Jaką patelnię kupić? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-08, 21:22   #211
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: patelnia teflonowa i inne "nieprzywierająca" - którą wybrać?

Ja jestem za Tefal mam 2 patelnie tego typu i są ekstra, zwłaszcza odpowiednie dla zdrowego odżywiania.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 09:32   #212
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Grillowa patelnia

Ja mam patelnię z Ikei i póki co jestem zadowolona. Mam tę droższą, za około 80 zł. Ta nieco tańsza podobno jest jednak również gorsza (wyczytałam w necie).
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 07:18   #213
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Grillowa patelnia

A do jakiej ceny kupie taką patelnię w miarę dobra? Przydałaby mi się taka patelnia.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 12:24   #214
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Grillowa patelnia

Cytat:
Napisane przez Kucharka2013 Pokaż wiadomość
A do jakiej ceny kupie taką patelnię w miarę dobra? Przydałaby mi się taka patelnia.
Ta z Ikei za 70 zl jest ok: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...cooking/20624/
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:07   #215
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Użytkowałam przez jakiś czas ceramiczną patelnię Moneta 28 cm, ale zajechałam ją (chyba przez bardzo intensywne używanie, chociaż i jakość ceramiki nie była do końca taka, jakiej się spodziewałam. w dodatku jak na 28 cm była jednak za lekka - nagrzewała się zbyt szybko i przez to przegrzewała). Teraz mam komplet patelni Fagor EcoForza (3 szt. za 200 zł) i na razie jestem zachwycona. Inna ceramika, cięższe, solidniejsze jednak, niż ta Moneta.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:23   #216
ruda880
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Nasluchałam się ostatnio o szkodliwości teflonu i sprawiłam sobie patelnię ceramiczną z olkusza, za 28cm zapłaciłam 69 zł, akurat była na nią promocja. Naczytałam się troche i dużo ludzi pisało, że na ceramicznej patelni można smazyć bez oleju. Do końca w to nie wierzyłam,ale rzeczywiście używam teraz duzo mniej oleju
ruda880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 06:52   #217
mariolaw8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 66
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cytat:
Napisane przez mariolaw8 Pokaż wiadomość
witam, zdecydowałam się na ceramiczną 28cm Gerlach Harmony, wypróbowałam , przetarcie ściereczką by wystarczyło aby ją wyczyścić po smażeniu, (ale umyłam) mam nadzieję że będzie mi długo służyć
witam Was, minęło pół roku użytkowania patelni ceramicznej i chciałabym przekazać opinię (może komuś się przyda) , a więc: ogólnie jestem zadowolona, a teraz szczegółowo: kolor biały (wewnętrzny) lekko się przebarwił na kremowy, po usmażeniu naleśników nadal wystarczy tylko przetrzeć ściereczką aby była czysta ale po smażeniu mięsa trzeba niestety wziąć "drapaczek" i nim lekko potrzeć ( zaznaczam że lekko), napewno kupię jeszcze jedną patelnię ceramiczną mniejszą
__________________

mariolaw8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 07:54   #218
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

To ja dorzucę swoje spostrzeżenia z użytkowania (dopiero ok. 2 miesięcy, ale intensywnie) patelni EcoForza: jestem zachwycona, żałuję, że nie wzięłam drugiego kompletu, aby mieć zapas na przyszłość. Mięso, sosy, jajka - wszystko się na nich bardzo wygodnie smaży, z tłuszczem i bez, trzeba się bardzo postarać (rozgrzać dużo za dużo i za długo), aby coś się zaczęło przypalać. Przede wszystkim bez problemu domywają się w zmywarce, a z Monetą miałam problem i myślałam, że to wina zmywarki. Następnym razem na pewno będę brała właśnie taką ciemną (szarą) ceramikę i zwracała uwagę na to, aby patelnia była ciężka, solidna.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 19:24   #219
Kotkapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Witam ! Jest tak jak myślałam. Jeśli środek ma biały lub inny jasny to może się przebarwić. Moja ceramika jest grafitowa. Używam i jestem zadowolona. Polecam. Chyba firma nie ma znaczenia ale też słyszałam , że włoskie a mnie wytrzymałe. Pozdrawiam Emerytka
Kotkapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 06:14   #220
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cytat:
Napisane przez Kotkapusia Pokaż wiadomość
Witam ! Jest tak jak myślałam. Jeśli środek ma biały lub inny jasny to może się przebarwić. Moja ceramika jest grafitowa. Używam i jestem zadowolona. Polecam. Chyba firma nie ma znaczenia ale też słyszałam , że włoskie a mnie wytrzymałe. Pozdrawiam Emerytka
U mnie Moneta w pewnym momencie przebarwiła się na brzegach. Wyglądało to brzydko: jak niedomyty tłuszcz. Szorowałam to na różne sposoby i nic. Potem zaczęła się rączka luzować i wyrzuciłam w diabły.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:26   #221
netsurfer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cześć, witam wszystkich!

