Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-26, 18:26   #1471
SietyX
Raczkowanie
 
Avatar SietyX
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ajjjjc
Wiadomości: 79
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
A ja mam dziś dwie skargi:
1. Już po raz drugi oasysy około 9-10 dnia szczerbią się na brzegu (2 różne soczewki z 2 różnych pudełek), przy soczewkach 14-dniowych to trochę za wcześnie.
2. Pojemniczek na soczewki dołączony do bio true to jakiś magnes na kurz i paproszki, dosłownie je przyciąga. Z żadnym innym pojemnikiem mi się to nie przydarzyło, bio true (2 opakowania) kupiłam po raz pierwszy i po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim.
używam bio true już mam chyba z 8 opakowanie i nigdy przenigdy takie coś mi się nie zdarzyło z tymi pojemniczkami
SietyX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 15:02   #1472
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez SietyX Pokaż wiadomość
używam bio true już mam chyba z 8 opakowanie i nigdy przenigdy takie coś mi się nie zdarzyło z tymi pojemniczkami

SietyX, ja mam pierwsze opakowanie BioTure, i mam pytaie do Ciebie, czy ot jest płyn typu NO Rub, czyli że nie trzeba pocierać soczewek żeby je wyczyścic i wystarczy zanurzyc w plynie? czy przy bio true trzeba normalnie mechanicznie pocierac soczewki zeby byly dobrze wyczyszczone?

dziekuej z góry za szybką odpowiedz!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 15:10   #1473
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej dziewczyny, mam takie pytanie bo jestem w temacie soczewek totalnie zielona
Okulistka poleciła mi pójście z okularami do optyka, który przeliczy wartości z tabeli na soczewki i coś dobierze. Ok, rozumiem.
Ale natrafiłam na ofertę w vision express dotyczącą dobierania i zestawu soczewek za 150zł.
Co bardziej polecacie na pierwszy raz?
Nie wiem na co się zdecydować.
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:18   #1474
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam takie pytanie bo jestem w temacie soczewek totalnie zielona
Okulistka poleciła mi pójście z okularami do optyka, który przeliczy wartości z tabeli na soczewki i coś dobierze. Ok, rozumiem.
Ale natrafiłam na ofertę w vision express dotyczącą dobierania i zestawu soczewek za 150zł.
Co bardziej polecacie na pierwszy raz?
Nie wiem na co się zdecydować.
Optyk dobierający soczewki? Ja też nie jestem znawcą, ale soczewki dobrała mi okulistka po wnikliwym badaniu wzroku.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:44   #1475
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam takie pytanie bo jestem w temacie soczewek totalnie zielona
Okulistka poleciła mi pójście z okularami do optyka, który przeliczy wartości z tabeli na soczewki i coś dobierze. Ok, rozumiem.
Ale natrafiłam na ofertę w vision express dotyczącą dobierania i zestawu soczewek za 150zł.
Co bardziej polecacie na pierwszy raz?
Nie wiem na co się zdecydować.
vision express. Musisz pójśc do okulisty/optometrysty na dobranie soczewek, wymaga to zbadania wzroku, przymierzenia soczewek czy dobrze leżą i dobrze widzisz, a nie kupienia pierwszej lepszej pary o parametrach jak okulary i losowej krzywiźnie.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:39   #1476
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
SietyX, ja mam pierwsze opakowanie BioTure, i mam pytaie do Ciebie, czy ot jest płyn typu NO Rub, czyli że nie trzeba pocierać soczewek żeby je wyczyścic i wystarczy zanurzyc w plynie? czy przy bio true trzeba normalnie mechanicznie pocierac soczewki zeby byly dobrze wyczyszczone?

dziekuej z góry za szybką odpowiedz!
Nawet jeśli na opakowaniu jest napisane, że płyn jest typu No Rub, to samo zanurzenie soczewek w płynie nie wystarczy aby je dokładnie oczyścić. Zawsze należy je czyścić mechanicznie
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 17:46   #1477
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
vision express. Musisz pójśc do okulisty/optometrysty na dobranie soczewek, wymaga to zbadania wzroku, przymierzenia soczewek czy dobrze leżą i dobrze widzisz, a nie kupienia pierwszej lepszej pary o parametrach jak okulary i losowej krzywiźnie.
Czyli radzisz mi iść do VE?

