co to znaczy "nie mieć kasy" - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 23:13   #91
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Oraz wizaz mi uświadamia, że jestem żarłokiem. I to takim na maksa, bo ja mimo wagi ok. 60 kg/ 170 cm wzrostu sama bez problemu zjadam pół kilo piersi z kurczaka na jeden obiad, a nie żadne tam 20 dag.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
Napisane przez bzebze Pokaż wiadomość
albo posiadanie na koncie 2 tysi na wszelki wypadek, na taką małą wycieczkę do Czech

Też w życiu bym się nie zdecydowała na dziecko przy zarobkach 2000.
Pogrubione w ogóle nie jest zabawne. Jest tragiczne, bo wiele kobiet jest zmuszonych do wygospodarowania takiej sumy i udania się na taką wycieczkę właśnie.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 23:15   #92
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

bez kitu mało śmieszne, bardzo długo miałam odłożoną kasę własnie...
albo ugryzę się w język


mi wizaż uświadamia że naprawdę mało jem xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 23:17   #93
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 413
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Oraz wizaz mi uświadamia, że jestem żarłokiem. I to takim na maksa, bo ja mimo wagi ok. 60 kg/ 170 cm wzrostu sama bez problemu zjadam pół kilo piersi z kurczaka na jeden obiad, a nie żadne tam 20 dag.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------



Pogrubione w ogóle nie jest zabawne. Jest tragiczne, bo wiele kobiet jest zmuszonych do wygospodarowania takiej sumy i udania się na taką wycieczkę właśnie.
Wiem, że nie jest zabawne. Ale czy jest tragiczne? Niby czemu?
Dorośli jesteśmy, uprawiamy seks, zarabiamy pieniądze i w razie wpadki albo decydujemy się urodzić, albo usunąc. Co w tym tragicznego?
Gdybym teraz zaszła to bez mrugniecia okiem udałabym się do naszych sąsiadów u których prawo jest normalne i ludzkie
bzebze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 23:32   #94
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez bzebze Pokaż wiadomość
Ja wydaję jakieś 500zł na samo jedzenie, ale ja chyba lubię dobrze zjeść i tyle. Nie kupuję najtańszego sera(tylko taki ok. 28zl/kg), do tego zjadamy w tygodniu ok. 2 krążków camemberta, dużo warzyw. Ja w ogóle lubię gotować i dobrze zjeść. Dziś na sam obiad zrobiony w domu dałam jakieś 10zł(makaron dobrej jakości, pesto z bazylii, dużo suszonych pomidorów, rukola, ser, pestki słonecznika ). Ciężko jest mi się ograniczyć, mimo ze chciałabym. Dużo przejadamy. Z drugiej strony nie chcę żałować sobie na coś co lubię. Na słodyczach i napojach gaz. oszczędzamy.
No i dobrze, ja uważam że jak nie jest to konieczne, to lepiej jeść normalnie, starać się zdrowo, urozmaicenie.
Jak ktoś, jak panowie z filmiku przez 5 dni zjada rosół ugotowany na 2 udkach z kurczaka i odrobinie warzyw, przerabiając tenże rosół a to na pomidorówkę a to na barszcz... Albo machnie sobie zupę ogórkową z ogórków od babci i wsuwa na obiad cały tydzień jako jedyne danie... to nie dziwota, że wyjdzie mało na jedzenie. Ale osobiście jednak podejrzewam, że ani nie jest to super zdrowe, ani smaczne.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 00:15   #95
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez bzebze Pokaż wiadomość
Wiem, że nie jest zabawne. Ale czy jest tragiczne? Niby czemu?
Dorośli jesteśmy, uprawiamy seks, zarabiamy pieniądze i w razie wpadki albo decydujemy się urodzić, albo usunąc. Co w tym tragicznego?
Gdybym teraz zaszła to bez mrugniecia okiem udałabym się do naszych sąsiadów u których prawo jest normalne i ludzkie
Tragiczne jest to, że niektórzy są do tego zmuszeni, chociaż chcieliby dziecko zatrzymać. Nie mogą podjąć odpowiedzialnej decyzji o urodzeniu dziecka, bo po prostu ich na nie nie stać, a nie są na tyle głupi żeby wyznawać zasadę "bóg dał dziecko, to da i na dziecko". Pieniądze stają się tak ważne, że życie i rodzina schodzą na drugi plan. To jest tragiczne, bo pieniądz to rzecz i nigdy nie powinien być ważniejszy od człowieka. A jest. I to jest moim zdaniem tragedią.
Btw. ja też jestem oczywiście za tym, aby u nas wyjść z ciemnogrodu i żeby nie trzeba było jeździć do czech czy niemiec.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 09:31   #96
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Czy jeśli 2000 zł, zostaje (dodam że po opłaceniu: mieszkania rachunków i kredytów. nie wchodzi w to: opłata np za benzynę, czy przedszkole bo to traktuję jako rzeczy dodatkowe :P)
Pytanie z Jak ktoś weżmie kredyt na mieszkanie z milion złociszy i na mercedesa, iPhona na najwyższy możliwy abonament i telewizję HD, a potem mu zostanie 300 zł na życie, to znaczy, że "nie ma kasy"?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 09:42   #97
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Tez jak bylam mloda to mialam sytuacje taka jak Misseczka. Tylko ze o tym sie glosno nie mowilo i pojscie do pomocy spolecznej czy tez banku zywnosci wogole w gre nie wchodzilo. Wstyd na cale miasto. Kto nigdy nie cieszyl sie ze chociaz makaron z bulka tarta i cukrem jest na obiad moze nie zrozumiec jak prawdziwie biedny czlowiek trzyma fasade zeby sie nad nim nie litowali.

