Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-25, 10:11   #1
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 181

Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?


y

Edytowane przez 0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd
Czas edycji: 2008-12-12 o 18:57
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 11:18   #2
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

a w anglii przypadkiem flukonazol i clotrimazol globulki nie są bez recepty? bo najlepsze doustne na grzybka to według mnie właśnie flukonazol i itrakonazol (orungal). ale u nas są oba na recepte.
co do zabezpieczania się, to ja równiez polecam lacibios femina, ale na infekcje pochwy (nie napisałaś, jakie). ac-zymes raczej średnio dobry (tylko jeden gatunek bakterii, bez oznaczonego szczepu, wyselekcjowany z przewodu pokarmowego), czyli jeśli już, to na infekcje jelitowe, żołądkowe itp, choć chyba na takie dolegliwości są też inne lepsze.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 11:45   #3
k_sandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

osobiscie polecam clotrimazolum, i w globulkach i w kremie. srodek jest na recepte (taniej) i bez recepty (troche drozej). niestety niektore apteki sprzedaja tylko na recepte. clotrimazolum bralam jak zaczynalo sie lekkie swedzenie i po 2-3 dniach juz mialam spokoj. jako srodek zapobiegawczy to lactacid - plyn do higieny intymnej, ktory ma odczyn kwasny. jesli zdarzy ci sie brac antybiotyki to koniecznie bierz kwas mlekowy bo antybiotyki zmieniaja odczyn w pochwie na zasadowy a to jest otwarta droga dla bakterii. jesli chodzi o domowe sposoby to skuteczne jest namoczenie tamponu w maslance lub kefirze i zaaplikowanie na jakas godzinke a potem zmiana na swiezy "opatrunek". generalnie trzeba robic wszystko aby w pochwie byl odczyn kwasny bo to zabija bakteryjki
k_sandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:14   #4
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a w anglii przypadkiem flukonazol i clotrimazol globulki nie są bez recepty? bo najlepsze doustne na grzybka to według mnie właśnie flukonazol i itrakonazol (orungal). ale u nas są oba na recepte.
co do zabezpieczania się, to ja równiez polecam lacibios femina, ale na infekcje pochwy (nie napisałaś, jakie). ac-zymes raczej średnio dobry (tylko jeden gatunek bakterii, bez oznaczonego szczepu, wyselekcjowany z przewodu pokarmowego), czyli jeśli już, to na infekcje jelitowe, żołądkowe itp, choć chyba na takie dolegliwości są też inne lepsze.
tak zgadzam sie w anglii flukonazol i clotrimazol sa dostepne bez recepty i to jak dla mnie zdecydowanie lepszy doustny flukonazol
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 00:43   #5
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Dziewczyny, a nie boicie się tak stosować doustnych leków przciwgrzybiczych bez kontroli lekarza? Nie lepiej sobie kupić Albothyl, pomocny w infekcjach pochwy, ale bez silnych dzialań niepożądanych czy interakcji i wybrać sie do lekarza, kiedy sie tylko uda?


Wklejam wam działanie flukonazolu:

Interakcje: Wydłuża osoczowy t1/2 i nasila działanie hipoglikemizujące doustnych leków, np. hipoglikemizujących pochodnych sulfonylomocznika. Nasila i wydłuża działanie leków przeciwzakrzepowych pochodnych kumaryny (warfaryna), co przejawia się wydłużeniem czasu protrombinowego. Może powodować zwiększenie stężenia fenytoiny i cyklosporyny w surowicy. W trakcie równoległego stosowania z flukonazolem należy zmniejszyć dawki wymienionych leków. W trakcie równoległego stosowania flukonazolu i terfenadyny, astemizolu, cisaprydu lub innych azolowych leków przeciwgrzybiczych (itrakonazol, ketokonazol) mogą wystąpić poważne zaburzenia rytmu serca. Ryfampicyna skraca średnio o 6-7 h t1/2 flukonazolu. W trakcie równoległego stosowania tych leków należy zwiększyć dawkę flukonazolu. Hydrochlorotiazyd zwiększa stężenie flukonazolu w surowicy, z tego względu konieczna jest modyfikacja dawkowania flukonazolu. Flukonazol zwiększa stężenie cyklosporyny w surowicy i nasila jej działanie nefrotoksyczne. W trakcie stosowania leków, zwłaszcza u chorych po przeszczepieniu nerki, konieczne jest kontrolowanie stężenia cyklosporyny oraz kreatyniny w surowicy. Flukonazol może wpływać na farmakokinetykę innych leków metabolizowanych przez izoenzymy 2D6, P4, 2C9 cytochromu P-450. Nie wpływa na skuteczność złożonych preparatów antykoncepcyjnych.

Działanie niepożądane: Objawy ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, biegunka. Bóle i zawroty głowy, osutka, bardzo rzadko wstrząs anafilaktyczny, uszkodzenie wątroby (przejściowe zwiększenie aktywności ALT, AST, fosfatazy alkalicznej, zwiększenie stężenia bilirubiny). W przypadkach przedawkowania wystąpić mogą nudności, wymioty, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, zwiększenie aktywności aminotransferaz, stężenia kreatyniny i kwasu moczowego.



A poza tym zamiast Lacibios femina, lepiej sobie kupić Lactovaginal. Może jest mniej wygodny w stosowaniu, ale przynajmniej nie jest podważana jego skuteczność, jak to ma miejsce przy Lacibiosie. Słyszałam kiedys nawet na farmakologii, jak asystenci sobie żartowali z "genialnych" bakterii, które sa tak sprytne, że wiedzą jak przejść z przewodu pokarmowego do pochwy...

