Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-29, 09:57   #1
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936

Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka


Witam serdecznie,
postaram się pokrótce opisać problem i byłabym wdzięczna za jakąkolwiek poradę, bo niestety do dziś nie znalazłam nikogo borykającego się z takim problemem.
Moja córcia ma obecnie 6 lat, kiedy wyrosły jej mleczaki, zaczęły się bardzo szybka ścierać do takiego stopnia, że w wieku 3 lat nie miała u góry żadnej 1,2 ani 3, czyli była bez tego przodu. Po zębach pozostały takie małe trzoneczki, przez co ciągle jej dziąsła ulegały podrażnieniu.
Po jakimś czasie wybrałyśmy się do ortodonty (dodam, że jeden odesłał nas z kwitkiem, mówiąc, że w życiu nie miał styczności z czymś takim), który stwierdził, że Nikola ma bardzo poważną wadę zgryzu, mianowicie górna szczęka jest bardzo cofnięta do tyłu i chowa się do tyłu, czego skutkiem jest starcie tych gónych ząbków o dolne. Mówię Wam naprawdę przykry widok, nikomu tego nie życzę.
Pani doktor zaleciła nam uczycie takiej fundy ( aparacik na brodę z czepkiem na głowie zapinany na gumki, miał pomóc, czyli cofnąć dolną szczękę, niestety tak się nie stało, trochę z naszej winy, bo córcia nie chciała zbytnio go nosić)
Dziś Nikola ma juz 7 zębów stałych (niestety szybko jej powypadały te starte chyba z osłabienia). Mimo iż ma już jedynki, są śliczne naprawdę, dawno jej nie widziałam z ząbkami) ale..no właśnie ale ich nie widać, gdyż chowają się za dolną szczękę.
Pani doktor zaproponowała nam aparat, ma to być aparat stały mocowany na cement do szóstek (górnej szczęki), działający na podniebieniu, czyli wypychający górną szczęke do przodu. Na noc ma być podczepiana blaszka do niego, która będzie izolowała szczęki od siebie i dodatkowo zakładany specjalny czepiec na głowę i również do tego mocowany, którego zadaniem będzie cofanie dolnej szczęki. Przepraszam, że tak zawile, ale tak to zrozumiałam.
Koszt tego to 2000 zł, wizytę mamy w styczniu. Pani doktor oczywiście powiedziała, że nie daje pewności, że to w 100% jej pomoże, ale że na pewno nie zaszkodzi i choć trochę zredukuje wadę.
Mówiła również, że wada w okresie dojrzewania może wrócić, gdyż ona nie jest w stanie przewidzieć co każdy z nas ma w genach i jak jest zakodowany.
Dodam, że aparat by musiała nosić około 1,5 roku. Nie namawiała Nas, mówiła, że decyzja należ do nas...

I teraz nie wiem co robić, z jednej strony chciałabym, żeby w przyszłości nie mieć wyrzutów, że jej nie pomogłam, że to moja wina.. z drugiej strony boję się, że nie będzie chciała tego nosić, spać w tym czepcu z tą blaszką izolującą..


Czy któraś z Was miała styczność z czymś takim? Czy to pomaga?
Dla przybliżenia problemu, jak tylko wrócę do domu, postaram się wrzucić zdjęcia.


Będę wdzięczna za każdą radę.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 11:22   #2
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

wiesz z takim problemem jestem zdziwiona, że tak odpuściłaś mega ważny temat
mam ortodontkę od "przypadków beznadziejnych", jeśli chcesz to wyślę Ci pw z namiarami. przyjmuje w w-wie.
radzę się zabrać za to w tempie ekspreswoym, bo jak wyobrażasz sobie jej życie? nawet sztucznej szczęki nie będzie mogła nosić, bo się nie utrzyma poza tym z taką wadą twarz będzie zdeformowana.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 12:52   #3
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

Chyba źle mnie zrozumiałaś ...Ale ja nie odpuściłam, czekam na wizytę, oczywiście prywatna, ortodonta z mojego miasta, pani Łodzińska, sporo ludzi z Warszawy do niej przyjeżdża.
A czekam dlatego, bo muszą jej zęby bardziej wyrosnąć, zeby aparat miał się czego trzymać i tylko dlatego będzie to w styczniu.
Chciałam porad osób, któe miały coś podobnego
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 13:06   #4
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

ortodontycznie można leczyć już 4latki
i nie można odpuszczać, bo dziecko nie chce nosić. niczego nie bedzie chciała rodziców w tym rola, żeby dopilnować.
dobrzy lekarze nie muszą szukać klientów poza swoim miastem, bo mają ich full na miejscu warto poszukać POLECONEGO i SPRAWDZONEGO orto, bo dobrych speców w tym fachu jak na lekarstwo niestety.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 13:35   #5
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

