Majówki 2016 - część piąta - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-10, 08:29   #4981
AnneMariie
Zadomowienie
 
Avatar AnneMariie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 730
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Ech zeby moj mial takie podejscie ze nie bo on woli zostac...

Ja nie wiem co sie z nim stalo, kiedys wychodzilismy codziennie a wiecie jaka jest jego najlepsza wymowka, ze ja mu nie pozwalam! I wszyscy znajomi maja mnie pewnie za wredna zolze haha
AnneMariie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 09:05   #4982
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Ja nie wiem co sie z nim stalo, kiedys wychodzilismy codziennie a wiecie jaka jest jego najlepsza wymowka, ze ja mu nie pozwalam! I wszyscy znajomi maja mnie pewnie za wredna zolze haha
Ha ha dobrze kombinuje. Chociaż z tego wychodzi że jest pantoflarzem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 09:09   #4983
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Ja nie wiem co sie z nim stalo, kiedys wychodzilismy codziennie a wiecie jaka jest jego najlepsza wymowka, ze ja mu nie pozwalam! I wszyscy znajomi maja mnie pewnie za wredna zolze haha

Moj tez mowil juz pod koniec tych eskapad ze zaraz bedzie mial w domu wojne i dobrze mowil (tyle ze i tak wychodzil). Po ntym samotnym weekendzie i calej niedzieli przelezanej przez niego bo przepity dokladnie tak to sie konczylo. Wojną.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 09:17   #4984
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Iwonia wynik jak najbardziej prawidlowy.W ogóle te wyniki są ok.Ja bym się wstrzymała z tym zelazem. Jest naprawdę ok.
Najwyżej za jakiś czas znow powtórzyć badania żeby sprawdzic.Ale naprawdę nie widzę tu problemu w kierunku anemii.Mozesz poszukać Hematologa tak jak tu już majlla Ci podpowiada.

MIA jedyny słuszny jaki mi do głowy przychodzi alergolog to dr Obarzanowski a nie jest łatwo się do niego dostać ponoć. Ale kto nie ryzykuje ten nie gra ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 09:29   #4985
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Martunia ja słyszałam że przy kp właśnie zaczyna się chudnac późno, ja też dopiero od około 6-7 miesiąca zaczęłam gubic nadprogramowe kg. Ale możesz badania zrobić, zawsze jakas anemia może się przyczepic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 09:42   #4986
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Iwonia wynik jak najbardziej prawidlowy.W ogóle te wyniki są ok.Ja bym się wstrzymała z tym zelazem. Jest naprawdę ok.
Najwyżej za jakiś czas znow powtórzyć badania żeby sprawdzic.Ale naprawdę nie widzę tu problemu w kierunku anemii.Mozesz poszukać Hematologa tak jak tu już majlla Ci podpowiada.

MIA jedyny słuszny jaki mi do głowy przychodzi alergolog to dr Obarzanowski a nie jest łatwo się do niego dostać ponoć. Ale kto nie ryzykuje ten nie gra ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hmm troche mnie uspokoilas ale jednak jedna wartosc ktora wczoraj pisalam byla na samej dolnej granicy i nie wiem czy nie podniesc jej za wczasu by nie czekac az dojdzie do anemii.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

To mcv mam na mysli
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 09:50   #4987
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
Ja nie wiem co sie z nim stalo, kiedys wychodzilismy codziennie a wiecie jaka jest jego najlepsza wymowka, ze ja mu nie pozwalam! I wszyscy znajomi maja mnie pewnie za wredna zolze haha
Mój jak ostatnio zabalował to powiedziałam dość. Skoro ja teraz siedzę w domu (a też wychodziliśmy bardzo często) i później jeszcze w weekendy muszę sama ogarnąć dziecko,bo tatuś odsypia, to i on ma zakaz wychodzenia. Na co dzień jestem daleka od takich zakazów, ale już mnie wkurzył strasznie.

