna w klubie młodzieżowym ,który za bardzo przejmuje się problemami innych a nie skupia się na sobie. I w tym miejscu należy zwrócić uwagę na jakże znaczący fakt ,że żeby kogoś uczyć fachu samemu trzeba wiedzieć na jego temat wystarczająco dużo oraz nie brać na siebie odpowiedzialności za często wyolbrzymione pseudoproblemy nastolatek...

3) "Proszę mi uwierzyć ,że my naprawdę sprzątamy" -powiedziała znawczyni koloru Dark Blond nr. 7. Jak ktoś nie widział tego odcinka to serdecznie polecam. Pani ,która zjadła 20 lat na chemii będące kierowniczą równie różowego co jej dres salonu po prostu zwaliła mnie z nóg. I jeszcze te zdrobnienia. Jak można do dorosłych kobiet mówić jak do dzieci do tego stopnia przed kamerami zdrabniając ich imiona? Jednak nie w tym rzecz. Wszyscy jak jeden mąż mówią w materiale oglądanym przez prowadzących w samochodzie w drodze do salonu o tym ,że sprzątają i zajmują się salonem a klienci tak po prostu przestali do nich przychodzić a one same nie wiedzą dlaczego tak stało się. Część salonów była po prostu brudna a w takim miejscu jak salon fryzjerki musi zostać zachowana odpowiednia czystość. Jestem ciekawa czy pracowniczki i pracownicy salonów potrafiliby żyć w takim bałaganie w domu? Lubie porządek , nie jestem pedantką i pewne rzeczy należy nazwać po imieniu a nie przebierać w słowach. Później jest im wstyd ,że tak u nich brudno...bo nie widziały tego kurzu i brudu wokół siebie. Śmiech na sali puste krzesła. Najlepszym obrazkiem potwierdzającym moje uzasadnienie wcześniej uwagi na temat stopnia czystości zachowania w domu oraz poczucia smaku obnażone zostało w odcinku ( salon znajdował się w prywatnym domu na poziomie -1 w małej mieścinie obok kościoła) w którym właścicielka salonu najpierw popija sobie kawę w stylowo urządzonej kuchni w której blaty aż błyszczą z czystości a sekundę później schodzimy na dół do salonu będącego w porównaniu do jej domu zaniedbanym nie wiadomo czym.

4) -"Mały mało klientów...to wina konkurencji.". -kolejna kwestia ,która rozwaliła mnie na łopatki. Konkurencja zawsze będzie i obecnie żyjemy w takich czasach ,że należy być w czymś dobrym i znać się na prowadzeniu zakładu fryzjerskiego równie dobrze jak kierownicy firm. Brak pomysłu na reklamę salonu , nieznajomość realiów i obwinianie między wersami konkurencji za swój stan finansowy...Dobre salony w których pracują wciąż szkolący się fryzjerzy z polotem nie powiedzą czegoś takiego! Dobry fryzjer wie jak ma podejść do klientki , wie w jaki sposób ma z nią rozmawiać; wie ,że zawsze należy zaproponować coś do picia jeżeli mamy do czynienia z małym salonem a nie sieciówką a klient musi czekać a w tym wszystkim jest terapeutą oraz mistrzem pr własnej osoby i wizytówką salonu. Co mu nie wyjdzie to tu do uśmiecha , tu przytnie a tamto w myjce odpowiednio poprawi tak ,że klientka nie będzie nawet wiedziała ,że fryzjer zrobił coś nie tak.
Może zbyt wiele oczekuje od fryzjerów ,ale wiem ,że bez tych elementów trudno będzie niedouczonej fryzjerce bez szkoły zrozumieć ,że powinnam wpoić sobie zasady profesjonalnej obsługi klienta. Nie musi to wiązać się z nadskakiwaniem tylko traktowaniem klienta jako kogoś kto daje nam zarobić a jeżeli każdy klient będzie wychodził zadowolony z salonu to poleci go innym i interes nawet w czasach kryzysu dalej kręci się. Jednak wiele Pań ,które wystąpiły w tym programie nie zwraca uwagę na kwestie ,które wymagają od nich chociaż cienia wysilenia się. Nie wszystkie! Nikt nie lubi być krytykowany ,więc trudno oczekiwać po fryzjerkach ,które pracuje od dobrych paru lat w zawodzie i wypracowały sobie inne zasady traktowania z klientem o to ,że będą przyjmowały ją z uśmiechem.
Jednak oburzać powinni się Ci co są święcie przekonani o tym ,że zrobiły wszystko co w swojej mocy ,żeby rozwijać się a nie zatrzymały się na etapie szkoły i teraz nie raczą nawet zapoznać się z obowiązującymi obecnie trendami tylko brną w cztery fryzury na krzyż ,których nauczyły się.

5) Pozytywne zaskoczenia. Mimo skrytykowania tego programu a dokładniej rzecz ujmując osób ,które wzięły w nim udział uważam ,że to dobrze iż ludzie wreszcie mogą dowiedzieć się jak wygląda ta branża od środka. Błędem i krzywdzącym uogólnianiem byłoby wrzucanie wszystkich fryzjerek do jednego worka z napisem "miernota". Dlatego nie zamierzam tego robić ,ponieważ nie od dziś wiadomo ,że dobrych fryzjerów ,którym można zaufać i wyjdzie się zadowoloną z salonu jest niewiele ,ale takie diamenty czasem nieoszlifowane pojawiły się w tym programie. Może nie zawsze fryzura wykonana celebrycie wyszła idealnie ,ale kilka razy byłam mile zaskoczona finałowym rezultatem. Widać było ,że pewne fryzjerki miały w rękach fach...doświadczenie ,które można było zauważyć. Panie ,które można zaliczyć do grona przeciętnych fryzjerów do których salonów lepiej nie chodzić zostawmy sobie...każdy z nas posiada wolną wolę i sam podejmuje decyzje w sprawach zawodowych. Dla jednych udział w tym programie będzie metodą na darmową reklamę i zdobycie klienteli a innych z kolei może doprowadzić na skraj bankructwa. Takie już uroki programów opartych na scenariuszu zakładającym duże zmiany i pokazaniem widzom wszystkich swoich braków oraz braku umiejętności do prowadzenia interesu.