Tutaj nie ma mowy o potrzebie wyzszego rzedu jak Lamborgini bo Ferrari jest juz takie nie na czasie. Tutaj jest raczej mowa o tym ze mieszkajac w normalnych warunkach i nie wydajac pieniedzy na luksusowe marki czlowieka powinno stac na to kino lub ksiazke bez rozbijania banku. Moc wejsc do sklepu spozywczego i kupic sobie cos na co sie ma ochote i nie patrzec na promocje.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 10:35   #98
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
super ten filmik
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
czego nei wiesz?;p jak mi sie skonczy dieta to spróbujemy z partnerem 60 zł/6 dni xD
ale to chyba na lajcie sie da
Filmik ciekawy i jeszcze psa wyżywia
ALe ... zupa przez tydzien w lodowce sie nie zepsuje?Czy oni ja mroza?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:39   #99
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Poprzelewac i pomrozic
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:45   #100
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Tez jak bylam mloda to mialam sytuacje taka jak Misseczka. Tylko ze o tym sie glosno nie mowilo i pojscie do pomocy spolecznej czy tez banku zywnosci wogole w gre nie wchodzilo. Wstyd na cale miasto. Kto nigdy nie cieszyl sie ze chociaz makaron z bulka tarta i cukrem jest na obiad moze nie zrozumiec jak prawdziwie biedny czlowiek trzyma fasade zeby sie nad nim nie litowali.

