Co się ze mną dzieje ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-28, 19:21   #1
young soul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Unhappy

Co się ze mną dzieje ???


Proszę o pomoc gdyż nie wiem do kogo się zwrócić, nie wiem czy mój problem jest poważny, a z mamą boje się porozmawiać na takie tematy.
Otóż jakieś trzy miesiące temu uprawiałam z moim chłopakiem dość ostry peeting(mam dopiero 16 lat i nie jestem z siebie wcale dumna, ale mój chlopak ma 21 i bardzo potrzebuje kotaktu cielesnego, zrobiłam to dla niego ;/), wydaje mi się że straciłam wtedy dziewictwo ponieważ troche krwawiłam ;(, ale zbytnio się tym nie przejełam.

Mój problem polega na tym że juz prawie od 3 miesięcy nie dostaje okresu (wczśniej pojawiał się regularnie przez około rok), strasznie się tym martwie, chociaż być może to tylko błahostka, ale jestem straszną panikarą.

Czy jest możliwe żeby straciła okres przez zbyt intensywne trenowanie, od 3 lat trenuje szermierke, a w ostatnim czasie treningi są trochę cięższe, ale nie przypuszczam żeby mój organizm nie był na nie przygotowany.

Czy wiecie może co się ze mną dzieje ? Potrzebuj pomocy bo chyba zwariuje od zamartwiania sie !!!
young soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:32   #2
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

wg mnie najpierw zrob test ciazowy... mama nie musi o niczym wiedziec.... a potem marsz do lekarza niezaleznie od wyniku

i powodzenia
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:58   #3
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy podczas peetingu miałaś stosunek z penetracją? jeśli "nie" to nie ma mozliwości zebys była w ciąży!!! wyrażenie "dość ostry peeting" nie jest zbyt precyzyjne i niewiele mówi...

radzę iść do lekarza bo 3 miesiące bez okresu to oznaka choroby organizmu (ewentualnie ciąży) bez względu na przyczyny...być może to jednak reakcja na zbyt cięzki trening! straciłaś na wadze w ostatnim czasie od 5 kg w górę?
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:05   #4
young soul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

test zrobiłam dwa razy tak dla pewności, ale nie przypuszczałam żeby wynik mógł być inny niż negatywny i całe szczęście do lekarza próbuje się wybrać juz od dłuższego czasu ale wciąż nie mam odwagi, dlatego licze na waszą pomoc, ale jeśli stwierdzice że to konieczne na pewno sie do niego wybiore
young soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:14   #5
young soul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

na wadze straciłam dwa może trzy kilogramy. Początkowo myślałam, że może mój stan spowodowany jest zbytnim stresem i tymi treningami, jednak olimpiadę do której tak trenowałam mam już dawno za sobą, a miesiączka dalej nie powraca, dlatego myśle, że to jednak musi być inna przyczyna...
young soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:19   #6
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

Cytat:
Napisane przez young soul Pokaż wiadomość
test zrobiłam dwa razy tak dla pewności, ale nie przypuszczałam żeby wynik mógł być inny niż negatywny i całe szczęście do lekarza próbuje się wybrać juz od dłuższego czasu ale wciąż nie mam odwagi, dlatego licze na waszą pomoc, ale jeśli stwierdzice że to konieczne na pewno sie do niego wybiore
aha, czyli spadek wagi i przemeczenie wykluczasz jako przyczyny, tak?

ale czemu sie boisz isc do lekarza? uwazasz ze on Ci krzywdę zrobi? będzie działał na Twoją niekorzyść? Przeciez jest aby pomóc...masz problem, idziesz po poradę, nikt Cię nie będzie oceniał tylko postara się rozwiązać problem! I po sprawie...to lepiej niz żyć w niepewnosci i strachu, a sama piszesz ze sie denerwujesz.

moze idź do pani ginekolog bedzie Ci łatwiej rozmawiać niz z facetem
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 21:36   #7
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

zgadzam się z przedmówczyniami, że powinnaś udać się do lekarza jak najszybciej, ponieważ:

a) jeśli jesteś w ciąży musisz zacząć o siebie odpowiednio dbać i być po kontrolą lekarską.

