Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 05:57   #931
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Jedyne co mogłabym zrobić to przepisać fragmenty podręczników z farmakologii albo biochemii, ale Ty na pewno już to wszystko widziałaś, skoro w ogóle rozważasz retinoidy.
Tak jak wspomniałam - nie oceniam Ciebie, no bo Cię nie widziałam. Naprawdę wierzę, że Twoje problemy z cerą nie są wyssane z palca. Ale ludzie teraz serio mają problemy z pojęciem trądzik.
Fajnie czytać, że wankaw robi wszelkie możliwe badania żeby wykluczyć np.hormonalne problemy trądziku. Niektórzy na Twoim miejscu poszli by do dermatologia i powiedzieli : Poproszę to i to, bo wiem że pomoże.
No ale napisałaś o tym tutaj, gdzie część z nas rozważa/jest w trakcie kuracji i ja trochę wzięłam to do siebie nie będę tu wrzucać, ale właśnie zrobiłam sobie zdjęcie jednego profilu... jedna wielka masakra. W lustrze wygląda to lepiej, a zdjęcie niestety nie kłamie.
Ja akurat jestem przed wszystkimi badaniami, bo tak jak pisałam jeszcze będzie jedna próba leczenia przed sięgnięciem po ciężki kaliber. Ale na pewno wolałabym znaleźć przyczynę (np. hormony) niż się truć.

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
To pretensje można mieć tylko do lekarza To on w głównej mierze odpowiada za pacjenta. To tak samo jak z ginekologiem, przed wypisaniem tabletek anty powinien zlecić pewne badania a są przychodnie w których się tego nie stosuje bo nie ma na to pieniędzy. I koło się zamyka.
Zgadzam się. Sama zresztą byłam u kilku ginekologów i żaden nie chciał zlecić mi badania przed wypisaniem recepty na tabletki
Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Jak już ktoś się decyduje na przyjmowanie czegokolwiek, przydałoby się dowiedzieć co to jest i czym to grozi, a że lekarze często o tym nie informują, to inna kwestia. Koncerny farmaceutyczne rządzą się swoimi prawami - stety albo niestety.

Edit: ale w sumie może masz racje - ja zaufania do lekarzy nie mam za wiele, może dlatego tak się uczepiłam tematu.
Ludzie mają różne kompetencje, inteligencję. Są nawet tacy, którzy potrafią zadać pytanie w drogerii czy dezodorant 48h pozwala na to, żeby się tyle nie myć. Także co tu dopiero mówić o jakimkolwiek dowiadywaniu się na własną rękę czy brać dany lek czy nie - w dodatku lekarz ma w końcu nad nami władzę - władzę ekspercką.
Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Ja nadal stosujeAtrederm(0,01% silniejsza wersja) i nie mam już żadnych pryszczy,zostało kilka zaskórników na nosie ale i tak spłyconych
Cera jest przesuszona i ma kilka przebarwień ale kurację będę stosować do marca/kwietnia.Jest bardzo duża poprawa,mam teraz lepszą skórę i bardziej jędrną niż moje młodsze kuzynki
Ograniczyłam nabiał ale nie wykluczyłam całkowicie i to też chyba trochę pomogło.
Dużym minusem jest schodząca skóra,no ale tak właśnie ten lek działa.

Wankaw schodzi Ci skóra?Jeżeli nie to oznacza że lek jest dla ciebie zbyt słaby.

Jeżeli ktoś walczy już długo to się nie dziwię że chce spróbować doustnych retinoidów. Tylko że one też nie dają 100% gwarancji że trądzik nie powróci i trzeba mieć to na uwadze.Wklejam wam link do charakterystyki produktu leczniczego,tam macie dokładnie opisane co i jak z Izotekiem
http://www.leki-informacje.pl/jamnik...izotek_spc.pdf
Dzięki za link
Zazdroszczę Ci już efektów. Ja muszę poczytać czy Atrederm ma w ogóle zbliżone działanie do Skinorenu, który mam zapisany?
Bo na http://kosmostolog.blogspot.com znalazłam na razie info, że skinoren jest dobry na przebarwienia, a to atrederm polecany jest na sam trądzik


