Farbowanie rozjaśnionych włosów - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-22, 00:16   #511
Kimei chan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 26
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Witam.
Ostatnio rozjaśniałam sobie włosy rozjaśniaczem z joanny. Z dość ciemnego brązu wyszedł mi całkiem ładny rudy. Kolor jest fajny, aczkolwiek celem mojego rozjaśniania było późniejsze zafarbowanie na ciemny blond/jasny brąz. Uczyniłam to będąc świadoma rudych refleksów [czytałam duuużo forów na ten temat] aczkolwiek nie spodziewałam się, że farba w ogóle "nie chyci" ;o kolor nie zmienił sie ani odrobine, mimo, że trzymałam farbę na głowie ponad pół godziny. Nie zmieniły koloru nawet te partie włosów, które przez nieuwagę rozjaśniły się aż za bardzo, bo były naturalnym odrostem.

Dobrze, ze ten rudy jest całkiem ładny i mogę z nim żyć . Ale ciągle dąże do tego ciemnego blondu. Co tu zrobić teraz, skoro farba "nie chyta"?

Edytowane przez Kimei chan
Czas edycji: 2014-02-22 o 00:17
Kimei chan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 18:33   #512
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

farba nie chwyta, bo po rozjaśnianiu (i to najgorszym rozjaśniaczem- Joanną) mało która łapie włoski. odżyw je porządnie, podomykaj łuski (np. płukaniem w occie jabłkowym) i potem nałóż farbę naturalną- np. 7.0 (z zerem po kropce).
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:08   #513
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
farba nie chwyta, bo po rozjaśnianiu (i to najgorszym rozjaśniaczem- Joanną) mało która łapie włoski. odżyw je porządnie, podomykaj łuski (np. płukaniem w occie jabłkowym) i potem nałóż farbę naturalną- np. 7.0 (z zerem po kropce).
Ja po odrobinie soku z cytryny mam siano nawet płukanie chłodną wodą robi mi siano na głowie, to jak mam domknąć łuski?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 23:09   #514
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja po odrobinie soku z cytryny mam siano nawet płukanie chłodną wodą robi mi siano na głowie, to jak mam domknąć łuski?
Kup odżywkę zakwaszającą, np. Leo i używaj czasem. Świetnie domyka łuski, a przy okazji chroni kolor. Takie odżywki i maski mają Stapiz, Leo i inne. Tylko trzeba je nakładać raz na jakiś czas, nie po każdym myciu.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 15:13   #515
Shoko_Shori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Krasnystaw
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cześć dziewczyny! Przychodzę do was z pytaniem, bo już nie mogę wytrzymać z moimi włosami. Na bardzo ciemne włosy z długimi odrostami zrobiłam jakieś 2 miesiące temu kąpiel rozjaśniającą i strasznie je zniszczyłam - przy głowie były ciemny złoty blond ok 10 cm, zaś dalej ciemny brąz. Myślałam, że się schowam w łóżku i nigdy nie wyjdę. Położyłam na to farbę z syoss oleo intense słodki brąz i dalej były różne, ale już tylko o jakieś 2 tony. Niestety z tych 10 cm farba się sprała i teraz mam 3 cm przy głowie swojego mysiego brązu, dalej ten złoty ciemny blond 10 cm, a reszta to średni brąz. Nie wiem czym to zamalować :/ Myślę o L'Oreal Recital Preferance 4.01 Paris. Myślicie, że ta farba utrzyma się dłużej na tych 10 cm i czy wyjdzie wszędzie tak samo. Proszę o radę, bo muszę to w końcu jutro zamalować - ważny wyjazd i nie mogę czekać
Shoko_Shori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 13:42   #516
paolinka3991
Raczkowanie
 