Dziękuję za odpowiedzi, wiem już gdzie się mniej więcej kierować.
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 18:22   #1478
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
SietyX, ja mam pierwsze opakowanie BioTure, i mam pytaie do Ciebie, czy ot jest płyn typu NO Rub, czyli że nie trzeba pocierać soczewek żeby je wyczyścic i wystarczy zanurzyc w plynie? czy przy bio true trzeba normalnie mechanicznie pocierac soczewki zeby byly dobrze wyczyszczone?

dziekuej z góry za szybką odpowiedz!
Teraz przy wszystkich płynach zalecane jest czyszczenie mechaniczne, ponieważ brak pocierania powodował częstsze powikłania.

Czyścimy soczewki niezależnie od tego co napisali na płynie, a z większości płynów napis NO RUB zniknął

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam takie pytanie bo jestem w temacie soczewek totalnie zielona
Okulistka poleciła mi pójście z okularami do optyka, który przeliczy wartości z tabeli na soczewki i coś dobierze. Ok, rozumiem.
Ale natrafiłam na ofertę w vision express dotyczącą dobierania i zestawu soczewek za 150zł.
Co bardziej polecacie na pierwszy raz?
Nie wiem na co się zdecydować.
Niestety Twój okulista nie zna się na rzeczy i plecie jakieś bzdury.
Optyk zajmuje się wykonywaniem okularów nie może dobrać Ci soczewek kontaktowych do tego jest potrzebne specjalistyczne badanie u okulisty ( byle nie u tego,który Cię odesłał do optyka) lub optometrysty.

Badanie polega na dopasowaniu odpowiednich soczewek,przymierzeniu ich, ocenie czy prawidłowo układają sie na Twoim oku, naukę zakładania,zdejmowania oraz pielęgnacji soczewek.
To jest specjalistyczne badanie pod kątem noszenia soczewek kontaktowych. Okulista wprowadził Cię w błąd.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Optyk dobierający soczewki? Ja też nie jestem znawcą, ale soczewki dobrała mi okulistka po wnikliwym badaniu wzroku.
Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
vision express. Musisz pójśc do okulisty/optometrysty na dobranie soczewek, wymaga to zbadania wzroku, przymierzenia soczewek czy dobrze leżą i dobrze widzisz, a nie kupienia pierwszej lepszej pary o parametrach jak okulary i losowej krzywiźnie.

coraz więcej uświadomionych wizażanek. Pięknie
Przepraszam, że pominęłam Nais, ale ona już świadoma od dawna

Czternastka a powiem Ci,że są tacy cwaniacy,którzy po policealnej szkole optycznej twierdzą, że potrafią dobierać soczewki kontaktowe. Dlatego niestety zanim się wejdzie do gabinetu w salonie optycznym lepiej zapytać czy osoba badająca jest okulistą lub mgr optometrii
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-10-30 o 18:27
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:02   #1479
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję za odpowiedzi

A czy orientujecie się ile to może kosztować w VE?
Znajomy kiedyś mówił o promocyjnej cenie 150 zł ale nic takiego na ich stronie nie widzę...
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:18   #1480
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi

A czy orientujecie się ile to może kosztować w VE?
Znajomy kiedyś mówił o promocyjnej cenie 150 zł ale nic takiego na ich stronie nie widzę...
Nie wiem ile kosztuje wizyta ale na pewno nie warto kupować tam soczewek i innych akcesoriów. Kiedyś przykładowo pytałam o Acuvue Trueye - 1 opakowanie kosztowało 95 zł. Ja kupuję na Allegro za maksymalnie 60 zł (plus koszty przesyłki) (dodam, że jest to "porcja" na 2 tygodnie). Różnica w cenie jest więc przeogromna.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 20:40   #1481
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ehhh no to jeszcze jedno pytanie
Czy któraś z Was może polecić jakiegoś dobrego okulistę pod względem doboru soczewek na Śląsku?;>
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 22:58   #1482
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Ehhh no to jeszcze jedno pytanie
Czy któraś z Was może polecić jakiegoś dobrego okulistę pod względem doboru soczewek na Śląsku?;>
A gdzie dokładniej?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 23:20   #1483
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Okolice Katowic, Sosnowca?
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:16   #1484
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi

