Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-25, 13:34   #4171
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Ja tez nie rozumiem problemu. Jeśli komuś sie taka formuła nie podoba niech nie bierze udziału. Ja np. nie biorę. Wole w inny sposób pomagać. I akurat nie chodzi mi o mozliwosc spotkania z rodzina ale o cała otoczkę SzP, medialna rownież, o te kwiatki które tu wypisujecie czasem.

Natomiast osoby ktore nabierają sie na tablety, j'adore itd. zawsze były są i bedą. Po prostu niektorzy ludzie sa głupi albo naiwni skrajnie. I w takich wypadkach fajnie by było jakby jeszcze do nich sie odezwała ta rodzina z pretensja ze kolor tabletu zły a perfumy w za małej ilości.

Jednak to, ze ktos nie ma ochoty sie spotkać z darczyńcami czy pozować do zdjeć rozumiem. Moim zdaniem byłoby dobrze, żeby np. zadzwonili i podziękowali. Ale takie inspekcje darczyńców to co inngo. Od tego powinna byc porządna weryfikacja przez organizacje i tyle.
Bo postawa nie chcą mi sto razy dziękować i pozować to mi sie kojarzy z tym niedawnym listem wolontariusza pełnym bólu tyłka o to, ze nie mogli zobaczyć pełnej reakcji radości rodziny

jak to ktos pisał pomoc nie jest po to żeby pomagający mógł od niej dostać orgazmu.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 15:46   #4172
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Przeglądam profile wolontariuszy z SZP z mojego rejonu i co tam widzę w rubryce 'praca'? Szlachta nie pracuje. morzna? morzna
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 15:56   #4173
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Wolontariuszy? Piękne!
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 16:09   #4174
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Przeglądam profile wolontariuszy z SZP z mojego rejonu i co tam widzę w rubryce 'praca'? Szlachta nie pracuje. morzna? morzna
Cóż. To wiele tłumaczy.

Czy jest możliwe, że szlachta zgłasza do SZP szlachtę? Jedna szlachta pisze łzawą historyjkę o drugiej, a w następnym roku zmiana? Niezły patent w sumie.
Szkoda tylko, że na takich przekrętach cierpią ci najbardziej potrzebujący i bezradni, bo takich kandydatów na beneficjentów była zdecydowana mniejszość, w tym ktoś, komu pomogły wspólnie Wizażanki.

Sama nie wiem. Podobno lepiej pomóc dziesięciu oszustom niż pozostawić jednego prawdziwie potrzebującego bez pomocy. Nie pamiętam, kto to powiedział. Ale wytłumaczcie mi: skoro w akcji SZP gołym okiem widać niedociągnięcia, przekręty i cenzurę to dlaczego, na bogów, ta właśnie akcja cieszy się takim medialnym poparciem?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 17:14   #4175
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Mnie dzisiaj zatkała reklama SZP zachęcająca do wysyłania sms.
Do teraz nie wierzę: 6,15 (bodajże) za sms, powaznie ??
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 17:18   #4176
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Żałujesz innym? Żałujesz? Pffff. Powinnaś 100 wysłać, jak cię stać na telefon!
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 17:29   #4177
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Cóż. To wiele tłumaczy.

Czy jest możliwe, że szlachta zgłasza do SZP szlachtę? Jedna szlachta pisze łzawą historyjkę o drugiej, a w następnym roku zmiana? Niezły patent w sumie.
Szkoda tylko, że na takich przekrętach cierpią ci najbardziej potrzebujący i bezradni, bo takich kandydatów na beneficjentów była zdecydowana mniejszość, w tym ktoś, komu pomogły wspólnie Wizażanki.

Sama nie wiem. Podobno lepiej pomóc dziesięciu oszustom niż pozostawić jednego prawdziwie potrzebującego bez pomocy. Nie pamiętam, kto to powiedział. Ale wytłumaczcie mi: skoro w akcji SZP gołym okiem widać niedociągnięcia, przekręty i cenzurę to dlaczego, na bogów, ta właśnie akcja cieszy się takim medialnym poparciem?
Bo nikt się w to nie zagłębia? Jest akcja? Jest, dołączamy.
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-25, 19:05   #4178
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ale zastanawiam się- dlaczego akurat Szlachetna Paczka cieszy się takim medialno-celebrycko-politycznym poparciem. Nie mam pojęcia, czy ci wszyscy celebryci/politycy/gadające głowy wiedzą o tych kwiatkach, które my tu opisujemy. Chyba nie, skoro krytyczne komentarze są tak błyskawicznie usuwane a krytykanci banowani.
Ruda, w Twoim pytaniu już się zawiera odpowiedź, skoro usuwają krytyczne komentarze to chyba jasne, że wiedzą, że o niedociągnięciach tej akcji

Cytat:
Napisane przez winter76 Pokaż wiadomość
Bo nikt się w to nie zagłębia? Jest akcja? Jest, dołączamy.
Aż się prosi, by zacytować "klasyka":
Cytat:
- Powiedz mi po co jest ten miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.