Od ok. pół roku jestem użytkownikiem patelni ceramicznej Lamart kupionej w Media Markt. Jakiś czas temu prawie wszystko zaczęło do niej mniej lub bardziej przywierać. Dzisiaj, po smażeniu (bez tłuszczu na patelni) steków natartych oliwą i pieprzem patelnia wyglądała tak:
https://drive.google.com/file/d/0B8I...it?usp=sharing
Na stronie www sklep podaje, że na tę patelnię udzielana jest dwuletnia gwarancja. Myślicie, ze powinienem wybrać się z moją super-patelnią do sklepu i złożyć reklamację?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!
netsurfer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 21:37   #222
Kotkapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 21
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Witam ! Ja wcześniej bym reklamowała. Już wtedy gdy zaczęło przywierać. Może Pani nie dbała o nią. Trudno powiedzieć. Ja innej firmy mam już 3 lata i jestem bardzo zadowolona. Mojej nie wolno na gorąco myć tylko poczekać aż ostygnie. Używam tylko drewnianej lub sylikonowej szpatułki do mieszania. Sprawuje się super. Pozdrawiam. Emerytka
Kotkapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:52   #223
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cytat:
Napisane przez netsurfer Pokaż wiadomość
Cześć, witam wszystkich!

Od ok. pół roku jestem użytkownikiem patelni ceramicznej Lamart kupionej w Media Markt. Jakiś czas temu prawie wszystko zaczęło do niej mniej lub bardziej przywierać. Dzisiaj, po smażeniu (bez tłuszczu na patelni) steków natartych oliwą i pieprzem patelnia wyglądała tak:
https://drive.google.com/file/d/0B8I...it?usp=sharing
Na stronie www sklep podaje, że na tę patelnię udzielana jest dwuletnia gwarancja. Myślicie, ze powinienem wybrać się z moją super-patelnią do sklepu i złożyć reklamację?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Ale ona tak wygląda po dokładnym myciu, próbie odmoczenia tej spalenizny, usunięcia jej?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 07:59   #224
netsurfer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Zdjęcie zrobione praktycznie bezpośrednio po smażeniu. Wszystko dało się zdrapać łopatką z tworzywa, a następnie zwyczajnie umyć. Co jednak z tego, jak ostatnio nawet bekon przyklejał mi się do patelni
netsurfer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 08:08   #225
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cytat:
Napisane przez netsurfer Pokaż wiadomość
Zdjęcie zrobione praktycznie bezpośrednio po smażeniu. Wszystko dało się zdrapać łopatką z tworzywa, a następnie zwyczajnie umyć. Co jednak z tego, jak ostatnio nawet bekon przyklejał mi się do patelni
No to coś rzeczywiście jest nie tak. Bekon to tłusty produkt, więc bez problemu się go powinno smażyć bez dodatkowego tłuszczu. Tylko wiesz co, zastanów się, czy przypadkiem tej patelni nie przegrzałeś - narażona na zbyt wysoką temperaturę (powyżej iluś tam stopni) traci całkowicie swoje właściwości. Ta patelnia jest lekka, czy raczej z tych cięższych?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:31   #226
netsurfer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Hmm, trudno powiedzieć, czy nie przegrzana. Odkąd była kupiona, była używana też przez kilka osób poza mną, więc nie wiem
Tak, patelnia jest ciężka, z grubym dnem.
Dzisiaj jeszcze mi się przypomniało, że w zasadzie już niedługo po zakupie dno lekko uniosło się do góry. Widać to po tłuszczu spływającym do boków dna.

