ORGAMETRIL - skutki uboczne? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-14, 00:35   #31
zagubienie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Czytam Wasze wpisy i jestem przerażonabyłam u ginekologa i właśnie przepisała mi organometril- na nieregularny okres, żeby sie uspokoiło ( ale nie jest aż tak strasznie) mam brać jedną tabletkę dziennie, od najbliższej soboty.
jeśli coś zacznie się dziać złego to mogę sama, bez konsultacji z lekarzem odstawić? to akurat święta wypadną, nie chce wariować w domu i brać coś co tylko może zaszkodzić. nawet się zastanawiam czy je kupować

i jeszcze jedno- alkoholu rozumiem przez te 10 dni nie tykać? upewniam się tylko, żeby przypadkiem jakieś piwo mnie nie skusiło
zagubienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 08:48   #32
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Moje drogie muszę coś napisać bo moim zdaniem nie potrzebnie się tak boicie przyjmowania tego leku. Po pierwsze pamiętajcie o tym że każdy organizm jest inny i o tym jak reagujecie na tabletki przekonacie się dopiero jak same zaczniecie je stosować. Połowa sukcesu to jest wasze nastawienie psychiczne, skoro z góry zakładacie że będziecie się źle czuły to prawdopodobnie jak zaczniecie stosować lek, zaraz będziecie się doszukiwać skutków ubocznych, a złe samopoczucie wcale nie musi być spowodowane lekiem, tylko jak się naczytacie tego wszystkiego w necie to już od samego czytania człowiekowi robi się niedobrze na samą myśl że ma przyjąć ten lek. Ja po przeczytaniu tego wszystkiego zastanawiałam się czy brać te leki bo też bardzo się bałam że mi organizm " zeświruje " po nich ale na prawdę czułam się bardzo bardzo dobrze, humorek miałam super także głowa do góry i myślcie pozytywnie
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 10:46   #33
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez em0 Pokaż wiadomość
Moje drogie muszę coś napisać bo moim zdaniem nie potrzebnie się tak boicie przyjmowania tego leku. Po pierwsze pamiętajcie o tym że każdy organizm jest inny i o tym jak reagujecie na tabletki przekonacie się dopiero jak same zaczniecie je stosować. Połowa sukcesu to jest wasze nastawienie psychiczne, skoro z góry zakładacie że będziecie się źle czuły to prawdopodobnie jak zaczniecie stosować lek, zaraz będziecie się doszukiwać skutków ubocznych, a złe samopoczucie wcale nie musi być spowodowane lekiem, tylko jak się naczytacie tego wszystkiego w necie to już od samego czytania człowiekowi robi się niedobrze na samą myśl że ma przyjąć ten lek. Ja po przeczytaniu tego wszystkiego zastanawiałam się czy brać te leki bo też bardzo się bałam że mi organizm " zeświruje " po nich ale na prawdę czułam się bardzo bardzo dobrze, humorek miałam super także głowa do góry i myślcie pozytywnie
Jest w tym sporo racji, ale ja biorąc ten lek i przed jego zażyciem w ogóle nie wchodziłam na internet żeby sprawdzić co inni mają do powiedzenia na jego temat. Kiedy zaczęłam się źle czuć (już pisałam wcześniej co było nie tak) nawet przez myśl mi nie przeszło, że to tabletki. Dopiero później sięgnęłam po ulotkę i zobaczyłam opinie w internecie.
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 14:48   #34
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Pierwszy dzień był dla mnie tragedią, ale dziś już lepiej . Jedyny problem to sine pod oczami .