Ale do sedna Jego przyjaciel chciał go wyciągnąć na piwko, a ten do niego że trochę źle się czuje, wieczorem mamy dzień kąpania, więc nie wie czy wyjdzie. Spytałam potem czemu nie powiedział wprost, że ja się nie zgadzam na wyjścia. Odpowiedział, że się wstydzi

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Martunia ja słyszałam że przy kp właśnie zaczyna się chudnac późno, ja też dopiero od około 6-7 miesiąca zaczęłam gubic nadprogramowe kg. Ale możesz badania zrobić, zawsze jakas anemia może się przyczepic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja na mojej diecie powietrznej najpierw schudłam a teraz odrobiłam już 4 kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Hmm troche mnie uspokoilas ale jednak jedna wartosc ktora wczoraj pisalam byla na samej dolnej granicy i nie wiem czy nie podniesc jej za wczasu by nie czekac az dojdzie do anemii.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

To mcv mam na mysli
Ale wyników badań nie analizuje się pojedyńczo tylko patrzy na całość. Jeden parametr jest w dolnej granicy, ale mieści się w normie więc chyba nie masz czym się martwić. Może żeby nie dopuścić do anemii to po prostu spróbuj karmić Igoras produktami bogatymi w żelazo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 10:05   #4988
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Asiaczek taaaa "karmic Igorasa" dobry zarcik on oprocz kaszki nie je praktycznie nic. Teraz kiedy przestalam robic samolociki to na pierwszej lyzeczce sie konczy raz z raczki ugryzl ze dwa razy tyci brokula ot i tyle z zelaza.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:16   #4989
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Asiaczek taaaa "karmic Igorasa" dobry zarcik on oprocz kaszki nie je praktycznie nic. Teraz kiedy przestalam robic samolociki to na pierwszej lyzeczce sie konczy raz z raczki ugryzl ze dwa razy tyci brokula ot i tyle z zelaza.
Kurczę nie poradzę nic bo u nas podobna sytuacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:29   #4990
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Martunia ja słyszałam że przy kp właśnie zaczyna się chudnac późno, ja też dopiero od około 6-7 miesiąca zaczęłam gubic nadprogramowe kg. Ale możesz badania zrobić, zawsze jakas anemia może się przyczepic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Badania koniecznie zrobie. Chce iść do rodzinnego i wziąść skierowanie też na tarczyca cukier itp
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Hmm troche mnie uspokoilas ale jednak jedna wartosc ktora wczoraj pisalam byla na samej dolnej granicy i nie wiem czy nie podniesc jej za wczasu by nie czekac az dojdzie do anemii.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

To mcv mam na mysli
Iwonia nie szalej. Idź z wynikami do lekarza jezeli Cie nie pokoja. Nie stawiaj sama diagnozy i nie faszeruj go zelazem na zapas. To nic nie da. Tak mi się wydaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:30   #4991
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

My już po rehabiltacji. Ogólnie spoko, dzisiaj dalej ćwiczyliśmy raczkowanie i zaczęliśmy ćwiczyć wstawanie

Dziewczyny, macie jakiś patent na namolną młodzież, która koniecznie chce wam umyć okno w samochodzie? Przyszła wiosna, to znowu wyleźli na ulicę. Mówię im, że nie, to mają to w nosie i i tak myją, bo liczą, że wtedy dostaną jakąś kasę. Ja im kasy dawać nie mam zamiaru, skoro wyraźnie mówię, że nie chcę i nie jestem zainteresowana, ale zawsze się trochę boję, że w odwecie coś zrobią.

Bona - tak, my dziś trzeci dzień na diecie Robi się coraz trudniej. Pierwszy dzień to był lajcik, bo chyba trzymało nas przejedzenie z dnia poprzedniego. Ale teraz zdarza się, że czekamy z niecierpliwością na kolejny posiłek. Ale nie podjadamy, w przerwie tylko napoje. A jedzenie ogólnie bardzo smaczne (pomijając zielony koktajl z pierwszego dnia)
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 10:33   #4992
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Martunia tak zrobie. Sama tylko tutaj sobie gdybam. Jeszcze dzis pojde ze soba bo znow jakby gorzej sie czuje. Jego raczej zostawie w domu bo nie jest z nim gorzej. Choc moze powinnam z nim tez Jezuuuu nie wiem to crp ma 5 a tam pelno bardziej chorych niz on. Normalnie nie wiem co robic. Weekend zaraz ale jemu sie nie pogarsza w sumie. Dzis juz nosek suchy.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:34   #4993
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Martunia przy nadczynność i tarczycy się chudnie. Ja właśnie od 4 dni mam tabletki, bo zrobilam tsh i duuuzo poniżej normy mam. Wyszła choroba Gravesa-basedowa. Swoją drogą jestem ciekawa czy jak tabletki unormuja wyniki, to przytyje (bo apetyt to ja teraz mam....)
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:36   #4994
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Iwonia, nie baw się w lekarza i nie dawaj żadnych leków bez konsultacji! Ja wiem, że na lekarzy średnio można liczyć ale serio lepiej pokazać wyniki niż leczyć dziecko samemu.