Jak to mówią: "próba, nie strzelba", wybiorę się z nią do sklepu, spróbuję reklamować i zobaczę co powiedzą Dzięki za odpowiedzi!
netsurfer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:16   #227
andzia.x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

ja przed świętami kupowałam 2 patelnie ceramiczne firmy Moneta i uważam, że są super.
__________________
Zapraszam na blog kulinarny shabbyeat.pl
andzia.x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:29   #228
Agniszon
Raczkowanie
 
Avatar Agniszon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 141
Dot.: Grillowa patelnia

Odświeżam wątek, gdyż jestem ciekawa jak się sprawują Wasze patelnie po roku (lub dłużej) użytkowania ? Bardzo bym chciała mieć taką patelnię grillową, podoba mi się ta z Tefala, ale cena jest dosyć wysoka, dlatego chciałabym mieć pewność, że to będą dobrze wydane pieniądze. Tańszy, ale sprawdzony sprzęt, również wezmę pod uwagę. Nie interesują mnie jedynie patelnie żeliwne. Polecicie coś ?
Agniszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:46   #229
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: Grillowa patelnia

Ja mam z Tefala prawie od roku i super się sprawdza. Lepiej zainwestować w lepszą i mieć na dłużej.
__________________
Zapraszam na mój blog kulinarny
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 21:07   #230
Agniszon
Raczkowanie
 
Avatar Agniszon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 141
Dot.: Grillowa patelnia

Kupiłam dziś patelnię Tefala, bo trafiłam na promocję w Kaufie. Oczywiście została już przetestowana - bakłażan wyszedł pyszny Jestem zachwycona smażeniem bez tłuszczu.
Agniszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 06:33   #231
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Grillowa patelnia

Ja mam taką od 1,5 roku http://allegro.pl/wloska-tytanowa-pa...170954400.html i używam z 4-5 razy w tygodniu. Na razie nic się z nią nie dzieje a smaży się na niej super Mycie również jest bezproblemowe. Super jest to, że jest taka duża. Przy grillowaniu warzyw w plasterkach (cukinia, bakłażan) bardzo sie ta powierzchnia przydaje.

Te też mi się gdzieś tam obiły o oczy/uszy http://allegro.pl/patelnia-do-grillo...188890222.html
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 08:26   #232
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Grillowa patelnia

Uwaga uwaga w sklepie DUKA w poniedziałek 5 maja ta patelnia ŻELIWNA! http://dukapolska.com/gourmand-patel...1208d&smlid=12 ma być w promocji za 149,90

To naprawdę fajna okazja.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:21   #233
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Grillowa patelnia

Wcześniej przez ok 1,5 roku miałam patelnię z Ikei o taką http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50055085/ Była naprawdę świetna i nic się z nią nie działo. Teraz służy mojej mamie i dalej jak nowa.
A ja kupiłam Tefala z tym czerwonym kółkiem na środku i jak na razie bardzo sobie chwalę.

A w sezonie polecam grillowane szparagi polane potem dressingiem z oliwy i cytryny ... poezja
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 08:47   #234
Agniszon
Raczkowanie
 
Avatar Agniszon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 141
Dot.: Grillowa patelnia

Też mam tą z kółkiem i niby fajnie, że widać, kiedy jest rozgrzana, ale nie zrobili tego miejsca karbowanego i dość duży placyk na środku jest płaski. Ale to już mniejsza z tym
Szparagi super, ale od wielkiego święta... 9 zł za pęczek - to ja podziękuję
Agniszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 01:09   #235
gretelka
Raczkowanie
 
Avatar gretelka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 80
Dot.: Grillowa patelnia

Padło tu już takie pytanie (post z kilku lat wstecz ), jednak nie znalazłam na nie satysfakcjonującej odpowiedzi - czy wysokość tych rynienek ma jakieś znaczenie? Napaliłam się na kupno takiej patelni (na grilla elektrycznego szkoda mi miejsca w kuchni), teraz tylko pytanie na co zwracać szczególną uwagę
gretelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:05   #236
Agniszon
Raczkowanie
 
Avatar Agniszon
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 141
Dot.: Grillowa patelnia