Mam pytanie- jak do tych tabletek ma się alkohol i papierosy???
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 01:01   #35
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Ja wyznaje zasadę że albo jedno albo drugie, jeżeli przyjmuje leki to wprowadzam sobie całkowity zakaz picia alkoholu. Tym bardziej jeżeli przyjmuje dany lek pierwszy raz i jeszcze nie wiem jak mój organizm będzie na niego reagował.
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 10:25   #36
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez em0 Pokaż wiadomość
Ja wyznaje zasadę że albo jedno albo drugie, jeżeli przyjmuje leki to wprowadzam sobie całkowity zakaz picia alkoholu. Tym bardziej jeżeli przyjmuje dany lek pierwszy raz i jeszcze nie wiem jak mój organizm będzie na niego reagował.
Też tak robię, zapytałam z ciekawości.
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 11:32   #37
ladybird06
Raczkowanie
 
Avatar ladybird06
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 40
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Ja papierosów nie palę, ale niedługo sylwester i na pewno nie zrezygnuję z alkoholu dla tabletek. Zobaczę jak to będzie i dam znać. ;P Generalnie to chyba już moja ostatnia dawka, bo więcej już ich nie chcę brać.
ladybird06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 19:02   #38
Annno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Oranometril wzięłam dziś 3 dzień- i ajk do tej pory zero skutków ubocznych, nic nie zauważyłam. a bałam się strasznie zaczynać brać, ginekolog przepisała mi na nieregularny okres, poczytałam trochę w internecie i już miałam rezygnować!
ale na razie jest ok, normalnie zobaczymy jak dalej będzie.

