Biżuteryjny wątek plotkowy V :) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 15:53   #991
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez jelonek001 Pokaż wiadomość
planuję maturkę zgodną z moim profilem rozszerzone mat-geo i angielski,
Właśnie się na taki profil wybieram. Jak jest ?
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 16:40   #992
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

zwracanie się do nauczycieli licealnych per Pani Profesor jest przedwojenną tradycją. Mnie to pasowało. Przynajmniej trochę szacunku wpaja od razu.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 17:30   #993
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Mi to Profesorze jakoś tam specjalnie nie przeszkadzało ;D Aż nie poszłam na studia Raz mnie babka okrzyczała na początku,że ja do niej ciągle Pani Profesor, a ona jest DOKTOR........
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 18:05   #994
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

a ja słyszałam kiedyś historię,że na pewnej "szacownej" uczelni w moim mieści student zwrócił się do profesora per Panie Doktorze, za co został przywołany do porządku.Nie pamiętam jak to dokładnie było,ale coś w deseń "nie po to tyle lat się uczyłem,żeby mnie Pan doktorem nazywał".Nie ma to jak dystans do siebie
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 23:25   #995
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

U nas za to szybciej dogadałaś sie z prof. niż z mgr.. do dzis nie wiem dlaczego..
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-14, 23:42   #996
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Pamietam, że na samym początku 1 roku, pierwszy wykład z czegośtam, był poświęcony w dużej części właśnie temu jak to działa na uczelniach i czym się różni od liceum, i dlaczego do doktora mówi się doktor, do profesora profesor, a w sumie do doktora habilitowanego też można profesorze, jak się chce podlizać ;P Krótko mówiąc, na dzień dobry dostaliśmy "Instukcję obsługi UJ".
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-15, 07:27   #997
falling in love
Zadomowienie
 
Avatar falling in love
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 882
GG do falling in love
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

clementinne, ja na niepaństwowej uczelni tez dostałam takie
,, przeszkolenie'' z marszu......... zaraz po ślubowaniu jak został nasz sam dziekan od spraw administracyjnych ( płatności ) więc na niektórych uczelniach to chyba praktyka...
falling in love jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 10:41   #998
pati7624
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 619
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Dziewczyny, mam takie pytanie: czy na forum na gazecie można usunąć swoje konto?
pati7624 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 14:15   #999
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Ja po prostu mam taką sklerozę,że głowa mała

Robiłam chyba 2 czy 3 zamówienia biżuteryjne dla dobrej koleżanki. Za każdym razem dłuugo się prosiłam o pieniądze.... i co? i niedawno zrobiłam to samo. Zupełnie zapomniałam,że tak a nie inaczej. Po świętach wielkanocnych przyniosłam jej kolczyki dla mamy. Powiedziałam ile i od tej pory cisza. Połowa maja a kasy ani widu ani słychu. Do tego ostatnio do mnie przybiegła -a zrobisz mi na dzień mamy wisiorek do tych kolczyków. O mało nie padłam na ziemię......

Po zastanowieniu się napisałam jej,że ok. Ale najpierw mi zapłaci za kolce. A potem wisiorek dostanie do ręki dopiero jak mi za niego zapłaci. Nie cierpię się prosić i swoje pieniądze
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 14:32   #1000
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

ja też nie lubię się prosić o swoje pieniądze.Sama też staram się szybko oddawać.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 15:25   #1001
heurek
Wtajemniczenie
 
Avatar heurek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 648
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Ja mam podobną sytuację z bratową. Do wszystkiego oczy jej się śmieją, ale zapłata ,,to wiesz ja ci potem przyniosę"... I do następnego razu jej nie widać... Nie lubię tego ale chyba w końcu trzeba mieć jakieś wyczucie, kurcze
__________________
Biżuteria mojego pomysłu
Inne różności

Fikcja to prawda ukryta w jądrze kłamstwa, a prawdę tę można wyrazić bardzo prosto- magia istnieje



heurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 18:22   #1002
CheColada
Rozeznanie
 
Avatar CheColada
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 678
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Moze uznacie to pytanie za nietypowie ale powiedzcie mi jak się robi zakupy w hopei. Rozumiem, że mam sobie zrobić rozpiske czego ile i co potem? wysłać im to na maila czy mają jakiś inny formularz kotaktowy? Wysyłają mi potem numer konta i kwote, czy to mam sobie sama policzyć?

