Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-01, 08:30   #4111
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Wygląda fajnie a może po prostu masz ładne oczy

Ja wróciłam do sea green Freshlooki i nie wiem czy one są tak dramatycznie złe w czasie wakacyjnym/klimatyzacyjnym czy ja trafiłam na spaprane egzemplarze ale okropnie mi podrażniają oczy, widzę za mgłą, przesuwają się. Tragedia! Najlepiej pod względem komfortu i podkreślenia naturalnie koloru wspominam jednak Acuvue.

A jak te fitview jeśli chodzi o komfort noszenia?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 16:25   #4112
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
A jaki masz naturalny kolor oczu?
Szare. W połączeniu z zielenią wyglądają świetnie
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:20   #4113
Dzoana233
Przyczajenie
 
Avatar Dzoana233
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 8
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Hej mam oczy brązowe a chciałabym nosić kolorowe soczewki zerówki w odcieniu ciemno niebieskim . Polecicie nazwy firm , kolor który daję takie efekt ? naturalny chciałabym je nosić codziennie . Najlepiej jakby były 3 mies. lub dłuższe i czy muszę się wybrać do okulisty ? Bo nie wiem o co chodzi z tą krzywizną , promieniem . Może jakaś mi wytłumaczy ? Mam zdrowe oczy nie mam żadnej wady .
Dzoana233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:49   #4114
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dzoana233 Pokaż wiadomość
Hej mam oczy brązowe a chciałabym nosić kolorowe soczewki zerówki w odcieniu ciemno niebieskim . Polecicie nazwy firm , kolor który daję takie efekt ? naturalny chciałabym je nosić codziennie . Najlepiej jakby były 3 mies. lub dłuższe i czy muszę się wybrać do okulisty ? Bo nie wiem o co chodzi z tą krzywizną , promieniem . Może jakaś mi wytłumaczy ? Mam zdrowe oczy nie mam żadnej wady .

Jeśli chcesz zacząć chodzić w soczewkach, to powinnaś pójść do optometrysty. Niezależnie czy masz wadę czy nie. Wiem, że są przypadki w których osoby nie mogą nosić soczewek. Co prawda zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak się zdarza. A co do soczewek kolorowych, to ogólnie bardziej polecam miesięczne niż kwartalne. Wiem, e 3miesięczne są niewygodne. No a jeśli chodzi o konkretną markę, to tak jak wcześniej pisałam - polecam fitview
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 09:05   #4115
Karolcia666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dzoana233 Pokaż wiadomość
Hej mam oczy brązowe a chciałabym nosić kolorowe soczewki zerówki w odcieniu ciemno niebieskim . Polecicie nazwy firm , kolor który daję takie efekt ? naturalny chciałabym je nosić codziennie . Najlepiej jakby były 3 mies. lub dłuższe i czy muszę się wybrać do okulisty ? Bo nie wiem o co chodzi z tą krzywizną , promieniem . Może jakaś mi wytłumaczy ? Mam zdrowe oczy nie mam żadnej wady .
Zobacz sobie kolorwe soczewki Partyeye.pl - to są trzymiesięczne w dużym wyborze i bardzo dobrze się je nosi - to nieprawda, że soczewki 3 miesięczne nie są wygodne - każdy ma inne oczy i inne odczucia dla tych samych soczewek. Możesz kupić teoretycznie najlepsze, a nie będą Ci leżały. Poza tym niewiele jest soczewek, które w zadowalający sposób zmieniają ciemne oczy - ja np freshloków nie lubię, bo efekty są za słabe dla ciemnych oczu, a nie po to płacę.
Karolcia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 12:24   #4116
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Obawiam się, że na rynku nie istnieją soczewki, które pozwolą Ci uzyskać efekt jaki szukasz