A żeby nie było o samym trądziku... przyłączam się do poszukiwań czapki nigdzie nie ma nic fajnego, a moja czapka z zeszłego roku nieco się rozciągnęła i jest mi w niej zimno. Przy dużym wiatrze chyba by mi ją zdmuchnęło z głowy poza tym jest cienka i delikatna, zdecydowanie nie na mrozy...
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 08:05   #932
kobea
Zadomowienie
 
Avatar kobea
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 237
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Ja mam spore zaufanie do lekarzy, bo i czym ich przebiję? Wiedzą z internetu? A co do ulotek, mam wrażenie, że koncerny farmaceutyczne w pewien sposób się zabezpieczają i wymieniają hipotetyczne skutki uboczne.
Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
No ale napisałaś o tym tutaj, gdzie część z nas rozważa/jest w trakcie kuracji i ja trochę wzięłam to do siebie nie będę tu wrzucać, ale właśnie zrobiłam sobie zdjęcie jednego profilu... jedna wielka masakra. W lustrze wygląda to lepiej, a zdjęcie niestety nie kłamie.
Ja akurat jestem przed wszystkimi badaniami, bo tak jak pisałam jeszcze będzie jedna próba leczenia przed sięgnięciem po ciężki kaliber. Ale na pewno wolałabym znaleźć przyczynę (np. hormony) niż się truć.


Zgadzam się. Sama zresztą byłam u kilku ginekologów i żaden nie chciał zlecić mi badania przed wypisaniem recepty na tabletki

Ludzie mają różne kompetencje, inteligencję. Są nawet tacy, którzy potrafią zadać pytanie w drogerii czy dezodorant 48h pozwala na to, żeby się tyle nie myć. Także co tu dopiero mówić o jakimkolwiek dowiadywaniu się na własną rękę czy brać dany lek czy nie - w dodatku lekarz ma w końcu nad nami władzę - władzę ekspercką.

Dzięki za link
Zazdroszczę Ci już efektów. Ja muszę poczytać czy Atrederm ma w ogóle zbliżone działanie do Skinorenu, który mam zapisany?
Bo na http://kosmostolog.blogspot.com znalazłam na razie info, że skinoren jest dobry na przebarwienia, a to atrederm polecany jest na sam trądzik


A żeby nie było o samym trądziku... przyłączam się do poszukiwań czapki nigdzie nie ma nic fajnego, a moja czapka z zeszłego roku nieco się rozciągnęła i jest mi w niej zimno. Przy dużym wiatrze chyba by mi ją zdmuchnęło z głowy poza tym jest cienka i delikatna, zdecydowanie nie na mrozy...
Nie wiem czy dobrze pamiętam,że używałaś Epiduo?Jeśli tak to stosowanie Differinu jeżeli Epiduo nie pomogło nie zrobi różnicy
A Skinoren jest dobry ale tak jak napisałaś na przebarwienia.
Może spróbuj tego Atredermu,nie jest drogi(ok.30zł) ale działa dosyć silnie,także trzeba uważać.

Ja się obkupiłam w MangoTeraz musze oszczędzać na zegarek(jezeli kogoś interesuje to ten model z Fosilla to ES3062)

Edytowane przez kobea
Czas edycji: 2014-12-02 o 08:06
kobea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 08:14   #933
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Ja się obkupiłam w MangoTeraz musze oszczędzać na zegarek(jezeli kogoś interesuje to ten model z Fosilla to ES3062)
Idź zła kobieto