i jeszcze jedno: wczoraj wieczorem wypiłam do tego wszystkiego dwa piwa! w sumie bałam się trochę, ale że śledzik w pracy,wigilijne spotkanie.. nie jestem asertywna. na całe szczęście jest ok. oby tak dalej.
Annno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 13:46   #39
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Mam pytanko. Właśnie kończę opakowanie- została mi jedna tabletka. Lek przepisała mi pani doktor na mój 3tyg okres ;/.
No i mam problem. Od 3-4 dni mam plamienia, czy to normalne? ;/
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:30   #40
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Najlepiej jeśli coś nas niepokoi skonsultować to z lekarzem, ja nim nie jestem więc Ci nie pomogę. Mogę napisać tylko tyle co wiem to że podczas brania Orgametr. może wystąpić plamienie, może on również wpłynąć na to że miesiączka jest b. obfita bądź bardziej "uboga" gdyż ubocznym skutkiem tego leku jest to że może on zaburzać menstruacje i takie są tego objawy.
Ja podczas brania tego leku nie miałam ani miesiączki, ani żadnego plamienia, miesiączka pojawiła się jakieś 3 dni po odstawieniu leku( po 2 tyg jego stosowania). Być może nic się nie dzieje i dostałaś miesiączkę, być może to plamienie jest ubocznym skutkiem leku, a być może coś nieprawidłowego dzieje się w Twoim organizmie...ale te wątpliwości może rozwiać tylko lekarz.
O jedno Was proszę wiem że to trudne ale NIE MARTWCIE SIĘ NA ZAPAS bo to w niczym nie pomaga a wręcz szkodzi, połowa sukcesu to jest Wasze pozytywne nastawienie, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak dużo może zdziałać autosugestia, pracujcie nad tym i nie dajcie się tym paskudnym chorobom itp.
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:40   #41
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez em0 Pokaż wiadomość
Najlepiej jeśli coś nas niepokoi skonsultować to z lekarzem, ja nim nie jestem więc Ci nie pomogę. Mogę napisać tylko tyle co wiem to że podczas brania Orgametr. może wystąpić plamienie, może on również wpłynąć na to że miesiączka jest b. obfita bądź bardziej "uboga" gdyż ubocznym skutkiem tego leku jest to że może on zaburzać menstruacje i takie są tego objawy.
Ja podczas brania tego leku nie miałam ani miesiączki, ani żadnego plamienia, miesiączka pojawiła się jakieś 3 dni po odstawieniu leku( po 2 tyg jego stosowania). Być może nic się nie dzieje i dostałaś miesiączkę, być może to plamienie jest ubocznym skutkiem leku, a być może coś nieprawidłowego dzieje się w Twoim organizmie...ale te wątpliwości może rozwiać tylko lekarz.
O jedno Was proszę wiem że to trudne ale NIE MARTWCIE SIĘ NA ZAPAS bo to w niczym nie pomaga a wręcz szkodzi, połowa sukcesu to jest Wasze pozytywne nastawienie, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak dużo może zdziałać autosugestia, pracujcie nad tym i nie dajcie się tym paskudnym chorobom itp.
Na razue poczekam. Wybrałam całe opakowanie, skończyłam w piątek- dziś już mam okres. Zobaczymy. Jak będzie normalnie to dobrze . A jak nie to wybiorę się do p. doktor.
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 20:44   #42
Monika_mmm13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Witam,
Ja również mam zalecone od dzisiaj brać te własnie tabletki 1 dziennie przez 10 dni.. ale z tego co czytam to wynika że mam zalecone je na calkiem co innego poniewaz mam nadzerke i pani dr nie chce jej wymrazac bo mowi ze jestem za mloda i dala tabletki.. troszke sie boje skutkow ubocznych ale postaram sie na biezaco Was informowacpodkresle ze jestem strasznie nerwowa,klotliwa i wrazliwa i mam 19 lat
Monika_mmm13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 16:22   #43
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez Monika_mmm13 Pokaż wiadomość
Witam,
Ja również mam zalecone od dzisiaj brać te własnie tabletki 1 dziennie przez 10 dni.. ale z tego co czytam to wynika że mam zalecone je na calkiem co innego poniewaz mam nadzerke i pani dr nie chce jej wymrazac bo mowi ze jestem za mloda i dala tabletki.. troszke sie boje skutkow ubocznych ale postaram sie na biezaco Was informowacpodkresle ze jestem strasznie nerwowa,klotliwa i wrazliwa i mam 19 lat
Ja miałam tylko skutki uboczne pierwsze dwa dni- zmęczenie, ból głowy itp. Spałam cały dzień. A nerwowa też byłam, ale to przez co innego też.
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:34   #44
Monika_mmm13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Już dziś wzięłam drugą tabletke ORGAMETRILL i jak narazie nic mi nie jest
Zapomnialam ostatnio napisać że brałam również anty.. na początku brałam Syndi 35 i miałam okropne bóle podbrzusza i odbytu.ale pani doktor powiedziała że dlatego ponieważ macica się obkurczała..i trzeba wytrzymać ból i przepisała narazie Org. ;*
Monika_mmm13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:48   #45
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja dzisiaj ostatnią tablete wzięlam rano. Bralam od zeszlego poniedzialku i zadnych skutków ubocznych nie doznalam. Ale dzisiaj tak mnie brrzuch boli od rana z szko. z tego, co czytam to po odstawieniu ,krwawienie dostalyscie w miarę szybko. Czy mozliwe ze ja dostane dzisiaj w nocy, jak ostatnia wzielam rano? Czy raczej najwczesniej jutro w dzien? Ostatnie krwawienie mialam 18 listopada, po odstawieniu EVRA nie dostalam okresu i poszlam do gina. Przepisal orgametril. ja dalej chce stosowac evre od nowego cyklu ...mam nadzieje ze jutro dostane krwawienie i wreszcie bede mogla nakleić ten plasterek i zaszalec Myslicie ze powinnam zabezpieczyć sie tamponem na dzieiejsza noc?
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:44   #46
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Ja brałam Orgmt.przez dwa tyg. i jak dobrze pamiętam to ostatniego dnia, kiedy przyjmowałam tab. miałam wizytę u swojej lekarz i zapytała mnie wtedy czy dostałam miesiączkę (więc tak na zdrowy rozum, wnioskuje że podczas brania tab. można dostać okresu).
Po 3 dniach dostałam okres i tego dnia umierałam z bólu, zazwyczaj w pierwszy dzień miesiączki mam boleści ale wtedy to była tragedia, na szczęście są leki przeciwbólowe i tego dnia musiałam na nich polegać, uroki bycia kobietą drogie Panie
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:21   #47
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