A czy orientujecie się ile to może kosztować w VE?
Znajomy kiedyś mówił o promocyjnej cenie 150 zł ale nic takiego na ich stronie nie widzę...
Oni mają co jakiś czas różne promocje. Ja dobierałam swoje ok. 4 mc temu to za badanie plus zestaw soczewek na 4 mc plus jeden płyn duży i jeden mały zapłaciłam 120-130zł. Według mnie malutko
Cena soczewek zależy też pewnie od wady i tego czy masz astygmatyzm.
Ja kupuję tylko u nich, bo dobrali mi iWear, a poza tym wole kupić w sklepie gdzie wiem jak są przechowywane niż w ciemno z allegro.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:35   #1485
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Nawet jeśli na opakowaniu jest napisane, że płyn jest typu No Rub, to samo zanurzenie soczewek w płynie nie wystarczy aby je dokładnie oczyścić. Zawsze należy je czyścić mechanicznie

Na wszelki wypadek wyczyściłam mechanicznie wczoraj wieczorkiem, i okazuje się że dobrze zrobiłam hehe dzięki za info!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 17:57   #1486
SietyX
Raczkowanie
 
Avatar SietyX
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ajjjjc
Wiadomości: 79
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
SietyX, ja mam pierwsze opakowanie BioTure, i mam pytaie do Ciebie, czy ot jest płyn typu NO Rub, czyli że nie trzeba pocierać soczewek żeby je wyczyścic i wystarczy zanurzyc w plynie? czy przy bio true trzeba normalnie mechanicznie pocierac soczewki zeby byly dobrze wyczyszczone?

dziekuej z góry za szybką odpowiedz!
przepraszam że dopiero teraz . tak ja pocieralam bo samo wlozenie do pojemniczka na noc nic nie dawalo , jezeli tego nie zrobilam widzialam tak jakby przez mgle i powiem tak BioTrue to był mój pierwszy płyn i jako że nie mialam porównania z innymi nie wiedziałam że są lepsze . ostatnio chcialam cos tanszego i kupilam Horien multi-purpose solution no rub na allegro za 500 ml zaplacilam 20 zlotych i data waznosci jest do 2015 r. i uwazam ze ten plyn jest o niebo lepszy od Biotrue , przy nim nie musze juz pocierac soczewek palcami , nic sie nie dzieje , ale oczywiście raz na 3-4 dni pocieram soczewki a tak ogolnie polecam ten plyn wszystkim :P

