aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-09, 15:19   #601
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: aparaty cyfrowe

ja wybrałam canon a 560
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 16:48   #602
Izka000
Wtajemniczenie
 
Avatar Izka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: śląsk i Opole
Wiadomości: 2 792
GG do Izka000
Dot.: aparaty cyfrowe

Ja mam zamiar kupic moja pierwsza cyfrówkę, i zastanawiam sie nad dwoma apartami Panasoniciem Lz7 i Kodakiem M753. Ale nie wiem ktory jest lepszy i bardzej wart polecenia bo sie nie bardzo znam. byłam bym wdzieczna za pomoc
__________________
'a jeśli herbatę będziesz pił..to daj mi łyk..
gdzieś znajdę ciepły kąt..ogrzeję dłonie i zaraz
pójdę stąd'




F.
Inzaghi & M.Owen

Milan Forever

Izka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 17:14   #603
annamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 36
Dot.: aparaty cyfrowe

Cześć.

Ja mam Canon G7 . Ma 10megapixli. A zdjecia robi boskie ... Dobra rozdzielczosc i czego chciec wiecej ?!

http://www.garnek.pl/ona89on88

Zapraszam na moja stronke i tam sa zdjecia robione moim aparatem ... Zdjec jest 102 wiec mozna troszke poogladac.Zachody słońca są najpieknniejsze.
annamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 09:35   #604
olinkaaa
Zadomowienie
 
Avatar olinkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 551
Dot.: aparaty cyfrowe

czy któraś z Was ma może aparat Fujifilm S 5800? albo podobny model? Bo mam możliwość kupienia go w promocyjnej cenie, ma 50-krotny zoom, 8 mgpikseli i naprawdę mam na niego ochotę Chciałabym jednak poznać Wasz opinie...
__________________



"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
G.G. Marquez


olinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 10:42   #605
nataska_92
Raczkowanie
 
Avatar nataska_92
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Stettin
Wiadomości: 229
GG do nataska_92
Dot.: aparaty cyfrowe

Ja posiadam S5700 już wcześniej pisałam.
Polecam, ma stabilizator więc nie muszę chodzić ze statywem W ogóle kocham ten aparat..ale już poluję na lepszy..teraz wyszedł..
__________________
nataska_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 16:37   #606
sandre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 441
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez olinkaaa Pokaż wiadomość
czy któraś z Was ma może aparat Fujifilm S 5800? albo podobny model? Bo mam możliwość kupienia go w promocyjnej cenie, ma 50-krotny zoom, 8 mgpikseli i naprawdę mam na niego ochotę Chciałabym jednak poznać Wasz opinie...
no to muszę Cię zmartwić z tym zoomem .....nigdy nie sugeruj się podanym zoomem ogólnym. Zawsze zwracaj uwagę na zoom optyczny, cyfrowy to pic na wodę. Ważny jest TYLKO optyczny. Przy użyciu cyfrowego jakość zdjęcia pada na twarz.

Ja miałam wcześniej s7000 i byłam naprawdę zadowolona.
__________________



sandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 17:04   #607
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez olinkaaa Pokaż wiadomość
...ma 50-krotny zoom, 8 mgpikseli i ... Chciałabym jednak poznać Wasz opinie...
Zoom tylko/aż 10 krotny. Ogniskowa 38-380...
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 11:17   #608
olinkaaa
Zadomowienie
 
Avatar olinkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 551
Dot.: aparaty cyfrowe

nataska_92 a czy Ty też masz na filmikach, które są robione w słabo oświetlonym pomieszczeniu, taki śnieg? Bo gdy ja nagrywam filmik np w pokoju wieczorem przy sztucznym świetle to robi mi się na nich kasza i po zgraniu na komputer jest to samo. Jednak świeżym powietrzu jest już ok i nie wiem od czego to zależy, po do kręcenia filmów nie ma zbyt dużo opcji. Tak samo jest przy robieniu zdjęć, tzn na wyświetlaczu jest śnieg, jednak zdjęcie wychodzi już super. I to wszystko gdy jest słabe oświetlenie. Kombinowałam już z różnymi opcjami i nadal jest tak samo

sandre wiem, że zoom cyfrowy jest kiepskiej jakości, ale czasem może się przydać

D50 dla mnie 10krotyny zoom optyczny to dużo bo wcześniej miałam tylko 4 krotny i tylko 3,2 megapikseli, więc jest różnica
__________________