Przepraszam, że Was tym męczę ale chciałabym opłacić to w poniedziałek, nie mam czasu do nich pisać i czekać na odpowiedź, a potem znowu czekać, bo drutu już nie mam, a palce mnie świerzbią.

Dziękuję pomoc
__________________
Artysta to osobnik, który z czworokątnego świata odrzucił fragment, co się zwie zdrowym rozsądkiem, i żyje w świecie trójkątnym...


Zapraszam do obejrzenia naszych Pluszaków

Coś nowego

Edytowane przez CheColada
Czas edycji: 2009-05-16 o 18:23
CheColada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 18:59   #1003
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Wrocilam z Aniolow i Demonow - jak mozna tak film okroic? Chyba ze scenarzysta w ogole ksiazki nie czytal - wrrr
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 21:12   #1004
Nefya Ameth
Raczkowanie
 
Avatar Nefya Ameth
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 157
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Ja po obejrzeniu Kodu DaVinci stwierdzilam ze na Anioły nie idę, oj nie. Za to gorąco polecam nowy Star Trek . Zupelnie inny niz reszta, wbija w fotel aż miło, zaskakuje jak nie wiem co, no i ta rola Spocka mmmm...
Nefya Ameth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 21:17   #1005
Yori
Rozeznanie
 
Avatar Yori
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraśnik
Wiadomości: 769
GG do Yori
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Po czterech wspólnych latach rodzina ukochanego naciska na to by mnie poznać. Jutro komunia jego siostrzeńca. Na tę okazje sprezentowałam sobie nową bieliznę i bluzeczkę. Już spokojniejsza, w domu popatrzyłam na nowe majtki, stanik i splunęłam sobie w brodę "a kto niby będzie na to patrzył?" A kij z tym, bielizna zawsze się przyda.
Yori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 21:59   #1006
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Buahahaha
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 11:17   #1007
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Rany julek, wchodzę - i wizaż zupełnie nie ten!
Poza tym po 2 m-cach wracam do żywych. Już po maturach. Szczypiec od lutego w rękach nie miałam, ale wakacje rozpoczęte - zamierzam to nadrobić.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 12:19   #1008
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Właśnie się zdenerwowałam... Moja przyszła teściowa chciała się zaopatrzyć w biżuterię na chrzciny. Podrzuciłam jej paczuszkę z wybranymi przez nią kolcami już w poniedziałek - chrzciny są dzisiaj. Cały tydzień czekałam na odpowiedź odnośnie jej wyboru. Teraz dowiedziałam się od chłopaka, że wybrała jakąś parę (on nie wie oczywiście jaką...), ale nie wie czy ją kupi... Chyba żart jakiś - wypożyczalnia jestem? Nich no tylko mi coś powie, że za nią nie zapłaci...

Nie wspomnę już nawet, że kilka par ściągnęłam dla niej z galerii...
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 14:51   #1009
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez Tońka Pokaż wiadomość
Rany julek, wchodzę - i wizaż zupełnie nie ten!
Poza tym po 2 m-cach wracam do żywych. Już po maturach. Szczypiec od lutego w rękach nie miałam, ale wakacje rozpoczęte - zamierzam to nadrobić.
a ja się nawet ostatnio zastanawiałam gdzie się podziewasz.Jakoś mi umknęło,że w tym roku masz maturę.
Nie no w szoku jestem,albo ja źle rozumiem co napisałaś i jednak w tym roku nie miałaś matury,albo.......umknęło mi trochę lat

