Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-31, 20:40   #301
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

LV Pani na zajęciach z kosmetologii,powiedziała, że nie ma możliwości,żeby algi zapychaly..
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:13   #302
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
Napisane przez nimfetka
LV Pani na zajęciach z kosmetologii,powiedziała, że nie ma możliwości,żeby algi zapychaly..
A widzisz, Basia na starej BU pisała, że mogą, tyle że to kwestia indywidualna. Mnie zapychał krem z algami, nie miał w skłądzie nic podejrzanego, tylko te algi.... Co krok to inna opinia
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:48   #303
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
LV Pani na zajęciach z kosmetologii,powiedziała, że nie ma możliwości,żeby algi zapychaly..
hmm ciekawe co pani sadzi np o takich wysokich filtrach...
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 03:52   #304
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
Niestety nie moge znalesc zelu bez SLS i alkoholu ktory by dobrze oczyszczał i nie wysuszał skory.. Teraz mam Perfecte do cery wrazliwej, ale nie za dobrze sie w kwestii oczyszczania sprawuje.. A plyny miceralne to pewnie w granicach 50 zł kosztuja? Bo jesli tak to niestety narazie mnie na nie nie stac ;(
Micel Biodermy - koło 30zł.
Doskonale oczyszcza żel algowy Apotheker Sheller, zużyłam już chyba z 5 opakowań. Zaznaczam, że zawsze zmywam twarz dwa razy pod rząd.
Przy algowym AS nie używam wcześniej micela.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-30 o 23:05 Powód: Dodanie cytatu ze względu na łączenie wątków
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 06:47   #305
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Pani z kosmetologi,chodzi na solarium....hih wymyśliła sobie egzotyczne imię zmieniła się z Kaśki na coś tam i teraz jest wielce znana w moim miescie....z resztą drugi rok skończe w Krakowie...bo w mojej szkole nie ma sensu,szkoda....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 06:49   #306
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
Napisane przez scarface
hmm ciekawe co pani sadzi np o takich wysokich filtrach...
z resztą strach zapytac sie o filtry,człowiek z niej nie miły,interesowny....Ostat niio malowała Katarzyne Cichopek na imprezie którą prowadziła wzaz z Hakielem. Nie uwiwerzycie..ponoc Kasia gra przed kamęra a tak naprawde niezła z niej gwiazda wychodzi za kulisami.I to powterdziły wszystkie dziewczyny z tej imprezki...heh to chyba powinno być przeniesione na plotkowy )
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 07:40   #307
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Mozesz być uczulona na algi.......
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 10:22   #308
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Wiem,wiem ale jak to wytłumaczyć sensownie mojej Pani " Wykładowczyni" która uważa,że wszystko wie i że jest bezbłedna.....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 22:12   #309
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
Wiem,wiem ale jak to wytłumaczyć sensownie mojej Pani " Wykładowczyni" która uważa,że wszystko wie i że jest bezbłedna.....
to zapytaj ja na czym opiera swoja wiedze, czy moze na dowod podeprzec sie jakimis badaniami naukowymi (najlepiej podwojnie slepymi, z grupami kontrolowana i placebo) - w koncu to kosmetoLOGIA - ktore ponad wszelka watpliwosc wykluczyly taka mozliwosc czy tak tylko sobie wykoncypowala
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 06:50   #310
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

kiedyś mówiła,że wszystko może uczulac,nagle mówi że tylko algi nie zapychają,uczulają itp....

A ja mam kolejne pytanko czy sa dziewczyny na forum które chodzą do studium kosmetycznego w krakowie??
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:46   #311
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

algi mogą zapychać i dość często się to zdarza. pozdrów panią od "kosmetologii"
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 16:14   #312
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziwczyny ratunku!
Musicie zerknąć na skład tego żelu Nivei: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3203

Używam go od kilku dni i od wczoraj, a właściwie od 2 dnia stosowania, zaczęły mnie atakować jakieś wypryski. Dziś cera wygląda nie za ciekawie... Liczne wypryski, większe i mniejsze, ropniaki mi się zaczęły robić...

Wcześniej używałam żelu z Garniera http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5115
Nie miałam przez ten czas żadnych problemów z cerą, no i skończył się Garnier, wzięłam się za używanie Nivei i od razu zaczęły się sensacje na skórze.

