Anglia cz. III - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 17:05   #4501
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

Nie powiesz mi, że każde z nazwisk na tej 89 osobowej liście było Ci doskonale znane i zasługiwało na aż tak wielkie oddawanie czci i honoru
Nie, nie powiem, za to dam Ci ignora, zebym nie musiala czytac Twoich postow

A potem, choc tego nie robilam od lat, pomodle sie za dusze zmarlych
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 17:12   #4502
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1849019 5]Nie, nie powiem, za to dam Ci ignora, zebym nie musiala czytac Twoich postow

A potem, choc tego nie robilam od lat, pomodle sie za dusze zmarlych[/QUOTE]

Właśnie mi o to chodzi, za duszę zmarłych, normalnych ludzi, a nie bohaterów narodowych. Bo to chyba jest najważniejsze. Żal jest ludzi nieważne z jakiej partii byli i jakie poglądy głosili.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 17:33   #4503
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

ej dziewczyny !!!!!!!

tyle razy szłyszalam ze kazdy moze wyrazic tu swoje zdanie !!!!!

moze nie powinnysmy w ogole poeuszac tak drazliwych tematow jak - kto za Kaczynskim, a kto przeciw, na jakim poziomie jest dziennikarstwo polskie,jak to nasz narod potrafi zjednoczyc sie na "5min" ................

Bakteryjka
ja absolutnie nie oceniam Prezydenta - nie wolno mi nawet tego robic - ja tylko przedstawiam swoja opinie na ten temat .....

Olka
akurat tu sie nie zgodze, bo Ci wszyscy ludzie ktorzy tam lecieli, byli to ludzie wyksztalceni, z tytuali i niejednokrotnie majacymi na swoim koncie liczne osiagniecia !!!!!
To co wyprawiali w polityce.... coz ...... człowiek jest tylko człowiekiem
czasami i nam w zyciu codziennym brakuje kutury osobistej ........

Jedyne co mnie martwi to wlasnie to o czym pisalas ....
ze pojawia sie spekulacje
ze nasze mednia beda to wszytsko przejaskrawiac
ze beda wiercic dziure w brzuchu
ze .... ze..... ze.........
i na sama mysl o tym robi mi sie niedobrze

nie podlega jednak watpiwosci
ze Tragedia stała sie wielka

niech spoczywaja w pokoju[*]
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 17:46   #4504
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Kofika mi słowo inteligencja kojarzy się nieco inaczej Wykształcenie pomijam, bo IMO w Polsce (użyję dosadnego- potocznego określenia często używanego-wybaczcie) każdy "debil" może mieć wyższe wykształcenie (prosiłabym tylko o nie rozwijanie tego tematu przy tej sposobności ).

Dla mnie inteligencja to ludzie wybitni, działający w danej dziedzinie z sercem, wierni swoim ideałom, osoba bardzo szanowana nie tylko w danym kraju, człowiek "coś wprowadzający" do społeczeństwa, jak również ci , którzy robią coś dla "ogółu" nie za pieniądze i dla "poklasku" Czy Anna Walentynowicz należała do inteligencji? Tak.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2010-04-10 o 17:54
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 17:47   #4505
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
ej dziewczyny !!!!!!!

tyle razy szłyszalam ze kazdy moze wyrazic tu swoje zdanie !!!!!

moze nie powinnysmy w ogole poeuszac tak drazliwych tematow jak - kto za Kaczynskim, a kto przeciw, na jakim poziomie jest dziennikarstwo polskie,jak to nasz narod potrafi zjednoczyc sie na "5min" ................

Bakteryjka
ja absolutnie nie oceniam Prezydenta - nie wolno mi nawet tego robic - ja tylko przedstawiam swoja opinie na ten temat .....

Olka
akurat tu sie nie zgodze, bo Ci wszyscy ludzie ktorzy tam lecieli, byli to ludzie wyksztalceni, z tytuali i niejednokrotnie majacymi na swoim koncie liczne osiagniecia !!!!!
To co wyprawiali w polityce.... coz ...... człowiek jest tylko człowiekiem
czasami i nam w zyciu codziennym brakuje kutury osobistej ........

