Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 09:59   #2191
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

dermatograf ...
Chciałam zrobić kurs w beauty...,ale po tym co napisałaś straciłam nieco ochote.
Czy możesz coś więcej powiedzieć o tym kursie.
Na jakich kosmetykach pracują,w jakich grupach,czego konkretnie uczą,bo ja trochę orientuje się w temacie i na codzień maluję dziewczyny,ale chciałabym czegoś nowego dowiedzieć się,bo wiedzy nigdy za wiele...
Zastanawiam się czy można coś wynieść z takiego kursu?
Czy tylko strace pieniądze?
Pozdrawiam))
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:46   #2192
rec
Raczkowanie
 
Avatar rec
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 60
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Hej dziewczyny!

Ja mam takie pytanko czy słyszałyście może o kursach/szkoleniach skupiających się przede wszystkim na analizie kolorystycznej, łączeniu kolorów i ogólnej grze kolorem?
rec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:02   #2193
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

akademia laurel chyba oferuje sama analize
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:21   #2194
rec
Raczkowanie
 
Avatar rec
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 60
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez niqska Pokaż wiadomość
akademia laurel chyba oferuje sama analize
Dzięki jaka szybka odpowiedź właśnie o taki program mi chodziło, tylko, że to jest bardziej kurs dla zaawansowanych, stylistów i wizażystów, ale może jakoś można się dogadać.
rec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:56   #2195
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

nie no wszystko od podstaw jest http://www.makeupexpert.pl/analiza_kol.html
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:10   #2196
rec
Raczkowanie
 
Avatar rec
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 60
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez niqska Pokaż wiadomość
nie no wszystko od podstaw jest http://www.makeupexpert.pl/analiza_kol.html
No właśnie wiem, że od podstaw, ale na końcu strony jest informacja niebieską czcionką "Niniejszy kurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób zaawansowanych - wizażystów, fryzjerów, kosmetyczek, stylistów, właścicieli salonów." Pod słowem zaawansowane seminarium ukryła się treść, że to dla profesjonalistów.

No nic szukam dalej.
rec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:12   #2197
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

yh, zadzwoń i się zapytaj może jednak
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 18:09   #2198
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Weekendowy kurs wizażu-strata czasu i pieniędzy,czy pozytywne doświadczenie?
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:48   #2199
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

zależy czy się dokształcasz czy jestes początkującym
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 09:56   #2200
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez niqska Pokaż wiadomość
zależy czy się dokształcasz czy jestes początkującym
Nie skończyłam szkoły o tym profilu,
jestem samoukiem.
Makijaż to moje hobby,od dłuższego czasu śledze wszystko co jest związane z makijażem i maluje znajome,
ale chciałabym skorzystać z dobrego kursu,bo to zawsze nowe doświadczenie...
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 19:44   #2201
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
pamietaj że w zyciu z reguły jakość nie idzie w parze z dobrą ceną dobre kosmetyki, kadra z doświadczeniem (nie panienki po kursach z roczną praktyką, które uczą innych a same nie wiele umieją) to wszystko kosztuje i raczej nie ma cudów że będzie tanie

zapewne jest to prawda

Edytowane przez Chloestic
Czas edycji: 2010-12-04 o 00:46
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 17:59   #2202
gochol
Raczkowanie
 
Avatar gochol
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 104
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Jestem dopiero w 1 klasie liceum,ale już wiem,że chciałabym swoją przyszłość wiązać z wizażem ,charakteryzacją itp. Proszę Was bardzo o pomoc, jaką maturę powinnam zdawać? Czy na takie studia jest potrzebna jakas konkretna matura,czy tam na to się w ogóle nie patrzy? I czy mogę zaraz po liceum iść do takiej szkoły wizażu,charakteryzacji itp i to mi wystarczy?Czy są szkoły tego typu,które są w systemie dziennym i jednocześnie bezpłatnym? Nie muszę robić żadnych dodatkowych studiów? I co po takiej szkole mogę robić? Przepraszam za tyle pytań,ale jest to dla mnie bardzo ważne i prosiłabym o odpowiedź
gochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 18:14   #2203
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

nie ma bezpłatnych szkół wizażu

a o maturze itepe pisano już więc poczytaj kilka stron wstecz
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 13:59   #2204
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Heeej... a coś z trójmiasta...? interesuje mnie kurs... najlepiej Gdynia, jestem ciemna w temacie.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

dobra zaczęłam czytać wątek od początku nie zwrocilam uwagi na posty dermatograf i jak tam?