Avatar paolinka3991
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 113
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Hej. Mam problem... Otóż jakiś czas temu (2 miesiące temu?) rozjaśniłam włosy. Miałam biało-żółto-pomarańczowo-rude plamy... Lipa. Używałam szamponetek by to zakryć, było OK ale szybko się spłukiwało... Wiadomo. Wczoraj, po tym jak moje włosy trochę się zregenerowały położyłam Joanne Słodkie Cappuccino. Kolor nie blond co prawda, ale w miarę jasny... I niemalże jak mój naturalny. Niestety nie pokryło I tu pytanie...
Co radzicie??
Myślałam o jakimś zimnym brązie, moje włosy już mają dość rozjaśniacza. Rozjaśniłam je z ciemnego brązu aby położyć farbę właśnie w kolorze zbliżonym do odrostu... I na tym zakończyć przygody z farbami. Planuje powrót do naturalnego koloru czyli ciemnego mysiego blondu. Ale teraz... Ehh. Nie chce chodzić z plamami na głowie Macie jakieś rady??Jaka farba lub co chociażby ujednolici kolor ale nie jakoś stasznie przyciemniająca włosy ?? Polecacie coś?
Chłopak mnie męczy żebym znów wróciła do ciemnego brązu albo czarnego :/ Co o tym wszystkim myslicie??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1463.jpg (80,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1464.jpg (93,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1466.jpg (102,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1469.jpg (96,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1470.jpg (82,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1471.jpg (81,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie1483.jpg (92,2 KB, 10 załadowań)
paolinka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 15:13   #517
charactere
Przyczajenie
 
Avatar charactere
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: GB
Wiadomości: 1
Jak z blondynki stac sie brunetka

Czy znacie sposob lub macie doswiadczenie w temacie farbowania rozjasnionego blondu na ciemny kolor (mysle o jakiejs ciemnej czekoladzie)? Pytam, bo raz pokusilam sie aby zrobic to samodzielnie, w domu i efekt byl taki, ze moje wlosy byly wstretnie zielone. Wrocilam do blondu ale kusi mnie znowu i teraz chcialabym to zrobic jak nalezy. Macie jakis sposob aby uniknać zieleni?
charactere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 18:42   #518
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Jak z blondynki stac sie brunetka

Jasne. Jaki odcień blondu masz teraz? Musisz odpowiednio dobrać farbę - i na początek nie aż tak ciemną, jeśli blond jest bardzo jasny.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 23:23   #519
wiszer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 93
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Hej! Piszę do Was z prośbą o poradę. Byłam ostatnio u fryzjera który zrobił mi odrost na poziomie 7 (ok. 4cm), później mam ok. 10cm 9, a końcówki na poziomie 10. Chciałam sombre i żeby odrosty się tak nie wyróżniały, tymczasem mam ombre, do tego 4cm, co wygląda nie jak obre a jakbym miała odrost, bo właściwie kolor położony na odroście nie różni się prawie wcale od mojego i jest za duży kontrast. Chciałabym mieć sombre góra na pozimie 8, dół 9, kolor miodowy/karmelowy/sarenkowy - zakładam że to 3 nazwy opisujące podobny kolor. Miałam robione pasemka rozjaśniaczem które teraz nie łapią pigmentów (po 2 farbowaniach). Mam włosy neutralny blond z poświatą niebieską. Chciałabym przeprowadzić pigmentację włosów, ale farbuje INOA i nie ma tak aktywatora 1,8%. Mam 3 pytania.
Czy powinnam użyć wody 3%? Chce korzystać z INOA bo tak nie niszczy i najdłużej się trzyma. Czy nałożyć pigment bez aktywatora z wodą?
Czy jak na farbowane włosy 7 nałożę farbę z oxy 3% to rozjaśni trochę ten farbowany odrost? Boję się że jak dam 9, to naturalny odrost będzie o wiele jaśniejszy niż farbowany i będę mieć jasne, ciemne, jasne, co jeszcze uwypukli odrosty.
Poza tym jakich odcieni użyć do pigmentacji chciałam dać 9.0 z ćwiartką 8.0, i później nałożyć 9.3, ale boję się po przeczytaniu postów że włosy mogą wyjść zielone?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
wiszer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:55   #520
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

1. pigmentacja to nałożenie na włosy samej farby, bez żadnego oxydantu.
2. jeśli położysz na odrosty farbę na 3% to nie powinna ich ona rozjaśnić.
3. 9.3 możesz kłaść na każdy odcień tylko nie na popielaty, czyli .1
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 13:23   #521
wiszer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 93
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dzięki za odpowiedź.

