Nie chce nie moge - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-01, 09:37   #1
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638

Nie chce nie moge


Nie chce jechac i uczesniczyc w ponownym slubie rodzicow Matka 50lat Ojciec po 80-siatce. Mam przyjechac 70km z kąd mieszkam, zeby przetransportować tatę 8km do miejscowosci Mamy. Tata jezdzi na wózku. Mama nie pracuje od roku i stwierdzila, ze po śmierci Taty dostanie kasiorke. Tz stwierdzil, ze nie chce mieć z moja rodzina nic do czynienia, a Matka to zmija kombinujaca co zrobić, zeby sie nie narobić i jak tak bardzo chce to mogę jechac i zapiepszac na nią, oplacac jej chatę, a ona będzie siedziec na dupie i chlać. Ja nic e chce uczestniczyć w tym calym cyrku. Powiedzialam, ze niech weźmie taksówkę, bo ja mam niesprawne auto przecież (brak przeglądu, problemy z tlumikiem) ale sie bardzo oburzyla , ze tak, ze z Tz jechalam na mecz 120km , a rodzinie nie chce pomoc! Ona zawsze mnie szantazuje emocjonalnie tz tez naciska , ze mialam z nią konakt zerwać, bo ciągle dzwoni z problemem, ze tyle lat ma a sobie z niczym poradzic nie moze. Ja juz nie mam do tego wszystkiego sil. Mialam sobie wziąć wolne do wtorku w pracy bo termin slubu naglacy. Ale ja nie chce tam jechac!!! Doradźcie co byście zrobimy na moim miejscu (
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 10:53   #2
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Nie chce jechac i uczesniczyc w ponownym slubie rodzicow Matka 50lat Ojciec po 80-siatce. Mam przyjechac 70km z kąd mieszkam, zeby przetransportować tatę 8km do miejscowosci Mamy. Tata jezdzi na wózku. Mama nie pracuje od roku i stwierdzila, ze po śmierci Taty dostanie kasiorke. Tz stwierdzil, ze nie chce mieć z moja rodzina nic do czynienia, a Matka to zmija kombinujaca co zrobić, zeby sie nie narobić i jak tak bardzo chce to mogę jechac i zapiepszac na nią, oplacac jej chatę, a ona będzie siedziec na dupie i chlać. Ja nic e chce uczestniczyć w tym calym cyrku. Powiedzialam, ze niech weźmie taksówkę, bo ja mam niesprawne auto przecież (brak przeglądu, problemy z tlumikiem) ale sie bardzo oburzyla , ze tak, ze z Tz jechalam na mecz 120km , a rodzinie nie chce pomoc! Ona zawsze mnie szantazuje emocjonalnie tz tez naciska , ze mialam z nią konakt zerwać, bo ciągle dzwoni z problemem, ze tyle lat ma a sobie z niczym poradzic nie moze. Ja juz nie mam do tego wszystkiego sil. Mialam sobie wziąć wolne do wtorku w pracy bo termin slubu naglacy. Ale ja nie chce tam jechac!!! Doradźcie co byście zrobimy na moim miejscu (
Mama, jeśli jest żoną, to po śmierci ojca i tak może mieć po nim emeryturę (gdy dojdzie do wieku emerytalnego), i ubezpieczenie. Nie rozumiem twojej nienawiści, mnie by tam się chciało być na takiej imprezie, a ty płaczesz z nieszczęścia. Nie znam sytuacji, ale to takie trudne poświęcić pół dnia dla rodziców?
I jeszcze - twój TŻ też szantażuje cię emocjonalnie. I obraża twoją rodzinę, a ty na to pozwalasz.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 11:20   #3
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Nie chce nie moge

Po co Twoj tata się godzi na ten ślub?
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 11:27   #4
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Nie chce nie moge

Za mało opisałaś sytuacje żeby moc sie wypowiedzieć. Twoja rodzina i relacje z matka zawsze były jakieś patologiczne?

Kalincia: bardzo zdecydowanie piszesz, jakbyś juz wszystkiego sie dowiedziała. No nie wiem to moze rożnie wyglądać, na razie wyglada mi na to ze matka to niezła intrygantką a cały ślub to farsa, nie wiadomo czy tz autorki nie ma racji. Moze ona nie moze wyrwać sie z tej patologii i odciąć od psychicznej mamuśki ktora ja wiecznie zarzuca swoimi problemami. Moze byc tak moze inaczej ale jest to opisane tak chaotycznie ze jak dla mnie na razie nic na 100% nie wiadomo.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 11:27   #5
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Nie chce nie moge

Jak nie chcesz to w tym nie uczestnicz, po prostu
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 11:54   #6
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Za mało opisałaś sytuacje żeby moc sie wypowiedzieć. Twoja rodzina i relacje z matka zawsze były jakieś patologiczne?

Kalincia: bardzo zdecydowanie piszesz, jakbyś juz wszystkiego sie dowiedziała. No nie wiem to moze rożnie wyglądać, na razie wyglada mi na to ze matka to niezła intrygantką a cały ślub to farsa, nie wiadomo czy tz autorki nie ma racji. Moze ona nie moze wyrwać sie z tej patologii i odciąć od psychicznej mamuśki ktora ja wiecznie zarzuca swoimi problemami. Moze byc tak moze inaczej ale jest to opisane tak chaotycznie ze jak dla mnie na razie nic na 100% nie wiadomo.
Powtórzę. Oboje mają odnawiać ślub, a dojrzały człowiek potrafi odżałować dzień, by sprawić przyjemność rodzicom.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 12:15   #7
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: Nie chce nie moge