Chyba do Wojtula dotarło, że jest chory. Apetytu brak, dzień ryczucha, śpi kiepsko bo katar i kaszel mu nie daje. Liczyłam, że zdrzemnę się z nim bo też się marnie czuję ale gdzie tam. Trzeba się kiwać jak w chorobie sierocej, bo się biedak ciągle wybudza.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:38   #4995
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Iwonia, nie baw się w lekarza i nie dawaj żadnych leków bez konsultacji! Ja wiem, że na lekarzy średnio można liczyć ale serio lepiej pokazać wyniki niż leczyć dziecko samemu.



Chyba do Wojtula dotarło, że jest chory. Apetytu brak, dzień ryczucha, śpi kiepsko bo katar i kaszel mu nie daje. Liczyłam, że zdrzemnę się z nim bo też się marnie czuję ale gdzie tam. Trzeba się kiwać jak w chorobie sierocej, bo się biedak ciągle wybudza.

Zdrowka i dla Was.
Tak tak napisalam juz wyzej ze tylko tutaj sobie gdybam ale jeszcze dzis polece do lekarze.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:45   #4996
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Martunia tak zrobie. Sama tylko tutaj sobie gdybam. Jeszcze dzis pojde ze soba bo znow jakby gorzej sie czuje. Jego raczej zostawie w domu bo nie jest z nim gorzej. Choc moze powinnam z nim tez Jezuuuu nie wiem to crp ma 5 a tam pelno bardziej chorych niz on. Normalnie nie wiem co robic. Weekend zaraz ale jemu sie nie pogarsza w sumie. Dzis juz nosek suchy.
Jak mu lepiej to nie bierz go w te bakterie i wirusy. Weź tylko wyniki.
Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Martunia przy nadczynność i tarczycy się chudnie. Ja właśnie od 4 dni mam tabletki, bo zrobilam tsh i duuuzo poniżej normy mam. Wyszła choroba Gravesa-basedowa. Swoją drogą jestem ciekawa czy jak tabletki unormuja wyniki, to przytyje (bo apetyt to ja teraz mam....)
Kurczę właśnie tego się boję aczkolwiek mi kg jakoś nie poleciały mocno w dol. Bardziej centymetry. A miałaś jakieś inne objawy tej nadczynności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 10:57   #4997
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Iwonia, nie baw się w lekarza i nie dawaj żadnych leków bez konsultacji! Ja wiem, że na lekarzy średnio można liczyć ale serio lepiej pokazać wyniki niż leczyć dziecko samemu.



Chyba do Wojtula dotarło, że jest chory. Apetytu brak, dzień ryczucha, śpi kiepsko bo katar i kaszel mu nie daje. Liczyłam, że zdrzemnę się z nim bo też się marnie czuję ale gdzie tam. Trzeba się kiwać jak w chorobie sierocej, bo się biedak ciągle wybudza.
Zdrowia dla Wojtusia!!!

