Majówki 2016 - część szósta - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-02, 17:50   #1171
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Jest zniżka w h&m -10% i darmowa przesyłka do jutra do 8:00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już ostatnio robiłam zakupy w H&Mie, tak więc mi wystarczy:P
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 18:20   #1172
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Hej Wam wszystkim Wcielo mnie na 2 tygodnie.Najpiere wyjazd na narty a jak wróciliśmy to zmiana czasu i taki kocioł z obowiązkami że tylko Was podczytywalam ale czasu na napisanie brakowało to teraz korzystam póki EMI śpi.
Wypad do Czech super rewelacja nawet Emilka nam się ułożyła na 2 drzemki po 2 godziny aż byliśmy w szoku.Z basenem oswojona lubi się pluskac sprawia jej to ogromna radość więc wysiłki z oswajaniem nie poszły na marne ;-)
No ale powrót do domu i dziecko znowu mi śpi po pół godz do 1.5 godz dziennie.
Trudno już się z tym pogodziłam.

Sama nie wiem co komu odpisać.Tyle tego było
Mia szczególnie Tobie współczuję akcji w domu i jednocześnie podziwiam za wytrwałość bo ja pewnie już dawno bym coś wynajęła i miała gdzieś budowę domu. Nie ma jak u siebie. Za nic w świecie nie chciałabym ani z jednymi aniżeli drugimi rodzicami. Pół ciąży przemieszkalismy z moimi ale już średnio dawaliśmy radę.Ciągle pytanie a gdzie po co i na co. Pomimo że mam super rodziców to trochę to wkurzało

Pytalyscie o buty. My kupiliśmy póki co takie skórzane w CCC z Lasocki Kids w 100zl się zamieściliśmy.But ma wszystkie parametry jakie powinien mieć no i skórzany i dobrze pracuje czy to będą do chodzenia ciężko stwierdzić za ile chodzić bedzie.Pewnie prędzej jakieś sandałki będą potrzebne w tym celu bo stawiam na to że dreptac będzie w okolicach lata bardziej niż teraz. Ogólnie wkurza mnie to że te malutkie rzeczy są tak drogie a posłużą chwilę. Dla mnie jest to sztuczne napędzane machiny handlu. Bo skoro porządne buty dorosłe kosztują też 150-350zl to czemu tyle samo takie małe drobinki przecież materiału jest 1/3w takich.

Za butami byliśmy i w Smyku i Deichmannie i CCC i u nas był problem bo najmniejsze rozmiary to 21 czy 22 a okazało się że EMI potrzebuje 19 dziwne bo z mierzenia na sucho i tabel w necie wychodziło 20 a w tych 19 ma jeszcze luzu tyle że mały palec wejdzie.

Widzę ogromny pozytyw wiosny im więcej na zewnątrz tym dziecko bardziej zmęczone i wraca do 2 drzemek ;-)

BONA my sobie przelewamy na bieżące wydatki ok 1200-1400zl zależy od miesiąca czasem zostanie że 200zl czasem wychodzimy na zero tyle że z tych pieniędzy też się tankujemy i pieluchy kupujemy.

Wędliny staramy się pięć swoje bardzo rzadko kupujemy w sklepie jakoś te sklepowe smakują mi tylko wodą z solą czasem z dodatkiem majeranku a schab i polędwica wg mnie ma jednakowy smak niestety.

Szukam drewnianych kulodromow.Z Elefun niestety nie mogę nigdzie dostać zachorowałam na ten z Jabadabadoo co chyba Lenka ma ale trochę przydrogi mi się wydaje ale korci mnie żeby zamówić.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobiłam dzisiaj pierwszy krok-wychodząc z domu zostawiłam karty i gotówkę w domu. Czuję się jakbym była na odwyku