Proszę wskażcie który ze składników w tej Niveii może źle działać? Wrócić do Garniera, czy coś innego polecacie? Poradzcie coś mądrego.

Kremu na dzień używam również z Niveii - od jakiś 2 tyg., na noc Emulsji przeciwzmarszczkowej z Ava Mustella i jej nie podejrzewam o komplikowanie mi życia, bo zaczęłam już 2 słoiczek, pierwszy wręcz podziałał na moją cere zbawiennie.

Z góry dzięki.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 21:35   #313
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Dziwczyny ratunku!
Musicie zerknąć na skład tego żelu Nivei: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3203

Używam go od kilku dni i od wczoraj, a właściwie od 2 dnia stosowania, zaczęły mnie atakować jakieś wypryski. Dziś cera wygląda nie za ciekawie... Liczne wypryski, większe i mniejsze, ropniaki mi się zaczęły robić...

Wcześniej używałam żelu z Garniera http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5115
Nie miałam przez ten czas żadnych problemów z cerą, no i skończył się Garnier, wzięłam się za używanie Nivei i od razu zaczęły się sensacje na skórze.

Proszę wskażcie który ze składników w tej Niveii może źle działać? Wrócić do Garniera, czy coś innego polecacie? Poradzcie coś mądrego.

Kremu na dzień używam również z Niveii - od jakiś 2 tyg., na noc Emulsji przeciwzmarszczkowej z Ava Mustella i jej nie podejrzewam o komplikowanie mi życia, bo zaczęłam już 2 słoiczek, pierwszy wręcz podziałał na moją cere zbawiennie.

Z góry dzięki.

Żel Nivea jest napchany potencjalnymi skłądnikami komodogennymi. Patrzę sobie na skłąd i widzę: parafinum liquidum na 3 miejscu!!! GLiceryna na 4 miejscu!! Cetyl alcohol - emolient, niektórych może zapychać, zwłaszcza w tak doborowym towarzystwie, podobnie jak PEG 20 gyceryl stearate i cetyl palmitate. Ogólnie - cały "przód" składu to nawilżacze, emolienty i natłuszczacze, które mogą powodować zapychanie. Żel fajny byłby dla bardzo suchej skóry,ale i tą mógłby zapchać.

Sprawdziłam też Garniera - wygląda OK - o ile nie przeszkadzają Ci w nim dosyć silne detergenty na samym początku składu: SLSy, ale te na pewno nie zapychają, wręcz odwrotnie - mogą wyszyc skórę (kwestia indywidualna). Nie widze w nim nic zapychającego, ma duzo wyciągów roślinnych, ale alg niet.

Mozesz wrócić do Garniera jeśli Cię nie wysuszał. Ja od siebie polecam Ziaję Calma HLC, Rosaliac LRP albo Avene CLeanance - ten ostatni lubię używać latem, kiedy moja skóra lekko się tłuści. No i płyn micelarny Vichy albo bioderma

Na niespodzianki polecam maseczkę z glinki zielonej Dermaglinu albo Argiletz - super!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:57   #314
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Cool Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V
Żel Nivea jest napchany potencjalnymi skłądnikami komodogennymi. Patrzę sobie na skłąd i widzę: parafinum liquidum na 3 miejscu!!! GLiceryna na 4 miejscu!! Cetyl alcohol - emolient, niektórych może zapychać, zwłaszcza w tak doborowym towarzystwie, podobnie jak PEG 20 gyceryl stearate i cetyl palmitate. Ogólnie - cały "przód" składu to nawilżacze, emolienty i natłuszczacze, które mogą powodować zapychanie. Żel fajny byłby dla bardzo suchej skóry,ale i tą mógłby zapchać.
Przede wszystkim bardzo dziękuję za oświecenie mnie.

Parafinum liquidum to faktycznie potrafi być zmora. Znam się słabo, boże NIE znam się wcale na składach, ale pamiętam, że miałam jakiś krem do twarzy z tym składnikiem na II miejscu i byłam tak zapchana jak dobrze uczęszczana ulica w porach szczytu komunikacyjnego! Że też mi to nie przyszło do głowy w przypadku tego żelu-kremu do mycia.