Tutaj nie ma mowy o potrzebie wyzszego rzedu jak Lamborgini bo Ferrari jest juz takie nie na czasie. Tutaj jest raczej mowa o tym ze mieszkajac w normalnych warunkach i nie wydajac pieniedzy na luksusowe marki czlowieka powinno stac na to kino lub ksiazke bez rozbijania banku. Moc wejsc do sklepu spozywczego i kupic sobie cos na co sie ma ochote i nie patrzec na promocje.
zgadzam sie. u mnie w miescie ,gdzie ostatnio mieszkalam, pojscie do mopsu po zywnosc i stanie tam w kolejce to obciach na cale miasto wiec co pozostaje biednemu czlowiekowi?? isc na spacer nacieszyc sie sloncem i piekna pogoda z glowa uniesiona wysoko do gory i miec nadzieje ze w promieniach slonca zapomni sie o burczeniu w zoladku ... to jest ''nie miec kasy'' wiem bo sama to przezylam
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:49   #101
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Poprzelewac i pomrozic
Chyba ze..tak
Niektore dania smaczne porobili ale nie wiem czy dorosly chlop by sie tym najadl..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 11:13   #102
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
zgadzam sie. u mnie w miescie ,gdzie ostatnio mieszkalam, pojscie do mopsu po zywnosc i stanie tam w kolejce to obciach na cale miasto wiec co pozostaje biednemu czlowiekowi?? isc na spacer nacieszyc sie sloncem i piekna pogoda z glowa uniesiona wysoko do gory i miec nadzieje ze w promieniach slonca zapomni sie o burczeniu w zoladku ... to jest ''nie miec kasy'' wiem bo sama to przezylam
Jakbym była w takiej sytuacji to bym miała obciach głęboko w poważaniu
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:22   #103
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Jakbym była w takiej sytuacji to bym miała obciach głęboko w poważaniu
Jak jestes nastoletnim dzieckiem to inaczej sie na to patrzy. Nie wiem jak jest teraz, ale bedac dzieckiem nie zdawalam sobie sprawy ze wogole cos takiego jak bank zywnosci istnieje (a czy istnial w mojej miescinie to tez dobre pytanie).
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:34   #104
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Jakbym była w takiej sytuacji to bym miała obciach głęboko w poważaniu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:38   #105
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Jak jestes nastoletnim dzieckiem to inaczej sie na to patrzy. Nie wiem jak jest teraz, ale bedac dzieckiem nie zdawalam sobie sprawy ze wogole cos takiego jak bank zywnosci istnieje (a czy istnial w mojej miescinie to tez dobre pytanie).
Pitu-pitu, człowiek który ma niezaspokojone pierwotne potrzeby zeżre co się nawinie a problemy "co pomyślą ludzie" serio odchodzą na bok.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:05   #106
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Pitu-pitu, człowiek który ma niezaspokojone pierwotne potrzeby zeżre co się nawinie a problemy "co pomyślą ludzie" serio odchodzą na bok.
Wiesz, teraz bedac w takiej sytuacji to poruszylabym niebo i ziemie zeby cos wykombinowac i wstyd poszedlby do kieszeni.

Ty patrzysz na to z perspektywy osoby doroslej, wiesz o istnieniu roznych instytucji. Masz internet, mozesz poszukac jezeli naprawde potrzebujesz.

Ja tylko moge mowic jak to wygladalo z mojej perspektywy, osoby w wieku 12-13 lat. I bedac w tym wieku czulam sie winna ze nie potrafie sama sobie poradzic i rozwiazac tej sytuacji. Prosba o pomoc bylaby tylko dowodem porazki.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:09   #107
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Ok, ja mówię w domyśle o twoich rodzicach. Że to dla mnie niepojete
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:10   #108
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Ok, ja mówię w domyśle o twoich rodzicach. Że to dla mnie niepojete
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 12:17   #109
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Chyba ze..tak
Niektore dania smaczne porobili ale nie wiem czy dorosly chlop by sie tym najadl..
Ja trochę powątpiewam czy by się najadł, przynajmniej na tak długo by być najedzonym do kolacji. Poza tym ich śniadania mi wybitnie nie leżały i myślę, że po zjedzeniu 2 naleśników i jabłka to większość ludzi szybko by była głodna, bo to same szybko rozkładane węglowodany.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 12:43   #110
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Wiesz, teraz bedac w takiej sytuacji to poruszylabym niebo i ziemie zeby cos wykombinowac i wstyd poszedlby do kieszeni.

Ty patrzysz na to z perspektywy osoby doroslej, wiesz o istnieniu roznych instytucji. Masz internet, mozesz poszukac jezeli naprawde potrzebujesz.

