Problemy ze snem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 11:11   #1
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28

Problemy ze snem


Ostatnio mam problemy ze snem. Zaczęło się od tego,że musiałam przez jakiś czas łączyć pracę na cały etat i dzienne studia. Wiadomo, zarwane noce,ciągle niewyspanie itp. Myślałam,że to przejdzie samo jak unormuje mi się tryb życia. Ale jest jeszcze gorzej. Niby nie mam jakoś wyjątkowo męczących dni,a wracam do domu z uczelni i o 17-18 marzę o pójściu spać. Zaczynam się uczyć, czytać,czy oglądać jakiś film i najpóźniej o 21 zasypiam. Zaś o północy się przebudzam i 3-4 godziny próbuję na nowo zasnąć,bezskutecznie i tak noc w noc od miesiąca. Około 6 muszę wstać i iść na uczelnię, ale po takiej " pourywanej" nocy zupełnie nie mam na nic ochoty. I takie błędne koło. Bo rano budzę się niewyspana, zmęczona,boli mnie głowa i znów padam o 21,by znów się w nocy obudzić. Powiedziałam o tym ostatnio lekarce to poradziła wziąć coś delikatnego na nerwy i przeczekać, bo mam 23 lata i na pewno przejdzie-kupiłam Mellisanę, Valused, piłam melisę, jakieś herbatki na dobry sen. Ale nic nie działa. I tak budzę się w nocy. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mam coraz mniej energii,snuję się po domu,i cały dzień marzę o tym by porządnie się wyspać. Ktoś przeżył coś podobnego? Naprawdę mam posłuchać lekarki i wierzyć,że samo przejdzie? To trwa już ponad 5 tygodni i tylko pogłębia moją irytację, bo ileż można tak się męczyć?

Edytowane przez AvaVeronica
Czas edycji: 2013-01-14 o 11:12
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:16   #2
PanTuNieStal
Raczkowanie
 
Avatar PanTuNieStal
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 62
Dot.: Problemy ze snem

A nie masz jakiś innych stresów, zmartwień? Problemów hormonalnych? Nie pijesz za dużo kawy/napojów energetycznych? One mogą rozregulowywać sen.
PanTuNieStal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:19   #3
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez PanTuNieStal Pokaż wiadomość
A nie masz jakiś innych stresów, zmartwień? Problemów hormonalnych? Nie pijesz za dużo kawy/napojów energetycznych? One mogą rozregulowywać sen.
kawy w ogóle nie pijam,jakichś wielkich stresów nie mam-wiadomo nauka,praca,ale one raczej są stałe i nie pojawiły się niedawno,takie normalne problemy dnia codziennego. Wyeliminowałam nawet herbatę po 16, ale nie pomaga
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:23   #4
PanTuNieStal
Raczkowanie
 
Avatar PanTuNieStal
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 62
Dot.: Problemy ze snem

Może, jak taki stan będzie się przedłużać, warto byłoby się przebadać. Problemy z bezsennością często są powiązane np z nadczynnością tarczycy.
PanTuNieStal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:40   #5
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Problemy ze snem