1. Soczewki zmieniające kolor a już zwłaszcza na jasny z ciemnego koloru (tzn z brązowego) zawsze wyglądają nienaturalnie. Do tego generalnie towarzyszy im słaby komfort noszenia ponieważ są dosyć grube.
2. Nie można soczewek kupować bez badania specjalisty. To nie jest zabawa. Źle dobrane soczewki mogą Ci zrobić masakrę.
3. Im dłuższe soczewki (np. 3miesięczne, pół roczne) tym wg mnie niższy komfort noszenia. Ponieważ soczewki są sztywniejsze.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 22:47   #4117
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
2. Nie można soczewek kupować bez badania specjalisty. To nie jest zabawa. Źle dobrane soczewki mogą Ci zrobić masakrę.
.
jakiego rodzaju masakrę mogą wywołać źle dobrane soczewki?
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 23:05   #4118
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
jakiego rodzaju masakrę mogą wywołać źle dobrane soczewki?
Z mniejszych problemow to będą Ci zsuwać się ze źrenicy, wędrować po całym oku i tym samym bardzo drażnić spojówkę, powiekę, całe oko powodując słabe widzenie, duży dyskomfort, podrażnienie, łzawienie aż do stanów zapalnych.

Dłuższe używanie może doprowadzić do dużo większych problemów zdrowotnych oka.
Ale to trzeba być bardzo upartym, bo źle dobrana soczewka powoduje taki dyskomfort i ból, że nie wierzę, że ktoś jest w stanie ją nosić dłużej. Chyba, że masz po prostu takie tendencje do stanów zapalnych, wtedy już po 1 założeniu można sobie załatwić np. zapalenie rogówki. A jakie są konsekwencje zapalenia rogówki można przeczytać wszędzie.

Nie ma żartów.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 08:09   #4119
Dzoana233
Przyczajenie
 
Avatar Dzoana233
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 8
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

A gdzie powinnam udać się na badanie wzroku ? do okulisty ? trzeba mieć skierowanie ? czy prywatnie jaki koszt takiego badania ?
Dzoana233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 18:46   #4120
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Do optometrysty. Badanie max 100zł.
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:45   #4121
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dzoana233 Pokaż wiadomość
A gdzie powinnam udać się na badanie wzroku ? do okulisty ? trzeba mieć skierowanie ? czy prywatnie jaki koszt takiego badania ?
Poszukaj mojego posta, bodajże na poprzedniej stronie - pisałam o doborze soczewek.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 05:15   #4122
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z mniejszych problemow to będą Ci zsuwać się ze źrenicy, wędrować po całym oku i tym samym bardzo drażnić spojówkę, powiekę, całe oko powodując słabe widzenie, duży dyskomfort, podrażnienie, łzawienie aż do stanów zapalnych.

Dłuższe używanie może doprowadzić do dużo większych problemów zdrowotnych oka.
Ale to trzeba być bardzo upartym, bo źle dobrana soczewka powoduje taki dyskomfort i ból, że nie wierzę, że ktoś jest w stanie ją nosić dłużej. Chyba, że masz po prostu takie tendencje do stanów zapalnych, wtedy już po 1 założeniu można sobie załatwić np. zapalenie rogówki. A jakie są konsekwencje zapalenia rogówki można przeczytać wszędzie.

Nie ma żartów.
Zapytałam,bo sama noszę soczewki, pierwsze dobrał mi okulista, a kolejne kupowałam już sama.
Nie wiem, jak można sobie zrobić krzywdę soczewką, przecież jeśli jest niewygodna, ewidentnie coś nie gra, to chyba każdy ściąga i wyrzuca, więcej nie zakłada..
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 07:08   #4123
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
Zapytałam,bo sama noszę soczewki, pierwsze dobrał mi okulista, a kolejne kupowałam już sama.
Nie wiem, jak można sobie zrobić krzywdę soczewką, przecież jeśli jest niewygodna, ewidentnie coś nie gra, to chyba każdy ściąga i wyrzuca, więcej nie zakłada..
Mam nadzieję, że tak Acz takim 1 założeniem można sobie "zrobić" zapalenie rogówki
A są delikwenci co przez źle dobraną stromiznę chodzą w soczewce w której widzą przez mgłę bo jest koloryzująca.