Ja tylko moge mowic jak to wygladalo z mojej perspektywy, osoby w wieku 12-13 lat. I bedac w tym wieku czulam sie winna ze nie potrafie sama sobie poradzic i rozwiazac tej sytuacji. Prosba o pomoc bylaby tylko dowodem porazki.
Ja rozumiem, ze ty byłaś dzieckiem, ale twoi opiekunowie powinni byli schować wstyd do kieszeni. I pokazać dziecku, ze proszenie o pomoc to nie ujmna, a dowód odpowiedzialności. Nie rozumiem czemu w naszym polaczkowie ludzie tego nie czają. Zreszta dla mnie wstydem to jest pozwalanie zeby dziecko chodziło głodne albo było karmione śmieciami. To wstyd dla rodzicow, szkoły, sąsiadów, a na pewno nie dla dziecka.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:02   #111
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

aktualnie mam do dyspozycji po opłaceniu wszystkich rachunkow kolo 800 zł na 3 osoby
gotuje obiady w domu, jadam też w pracy(sklep spożywczy),młode stołuje sie na tygodniu w przedszkolu
dla mnie nie miec kasy to właśnie nie mieć tych 800 stów
chciałabym mieć 1500 na 3 osoby,wtedy myśle ze byłoby oki no ale nie mam i żyje
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:16   #112
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Nie bede tlumaczyc moich rodzicow. Krotko powiem ze wszystko co sie wtedy dzialo bylo wynikiem walki rozwodowej. To juz jest dluzsza historia a to nie o tym temat.

Wracajac do tematu - niby przezylam na mocno ograniczonym budzecie nie raz, ale sadze ze nie powinno to byc norma. Kazdy powinien posiadac ten komfort psychiczny ze jakikolwiek niespodziewany wydatek nie bedzie spedzal im sen z powiem.

Takie normalne zycie bez cudow, dla singla w Polsce to wydaje mi sie 1,5 tys po oplaceniu rachunkow. Ktos powie ze duzo, a ja powiem ze dobrze jest moc odlozyc jakas kwote miesiecznie na nagle wypadki. I to tez powinno byc czescia normalnego zycia.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:54   #113
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Niestety, ale przy głodzie faktycznym wstyd to najmniejszy problem. Znaczy co innego, jak jesteś sama, chcesz glodować twój wybór, ale w przypadku posiadania dzieci trzeba faktycznie chwytać się każdej deski, bo przedkładanie wstydu nad dzieci zakrawa o patologie, co widać po dzieciach odbieranych rodzicom którzy nie zapewniają podstawowych rzeczy.

Jednak prawda jest też że mops potrafi być wredny. Moja mama kiedyś nie dostała socjalki z września aż do... Grudnia. Prawda, potem zwrócili ale za co żyć te miesiące? Od pani w mopsie usłyszała "sobie pani poradzi" i koniec. Biedówka ekstremalna, miesiące wyrzeczeń i liczenia porcji jedzenia
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:20   #114
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
No i nie wiem w jakiej restauracji koszt posiłku to 20 zł na osobę.
Nie wiem, czy Sphinx to dla Ciebie restauracja (dla mnie jednak tak, bo obsługuje Cię kelner i różni się sporo od fast foodów.), ale tam w lunch time masz obiad za 16 zł, a dla studentów jest stale -50%, więc wychodzi ok 18 zł za danie z napojem. A ja najedzona jestem po tym jak młody wieprzek.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:54   #115
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy Sphinx to dla Ciebie restauracja (dla mnie jednak tak, bo obsługuje Cię kelner i różni się sporo od fast foodów.), ale tam w lunch time masz obiad za 16 zł, a dla studentów jest stale -50%, więc wychodzi ok 18 zł za danie z napojem. A ja najedzona jestem po tym jak młody wieprzek.
Dla mnie to fast food raczej (i to z niesmacznym jedzeniem), a nie restauracja. Tylko raz tam byłam (nie mam kasy na jedzenie na mieście ), więc może odniosłam mylne wrażenie.
Ceny w sphinxie są w każdym mieście takie same, czyli działa on jak Mac albo KFC, czy każda knajpa sama sobie ustala ceny?
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:58   #116
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Dla mnie to fast food raczej (i to z niesmacznym jedzeniem), a nie restauracja. Tylko raz tam byłam (nie mam kasy na jedzenie na mieście ), więc może odniosłam mylne wrażenie.
Ceny w sphinxie są w każdym mieście takie same, czyli działa on jak Mac albo KFC, czy każda knajpa sama sobie ustala ceny?
To jest franczyza, więc mają to samo menu.
Ja też to miejsce kojarzę ze średnim jedzeniem i byłam kilka razy, jak jeszcze było u mnie w mieście. Więcej nie pójdę.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:01   #117
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Niestety, ale przy głodzie faktycznym wstyd to najmniejszy problem. Znaczy co innego, jak jesteś sama, chcesz glodować twój wybór, ale w przypadku posiadania dzieci trzeba faktycznie chwytać się każdej deski, bo przedkładanie wstydu nad dzieci zakrawa o patologie, co widać po dzieciach odbieranych rodzicom którzy nie zapewniają podstawowych rzeczy.