Fab właśnie u mnie jest odwrotnie, mój mąż pakuje wszystko do koszyka jak leci, do tego jest tak nie ekonomiczny w domu, potrafi przez cały dzień wyjeść całą wędlinę z lodówki, podchodząc do niej i wyciągając po plasterku. Mówiłam mu że jakby zrobił sobie kanapkę to by się najadł i nie podchodziłby co chwilę. Jak jestem w domu to się pilnuje, ale jak wyjadę tak gołoci lodówkę, ja mu nie żałuję, na zdrowie, ale pilnować muszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 19:47   #1173
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja już ostatnio robiłam zakupy w H&Mie, tak więc mi wystarczy:P
Też robiłam a dzisiaj znowu poplynelam bo jest 20% stacjonarnie na dziecięcym dziale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 19:54   #1174
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Udało się nie pogryźć z siostrą Ale starszy siostrzeniec uznał Wojtka za ostrą konkurencję - rzucił w jego kierunku tym i owym, że niby mu "podaje zabawkę", widać było niezłą zaciekłość w oczach, chyba liczył, że Wojtek zacznie płakać i ktoś go zabierze. I ogólnie jeśli mam być szczera - denerwujące z niego dziecko... No ale nie będziemy bywać tam często, przeżyję.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 20:51   #1175
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Brawo kocie za opanowanie ;-)

Iwonia i jak tam temat meldunku kolegi? Przypomniało mi się właśnie. No jeszcze tego Wam brakowało by do szczęścia.
Może jeszcze zamieszka skoro meldunek planuje 😀

Ps. Mam pytanko jakie miałyście kształty szatek do chrztu dla chłopców? Bo mój M. Ma być w tym miesiącu Chrzestnym i zamawiamy komplet świece i szatke już za Chrzestna bo nie mieszka w Pl i nie wiem.Romb? Forma koszulki? Czy koszulka to bardziej dziewczęca
?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 20:54   #1176
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Brawo kocie za opanowanie ;-)

Iwonia i jak tam temat meldunku kolegi? Przypomniało mi się właśnie. No jeszcze tego Wam brakowało by do szczęścia.
Może jeszcze zamieszka skoro meldunek planuje 😀

Ps. Mam pytanko jakie miałyście kształty szatek do chrztu dla chłopców? Bo mój M. Ma być w tym miesiącu Chrzestnym i zamawiamy komplet świece i szatke już za Chrzestna bo nie mieszka w Pl i nie wiem.Romb? Forma koszulki? Czy koszulka to bardziej dziewczęca
?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wojtek miał ksztalt koszulki
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 20:59   #1177
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Brawo kocie za opanowanie ;-)

Iwonia i jak tam temat meldunku kolegi? Przypomniało mi się właśnie. No jeszcze tego Wam brakowało by do szczęścia.
Może jeszcze zamieszka skoro meldunek planuje 😀

Ps. Mam pytanko jakie miałyście kształty szatek do chrztu dla chłopców? Bo mój M. Ma być w tym miesiącu Chrzestnym i zamawiamy komplet świece i szatke już za Chrzestna bo nie mieszka w Pl i nie wiem.Romb? Forma koszulki? Czy koszulka to bardziej dziewczęca
?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy kwadratowa/Romb jakoś te koszulki mi się staromodne wydawały. Zuzia miała koszulkę 5 lat temu

Takie przemyślenie po sorbetowe z łóżka - wolę zwykle lody - czekoladowe orzechowe miętowe śmietankowe waniliowe itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 21:03   #1178
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja wczoraj jadłam kokos-poziomka i słony karmel ;-) jaaaaaa czułam się jakbym pierwszy raz w życiu jadła lody 😀

Skłaniam się jakoś ku temu rombowi właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 21:16   #1179
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Nadrobilam Was od piatku.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Martunia biedny Tymek z tym drapaniem...

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Bona dobrze ze masz juz luzy.
Co do kasy na jedzenie to szczerze pojecia nie mam i chyba z ciekawosci przelicze.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

U nas pogoda przeeeeepiekna byla przez weekend.
Sobota bylismy w parku Igoras przespal pobyt a dzis u rodzicow jednych i drugich... Nie skomentuje tych drugich bo bede chora na noc...