"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
G.G. Marquez


olinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:27   #609
nataska_92
Raczkowanie
 
Avatar nataska_92
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Stettin
Wiadomości: 229
GG do nataska_92
Dot.: aparaty cyfrowe

Myślę, że dlatego, ponieważ filmu nie nagrywa się z lampą błyskową, a jeżeli nagrywam wieczorem to filmik wychodzi mi taki nawet ..pomarańczowy. Tobie też?.Przy robieniu zdjęć wieczorem- bez lampy -również wychodzą z taką.."kaszą". Pozdrawiam
__________________
nataska_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:31   #610
olinkaaa
Zadomowienie
 
Avatar olinkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 551
Dot.: aparaty cyfrowe

mam dokładnie tak samo Szkoda, bo na gorszym aparacie (canon 510) czegoś takiego nie było.
__________________



"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"
G.G. Marquez


olinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 13:11   #611
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez malutkaMM Pokaż wiadomość
Chise w porównaniu tych dwóch aparatów, Olumpus jest bezkonkurencyjnie lepszy. Chociażby dlatego, że ma większą liczbę pikseli - 7.1 (Nikon 5 megapikseli) Im więcej pikseli ma aparat, tym lepsze wychodzą zdjęcia. 5 mega mają aparaty starszej generacji, z przed 3 lub więcej lat. Po za tym Nikony mają nieciekawe i dość złożone Menu, w którym trudno czasem się połapać.
Bzdura Im więcej pikseli naładują do takiego aparaciku, tym bardziej ziarniste zdjęcia wychodzą.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-25, 21:26   #612
sandre
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 441
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Bzdura Im więcej pikseli naładują do takiego aparaciku, tym bardziej ziarniste zdjęcia wychodzą.

Niekoniecznie. Ilość pikseli powinna być dopasowana do wielkości matrycy. Dlatego nie jest powiedziane,że im więcej MPX tym większe szumy. Szumy zależą także od rodzaju matrycy i szybkości jej nagrzewania a także ISO jakiego użyjemy.
__________________



sandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 14:04   #613
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez sandre Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Ilość pikseli powinna być dopasowana do wielkości matrycy. Dlatego nie jest powiedziane,że im więcej MPX tym większe szumy. Szumy zależą także od rodzaju matrycy i szybkości jej nagrzewania a także ISO jakiego użyjemy.
Ale akurat tu jest mowa o konkretnym aparacie, który ma matryce 1/2.5 cala. Bo jeśli bylaby mowa o sprzęcie z większą fizycznie matrycą, to wiadomo, że to całkiem zmienia postać rzeczy.
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 11:28   #614
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: aparaty cyfrowe

mam nadzieję że mogę się przyłączyć do wątku Otóż jestem ciemna w tych wszystkich pikselach matrycach zoomach itp Chciałabym kupić aparat- nie jakiś super bajerancki i drogi ale żeby robił zdjęcia w miarę dobre. Przeglądałam allegro bo tam jest dużo modeli i wybrałam takie:
http://allegro.pl/item286150709_sams...pl_krakow.html
http://allegro.pl/item287355069_sams...l_f_vat_c.html
http://allegro.pl/item285259492_niko..._sklep_fv.html
nie mówię że ma to być któryś spośród tych trzech ale chciałabym żebyście mi coś doradziły bo widzę że się na tym znacie
przedział cenowy gdzieś do 600 zł