Jednak prawda jest też że mops potrafi być wredny. Moja mama kiedyś nie dostała socjalki z września aż do... Grudnia. Prawda, potem zwrócili ale za co żyć te miesiące? Od pani w mopsie usłyszała "sobie pani poradzi" i koniec. Biedówka ekstremalna, miesiące wyrzeczeń i liczenia porcji jedzenia
A w takich sytuacjach szkoła nic nie pomaga? Aż mi się nie chce wierzyć, że dzieci chodzą głodne, a zaradni rodzice, który aktywnie szukają pomocy nie są w stanie zapewnić im żarcia. Jak chodziłam do podstawówki to każde dziecko mogło na stołówce dostać zupę za darmo.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:04   #118
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy Sphinx to dla Ciebie restauracja (dla mnie jednak tak, bo obsługuje Cię kelner i różni się sporo od fast foodów.), ale tam w lunch time masz obiad za 16 zł, a dla studentów jest stale -50%, więc wychodzi ok 18 zł za danie z napojem. A ja najedzona jestem po tym jak młody wieprzek.
W każdym jest dla studentów -50%? Szkoda, że nigdy mnie nikt o tym nie poinformował, bo bardzo lubię tam jadać.

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Dla mnie to fast food raczej (i to z niesmacznym jedzeniem), a nie restauracja. Tylko raz tam byłam (nie mam kasy na jedzenie na mieście ), więc może odniosłam mylne wrażenie.
Ceny w sphinxie są w każdym mieście takie same, czyli działa on jak Mac albo KFC, czy każda knajpa sama sobie ustala ceny?
Dla mnie to nie fast food bo siedzisz w normalnej restauracji, obsługują cie kelnerzy przychodzący do stolika i jedzenie wcale nie jest takie fast.
Ceny są zbliżone ale nie są takie same. Spotkałam w jednej z restauracji na stoliku książeczkę, identyczną jak menu z tym, że były tam podane ceny maksymalne dla całej sieci. Zwykle jadam jedno i to samo danie, ale zamawiałam je też w innych miastach i odchyłka od ceny, którą płacę w `mojej` restauracji jest +/- 2zł.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:08   #119
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
A w takich sytuacjach szkoła nic nie pomaga? Aż mi się nie chce wierzyć, że dzieci chodzą głodne, a zaradni rodzice, który aktywnie szukają pomocy nie są w stanie zapewnić im żarcia. Jak chodziłam do podstawówki to każde dziecko mogło na stołówce dostać zupę za darmo.
Ale jedna zupa na caly dzien to malo, wiec chyba chodzi o jedzenie poza obiadem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 18:19   #120
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: co to znaczy "nie mieć kasy"

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45379599]
Dla mnie to nie fast food bo siedzisz w normalnej restauracji, obsługują cie kelnerzy przychodzący do stolika i jedzenie wcale nie jest takie fast.
Ceny są zbliżone ale nie są takie same. Spotkałam w jednej z restauracji na stoliku książeczkę, identyczną jak menu z tym, że były tam podane ceny maksymalne dla całej sieci. Zwykle jadam jedno i to samo danie, ale zamawiałam je też w innych miastach i odchyłka od ceny, którą płacę w `mojej` restauracji jest +/- 2zł.[/QUOTE]

Szczerze mówiąc nie kojarzę w tej sieci żadnego dobrego dania, jak myślę 'sphinx' widzę przed oczami 'shoarmę', dla mnie to nie jest jednak smaczne (choć wiem, że ludzie się zachwycają i ok).
Jeśli chodzi o ceny - odchylenia cenowe są w większości sieci franczyzowych, w zależności od regionu. Od McDonald's przez różne sieci kawiarni.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-18 23:32:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.