Edytowane przez SietyX
Czas edycji: 2012-11-03 o 17:59
SietyX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 22:15   #1487
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny możecie polecić jakiś delikatny płyn do soczewek i ewentualnie krople do zmeczonych i zaczerwienionych oczu?
Do tej pory używalam tego żółtego płynu See l'eau, ale szczerze mówiąc wydaje mi sie, ze mogłyby być lepsze.. Kropli natomiast polecane mi w aptece nic nie dają Z samych soczewek jestem bardzo zadowoli, są w końcu dobrze dobrane, ale ta suchosc i wiecznie przekrwionymi oczy doprowadza mnie juz do szału. Pracuje niestety przed komputerem więc cały czas eksploatuje oczy..
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 22:24   #1488
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wypróbowałam wiele płynów i kropli, najbardziej łagodziły moje oczy AOSept i HyloCare.
Nie chcąc jednak być katem swoich oczu, pracuję w okularach. Moja praca polega na 9-godzinnym wgapianiu w monitor.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 08:59   #1489
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Misua Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja noszę soczewki od roku, mam astygmatyzm, zamawiam je na szkła.com i jestem bardzo zadowolona. Zawsze na czas, duża oszczędność, w salonie płaciłam o wiele więcej i musiałam również długo czekać. Doliczając do tego jeszcze dojazd do salonu. Soczewki ogólnie to drogi wydatek, a te które je noszą wiedzą jaki to komfort
A jakie soczewki nosisz? Też mam astygmatyzm.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 14:11   #1490
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez charlotte89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić jakiś delikatny płyn do soczewek i ewentualnie krople do zmeczonych i zaczerwienionych oczu?
Do tej pory używalam tego żółtego płynu See l'eau, ale szczerze mówiąc wydaje mi sie, ze mogłyby być lepsze.. Kropli natomiast polecane mi w aptece nic nie dają Z samych soczewek jestem bardzo zadowoli, są w końcu dobrze dobrane, ale ta suchosc i wiecznie przekrwionymi oczy doprowadza mnie juz do szału. Pracuje niestety przed komputerem więc cały czas eksploatuje oczy..
Z kropli polecam Hyal drop multi (wysokie stężenie składnika nawilżającego oraz brak konserwantów)
Natomiast jeżeli chodzi o płyn to myślę, że można spróbować Aosept ( tylko uważnie przeczytać ulotkę!) albo nowy opti czyli PURE MOIST.
Można dodatkowo na noc stosować żel zamiast kropli, ponieważ ma dłuższe działanie.

Za prawidłowe nawilżenie oka odpowiada w dużym stopniu prawidłowe mruganie, które niestety jest zaburzone podczas pracy przy monitorze i wiele osób noszących soczewki ma z tym problem.

Ja osobiście wolałabym zakładać okulary na czas pracy przy komputerze
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-11-04 o 14:13
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 12:39   #1491
Misua
Przyczajenie
 
Avatar Misua
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 17
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
A jakie soczewki nosisz? Też mam astygmatyzm.
Procreal Toric, kiedyś dostałam na próbę Acuvue Toric Oasys i jakoś mi nie podpasowały piekły mnie oczy. Jednakże każdemu służy co innego.Mogę polecić je jednak polecić
Któraś z was pytała się o krople, to używam Starazolin, oraz czasem zwykły świetlik. Używam rano i wieczorem, nie można zakraplać, gdy się nosi soczewki, wyjąć i odczekać 15 min. Są bardzo tanie. Jeżeli chodzi 0 droższe to Hialeye można je używać gdy soczewka jest w oku, dlatego pewnie są lepsze, ale cena już nie ta
__________________
"(...) Żeby tak na jeden znak, zawirował cały świat(...)"
Misua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 14:04   #1492
Patika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Okolice Katowic, Sosnowca?
Mi co prawda z 15 lat temu dobierano soczewki, ale byłam bardzo zadowolona. Jeśli masz niedaleko Osiedle Paderewskiego, to polecam optyka na przeciw przychodni, na Granicznej. W poniedziałki i piątki, jeśli dobrze pamietam, przyjmuje dr Leszczyński. Z tym, że ma zawsze pełno pacjentów, a chyba nie umawiają na godzinę, więc może być tak, że trzeba czekać długo.

Natomiast w Belgu w Okularium 100 zł kosztuje dobranie, ale nie wiem, jakiego tam mają lekarza.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Mnie na zmęczone oczy pomaga świetlik lekarski. Jak ci się chce bawić, to kup zioła, zaparzaj i wacikami przemywaj oczy, jeśli nie, to są krople w aptece. Na co dzień natomiast używam Hyabak Protect, bez konserwantów, chyba są lepsze od zwykłych sztucznych łez. Ale to na syndrom suchego oka raczej.

A co do płynów, teraz używam Zeissa i chyba nie jest najlepszy. W życiu nie czyściłam soczewek, zawsze wrzucałam do pojemnika i przez te sześć lat co przed laserem nosiłam soczewki było zawsze ok, a teraz jakby za mgłą widzę czasami na jedno oko, więc chyba wrócę do Renu.