Cytat:
Ja nie mam niestety czasu na szkołę i dlatego muszę zrobić szybki kurs. Wpłaciłam kasę w Republice Kobiet i mam nadzieję, że chociaż portfolio sobie tam jakieś zrobię. Zawsze zostaje jeszcze Gdynia, ale właśnie - tak jak piszesz - tam są bardzo niedogodne godziny i terminy
niestety też nie mam czasu na szkołę... i chciałabym iść na kurs
a beauty art to gdynia nie gdańsk?
nie wiem ja jestem ciemna jak tabaka w rogu, nie wiem nic, żadnych informacji na ten temat nie posiadam... dziewczyny na co lepiej patrzeć w Gdyni, ile godzin powinien mieć kurs? 30? 80? ile powinien kosztować i ile wy płacicie...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 19:55   #2205
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Heeej... a coś z trójmiasta...? interesuje mnie kurs... najlepiej Gdynia, jestem ciemna w temacie.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

dobra zaczęłam czytać wątek od początku nie zwrocilam uwagi na posty dermatograf i jak tam?


niestety też nie mam czasu na szkołę... i chciałabym iść na kurs
a beauty art to gdynia nie gdańsk?
nie wiem ja jestem ciemna jak tabaka w rogu, nie wiem nic, żadnych informacji na ten temat nie posiadam... dziewczyny na co lepiej patrzeć w Gdyni, ile godzin powinien mieć kurs? 30? 80? ile powinien kosztować i ile wy płacicie...

Sama szukam jakiś ciekawych kursów najlepiej w gdyni zastanawiałam sie nad republiką kobiet ale to gdańsk i jeszcze nieciekawy dojazd wziełam udział w konkursie może bezpłatnie bym sie przemęczyła mimo wszystko szukam jakiegoś dobrego kursu z wizażu w gdyni i coś nie moge znaleśc, a co do godzin to im więcej tym lepiej
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 14:45   #2206
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Heej, no właśnie ja też nic raczej tak nie mogę znaleźć, miałabym większe zaufanie do czegoś bardziej znanego niż do jednej prywatnej osoby...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 21:39   #2207
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez rec Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Ja mam takie pytanko czy słyszałyście może o kursach/szkoleniach skupiających się przede wszystkim na analizie kolorystycznej, łączeniu kolorów i ogólnej grze kolorem?
no i jak tam? zdecydowałaś się na coś?

dziś zauważyłam że na wrocławskim AWiS są kursiki w pigułce ze stylizacji no i wizażu jak ktoś chce na szybko więc jeszcze tam możesz spróbować
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 16:32   #2208
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Dziewczyny a co sądzicie o tym
http://www.topstudioagency.pl/
? to 4 miesięczne studium wizażu i stylizacji, jak myślicie warto? tam wszystko jest napisane chciała bym sie szkolić, chociaż już jedno roczne studium skączyłam, prosze o odpowiedź
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 08:54   #2209
Patus1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Witam Wszystkich na forum Odnośnie powyższej szkoły czy też kursu,,to nigdy o niej nie słyszałam,ale zobaczyłam wątek,a jako ze jestem świeża absolwentką Akademii Sztuk Artystycznych Beauty- Box w Warszawie,to postanowiłam podzielić się swoja krótka opinią.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości,to zachęcam do zapisania się,głównie ze względu na praktyczne umiejetności jakie możemy zdobyć i częste praktyki.
Myślę że podczas takich kursów jest to bardzo ważne. Sam kurs kończy się egzaminem oraz uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć,że było warto a teraz szukam pracy w swoim zawodzie
Patus1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 10:23   #2210
julka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
A nauka dermokonsultacji?

Hej zastanawiam się nad zdobyciam papierka z dermokonsultacji. Jestem w Wawy, dzisiaj znalazłam takie coś: http://www.oinpharma.pl/index//pl/0/0/0/0/254 ; co o tym sadzicie? cena nie jest zła, a chciałabym pracowac podczas dermokonsultacji. Jestem samoukiem jezeli chodzi o wizaz i stylizację, lubie czyatc o składach biochemicznych kremów, była któras z Was na takim kursie??
julka_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:52   #2211
mango
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

A ja chodzilam do szkoly wizażu Swich w Warszawie. Fajnie było chociaz czasem bałagan był. Ale na pokazach trochę popraktykowałam i zdjęcia fajne mam. Tam to zwłaszcza wizaż bo stylizacja to szczątkowo, to zalezy kto co chce robic. Ja kocham malowac
mango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 18:28   #2212
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

witajcie
Przebrnęłam przez połowę wątku (czytając go od tyłu czyli od najnpwszych postów)
kolejną cześć też przeczytam ale muszę trochę odpocząć.