Ja truję się Aknenorminem 5 miesiąc. Teraz będę szła do dermatologa i będę z nim rozmawiać co dalej, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że biorę ten lek jeszcze dłuższy czas. Nie mam żadnych większych skutków ubocznych, badania dobre. Ale..zwątpiłam czy mi pomoże. Na wakacjach drastycznie zmniejszyłam dawkę i zauważyłam, że ostatnio lubi mi jakiś zaskórnik wyjść. Byłam co prawda przed @, ale po takim okresie czasu, przy takich dawkach, 2 tyg nie powinno już robić różnicy. U mnie robi, jak widać Muszę iść z tarczycą do endokrynologa na kontrolę, będę szła do innego niż zwykle, może zrobimy jeszcze raz badania/lub jakieś inne, bo nie podoba mi się to wszystko. Nie miałam robionych badań na skazę pokarmową i chyba będę musiała zrobić je na własną rękę.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 08:17   #934
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Pamiętam jak siostra mojej dobrej koleżanki (straszny przypadek trądziku, żadna kuracja na dłuższą metę się nie sprawdziła) chciała brać doustnie retinoidy, sama się na nie zdecydowała, bo czytała jakieś artykuły w internecie. To było jakieś 5 lat temu i nikomu nie chcieli wtedy tych retinoidów wypisać, musiała szukać lekarza we Wrocławiu. A teraz tak silny lek z wieloma skutkami ubocznymi wypisują każdemu, mam wrażenie że od ręki Nawet mój kolega, który jakiś większych problemów z cerą nie ma, dostał receptę. Paranoja jakaś.
Też mam taką obserwację, sama z marszu kiedyś dostałam receptę od dermatologa estetycznego przy okazji wizyty, bez najmniejszego pytania o stan zdrowia, na Izotek 10mg A generalnie mam tylko kłopot z błyszczącą strefą T i to nie jakoś straszliwie Oczywiście receptę wywaliłam, ale dermatolog miał bardzo dobre opinie więc...

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Ja nadal stosujeAtrederm(0,01% silniejsza wersja) i nie mam już żadnych pryszczy,zostało kilka zaskórników na nosie ale i tak spłyconych
Cera jest przesuszona i ma kilka przebarwień ale kurację będę stosować do marca/kwietnia.Jest bardzo duża poprawa,mam teraz lepszą skórę i bardziej jędrną niż moje młodsze kuzynki
Ograniczyłam nabiał ale nie wykluczyłam całkowicie i to też chyba trochę pomogło.
Dużym minusem jest schodząca skóra,no ale tak właśnie ten lek działa.

Wankaw schodzi Ci skóra?Jeżeli nie to oznacza że lek jest dla ciebie zbyt słaby.

Jeżeli ktoś walczy już długo to się nie dziwię że chce spróbować doustnych retinoidów. Tylko że one też nie dają 100% gwarancji że trądzik nie powróci i trzeba mieć to na uwadze.Wklejam wam link do charakterystyki produktu leczniczego,tam macie dokładnie opisane co i jak z Izotekiem
http://www.leki-informacje.pl/jamnik...izotek_spc.pdf
I właśnie stąd biorą się nadużycia retinoidów, bo mnóstwo dziewczyn stosuje go jako profilaktykę p/zmarszczkową Bo retinoidy przy dłuższym stosowaniu pobudzają syntezę kolagenu, przez co skóra staje sie bardziej jędrna, bruzdy się spłycają a drobne zmarszczki wypełniają. Ot, taki trend. Szkoda, że przy tej całej profilaktyce nie stosuje się chociażby podstawowych badań jak chociażby ocena kondycji wątroby, którą retinoidy potrafią bardzo szybko zrujnować. I mówię tutaj nie tylko o formach doustnych, mocniejszy kaliber typu Atrederm, Differin, Zorac też potrafi obciążyć niektóre organy. O bezwzględnej antykoncepcji też należy pamiętać.
A może wcześniej warto sięgnąć po lżejszy kaliber - Ystheal, Eluage?
Żeby było jasne - wiem, że mnóstwo osób ma wskazania do stosowania bardzo silnych form pochodnych witaminy A. Ja natomiast przestrzegam - czasami konsekwencje pojawiają się po wielu latach, kiedy zapomina się o lekach stosowanych w przeszłości
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 08:24   #935
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Też mam taką obserwację, sama z marszu kiedyś dostałam receptę od dermatologa estetycznego przy okazji wizyty, bez najmniejszego pytania o stan zdrowia, na Izotek 10mg A generalnie mam tylko kłopot z błyszczącą strefą T i to nie jakoś straszliwie Oczywiście receptę wywaliłam, ale dermatolog miał bardzo dobre opinie więc...
Inteligentny, nie ma co. Nie znam osoby, u której błyszczenie nie wróciłoby po retinoidach
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 09:24   #936
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-pod-oczy.html
Ciekawa jestem, czy się sprawdzi. Marulę też kupiłam oczywiście
Co ja bym bez was zrobiła

A wy coś kupujecie z okazji dnia darmowej dostawy?
Gdzie zamawiałaś marulę?
Tak własnie dumam nad nią, ale do tej pory olejki mi raczej nie służyły, więc obawiam się, że może być to kolejny niewypał.