EDIT: Aha na początku myślałam o samsungu i70 ale też nie wiem czy warto go kupować ( bo jak już pisałam to dla mnie czarna magia )
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/...t/product/7007
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 15:10   #615
Agusia^^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: aparaty cyfrowe

ojej chyba wątek dla mnie=X poszukuje aparatu fotograficznego takiegoo eee zwyklego xD tzn nie musi byc jakis super wypasiony, ale zalezy mi zeby robil ladne zdjecia w dzien jak i w nocy w ogole sie na tym nie znam i jak ogladam aparaty to kieruje sie glownie wygladem< tak wiem, glupota ;P> moze uzywa ktos ktoregos z tych?:
Olympus Fe-210
Olypmus Fe-170
Panasonic Lumix DMC-LS1
Panasonic DMC LS60 ?
jako, ze poprzedni aparat mi ukradli, rodzice ograniczyli mi na niego fundusze, wiec do wydania mam jakies 300-400zł=X
__________________
Zawsze jak wychodzę z Wizażu czuję jak wpływa we mnie fala pomysłów i inspiracji^^ ciekawe dlaczego
Agusia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 18:19   #616
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: aparaty cyfrowe

Dziewczyny możecie nam pomóć
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 20:04   #617
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: aparaty cyfrowe

Nie znam się na aparatach, ale do kwoty ok.300zł też zastanawiałam się między Lumixem LS60 a Olympusem FE210 i Nikonem L10 - miałam możliwość wypróbowania wszystkich trzech i Lumix bardziej mi pasował
A gdybym miała wydać więcej pieniędzy ok.500-600zł to zastanawiałam się nad Canonem A560 itp.
Mogę też podać stronę, po angielsku, gdzie poszczególne(nie wszystkie)aparaty zostały scharakteryzowane i są przykłady zdjęć -> link
chise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 09:25   #618
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: aparaty cyfrowe

Potrzebuję Waszej rady. Po wstepnej selekcji myśle nad dwoma aparatami, tj.:
- FUJI S500 (przykladowo: http://www.allegro.pl/item289675945_...w_nipo_pl.html
- OLYMPUS SP 510 UZ (przykładowo http://www.allegro.pl/item288665066_...miec_1gb_.html)

Parametry jak na moje oko dosyć podobne ale który byłby lepszy ?
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 15:46   #619
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: aparaty cyfrowe

Ciężko podjąć decyzję, ponieważ aparaty te są niemal identyczne. Różnią się chyba tylko nazwą firmy
Może dla ułatwienia zerknij tutaj:
http://www.skapiec.pl/site/compare/2
No i już na opinie użytkowników:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/com...48_komentarze/
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/com...65_komentarze/

A nie chwiałabyś jakiegoś szpiegowskiego?
Zawsze poręczniejszy

P.S. Zwróć uwagę na różnice między cenami allegrowymi a sklepowymi
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 19:45   #620
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: aparaty cyfrowe

_Ya możesz mi również coś poradzić
to mój poprzedni post:

mam nadzieję że mogę się przyłączyć do wątku Otóż jestem ciemna w tych wszystkich pikselach matrycach zoomach itp Chciałabym kupić aparat- nie jakiś super bajerancki i drogi ale żeby robił zdjęcia w miarę dobre. Przeglądałam allegro bo tam jest dużo modeli i wybrałam takie:
http://allegro.pl/item286150709_sams...pl_krakow.html
http://allegro.pl/item287355069_sams...l_f_vat_c.html
http://allegro.pl/item285259492_niko..._sklep_fv.html
nie mówię że ma to być któryś spośród tych trzech ale chciałabym żebyście mi coś doradziły bo widzę że się na tym znacie
przedział cenowy gdzieś do 600 zł


EDIT: Aha na początku myślałam o samsungu i70 ale też nie wiem czy warto go kupować ( bo jak już pisałam to dla mnie czarna magia )
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/...t/product/7007
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 16:04   #621
_Ya
Zadomowienie
 
