Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 11:27   #1
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49

Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!


Witam was serdecznie. To moje pierwsze pytanie do was na tym forum. Liczę na pomoc. Otóż jestem w upragnionej ciąży, ale pełna obaw ponieważ moja prolaktyna wynosi 85,55 a norma u kobiet nie będących w ciąży to 25. Wiem, że w ciąży się podnosi, ale nie wiem do ilu. Ginekolog twierdzi, że jest za wysoka, ale nie wpłynie to na rozwój ciąży. I tu pytanie do was, czy aby na pewno mojej ciąży nic nie grozi? W internecie przeczytałam, że może grozić mi poronienie. Dodam, że nie wiem ile wynosiła moja prolaktyna przed zajściem w ciąży, ponieważ nie badałam. Pomóżcie mi proszę, bo bardzo się niepokoję.
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 11:39   #2
asiaczek82
Rozeznanie
 
Avatar asiaczek82
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 952
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Prolaktyna w ciazy sie podnosi ... raz bardziej raz mniej ... owszem jej zaq wysoki poziom prowadzi do poronień ale jesli kosultowacś wynik z ginekologiem i on stwierdził ze nic Tobie i dziecku nie grozi tzn. ze szystko będzie ok . Pamietaj ze prolaktyna podnosi sie również ze stresu więc spokojnie! Czemu miałaś zrezoną wogóle prolaktyne ... przecież to nie jest obowiazkowe badanie w ciązy ?
__________________
Twardym trzeba być, a nie miętkim jak budyń


asiaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 11:56   #3
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Dziękuję za odpowiedź. Prolaktynę zrobiłam zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży, ponieważ zaczęłam się niepokoić, że długo nie zachodzę. O tym,że jestem w ciąży dowiedziałam się tydzień temu, a prolaktynę zrobiłam dwa tygodnie temu i za pierwszym razem wyszła 100,7 a wczoraj 85,55. Jak poszłam z tym pierwszym wynikiem i powiedziałam ginowi, że zrobiłam test i jest pozytywny to On nie wierzył, że z tak wysoką prolaktyną jestem w ciąży. Ja mu tłumaczyłam, że robiłam tą prolaktynę nie wiedząc ,że jest ciąża i że chyba może być wysoka! On mnie nastraszył, że nie powinna być aż tak wysoka. Kazał mi zrobić beta na potwierdzenie ciąży, bo na usg jeszcze nic nie widać. Badanie potwierdziło ciąże i przy okazji powtórzyłam prolaktynę, która spadła do 85,55 właśnie. Wczoraj już mnie uspokoił, że ciąży nic nie grozi, ale przed wczoraj mówił co innego. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.. Bardzo się denerwuję, co na pewno nie służy dziecku. Czy na pewno nić nie grozi dzidzi?
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:02   #4
asiaczek82
Rozeznanie
 
Avatar asiaczek82
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 952
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Możlwie że miałaś tak zawny nagły skok ... takc zasami sie dzieje od owulacji prolatyna rośnie następnei spada ... jesli by rosła w góre to wtedy mogła bys sie martwić ... ponieważ Twoja spada to oznacza ze wszysko jest ok.

pozatym żeby mówić o zagrożeniu dla ciązy nalezało by zbadac prokatynę nadczo i po obciązniu ... dopiero wtedy moża określić ze jest tak zwna hiperprolaktemia i wtedy jest zagrożenie dla ciązy ale u Ciebie juz takiego badania sie nie wykono ponewaz jestes już wciązy
__________________
Twardym trzeba być, a nie miętkim jak budyń


asiaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:11   #5
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Bardzo Ci dziękuję. Potrzeba mi teraz takiego uspokojenia, ponieważ to co ja przeszłam przedwczoraj z tym pierwszym wynikiem u gina, jak mnie wystraszył to tylko ja wiem. Wczoraj po powtórzonych wynikach już inaczej gadał. Muszę być pełna dobrych myśli. Mam nadzieją, że On wie co robi, bo czytałam też, ze niektóre dziewczyny które mają wysoko prolaktynę w ciąży przyjmują progesteron, bo wysoka prolaktyna hamuje jego wydzielanie, a on jest bardzo potrzebny w pierwszym trymestrze. Ale On nic o tym nie wspomniał. Kazał przyjść za trzy tygodnie i wtedy zobaczę naszą fasolkę.
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:21   #6
asiaczek82
Rozeznanie
 
Avatar asiaczek82
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 952
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Ja niesety o praktynie i chorbach z tym związanych wiem dosć duzo ... moje trzy ciąze własnie sie zakończyły przez za wysoką prokatynę i niedobór progesteronu ....

Nie denerwój się wszyko bedzie dobrze!
__________________
Twardym trzeba być, a nie miętkim jak budyń


asiaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:37   #7
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Bardzo mi przykro. A czy nie sądzisz, że lekarz powinien mi zlecić zbadanie progesteronu? A może sama sobie to zrobię. Chyba zmienię lekarza. To moja pierwsza i upragniona ciąża i zrobię wszystko, żeby było dobrze!... Bardzo Ci współczuję z powodu Twoich problemów. U mnie to wyszło zupełnie przypadkowo, chyba lepiej byłoby, gdybym nie wiedziała, że ta cholerna prolaktyna jest za wysoka. A tak niepotrzebnie się denerwuję.
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 13:23   #8
asiaczek82
Rozeznanie
 
Avatar asiaczek82
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 952
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Mysle że porogesteron to jest dobry pomysł zeby go zbadac nei zaszkodzi ... koszt nie wielki a będziesz spokojniejsza...

