Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 13:06   #151
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 811
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja mam pytanie odnośnie oleju z orzechów laskowych (przez jego zapach zwariuje) zastosowałam go ostatnio w czystej postaci na buzke na noc i spuchłam pod oczami hmm czy ktoś tak miał? czy to tylko rozpulchnienie skóry od nawilżenia? lepiej bedzie mi go rozrobic z czyms?
Bezcielesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 13:38   #152
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzięki wielkie Confused
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 15:26   #153
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny - zakochałam się w oleju z czarnej porzeczki!
Szkoda, że trochę barwi, bo pod względem wchłanialności z HA byłby super na dzień.
I tylko jednego nie mogę rozgryźć - czemu zapach Wam się nie podoba????????????, dla mnie to najlepszy zapachowo olej!! Kiedy go powąchałam, znalazłam się w słonecznym babcinym ogródku, pod krzaczkiem czarnych porzeczek, z metalowym kubkiem zerwanych już owoców - tak pachną czarne porzeczki w gorącym słońcu!
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 15:36   #154
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, a czy nacie ten olejek?

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2009-04-22 o 15:37
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 15:51   #155
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy nacie ten olejek?

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
nie, ale dostałam dzieki uprzejmości KKZJ innej firmy - i cóż, zapach jest
masz ochotę?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 16:29   #156
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Nie, dziękuję ciekawa byłam tylko zapachu
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 18:34   #157
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Dziewczyny - zakochałam się w oleju z czarnej porzeczki!
Szkoda, że trochę barwi, bo pod względem wchłanialności z HA byłby super na dzień.
I tylko jednego nie mogę rozgryźć - czemu zapach Wam się nie podoba????????????, dla mnie to najlepszy zapachowo olej!! Kiedy go powąchałam, znalazłam się w słonecznym babcinym ogródku, pod krzaczkiem czarnych porzeczek, z metalowym kubkiem zerwanych już owoców - tak pachną czarne porzeczki w gorącym słońcu!
Aso, obstawiam, że masz nowy olej porzeczkowy, prawda? Zdaje się (sądząc z opisu), że on jest niefiltrowany, surowy i pachnie inaczej niż stary. Tamten był... dziwny, delikatnie mówiąc. Ale i tak go uwielbiałam. Jeśli nowy jeszcze ładnie wonieje - to już się nie mogę doczekać paczki.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 18:49   #158
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Aso, obstawiam, że masz nowy olej porzeczkowy, prawda? Zdaje się (sądząc z opisu), że on jest niefiltrowany, surowy i pachnie inaczej niż stary. Tamten był... dziwny, delikatnie mówiąc. Ale i tak go uwielbiałam. Jeśli nowy jeszcze ładnie wonieje - to już się nie mogę doczekać paczki.
Aaaaaaaaaaaa, no widzisz, rozwiązałaś zagadkę, a już myślałam, że dziwna jakaś jestem.
Pachnie pięknie - jeśli ktoś lubi porzeczkę.

...i trzymam kciuki
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 19:20   #159
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
...i trzymam kciuki
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 21:01   #160
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Acha, dziękuję za info o oleju sezamowym
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 21:19   #161
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Acha, dziękuję za info o oleju sezamowym
do usług
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-22, 23:27   #162
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja champaka używam tylko w celach aromatycznych, nie wiem jakie ma działanie na skórę. Zresztą ten zapach jest jak dla mnie zbyt kwiatowy i chyba spróbuję wymieszać go z jakimś cytruskiem :P
to może i ja coś napiszę o champace?

Mam ten absolut od jakichś 2 tygodni. Mieszam go z wodą kolońską z Yves Rocher o zapachu Verbeny (wychodzi mi taka cytrusowao - kwiatowa woda perfumowana, gdzie przez pierwsze pół godziny czuć glównie cytrusy, a potem pozostaje na ubraniu (przez kilka dni) piekny, kwiatowy, odużający, ale niezwykle przyjemny zapach.

Mój drugi "sposób na champakę" to zmieszanie kilku kropel z olejkiem jojoba, który ma bardzo neutralny zapach. Rozsmarowuję go na skórze i po pierwszych kilku (kilkunastu) minutach, kiedy zapach jest tak odurzający, że aż męczący, pozostają tylko przyjemne, bardzo oryginalne nuty (na pioczątku ten zapach przypominał mi czysty jaśmin, teraz wyczuwam też jakies pijedyncze akordy konwalii). Tym olejkiem smaruję także twarz i końcówki włosów - moja skóra go świetnie znosi. Czuje się odprężona. Ale czy champaka ma jakieś działanie, oprócz tego aromaterapeutycznego? Trudno powiedziec...
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 05:34   #163
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, mieszacie absoluty z olejem? One chyba rozpuszczają się tylko w wodzie, czy nie?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 06:46   #164
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dzieki dziewczyny za słówka o absolucie champaka!
Jesteście świetne !!!