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Ula no mowil ze niby skoro powiedzialam ze nie to nie bedzie sie meldował.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 21:33   #1180
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Brawo kocie za opanowanie ;-)

Iwonia i jak tam temat meldunku kolegi? Przypomniało mi się właśnie. No jeszcze tego Wam brakowało by do szczęścia.
Może jeszcze zamieszka skoro meldunek planuje 😀

Ps. Mam pytanko jakie miałyście kształty szatek do chrztu dla chłopców? Bo mój M. Ma być w tym miesiącu Chrzestnym i zamawiamy komplet świece i szatke już za Chrzestna bo nie mieszka w Pl i nie wiem.Romb? Forma koszulki? Czy koszulka to bardziej dziewczęca
?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wojtkowi moja młodsza siostra uszyje biała pelerynkę Śmieszy mnie "biała szata" w formie serwetki, ewentualnie maluszka można nią przykryć a'la kocykiem, ale już przy większym dziecku wygląda dziwnie.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 21:47   #1181
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Udało się nie pogryźć z siostrą Ale starszy siostrzeniec uznał Wojtka za ostrą konkurencję - rzucił w jego kierunku tym i owym, że niby mu "podaje zabawkę", widać było niezłą zaciekłość w oczach, chyba liczył, że Wojtek zacznie płakać i ktoś go zabierze. I ogólnie jeśli mam być szczera - denerwujące z niego dziecko... No ale nie będziemy bywać tam często, przeżyję.
Kocie, myślę, że za kilka lat Wojtek może w ten sam sposób rzucać zabawki młodszym dzieciom, żeby się ich pozbyć, czy też - żeby uchronić ulubione zabawki przed zaślinieniem.
Nam się wydaje "to tylko zabawka, można umyć", ale dzieciaki bardzo emocjonalnie podchodzą do swojej własności
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 22:06   #1182
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas też pogoda piękna, więc byliśmy na dłuższym spacerze.

Ula, fajnie, że wyjazd się Wam udał

My na jedzenie też pewnie dużo wydajemy. Może nie tyle na potrzebne produkty a na dodatkowe zachcianki . Muszę zacząć planować obiady na cały tydzień i robić raz w tygodniu duże zakupy, bo od maja bez mojej pensji (macierzyńskiego) będzie nam ciężej.


Co do szatki to mieliśmy romb.

Oglądałam przed chwilą film o matce, która niemal zagłodziła swoje dziecko. Jestem strasznie przybita, nie mogę oglądać takich filmów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 22:14   #1183
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Tak my mamy ten kulodrom z jabadabado, jest jedną z ulubionych zabawek oprócz kulek ląduje tam wszystko co się mieści. Jeszcze arka z lidla też na topie no i zwykle klocki. Zamówiłam też kolejkę z clementoni czeka na małą w Polsce.
Zamówiłam na ekonaturals pastę bez fluoru i niby super ściereczki co wszystko czyszczą za 3.5. Ponoć sroka je polecala. Oprócz tego parę drobiazgów i 120 złotych nie moje😁 lindex ma u nas połowę ceny na całą wyprzedaż i kupiłam małej kombinezon bardzo porządny plus trochę ubrań na następną zime na rozmiar 92, oby pasowały. Najwyżej sprzedam bo naprawdę tanio bylo😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 22:17   #1184
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Kocie, myślę, że za kilka lat Wojtek może w ten sam sposób rzucać zabawki młodszym dzieciom, żeby się ich pozbyć, czy też - żeby uchronić ulubione zabawki przed zaślinieniem.
Nam się wydaje "to tylko zabawka, można umyć", ale dzieciaki bardzo emocjonalnie podchodzą do swojej własności
Mi się też wydaje, że dzieci kilkuletnie to raczej prosto reagują, bez teorii spiskowych i spersonalizowanego ziania nienawiścią