Głowa do góry będzie dobrze ... a dobry lekarz do którrego ma sie zufanie topodstawa!
Buziaki !!
__________________
Twardym trzeba być, a nie miętkim jak budyń


asiaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 21:43   #9
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Dziękuję raz jeszcze za pomoc. A jeśli mogę wiedzieć jak wysoka u Ciebie była prolaktyna i w którym tygodniu następowały poronienia? Dzisiaj rozmawiałam z kuzynką i mówiła mi, że Jej koleżanka ma podobny problem i kilka poronień za sobą! Teraz znowu jest w ciąży i bierze leki na zbicie prolaktyny od początku....Straszne to wszystko.... Wyobrażam sobie jak musi Ci być ciężko, ale nie trać nadziei.
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 07:32   #10
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Prolaktyna w ciąży rośnie juz od pierwszych tygodni ciąży, w por. dowartości u nieciężarnych- 10-20 razy. Niestety nie znam dynamiki jej przyrostu w poszczególnych trymestrach. Po co ginekolog kazał Ci ją oznaczać?

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

aha, juz wiem jak to bylo. jestes najlepszym przykladem tego, ze badania sie robi po to aby odpowiedziec sobie na konkjretne pytanie. Moim zdaniem nie da sie jednoznacznie w tym momencie ziterpretowac tych wynikow.zrob bete z krwi i po prostu ciesz sie ciaza bez zadnej wizji poronienia, bo to jest martwienie sie na zapas.
powodzenia.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2010-09-18 o 07:37
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 08:28   #11
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Dziękuję. Tak właśnie robimy, cieszymy się z mężem bardzo. Musi być dobrze!
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 16:05   #12
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

pola.gorecka- na twoim miejscu poszłabym do ginekologa-endokrynologa - jak najszybciej. Sama miałam problemy z prolaktyną i juz po jej wyleczeniu musiałam "uzupełnić" progesteron. Moze wynik u Ciebie jest w normie, ale to tylko może powiedzieć specjalista, a ginekolog-położnik nim nie jest. Pozatym będziesz spokojniejsza.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 12:05   #13
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Pola- ja też z "wysoko prolaktynowych", ja zanim zaszłam w ciążę brałąm bromergon/bromocorn, po zajściu w ciążę odstawiłam,ale za to uzupełniałam progesteron luteiną dopochwową lub doustnie duphastonem.Ja osobiście skonsultowałabym to z innym lekarzem,tak dla świętego spokoju...niski progesteron niestety może byc powodem nie utrzymania ciąży.Trzymam na pewno będzie dobrze
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 18:01   #14
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Dziękuję wam bardzo kochane. W środę idę do lekarza, ale jestem pełna dobrych myśli, że wszystko będzie dobrze.
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 10:49   #15
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Ja również jestem prolaktynowiecw zajściu w ciążę wspomógł mnie sławetny bromergon. Do 16 tc brałam 0,5 tabletki dalej(pomimo przeciwwskazań w ciąży) i powtarzałam wynik raz na 3 tygodnie. Dzidziuś jest zdrowy i wszystko przebiega jak dotąd w miarę dobrze (29tc). Warto, żeby wypowiedział się endokrynolog. Moja prolaktyna wynosiła w 7 tc 24 ng/ml, w a w 12tc 38,56 ng/ml
norma według pierwszego laboratorium dla I trymestru 8,88-190,40 ng,ml,
a według drugiego laboratorium dla I trymestru 2,8-147,3 ng/ml
także wychodziło by na to, że mieścisz się. Ale polecam endokrynologa, jeśli jesteś zaniepokojona. W sumie ciężko powiedzieć bo nie wiemy czy przed ciążą miałaś jakieś skoki prolaktyny, jakieś problemy. Warto, żebyś sprawdziła sobie też poziom progesteronu.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”

Edytowane przez EdziaO
Czas edycji: 2010-09-25 o 10:55
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 12:31   #16
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Pola Gorecka i co tam u Ciebie??
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 12:18   #17
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Witam kochane. U mnie wszystko przebiega prawidłowo i oby tak dalej. Za namową mojego lekarza przestałam się przejmować tą nieszczęsną prolaktyną. Lekarz twierdzi, że jeżeli nie mam żadnych plamień, co mogłoby sygnalizować np. braki progesteronu, to nie ma się czym niepokoić! I ja mu wierzę! Nasza dzidzia ma 1,6cm i 6 tygodni. Moim problemem są teraz nudności i brak apetytu na cokolwiek innego niż słodycze. Pozdrawiam was bardzo!
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 11:34   #18
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Pola no to super tak trzymaj z nastawieniem,oby mdłości zniknęły i coś przeczuwam,ze będzie chłopiec...
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 09:22   #19
pola.gorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 49
Dot.: Wysoka prolaktyna we wczesnej ciąży! Pomóżcie!

Kochana dziękuję Ci bardzo, ale mnie się baardzo marzy DZIEWCZYNKA. Pozdrowionka.
pola.gorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.