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

a co do olejków...
próbowałyście może olejek allergal lub dermogal? (wprawdzie nie jest to z mazideł ani innych sklepów z półproduktami, ale gotowy olejek zamknięty w jednorazowych "rybkach")...
wspominam o nim, bo dla mnie i moich sióstr jest NIESAMOWITY !!!
Prosty w składzie, łatwy i przyjemny w użyciu, a efekty SUPEROWE

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

dermogal ma skład:

Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil - wysokiej jakości olej z wiesiołka dwuletniego
Glycerin - gliceryna;
Tocopheryl acetate - octan tokoferylu (nieskodliwa dla skóry postać witaminy E);
Retinyl palmitate - witamina A,
Gelatin - żelatyna (do produkcji "rybkowych" kapsułek)

allergal dodatkowo zawiera Caprylic/Capric Trygliceride - przyjazny dla skóry składnik zmiękczający i zwiększający uwodnienie tkanki
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 07:50   #165
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie oleju z orzechów laskowych (przez jego zapach zwariuje) zastosowałam go ostatnio w czystej postaci na buzke na noc i spuchłam pod oczami hmm czy ktoś tak miał? czy to tylko rozpulchnienie skóry od nawilżenia? lepiej bedzie mi go rozrobic z czyms?
Wątpię czy podpuchnięte oczy to rozpulchnienie od nawilżenia to moim zdaniem raczej uczulenie. Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa , spróbuj może go rozcieńczyć z innym olejem np. pół na pół i dopiero na buźkę. Zobaczysz jak zareaguje skóra.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 08:48   #166
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dostałam dziś maila od BU że nie mają kocanki (będzie w połowie maja). Za zamówienie już zapłaciłam, więc jmuszę wybrać coś innego.

Który hydrolat polecacie do skóry zaczerwienionej, naczyńkowej - oczarowy czy z róży stulistnej?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 09:08   #167
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Dostałam dziś maila od BU że nie mają kocanki (będzie w połowie maja). Za zamówienie już zapłaciłam, więc jmuszę wybrać coś innego.

Który hydrolat polecacie do skóry zaczerwienionej, naczyńkowej - oczarowy czy z róży stulistnej?
ja zakochana jestem w oczarowym - super koi, łagodzi mi wszelkie podrażnienia, nawilża buźkę... Jestem z niego bardzooo zadowolona
(wprawdzie nie mam skóry naczynkowej, ale mam strasznie wrażliwą i podatną na wszelkie podrażnienia...)
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 09:09   #168
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Dostałam dziś maila od BU że nie mają kocanki (będzie w połowie maja). Za zamówienie już zapłaciłam, więc jmuszę wybrać coś innego.

Który hydrolat polecacie do skóry zaczerwienionej, naczyńkowej - oczarowy czy z róży stulistnej?
róża, ale bardziej lipa lub rumianek
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 10:38   #169
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mieszacie absoluty z olejem? One chyba rozpuszczają się tylko w wodzie, czy nie?
na stronie Mazideł przy specyfikacji Champaki jest napisane: "Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała."

Mieszam ten absolut i z olejkami (nie tylko jojoba - także z olejkiem śliwkowym - ale to już jest mix dla odważnych - wychodzi gorzki i odurzający zapach zarazem), z mleczkiem migdałowym, ze wspomnianą wodą kolońską... nawet z hydrolatem z róży stulistnej (ale to tak na próbę, bo tego hydrolatu uzywam głównie do kompresów na oczy, więc gdybym całą butelkę 'zakaziła' absolutem, to już bym tego do oczu nie mogła zbliżyc.


Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Dostałam dziś maila od BU że nie mają kocanki (będzie w połowie maja). Za zamówienie już zapłaciłam, więc jmuszę wybrać coś innego.
Oj... to szkoda... ja też czekam na swoje zamówienie. Co prawda poprosiłam tylko o próbkę kocanki, no ale pewnie będę się musiała zadowolić czymś innym.


Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Który hydrolat polecacie do skóry zaczerwienionej, naczyńkowej - oczarowy czy z róży stulistnej?
Ja bym Ci poleciła oczarowy. Co prawda róża stulistna pachnie o niebo lepiej (jestem jedną z tych osób, którym zapach oczaru nie odpowiada), ale po kilku zastosowaniach hydrolatu oczarowego już widać efekty, a i zapach zaczyna mi się przyjemniej kojarzyć. Po róży stulistnej efektów na skórze nie widzę (poza oczywiście pieknym zapachem który mi towarzyszy). Dlatego hydrolat z róży stosuję jako kompres na zmęczone oczy. Bardzo dobrze odpręża.
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 10:43   #170
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mi też na początku zapach oczaru nie odpowiadał, ale jak widze co wyczynia z moją skórką, to mam tak przyjemny nastrój, że nawet sam zapach już mi zaczyna kojarzyć się mile i znacznie poprawiać humor
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 10:45   #171
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość

Ja bym Ci poleciła oczarowy. Co prawda róża stulistna pachnie o niebo lepiej (jestem jedną z tych osób, którym zapach oczaru nie odpowiada), ale po kilku zastosowaniach hydrolatu oczarowego już widać efekty, a i zapach zaczyna mi się przyjemniej kojarzyć.
Cytat:
Napisane przez mirrera Pokaż wiadomość
mi też na początku zapach oczaru nie odpowiadał, ale jak widze co wyczynia z moją skórką, to mam tak przyjemny nastrój, że nawet sam zapach już mi zaczyna kojarzyć się mile i znacznie poprawiać humor
Dziękuję za pomoc w wyborze Właśnie napisałam maila do BU że zamiast kocanki wybieram oczar A jakie efekty widzicie po jego kilkukrotnym zastosowaniu?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 10:56   #172
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ogólnie mam bardzo alegriczną i skłonną do podrażnień skórę.
Po hydrolat oczarowy sięgnęłam w momencie, kiedy z niewiadomych przyczyn na twarzy pojawiły mi się hordy jakichś dziwnych, nieznanych wczesniej krostek! próbowałam się ich pozbyć tysiącem mazideł, z których każde tylko pogarszało boląco-swędząco-czerwoną skórę.
Hydrolat okazał się wtedy wybawieniem!!!
Skóra w momencie przestała swędzieć i boleć, w oczach widać było jak podrażnienia i zaczerwienienia znikają, skóra stawała się cudownie złagodzona, ukojona, nawilżona ... no wspaniała...
(gdyby jeszcze potrafił wyleczyć te krostki z pewnością bym go ukoronowała )
dla mnie naprawde świetny!
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-23, 21:23   #173
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
na stronie Mazideł przy specyfikacji Champaki jest napisane: "Rodzaj formulacji kosmetycznych: pachnidła wodno-alkoholowe i olejowe; mleczka i balsamy do ciała; mleczka do demakijażu; odżywki do włosów; sera i kremy do twarzy dla wszystkich rodzajów cer; olejki do ciała."

Mieszam ten absolut i z olejkami (nie tylko jojoba - także z olejkiem śliwkowym - ale to już jest mix dla odważnych - wychodzi gorzki i odurzający zapach zarazem), z mleczkiem migdałowym, ze wspomnianą wodą kolońską... nawet z hydrolatem z róży stulistnej (ale to tak na próbę, bo tego hydrolatu uzywam głównie do kompresów na oczy, więc gdybym całą butelkę 'zakaziła' absolutem, to już bym tego do oczu nie mogła zbliżyc.
Dzięki wielkie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 08:02   #174
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja w zapachu hydrolatu oczarowego sie zakochałam (mam z Mazideł). No boski jest. Co chwila mogłabym chodzić i go wąchać. Nie podchodzi mi natomiast zapach oleju ze śliwki. Jak go tu kiedyś ktoś trafnie ocenił przywodzi na myśl oszukane ciasteczka amaretti.
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 11:27   #175
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ewcia123 Pokaż wiadomość
A ja w zapachu hydrolatu oczarowego sie zakochałam (mam z Mazideł). No boski jest. Co chwila mogłabym chodzić i go wąchać. Nie podchodzi mi natomiast zapach oleju ze śliwki. Jak go tu kiedyś ktoś trafnie ocenił przywodzi na myśl oszukane ciasteczka amaretti.
nie do wiary jak różnią się ludzkie gusta Mi właśnie olej śliwkowy kojarzy się jak najlepiej - tak naturalnie. Z domowymi powidłami, które od wielokrotnego przesmażania nabierają tego gorzkawego, smakowitego aromatu, albo z marcepanem, którym zajadałam się będąc w Italii. Wychodzi na to, że wspomnienia odgrywają kluczową rolę jeśli chodzi o preferencje zapachowe. A czy któraś z Was drogie Panie ma już ten hudrolat jaśminowy z BU? Zamówiłam aż dwie buteleczki i czekam cierpliwie na paczuszkę. A właściwie, to nie tak całkiem cierpliwie... ciekawość mnie zżera jak ta nowalijka pachnie... a może cuchnie? Może niepotrzebnie tak się ekscytuję?
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 12:03   #176
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mirrera Pokaż wiadomość
ogólnie mam bardzo alegriczną i skłonną do podrażnień skórę.
Po hydrolat oczarowy sięgnęłam w momencie, kiedy z niewiadomych przyczyn na twarzy pojawiły mi się hordy jakichś dziwnych, nieznanych wczesniej krostek! próbowałam się ich pozbyć tysiącem mazideł, z których każde tylko pogarszało boląco-swędząco-czerwoną skórę.
Hydrolat okazał się wtedy wybawieniem!!!
Skóra w momencie przestała swędzieć i boleć, w oczach widać było jak podrażnienia i zaczerwienienia znikają, skóra stawała się cudownie złagodzona, ukojona, nawilżona ... no wspaniała...
(gdyby jeszcze potrafił wyleczyć te krostki z pewnością bym go ukoronowała )
dla mnie naprawde świetny!
A znasz jakiś sposób na te krostki, czy dopiero szukasz jak ja?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 16:54   #177
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
nie do wiary jak różnią się ludzkie gusta Mi właśnie olej śliwkowy kojarzy się jak najlepiej - tak naturalnie. Z domowymi powidłami, które od wielokrotnego przesmażania nabierają tego gorzkawego, smakowitego aromatu, albo z marcepanem, którym zajadałam się będąc w Italii. Wychodzi na to, że wspomnienia odgrywają kluczową rolę jeśli chodzi o preferencje zapachowe.