Cytat:
Sprawdziłam też Garniera - wygląda OK - o ile nie przeszkadzają Ci w nim dosyć silne detergenty na samym początku składu: SLSy, ale te na pewno nie zapychają, wręcz odwrotnie - mogą wyszyc skórę (kwestia indywidualna). Nie widze w nim nic zapychającego, ma duzo wyciągów roślinnych, ale alg niet.
Tak ten żel jest dość mocny, można się zorientować po samej konsytencji, zapachu i ogromniej pianie jaka się wytwarza w połączeniu z wodą...
Początkowo w pierwszym miesiącu stosowania, kiedy było na dowrze dość chłodno, mroźno ściągał mi skórę, może i nawet trochę wysuszył, zwłaszcza tam gdzie wyprysków nie uświadczysz... Jednak z czasem kiedy odłączono CO w mieszkaniu, a na dworze zrobiło się ciut cieplej, skóra przywykła, stan cery poprawił się o niebo. Od chyba 4 lat nie miałam takiego spokoju jak przez te 2-3 miesiące używania tego żelu. Wynikałoby zatem, że podziałał kojąco na mnie i na różne niespodzianki. Albo to była taka faza przejściowa jaką mi zafundował organizm, a ja się łudzę, że to zasługa żelu... NIe wiem w końcu.

Cytat:
Mozesz wrócić do Garniera jeśli Cię nie wysuszał. Ja od siebie polecam Ziaję Calma HLC, Rosaliac LRP albo Avene CLeanance - ten ostatni lubię używać latem, kiedy moja skóra lekko się tłuści. No i płyn micelarny Vichy albo bioderma
Na niespodzianki polecam maseczkę z glinki zielonej Dermaglinu albo Argiletz - super!!
Przeptarzę KWC, co tam dziewczyny piszą. Najwyżej jeszcze raz się skonsultuję o ilę nie wrócę do tego Garniera, a jestem coraz bliżej tej decyzji... Najgorszą rzeczą jaka mołaby się stać to tak, że wrócę do Garniera, a cera zostanie przy swoim, czyli wypryskach. Oby nie.

Ależ się rozpisałam. Jeszcze raz dzięki.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 10:32   #315
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123
Niestety nie moge znalesc zelu bez SLS i alkoholu ktory by dobrze oczyszczał i nie wysuszał skory.. Teraz mam Perfecte do cery wrazliwej, ale nie za dobrze sie w kwestii oczyszczania sprawuje.. A plyny miceralne to pewnie w granicach 50 zł kosztuja? Bo jesli tak to niestety narazie mnie na nie nie stac ;(
A z tym Dermacolem wie ktos?
Lolitko, z płynów micelarnych polecam Ci Sebium H2O Biodermy - pół litra kosztuje niecałe 30 zł (przynajmniej w aptecewsieci, ale w "realnych" aptekach też nie jest bardzo drogi). Taka pojemność wystarcza na długo. To jest co prawda płyn adresowany do cery trądzikowej, ale jest delikatny, można nawet nim zmywac makijaż oczu
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 10:38   #316
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez lolitka123
A ja jeszcze o tym Dermacolu.. Jesli bede go uzywała na filtry ( nie wiem czy wogole sie da, ale sprobuje) to czy wtedy ta wartstwa filtrow bedzie mnie chroniła przed zapychaniem? I wogole czy ta wartswa filtrow moze chronic przed zapychaniem czegos co sie polozy na filtry??
Raczej nie. Niektóre dziewczyny odnotowuja nwet zapychanie np. przez pudry brązujące nakładane na filtr i skrobię. Dermacol nie wydaje mi się przyjazny dla skory skłonnej do zapychania, ma taką konsystencję, że musi w nim byc coś typu parafina, jakieś kwasy tłuszczowe czy coś - nie wiem, bo nie znam składu. Wydaje mi się, że po prostu musisz to wypróbować na sobie - zapychanie zazwyczaj daje się szybko zauważyć - jeżeli po kilku dniach z Dermacolem zauważysz drobne krostki, zaskórniki itp., to niestety będziesz się musiała znim pożegnać. Dermacol ktoś wymyślił jako korektor teatralny, a nie kosmetyk dla problemowej cery
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:08   #317
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Erato
Dermacol nie wydaje mi się przyjazny dla skory skłonnej do zapychania, ma taką konsystencję, że musi w nim byc coś typu parafina, jakieś kwasy tłuszczowe czy coś - nie wiem, bo nie znam składu.
Skład: titanium dioxide, paraffiunum liquidum, paraffin, cera microcristallina sucrose cocoate, glyceryl stearate, petrolatum, parfume, ci 77491, ci 77492, ci 77499