A nawet jeśli już każdy, normalny ściąga i wyrzuca.. kolorowe soczewki są drogie, jest sens kupować w ciemno za 50-60 zł parę soczewek, aby je wyrzucać? Lepiej iść i dobrać
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 19:24   #4124
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Dzisiaj fajna promocja w szkla.com - soczewki bez ceny vat, zawsze to coś taniej
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:32   #4125
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że tak Acz takim 1 założeniem można sobie "zrobić" zapalenie rogówki
A są delikwenci co przez źle dobraną stromiznę chodzą w soczewce w której widzą przez mgłę bo jest koloryzująca.

A nawet jeśli już każdy, normalny ściąga i wyrzuca.. kolorowe soczewki są drogie, jest sens kupować w ciemno za 50-60 zł parę soczewek, aby je wyrzucać? Lepiej iść i dobrać
Soczewka soczewce nierówna i czasami nawet te o podobnych parametrach potrafią być raz wygodne, innym razem nie. Ja zmieniam soczewki, nie noszę zawsze tych samych, więc ryzyko wkalkulowane w zabawę, mam wadę wzroku, więc noszę tak, czy inaczej, kolorowe, lub nie, ale jeśli założę i czuję że są niewygodne, to wyrzucam
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:58   #4126
ewcia1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Witam i ja się dołącze do rozmowy. Otóż mam pytanie do tych, które zamawiały z allegro. Chodzi mi głównie o podkreślenie moich zielonych oczu, może lekkie ściemnienie ich, aczkolwiek te wszystkie co widzę na allegro są niczym ściągnięte z lalek z dużymi oczami, z tymi 'prążkami' po bokach. Widziałam u mojej znajomej kiedyś, wyglądała jak przerysowana barbie z tymi oczami. Okropne. Albo może po prostu ona takie miała, dlatego też chciałabym się doradzić Was, które najlepiej kupić by nie wyglądać jak znajoma.

Edit. Te mi wyglądają na jakieś takie bez tych prążków (Zielone D GREEN), testowała je któraś z Was?
http://allegro.pl/soczewki-kolorowe-...523199007.html

Edytowane przez ewcia1122
Czas edycji: 2012-08-09 o 14:05
ewcia1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 14:09   #4127
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
Soczewka soczewce nierówna i czasami nawet te o podobnych parametrach potrafią być raz wygodne, innym razem nie. Ja zmieniam soczewki, nie noszę zawsze tych samych, więc ryzyko wkalkulowane w zabawę, mam wadę wzroku, więc noszę tak, czy inaczej, kolorowe, lub nie, ale jeśli założę i czuję że są niewygodne, to wyrzucam
Chyba lepiej jednak zawęzić ryzyko i dobrać parametry a nie w ciemno kupować, wyrzucać i eksperymentować na oczach..
Soczewki o podobnych parametrach mogą być niewygodne, bo dużo zależy od ich jakości oraz "sztywności". Jednak kupienie soczewki o innej stromiźnie, gdzie będą one odstawać od oka może skutkować strasznym bólem.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-08-09 o 14:11
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:04   #4128
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Czy w przypadku soczewek zerowych jest sens badania tej krzywizny? I tak z tego, co widziałam kolorowe soczewki są w większości dostępne tylko w jednej krzywiźnie , góra dwóch, zależy od producenta i nie ma za dużo wyboru. Mnie interesowały akurat tylko Freshlook radiance lub dimensions, ponieważ nie chcę zmieniać koloru tylko podkreślić i dodać im blasku. Już chciałam się umówić do optometrysty , ale zauważyłam, ze one są w sklepach tylko z jedną krzywizną 8,6... Więc i tak "dobór" będzie fikcją . I większość jest z tą krzywizną 8,6. Tylko jedne były z dwoma do wyboru 8,7 i 8,3... Jednocześnie przeczytałam gdzieś tu, że i tak trzeba sprawdzić na sobie bo soczewka każdej firmy jest inna i czasem inna krzywizna pasuje...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:15   #4129
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Czy w przypadku soczewek zerowych jest sens badania tej krzywizny? I tak z tego, co widziałam kolorowe soczewki są w większości dostępne tylko w jednej krzywiźnie , góra dwóch, zależy od producenta i nie ma za dużo wyboru. Mnie interesowały akurat tylko Freshlook radiance lub dimensions, ponieważ nie chcę zmieniać koloru tylko podkreślić i dodać im blasku. Już chciałam się umówić do optometrysty , ale zauważyłam, ze one są w sklepach tylko z jedną krzywizną 8,6... Więc i tak "dobór" będzie fikcją . I większość jest z tą krzywizną 8,6. Tylko jedne były z dwoma do wyboru 8,7 i 8,3... Jednocześnie przeczytałam gdzieś tu, że i tak trzeba sprawdzić na sobie bo soczewka każdej firmy jest inna i czasem inna krzywizna pasuje...
To są Twoje oczy i Twoje decyzje Jeżeli nie widzisz sensu w wizytach u specjalistów to rób to na własną rękę.