Miś wiecznie żywy i aktualny....

SzP jest odpowiedzią na "żywotne potrzeby całego społeczeństwa" Pomoc potrzebującym jest pozornym celem tej akcji, tu chodzi o coś więcej, stąd ten cały, bardzo dobrze zresztą zorganizowany, PR. O co, a przede wszystkim, komu o to chodzi, mogę się jedynie domyślać...
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 19:39   #4179
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Żałujesz innym? Żałujesz? Pffff. Powinnaś 100 wysłać, jak cię stać na telefon!
wiesz co jest najlepsze, że nie podaje się ile wynosi prowizja dla operatora telefonii.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 21:28   #4180
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Krutynianka Pokaż wiadomość
Ruda, w Twoim pytaniu już się zawiera odpowiedź, skoro usuwają krytyczne komentarze to chyba jasne, że wiedzą, że o niedociągnięciach tej akcji



Aż się prosi, by zacytować "klasyka":




Miś wiecznie żywy i aktualny....

SzP jest odpowiedzią na "żywotne potrzeby całego społeczeństwa" Pomoc potrzebującym jest pozornym celem tej akcji, tu chodzi o coś więcej, stąd ten cały, bardzo dobrze zresztą zorganizowany, PR. O co, a przede wszystkim, komu o to chodzi, mogę się jedynie domyślać...
Fakt, zapomniałam, że większość polYtyków i (pożal się Boże) rodzimych celebrytów żyje w oderwaniu od życia. Cytat z "MIsia" idealnie dobrany.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 00:51   #4181
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-26, 01:57   #4182
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Dzizas jak widze szlachta nie pracuje to mnie strzyka, nie, to patola nie pracuje...

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 11:12   #4183
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Kuraiko Pokaż wiadomość
Po otrzymaniu paczki okazuje się, że jedno z nastoletnich dzieci bardzo się ucieszyło z artykułów papierniczych, gdyż maluje. Artykuły te były kupowane pod kątem młodszych dzieci czyli nic profesjonalnego, takie normalne do szkoły, a gdyby wolontariusz otrzymał/podał taką informację, to darczyńcy na pewno zakupiliby lepsze, bardziej profesjonalne materiały. Z doświadczenia wiem, że dobry papier czy farby kosztują swoje i dla tej osoby być może mogłaby być właśnie ta "wędka", coś co pozwoliłoby lepiej rozwinąć umiejętności.
Nawet zastanawiałam się czy nie zasponsorować dziewczynie czegoś poza paczką, ale z tego co tu piszecie to bezpośredni kontakt jest wręcz utrudniany i niemile widziany :/
Możesz spróbować się skontaktować z wolontariuszem, jeśli jest choć trochę mądry, to umożliwi Ci taki prezent.
Z czasów, kiedy sprawdzałam opisy, naprawdę niewiele było rodzin, w których rzeczywiście wolontariusz umiał dostrzec, że jest zdolne dziecko i opisywał to. Zupełnie inaczej odbiera się opis o miłych rumianych i grzecznych dzieciach, które chcą Monster High, a inaczej blok i przybory do malowania, czy odzież sportową na zawody. I to strzał w kolano; mnie osobiście bardzo ruszają takie dzieciaki i młodzież - zmobilizowałoby mnie to do pomocy.

Ostatnio w krakowskim MOPS-ie była akcja, którą dobrze oceniam - można było ufundować zdolnemu dziecku zajęcia rozwijające jego talent. Od muzycznych, po sportowe i taneczne.