Tylko raczej w obronie swych zabawek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 22:22   #1185
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Asiaczek ja też ostatnio strasznie emocjonalnie reaguje na krzywdę dzieci. Wczoraj dowiedziałam się ze moje dziecko jest rozwydrzone i rozpuszczone. Znajomy zauważył jak mała mnie bije po twarzy, już chyba kiedyś o tym pisałam a ja wzięłam jej rączkę i mówiłam że tak nie wolno a ja ta najwyraźniej bawiło i wtedy znajomy nie wytrzymal😂 spojrzelismy się na siebie z mężem i mąż powiedział ze to nie jest rozpuszczenie dziecka a normalny etap rozwoju. Lenka jest żywym dzieckiem i dużo osób mi mówi że powinnam już ją hamować bo sobie nie poradzę z nią. Nie wiem co bym miała więcej zrobić 11 miesięcznemu dziecku niż złapanie rączki i mówienie nie wolno. Niestety mamy większość znajomych bezdzietnych lub takich co już mają większe dzieci i "zapomnieli"🙄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 22:49   #1186
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas plaskacz w twarz jest na porządku dziennym 😂 jak mam dość, odsuwam się, odkladam dziecko.
"Bam, bam" w brzuch też jest super 😉
To mi tak nie przeszkadza jak ciągłe ciągnięcie za włosy, ale jeszcze za mały rozumek, żeby pojac, że to może kogoś boleć..
W ogóle określenie niemowlęcia jako "grzeczne/niegrzeczne" czy "rozwydrzone" jest dla mnie nieporozumieniem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 23:26   #1187
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
U nas plaskacz w twarz jest na porządku dziennym 😂 jak mam dość, odsuwam się, odkladam dziecko.
"Bam, bam" w brzuch też jest super 😉
To mi tak nie przeszkadza jak ciągłe ciągnięcie za włosy, ale jeszcze za mały rozumek, żeby pojac, że to może kogoś boleć..
W ogóle określenie niemowlęcia jako "grzeczne/niegrzeczne" czy "rozwydrzone" jest dla mnie nieporozumieniem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też. Ostatnio nawet zdziwiłam się i skomentowałam, może niepotrzebnie, jak ktoś na innym wątku nazwał swoje dziecko 5cio miesięczne złem wcielonym bo ciągle płacze- wiem wiem pewnie w nerwach ale jednak dziwne to dla mnie jest i ci znajomi przestali się z nami spotykać a raczej my z nimi bo już miałam dość słuchania jakie to moje dziecko niedobre bo chce telefon/pilota czy tableta. A ona nawet bez płaczu go oddaje jak wyciągnę rękę i mówię daj mamusi schowamy go. A ona naprawdę jest złotym dzieckiem tylko bardzo żywym. Jak obok niej usiądę i się bawię to może tak siedzieć 2 godziny. W ogóle nie mamy z nią problemu gdzieś wyjść do znajomych. Chcę wszystko to rączki no ale to chyba normalne w tym wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

O tak ciągnięcie za włosy zdecydowanie gorsze- najlepiej odrazu z rana po przebudzeniu😂 i gryzienie- wczoraj aż do krwi miałam biała bluzkę i musiałam nakleic plaster żeby nie poplamilo😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 06:27   #1188
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

To była bardzo kiepska noc. Jeszcze zanim poszłam spać Majka ze 3-4 razy mi płakała przez sen. Raz to tak straszliwie, że nic nie pomagało - wyciągnęłam ją z łóżeczka, nosiłam, a ona spała i płakała. Dopiero jak ją rozbudziłam, to się po paru minutach uspokoiła. Pozostałe razy, to było takie popłakiwanie, że wystarczyło dać smoczka, czy po główce pogłaskać.
Od momentu jak się położyłam, to chyba z 10 pobudek miałam. Takiego strasznego płaczu na szczęście już nie było, ale ze 3-4 razy musiałam podać smoczka, raz jedzonko (a i tak zjadła 5 łyków i odepchnęła butelkę), no i kilka razy po prostu zapłakała przez sen, a po chwili spała dalej, no ale mnie to i tak budziło. Masakra jakaś:/ Widać, że coś ja boli.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 06:38   #1189
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