b) jeśli nie jesteś to brak miesiączki przez 3 miesiące jest niepokojącym sygnałem! Nie wiem czemu tak łatwo wykluczyłaś spadek wagi i duży wysiłek fizyczny jako powody zaniku okresu, mógł on nie wrócić mimo zaprzestania tak forsownych treningów. Poza tym- czy kobieta w 3 miesiącu nie powinna się lekko zaokrąglić? Mieć mdłości i inne objawy typowe dla ciąży? No i te dwa negatywne testy- niby 99% pewności, ale to duża pewność.

aha, nie rób nic dla Niego, jeśli sama tego nie pragniesz. Przyniesie to więcej szkód (żal do faceta...) niż dobrego.

trzymaj się ciepło
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 21:54   #8
zusmiechemnatwarzy
Raczkowanie
 
Avatar zusmiechemnatwarzy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 123
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

Wiem jak się czujesz i stresujesz, bo jestem troszke starsza, ale też panikarą Do lekarza również nie mam odwagi iść - wiem, ze mi krzywdy nie zrobi itp, ale jakoś nie moge, ale pójdę w końcu.

Moim zdaniem miesiączka spóźnia się przez stres i intensywny trening. Ale pamietaj, ze jakei kolwiek zmiany miesiaczkowe są pierwszym negatywnym oznakiem zmian w organiźmie - moze się odchudzasz i organizm tak reaguje?

Nie wiem czy wiesz, ale miesiączka potrafi również nie pojawiać się z powodu ciazy urojonej... Wiec jak wmawiasz sobie i panikujesz, ze jesteś w ciązy to Twoj mozg zaczyna powiedzmy "podłapywac tematy" i możesz mieć nawet mleko w piersiach. Dlatego lepiej troszeczko oddal od siebie ciaże i racjonalnie sobie wytłumacz, ze jest to nie możliwe.

A co do chlopaka. Nie rób nic "pod niego". Bo potem będziesz czuła się wykorzystywana.
zusmiechemnatwarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 22:14   #9
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

Ja też się dołączę do wypowiedzi i również szczerzę Ci radzę - idź do lekarza i to jak najszybciej.
Niestety brak okresu może być przyczną różnych zmian w organiźmie i nie można go lekceważyć.
A jeśli chodzi o strach przed wizytą to pewnie każda z nas - nawet stałe bywalczynie w gabinetach - się stresują To całkiem normalne I wbrew pozorom nie taki ginekolog straszny jak go malują

A co do chłopaka - współczuję Wiem, że często robimy coś wbrew sobie dla tej drugiej osoby, ale nie zmuszaj się do niczego! To bardzo ważne, zwłaszcza w "tych" sprawach, porozmawiaj z nim spokojnie i wytłumacz, że to, co robicie nie sprawia Ci przyjemności i czujesz się źle.

Powodzenia i trzymaj się ciepło
__________________
"To, co znajduje się za nami lub przed nami, to naprawdę drobnostka w porównaniu z tym, co leży w nas.."

R.W. Emerson
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 01:19   #10
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

Leć do lekarza, bo 3 miesiace bez okresu to niepokojąca sprawa...

dziwi mnie to, że nie chcez tego matce powiedziec...dlaczego...? ?
Przeciez jak Ci cos dolega to ona musi wiedziec.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 14:50   #11
Wiktoria0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 31
Dot.: Co się ze mną dzieje ???

W takim wieku często zdarzają się takie przypadki że nie pojawia się okres przez nawet pół roku i to jest normalne, masz dopiero 16 lat i dopiero zaczynasz dojrzewac i miesiączki moga być baaardzo nieregularne. Jeśli zrobiłaś test i jest on negatywny i nie masz żadnych niepokojących objawów to nie ma czym się martwić. Ale dla świętego spokoju powinnaś się udac do lekarza. Sądząc po wieku pewnie się wstydzisz badania więc jeśłi to możliwe to idź do kobiety i weź ze sobą chlopaka, więc będziesz czuła się pewniej, a zawsze musi być ten pierwszy raz i myślę że to już odpowiedni wiek.
Wiktoria0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.