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Ogladacie koledowanie w palacu prezydenckim na chwale i slawe szlachetnej paczki? I Gosia Kożuchowska rozkwilajaca sie nad akcja. Jedno trzeba przyznac, pr maja świetny.
Teściowie włączyli - te same odczucia. Niestety mam wrażenie, że w kręgach kościelnych wypada dobrze mówić o SzP i Caritasie - a pani Kożuchowska może znać tylko otoczkę dobroczynności, a nie problemy i nadużycia.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kupowanie nastolatce paletki Urban Decay uważam za przesadę i zastanawiam się, ilu rodziców kupi nastolatce górno półkową kolorówkę. Nawet jeśli rodzina zamożna, przy założeniu, że wraz z pieniędzmi posiada też odrobinę rozsądku to nie zainwestuje kilku stówek w kosmetyk dla nastoletniej córki. No i czy serio nastolatka MUSI już używać cieni do powiek? Serio? A gdzie ona pójdzie wypacykowana tymi cieniami?
Ja chyba wywodzę się z patologicznej okolicy, ale u mnie już w podstawówce, w 4 klasie koleżanki z klasy szpanowały kolorowymi kosmetykami - i to miały bardzo pokażne kolekcje. Jako, że w tamtych czasach nikt o Urban Decay nie słyszał, szczytem marzeń była kolorówka Bourjois (o Sephorze w PL nikt jeszcze nie słyszał). Tak więc jestem w stanie uwierzyć, że nastolatki marzą o kosmetykach kolorowych, bo jest taka presja w grupie. W przypadku licealistek to inna bajka, są różne wyjścia, imprezy.
Natomiast co do takiego prezentu - wszystko zależy od samej małolaty. Inaczej oceniam osobę z biednej rodziny, która ma świetne wyniki w nauce lub osiąga sukcesu w swojej dziedzinie i taki prezent za osiągnięcia nie byłby wg mnie demoralizujący. Ale SzP to nie motywator odnośnie wyników w nauce. Inna sprawa, że koleżanki mogłyby być wredne i snułyby teorie, że to od sponsora.

Paczkowy apdejt ode mnie. Bliska koleżanka pracuje w popularnym sklepie obuwniczym pod znakiem niskich cen. Jak słyszy słowo paczka, to dostaje białej gorączki - głównie dlatego, że wolontariusze podają złe wymiary - po finale akcji jest bardzo dużo zwrotów, bo stopa źle wymierzona (mniej więcej podobne zjawisko, co wolontariusz od p. Edwardy). Opowiadała też, że często darczyńcy kupują bony z zastrzeżeniem, że kwota może być przeznaczona tylko i wyłącznie na zakup obuwia; bon nie może zostać zamieniony na pieniądze. Zdarzyło się, że paczkowa rodzina była tym mocno oburzona i koniecznie nalegała na wymianę na gotówkę.

Dostaliśmy również jedną z relacji.
Cytat:
Pan Y był ogromnie zaskoczony i wzruszony, że przyjechały jakieś paczki, właśnie dla nich, że są ludzie, którzy potrafią coś dać od siebie za darmo a tak naprawdę garstka jest tak wyjątkowych ludzi. Zarówno pani X, jak i dzieci cieszyły się ogromnie.
Pan Y też uśmiechnięty, gdyż przez jakiś czas nie będzie się musiał martwić o byt swojej rodziny i pożyją sobie w godnych warunkach.
Z tego ostatniego najbardziej lał mój TŻ - że wynika z tego, że przecież po otrzymaniu SzP jest tak świetnie, że nie trzeba już nic robić w kierunku poprawy warunków życia takiej rodziny.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2014-12-31 o 11:14
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 21:04   #4184
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Ja chyba wywodzę się z patologicznej okolicy, ale u mnie już w podstawówce, w 4 klasie koleżanki z klasy szpanowały kolorowymi kosmetykami - i to miały bardzo pokażne kolekcje. Jako, że w tamtych czasach nikt o Urban Decay nie słyszał, szczytem marzeń była kolorówka Bourjois (o Sephorze w PL nikt jeszcze nie słyszał). Tak więc jestem w stanie uwierzyć, że nastolatki marzą o kosmetykach kolorowych, bo jest taka presja w grupie. W przypadku licealistek to inna bajka, są różne wyjścia, imprezy.
Natomiast co do takiego prezentu - wszystko zależy od samej małolaty. Inaczej oceniam osobę z biednej rodziny, która ma świetne wyniki w nauce lub osiąga sukcesu w swojej dziedzinie i taki prezent za osiągnięcia nie byłby wg mnie demoralizujący. Ale SzP to nie motywator odnośnie wyników w nauce. Inna sprawa, że koleżanki mogłyby być wredne i snułyby teorie, że to od sponsora.
Czwarta klasa podstawówki i kolekcje kosmetyków? Udało Ci się mnie zaskoczyć. Kurczę, ja jeszcze lalki niańczyłam w czwartej klasie XDDD
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 19:37   #4185
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Czwarta klasa podstawówki i kolekcje kosmetyków? Udało Ci się mnie zaskoczyć.
Przyznaję, też jestem w szoku. W gimnazjum (już od pierwszej klasy) dziewczyny się malowały, ale w podstawówce to raczej "na dyskotekę" (szkolną) i na pewno nikt się nie obnosił z kosmetykami.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 09:31   #4186
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Dość świeży komć z fb paczuszki:

Tak, sukces... szczególnie dla Rodziny która dostała 6 puszek groszku, 5 litrów oleju, 15 kg w sumie kaszy i ryżu. bombonierkę i po 10 kg mąki i cukru... Za☠☠☠ste święta. No tak, dostali jeszcze zabawki dla dzieci. No szczyt marzeń i szczyt wyobraźni darczyńcy. I każdy kilogram czegoś tam, ozdobiony wstążeczką....Wstyd mi za to... I mają się cieszyć. I odpowiedzieć "czym jest dla nich szlachetna paczka? " Powiem za nich, bo Oni się nie przyznają... ŻENADA!!! Bo to co dostali, owszem, przyda się, ale świąt nie zrobią, a zabawki.... cóż, wiele do życzenia zostawiają niekompletne puzzle i klocki.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

OMG ta pani od tego komentarza też ma takie cudowności na profilu xD Cała szlachecka rozmowa Ale nie będę wklejała mogę wysłać komuś na pw, w znajomych ma chyba samych podopiecznych mopsu i wszyscy się pięknie wspierają

Jak skopiować pojedynczy post z fejsa czyjegoś? Żeby można było wysłać link do konkretnego?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 09:49   #4187
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

dawaj na priv
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 09:51   #4188
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Grumpy Cat Widziałam...
Z dziś równie ciekawy komentarz o darczyńcy, który nie wywiązał się ze wszystkich darów (hm, ciekawe, czy była to pani z Wilanowa ) : https://www.facebook.com/szlachetna....52872852783614

Link możesz odnaleźć klikając w datę i godzinę umieszczenia posta.

mijanou, CzasKomety Niestety, malowanie się jeszcze nie było tak ekstremalne, były i inne rzeczy. Wystarczy, żeby w klasie było kilkoro dzieci z patologii, które nadawały ton, nawet bogatszym dzieciakom (inna sprawa, że status materialny nie jest równoznaczny z przekazaniem dziecku odpowiednich wartości). Jestem w stanie uwierzyć, że dla małolat kolorówka i perfumy to coś, bez czego nie przeżyją. Ale nie uważam tego za mądre.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 09:55   #4189
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

I jeszcze ma link do artykułu o pączkach za 50gr i podpis "Ciekawy przegląd Osobiście wolę pączki od Ratyńskiego, po 1,80 i niekoniecznie w Tłusty Czwartek"

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Link możesz odnaleźć klikając w datę i godzinę umieszczenia posta.
Dzięki
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 11:26   #4190
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
mijanou, CzasKomety Niestety, malowanie się jeszcze nie było tak ekstremalne, były i inne rzeczy. Wystarczy, żeby w klasie było kilkoro dzieci z patologii, które nadawały ton, nawet bogatszym dzieciakom (inna sprawa, że status materialny nie jest równoznaczny z przekazaniem dziecku odpowiednich wartości). Jestem w stanie uwierzyć, że dla małolat kolorówka i perfumy to coś, bez czego nie przeżyją. Ale nie uważam tego za mądre.
Gwoli wyjaśnienia: nie widzę nic złego w tym, że nastolatki się malują, ale nie tego problem dotyczy.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 11:40   #4191
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Grampy kat, ja też bym prosiła o pw
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 12:04   #4192
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Dość świeży komć z fb paczuszki:

Tak, sukces... szczególnie dla Rodziny która dostała 6 puszek groszku, 5 litrów oleju, 15 kg w sumie kaszy i ryżu. bombonierkę i po 10 kg mąki i cukru... Za☠☠☠ste święta. No tak, dostali jeszcze zabawki dla dzieci. No szczyt marzeń i szczyt wyobraźni darczyńcy. I każdy kilogram czegoś tam, ozdobiony wstążeczką....Wstyd mi za to... I mają się cieszyć. I odpowiedzieć "czym jest dla nich szlachetna paczka? " Powiem za nich, bo Oni się nie przyznają... ŻENADA!!! Bo to co dostali, owszem, przyda się, ale świąt nie zrobią, a zabawki.... cóż, wiele do życzenia zostawiają niekompletne puzzle i klocki.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