Iwonia ja bym skonsultowala wyniki z lekarzem, a żelaza na własną rękę nie podawała
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:04   #4998
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Iwonia - tak jak Martunia mówi, jeśli Wojtusiowi lepiej, to nie zabieraj go pomiędzy chore dzieciaki. A to crp przecież cały czas mieści się w normie. W górnej owszem, ale w normie. Lekko podwyższony może być z powodu infekcji. Majce ostatnio robiliśmy, jak złapała kolejną infekcję i miała już furkotanie na oskrzelach i lekarka rozważała antybiotyk, to jej wyszło 7 (a w moim laboratorium norma jest podana właśnie do 5). I nic z tym nie robiliśmy. Dzień później znowu byliśmy u lekarza, to stwierdziła, że CRP nie jest takie złe, oskrzela były już czyste, więc bez antybiotyku się wtedy obeszło.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:10   #4999
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Majówki 2016 - część piąta

Kaylla dzieki. To norma crp dla dzieci ile wynosi? 5 tak?
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 11:10   #5000
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Mój siostrzeniec jest pod opieką hematologa. I nie z powodu obniżonych norm, tylko wyników takich, że szkoda gadać.

Są dwie szkoły: suplementacja żelazem, po to by rodzic miał sztucznie napędzane wyniki i pozwolenie, żeby dziecko samo wyłapywało z jedzenia potrzebne mu minerały oraz składniki odżywcze.

Wyręczanie dziecka nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Moim zdaniem wprost przeciwnie, ale to moje zdanie, bo ja od dziecka mam uraz do robienia z dzieci popierdółek (ciocia - inna ciocia robiła tak ze swoim synem, wycinała mu do 15tego roku tłuste żyłki z wędliny, faszerowała go specyfikami, na głowę mógł wejść każdemu, na szczęście się zbuntował i wyszedł na ludzi). Ja też bardzo się martwię i szukam najlepszych rozwiązań, żeby nie było, że podchodzę lekko mi moha siostra przypomina, żeby nie popadać w groteskową paranoję z trzymaniem dziecka pod kloszem.

My jesteśmy z żelazem w dolnej granicy. Nam jeden lekarz kazał, drugi stanowczo odradził podawanie. Nie dajemy, niech Alicja się uczy przyswajania, chociaż w momencie robienia wyników cudowała przy jedzeniu. Po coś są te normy, dolna granica to nadal norma. Gdyby normą nie była, to by przesunięto zakres referencyjny 😜

Jeżeli Iwonia czujesz, że będziesz się martwić, roztrząsać przez tydzień wyniki Igorasa, potem dopatrywać oznak istniejącej lub nie anemii, to podaj żelazo dla świętego spokoju, to nie uran...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez dzustam
Czas edycji: 2017-03-10 o 11:13
dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:13   #5001
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
U nas też chleb rządzi. Oczywiście suchy, bo przez alergię nic nie możemy jeść, a i do samego chleba nie mam pewności

Mia, chyba dziś martunia ma mieć wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio to i ja się zastanawiałam, że może to gluten szkodzi tylko czy to by wcześniej nie wyszło? Czy w ogóle objawia się wysypka?

Jeszcze mnie zastanawia ta Igi alergia na nabiał czy to mozliwe, że buzka byłaby czysta nawet jak następuje pogorszenie na plecach? Na buzi nie ma nic.
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dzisiaj po południu mamy wyniki odebrac. Jestem szalenie ciekawa czy coś wyjdzie...

I u nas chleb/bulka jest jedzona zawsze i wszędzie tyle że też sucha niestety

Jest kryterium tak jak dziewczyny pisały i my nawet nie składaliśmy papierów

Moj maz tez ma działalność gospodarczą i niestety się nie łapiemy ale przynajmniej na ojcowski się łapiemy aczkolwiek też jeszcze papierów nie złożył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Waga mi dzisiaj rano pokazała 58 kg pierwsza 5 z przodu od ho ho i normalnie bym się cieszyła ale teraz się zastanawiam czy to nie jakaś choroba że te 8 - 9 miesięcy po porodzie dopiero zaczelam chudnac ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jestem ciekawa czekamy w takim razie. Super by było gdyby wyniki były dobre.
Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
A jak to jest z tym becikowym? Przysługuje zawsze przy urodzeniu dziecka, czy są jakieś kryteria dochodowe? Ja też nie składałam ponieważ gdzieś kiedyś doczytałam że przysluguje tylko wtedy jak się nie osiąga jakiegoś tam dochodu.

Wszystkie brałyscie becikowe? Jak to wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już dziewczyny Ci napisały, a ja sama byłam przekonana, że becikowe jest dla każdego.