Ja już pozamawiałam trochę
- lakier do włosów silhouette 2 sztuki (poleciła mi go któraś z Was i teraz tylko tego używam, wzięłam także dla mamy
- henna treatment wax aloesowa
- olej kokosowy
-fitokeratyna
- matrix spray unoszący włosy od nasady
- szczotka termiczna do włosów
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 09:50   #937
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

czy ktoras z Was uzywala odzywki do rzes xlash?
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 09:52   #938
pulp fiction
Zadomowienie
 
Avatar pulp fiction
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Ag4 gdzie zamawiałaś? w sensie na jakich stronach?
__________________
Zostaje ci wzruszenie ramionami - pamiątkowy gest po tym, że umieliśmy latać.

ćwiczę
dbam o włosy
zdrowo się odżywiam
pulp fiction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 10:15   #939
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez kobea Pokaż wiadomość
Wankaw schodzi Ci skóra?Jeżeli nie to oznacza że lek jest dla ciebie zbyt słaby.

Jeżeli ktoś walczy już długo to się nie dziwię że chce spróbować doustnych retinoidów. Tylko że one też nie dają 100% gwarancji że trądzik nie powróci i trzeba mieć to na uwadze.Wklejam wam link do charakterystyki produktu leczniczego,tam macie dokładnie opisane co i jak z Izotekiem
http://www.leki-informacje.pl/jamnik...izotek_spc.pdf
bardzo delikatnie, normalnie nakładam makijaż i nie mam efektu jaszczurki ale ja mam oprócz tego zewnętrzną kurację antybiotykową, dlatego nie mam tego leku silniejszego
leczę trądzik od prawie 14 lat, więc dlatego może mam takie patrzenie na doustne retinoidy (czyli chcę się podjąć kuracji), gwarancji nie ma to oczywiste, ale to już ostatnia deska ratunku)
artykuł z linka przeczytam wieczorem
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 10:25   #940
Agnessa*
Zakorzenienie
 
Avatar Agnessa*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 115
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-pod-oczy.html
Ciekawa jestem, czy się sprawdzi. Marulę też kupiłam oczywiście
Co ja bym bez was zrobiła

A wy coś kupujecie z okazji dnia darmowej dostawy?
Ja zamówiłam (póki co ) kremy z czarną różą i micela z Tołpy

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Gdzie zamawiałaś marulę?
Tak własnie dumam nad nią, ale do tej pory olejki mi raczej nie służyły, więc obawiam się, że może być to kolejny niewypał.

Ja już pozamawiałam trochę
- lakier do włosów silhouette 2 sztuki (poleciła mi go któraś z Was i teraz tylko tego używam, wzięłam także dla mamy
- henna treatment wax aloesowa
- olej kokosowy
-fitokeratyna
- matrix spray unoszący włosy od nasady
- szczotka termiczna do włosów
Ooo, a co to jest za wynalazek?

Lakier ja polecałam, bardzo się cieszę, że Ci podpasował
Agnessa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 10:32   #941
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez pulp fiction Pokaż wiadomość
Ag4 gdzie zamawiałaś? w sensie na jakich stronach?
kosmetyki na ezebra i ecospa

Cytat:
Napisane przez Agnessa* Pokaż wiadomość



Ooo, a co to jest za wynalazek?

Lakier ja polecałam, bardzo się cieszę, że Ci podpasował
http://www.hairstore.pl/olivia-garde...4mm-p2200.html takie cos
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 10:33   #942
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was uzywala odzywki do rzes xlash?
Ja mam od marca widzę sporą poprawę, ale nie jest to efekt firanki. Revitalash nie miałam, ale przypuszczam, że po nim efekt jest bardziej spektakularny.
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 10:37   #943
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
kosmetyki na ezebra i ecospa



http://www.hairstore.pl/olivia-garde...4mm-p2200.html takie cos
oo mam tą szczotkę fajnie wygładza
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 11:08   #944
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was uzywala odzywki do rzes xlash?