Wydaje mi się, że znalazłam, a u ortodonty byłyśmy jak miała 3 latka, nie wiem jaki masz cel w tym, chcesz wzbudzić we mnie wyrzuty? wydaje mi się, że sporo robiłam, tzn nawet nasz dentysta bardzo dobry, powiedział, że niestety nic nie da się zrobić dopóki zęby nie wyrosną. Na starte mleczaki nie da się założyć aparatu i nie dało, trzeba było czekać na jakieś zęby stałe, szczególnie szóstki. Teraz już są.
A w międzyczasie nosiła tą fundę, niestety nie pomogła, a wynikało to z tego, że nawet przy użyciu dużej siły ta dolna szczęka nie chciała się cofnąć, czyli taką już ma z natury. Poza tym zęby, które ma już stałe, są piękne i równe, a problem jest w cofaniu się. A nie da się założyć aparatu jak zębów nie ma.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
ortodontycznie można leczyć już 4latki
i nie można odpuszczać, bo dziecko nie chce nosić. niczego nie bedzie chciała rodziców w tym rola, żeby dopilnować.
dobrzy lekarze nie muszą szukać klientów poza swoim miastem, bo mają ich full na miejscu warto poszukać POLECONEGO i SPRAWDZONEGO orto, bo dobrych speców w tym fachu jak na lekarstwo niestety.
a co do samego ortodonty, byłam u 6 i tylko ten jeden rozpoznał jakoś problem i chce pomóc, więc nie jest tak, że nie robię nic. Większość kazała przyjść dopiero jak wyrosną stałe zęby.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 13:37   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

tak, właśnie to jest mój cel
myśl co chcesz,ale weź się za to na poważnie. a zęby nie ukruszyły się z dnia na dzień
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 17:08   #7
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

ojeju nie zamierzam prowadzić z Tobą bezsensownych dyskusji, wolałabym żeby wypowiedział się ktoś, kto miał styczność z czymś takim

Ah a ja myślałam.. jednak się myliłam, nawet i tu znajdą się takie osobniki..szkoda gadać

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

a swoimi postami nic nie wnosisz do tej rozmowy, naprawdę
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-29, 19:27   #8
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

naprawdę? chciałam Ci podać na PW sprawdzony kontakt do dobrej ortodontki. sprawdź w 1szym poście no, ale skoro nie chcesz...
czekając w poczekalni widziałam właśnie małą dziewczynkę z 1kami i 2kami stałymi, na które miała stały aparat. to się da zrobić
powodzenia
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 09:22   #9
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

Wiesz, nie wiem czy się dobrze wczytałaś, ale moja córka aparat będzie miała mocowany na ostatnich ząbkach, on nie będzie na zębach a pod nimi... nie wiem czy rozumiesz, chodzi tu tylko o wypchnięcie górnej szczęki do przodu a nie równaniu zebów. Taki aparat na zęby w naszym przypadku nie ma sensu.
Mimo wszystko dziękuję, wydaje mi się, że już znalazłam dobrą ortodontkę i będę się jej trzymać.

vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 09:16   #10
wiki_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

Mam podobny problem z synkiem, też zostaliśmy odesłani, dopóki mu nie wyrosną szóstki, może nie ma aż takiego złego zgryzu ale też górne jedynki chowają się delikatnie za dolne, teraz jest dobrze - mamy aparat, zdejmowany, synek nosi go po szkole i na noc i już po miesiącu widać poprawę. Nie poddawaj się ponieważ to bardzo ważne dla dziecka,zwłaszcza dziewczynki mieć piękne i równe ząbki, na pewno kiedyś ci za to podziękuje, nawet jeżeli na początku będzie płakać i nie chcieć nosić aparatu. A na aparat nigdy nie jest za późno. Trzymam kciuki za was i życzę powodziena
wiki_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 15:14   #11
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

Dziękuję kochana
no my właśnie czekamy na te ząbki, aż wyjdą do końca
A powiedz mi, jaki dokładnie masz ten aparat? na noc zakładacie tą część z czepcem?
mogłabyś mi coś więcej o tym aparacie napisać. Byłabym wdzięczna.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 14:00   #12
wiki_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Zamiast FUNDY aparat stały dla dziecka

Aparat mamy taki z drucikami zachodzącymi na dolne zęby, jak rozkręcam, to wysuwa szczękę górną do przodu, ponieważ u mojego jest taka możliwość, i nie trzeba cofać dolnej. Każdy ortodonta dobierze to odpowiednio do wady dziecka. Powodzenia życzę
wiki_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.