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Iwonia wynik jak najbardziej prawidlowy.W ogóle te wyniki są ok.Ja bym się wstrzymała z tym zelazem. Jest naprawdę ok.
Najwyżej za jakiś czas znow powtórzyć badania żeby sprawdzic.Ale naprawdę nie widzę tu problemu w kierunku anemii.Mozesz poszukać Hematologa tak jak tu już majlla Ci podpowiada.

MIA jedyny słuszny jaki mi do głowy przychodzi alergolog to dr Obarzanowski a nie jest łatwo się do niego dostać ponoć. Ale kto nie ryzykuje ten nie gra ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam o nim rzeczywiscie jest chwalony miałaś z nim jakaś styczność czy też słyszałaś tylko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:14   #5002
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Kaylla dzieki. To norma crp dla dzieci ile wynosi? 5 tak?
Z tego co mi mówiono to tak.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:15   #5003
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Jak mu lepiej to nie bierz go w te bakterie i wirusy. Weź tylko wyniki.

Kurczę właśnie tego się boję aczkolwiek mi kg jakoś nie poleciały mocno w dol. Bardziej centymetry. A miałaś jakieś inne objawy tej nadczynności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie badania nie zrobilam z jakiegoś konkretnego powodu, wszystko tłumaczyłam hormonami po ciazy i karmieniem. Planowalam morfologie i żelazo, bo w ciazy mialam anemię, a to zrobiłam "przy okazji''. Gdzieś trafiłam na info, ze mleka może być mało przy problemach z tarczyca, a ja faktycznie z tych mlecznych nie jestem, ciągle walka o każdą krople. Oprócz tego ciągle mi gorąco, a kiedyś byłam zmarzluchem. Nio I wzmożony apetyt, jem, jem i ciągle mi mało, a waga spadała.
Nerwowość tez by się zgadzała, chociaż to może sobie przypisuje, bo kiedyś też nie byłam za spokojna ;-) hehe
Mam cicha nadzieje, ze potem jak skończę karmic się hormony unormuja się będzie oki. Ale z tego co wiem, to czeka mnie ciągła kontrola itp. Wiec życzę Tobie żeby wyniki były dobre, a chudniecie było spowodowane karmieniem; -)
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:23   #5004
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mój siostrzeniec jest pod opieką hematologa. I nie z powodu obniżonych norm, tylko wyników takich, że szkoda gadać.

Są dwie szkoły: suplementacja żelazem, po to by rodzic miał sztucznie napędzane wyniki i pozwolenie, żeby dziecko samo wyłapywało z jedzenia potrzebne mu minerały oraz składniki odżywcze.

Wyręczanie dziecka nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Moim zdaniem wprost przeciwnie, ale to moje zdanie, bo ja od dziecka mam uraz do robienia z dzieci popierdółek (ciocia - inna ciocia robiła tak ze swoim synem, wycinała mu do 15tego roku tłuste żyłki z wędliny, faszerowała go specyfikami, na głowę mógł wejść każdemu, na szczęście się zbuntował i , chociaż sama wyszedł na ludzi). Ja też bardzo się martwię i szukam najlepszych rozwiązań.

My jesteśmy z żelazem w dolnej granicy. Nam jeden lekarz kazał, drugi stanowczo odradził podawanie. Nie dajemy, niech Alicja się uczy przyswajania, chociaż w momencie robienia wyników cudowała przy jedzeniu. Po coś są te normy, dolna granica to nadal norma. Gdyby normą nie była, to by przesunięto zakres referencyjny