Cytat:
Napisane przez rusa1ka Pokaż wiadomość
Właśnie się zdenerwowałam... Moja przyszła teściowa chciała się zaopatrzyć w biżuterię na chrzciny. Podrzuciłam jej paczuszkę z wybranymi przez nią kolcami już w poniedziałek - chrzciny są dzisiaj. Cały tydzień czekałam na odpowiedź odnośnie jej wyboru. Teraz dowiedziałam się od chłopaka, że wybrała jakąś parę (on nie wie oczywiście jaką...), ale nie wie czy ją kupi... Chyba żart jakiś - wypożyczalnia jestem? Nich no tylko mi coś powie, że za nią nie zapłaci...

Nie wspomnę już nawet, że kilka par ściągnęłam dla niej z galerii...
niezręczna sytuacja,mam nadzieję,że twój chłopak jednak coś pokręcił i że "teściowa" jak już się ostatecznie zdecydowała na coś to kupi to.Może po prostu do ostatniej chwili rozglądała się za czymś innym.Jeśli nie to kwas
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-17, 15:19   #1010
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Nudzi mi się przy kompie (uszkodzona noga nie wplywa pozytywnie na robienie czegos sensownego...) i tak mi sie wydaje, ze nie ma jeszcze guglowej mapy sklepów koralikowych (albo ja nie zdołałam znaleźć).
Jakby ktoś miał ochotę dorzucić swoje ulubione punkty stacjonarnych zakupów, to zapraszam:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...c2ab5b6fb348ae
Przy okazji powiedzicie, czy to dziala prawidlowo (obawiam sie, ze trzeba miec konto googlowe/gmailowe). Mapa jest niby ustawiona do edycji dla wszystkich, ale nigdy nie wiadomo, jak to naprawde dziala Testowo wrzucilam Juana w Łodzi jako pierwszy sklep.

Wrzucę jeszcze to na wątki o sklepach stacjonarnych.
__________________
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 15:27   #1011
CheColada
Rozeznanie
 
Avatar CheColada
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 678
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

a co z tą hopeą?
__________________
Artysta to osobnik, który z czworokątnego świata odrzucił fragment, co się zwie zdrowym rozsądkiem, i żyje w świecie trójkątnym...


Zapraszam do obejrzenia naszych Pluszaków

Coś nowego
CheColada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 16:21   #1012
LadyArgerich
Raczkowanie
 
Avatar LadyArgerich
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 340
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

CheColada - ja niestety nie robiłąm tam jeszcze zakupów, więc niestety nie pomogę.

Yori - Ty się będziesz świetnie czuła w nowym kompleciku:) I to jest ważne
__________________
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
LadyArgerich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 17:07   #1013
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez joanna_k Pokaż wiadomość
niezręczna sytuacja,mam nadzieję,że twój chłopak jednak coś pokręcił i że "teściowa" jak już się ostatecznie zdecydowała na coś to kupi to.Może po prostu do ostatniej chwili rozglądała się za czymś innym.Jeśli nie to kwas
Racja - pokręcił... Jest gorzej - wybrała kolczyki, które pasowały jej do stroju, ale kupi inne, które będzie mogła nosić na co dzień (te co wybrała były "zbyt wyjściowe"...).

I jak tu nie popaść w szaleństwo? Ciekawe co wg niej powinnam zrobić z tymi wypożyczonymi... Ludzie są po prostu cwani... Czeka mnie ciężka rozmowa, czasami żałuję, że nie potrafię postawić na swoim. Nie chciałabym się z nią kłócić...