mam jednak pytanie do niqski

czemu zależy Ci tak bardzo na szkole u Dziewulskich skoro wydaje się(z Twoich wypowiedzi) że szkoła którą skończyłaś też była bardzo dobra ?
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 19:03   #2213
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Dziewulscy to moje marzenie bo tam jest fajna kadra znanych ludzi, z tego co słyszałam po śmierci założycielki już nie jest tak samo jak kiedyś, ale i tak chciałabym móc się tam uczyć. Po za tym to Warszawa, a oni dają tam uczniom najwięcej możliwości. Wiadomo jak w Warszawie się pokażesz to masz już dobry start.

AWiS jest mniej znane, ale naprawdę wspominam z sympatią tą szkołę- znalazłam się tam można powiedzieć przez przypadek. Szkoła pobudza wyobraźnię i uczy patrzeć na świat nowym spojrzeniem To była moja szkoła matka więc czuję się z nią związana - nie ślepo, jednak sentyment jest.

Zresztą kto widział jak malowałam kiedyś a jak po szkole to uwierz mi - przepaść.

Chciałabym też zaliczyć kilka kursów z Laurel.

Jednak kasa.....
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 19:37   #2214
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Dziękuję Ci za odp.
Też mi się marzą Dziewulscy, choć osobiście jestem bardziej pod wrażeniem ich strony internetowej i tego co na niej napisane. Niestety w internecie nie znalazłam wiele wiarygodnych wypowiedzi na ich temat. Tu na wątku znalazłam 3 w tym dwie od osób mających po 1 wiadomości , a takie osoby do mnie nie przemawiają
Ale czesne i wpisowe faktycznie mają kosmiczne choć jeżeli miałoby to umożliwić lepszy start - ahh te marzenia ! - tylko czasami zastanawiam się czy to realne marzenia.


A Ty teraz pracujesz już jako wizażystka czy studiujesz?
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 19:51   #2215
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

studiuje zarządzanie
no i pracuje w zawodzie ostatnio byłam na Mistrzostwach Polski Makijażu w Warszawie - było 300 zgłoszeń byłam jedną z 9 dziewczyn które zaproszono na finał. Niestety nie zajęłam żadnego miejsca, ale jeszcze wszystko przede mną
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 20:04   #2216
XS-ka
Zadomowienie
 
Avatar XS-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 1 744
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez niqska Pokaż wiadomość
studiuje zarządzanie
no i pracuje w zawodzie ostatnio byłam na Mistrzostwach Polski Makijażu w Warszawie - było 300 zgłoszeń byłam jedną z 9 dziewczyn które zaproszono na finał. Niestety nie zajęłam żadnego miejsca, ale jeszcze wszystko przede mną

Tak czy siak gratuluje bo wydaje mi się że być w dziewiątce wybranej z 300 to też sukces

a możesz zdardzić jak w tym zawodzie prezentują się zarobi ?- wybacz że pytam, ale ciekawa jestem. Bo praca wpsaniała,ciekawa ale wiadomo że chciałoby się też zarobić no i warto mieć jakieś pojęcie nim się pójdzie do szkoły...

no i ciekawi mnie co skłoniło Cię do studiów ? - własna ambicja,wymogi otoczenia, czy może jednak wizaż wolisz traktowąc jako dodatkowy zawód/dorabiać sobie a kierunek na jakim jesteś jako ten główny i właściwy ? ?
Pytam bo w sumie tak się zastanawiałam nad tym czy poszłabym na studia po 2 latach nauki w policealnej. I tak sobie myślałam że nie wiem...bo skoro miałabym zawód i np pracę którą kocham i która daje mi 100% zatysfakcji to po co ? - no ale to tylko moje przemyślenia może na razie mało mądre