Jeżeli Iwonia czujesz, że będziesz się martwić, roztrząsać przez tydzień wyniki Igorasa, potem dopatrywać oznak istniejącej lub nie anemii, to podaj żelazo dla świętego spokoju, to nie uran...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja jestem calym sercem za ta drugą szkoła i na glowie staje zeby jadl sam produkty z zelazem. Ale on nie je zadnych wiec nie przyswaja.
Gdyby bylo inaczej to recepty na zelazo jaka zapewne dzis dostane bym nie wykupila.
Dzis serwuje mu sosik do ryzu albo makaronu z miesem krolika przyprawiony ziołami, z porem, marchewką i pomidorami.
Zobaczymy co on na to bo wczoraj nasz ryz z sosem ciutke zjadl.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Mia u Igora po ostatniej probie nabialu wyszla tylko wysypka. Buzia byla ok
Za to od dwoch dni zaognil mu sie kacik wiec orzeszki ziemne albo miod wyszly.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
W sumie badania nie zrobilam z jakiegoś konkretnego powodu, wszystko tłumaczyłam hormonami po ciazy i karmieniem. Planowalam morfologie i żelazo, bo w ciazy mialam anemię, a to zrobiłam "przy okazji''. Gdzieś trafiłam na info, ze mleka może być mało przy problemach z tarczyca, a ja faktycznie z tych mlecznych nie jestem, ciągle walka o każdą krople. Oprócz tego ciągle mi gorąco, a kiedyś byłam zmarzluchem. Nio I wzmożony apetyt, jem, jem i ciągle mi mało, a waga spadała.

Nerwowość tez by się zgadzała, chociaż to może sobie przypisuje, bo kiedyś też nie byłam za spokojna ;-) hehe

Mam cicha nadzieje, ze potem jak skończę karmic się hormony unormuja się będzie oki. Ale z tego co wiem, to czeka mnie ciągła kontrola itp. Wiec życzę Tobie żeby wyniki były dobre, a chudniecie było spowodowane karmieniem; -)

Jejuuu zdrowka i Tobie trzeba zyczyc
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:24   #5005
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Mia, myślę, że gdyby szkodził u Was gluten to miałybyście objawy jelitowe a nie tylko wysypkę.
W wielu źródłach czytałam, że typowym objawem alergii na bmk są zmiany na policzkach i na kącikach uszu, ale każde dziecko jest inne, więc trudno powiedzieć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:27   #5006
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Boszzz w koncu sie dodzwonilam. Nigdzie dzis nie pojde bo jak chce to za pol godz mam byc najpozniej pozniej mnie nie wcisna.
Tylko ze D. w pracy a Niuniutka nie zamierzam ze soba ciagnac. I w ogole to spunia teraz slodko.
Wiec pewnie do poniedzialku.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:29   #5007
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Słuchajcie, słyszałam już parę razy od znajomych że brały tzw opiekę na dziecko na 2 miesiące żeby przedłużyć sobie płatnych pobyt w domu po zakończeniu macierzyńskiego. Orientuje się któraś z Was jak to działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:29   #5008
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mia, myślę, że gdyby szkodził u Was gluten to miałybyście objawy jelitowe a nie tylko wysypkę.
W wielu źródłach czytałam, że typowym objawem alergii na bmk są zmiany na policzkach i na kącikach uszu, ale każde dziecko jest inne, więc trudno powiedzieć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak tak tu na dole "zlaczenie" uszka z glową tez bylo zaczerwienione. Faktycznie zapomnialam ze bylo, jest to dosc charakterystyczne.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:29   #5009
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Iwonia, nie baw się w lekarza i nie dawaj żadnych leków bez konsultacji! Ja wiem, że na lekarzy średnio można liczyć ale serio lepiej pokazać wyniki niż leczyć dziecko samemu.



Chyba do Wojtula dotarło, że jest chory. Apetytu brak, dzień ryczucha, śpi kiepsko bo katar i kaszel mu nie daje. Liczyłam, że zdrzemnę się z nim bo też się marnie czuję ale gdzie tam. Trzeba się kiwać jak w chorobie sierocej, bo się biedak ciągle wybudza.
Zdrowia dla Wojtusia!!!

Iwonia ja bym skonsultowala wyniki z lekarzem, a żelaza na własną rękę nie podawała
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:30   #5010
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Słuchajcie, słyszałam już parę razy od znajomych że brały tzw opiekę na dziecko na 2 miesiące żeby przedłużyć sobie płatnych pobyt w domu po zakończeniu macierzyńskiego. Orientuje się któraś z Was jak to działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ooooo i czy dziala to po zakonczeniu umowy???
Dżołk- pewnie ze nie
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 16:42:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.