Olej śliwkowy pięchnie pachnie , tak jak olejek migdałowy do ciasta .
Tak bardzo kocham ten zapach , że kiedyś wysmarowałam się olejkiem do ciasta .Niestety w obu przypadkach , zapach się zaraz ulatnia
Olejek śliwkowy nic nie robi z moją buzią , więcej go nie kupie , na szczęście to była próbka
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 21:22   #178
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Olejek śliwkowy nic nie robi z moją buzią , więcej go nie kupie , na szczęście to była próbka
ja też nie zauważyłam spektakularnych rezultatów, nie wiem czy jeszcze kupię olej śliwkowy, bo kusza mnie inne, nieznane... ale ten śliwkowy mieszam z olejkiem jojoba, który właściwie nie ma zapachu, a dosyć dobrze działa na skórę. I w ten sposób mam olejek dobrze działający i pięknie pachnący. Nic, tylko się oblizywać

I mam jeszcze jedno pytanie - oprócz zapachu hydrolatu jaśminowego, bardzo interesuje mnie zapach oleju monoi (a także monoi - frangipani). W wielu miejscach czytałam, że jest to piękny, trwały zapach, ale może któraś z Was napisze mi cos więcej? Czy w zapachu dominują nutki gardenii, czy może kokos najmocniej się przebija? Powiem szczerze, że nie przepadam za kokosem...
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 21:36   #179
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość

I mam jeszcze jedno pytanie - oprócz zapachu hydrolatu jaśminowego, bardzo interesuje mnie zapach oleju monoi (a także monoi - frangipani). W wielu miejscach czytałam, że jest to piękny, trwały zapach, ale może któraś z Was napisze mi cos więcej? Czy w zapachu dominują nutki gardenii, czy może kokos najmocniej się przebija? Powiem szczerze, że nie przepadam za kokosem...
Mamy podobne upodobania .Ja mam monoi , pięknie pachnie i bardzo długo , nakładam na włosy i przez pare godzin chodzi za mną cudowny zapach : kwiatowy z kokosem w tle .
Też nie lubie kokosu , a tu jest boski .
Jaśminu nie znam , też jestem ciekawa
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-24, 21:51   #180
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mamy podobne upodobania .Ja mam monoi , pięknie pachnie i bardzo długo , nakładam na włosy i przez pare godzin chodzi za mną cudowny zapach : kwiatowy z kokosem w tle .
Też nie lubie kokosu , a tu jest boski .
Jaśminu nie znam , też jestem ciekawa
Natalio - pięknie dziękuję za odpowiedź
Nie ukrywam, że bardzo mnie ucieszyło to, co napisałaś.
Już się nie mogę doczekać mojej paczuszki!!! (haha - to chyba najczęściej padające zdanie w tym wątku )

ps. jakże ubogie było moje dotychczasowe życie bez forum wizaz.pl ...
Drogie Panie! Jesteście niezastąpione!
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.