Szkoda ,że program pt. "Ostre cięcie' trwa tylko dwadzieścia kilka minut ,ponieważ taki format w nieco dłuższej formy ma szanse na wybicie. Może stałby się bardziej bardziej obiektywny a nie przypominał zlepek kilku czasami przyspieszonych scen. Sądzę jednak ,że na TVN prym w tego gatunku programach wiedzie obecnie Magda Gessler ,która nie odda pałeczki pierwszeństwa czemuś świeżemu i posiadającemu równie duże co "Kuchenne rewolucje" pokłady dramatyzmu , łez i szczęśliwego zakończenia.

Pozdrawiam i przepraszam za wszelkie błędy ,które wkradły się w moim tekście
Artemida1989
Artemida1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 19:06   #55
Kamisnk
Rozeznanie
 
Avatar Kamisnk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 842
GG do Kamisnk
Dot.: Ostre cięcie

Oglądałam dwa odcinki i strasznie mi się podoba
Kamisnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:30   #56
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Ostre cięcie

Obejrzałam na tvn player pierwsze 4 odcinki i sie zastanawiam czy ktorys celebryta nie da swojej rekomendacji Ciezko mi jest uwierzyc w ta magiczna przemiane w 3 dni u fryzjerek ktore pracuja 20 lat w zawodzie a nie uczestnicza w zadnych szkoleniach...

Niektore fryzjerki chyba tez nie wierza w przemiane, zalezy im tylko na darmowej zmianie wystroju i reklamie. Jak w odcinku wspomnianej różowej szefowej która z pracownicami radosnie plotkowala "ale jak wypadlam, dobrze odgrywam swoja role, przytakuje, usmiecham sie troche", a potem radocha calej trojki "ale masakra z ta maszynka, hehe no dobrze ze mojej nie otworzyl bo by jeszcze gorzej bylo". Ciesza sie ze maja brudne maszynki, dobrze o tym wiedza, a wrecz przechwalaja ktora gorsza Do takiego fryzjera nawet po "rewolucji" bym nie poszla, nawyki wypracowane przez lata na pewno zostaja.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 12:03   #57
Medussaa
Raczkowanie
 
Avatar Medussaa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 303
Dot.: Ostre cięcie

Może coś trochę wątek spróbuje odświeżyć bo moim uzależnieniem jest oglądanie co piątek "Ostrego cięcia" zrobiłam się dosłownie fanką tak dobranego duetu jak Wierzbicki i Schmidt
Nigdy nie przepadałam za wizytami u fryzjera bo zawsze kończyło się tym,że byłam nie zadowolona i pieniądze szły w brud.
Teraz jak tak "odkrywają od tyłu" niektóre te salony to mnie przeraża do kogo możemy trafić i powierzyć swoje włosy !
Medussaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 16:35   #58
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez Medussaa Pokaż wiadomość
Może coś trochę wątek spróbuje odświeżyć bo moim uzależnieniem jest oglądanie co piątek "Ostrego cięcia" zrobiłam się dosłownie fanką tak dobranego duetu jak Wierzbicki i Schmidt
Nigdy nie przepadałam za wizytami u fryzjera bo zawsze kończyło się tym,że byłam nie zadowolona i pieniądze szły w brud.
Teraz jak tak "odkrywają od tyłu" niektóre te salony to mnie przeraża do kogo możemy trafić i powierzyć swoje włosy !
mi bardzo nie odpowiada pora w jakiej puszczany jest ten program. zwykle wtedy nie mam czasu.

chciałabym, żeby któryś z nich dobrał się do moich włosów
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:55   #59
jagata
Wtajemniczenie
 
Avatar jagata
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 807
Dot.: Ostre cięcie

Czasem oglądam ten program.
Jak dobrze kojarzę, to ten fryzjer Andrzej kiedyś pracował w jednym z salonów w Krakowie. Byłam kiedyś w tym salonie jako modelka (ścinanie za darmochę przez ucznia, który był szkolony w ramach prowadzonej tam szkoły/kursu).
Tyle mogę napisać, wszyscy tam byli dobrzy i to co pokazują w programie naprawdę oddaje to co powinien każdy fryzjer wiedzieć i umieć.
Jedyne co mnie odstraszało by do nich wrócić? Ich zamiłowanie do mega krótkich fryzur.
__________________
MY 05.05.2012
Pina 01.05.2014
jagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:27   #60
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Ostre cięcie

Cytat:
Napisane przez jagata Pokaż wiadomość
Czasem oglądam ten program.
Jak dobrze kojarzę, to ten fryzjer Andrzej kiedyś pracował w jednym z salonów w Krakowie. Byłam kiedyś w tym salonie jako modelka (ścinanie za darmochę przez ucznia, który był szkolony w ramach prowadzonej tam szkoły/kursu).
Tyle mogę napisać, wszyscy tam byli dobrzy i to co pokazują w programie naprawdę oddaje to co powinien każdy fryzjer wiedzieć i umieć.
Jedyne co mnie odstraszało by do nich wrócić? Ich zamiłowanie do mega krótkich fryzur.
bo prawda jest taka, że jak ktoś chce mieć długie włosy to ciężko o wyróżniającą się fryzurę.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-12 15:35:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.