Pigmentacja w salonach jest stosowana z oxy 1,8%, czasem do farby dodaje się wody. Moje pytanie co zrobić w przypadku INOA która jest oleista, bez amoniaku i nie ma wody 1,8%. Czytałam że dziewczyny robiące pigmentacje włosów INOA używają nałożenie po sobie dwóch farb z wodą 3%. Czy można INOA stosować do pigmentacji?

Woda 3% którą niby farbuje się ton w ton, rozjaśnia włosy o 1 ton. 6% rozjaśnia o 2 tony, 9% o 3, a 12% o 4. Więc jak farby na poziomie 7 mi nie ruszy a odrost rozjaśni to będzie kiepsko.

Piszę się że farba nie rozjaśni farby, jakie są wasze wrażenia? Moje takie że jednak trochę rozjaśnia. Nie chcąc męczyć włosów na odrost zamiast 9% dawałam 6% oxy, i z każdym razem po przeciągnięciu na wcześniej farbowany odrost były jaśniejsze.
wiszer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 13:25   #522
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

farba odpowiednio dobrana- np. rozjaśniająca (poziom 12) jest w stanie lekko pojaśnić inną farbę.
nie wiem jak w przypadku Inoi- robiłam pielęgnację nie raz, nie dwa, podobnie jak wiele osób na innych wątkach, zawsze kładąc tylko samą farbę, bez żadnego oxydantu.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 08:02   #523
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Cool Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Czy da się platynowym bardzo jasnym pasemkom (rozjaśniacz loreala w proszku) nadać złotawy odcień (nie zółty)? Niestety fryzjerka chyba nie wziela uwagi na to ze mam cienkie włosy i wyszły zbyt "białe" pasemka...

Wymyśliłam że, albo potraktować włosy jako całość, aby je lekko przyciemnić, albo z kolei rozjaśnic moje naturalne włosy (jest spory kontrast między moimi i rozjasnianymi pasemkami ), tylko nie wiem jak np rumianek wpłynie na te rozjaśniane.. Może któraś wizażanka miała ten sam problem?

jest np cassia która własnie potrafi delikatnie włosy ozłocić ale boje się zieleni na tych rozjasnianych.
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 08:15   #524
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez Brenda Pokaż wiadomość
Czy da się platynowym bardzo jasnym pasemkom (rozjaśniacz loreala w proszku) nadać złotawy odcień (nie zółty)? Niestety fryzjerka chyba nie wziela uwagi na to ze mam cienkie włosy i wyszły zbyt "białe" pasemka...

Wymyśliłam że, albo potraktować włosy jako całość, aby je lekko przyciemnić, albo z kolei rozjaśnic moje naturalne włosy (jest spory kontrast między moimi i rozjasnianymi pasemkami ), tylko nie wiem jak np rumianek wpłynie na te rozjaśniane.. Może któraś wizażanka miała ten sam problem?

jest np cassia która własnie potrafi delikatnie włosy ozłocić ale boje się zieleni na tych rozjasnianych.
jesli ta biel jest chlodna, nie ma mowy o nakladaniu zlota. przyciemnilabym je natura- farba z zerem po kropce lub perla- po kropce 2 i dopiero wtedy kladlabym zloto, czyli po kropce 3.