Edytowane przez Patika_
Czas edycji: 2012-11-08 o 11:37
Patika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 17:29   #1493
szczurodziub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 94
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A powiedzcie mi jak to jest z noszeniem soczewek gdy jest sie chorym? Słyszałam, że jak sie ma nawet katar to sie nie nosi soczewek. Czy przy przeziebieniu mozna mięc delikatnie słabszy obraz niz normalnie?
szczurodziub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 18:13   #1494
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jak to jest z noszeniem soczewek gdy jest sie chorym? Słyszałam, że jak sie ma nawet katar to sie nie nosi soczewek. Czy przy przeziebieniu mozna mięc delikatnie słabszy obraz niz normalnie?
O właśnie. Pytanie na czasie
Noszę soczewki od około roku i jak dotychczas nie zdarzyło mi się poważnie zachorować, nie mam więc doświadczenia w tej kwestii. Dwa tygodnie temu miałam kilkudniowe przeziębienie, katar, kaszel, ale chodziłam do pracy i nie zrezygnowałam z soczewek. Nie odczułam różnicy w ostrości widzenia.
Z drugiej strony, gdybym miała chorobę przeleżeć w łóżku, raczej nie fundowałabym sobie soczewek, bo w sumie po co?
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 19:53   #1495
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jak to jest z noszeniem soczewek gdy jest sie chorym? Słyszałam, że jak sie ma nawet katar to sie nie nosi soczewek. Czy przy przeziebieniu mozna mięc delikatnie słabszy obraz niz normalnie?
U mnie nie ma żadnej różnicy
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 20:41   #1496
Patika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez szczurodziub Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jak to jest z noszeniem soczewek gdy jest sie chorym? Słyszałam, że jak sie ma nawet katar to sie nie nosi soczewek. Czy przy przeziebieniu mozna mięc delikatnie słabszy obraz niz normalnie?
Ja miewam ostatnio porządne katary zatokowe - całe czoło strasznie boli i oczy łzawią, więc wtedy trudno nosić soczewki, ale przy normalnym katarze nie powinno być problemu. Czasem też przy porządnych bólach głowy mi przeszkadzały, ale musiały być naprawdę mocne.
Patika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 21:00   #1497
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

nie powinno się nosić (zwłaszcza 2 tygodniowych czy miesięcznych) bo organizm jest zainfekowany. Wirusy, zarazki znajdują się tez na soczewkach i wprowadzamy je znów do oka.
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:16   #1498
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Patika_ Pokaż wiadomość
Ja miewam ostatnio porządne katary zatokowe - całe czoło strasznie boli i oczy łzawią, więc wtedy trudno nosić soczewki, ale przy normalnym katarze nie powinno być problemu. Czasem też przy porządnych bólach głowy mi przeszkadzały, ale musiały być naprawdę mocne.
Też mam spore problemy z zatokami, ale u mnie nie ma to żadnego wpływu na oczy a tym bardziej na soczewki.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:46   #1499
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
nie powinno się nosić (zwłaszcza 2 tygodniowych czy miesięcznych) bo organizm jest zainfekowany. Wirusy, zarazki znajdują się tez na soczewkach i wprowadzamy je znów do oka.
zgadza się
Niestety górne drogi oddechowe są bezpośrednio połączone z kanalikami łzowymi, więc jeżeli mamy infekcję w nosie to i na powierzchni oka
Dlatego też często podczas przeziębienia, spojówki również są podrażnione, zaczerwienione, swędzą itp
W okresie zachorowania najlepiej zrezygnować z soczewek lub zakładać jednodniówki, właśnie po to aby nagromadzonych na soczewce bakterii czy wirusów nie zakładać sobie ponownie na oko.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 11:21   #1500
Pussy22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 62
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

chce zmienic soczewki ale tez zbadac wzrok ( np widzenie obuoczne ) w gabinecie na PODOLANACH w Poznaniu,to mam sie zapisac do okulisty i do optometrysty?

Edytowane przez Pussy22
Czas edycji: 2012-11-12 o 11:25
Pussy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.