Jedno wiem na pewno: Pani podziękujemy - jeśli chodzi o interesy...
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 17:58   #1014
Vesnaa
Raczkowanie
 
Avatar Vesnaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: wro
Wiadomości: 115
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Właśnie. Wypożyczalnia kolczyków - niezły pomysł na biznes ;-]
Vesnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 18:20   #1015
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

hihi był taki program na TVN/Polsacie,nie pamiętam tytułu,coś w stylu zachwyć nas swoim pomysłem na biznes,a my ci damy kasę.W jednym z programów babka chciała otworzyć wypożyczalnię ekskluzywnych torebek damskich .
Co do kolców,jeśli chcesz uniknąć "obrażenia się",to powiedz jej żeby Ci dała dwie pary,bo musisz zmienić bigle i że nie wyobrażasz sobie sprzedawania używanych kolczyków.Jak jesteś asertywna to powiedz jej co o tym wszystkim myślisz.Powodzenia
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 19:40   #1016
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez joanna_k Pokaż wiadomość
Co do kolców,jeśli chcesz uniknąć "obrażenia się",to powiedz jej żeby Ci dała dwie pary,bo musisz zmienić bigle i że nie wyobrażasz sobie sprzedawania używanych kolczyków.Jak jesteś asertywna to powiedz jej co o tym wszystkim myślisz.Powodzenia
Bardzo dziękuje za radę
Sprawa rozwiązała się sama. Siostrze chłopaka spodobały się dokładnie te kolczyki, które "pożyczyła" przyszła teściowa. I je wzięła.

"Teściowa" natomiast nic sobie nie upatrzyła... ech... Ciekawe jest to, że bardzo podobne kolczyki (z tym samym kamieniem), które zrobiłam dla siebie, chciałam jej na te chrzciny pożyczyć... Nie chciała

Takie urozmaicenie niedzieli
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 20:31   #1017
cayen1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

U mnie znajoma zamówiła komplet, z nocy kairu, a że kamieni takich już dawno nie kupowałam, więc zrobiłam z tego co miałam ze starych czasów. Niestety nie spodobał się i nie kupiła. Wymyśliła w kwadratach, to znalazłam w sklepie, podałam cenę i stwierdzała, że za drogo, jakoś tak bez promocji i w ogóle to nie mogę taniej? No i jak jej się znowu nie spodoba, to go komuś przecież wcisnę! Mało tego jej znajoma chętnie by coś ode mnie kupiła, zmarnowałam całe popołudnie na jeżdżenie z całym majdanem a ta przyszła pokręciła nosem i nic nie kupiła. A miała w czym wybierać uwierzcie.To się nazywa "dobry klient"!

Edytowane przez cayen1
Czas edycji: 2009-05-17 o 20:39
cayen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 20:34   #1018
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez joanna_k Pokaż wiadomość
a ja się nawet ostatnio zastanawiałam gdzie się podziewasz.Jakoś mi umknęło,że w tym roku masz maturę.
Nie no w szoku jestem,albo ja źle rozumiem co napisałaś i jednak w tym roku nie miałaś matury,albo.......umknęło mi trochę lat
Tak, tak, matura... Na szczęście już po, teraz tylko trwoga odnośnie wyników.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 20:38   #1019
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez cayen1 Pokaż wiadomość
U mnie znajoma zamówiła komplet, z nocy kairu, a że kamieni takich już dawno nie kupowałam, więc zrobiłam z tego co miałam ze starych czasów. Niestety nie spodobał sie i nie kupiła. Wypyśliła w kwadratach, to znalazłam w sklepie, podałam cenę i stwierdziała, że za drogo, jakoś tak bez promocji i w ogóle to nie mogę taniej? Mało tego jej znajoma chętnie by coś ode mnie kupiłą, zmarnowałam całe popołudnie na jeżdenie z całym majdanem a ta przyszła pokręciła nosem i nic nie kupiła. A miłaa w czym wybierać uwierzcie.To się nazywa "dobry klient"!
Czasem bywa ciężko...
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 22:00   #1020
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Dlatego ja nie lubię "sprzedaży bezpośredniej"..... zwłaszcza jeśli chodzi o znajomych.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.