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 20:15   #525
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Chciałabym się poradzić w sprawie pigmentacji włosów. Chcę "zapigmentować" nieudane pasemka tym sposobem : http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...alejazu-z.html i mam kilka pytań.
1. Po wykonaniu pigmentacji włosy suszymy i na suche włosy nakładamy farbę właściwą, dobrze rozumiem?
2. Czy dobrym pomysłem jest nie ruszanie odrostów przy pierwszym farbowaniu, a zrobienie ich dopiero farbą właściwą?
3. Chciałabym użyć odcienia Alfaparf 9.0 do pigmentacji i 9.1 lub 9.13 jako farbę właściwą. Przy pigmentacji stosuję utleniacz 1.8%, o ile taki kupię. Odrosty farbą właściwą robiłabym na 9% na 40-45 min, a na całość położyć na jaki czas oraz na jakim utleniaczu 3% czy 6%? Boję się, że 3% przyciemni mi włosy, ale czy 6% nie zrobi mi gumy z włosów?
Zdjęcie jeden to to co mam na głowie, chcę to wyrównać i uzyskać mniej więcej taki odcień, może trochę ciemniejszy jak na 2 zdjęciu. Lepszy do tego będzie kolor 9.1 czy 9.13?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg x.jpg (14,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (93,9 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez jess_013
Czas edycji: 2014-07-17 o 20:25
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 23:27   #526
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

1. Tak.
2. Polozylabym na nie na chwile na koniec.
3. Na 3 procent.


Wysłane z mojego LG-E460

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

913 moim zdaniem

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 13:21   #527
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dziękuję za odpowiedź! Farbę właściwą kłaść na całość na 3% i 20 min? Starczy, czy potrzymać do 30?
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 18:11   #528
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Obserwuj kolor. Choć tylko tonujesz, więc myślę, że dwadzieścia starczy

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 21:14   #529
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Ok, ciekawe co z tego wyjdzie :P
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 22:52   #530
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Powodzenia

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:41   #531
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Wykonałam niepełną pigmentację. Na ok 25 min nałożyłam farbę z odrobiną ciepłej wody, ostatecznie Majirel 9.0. Na ok 12-13 min nałożyłam utleniacz 3% na pół z wodą, aby rozcieńczyć do 1.5%. 50 ml farby Majirel nie starczyło, aby dokładnie pokryć całe włosy, z lewej strony są trochę jaśniejsze. Pasemka złapały kolor, trochę inny niż reszta, ale całość jest w miarę wyrównana i wygląda nieźle. Kupiłam jeszcze Majirel 9.13, ale kolor który uzyskałam teraz podoba mi się, tym odcieniem chyba niepotrzebnie go ocieplę.

Czy jeśli nic nie nałożę na Majirel 9.0 to kolor mi się zmyje? Nie myłam jeszcze włosów po spłukaniu farby. Co teraz zrobić lub nałożyć, żeby efekt utrzymał się i pozostał ten sam odcień?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0513.jpg (15,0 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez jess_013
Czas edycji: 2014-07-27 o 21:10
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:42   #532
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

bardzo ładny kolor! po pigmentacji farba nie powinna się spłukać, tylko dobrze przyjąć.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:55   #533
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Też mi się podoba, w takim razie nic już nie nakładam na to.
Odrosty, jak się pojawią robić też Majirelem 9.0 na 9% oxy na 45-50 min bez przeciągania? Przed pasemkami robiłam włosy Majiblondem 913 na 9% i zawsze robiąc odrosty przeciągałam na całość na 5 min. Podobno nie powinno się tak robić. Wychodził mi czubek jaśniejszy od reszty włosów, a czasami ciemniejszy od reszty. Różnie.
Widzę, że Majiblond rozjaśnia o 4-4,5 tonu czy Majirel na wodzie 9% rozjaśni mi odrosty do koloru całości?
Mój naturalny kolor włosów na fotce, ciemny, szarawy blond.
Dziękuję jeszcze raz za porady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pp.jpg (7,5 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez jess_013
Czas edycji: 2014-07-27 o 21:16
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 21:34   #534
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

nie ma sprawy
przeciągnięcie koloru to bardzo dobry pomysł (na maks. 5 minut) dla odświeżenia całości. z odrostem farbka powinna sobie poradzić. jeśli czubek jest jaśniejszy- zdecydowanie skróć czas trzymania farby na odrostach! kiedy robię odrosty, zazwyczaj trzymam farbę 15-30 minut maks.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 22:26   #535
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dobrze, tak zrobię
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 09:18   #536
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Powodzenia!