No w nocy nie bylo niespodzianek, ale teraz tak mnie boli ze nawet się nie umiem wyprostowac;/
Ale juz trudnmo, wazne zeby dostac ten okres i miec z glowy , bo potem juz krwawienia bede miec normalne podczas stosowania evra, aby przezyc teraz
Jest prawie 17.00 a okresu jak nie bylo tak nie ma
Kurde martwię się troche, ale nie ciążą, tylko brakiem "krewki" i juz codze nakrecona cala zeby naklepić ten palster a tu nie ma krwawienia... Malo tego, bylam przekonana ze zadne skutki ubocznie mnie nie dosiegly, a tu zonk weszlam dzisiaj na wage i wowwwwww.. Od zeszłego poniedzialku czyli w sumie przez 11 dni stosowania przytylam prawie 3 kg Masakra. A jem tak jak zawsze... mam nadzieję, ze "spadnie" mi to jak odstawilam;/ W ogole sikam teraz czesciej, a jak bralam mniej sikalam...chyba woda mi sie zatrzymywala, mimo ze biore aqua femin..
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2011-01-15 o 15:55
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:23   #48
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Dzis a wnocy dostalam krwawienia...ale zaskoczylo mnie to to trochę... Zero bólu, zero jakichkolwiek odczuć zw z miesiączka i co najdziwniejsze po ORGAMETRILu spodziewalam sie jakiego mega krwotoku heh, bo okresu nie mam od 17 listopada, a tu zonk...male plamki .. Ledow co. Zwykle wymieniam tampona po ok 3-4 godz, tez tak robię teraz i tam prawie nic nie ma...baaaaaardzo mizerne to krwawaienie. Oczywiscie plasterek Evra nakleilam zgodnie z wsakzowka lekarza, mowil ze jak po odstawieniu ORG. przyjdzie krewka to mam nakleic. Ale trudno to nazwac okresem, czy nawet kkrwawieniem. Tez tak mialyscie takie skąpe po ORG?
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 08:33   #49
venilaaa
Raczkowanie
 
Avatar venilaaa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Biore orgametril na endo, 3 miesiące bez przerwy. Skutki uboczne jakie mnie męczą to mnóstwo wyprysków hormonalnych, trudnych do zagojenia, ropiejących, kłopoty z utrzymaniem wagi, słaba przemiana materii, stany płaczliwości na przemian z wściekaniem sie na wszystko Biore dopiero 1,5 miesiaca, wiec jeszcze drugie tyle przede mną. Od tyg waga sie stabilizuje i nie wściekam sie, wiec moze organizm zaczyna tolerowc te tabl. Ogólnie przytyłam 5 kg, z czego 3,5 kg nadrobilam po spadku wagi po pobycie w szpitalu, a 1,5 kg jestem ponad norme, wiec na razie nie panikuje,ale waże się codziennie.
__________________
Moje blogi:

veni-fashion.blogspot.com trochę mody
wypchana-marzeniami.blogspot.com żyję zdrowo - mój motywator do zmian na lepsze
venilaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 16:25   #50
naatalinkaa
Rozeznanie
 
Avatar naatalinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 965
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Witam!1 mam na zbyciu dwa opakowania Orgametrilu ze względu na zmianę leków. Jeśli któraś jest chętna, proszę pisać.
pozdtawiam naatalinkaa
naatalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:12   #51
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Witam zagląda tu ktoś jeszcze? Mam pytanie po ilu dniach od odstawienia dostałyście okres? U mnie mija już piąty dzień i nadal nic... Proszę jeżeli któraś z was coś wie na ten temat odpiszcie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 00:20   #52
em0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

ja już dawno stosowałam orgametril, ale z tego co pamiętam to zakończyłam przyjmować lek a po 3 dniach dostałam miesiączki, a nie możesz zadzwonić do swojego ginekologa, zapytać ? ja jak mam jakieś wątpliwości to dzwonie, możesz spisać pare nr tel (jakby twój niebyl dostepny) zadzwonić do różnych lekarzy bo wiadomo czasem można popaść na jakiegoś nieprzyjemnego i niewyrozumiałego człowieka ale są i tacy co nawet przez tel doradzą chociaż ja wybieram dla siebie takich lekarzy, których mogę tez gnębić pytaniami telefonicznie i po prostu zapytaj
em0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 07:53   #53
ANTERIA
Zakorzenienie
 