O kurcze biedna Majka.Mi tak Emilka płakała przy Ząbkach albo jak potrzebuje odbić Odbije i śpi dalej.
Dziś spała 9g trochę chyba mało.Ciekawe w związku z tym ile drzemek będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-03, 07:33   #1190
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas często też taki płacz przez sen, czasami jak w dzień dużo się działo to tak przeżywa w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 07:37   #1191
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
To była bardzo kiepska noc. Jeszcze zanim poszłam spać Majka ze 3-4 razy mi płakała przez sen. Raz to tak straszliwie, że nic nie pomagało - wyciągnęłam ją z łóżeczka, nosiłam, a ona spała i płakała. Dopiero jak ją rozbudziłam, to się po paru minutach uspokoiła. Pozostałe razy, to było takie popłakiwanie, że wystarczyło dać smoczka, czy po główce pogłaskać.
Od momentu jak się położyłam, to chyba z 10 pobudek miałam. Takiego strasznego płaczu na szczęście już nie było, ale ze 3-4 razy musiałam podać smoczka, raz jedzonko (a i tak zjadła 5 łyków i odepchnęła butelkę), no i kilka razy po prostu zapłakała przez sen, a po chwili spała dalej, no ale mnie to i tak budziło. Masakra jakaś:/ Widać, że coś ja boli.
Ale ją dopadło:-( oby było dzisiaj lepiej!!!

My też kolejną ciężka noc mamy za sobą, chociaz Wojtek jeszcze dosypia. O 4 obudził się z takim przerazliwym płaczem ze myślałam ze serce mi pęknie:-( tylko u niego chyba byl grany brzuszek, coś ma problem ostatnio i niewiem czy nie wybrac się z nim do lekarza. Do tego podejrzewam jeszcze ząbki. Łączymy się z Wami w bólu!!!

Jeszcze leżę, bo nie przełożyłam Wojtka do łóżeczka po karmieniu i śpi na naszym łóżku. A nie chcę go ruszać teraz bo mi się rozbudzi. Niech odpocznie sobie biedaczek:-(

Spokojnego dnia!!!
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 09:57   #1192
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas to ewidentnie ząbki, a nie kwestia odbijania. Jak Majka wieczorem zje butelkę, to jej się kilka razy zdąży odbić zanim spać pójdzie.
Ewidentnie ząbki. Dzisiaj od rana też niezbyt ciekawie. Co chwila popłakuje, nawet jak się czymś zajmie to dosłownie na chwilkę. Teraz ma drzemkę, zobaczymy ile pośpi. No a jeszcze kurier ma przyjść, tak więc mam tylko nadzieję, że jej nie obudzi.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 10:02   #1193
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Kaylla a po lekach na ząbkowanie nic nie jest lepiej?
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 10:19   #1194
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Brawo kocie za opanowanie ;-)

Iwonia i jak tam temat meldunku kolegi? Przypomniało mi się właśnie. No jeszcze tego Wam brakowało by do szczęścia.
Może jeszcze zamieszka skoro meldunek planuje 😀

Ps. Mam pytanko jakie miałyście kształty szatek do chrztu dla chłopców? Bo mój M. Ma być w tym miesiącu Chrzestnym i zamawiamy komplet świece i szatke już za Chrzestna bo nie mieszka w Pl i nie wiem.Romb? Forma koszulki? Czy koszulka to bardziej dziewczęca
?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ula super że wyjazd na narty tak wam się udał 🙂

Ja jestem za klasyczna szatka w kształcie rombu czy tam kwadratu. Generalnie im prostsza tym lepsza
Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Ja wczoraj jadłam kokos-poziomka i słony karmel ;-) jaaaaaa czułam się jakbym pierwszy raz w życiu jadła lody 😀

Skłaniam się jakoś ku temu rombowi właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie takie lody są u nas? 😍
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Nadrobilam Was od piatku.

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Martunia biedny Tymek z tym drapaniem...

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Bona dobrze ze masz juz luzy.
Co do kasy na jedzenie to szczerze pojecia nie mam i chyba z ciekawosci przelicze.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

U nas pogoda przeeeeepiekna byla przez weekend.
Sobota bylismy w parku Igoras przespal pobyt a dzis u rodzicow jednych i drugich... Nie skomentuje tych drugich bo bede chora na noc...