Jedyne co mnie martwi to wlasnie to o czym pisalas ....
ze pojawia sie spekulacje
ze nasze mednia beda to wszytsko przejaskrawiac
ze beda wiercic dziure w brzuchu
ze .... ze..... ze.........
i na sama mysl o tym robi mi sie niedobrze

nie podlega jednak watpiwosci
ze Tragedia stała sie wielka

niech spoczywaja w pokoju[*]
kofi - zle sie wyrazilam - nie komentowalam tego co powiedzialas, tylko taka dygresja - czemu mowia tak, a wtedy mowili inaczej, raczej moje przemyslenia niz odpowiedz na twoje... zle to sformuowalam (jak to sie pisze?)

chyba nie ma innej nacji tak rozpolitykowanej jak nasza, co powinno nas laczyc, a w wiekszosci dzieli, a co najsmiesniejsze kazdy ma to samo na mysli - dobro kraju i jego ludzi..

ale ile ludzi tyle opinii..


dla zainteresowanych:
http://wiadomosci.onet.pl/2153309,28...adomosceu.html

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2010-04-10 o 17:51
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 18:40   #4506
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Dla mnie inteligencja to ludzie wybitni, działający w danej dziedzinie z sercem, wierni swoim ideałom, osoba bardzo szanowana nie tylko w danym kraju, człowiek "coś wprowadzający" do społeczeństwa, jak również ci , którzy robią coś dla "ogółu" nie za pieniądze i dla "poklasku" Czy Anna Walentynowicz należała do inteligencji? Tak.

Tu się muszę zgodzić.
Też uważam że media przejaskrawiają. Nie umniejszam tragedii jaką jest śmierć tych osób i naprawdę współczuję ich bliskim, zaznaczam też że doceniam zasługi Anny Walentynowicz czy Stanisława Komornickiego i wielu innych spośród ofiar; ale media przesadzają mówiąc że zginęła 'śmietanka inteligencji' naszego kraju. Troszkę jeszcze tych wybitnych ludzi jest z nami, prawda? To nie tak że być i nie być Polski i Polaków od tych osób zależało, nie?

A i jeszcze ktoś tu pisał że ta tragedia zjednoczy polityków. Nie sądzę, naprawdę. Nawet my się tu prawie kłócimy, już jakieś 'ignory' lecą i atmosfera jakaś taka napięta. A co dopiero politycy....
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 18:42   #4507
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia cz. III

Ja sie dowiedzialam dopiero ok 13.00, na drzwiach polskiego sklepu wywiesili ogloszenie, przeczytalam, a potem przeczytalam jeszcze raz bo za pierwszym razem myslalam, ze czegos nie zrozumialam. Tragedia straszna. Mimo iz ja wogole sie polska polityka nie interesuje odczucia mam straszne. Moj TZ tez sie zapytal dlaczego oni wszyscy byli w jednym samolocie. Teraz bedzie pewnie tak jak piszecie, zaczna sie spekulacje, jak i dlaczego.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 19:34   #4508
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość

Nie powiesz mi, że każde z nazwisk na tej 89 osobowej liście było Ci doskonale znane i zasługiwało na aż tak wielkie oddawanie czci i honoru
Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
Tu się muszę zgodzić.
Też uważam że media przejaskrawiają. Nie umniejszam tragedii jaką jest śmierć tych osób i naprawdę współczuję ich bliskim, zaznaczam też że doceniam zasługi Anny Walentynowicz czy Stanisława Komornickiego i wielu innych spośród ofiar; ale media przesadzają mówiąc że zginęła 'śmietanka inteligencji' naszego kraju. Troszkę jeszcze tych wybitnych ludzi jest z nami, prawda? To nie tak że być i nie być Polski i Polaków od tych osób zależało, nie?
Jakby nie bylo w wiekszosci byli to przedstawiciele narodu polskiego wybrani w demokratycznych wyborach, ludzie ktorych my jako narod wybralismy aby byli ta "smietanka" i nami rzadzili i w zwiazku z tym nalezy im sie oddanie honoru, bo choc kazda smierc jest tragedia to to nie byli "zwykli" ludzie i choc byc moze wielu z nich nie bylo "swietymi" to my sami ich wybralismy.