wybacz że tyle pytam ale jestem bardzo ciekawa życia osoby która już skończy taką szkołę..i chciałabym wiedzieć jak najwięcej.Bo wiadomo że zaczem się do szkoły pójdzie to marzenia są ogromne: praca w Tv,teatrze ale znowu przecież takie szkoły kończy setki ludzi a miejsc pracy w wyżej wymienionyc miejścach jest kilka...Dlatego ciekawi mnie jak toczą się losy absolwentek...
__________________
w drodze do doskonałości...
XS-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 20:08   #2217
dermatograf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 7
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Sama szukam jakiś ciekawych kursów najlepiej w gdyni zastanawiałam sie nad republiką kobiet ale to gdańsk i jeszcze nieciekawy dojazd wziełam udział w konkursie może bezpłatnie bym sie przemęczyła mimo wszystko szukam jakiegoś dobrego kursu z wizażu w gdyni i coś nie moge znaleśc, a co do godzin to im więcej tym lepiej
Republika Kobiet to Gdańsk, a w Gdyni jest dawne Mat studio. W Gdynii są chyba też kursy prowadzone przez wizażystkę Annę Biel, czy coś takiego - przyglądałam im się kiedyś, ale jak zobaczyłam zdjęcia na stronie, to stwierdziłam, że nie chcę robić takich makijaży i uczyć się w takich warunkach (na zdjęciach widoczna jest sala z malutkimi lusterkami na ścianie i ze zwykłymi krzesłami biurowymi, a ja nie znoszę robić makijażu komuś, kto siedzi tak nisko.
Mam już za sobą dwa zjazdy w Republice Kobiet w Gdańsku i powiem jedno - jestem zachwycona. Jest tam bardzo indywidualne podejście (pozwolono nam zmienić godziny zajęć), małe grupy (u mnie są 4 osoby), kosmetyki profesjonalne i nowinki kosmetyczne z całego świata. Babka orientuje się dobrze w tym, co dzieje się na rynku. Załatwiła nam dużą zniżkę na kosmetyki profesjonalne. Zajęcia są w miłej atmosferze, jest nawet na nich poczęstunek, kawa, herbata. Sala przypomina wyglądem całkiem niezły salon kosmetyczny lub fryzjerski. Wszystko ładnie, czysto i klimatycznie - dzisiaj napaliłyśmy sobie w kominku, zapaliłyśmy świece i kadzidła Jak stwierdziłyśmy na drugich zajęciach, że przydałaby się nam jeszcze jedna baza pod podkład, to dzisiaj już była kupiona, choć trenerka uważała, że jest niepotrzebna, ale na naszą prośbę kupiła. Podoba mi się to podejście. Babeczka tłumaczyła tam nam, że jest to kurs organizowany przez fundację i w związku z tym, wszystkie pieniądze, które płacimy muszą być wykorzystane na ten kurs, bo fundacja nie może zarabiać. I to widać na zajęciach. Trenerka jest prawie cały czas z nami i koryguje to, co robimy. Mają tam też fajne książki o makijażu. Na razie mieliśmy głównie modelowanie twarzy i analizę kolorystyczną za pomocą chust do analizy.
Na wszystko jest dużo czasu, najpierw teoria, później mnnóstwo ćwiczeń. Jak stamtąd wychodzę, to padam ze zmęczenia, ale wiem, że warto.
Dojazd dla dziewczyn bez samochodu chyba faktycznie nie jest najlepszy, bo remontują teraz tory tramwajowe i jest tylko autobus, ale warto się przemęczyć. Ja akurat jestem zmotoryzowana i później podrzucam wszystkie na skm, bo mam po drodze
dermatograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 20:47   #2218
niqska
Wtajemniczenie
 
Avatar niqska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 401
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

XS-ka na zarządzaniu wylądowałam za namową mojej mamy (chciałam iść na wydział artystyczny, ale nie otworzyli mi kierunku, a mama chciała koniecznie abym zrobiła chociaż licencjata, gdybym jej nie posłuchała byłabym teraz u Dziewulskich, pracowałabym nadal w banku i nie otworzyłabym firmy hehehe)

Co do zarobków to różnie bywa, ja mam teraz małą firmę bez salonu, na dojazd do klienta w moim rodzinnym mieście, które jest b. małe. Dopiero się rozkręcam i próbuje wybudować sobie renome.
Każda firma na początku musi liczyć się ze stratami- niestety ja jestem na tym etapie

Twoje zarobki zależą od klientów indywidualnych, od zleceń komercyjnych, od tego czy jesteś w agencji modelek, czy współpracujesz z TV. Jak wiadomo zanim się takie fajne fuchy zacznie zbierać to trzeba zbudować renomę. Trzeba się reklamować - a to kosztuje.