Cytat:
Napisane przez gretelka Pokaż wiadomość
Padło tu już takie pytanie (post z kilku lat wstecz ), jednak nie znalazłam na nie satysfakcjonującej odpowiedzi - czy wysokość tych rynienek ma jakieś znaczenie? Napaliłam się na kupno takiej patelni (na grilla elektrycznego szkoda mi miejsca w kuchni), teraz tylko pytanie na co zwracać szczególną uwagę
Odpowiadając pozwolę sobie zacytować fragment tekstu:

"Trzeba też pamiętać, że tłustych mięs, czy ryb nie należy grillować na patelniach z niskimi lamelkami, czyli „ząbkami”. Takie patelnie nadadzą się do grillowania chudych mięs, drobiu i warzyw".

Źródło: http://www.smakprostoty.pl/artykuly-...elni-grillowej
Agniszon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 16:58   #237
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Grillowa patelnia

Witam, ja osobiscie nie posiadam patelni grillowej bo zastepuja mi ja inne dobre patelnie (wynik ten sam tylko brak paskow od grilla). Mimo to mam apetyt jakas zakupic ( dla paskow hihi). Z tego co wiem najlepsze patelnie grillowe to zeliwne i stalowe. Moze ktos takowa posiada? i moze swoje doswiadczenia opisac. Mnie szczegolnie interesuja 2 producenci Skeppshult albo Le Creuset. Jak jakies forum otworze o patelniach, to pada tylko nazwa Tefal a mnie Tefal nie interesuje wogole.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 13:54   #238
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
To ja dorzucę swoje spostrzeżenia z użytkowania (dopiero ok. 2 miesięcy, ale intensywnie) patelni EcoForza: jestem zachwycona, żałuję, że nie wzięłam drugiego kompletu, aby mieć zapas na przyszłość. Mięso, sosy, jajka - wszystko się na nich bardzo wygodnie smaży, z tłuszczem i bez, trzeba się bardzo postarać (rozgrzać dużo za dużo i za długo), aby coś się zaczęło przypalać. Przede wszystkim bez problemu domywają się w zmywarce, a z Monetą miałam problem i myślałam, że to wina zmywarki. Następnym razem na pewno będę brała właśnie taką ciemną (szarą) ceramikę i zwracała uwagę na to, aby patelnia była ciężka, solidna.
Doris, i jak patelnie? Nadal dobrze sprawują się? Mam okazję kupić je tylko trochę zachodu z tym i nie wiem czy serio opłaca się
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:16   #239
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ceramiczna patelnia jakiej firmy polecacie

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Doris, i jak patelnie? Nadal dobrze sprawują się? Mam okazję kupić je tylko trochę zachodu z tym i nie wiem czy serio opłaca się
Jestem z nich bardzo zadowolona. Domywają się ładnie. Jedną (użytkuję ją bardzo często) nieraz mocno przypaliłam i nawet zmywarka nie chciała jej domyć do końca, ale okazało się, że szczotką wszystko ładnie zeszło. Nie patyczkuję się z nimi, zdarza mi się na żywca używać na nich widelca, a noszą zaledwie kilka drobnych (przyjrzałam się im krytycznym okiem na potrzeby tej odpowiedzi ) śladów użytkowania. Jakby ktoś się uważnie nie przyglądał, to wyglądają jak nowe. Przede wszystkim nie przypalają im się boki w środku, jak to było z patelnią Moneta. Rączki trzymają się świetnie, nie ma żadnych luzów. Rzeczy zawierające w sobie tłuszcz smażę bez dodatku. Natomiast sadzone jajko, czy coś w tym rodzaju to wiadomo, że kroplę / dwie dać trzeba (bo jednak z czasem materiał traci swoje właściwości, na nówce dało się zrobić jajko bez niczego).

Natomiast do naleśników bardzo polecam patelnię z Lidla (Ernesto?) - poniżej 50 zł. Niby nie można myć w zmywarce, ale...

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-10-16 o 20:37
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 16:30   #240
mozaika_35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jaką patelnię kupić?

taa jasne Doris1981!!!!! a myslisz, że taka patelnia z tesco bedzie ci dlugo sluzyla? Tak wogóle to te patelnie dziela sie na dwie kategorie jak ktos <wycięty link>. Koleś władował sie nieziemsko

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2014-10-17 o 17:54
mozaika_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 23:59:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.