Avatar _Ya
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Pcim dolny ;)
Wiadomości: 1 856
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
_Ya możesz mi również coś poradzić
to mój poprzedni post:

mam nadzieję że mogę się przyłączyć do wątku Otóż jestem ciemna w tych wszystkich pikselach matrycach zoomach itp Chciałabym kupić aparat- nie jakiś super bajerancki i drogi ale żeby robił zdjęcia w miarę dobre. Przeglądałam allegro bo tam jest dużo modeli i wybrałam takie:
http://allegro.pl/item286150709_sams...pl_krakow.html
http://allegro.pl/item287355069_sams...l_f_vat_c.html
http://allegro.pl/item285259492_niko..._sklep_fv.html
nie mówię że ma to być któryś spośród tych trzech ale chciałabym żebyście mi coś doradziły bo widzę że się na tym znacie
przedział cenowy gdzieś do 600 zł


EDIT: Aha na początku myślałam o samsungu i70 ale też nie wiem czy warto go kupować ( bo jak już pisałam to dla mnie czarna magia )
http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/...t/product/7007

Ja tam się nie znam, jak już to mogę się podeprzeć opiniami z sieci
Powiem tak: nigdy nie bawiłam się aparatem firmy samsung, więc nie wiem co to i z czym to się je. Mam za to aparat Nikona, ale ja mam wielgaśną krowę i troszkę inny kaliber. Bardzo chwalę sobie ten aparat. Miałam przyjemność bawić się kompaktem Nikona (koleżanki) no i powiem, że całkiem przyjemny. Drażniły mnie dźwięki jak się go uruchamiało (pewnie kwestia ustawień) i długi czas uruchamiania, reszta bardzo poprawna jak na aparat tej klasy. Oczywiście dzieł sztuki tym nie zrobisz, ale jak na fotografię amatorsko - rodzinno - imprezową jest w porządku.
Druga sprawa Nikon zajmuje się robieniem aparatów kawał czasu, a samsung - jak niektórzy mówią "szajsung" zajmuje się robieniem wszystkiego (agd, rtv).
Ja bym stawiła na Nikona.

A może się jeszcze zastanowisz nad Lumixem?
2 lata temu miałam i bardzo sobie chwaliłam. Teraz koleżanka ma, taki malutki, szpiegowski. Dużo nie kosztują, bardzo przyjemny sprzęt. Sama zaczynam myśleć o jakimś aparacie do torebki i pewnie brałabym panasonica albo nikona.
Dla ułatwienia zerknij na ten link.
http://www.skapiec.pl/site/compare/2
Na tej stronce możesz porównać ceny i poczytać opinie użytkowników
Daj znać jak podejmiesz decyzję

Mam nadzieję, że
__________________
Demon odkaszlnął nerwowo (demony nie oddychają; jednakże dla każdej istoty inteligentnej, oddychającej czy nie, nadchodzą w życiu takie chwile, gdy odkasłuje nerwowo. Jedna z takich chwil nastała właśnie teraz, przynajmniej dla tego konkretnego demona).
_Ya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 11:51   #622
magdalenazz
Rozeznanie
 
Avatar magdalenazz
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 606
GG do magdalenazz Wyślij wiadomość przez MSN do magdalenazz
Dot.: aparaty cyfrowe

Witam, przyznam szczerze nie czytałam całego wątku więc jeśli padło już w nim takie pytanie to przepraszam.
Chciałąbym kupić aparat. Potrzebny mi jest taki, któym będe mogła robić "dobre" zdjęcia na strony internetowe (sklep interentowy).
Cena...powiedzmy do 2 000. Czy ktoś z Was jest w stanie mi poradzić?
__________________
" Blichtr płynie z miasta, mądrość z pustyni"
magdalenazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 19:03   #623
marta2992
Raczkowanie
 
Avatar marta2992
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Smile Samsung S750

Hejka! Zamierzam kupić aparat cyfrowy Samsung S 750... Czy jest to dobry wybór? Poproszę o opinie najlepiej tych osób, które z tym aparatem obcowały; Może zamieścicie jakieś przykładowe fotki wykonane tym samsungiem...
marta2992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 11:50   #624
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: aparaty cyfrowe

Przeczytalam tyle,na ile zdolalam znalezc czasu i...dokonalam wyboru,ktory padl na Panasonica DMC-FZ8 co o tym sadzicie?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 10:35   #625
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: aparaty cyfrowe

Skoro juz tak dyskutujecie który model lepszy, to jak się zapatrujecie na lustrzanki Nikona, Canona i Olympusa?