Właśnie. Skąd ten pomysł na ślub? Są ze sobą? Czy nie? Bo z tego co widzę, to mieszkają osobno.
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 12:21   #8
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Powtórzę. Oboje mają odnawiać ślub, a dojrzały człowiek potrafi odżałować dzień, by sprawić przyjemność rodzicom.
Odnowić a wziać ponownie to nie to samo
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 13:09   #9
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Powtórzę. Oboje mają odnawiać ślub, a dojrzały człowiek potrafi odżałować dzień, by sprawić przyjemność rodzicom.
Zrozumialam, ze maja go wziac ponownie, ergo - teraz sa po rozwodzie.
I co to za "sprawienie przyjemności" jak slub jest pewnie z przymusu i dla kasy.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 13:36   #10
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Zrozumialam, ze maja go wziac ponownie, ergo - teraz sa po rozwodzie.
I co to za "sprawienie przyjemności" jak slub jest pewnie z przymusu i dla kasy.
O, może i tak. Ja odebrałam, ze to takie powtórzenie aktu ślubu rocznicowe. bywa tak wśród katolickich.
z przymusu trudno osobę dojrzałą do ślubu dla kasy zmusić.
A autorka tak zionie nienawiścią, że kontra sama mi wyszła.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 13:48   #11
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Nie chce nie moge

Pytanie na ile 80 latka na wozku mozna nazwac osoba dojrzala w kontekscie dojrzalosci do podejmowania decyzji. Nie wiadomo w jakim jest stanie.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 13:52   #12
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Nie chce nie moge

Nie chcesz - to nie jedź na ten ślub. Jesteś dorosła, co Ci mogą zrobić? Dać lanie?

To jest ponowny ślub czy odnowienie ślubów? Dlaczego nie chcesz? Bo matka to patologia czy nie chcesz przykładać ręki do "zniewolenia" ojca?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 23:55   #13
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Nie chce nie moge

To nie odnowienie slubu tylko wzięcie go ponownie po rozwodzie. Matka wywalila Ojca z domu tak jak stał. Termin zalatwila szybko ja mialam Tatę dostarczyć, ale nie popieram tego slubu, bo jej chodzi o pieniądze. Moj Tz jej nienawidzi, bo widzi ile lez przez nią wylalam i ile mi przysparzala problemow. On twierdzi, ze Ona chce zniszczyć nasz zwizek, bo ciągle tworzy intrygi. Zgadzam sie z nim. Ogólnie jesteśmy zgodna para, ale gdy w grę wchodzi rozmowa z nią czy sms to od razu mam nerwy. Nie mam ochoty na rozmowe z nią. Wysysa ze mnie energie, taki wampir energetyczny. Dzisiaj odmowilam jej przyjechania to wyzwala mnie i tz od k... I stwierdzila, ze nie mam juz Matki, ani Ojca.
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 07:22   #14
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
To nie odnowienie slubu tylko wzięcie go ponownie po rozwodzie. Matka wywalila Ojca z domu tak jak stał. Termin zalatwila szybko ja mialam Tatę dostarczyć, ale nie popieram tego slubu, bo jej chodzi o pieniądze. Moj Tz jej nienawidzi, bo widzi ile lez przez nią wylalam i ile mi przysparzala problemow. On twierdzi, ze Ona chce zniszczyć nasz zwizek, bo ciągle tworzy intrygi. Zgadzam sie z nim. Ogólnie jesteśmy zgodna para, ale gdy w grę wchodzi rozmowa z nią czy sms to od razu mam nerwy. Nie mam ochoty na rozmowe z nią. Wysysa ze mnie energie, taki wampir energetyczny. Dzisiaj odmowilam jej przyjechania to wyzwala mnie i tz od k... I stwierdzila, ze nie mam juz Matki, ani Ojca.


No to masz już spokój, trzymaj się jej słów.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 07:41   #15
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
I stwierdzila, ze nie mam juz Matki, ani Ojca.
Masz masz i mieć będziesz.
Nie rób nic wbrew sobie.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 10:00   #16
nieogarniamjuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 44
Dot.: Nie chce nie moge

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Nie chce jechac i uczesniczyc w ponownym slubie rodzicow Matka 50lat Ojciec po 80-siatce. Mam przyjechac 70km z kąd mieszkam, zeby przetransportować tatę 8km do miejscowosci Mamy. Tata jezdzi na wózku. Mama nie pracuje od roku i stwierdzila, ze po śmierci Taty dostanie kasiorke. Tz stwierdzil, ze nie chce mieć z moja rodzina nic do czynienia, a Matka to zmija kombinujaca co zrobić, zeby sie nie narobić i jak tak bardzo chce to mogę jechac i zapiepszac na nią, oplacac jej chatę, a ona będzie siedziec na dupie i chlać. Ja nic e chce uczestniczyć w tym calym cyrku. Powiedzialam, ze niech weźmie taksówkę, bo ja mam niesprawne auto przecież (brak przeglądu, problemy z tlumikiem) ale sie bardzo oburzyla , ze tak, ze z Tz jechalam na mecz 120km , a rodzinie nie chce pomoc! Ona zawsze mnie szantazuje emocjonalnie tz tez naciska , ze mialam z nią konakt zerwać, bo ciągle dzwoni z problemem, ze tyle lat ma a sobie z niczym poradzic nie moze. Ja juz nie mam do tego wszystkiego sil. Mialam sobie wziąć wolne do wtorku w pracy bo termin slubu naglacy. Ale ja nie chce tam jechac!!! Doradźcie co byście zrobimy na moim miejscu (
Skoro nie chcesz jechać to nie rób tego, proste i logiczne. Nic na siłę. Możesz zadzwonić do mamy i wytłumaczyć jej czemu nie jedziesz, po co coś ukrywać. Tym bardziej, że relacje z nią to raczej nic miłego z tego co wywnioskowałam.
nieogarniamjuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-02 11:00:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.