Avatar ANTERIA
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Graz/Austria
Wiadomości: 3 730
GG do ANTERIA
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez em0 Pokaż wiadomość
ja już dawno stosowałam orgametril, ale z tego co pamiętam to zakończyłam przyjmować lek a po 3 dniach dostałam miesiączki, a nie możesz zadzwonić do swojego ginekologa, zapytać ? ja jak mam jakieś wątpliwości to dzwonie, możesz spisać pare nr tel (jakby twój niebyl dostepny) zadzwonić do różnych lekarzy bo wiadomo czasem można popaść na jakiegoś nieprzyjemnego i niewyrozumiałego człowieka ale są i tacy co nawet przez tel doradzą chociaż ja wybieram dla siebie takich lekarzy, których mogę tez gnębić pytaniami telefonicznie i po prostu zapytaj

Niestety nie mam możliwości bo nie mieszkam w Polsce. To pierwszy i ostatni raczej raz w którym biorę orgametril za miesiąc mam już zacząć duphason no ale puki co czekam na @ już szósty dzień się zaczął i nic. Jak to się nie zmieni w przyszłym tyg to pójdę do lekarza ale najpierw zrobię test ciążowy, chociaż w to że jestem w ciąży jakoś wątpię no ale wykluczyć nie można. Dziękuję Ci za odpowiedz Pozdrawiam
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ANTERIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:04   #54
miyage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Witam,
to co dziewczyny piszą o skutkach ubocznych zażywania ORGAMETRIL zadziwia mnie, ja dostałam końską dawkę 3x1 dziennie na torbiel krwotoczną, w tej chwili mija miesiąc i nie ma nic co by było uciążliwe.
Na poczatku zażywania bolał mnie brzuch ale to było zaledwie kilka dni. Częściej chce mi się jeść ale szybko robię się syta i nie daję rady kończyć posiłków które kiedyś jadałam z dokładką, i ku waszemu zdziwieniu schudłam 3kg.
miyage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:04   #55
kamil92a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 54
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

Hej dziewczyny mam pytanie moja koleżanka bierze te tabletki 5 dni przed okresem i dostanie okres dopiero jak skonczy brac. Czy myslicie ze to dobry sposób zeby tak sobie przesunąc okres?
kamil92a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 20:37   #56
Ivy Eve
Przyczajenie
 
Avatar Ivy Eve
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: ORGAMETRIL - skutki uboczne?

U mnie tez bez dramatu. Tez kuracja uderzeniowa: 90 dni bez przerw po 2 tabletki. Poczułam ze czas się podzielić opinią, bo Orgametril i skutki uboczne to temat rzeka. Orgametril dostałam na torbiel endometrialną / krwotoczną. Niby lek potrafi niekiedy zdziałać cuda i usunąć torbiel. Nie wiadomo jak będzie u mnie, bo pomimo małych rozmiarów torbieli 2,5 - 3,5 cm, zwykle pigułki nie zadziałały. Bałam się cholernie skutków ubocznych, ale pomyślałam ze jak będzie tragedia, to zawsze mogę odstawić, a warto spróbować, bo a nuż się uda i operacja nie będzie konieczna. Tabletki 2x dziennie biorę równo 4 tygodnie, wystarczająco by moc się wypowiedzieć. I nie jest zle. Mam gorsza cerę (tłusta i dużo drobnych krostek), włosy szybko się przetłuszczają, zapach potu intensywniejszy. Ale myśle ze to drobiazg w porównaniu z szansa na pokonanie torbieli. Na trądzik zaczyna pomagać specyfik od dermatologa, reszta to kwestia higieny. Może jeszcze jestem lekko opuchnięta od zbierającej się wody w organizmie, twarz szczególnie rano, może przytyłam ze 2 kg, pewnie trochę to ta woda, a trochę zwiększony apetyt, ale nie jest to coś czego nie da się kontrolować. I chyba trochę sińce pod oczami. Ale wszystko to da się przeżyć. Najbardziej bałam się dużych skoków wagi, problemów z wahaniami nastroju, nerwowością, ale nic takiego nie ma miejsca. Może odrobine większe napięcie w sytuacjach stresujących ale może to przypadek a nie wina Orgametrilu. Nie wiem jeszcze czy cokolwiek pomógł lub pomoże na torbiel. Ale odkąd biorę te tabsy, ani razu nie poczułam żadnego kłucia czy bólu torbieli, co raczej jest dobrym znakiem. Dam znac jak torbiel, jak będę po wizycie u gina
Ivy Eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-24 21:37:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.