Ja miałam po nim dużo grubsze i gęstsze rzęsy. Na długość nie było efektów jak wspomnianym wcześniej Revital, ale były dużo dłuższe niż naturalne. Po odstawieniu dłuższe rzęsy wypadły, ale są nadal gęste i grube. Zdecydowałam się na kurację ze względu na okropny stan moich rzęs po sztucznych rzęsach.
__________________


Edytowane przez sskers
Czas edycji: 2014-12-02 o 11:11
sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 11:33   #945
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Ja mam od marca widzę sporą poprawę, ale nie jest to efekt firanki. Revitalash nie miałam, ale przypuszczam, że po nim efekt jest bardziej spektakularny.
Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość


Ja miałam po nim dużo grubsze i gęstsze rzęsy. Na długość nie było efektów jak wspomnianym wcześniej Revital, ale były dużo dłuższe niż naturalne. Po odstawieniu dłuższe rzęsy wypadły, ale są nadal gęste i grube. Zdecydowałam się na kurację ze względu na okropny stan moich rzęs po sztucznych rzęsach.

Ja wlasnie sie skusilam ze wzgledu na promocje na ich stronie. Mam nadzieje,ze sie sprawdzi .
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 11:54   #946
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Gdzie zamawiałaś marulę?
Tak własnie dumam nad nią, ale do tej pory olejki mi raczej nie służyły, więc obawiam się, że może być to kolejny niewypał.

Ja już pozamawiałam trochę
- lakier do włosów silhouette 2 sztuki (poleciła mi go któraś z Was i teraz tylko tego używam, wzięłam także dla mamy
- henna treatment wax aloesowa
- olej kokosowy
-fitokeratyna
- matrix spray unoszący włosy od nasady
- szczotka termiczna do włosów
Marulę na all, bo nie znalazłam czystego olejku w sklepach z DDD.
Dokupiłam jeszcze woski Kringle Candle - opisy brzmią ciekawie, 2 razy większe niż Yankee, nie kruszą się, a cena niewiele większa.
No i koperty, zakreślacze i długopisy kupiłam
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:13   #947
mm111111
Wtajemniczenie
 
Avatar mm111111
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 244
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez user_k Pokaż wiadomość
Niektórzy żyją tylko w weekendy bo mogą iść wtedy na imprezy i już w poniedziałek odliczają do piątku. Mówi się, ze jeśli robi się to co kocha to praca będzie przyjemnością a ja uważam, że to dopiero początek. Ważna jest również atmosfera oraz kwestie finansowe, chyba mało jest ludzi, którzy kochają swoją pracę mimo że stać ich tylko na opłaty. Ja ostatnio byłam na rozmowie gdzie zaproponowana mi brutto 2100 złotych, na niewiele można sobie pozwolić za to w Warszawie. Ale zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał za tyle pracować i to w nieciekawej atmosferze.
Masz całkowitą rację. Wszystko jest ważne. Czasem nie trzeba wielkich pieniędzy, jeśli praca przynosi satysfakcję i pracuje się w przyjemnej atmosferze. Każdy ma inne potrzeby więc kwestia finansowa jest bardzo subiektywna.
Znowu weszłyśmy na poważne tematy:P Wróćmy do tych lżejszych może..
Dziewczyny jak tam plany zakupowe w grudniu? Jakieś wishlisty?
mm111111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:20   #948
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Ja póki co mam jeden masthew i dużo zakładek http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/bu...1p2064624.htmlObuwie mało klasyczne, ale do białych/ciemnych dżinsów, szarego tiszertu i ramoneski
Przydałoby mi się parę koszulek i jakaś sukienka na co dzień.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.

Edytowane przez a34
Czas edycji: 2014-12-02 o 12:22
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:23   #949
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
oo mam tą szczotkę fajnie wygładza
Jestem ciekawa efektu A można nią wymodelować jakieś delikatne fale na długich włosach?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 12:27   #950
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem dzisiaj po wizycie u dermatologa i dostałam Unidox. Skinoren na dzień i differin na noc. Jak to nie pomoże to retinoidy doustnie
Czy którejś z Was pomógł w końcu ten Atrederm? Zaczęłyście stosować?
Ja stosowałam Axotret - pomógł mi bardzo, ale kuracja trwała prawie rok i z dość dużą dawką.
Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
http://kosmostolog.blogspot.com/search/label/Atrederm uwielbiam ten blog super są różnice przed i po
super jest ten blog