Do usług
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:15   #318
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Myszi
Skład: titanium dioxide, paraffiunum liquidum, paraffin, cera microcristallina sucrose cocoate, glyceryl stearate, petrolatum, parfume, ci 77491, ci 77492, ci 77499

Do usług
A, bardzo dziękuję Czyli, tak jak podejrzewałam, sama parafina i dwutlenek tytanu. To, niestety, jak najbardziej może zapychać. Zpewnością nie przyczyni się najlepiej do leczenia cery.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 14:00   #319
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Myszi
Skład: titanium dioxide, paraffiunum liquidum, paraffin, cera microcristallina sucrose cocoate, glyceryl stearate, petrolatum, parfume, ci 77491, ci 77492, ci 77499

Do usług
NA czerwono potencjalne zapychacze
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 14:14   #320
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V
NA czerwono potencjalne zapychacze

A tak ładnie kryje...

I czym tu się teraz maskować?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 14:27   #321
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Myszi

A tak ładnie kryje...

I czym tu się teraz maskować?
He, he Myszi, raz na jakiś czas to chyba nie zaszkodzi, ale codziennie to bym nie ryzykowała. Ja mniej więcej z tego samego powodu zrezygnowałam z podkładów. Przerzuciłam się na korektor/ podkład Pan Stick Max Factora i stosuję go tylko doraźnie, na niespodzianki, poza tym NIC. Puder sypki bądź w kamieniu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 14:51   #322
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V
He, he Myszi, raz na jakiś czas to chyba nie zaszkodzi, ale codziennie to bym nie ryzykowała. Ja mniej więcej z tego samego powodu zrezygnowałam z podkładów. Przerzuciłam się na korektor/ podkład Pan Stick Max Factora i stosuję go tylko doraźnie, na niespodzianki, poza tym NIC. Puder sypki bądź w kamieniu.
L_V wiem, wiem...

Ale niestety po kilku latach nieumiejętnego radzenia sobie z trądzikową cerą, nie jest ona dla mnie w tej chwili możliwa do pokazania szerokiej publiczności bez podkładu kryjącego. Niestety wiem, że mam lekką obsesją na tym punkcie . Mam jednak nadzieję, że po zmianie sposobu pielęgnacji jakoś się to wszystko unormuje i też będę sobie mogła pozwolić na chodzenie bez podkładu.

Hihi. Skusiłaś mnie na tego Pan Stika Muszę się jakoś odzwyczaić od tego Dermacolu.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 10:09   #323
Scarlett88
Przyczajenie
 
Avatar Scarlett88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witam wszystkie !
Przyglądałam się temu wątkowi i chyba nie było nic dotychczas na temat kolorowych kosmetyków.. Mogłybyście zaproponować coś "bezpiecznego" z różu albo podkładu, czegokolwiek.... czy wszystko tego rodzaju jest "zapychające"? jak to jest?
Scarlett88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 10:38   #324
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witaj Scarlett - na pewno nie wszystko jest zapychające. Musisz zerkać na składy kosmetyków - np. w pudrach prasowanych, brązerach itp. bardzo często występują trójglicerydy (caprylic/capric trigliceride) albo paraffinum liquidum. Nie jest wcale powiedziane, że każdemu zaszkodzą, ale są "potencjalnie podejrzane". Niektórzy uważają - np. słynny dr Różański, że okropnym zapychaczem jest talk, na którym bazuje ogromna większość pudrów. Pudrów beztalkowych jest bardzo mało - u nas najłatwiej chyba dostępny Translucide L'Oreal (chociaz on też się spotyka z zarzutami, że to sam nylon i inne plastiki), Lucidity Estee Lauder, puder jedwabny Hauschka. Podkładów bez talku, trójglicerydów i parafiny jest wiele. Ja osobiście chwalę sobie i nie odnotowalam zapychania po podkładach Lirene - Nature Matte i City Matt oraz IsaDora Sheer to Cover. Z drugiej strony używam też dość często talkowego i parafinowego brązera Max Factor i nic mi sie nie dzieje. Z tym zapychaniem to jest tak, że niestety każdy musi przeprowadzić eksperymenty na sobie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 10:44   #325
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Scarlett88
Witam wszystkie !
Przyglądałam się temu wątkowi i chyba nie było nic dotychczas na temat kolorowych kosmetyków.. Mogłybyście zaproponować coś "bezpiecznego" z różu albo podkładu, czegokolwiek.... czy wszystko tego rodzaju jest "zapychające"? jak to jest?
Mogę Ci podrzucić ten link: http://www.zerozits.com/SafeCosmetics/Foundation.htm
Podała mi go Angi74 ().