Zastanawiam się czy Nikon D40x wystarczy (a jest w cenie śmiesznej i to z jednej strony kusi, z drugiej zastanawia), czy lepiej dołożyć i kupić D80.

Z drugiej strony biorę pod uwagę Olympusa 410E ewentualnie 510E, albo Canona EOS 400d.

Obiektywy kitowe w/w są obiektywami relatywnie słabymi i o tym już wiem. Jeśli jednak chodzi o parametry samego aparatu, który polecicie?
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:21   #626
magdalenazz
Rozeznanie
 
Avatar magdalenazz
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 606
GG do magdalenazz Wyślij wiadomość przez MSN do magdalenazz
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez kamaO Pokaż wiadomość
Skoro juz tak dyskutujecie który model lepszy, to jak się zapatrujecie na lustrzanki Nikona, Canona i Olympusa?

Zastanawiam się czy Nikon D40x wystarczy (a jest w cenie śmiesznej i to z jednej strony kusi, z drugiej zastanawia), czy lepiej dołożyć i kupić D80.

Z drugiej strony biorę pod uwagę Olympusa 410E ewentualnie 510E, albo Canona EOS 400d.

Obiektywy kitowe w/w są obiektywami relatywnie słabymi i o tym już wiem. Jeśli jednak chodzi o parametry samego aparatu, który polecicie?
Ja kupiłam ostatnio Nikona d40. Jestem bardzo zadowolona. Zastanawiałąm się nad 40x, ale nie potrzebuję 10mpix. Wystarczy mi 6. Co do 40x to został włąśnie wycofany z produkcji, więc jesli chcesz go kupić to się śpiesz, może w jakiś sklepach jeszcze jest. Wchodzi teraz nowy D60. Praktycznie taki sam jak 40x, ale ma kilka dodatkowych bajerków (według mnie nic szczególnego).
Ogólnie ja jestem ze "szkoły Nikona" i wszyscy fotografowei, których znam pracują na Nikonach i doradzali mi d40.
__________________
" Blichtr płynie z miasta, mądrość z pustyni"
magdalenazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:31   #627
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: aparaty cyfrowe

Mówisz? Ja się tak właśnie zastanawiam nad matrycą, a w sumie d40 jest jeszcze sporo tańszy niż 40x - który faktycznie wycofują. To twoja pierwsza lustrzanka?
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:32   #628
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: aparaty cyfrowe

Co powiecie o aparacie Nikon S10? Wiem, że jest to stary model, ale podobno ma dobre parametry. Czy warto kupić go za taką cene?
http://www.mpcomp.pl/product_info.ph...4f0605dda4b1d8
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 20:19   #629
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: aparaty cyfrowe

Nikon d40 raczej nie jest polecany przez fotografów. Ponoć nieudany, a firma szybko wprowadziła jakąś jego niby ulepszoną wersję x.


http://www.digart.pl/forum/tematy/11...t_aparaty.html

Polecam to forum, naprawdę kopalnia wiedzy, opinii dot. aparatów. (mam nadzieję, że link nie zostanie usunięty? to nie reklama.)


Sama już zbieram kasę na Pentaxa. Marzy mi się k200d. Chociaż w grę wchodzi kilka innych.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 06:30   #630
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Nikon d40 raczej nie jest polecany przez fotografów. Ponoć nieudany, a firma szybko wprowadziła jakąś jego niby ulepszoną wersję x.

Ta ulepszona wersja "x" różni się tylko i wyłącznie rozdzielczością matrycy - zamiast 6,1mln wsadzili 10mln...

Ilu fotografów - tyle opinii, bo mnie z kolei go polecano, jeśli nie ma się zamiaru drukować odbitek większcyh niż 20x30cm.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 01:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.