Ja noszę od czasu do czasu Dimensions i uważam, że są bardzo niewygodne i przyciemniają naturalny kolor oka, nie dodają żadnego blasku. Do tego zdarza im się pływać po oku, co może akurat wynikać z ich za dużej średnicy.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 12:24   #4130
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To są Twoje oczy i Twoje decyzje Jeżeli nie widzisz sensu w wizytach u specjalistów to rób to na własną rękę.

Ja noszę od czasu do czasu Dimensions i uważam, że są bardzo niewygodne i przyciemniają naturalny kolor oka, nie dodają żadnego blasku. Do tego zdarza im się pływać po oku, co może akurat wynikać z ich za dużej średnicy.
Własnie chciałam iść do specjalisty , tylko co jeśli okaże się , że mam 8,5 lub 8,7, bo znając moje szczęście raczej w tę 6 nie trafię . Czy mogłabym i tak nosić 8,6? Jakie Wy macie krzywizny i czy zdarza się wam nosić inny rozmiar?
Czemu ten 8,6 jest swoja drogą taki popularny

Co do dimensions właśnie tego też się boję, że przyciemnią, dlatego bardziej celuję w te radiance , konkretnie eden .
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 17:22   #4131
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Własnie chciałam iść do specjalisty , tylko co jeśli okaże się , że mam 8,5 lub 8,7, bo znając moje szczęście raczej w tę 6 nie trafię . Czy mogłabym i tak nosić 8,6? Jakie Wy macie krzywizny i czy zdarza się wam nosić inny rozmiar?
Czemu ten 8,6 jest swoja drogą taki popularny

Co do dimensions właśnie tego też się boję, że przyciemnią, dlatego bardziej celuję w te radiance , konkretnie eden .
Dobór soczewek to bardziej skomplikowana sprawa, niż by się mogło wydawać. Najważniejsze jest zrozumienie, że po pierwsze nie istnieje coś takiego jak uniwersalna krzywizna, za jaką często uważa się 8.6, a po drugie nie ma tak, że "moja krzywizna to 8.4". Krzywiznę ma soczewka, a nie oko - jeśli specjalista dobierze nam soczewki o BC powiedzmy 8.5, to tylko soczewki oznaczone BC 8.5 będą dobre! Dzieje się tak dlatego, że jak już tu ktoś pisał soczewki różnią się między sobą użytym materiałem, konstrukcją a więc i sztywnością, grubością. Wszystko to wpływa na to, jak soczewka układa się na oku, czy odpowiednio się porusza, a w dalszym okresie czasu czy oko jest odpowiednio natlenione, czy nie uraża wewnętrznej strony powiek itd. Dwie soczewki o identycznej krzywiźnie mogą się zupełnie inaczej zachowywać, jedna będzie pasować a druga już niekoniecznie.
Nie wszystko jesteśmy w stanie ocenić samodzielnie przed lustrem, wygodna soczewka niekoniecznie oznacza prawidłowy dobór (choć wygoda jest ważnym czynnikiem). Dla jednej osoby odpowiednie oraz wygodne soczewki mogą mieć różne krzywizny - po prostu nie jest ona jedynym parametrem. Ja nosiłam soczewki o BC 8.3, 8.4 i 8.5 i były super, a miałam tez 8.6 i to już była katastrofa, w ogóle się nie centrowała.