p.s Zginal tez w tym samolocie proboszcz Polskiej parafi w Hammersmith, byla tam msza o 18stej, a pod POSkiem sa znicze i kwiaty skladane
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...

Edytowane przez 7sweety7
Czas edycji: 2010-04-10 o 19:42
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:35   #4509
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Kofika mi słowo inteligencja kojarzy się nieco inaczej Wykształcenie pomijam, bo IMO w Polsce (użyję dosadnego- potocznego określenia często używanego-wybaczcie) każdy "debil" może mieć wyższe wykształcenie (prosiłabym tylko o nie rozwijanie tego tematu przy tej sposobności ).

Dla mnie inteligencja to ludzie wybitni, działający w danej dziedzinie z sercem, wierni swoim ideałom, osoba bardzo szanowana nie tylko w danym kraju, człowiek "coś wprowadzający" do społeczeństwa, jak również ci , którzy robią coś dla "ogółu" nie za pieniądze i dla "poklasku" Czy Anna Walentynowicz należała do inteligencji? Tak.

Olka mnie przeraża Twoje podejście.
To byli ludzie wybitni, to była inteligencja.
a P. Walentynowicz była jedną z wielu.




Poza tym nieważne jakie kto ma poglądy polityczne.


Zginął prezyent, głowa państwa, posłowie, generalicja.

W tym momencie ze względu na tę tragedię nasz kraj jest osłabiony. Chyba to jest kwestia oczywista, stabilność została zachwiana.
Ludzie, którzy byli ostoją inteligencji zginęli.


A ssoją drogą nie wiem czy na liście byli ludzie z BORU, oni też są ważni.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:54   #4510
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
A i jeszcze ktoś tu pisał że ta tragedia zjednoczy polityków. Nie sądzę, naprawdę. Nawet my się tu prawie kłócimy, już jakieś 'ignory' lecą i atmosfera jakaś taka napięta. A co dopiero politycy....
no właśnie peorth, no właśnie...

A przecież prawo do swojego zdania ma każdy, nieważne jak ono kontrowersyjne i przerażające jest.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 20:46   #4511
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
no właśnie peorth, no właśnie...

A przecież prawo do swojego zdania ma każdy, nieważne jak ono kontrowersyjne i przerażające jest.

Każdy ma prawo do własnego zdania.
I każdy ma prawo do ponoszenia za nie konsekwencji.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 21:01   #4512
upadly aniol
Raczkowanie
 
Avatar upadly aniol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cumbria
Wiadomości: 328
Dot.: Anglia cz. III

czesc dziewczyny
mi tez sie jakos tak smutno zrobilo, ale nie dlatego, ze zginal prezydent (bo w tej funkcji w ogole go nie zaluje), ale ze zginal Lech Kaczynski jako czlowiek i tak samo jest z reszta ludzi, ktorzy zamrli w skutek tej katastrofy, przykro mi ze zginelo tyle Polakow (i dla mnie nie jest istotne czy to byl prezydent, premier itp.)i naprawde szkoda mi ich rodzin.

co do politykow to raczej, zanczy nie raczej ale napewno, nie jest mozliwe, zeby sie pogodzili