albo idz troche pozniej spac
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:49   #6
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
albo idz troche pozniej spac
Normalnie zasypiałam koło 23-albo trochę przed,albo troch po,ale teraz nie daję rady dotrwać dłużej niż do 21, zasypiam na stojąco,bo w nocy się po prostu nie wysypiam.
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:53   #7
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez AvaVeronica Pokaż wiadomość
Normalnie zasypiałam koło 23-albo trochę przed,albo troch po,ale teraz nie daję rady dotrwać dłużej niż do 21, zasypiam na stojąco,bo w nocy się po prostu nie wysypiam.
no odpowiedzialas na swoje pytanie. spisz od 21 max wiec twoj organizm jest o 3 wyspany (ok. 7h snu!). a niestety noc to najlepszy czas regeneracji. noc taka pozna, a nie 20-21... sen by zregenerowac musi byc nieprzerwany (te fazy rem itd.). postaraj sie codziennie klasc kilka minut (15-30) pozniej a z dojdziesz powiedzmy do tej 23 i zobacz co wtedy - czy dalej organizm bedzie sie wybudzal czy nie. jak wroci do normy - to ok. jak nie - lekarz. jakbys chciala spac od 21 do 6 rano to masz az 9h snu! jak noworodek...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2013-01-14 o 11:55
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 12:06   #8
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
no odpowiedzialas na swoje pytanie. spisz od 21 max wiec twoj organizm jest o 3 wyspany (ok. 7h snu!). a niestety noc to najlepszy czas regeneracji. noc taka pozna, a nie 20-21... sen by zregenerowac musi byc nieprzerwany (te fazy rem itd.). postaraj sie codziennie klasc kilka minut (15-30) pozniej a z dojdziesz powiedzmy do tej 23 i zobacz co wtedy - czy dalej organizm bedzie sie wybudzal czy nie. jak wroci do normy - to ok. jak nie - lekarz. jakbys chciala spac od 21 do 6 rano to masz az 9h snu! jak noworodek...
ale ja budzę się już przed północą i nie śpię do 3-4. Jakbym spała od 21 do 4 to nie widziałabym problemu Ale ja padam o 21, i mimo zmęczenia wybudzam się i nie mogę zasnąć. Dlatego śpię max 5 godzin-21-24, a potem 4 -5.45. Do tego ten sen jest urywany,nie daje mi energii,więc następnego dnia nie mam ochoty na nic.
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:09   #9
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
no odpowiedzialas na swoje pytanie. spisz od 21 max wiec twoj organizm jest o 3 wyspany (ok. 7h snu!). a niestety noc to najlepszy czas regeneracji. noc taka pozna, a nie 20-21... sen by zregenerowac musi byc nieprzerwany (te fazy rem itd.). postaraj sie codziennie klasc kilka minut (15-30) pozniej a z dojdziesz powiedzmy do tej 23 i zobacz co wtedy - czy dalej organizm bedzie sie wybudzal czy nie. jak wroci do normy - to ok. jak nie - lekarz. jakbys chciala spac od 21 do 6 rano to masz az 9h snu! jak noworodek...
z tego, co zrozumiałam, autorka musi położyć się koło 21, bo jest tak zmęczona, a w okolicach północy budzi się i nie jest w stanie zasnąć do 3-4 nad ranem. Zatem śpi między 21 a północą, co daje 3 godziny oraz między 3-4 a 6 rano - kolejne 2-3 godziny. W sumie daje nam to5-6h snu na dobę, ale jest to sen przerwany, stąd nie jest tak wartościowy jak 6h przespanych "ciurkiem" (jeśli się mylę, proszę osobę z większą wiedzą o poprawkę).
Miałam podobne problemy, autorko, również wtedy, kiedy studiowałam dziennie i pracowałam jako kelnerka (studia od 7-8 rano do 14-16 potem praca do około 22-23, docierałam do domu, myłam się i w okolicach 1 w nocy kładłam się do łóżka, przy czym przez 1,5 nie mogłam zasnąć mimo zmęczenia).
U mnie przeszło... po zmianie pracy. Wydaje mi się, że nie powinnaś bagatelizować problemu, na twoim miejscu poszłabym do innego lekarza.

edit.
Napisz jeszcze proszę, jak śpisz w weekendy lub po prostu kiedy masz wolne i nie musisz iść do pracy/na uczelnię.

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2013-01-14 o 12:12
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:20   #10
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
z tego, co zrozumiałam, autorka musi położyć się koło 21, bo jest tak zmęczona, a w okolicach północy budzi się i nie jest w stanie zasnąć do 3-4 nad ranem. Zatem śpi między 21 a północą, co daje 3 godziny oraz między 3-4 a 6 rano - kolejne 2-3 godziny. W sumie daje nam to5-6h snu na dobę, ale jest to sen przerwany, stąd nie jest tak wartościowy jak 6h przespanych "ciurkiem" (jeśli się mylę, proszę osobę z większą wiedzą o poprawkę).
Miałam podobne problemy, autorko, również wtedy, kiedy studiowałam dziennie i pracowałam jako kelnerka (studia od 7-8 rano do 14-16 potem praca do około 22-23, docierałam do domu, myłam się i w okolicach 1 w nocy kładłam się do łóżka, przy czym przez 1,5 nie mogłam zasnąć mimo zmęczenia).
U mnie przeszło... po zmianie pracy. Wydaje mi się, że nie powinnaś bagatelizować problemu, na twoim miejscu poszłabym do innego lekarza.

edit.
Napisz jeszcze proszę, jak śpisz w weekendy lub po prostu kiedy masz wolne i nie musisz iść do pracy/na uczelnię.
Właśnie jest tak u mnie. Wolałabym te 5-6 godzin przespać ciurkiem,ale nie mogę. Aktualnie nie pracuję-od czasu do czasu pomagam tacie w papierach,ale to nie jest aż tak męczące. W weekendy jest dokładnie tak samo-np w tę sobotę-położyłam się o 21.30,obudziłam się o północy, zasnęłam o 2 i obudziłam o 4. Cały dzień byłam zmęczona, wczoraj padłam jeszcze przed 21,a potem znów o północy się obudziłam i do 3 nie mogłam spać I tak w kółko. Myślałam,że własnie podczas świąt wszystko się unormuje,ale nic takiego się nie wydarzyło. Jak się nie wysypiałam tak się nie wysypiam.
Chyba jeszcze raz pójdę do tej lekarki. Mnie to już naprawdę męczy.