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Ula no mowil ze niby skoro powiedzialam ze nie to nie bedzie sie meldował.
Już się zastanawiałam gdzie Cię wywialo a tu w paszczy lwa wyladowalas 😅
Mnie chyba dziś to czeka, już się cieszę, jupi 🙄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 10:22   #1195
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez monika2736 Pokaż wiadomość
Kaylla a po lekach na ząbkowanie nic nie jest lepiej?
Smaruję jej dziąsła. Nie wiem, może trochę pomaga, ale nie na tyle, żeby w ogóle nie popłakiwała. W nocy dostała nawet pedicetamol, bo taka biedulka była.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 11:33   #1196
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Hej dziewczyny jak Wam minął ten piękny słoneczny weekend ?😊
Nasz super w sobotę byliśmy na urodzinach, a wczoraj w Częstochowie. I choć wypad zaplanowaliśmy z dnia na dzień to było super pogoda bajka, Iga zniosła dzielnie drogę, choć nie powiem musiałam momentami strugać wariata by jej się nie nudziło Na mszy była super grzeczna zaczepiała ludzi, najbardziej jej przypadły do gustu starsze panie Ile było wczoraj niemowlaków to szok ! Nawet takie mikro kruszynki Wszystko by było cudownie gdyby, nie przywiozla z wycieczki kaszlu. W sobotę już miała katar, myślałam, że to zeby bo już są prawie na wierzchu niestety to chyba początek infekcji skoro dziś kaszle
A jutro mamy sesje i nie wiem co robić przekładać poraz czwarty??? Już mi wstyd



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 11:47   #1197
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Poszłam z małą na drzemke o 10.30 bo zwykle śpi wtedy 30-45 minut,a właśnie wstalismy. Trochę jestem zła bo mam cały dzień zepsuty i do tego nie zdarzymy już na śpiewanie do przedszkola. No trudno innym razem. Na spacer nawet nie warto bo bym musiała iść bez wózka - wiadomo że tylko ręce będą😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Mia może jak mała ma humor dobry to da radę zrobić sesje?
Co wybrałaś do ubrania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 12:42   #1198
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Poszłam z małą na drzemke o 10.30 bo zwykle śpi wtedy 30-45 minut,a właśnie wstalismy. Trochę jestem zła bo mam cały dzień zepsuty i do tego nie zdarzymy już na śpiewanie do przedszkola. No trudno innym razem. Na spacer nawet nie warto bo bym musiała iść bez wózka - wiadomo że tylko ręce będą😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Mia może jak mała ma humor dobry to da radę zrobić sesje?
Co wybrałaś do ubrania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Humor ma jak zwykle, zresztą ona nawet przy zapaleniu oskrzeli miała dobry humor już chyba gorszy przy tym ząbkowaniu ma 😱
W zamyśle mam małą kopię Lenki 😛😘 bo mamy spódniczkę z reserved która kupiłam na święta i teraz tylko muszę dobrać górę. Mam koszule jeans, ale jeszcze nie wiem czy na tym stanie. Najgorsze, że nie mamy bucików ale chyba zrobię sesje boso i też będzie co???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Dziewczyny które zamawiamy coś w Femestage ? macie już przesyłki bo ja czekam dwa tygodnie i nic 😏

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 12:46   #1199
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mia my mieliśmy na boso i fajnie wygląda ta mała stopka😁 wystawiona spod spódniczki. Jedyne co to spróbuj coś założyć na pampersa jakieś body pod spodem albo majteczki bo nieładnie wygląda sam pampers jak w razie na jakims zdjęciu będzie widac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-03, 13:04   #1200
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mia my mieliśmy na boso i fajnie wygląda ta mała stopka😁 wystawiona spod spódniczki. Jedyne co to spróbuj coś założyć na pampersa jakieś body pod spodem albo majteczki bo nieładnie wygląda sam pampers jak w razie na jakims zdjęciu będzie widac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wtedy Wasza jeszcze była mała 😝 haha jeszcze nigdy Iga nie była bez bodziaka i nawet bym nie wpadła na pomysł by go nie miała inaczej pampers w kolanach by był bo spada z tej małej dupki 😀

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Hej Wam wszystkim Wcielo mnie na 2 tygodnie.Najpiere wyjazd na narty a jak wróciliśmy to zmiana czasu i taki kocioł z obowiązkami że tylko Was podczytywalam ale czasu na napisanie brakowało to teraz korzystam póki EMI śpi.
Wypad do Czech super rewelacja nawet Emilka nam się ułożyła na 2 drzemki po 2 godziny aż byliśmy w szoku.Z basenem oswojona lubi się pluskac sprawia jej to ogromna radość więc wysiłki z oswajaniem nie poszły na marne ;-)
No ale powrót do domu i dziecko znowu mi śpi po pół godz do 1.5 godz dziennie.
Trudno już się z tym pogodziłam.