Cytat:
Z całym szacunkiem dla poległych- podczas tej wielkiej katastrofy używa się (dla mnie) zbyt dumnych i podniosłych zwrotów "zginęła najznakomitsza, polska inteligencja", "zginęli jak prawdziwi patrioci", no ok zginął polski prezydent plus innych ważnych przedstawicieli państwa, ale żeby zaraz aż tak? Zginęli jak patrioci bo byli w drodze do Katynia? No litości...
i musze sie z Toba Olka_222 zgodzic, tez uwazam, ze uzywaja zbyt podnislych zwrotow (zwlaszca te o ,,najzanakomitszej polskiej inteligencji,, mi tutaj nie do konca pasuja uwazam, i pewnie teraz posypia sie na mnie gromy, ze ta ,,najznakomitsza polska inteligencja,, mogla by poczuc sie urazona, gdy ich sie stawia w szeregu z wieloma osobami, ktore dzisiaj zginely)ja jak najbardziej okazuje zmarlym szacunek, szacunek, ktory nalezy sie osobom zmarlym, przykro mi z powodu tego, co sie stalo, ale pamietam tez dlaczego mieszkam w UK a nie w Polsce, pamietam, co sie w tej Polsce dzialo za rzadow ofiar dzisiejszej katastrofy, wsrod moich znajmoych 99% (w tym i ja) w ciagu ostatniego roku nie powiedzialo zadnego dobrego slowa na temat prezydenta, rzadow,politykow i pamietam tez, za za zycia tych ludzi w stosunku do wiekszosci nigdy nie uzyto okreslenia ,,przedstawiciel polskiej inteligencji,, wiec uwazam, ze teraz stawianie ich na piedestaly, wywyzszanie, pisanie o ich dobroci, inteligencji itp., gdzie jeszcze wczoraj wiekszosc z nas uzywala w stosunku do tych ludzi zupelnie innych okreslen (niezawsze cenzuralnych) jest poprostu hipokryzja.
zaznacze tylko jeszcze raz, ze oddaj osobom, ktore zginely w dzisiejszej katastrofie czesc, lacze sie w bolu z ich rodzinami, smutno mi, ze zginelo tylu Polakow (ale tak samo smutno by mi bylo, gdyby to byl samolot pelen ,,zwyklych,,ludzi).
__________________
"The secret to happiness is not in doing what one likes to do, but in liking what one has to do"
upadly aniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 21:10   #4513
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Każdy ma prawo do własnego zdania.
I każdy ma prawo do ponoszenia za nie konsekwencji.
Luna ale jakich konsekwencji? Za to, że mam odmienne zdanie od Ciebie ( i wcale nie aż takie kontrowersyjne), mam ponieść konsekwencje i zgadzać się na to byś uważała, że moje zdanie jest przerażające?


Przerażające jest to że w błahy sposób zginęło 96 ludzi, a nie to że ktoś nie zgadza się ze zwrotami używanymi przez media i ludzi wypowiadających się na ten temat.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2010-04-10 o 21:13
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 21:21   #4514
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

http://www.tvn24.pl/-1,1651566,0,1,o...wiadomosc.html

serio poczytajcie sobie troche ......
i powiedzcie mi ze nawet jesli nie angazowalyscie sie w polska polityke to nie znacie tych nazwisk
i ze ci ludzie zajmowali sie tylkopolityka
i ze nic dla kraju nie zrobili
i ze to nie była inteligencja ......

ej ...
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 21:34   #4515
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

olka zjadło mi część posta. Miałam na myśli kontekst generaly.

Powiedz ola jak wiele wiesz o przeszłości tych ludzi by tak kwestionować to jak byli ważni?

Kofika dziękuję ci za podanie linków i wrzuceniu rano informacji.
I za ten ostatni link.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 21:55   #4516
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Kofika dziękuję ci za podanie linków i wrzuceniu rano informacji.
I za ten ostatni link.
no prob
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 05:00   #4517
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Olka mnie przeraża Twoje podejście.
To byli ludzie wybitni, to była inteligencja.
a P. Walentynowicz była jedną z wielu.
Poza tym nieważne jakie kto ma poglądy polityczne.

Zginął prezyent, głowa państwa, posłowie, generalicja.

W tym momencie ze względu na tę tragedię nasz kraj jest osłabiony. Chyba to jest kwestia oczywista, stabilność została zachwiana.
Ludzie, którzy byli ostoją inteligencji zginęli.