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:17   #537
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Niestety po trzech myciach rozjaśnione pasemka są znowu biało-siwe, a długość nabrała burego odcienia. Czy jest jakiś sposób, żeby wyrównać ten odcień, zabarwić pasemka, szczególnie tę biel u góry skutecznie? Teraz nie mogę nawet rozpuścić włosów
W domu mam dwa utleniacze 3% z czego jeden do połowy zużyty, jeden utleniacz 9% i farbę majirel 9.13. Chociaż kusi mnie, żeby wypróbować alfaparf 8.21 (czy nie wyjdą brązowe wtedy?) lub 9.21. Wklejam to co mam obcenie, a na drugim zdjęciu to co miałam przed pasemkami, farba majiblond 913. Poziom koloru mi odpowiadał, ale teraz celowałabym w jakieś chłodniejsze tony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0515.jpg (11,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg y.jpg (10,4 KB, 21 załadowań)
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 23:46   #538
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Włosy nie łapią już farby, w związku z czym zrobiłabym pigmentację- nałożenie tylko farby bez oxy. Musialabys tu uzyc 8.0 lub 9.0.

Wysłane z mojego LG-E460
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 07:50   #539
jess_013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Czyli na całość farbę 8.0 lub 9.0 bez oxy, nierozcieńczoną wodą, spłukać i potem co? Wcześniej już tak zrobiłam, wkleiłam efekty tylko z utleniaczem 1.5% oraz odrobiną wody i zeszło wszystko.

Jednak kłaść właściwą na wysuszone włosy od razu? Wtedy nie spłynie? To jest chyba dziwne, że 9.0 mi spłynęło całe, niski utleniacz chyba powinien się trzymać długo... Całość 8.21 lub 9.21 na 3% i odrosty na 9%? Tylko jak to technicznie będzie wyglądało odrosty na 9% bez przeciągania, a na resztę nakładać na 3%? Czy na odwrót - całość na 3%, pomijać odrosty, a na odrosty 9% kłaść? Nie będzie ten odrost, jego linia się odznaczała wtedy? Zawsze przeciągałam po prostu na 9% z odrostów na całość na 5-7 min.

Może po prostu zrobić długość na 3%, a odrosty przy innej okazji z malaksem na 5 min?

Jak dopasować poziom dla siebie? Zaryzykowałabym 8.0, ale boję się że wtedy to już nie będzie blond i na białych pasemkach złapie na brązowo.

Strasznie jestem niezadowolona z tych pasemek, żałuję że nie zgłosiłam reklamacji od razu, ale po prostu mnie zatkało. Tyle problemu z tym, żeby to przykryć, już jedna nieudana próba za mną xd

Edytowane przez jess_013
Czas edycji: 2014-08-06 o 07:52
jess_013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 11:56   #540
blueclutter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
przyciemnianie włosów - Wasze doświadczenia

Cześć Dziewczyny,

przez kilka lat byłam rozjaśnianą blondynką. Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na powrót do ciemnych włosów. Fryzjer przyciemnił o kilka tonów, po kilku tygodniach znów - tak doszło do średniego/ciemnego blondu (trochę się wypłukiwał, ale bez tragedii). Wczoraj poszłam na kolejne przyciemnianie i nowa (ale świetna!) fryzjerka zaszalała z kolorem i mam (wymarzoną) czekoladę na głowie. Jak sądzicie, przyjmie się czy muszę liczyć się z tym, ze za tydzień, dwa włosy będą znów płowe?

Jak są Wasze doświadczenia z wychodzeniem z blondu, przyciemnianiem włosów?

Pozdrawiam.
blueclutter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 15:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.