Sama nie wiem co komu odpisać.Tyle tego było
Mia szczególnie Tobie współczuję akcji w domu i jednocześnie podziwiam za wytrwałość bo ja pewnie już dawno bym coś wynajęła i miała gdzieś budowę domu. Nie ma jak u siebie. Za nic w świecie nie chciałabym ani z jednymi aniżeli drugimi rodzicami. Pół ciąży przemieszkalismy z moimi ale już średnio dawaliśmy radę.Ciągle pytanie a gdzie po co i na co. Pomimo że mam super rodziców to trochę to wkurzało

Pytalyscie o buty. My kupiliśmy póki co takie skórzane w CCC z Lasocki Kids w 100zl się zamieściliśmy.But ma wszystkie parametry jakie powinien mieć no i skórzany i dobrze pracuje czy to będą do chodzenia ciężko stwierdzić za ile chodzić bedzie.Pewnie prędzej jakieś sandałki będą potrzebne w tym celu bo stawiam na to że dreptac będzie w okolicach lata bardziej niż teraz. Ogólnie wkurza mnie to że te malutkie rzeczy są tak drogie a posłużą chwilę. Dla mnie jest to sztuczne napędzane machiny handlu. Bo skoro porządne buty dorosłe kosztują też 150-350zl to czemu tyle samo takie małe drobinki przecież materiału jest 1/3w takich.

Za butami byliśmy i w Smyku i Deichmannie i CCC i u nas był problem bo najmniejsze rozmiary to 21 czy 22 a okazało się że EMI potrzebuje 19 dziwne bo z mierzenia na sucho i tabel w necie wychodziło 20 a w tych 19 ma jeszcze luzu tyle że mały palec wejdzie.

Widzę ogromny pozytyw wiosny im więcej na zewnątrz tym dziecko bardziej zmęczone i wraca do 2 drzemek ;-)

BONA my sobie przelewamy na bieżące wydatki ok 1200-1400zl zależy od miesiąca czasem zostanie że 200zl czasem wychodzimy na zero tyle że z tych pieniędzy też się tankujemy i pieluchy kupujemy.

Wędliny staramy się pięć swoje bardzo rzadko kupujemy w sklepie jakoś te sklepowe smakują mi tylko wodą z solą czasem z dodatkiem majeranku a schab i polędwica wg mnie ma jednakowy smak niestety.

Szukam drewnianych kulodromow.Z Elefun niestety nie mogę nigdzie dostać zachorowałam na ten z Jabadabadoo co chyba Lenka ma ale trochę przydrogi mi się wydaje ale korci mnie żeby zamówić.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ula Twoje narty przy dzisiejszej pogodzie to dla mnie jakaś abstrakcja 😂😉 Ja już zapomniałam, że w ogóle była zima. Fajnie, że się wypad udał ! Też nie rozumiem tych cen dziecięcych bucików, ja zamówiłam wczoraj Korneckiego z racji promo na e-obuwie w sumie wybór był żaden bo celuje w rozmiar 17 tak wyszło z mierzenia. Zobaczymy najwyżej będę zwracać gdyby były za małe lub jakościowo do d...

A co do mieszkania to niestety z racji mieszkania na wsi całe życie nie wyobrażam sobie w mieście, mieszkaniu itd. Gdyby mnie życie zmusiło to wtedy tak. Ta sytuacja którą mam to jedynie trening cierpliwości i nauka nie przejmowania się tym co mówią robią inni. Gdy będę siedziała cicho to jeszcze trochę wytrzymamy 😉

Po wczorajszym dniu jestem pełna pozytywnego myślenia i dobrego nastawienia i dodatkowo zakochałam się na nowo w mojej rodzince ! 😍 Uwielbiam ich mam dla kogo żyć
Jeszcze​ ta pogoda tak rewelacyjnie nastraja do życia 🌞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez mialavi
Czas edycji: 2017-04-03 o 13:05
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.