A ssoją drogą nie wiem czy na liście byli ludzie z BORU, oni też są ważni.
AMEN

pozna - albo dla niektorych bardzo wczesna pora, dyskusji bylo mnostwo dzisiaj, nie tylko na wizazu, czesc moich znajomych zgadza sie ze mna, druga czesc, a nawet i czasami moj TZ ma podejscie do calej sytuacji jak niektore z was z ktorymi sie nie zgadzam...
na pewno wazne jest to ze kazdy z nas podjal/ podjela sie decyzji wypowiedzenia na ten temat... nikt nie zignorowal sytuacji
i jakkolwiek mozemy sie nie zgadzac lub nawet sprzeczac na ten temat - wazne jest to ze nikt nie zignorowal tematu i podjal sie dyskusji
dla mnie to caly czas takie troche nierealne, musze sobie czasami przypomniec ze to wogole sie zdarzylo...

z innych wiadomosci - moje male sloneczko (chociaz tylko chrzestne) ma temperature ZNOWU - i troszke sie martwie.. przyjechal do mnie z podkrazonymi oczkami.. co jakies dwa tygodnie skacze mu temperaturka do 38.5 (i tak od stycznia), mama chodzi po lekarzach ale ja znowu tez nie chce wywierac na niej za duzej presji zeby nie przestraszyc, ale troszke mi straszno... ja nie mam doswiadczenia z malutkimi, ale to chyba cos nie tak? jakies rady? (ale tak zeby mamy nie wystraszyc)
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 08:12   #4518
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Anglia cz. III

luna a ja myślałam że to za czyny ponosi się konsekwencje a nie za opinie. Które zresztą mogą się zmieniać. Naprawdę wszystkie aż tak olkę potępiacie za to że ma inne zdanie na temat tego kto inteligencją jest a kto nie? Przecież ona tak samo żałuje śmierci tych ludzi jak i Wy. Dajcie już spokój, naprawdę...... poza tym myślę luna, że skoro Ty masz prawo oceniać czy ci ludzie byli ważni, tak samo ma do tego prawo olka. I jeśli się z Tobą nie zgadza to musisz jej zdanie uszanować. Jeśli znasz przeszłość tych którzy zginęli lepiej niż my wszystkie razem wzięte to chwała ci za to, naprawdę, ale uważasz że ktoś jest gorszy jeśli jej nie zna? Bo to juz takie fajne nie jest.

aniele, myślę że masz dużo racji, zginęło tam ponad 90 osób i należy im się równy szacunek jako ludziom, uważam że powinno tak samo żałować śmierci wszystkich tych osób, nie ważne czy to była 'tylko' stewardessa, czy 'aż' Predydent. W chwili śmierci nie powinno być dzielenia na tych ważnych i mniej ważnych. I naprawdę czy to aż tak ważne, że niektóre z nas zaliczają ich do inteligencji a inne nie? I czy wszystkie nazwiska były nam znane czy nie? Może niektóre z Was czują się zaangażowane w polską politykę i interesują się nią, ale nie macie prawa oceniać tych które się tym nie interesują, bo nikt takiego obowiązku nie ma. I tak samo myślę że tak samo smutno by mi było gdyby zginęli 'zwykli' ludzie.
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg

Edytowane przez peorth
Czas edycji: 2010-04-11 o 08:18
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 09:45   #4519
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Luna czy ja gdzieś kwestionuję, że oni byli ważni?
Skoro mi zarzucasz brak wiedzy historycznej to jako fascynatka historii spróbuj mnie przekonać, że się mylę.

Jak już chcesz się czepiać to uczep się tego że kwestionuję to czy byli inteligencją.

A moje zdanie nie jest podyktowane brakiem wiedzy historycznej a odmienną niż Twoja interpretacją słowa "inteligencja". Bo widzisz- dla mnie przedstawicielem inteligencji jest Doktor Judym a nie mieszczaństwo z "Wesela" Wyspiańskiego.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 10:10   #4520
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

Nie zamierzam się czepiać, nie mam zamiaru dyskutować co do definicji 'inteligencji' i innych szczegółów.