Edytowane przez AvaVeronica
Czas edycji: 2013-01-14 o 12:21
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 14:20   #11
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez AvaVeronica Pokaż wiadomość
Właśnie jest tak u mnie. Wolałabym te 5-6 godzin przespać ciurkiem,ale nie mogę. Aktualnie nie pracuję-od czasu do czasu pomagam tacie w papierach,ale to nie jest aż tak męczące. W weekendy jest dokładnie tak samo-np w tę sobotę-położyłam się o 21.30,obudziłam się o północy, zasnęłam o 2 i obudziłam o 4. Cały dzień byłam zmęczona, wczoraj padłam jeszcze przed 21,a potem znów o północy się obudziłam i do 3 nie mogłam spać I tak w kółko. Myślałam,że własnie podczas świąt wszystko się unormuje,ale nic takiego się nie wydarzyło. Jak się nie wysypiałam tak się nie wysypiam.
Chyba jeszcze raz pójdę do tej lekarki. Mnie to już naprawdę męczy.
Wygląda to na coś poważniejszego niż "przemęczenie", idź do lekarza, do skutku szukaj takiego, który nie zbagatelizuje tego problemu. U mnie było tak, że w weekendy spałam czasem po 12 godzin. Udawało mi się odespać (oczywiście umownie, bo weekend można było uznać za stracony). U ciebie wygląda to na dużo poważniejsze.

Tymczasem, czy próbowałaś jakiś metod relaksacyjnych, może jakaś książka, aromaterapia, ciepła kąpiel, kubek ciepłego mleka przed snem?
Może chociaż minimalnie sobie tym pomożesz.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 18:34   #12
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Wygląda to na coś poważniejszego niż "przemęczenie", idź do lekarza, do skutku szukaj takiego, który nie zbagatelizuje tego problemu. U mnie było tak, że w weekendy spałam czasem po 12 godzin. Udawało mi się odespać (oczywiście umownie, bo weekend można było uznać za stracony). U ciebie wygląda to na dużo poważniejsze.

Tymczasem, czy próbowałaś jakiś metod relaksacyjnych, może jakaś książka, aromaterapia, ciepła kąpiel, kubek ciepłego mleka przed snem?
Może chociaż minimalnie sobie tym pomożesz.
Na początku studiów miałam podobnie,ale dość szybko wszystko wróciło do normy. Teraz liczę na jakieś wskazówki jak sobie pomóc,bo nie mam już pomysłów.
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:18   #13
aneczek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 59
Dot.: Problemy ze snem

Miałam podobny problem w zeszłym roku. W czasie gdy kończyłam studia, czekała mnie obrona pracy dyplomowej, zmieniłam pracę, chłopak mnie zdradzał, zakończył się ten związek a ja oddawałam się pracy, by zapomnieć (pracowałam nawet 16 h dziennie), schudłam 5 kg, tak mi siadło to wszystko na psychice, że przez 2 miesiące sypiałam po 3 h/na dobę. Potrafiłam zasnąć i po 1 h snu obudzić się i nie móc zasnąć całą noc. Oczy miałam tak przekrwione od braku snu (zresztą nadal mam trochę popękane żyłki i nic już nie pomaga), że wyglądałam strasznie. Też byłam u lekarza, ale nie chciał mi przepisać tabletek. Poradził mi pić melisę i jeść przed snem mleczne kaszki, ryż na mleku. Z czasem pomogło.
aneczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:18   #14
baby91
Raczkowanie
 
Avatar baby91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 123
Dot.: Problemy ze snem

Autorko, koleżanka wyżej już Ci dała bardzo dobrą wskazówkę - przebadaj się pod kątem tarczycy (TSH). Możliwe, że cierpisz na jej nadczynnośc, a zaburzenia snu są jednym z jej objawów (wiem, co piszę, bo sama na to choruję). Czy masz jeszcze jakieś inne dolegliwości oprócz tych ze sem?
__________________
-------------------------------------------
baby91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 07:43   #15
AvaVeronica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 28
Dot.: Problemy ze snem