Odnośnie pytania o BC 8.6 - soczewki często występują w tej krzywiźnie, bo pasuje wielu osobom (takie 75B ). 8.6 jest z tego powodu podawana za uniwersalną krzywiznę, ale jak wspomniałam wyżej takowa nie istnieje. Mimo to jako uniwersalna i prawdopodobnie odpowiednia jest z tego powodu chętnie kupowana. W innych krzywiznach faktycznie wybór jest niewielki.

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2012-08-10 o 17:25
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 17:57   #4132
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Dobór soczewek to bardziej skomplikowana sprawa, niż by się mogło wydawać. Najważniejsze jest zrozumienie, że po pierwsze nie istnieje coś takiego jak uniwersalna krzywizna, za jaką często uważa się 8.6, a po drugie nie ma tak, że "moja krzywizna to 8.4". Krzywiznę ma soczewka, a nie oko - jeśli specjalista dobierze nam soczewki o BC powiedzmy 8.5, to tylko soczewki oznaczone BC 8.5 będą dobre! Dzieje się tak dlatego, że jak już tu ktoś pisał soczewki różnią się między sobą użytym materiałem, konstrukcją a więc i sztywnością, grubością. Wszystko to wpływa na to, jak soczewka układa się na oku, czy odpowiednio się porusza, a w dalszym okresie czasu czy oko jest odpowiednio natlenione, czy nie uraża wewnętrznej strony powiek itd. Dwie soczewki o identycznej krzywiźnie mogą się zupełnie inaczej zachowywać, jedna będzie pasować a druga już niekoniecznie.
Nie wszystko jesteśmy w stanie ocenić samodzielnie przed lustrem, wygodna soczewka niekoniecznie oznacza prawidłowy dobór (choć wygoda jest ważnym czynnikiem). Dla jednej osoby odpowiednie oraz wygodne soczewki mogą mieć różne krzywizny - po prostu nie jest ona jedynym parametrem. Ja nosiłam soczewki o BC 8.3, 8.4 i 8.5 i były super, a miałam tez 8.6 i to już była katastrofa, w ogóle się nie centrowała.

Odnośnie pytania o BC 8.6 - soczewki często występują w tej krzywiźnie, bo pasuje wielu osobom (takie 75B ). 8.6 jest z tego powodu podawana za uniwersalną krzywiznę, ale jak wspomniałam wyżej takowa nie istnieje. Mimo to jako uniwersalna i prawdopodobnie odpowiednia jest z tego powodu chętnie kupowana. W innych krzywiznach faktycznie wybór jest niewielki.
Dzięki za odpowiedz. btw czy to znaczy, że z każdą nową soczewką (nowym typem) powinniśmy pójść do optometrysty?
Mogę jeszcze prosić o opinie (jeśli ktoś używał) o konkretnie freshlook radiance? (wygoda etc)

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-08-10 o 17:59
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:25   #4133
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Ja miałam wszytskie koloryzujące Freshlook i Acuvue. Najwygodniejsze były dla mnie Acuvue podkreślające (enhancers o ile pamiętam), dimensions - różnie bywało, generalnie spoko na imprezę jak i tak człowiekowi się obrazy zlewają, do pracy i do życia niekoniecznie. A Radiance i te zmieniąjące acuvue to katastrofa. Niewygodne, sztywne, sztucznie wyglądające.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:57   #4134
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja miałam wszytskie koloryzujące Freshlook i Acuvue. Najwygodniejsze były dla mnie Acuvue podkreślające (enhancers o ile pamiętam), dimensions - różnie bywało, generalnie spoko na imprezę jak i tak człowiekowi się obrazy zlewają, do pracy i do życia niekoniecznie. A Radiance i te zmieniąjące acuvue to katastrofa. Niewygodne, sztywne, sztucznie wyglądające.
Chodzi o te acuvue?
http://www.bezokularow.pl/i59_acuvue...ace_kolor.html
one mają kolor na całej powerzchni i źrenicy to nie przeszkadza?