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Pamiętam jak siostra mojej dobrej koleżanki (straszny przypadek trądziku, żadna kuracja na dłuższą metę się nie sprawdziła) chciała brać doustnie retinoidy, sama się na nie zdecydowała, bo czytała jakieś artykuły w internecie. To było jakieś 5 lat temu i nikomu nie chcieli wtedy tych retinoidów wypisać, musiała szukać lekarza we Wrocławiu. A teraz tak silny lek z wieloma skutkami ubocznymi wypisują każdemu, mam wrażenie że od ręki Nawet mój kolega, który jakiś większych problemów z cerą nie ma, dostał receptę. Paranoja jakaś.
Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Ja znam.
Mam na to inny pogląd, bo mam na ten temat pojęcie czysto naukowe (mechanizm działania, wszystkie parametry biochemiczne i farmakokinetyczne). Nie twierdzę, że są Ci niepotrzebne, bo Cię nie widziałam. Twierdzę, że teraz za dużo ludzi pcha się po ten lek i nie rozumiem dlaczego go dostają.
Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Jedyne co mogłabym zrobić to przepisać fragmenty podręczników z farmakologii albo biochemii, ale Ty na pewno już to wszystko widziałaś, skoro w ogóle rozważasz retinoidy.
Tak jak wspomniałam - nie oceniam Ciebie, no bo Cię nie widziałam. Naprawdę wierzę, że Twoje problemy z cerą nie są wyssane z palca. Ale ludzie teraz serio mają problemy z pojęciem trądzik.
Fajnie czytać, że wankaw robi wszelkie możliwe badania żeby wykluczyć np.hormonalne problemy trądziku. Niektórzy na Twoim miejscu poszli by do dermatologia i powiedzieli : Poproszę to i to, bo wiem że pomoże.
Może nie mam 60 lat, ale nie spotkałam lekarza, który przepisuje leki na życzenie pacjenta To lekarz decyduje co przepisać, bo to on dysponuje odpowiednią wiedzą. Oczywiście, zgadzam się, że często się zdarza brak badań lub ich większej ilości. Co do retinoidów doustnych - z jednej strony nadania w tym temacie przyniosły więcej danych, a z drugiej myślę, że jest coraz więcej osób chorych na trądzik (coraz gorsza jakość jedzenia) i może stąd też rosnący popyt na te leki. Z mojego doświadczenia doustne retinoidy dalej nie są tak chętnie przepisywane, ja też wcale szybko ich nie dostałam, a podczas kuracji pani dermatolog wymagała ode mnie regularnych badań (ale też wiem, że miałam szczęście, ona ogólnie jest dobrym lekarzem).

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam dzisiaj pyszną konfiturę z płatków róży. Będzie jak znalazł do herbaty
tak, też mam - cudo polecam też dodać ususzona lawendę - ja mam z ogródka teścia, do tego plasterek cytryny lub kapkę soku z malin i voila Kiedyś widziałam w Empiku książkę z przepisami na herbaty, ale moim zdaniem wystarczy trochę wyobraźni i pokombinowania z tym co lubimy



Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-pod-oczy.html
Ciekawa jestem, czy się sprawdzi. Marulę też kupiłam oczywiście
Co ja bym bez was zrobiła

A wy coś kupujecie z okazji dnia darmowej dostawy?
na pewno bazę z Hean, bo już mi się kończy moja z Paese a chciałam porównać i na pewno na coś jeszcze sie skuszę

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Inteligentny, nie ma co. Nie znam osoby, u której błyszczenie nie wróciłoby po retinoidach
U mnie (odpukać) zniknęło Tak jak miałam cerę tłustą (tak samo włosy mi się szybko przetłuszczały, obojętnie jakiej pielęgnacji bym nie stosowała), to teraz jest normalna, moooże leciutko w kierunku suchej, ale też nie wiem czy to nie przez sezon grzewczy
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:30   #951
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa efektu A można nią wymodelować jakieś delikatne fale na długich włosach?
można ale trzeba się namachać sporo
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:31   #952
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Masz całkowitą rację. Wszystko jest ważne. Czasem nie trzeba wielkich pieniędzy, jeśli praca przynosi satysfakcję i pracuje się w przyjemnej atmosferze. Każdy ma inne potrzeby więc kwestia finansowa jest bardzo subiektywna.
Znowu weszłyśmy na poważne tematy:P Wróćmy do tych lżejszych może..
Dziewczyny jak tam plany zakupowe w grudniu? Jakieś wishlisty?
1. Emu
2. Nowy telefon.
199245. Średnio potrzebna, ale ładna rzecz z wyprzedaży