Teraz jestem ciągle zmęczona, zdenerwowana,boli mnie głowa i w każdą czynność wkładam 2 razy więcej wysiłku-ale myślałam,że to objawy braku snu, i tych pourywanych nocy. Dziwię się tylko,że lekarka mnie nie dała mi żadnego skierowania na badania, w końcu to już trochę trwa.
Wczoraj przed snem wypiłam kakao,zjadłam banana, zastosowałam olejek sandałowy do aromaterapii, i wypiłam melisę- zasnęłam " dopiero" o 22 -1, potem 2.30-6. Mały sukces
AvaVeronica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 09:58   #16
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Problemy ze snem

sorki, zle przeczytalam

a rzeczywioscie piszecie o tarczycy i przemeczenie moze byc objawem. moja mama ma i wlasnie nie sypiala, chudla, zmeczona byla nawet oddychaniem. idz zbadaj tsh i ew endokrynolog.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:11   #17
aneczek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 59
Dot.: Problemy ze snem

Kakao jest pobudzające, bo zawiera teobrominę i kofeinę (w niewielkiej ilości, ale jednak). Najlepiej zrezygnuj z picia kawy, herbaty czarną i zieloną pij do godzin popołudniowych, popołudniu lepiej nie pij nic co zawiera kofeinę (tj.cola, herbata czarna, zielona, kawa)
aneczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 15:52   #18
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Problemy ze snem

Powiem co wiem i co mi pomaga, bo problemy ze spaniem mam odkąd pamiętam: najpierw nie mogłam przez parę lat zasnąć (strach przed brakiem snu też nie pozwalał mi zasnąć, czasem nawet z tego płakałam), a teraz jest odwrotnie - budzę się w środku nocy i pomimo zmęczenia nie mogę dalej spać. Bezsenność do mnie przychodzi falami tj czasem śpię przez całą noc, a potem przez tydzień problem. Biorę wtedy kąpiel 10 min (to ma dla mnie psychologiczne znaczenie, takie oczyszczenie po syfach całego dnia), używam olejku lawendowego (kiedyś nic nie dawał, teraz mi pomaga), wietrzę pokój, fajnie się śpi po seksie, no niestety jestem singlem teraz :/
Jak poszłam do lekarza to przepisał mi tabletki, ale byłam po nich zmulona bardziej niż po nieprzespanej nocy.
Może to tarczyca, nie wiem, nie słyszałam o tej wersji. Moja mama ma cukrzycę i też problemy ze spaniem, więc nie panikuj bo to wcale nie ciało może szwankować. To bardziej w głowie siedzi moim zdaniem.
Aha - piwo ma działanie nasenne więc zrób sobie szklankę grzańca od czasu do czasu albo kup szyszkę chmielu i zrób sobie napar: http://www.zielarnia24.pl/1929,szysz...-50g-flos.html
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2013-02-01 o 15:55
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 17:30   #19
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Problemy ze snem

Nie jestem lekarzem, ale powiem czego ja bym sprobowala Przychodzisz ze studiow, pijesz kawe i zajmujesz sie jakas aktywnoscia fizyczna, aerobik, tance, hula-hop czy co tam lubisz Teraz w okresie zimowym tez mi sie czesto chce spac, mam wrazenie ze o 20 juz bym mogla zasnac Ale jak sie przemoge i pojde na zumbe na 20:30 to dostaje powera, od razu wraca energia do zycia i czlowiek lepiej funcjonuje.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 06:31   #20
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Problemy ze snem

Miałam jeszcze dopisać to co karolina - kłopoty ze snem mogą być spowodowane złym dotlenieniem organizmu. Jak nie masz sił na aerobik to przynajmniej rano pobiegaj dokoła bloku albo wysiądź przystanek wcześniej i szybkim krokiem idź do domu. Może skakanka? Cokolwiek byle nie w dusznym pokoju! Ja polecam ćwiczyć z rana, bo wieczorem gdy ćwiczyłam to krew mi szybko krążyła, byłam naładowana energią i trudno mi było zasnąć. Każdy inaczej na różne rzeczy reaguje.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:04   #21
Kafeja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy ze snem

Ja brałam melatoninę lekam, jak mialam takie problemy. Ja mialam tak, ze budzilam się każdej nocy ok 1-2 i nie spalam do rana. Bylam przemęczona, bo miałam bardzo dużo rzeczy do zrobienia, spraw do załatwienia, cały czas ktoś do mnie dzwonił, co chwila przypominałam sobie o kolejnej rzeczy, której nie zrobiłam.Siedzialam do nocy, by nadrobic zaległości. Moja doba odwróciła się do góry nogami. Zaczelam brac leki nasenne, bo nie mogłam zasnąć, ale czulam się po nich otumaniona. Wykanczalo mnie to. Zaczełam brac melatonine lekam. Ale po kilku tygodniach brania melatoniny, śpię bez przerwy, nerwów i stresu że nie wypocznę do rana)
Kafeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 13:14   #22
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Problemy ze snem