Jednak mnie kuszą te radiance , chodzi mi o opalizujący i "niezemski" efekt, jednocześnie na tyle subtelny tzn. bez zmiany koloru. Jakieś inne takie znacie?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 19:27   #4135
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Dziewczyny, a czy któraś z Was miała soczewkiCrazy Lens RX?
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 20:22   #4136
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Chodzi o te acuvue?
http://www.bezokularow.pl/i59_acuvue...ace_kolor.html
one mają kolor na całej powerzchni i źrenicy to nie przeszkadza?

Jednak mnie kuszą te radiance , chodzi mi o opalizujący i "niezemski" efekt, jednocześnie na tyle subtelny tzn. bez zmiany koloru. Jakieś inne takie znacie?
No nieziemski kolor jest :P Najciekawiej wyglądałam w niebieskich acuvue zmieniających całkowicie - jak coś pomiędzy ufo a delfinem.
Sama mam zielone oczy, miałam zielone Acuvue Enhancer (te z linka) i dają baardzo subtelny efekt. Ale są wygodne, na co dzień jak znalazł. Może na zielonym oku więcej zdziała aqua tzn. morskie. Nosiłam Dimensions aqua i dawały ciekawszy kolor niż zielone dimensions na naturalnie zielonych. Sama szukam zielonych, ale rozjaśniających - jak na zdjęciu eden, ale zaczynam myśleć, że takich (i wygodnych!) po prostu nie ma w Polsce. Wszystkie soczewki zmieniające są nienaturalne i strasznie dla mnie niewygodne. Zresztą opinie pod nimi innych osób wcale nie są lepsze. Zaś podkreślające bywają wygodniejsze, ale max co dają to lekkie powiększenie oka i przyciemnienie koloru, pogłębienie.
Rozjaśnienie (Eden) niestety niet.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:50   #4137
karolina_0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 48
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

zgadzam sie z przedmowczynia ze freshlooki bardziej odejmuja blasku niz dodaja jak 90% soczewek kolorowych produkowanych w polsce ktore jedynie przygaszaja i przyciemniaja kolor zamiast dodac Ci uroku:// bardzo ladny rozswietlajacy kolor uzyskalam tylko z colorvue.. ale okazaly sie bardzo niewygodne i niedopasowane
karolina_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 11:46   #4138
spiderro
Raczkowanie
 
Avatar spiderro
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 30
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Drogie panie jeśli jest problem z dopasowaniem krzywizny i kolorów to jest takie fajne małe odkrycie. Chodzi o laboratorium jakiś czas temu na nie natrafiłam (dzięki temu forum) i ja przynajmniej jestem zadowolona. Trochę się trzeba naczekać na soczewki ale efekt jest wedle mnie w pełni zadowalający.
spiderro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 11:50   #4139
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez spiderro Pokaż wiadomość
Drogie panie jeśli jest problem z dopasowaniem krzywizny i kolorów to jest takie fajne małe odkrycie. Chodzi o laboratorium jakiś czas temu na nie natrafiłam (dzięki temu forum) i ja przynajmniej jestem zadowolona. Trochę się trzeba naczekać na soczewki ale efekt jest wedle mnie w pełni zadowalający.
Nie bardzo wiem o co chodzi, możesz wrzucić linka?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:17   #4140
karolina_0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 48
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

soczewkilegro.com sama jestem wlasnie w trakcie oczekiwania na zamowienie z tego laboratorium. zamowilam lekkie przekierowanie z zielonego na niebieski z efektem naturalnego koloru oka. jaki bedzie efekt zobacze w przyszlym tygodniu
karolina_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-26 15:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.