OMG ta pani od tego komentarza też ma takie cudowności na profilu xD Cała szlachecka rozmowa Ale nie będę wklejała mogę wysłać komuś na pw, w znajomych ma chyba samych podopiecznych mopsu i wszyscy się pięknie wspierają

Jak skopiować pojedynczy post z fejsa czyjegoś? Żeby można było wysłać link do konkretnego?

Poproszę priv



Hm nie wiem czy dobrze rozumiem, pani z dostała materiały w paczce i zamierza uprawiać spżedaż tego co z nich uszyje, a ktoś na nią doniósł?
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.

Edytowane przez exist_
Czas edycji: 2015-01-02 o 12:19
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 12:26   #4193
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Hm nie wiem czy dobrze rozumiem, pani z dostała materiały w paczce i zamierza uprawiać spżedaż tego co z nich uszyje, a ktoś na nią doniósł?
Z tego, co zrozumiałam, to nie w ramach SzP; dostała materiały od kogoś, kto miał tkaniny.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 13:09   #4194
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Ja też nie do końca zrozumiałam
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 13:21   #4195
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Dość świeży komć z fb paczuszki:

Tak, sukces... szczególnie dla Rodziny która dostała 6 puszek groszku, 5 litrów oleju, 15 kg w sumie kaszy i ryżu. bombonierkę i po 10 kg mąki i cukru... Za☠☠☠ste święta. No tak, dostali jeszcze zabawki dla dzieci. No szczyt marzeń i szczyt wyobraźni darczyńcy. I każdy kilogram czegoś tam, ozdobiony wstążeczką....Wstyd mi za to... I mają się cieszyć. I odpowiedzieć "czym jest dla nich szlachetna paczka? " Powiem za nich, bo Oni się nie przyznają... ŻENADA!!! Bo to co dostali, owszem, przyda się, ale świąt nie zrobią, a zabawki.... cóż, wiele do życzenia zostawiają niekompletne puzzle i klocki.
Jeżeli darczyńca zrobił paczkę "po taniości" kupując produkty w Biedronce, to na wymienione artykuły żywnościowe wydał ok. 130-140zł. Tyle tej rodzinie w budżecie domowym zostanie. I to nie tylko w święta, ale i podczas kolejnych miesięcy. To jest żenujące?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 13:46   #4196
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jeżeli darczyńca zrobił paczkę "po taniości" kupując produkty w Biedronce, to na wymienione artykuły żywnościowe wydał ok. 130-140zł. Tyle tej rodzinie w budżecie domowym zostanie. I to nie tylko w święta, ale i podczas kolejnych miesięcy. To jest żenujące?
Dla mnie trochę tak.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 19:07   #4197
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Dla mnie trochę tak.
No tak, lepiej w sumie nic nie dostać.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 19:48   #4198
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Dla mnie trochę tak.
No dla mnie też.

Jak wiecie, jestem przeciwniczką spełniania czyichś fanaberii i całego owczego pędu akcji SZP. Ale jeśli już ktoś pragnął ofiarować żywność na święta to jednak mógł trochę pomyśleć i kupić coś lepszego, na przykład to samo, co dla siebie. Ja kupiłam to samo, co dla siebie dla starszej pani z góry, tylko mniej.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 20:12   #4199
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

no to ode mnie dostali by mąkę, olej, kapustę i suszone grzyby oraz trochę grochu.
kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, kotlety z kapustą i grzybami ... itp
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 20:33   #4200
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No dla mnie też.

Jak wiecie, jestem przeciwniczką spełniania czyichś fanaberii i całego owczego pędu akcji SZP. Ale jeśli już ktoś pragnął ofiarować żywność na święta to jednak mógł trochę pomyśleć i kupić coś lepszego, na przykład to samo, co dla siebie. Ja kupiłam to samo, co dla siebie dla starszej pani z góry, tylko mniej.
Chyba, ze darczyńca sam zakupy w Biedronie robił


Z jednej strony i owszem: miło dać komuś coś ekstra. Z drugiej- lepiej dostać mąkę by móc uiec chleb czy ciasto, niz nic.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 12:33:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.