To nie ma zupełnie sensu.
Mamy inną perspektywę spojrzenia na sprawę.

U nas w domu kwestie polityczne i historyczne są nadal bardzo istotne, w tym bardziej konserwatywnym słowa znaczeniu.


I nie jest tu moją rolą nikogo do niczego przekonywać czy oświecać.
Bo przecież to nie oto chodzi zupełnie.


Nie byli inteligencją? to kim byli?
Niedoedukowanym motłochem?
Przeciętnymi obywatelami kraju?
Pseudointeligentami, którym się trafiło wyższe wykształcenie i przeszłość w opozycji?


To kto jest reprezentantem inteligencji w polskiej polityce aktualnie ?



Peorth ja nie oceniam czy ci ludzie byli ważni. Ja stwierdzam.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 11:21   #4521
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez upadly aniol Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny
mi tez sie jakos tak smutno zrobilo, ale nie dlatego, ze zginal prezydent (bo w tej funkcji w ogole go nie zaluje), ale ze zginal Lech Kaczynski jako czlowiek i tak samo jest z reszta ludzi, ktorzy zamrli w skutek tej katastrofy, przykro mi ze zginelo tyle Polakow (i dla mnie nie jest istotne czy to byl prezydent, premier itp.)i naprawde szkoda mi ich rodzin.

co do politykow to raczej, zanczy nie raczej ale napewno, nie jest mozliwe, zeby sie pogodzili



i musze sie z Toba Olka_222 zgodzic, tez uwazam, ze uzywaja zbyt podnislych zwrotow (zwlaszca te o ,,najzanakomitszej polskiej inteligencji,, mi tutaj nie do konca pasuja uwazam, i pewnie teraz posypia sie na mnie gromy, ze ta ,,najznakomitsza polska inteligencja,, mogla by poczuc sie urazona, gdy ich sie stawia w szeregu z wieloma osobami, ktore dzisiaj zginely)ja jak najbardziej okazuje zmarlym szacunek, szacunek, ktory nalezy sie osobom zmarlym, przykro mi z powodu tego, co sie stalo, ale pamietam tez dlaczego mieszkam w UK a nie w Polsce, pamietam, co sie w tej Polsce dzialo za rzadow ofiar dzisiejszej katastrofy, wsrod moich znajmoych 99% (w tym i ja) w ciagu ostatniego roku nie powiedzialo zadnego dobrego slowa na temat prezydenta, rzadow,politykow i pamietam tez, za za zycia tych ludzi w stosunku do wiekszosci nigdy nie uzyto okreslenia ,,przedstawiciel polskiej inteligencji,, wiec uwazam, ze teraz stawianie ich na piedestaly, wywyzszanie, pisanie o ich dobroci, inteligencji itp., gdzie jeszcze wczoraj wiekszosc z nas uzywala w stosunku do tych ludzi zupelnie innych okreslen (niezawsze cenzuralnych) jest poprostu hipokryzja.
zaznacze tylko jeszcze raz, ze oddaj osobom, ktore zginely w dzisiejszej katastrofie czesc, lacze sie w bolu z ich rodzinami, smutno mi, ze zginelo tylu Polakow (ale tak samo smutno by mi bylo, gdyby to byl samolot pelen ,,zwyklych,,ludzi).

zgadzam sie z tym co napisałaś.
Też jest mi smutno , bardzo to przezyłam dotej pory nie moge w to uwierzyć.Pozatym wczoraj mówiłam to męża ze jaki ten los jest okrutny dopiero co tyle sie najezdzało na prezydenta w tv , robiło sie skecze, opowiadało głupie kawały . Politycy sie ciagle kłócili ba nawet wyzywali przed kamerami a teraz nagle jakby tego nie było, Wypowiadaja sie z łzami w oczach , drża im głosy. A ich juz nie ma , współczuje tym rodzina , matka , zona, dziecia .Wczoraj tez powiedziałam ze dobrze ze Maria była z mężem bo gdyby jej tam nie było ona by tego nie przeżyła - tak bardzo go kochała . Nam byłoby smutno ale jakby zgineli zwykli ludzie to takiego rozgłosu by nie było.