Autorko miałam podobne problemy kiedyś, potem okazało się że miałam anemię z powodu niedoboru żelaza. Podobne objawy daje też niedobór witaminy b5. Myślę, że powinnaś zacząć od przebadania krwi.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:02   #23
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Problemy ze snem

doraźnie spróbuj syrop SENOSPASMINA, działa idealnie nasennie (przynajmniej na mnie) i nie zamula
a do lekarza wybierz się koniecznie
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:18   #24
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
Dot.: Problemy ze snem

Cóż, spróbuj pójść spać nieco później, tak gdzieś o północy albo o 1. Ja zawsze tak robię i nie mam problemu z przespaniem całej nocy i przebudzeniem się rano czy to o 6 czy o 11
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 21:30   #25
ezilda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy ze snem

Miałam podobnie, co autorka tego wątku, gdy pracowałam na kilka zmian i niekiedy do późna w nocy siedziałam w pracy. Trochę się przestawiłam i było mi trudno zasnąć w nocy. Pomogło mi przyjmowanie kapsułki Forsenu, raz dziennie. Z tego, co autorka pisze, wynika, że jeszcze nie próbowała tego suplementu diety. Może warto by spróbować?
ezilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 21:47   #26
SzatanSerduszko
Przyczajenie
 
Avatar SzatanSerduszko
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: Problemy ze snem

Oho, cos dla mnie, od dziecinstwa mam problemy ze snem. Droga Autorko, tak ze swojej strony powiem tyle - jezeli powyzsze podpowiedzi innych Wizazanek nie dadza efektu, to warto byloby sie przejsc po jakis lek, ktory zawiera substancje o nazwie zolpidem (Stilnox, Nasen, itp.) Ja ze wzgledu na swoja bezsennosc musialam brac dluzej, niz przez czas zalecany, ale sadze, ze skoro Ty wczesniej takich problemow nie miewalas, to w 2 tygodnie powinnas sie z tym uporac. Problem w tym, czy lekarz bedzie sklonny Ci to zapisac, ale u mnie nigdy z tym klopotow nie bylo. Jednakze pamietaj, nie wiem, czy na tyle powazny jest ten problem, aby siegac po te tabletki, wiec jak wspominalam, warto sprobowac podpowiedzi innych, a nuz cos zadziala
SzatanSerduszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 23:31   #27
renia2503
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy ze snem

hej
nie czytałam wszystkich postów, więc moje pytanie może się powtórzyć.
Chciałam zapytać o jakieś dobre tabletki na sen. Może mi ktoś jakieś polecić.
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedz.

Edytowane przez renia2503
Czas edycji: 2016-01-31 o 00:11
renia2503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 18:29   #28
helenahauff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 9
Dot.: Problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez renia2503 Pokaż wiadomość
hej
nie czytałam wszystkich postów, więc moje pytanie może się powtórzyć.
Chciałam zapytać o jakieś dobre tabletki na sen. Może mi ktoś jakieś polecić.
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedz.
tak jak wyżej ktoś napisał, nasen, apo zolpin itp zawierające zolpidem. Pomagają w zaśnięciu, a po przebudzeniu nie ma efektu odrealnienia.
helenahauff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 17:19   #29
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy ze snem

a może zanim sięgniecie po jakieś tabletki nasenne sprawdzicie inne sposoby? Ja, żeby dobrze spać muszę się porządnie zmęczyć, aktywność fizyczna bardzo dobrze działa na poprawę samopoczucia. Drugim świetnym sposobem są kąpiele solankowe, do wanny z wodą dodaje sól o zapachu sandałowca, wycisza, relaksuje, świetnie się po nich śpi.
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 19:00   #30
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Problemy ze snem

Polecam herbatki "na dobry sen" są z kilku firm - próbowałam i uważam, ze działają naprawdę fajnie
Kłopoty miałam podczas pełni księżyca, rozmyślałam o różnych sprawach i przez kilka godzin zasnąć nie mogłam. Teraz jak czeka mnie trudny dzień to wieczorkiem wypijam filiżaneczkę herbatki i śpię jak niemowlę
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 21:39:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.