A wracając do punktu pierwszego, gdzie najlepiej kupić? Zalando? Na oficjalnej stronie emu są tanie w porównaniu do chociażby Zalando, ale jeszcze nie zaznajamiałam się czy wysyłają do Polski i za ile. A muszę kupić sobie te buty, wzbraniałam się przed nimi pół życia, ale tak mi marzną w pracy stopy że już nie daję rady. Zresztą siedzę już przeziębiona w robocie
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:34   #953
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
1. Emu
2. Nowy telefon.
199245. Średnio potrzebna, ale ładna rzecz z wyprzedaży

A wracając do punktu pierwszego, gdzie najlepiej kupić? Zalando? Na oficjalnej stronie emu są tanie w porównaniu do chociażby Zalando, ale jeszcze nie zaznajamiałam się czy wysyłają do Polski i za ile. A muszę kupić sobie te buty, wzbraniałam się przed nimi pół życia, ale tak mi marzną w pracy stopy że już nie daję rady. Zresztą siedzę już przeziębiona w robocie
Ja kupiłam na answear, jak był kod -100zł za zamówienie powyżej 300zł, tam często się takie zdarzają. Zapłaciłam chyba 350zł za stingery lo. Kocham je tak bardzo Teraz jest mi cieplej w stopy na dworze niż w domu Chciałabym drugie jako kapcie
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:36   #954
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Masz całkowitą rację. Wszystko jest ważne. Czasem nie trzeba wielkich pieniędzy, jeśli praca przynosi satysfakcję i pracuje się w przyjemnej atmosferze. Każdy ma inne potrzeby więc kwestia finansowa jest bardzo subiektywna.
Znowu weszłyśmy na poważne tematy:P Wróćmy do tych lżejszych może..
Dziewczyny jak tam plany zakupowe w grudniu? Jakieś wishlisty?
Ja muszę kupić:
- prezenty dla najbliższych,
- książki dla mamuśki - tematyka obozy koncentracyjna, holokaust....a i wszystko juz prawie przeczytała, więc nie wiem czym ją zaskocze...
- sofa skórzana do salonu

Tyle muszę kupić. A reszta to się zobaczy.
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2014-12-02 o 13:44
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:40   #955
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Masz całkowitą rację. Wszystko jest ważne. Czasem nie trzeba wielkich pieniędzy, jeśli praca przynosi satysfakcję i pracuje się w przyjemnej atmosferze. Każdy ma inne potrzeby więc kwestia finansowa jest bardzo subiektywna.
Znowu weszłyśmy na poważne tematy:P Wróćmy do tych lżejszych może..
Dziewczyny jak tam plany zakupowe w grudniu? Jakieś wishlisty?
Ja mam zamiar nie kupować nic oprócz prezentów świątecznych
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:42   #956
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam na answear, jak był kod -100zł za zamówienie powyżej 300zł, tam często się takie zdarzają. Zapłaciłam chyba 350zł za stingery lo. Kocham je tak bardzo Teraz jest mi cieplej w stopy na dworze niż w domu Chciałabym drugie jako kapcie
No właśnie byłam tam przed chwilą. Nad tymi zastanawiałabym się:
http://answear.com/394594-emu-austra...ger-micro.html
http://answear.com/372018-emu-austra...ndle-mini.html
Te pierwsze niby lepsze właściwości mają. Masz wysokie, czy niskie? Bo już nie pamiętam. Miałabym -50zł na pierwsze zakupy, bo nie wykorzystałam jeszcze

Ewentualnie jeszcze te http://answear.com/360360-emu-austra...nger-mini.html ale cena już mocno zaporowa dla mego sumienia.
__________________