Pod tabelką podkładów jest też lista innych bezpiecznych kosmetyków.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 18:13   #326
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Eh jak strasznie ciezko jest znalesc cos niezapychajacego.. Szukam wlasnie dobrego kremu nawilzajacego i wacham sie miedzy Happyderm Lorealu a Iwostinem intensywnie nawilzajacym. Patrze na skład i co widzę?
Happyderm- trójglicerydy, alkohol na 3 miejscu (a to podobno krem nawilzajacy! :|)
Iwostin- trójglicerydy, parafina
Czy jesli trojglicerydy sa na 7 miejscu a parafina na 10 to istnieje duze ryzyko zapchania? (powiedzcie, ze nie bo ja nie wiem co zrobie, chyba do wszystkich kremow nawilzajacych ładują to paskudztwo ;/ )
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 19:56   #327
Scarlett88
Przyczajenie
 
Avatar Scarlett88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 19
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziękuje bardzo za ekspresową odpowiedz . Myśle, że teraz już nic nie będzie takie proste im bardziej jestem świadoma tym gorzej będe dawać sobie rade z zakupem zwykłego kremu na przykład. Z drugiej strony nie być podatnym tylko na obiecujące reklamy a samemu wiedzieć co dla mojej skóry jest pożyteczne. Szkoda tylko, że tyle czasu zajmuje edukacja i przekopywanie wszystkich wątków, ale zaczyna mi się to bardzo podobać

Cytat:
Witaj Scarlett - na pewno nie wszystko jest zapychające. Musisz zerkać na składy kosmetyków - np. w pudrach prasowanych, brązerach itp. bardzo często występują trójglicerydy (caprylic/capric trigliceride) albo paraffinum liquidum. Nie jest wcale powiedziane, że każdemu zaszkodzą, ale są "potencjalnie podejrzane". Niektórzy uważają - np. słynny dr Różański, że okropnym zapychaczem jest talk, na którym bazuje ogromna większość pudrów. Pudrów beztalkowych jest bardzo mało - u nas najłatwiej chyba dostępny Translucide L'Oreal (chociaz on też się spotyka z zarzutami, że to sam nylon i inne plastiki), Lucidity Estee Lauder, puder jedwabny Hauschka. Podkładów bez talku, trójglicerydów i parafiny jest wiele. Ja osobiście chwalę sobie i nie odnotowalam zapychania po podkładach Lirene - Nature Matte i City Matt oraz IsaDora Sheer to Cover. Z drugiej strony używam też dość często talkowego i parafinowego brązera Max Factor i nic mi sie nie dzieje. Z tym zapychaniem to jest tak, że niestety każdy musi przeprowadzić eksperymenty na sobie

Właśnie, czymś trzeba zakryć nierówną wojne z trądzikiem.. Trudno, zrobie z siebie obiekt badawczy i będe obserwować jak co na mnie działa..hihi

Cytat:
Mogę Ci podrzucić ten link: http://www.zerozits.com/SafeCosmetics/Foundation.htm
Podała mi go Angi74 ().

Pod tabelką podkładów jest też lista innych bezpiecznych kosmetyków.
Dzisiaj 11:38

Podziękował! Powiedz Myszi czy ty kierowałaś się może tą tabelką? Masz jakąś super safety rzecz godną polecenia?
Scarlett88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:13   #328
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Scarlett88
Powiedz Myszi czy ty kierowałaś się może tą tabelką? Masz jakąś super safety rzecz godną polecenia?
Ja na razie też zaczynam poszukiwania .
Tabelka dostała się w moje ręce zupełnie niedawno.
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 08:25   #329
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Co powiecie o tym http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=854 ??
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:27   #330
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez podziomka

Łooo bardzo ładny skład. Nie mam się do czego przyczepic, bez slsów no no!!!!! RAczej do suchej skóry, ale do tradzikowej, zwłąszcza na wszelakich kuracjach tez bym poleciła. Sama sobei moze kupie....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.