Powiem wam ze ciezko mi o tym wszystkim pisac , narzuca sie tyle pytan i mysli , dlaczego tak musiało sie stać. Czy to jakieś ostrzezenie od Boga zeby sie ci ludzie prowadzacy władze opamietali?
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek

Edytowane przez Sysunia_d
Czas edycji: 2010-04-11 o 11:48
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 15:49   #4522
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia cz. III

Luna a po prostu elita polityczna nie wystarczy?

Mniejsza z tym. Nie o to przecież chodzi.

Stała się tragedia, zginęli ludzie. Jak straszna musiała być ta katastrofa skoro ciało prezydenta zostało od razu rozpoznane a o jego żonie nic jeszcze nie wiadomo. Mniemam że przecież siedzieli obok siebie. Straszne....

sysunia to prawda, że bardzo się kochali. Niejednokrotnie było to widać. I w gestach i w spojrzeniu. Dużo bardziej pod tym względem mi się podobali niż Kwaśniewscy.

No i ciekawe co z nasza Wiolqn.... Miała mieć maraton, chyba go nie odwołali?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi

Edytowane przez olka_222
Czas edycji: 2010-04-11 o 15:52
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 16:06   #4523
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
No i ciekawe co z nasza Wiolqn.... Miała mieć maraton, chyba go nie odwołali?
Maraton był, mignęła mi dziś wiadomość kto wygrał i tak sobie pomyślałam jak tam wiolqn poszło
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:06   #4524
Kasienka :)
Raczkowanie
 
Avatar Kasienka :)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 245
Dot.: Anglia cz. III

Jaka smutna niedziela ; ( cały weekend taki smutny,pełen zadumy .. nagle każdy się zatrzymuje i zaczyna myśleć o życiu,przemijaniu, o tym jak życie człowieka jest kruche .. dziś jesteś,a na drugi dzień możesz przejść już do historii.. Jutro każdy pójdzie już do szkoły,pracy,zacznie się nowy tydzień,ale Polacy będą pamiętać o tym,co się stało 10 kwietnia 2010 .. jakoś tak mi smutno i nijak : (

Dobranoc dziewczyny : *
Kasienka :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:21   #4525
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Anglia cz. III

Aniele 100 lat
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:28   #4526
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia cz. III

Aniele sto lat!

idę do wyra, padam od 11 do teraz byliśmy na mieście. Pieszo w 2 strony
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:50   #4527
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Anglia cz. III

Aniele Stooooo laat
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 22:15   #4528
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia cz. III

Aniolku, wszystkiego najlepszego . Duzo zdrowia - pewno sie przyda .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 22:30   #4529
upadly aniol
Raczkowanie
 
Avatar upadly aniol
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cumbria
Wiadomości: 328
Dot.: Anglia cz. III

Cytat:
Aniele 100 lat
Cytat:
Aniele sto lat!
Cytat:
Aniele Stooooo laat
Cytat:
Aniolku, wszystkiego najlepszego . Duzo zdrowia - pewno sie przyda .
dziekuje bardzo za zyczenia i te na watku i te na NK i na FB, Lorelei oczywiscie, ze sie przyda-,,zdrowie,,odmieniane przez wszystkie przypadki bylo wymieniane dzisiaj chyba najczesciejno bo w sumie bez zrowia wszystko inne sensu nie ma
uciekam spacjeszcze raz dziekuje za zyczenia
__________________
"The secret to happiness is not in doing what one likes to do, but in liking what one has to do"
upadly aniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 07:14   #4530
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia cz. III

Aniele sto lat
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.