Edytowane przez sskers
Czas edycji: 2014-12-02 o 13:50
sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:51   #957
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Masz całkowitą rację. Wszystko jest ważne. Czasem nie trzeba wielkich pieniędzy, jeśli praca przynosi satysfakcję i pracuje się w przyjemnej atmosferze. Każdy ma inne potrzeby więc kwestia finansowa jest bardzo subiektywna.
Znowu weszłyśmy na poważne tematy:P Wróćmy do tych lżejszych może..
Dziewczyny jak tam plany zakupowe w grudniu? Jakieś wishlisty?
Ja bym bardzo chciała mieć jakąś Wishlistę, ale totalnie nic mi się nie podoba Na wszystko patrzę pod kontem prezentów na bliskich.
Chciałabym buty do spódniczek/sukienek na zimę, ale mam z nimi odwieczny problem. Jestem niewysoka, więc nóg też nie mam specjalnie długich. Ciężko mi znaleźć cokolwiek co nie będzie wyglądało topornie
Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość


Może nie mam 60 lat, ale nie spotkałam lekarza, który przepisuje leki na życzenie pacjenta To lekarz decyduje co przepisać, bo to on dysponuje odpowiednią wiedzą. Oczywiście, zgadzam się, że często się zdarza brak badań lub ich większej ilości. Co do retinoidów doustnych - z jednej strony nadania w tym temacie przyniosły więcej danych, a z drugiej myślę, że jest coraz więcej osób chorych na trądzik (coraz gorsza jakość jedzenia) i może stąd też rosnący popyt na te leki. Z mojego doświadczenia doustne retinoidy dalej nie są tak chętnie przepisywane, ja też wcale szybko ich nie dostałam, a podczas kuracji pani dermatolog wymagała ode mnie regularnych badań (ale też wiem, że miałam szczęście, ona ogólnie jest dobrym lekarzem).
Czyli mam gorsze doświadczenia z lekarzami niż Wy. Pozazdrościć
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:54   #958
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
No właśnie byłam tam przed chwilą. Nad tymi zastanawiałabym się:
http://answear.com/394594-emu-austra...ger-micro.html
http://answear.com/372018-emu-austra...ndle-mini.html
Te pierwsze niby lepsze właściwości mają. Masz wysokie, czy niskie? Bo już nie pamiętam. Miałabym -50zł na pierwsze zakupy, bo nie wykorzystałam jeszcze

Ewentualnie jeszcze te http://answear.com/360360-emu-austra...nger-mini.html ale cena już mocno zaporowa dla mego sumienia.
Źle napisałam w poprzednim poście, mam takie z 3. linka, tylko inny kolor
O tych innych modelach nic nie wiem. Mogę ci odstąpić kod -25% z ing, chyba działa na wszystko.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:56   #959
user_k
Zakorzenienie
 
Avatar user_k
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 769
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Cytat:
Napisane przez mm111111 Pokaż wiadomość
Masz całkowitą rację. Wszystko jest ważne. Czasem nie trzeba wielkich pieniędzy, jeśli praca przynosi satysfakcję i pracuje się w przyjemnej atmosferze. Każdy ma inne potrzeby więc kwestia finansowa jest bardzo subiektywna.
Znowu weszłyśmy na poważne tematy:P Wróćmy do tych lżejszych może..
Dziewczyny jak tam plany zakupowe w grudniu? Jakieś wishlisty?
No tak, temat rzeka ja nie mam żadnych zachcianek, kupiłam w tym roku sporo rzeczy i mam już nadmiar, chętnie bym się części pozbyła.

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
1. Emu
2. Nowy telefon.
199245. Średnio potrzebna, ale ładna rzecz z wyprzedaży

A wracając do punktu pierwszego, gdzie najlepiej kupić? Zalando? Na oficjalnej stronie emu są tanie w porównaniu do chociażby Zalando, ale jeszcze nie zaznajamiałam się czy wysyłają do Polski i za ile. A muszę kupić sobie te buty, wzbraniałam się przed nimi pół życia, ale tak mi marzną w pracy stopy że już nie daję rady. Zresztą siedzę już przeziębiona w robocie
Może zobaczyć na stendi.pl, ja mam stamtąd Emu

Edytowane przez user_k
Czas edycji: 2014-12-02 o 13:59
user_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 14:02   #960
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Klasa sama w sobie - wątek miłośniczek klasyki, elegancji i prostoty część VI

Czemu Emu a nie UGG?
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 13:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.