W większym mieście na pewno jest łatwiej.
Jeżeli się rozkręcisz to kase można niezłą trzepać.
No i zależy jak się sama cenisz
__________________



niqska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:18   #2219
mango
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

a mnie to sie wydaje, że zawsze warto sprawdzić portfolio szkoły czy osoby która ma uczyć a nie do konca tylko żeby znana była. Ja tam wolę zobaczyć czego mnie będą uczyć, np. makijaże uczennic na zdjeciach, to łatwiej wtedy zobaczyc czy warto. No i ważne żeby była praktyka, bo jak człowiek świeżutki idzie na np. na sesję sam to nie bardzo, a jak się już było kilka razy to i oswaja sie z sytuacją i i ludzi poznaje.
mango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 14:12   #2220
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Szkoły i kursy Wizażu i Stylizacji

Cytat:
Napisane przez dermatograf Pokaż wiadomość
Republika Kobiet to Gdańsk, a w Gdyni jest dawne Mat studio. W Gdynii są chyba też kursy prowadzone przez wizażystkę Annę Biel, czy coś takiego - przyglądałam im się kiedyś, ale jak zobaczyłam zdjęcia na stronie, to stwierdziłam, że nie chcę robić takich makijaży i uczyć się w takich warunkach (na zdjęciach widoczna jest sala z malutkimi lusterkami na ścianie i ze zwykłymi krzesłami biurowymi, a ja nie znoszę robić makijażu komuś, kto siedzi tak nisko.
Mam już za sobą dwa zjazdy w Republice Kobiet w Gdańsku i powiem jedno - jestem zachwycona. Jest tam bardzo indywidualne podejście (pozwolono nam zmienić godziny zajęć), małe grupy (u mnie są 4 osoby), kosmetyki profesjonalne i nowinki kosmetyczne z całego świata. Babka orientuje się dobrze w tym, co dzieje się na rynku. Załatwiła nam dużą zniżkę na kosmetyki profesjonalne. Zajęcia są w miłej atmosferze, jest nawet na nich poczęstunek, kawa, herbata. Sala przypomina wyglądem całkiem niezły salon kosmetyczny lub fryzjerski. Wszystko ładnie, czysto i klimatycznie - dzisiaj napaliłyśmy sobie w kominku, zapaliłyśmy świece i kadzidła Jak stwierdziłyśmy na drugich zajęciach, że przydałaby się nam jeszcze jedna baza pod podkład, to dzisiaj już była kupiona, choć trenerka uważała, że jest niepotrzebna, ale na naszą prośbę kupiła. Podoba mi się to podejście. Babeczka tłumaczyła tam nam, że jest to kurs organizowany przez fundację i w związku z tym, wszystkie pieniądze, które płacimy muszą być wykorzystane na ten kurs, bo fundacja nie może zarabiać. I to widać na zajęciach. Trenerka jest prawie cały czas z nami i koryguje to, co robimy. Mają tam też fajne książki o makijażu. Na razie mieliśmy głównie modelowanie twarzy i analizę kolorystyczną za pomocą chust do analizy.
Na wszystko jest dużo czasu, najpierw teoria, później mnnóstwo ćwiczeń. Jak stamtąd wychodzę, to padam ze zmęczenia, ale wiem, że warto.
Dojazd dla dziewczyn bez samochodu chyba faktycznie nie jest najlepszy, bo remontują teraz tory tramwajowe i jest tylko autobus, ale warto się przemęczyć. Ja akurat jestem zmotoryzowana i później podrzucam wszystkie na skm, bo mam po drodze
Bardzo dziękuje za odpowiedź Szkołe dawne Mat Studio aktualne PSSW skączyłam w tym roku szkoła mi sie podobała ale uważam że jeszcze czegoś mi potrzeba, dobrego kursu Co do kursów prowadzonych przez Panią Anne Biel to też nie jestem przekonana, widziałam zdjęcia i tak samo jak Tobie nie bardzo mi sie podoba .. A co do republiki kobiet to bardzo mnie zaszkoczyłaś kurs wydaje sie być bardzo fajnym kursem ale ja mam słabiutki dojadz musiała bym dojeżdzać kolejką i puźniej jeszcze kawał drogi autobusem troche mi to nie na ręke, a samochodu nie mam szkoda że nie chodzimy razem to bym miała podwózke do skm a to by mi dużo dało, no cóż narazie wziełam udział w konkursie ale pewnie sie nie dostane;P za darmo to bym sie pewnie przemęczyła jeszcze sie zastanowie, cał czas czegoś szukam... a co uważasz o tej szkole co podałam strone wcześniej? z tego co widze to jest niedaleko kolejki jak byś coś znalazła to prosze wklej na forum lub wyśli mi
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-15 11:18:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.