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:18
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 12:08   #6
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a nie boicie się tak stosować doustnych leków przciwgrzybiczych bez kontroli lekarza?
ja bym wolała to skonsultować z lekarzem i najwyżej ustalić dawkę miesięczną.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A poza tym zamiast Lacibios femina, lepiej sobie kupić Lactovaginal. Może jest mniej wygodny w stosowaniu, ale przynajmniej nie jest podważana jego skuteczność, jak to ma miejsce przy Lacibiosie.
widać co ucho to ucho, o ja słyszałam własnie zupełnie na odwrót. więcej zastrzeżeń co do lacto ze względu na niepotwierdzoe naukowo działanie i zero badań w tym kierunku. czytałam tylko jednego arta o nim, gdzie wypowiadali się lekarze, że nie stwierdzono dobroczynnego działania lacto na schorzenia ginekologiczne. teraz zaczyna być takich probiotyków sporo, więc dobrze się w miarę orientować i czytac ulotki. co do tych dwóch szczepow w lacibiosie fem już trochę wiadomo, że dobrze działają (a właściwości te, że ma większą adhezje do ścianek żołądka czy do nabłonka pochwy zalezą od szczepu). oczywiście jak ktos sie nie może przekonać, to może też dopochwowo stosować choć moim zdaniem to bez sensu, bo jeszcze sie pozostawia resztki otoczki i podrażnia wnętrze pochwy, ale to już jak kto woli.

a swoją drogą, to mam wrażenie że ostatnio producent lactovaginalu sam podważa jego skutecznośc, skoro wydaje na rynek drugi produkt, tyle że doustny....
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 12:19   #7
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Możliwe, ale komuś trzeba wierzyć Więc z dwojga złego, ja wolę zamiast ulotkom i reklamom wierzyć temu, co mowili mi na zajęciach z farmakologii. W związku z tym oszczędzam też na Actimelach, itp. bo to jedno wielkie oszustwo... udowodniona jest tylko jego skuteczność w przypadku biegunek u dzieci
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 13:33   #8
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Potwierdzam, ze clotrimazolum mozna kupic w Bootsie bez recepty. Nazywa sie to chyba Cenasten??? Globulka jest jedna w opakowaniu, zawiera 500mg clotrimazolu i kosztuje okolo 8 funtow. Wiem, drogo, ale w razie czego dobrze wiedziec ze jest cos co moze pomoc bez czekania na lekarza i bez recepty. Dostepne bez recepty sa rowniez 2% krem i doustne.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:15   #9
k_sandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

osobiscie pisalam o lekach tylko podawanych zewnetrznie, clotrimazolum globulki sa dopochwowe a kremem smaruje sie wargi sromowe, rowniez studiuje medycyne co poprzedniczka i gwarantuje, ze ten srodek jest nieszkodliwy. co wiecej, jesli bym jechala na rok za granice to zrobilabym sobie zapas lekow jeszcze w Polsce, koszty sa znacznie mniejsze a warto wziac ze soba podstawowa apteczke.
k_sandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:22   #10
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Cytat:
Napisane przez k_sandra Pokaż wiadomość
osobiscie pisalam o lekach tylko podawanych zewnetrznie, clotrimazolum globulki sa dopochwowe a kremem smaruje sie wargi sromowe, rowniez studiuje medycyne co poprzedniczka i gwarantuje, ze ten srodek jest nieszkodliwy. co wiecej, jesli bym jechala na rok za granice to zrobilabym sobie zapas lekow jeszcze w Polsce, koszty sa znacznie mniejsze a warto wziac ze soba podstawowa apteczke.

Jasne, ale dziewczyny tu już zaczęły wymieniac kolejne leki stosowane doustnie, działające ogólnoustrojowo... dlatego lekko się przeraziłam

A cały przyszły rok spędzę w Hiszpanii i tez zamierzam sobie skompletować apteczkę. Ale z leków podstawowych, a nie takich, które ewidentnie stosuje się pod kontrola lekarza... Bo nawet jako studentka medycyny nie znam wszystkich działań niepożądanych, interakcji, itd.
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 12:51   #11
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
oszczędzam też na Actimelach, itp. bo to jedno wielkie oszustwo... udowodniona jest tylko jego skuteczność w przypadku biegunek u dzieci
dokładnie. też mi o tym mówili
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 13:49   #12
n_i_n_k_a
Raczkowanie
 
Avatar n_i_n_k_a
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 106
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Wszystkie leki przeciwgrzybicze nasilają dysbiozę i kółko się zamyka niestety. Trzeba wziąć się za to kompleksowo a najlepsze i najszybsze efekty ze wszystkich probiotyków daje Beneflora. Jest to lek belgijski, więc pewnie dostępny w całej Europie.
A dodatkowo warto poświęcić kilka minut i przeczytać dwa artykuły.
Pierwszy o grzybicy:
http://www.naturalnamedycyna.pl/inde...162&Itemid=84#
i ciekawy patent na nasiadówki z olejków eterycznych
a drugi ogólnie o dysbiozie
http://www.naturalnamedycyna.pl/inde...sk=view&id=249

Bez zrozumienia mechanizmu grzybicy walczymy z wiatrakami. Jedno poprawiamy, drugie się psuje i tak bez końca.....
n_i_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 14:08   #13
morfe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Mam mały kłopot. Po miesiączce muszę zacząć kurację Gynalginem i Clotrimazolem. Pani ginekolog podczas wizyty wyjaśniła mi jaka ma być kolejność zastosowania tych leków.Ja w swoim roztargnieniu nie zapisałam tego i teraz okazało się,że pamięć mnie zawiodła.Pani doktor na urlopie a ja mam problem: 10 tabl.Gynalginu i 2 Clotrimazolum.Błagam, niech ktoś wskrzesi mają pamięć sprzed 3 tyg
morfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 14:55   #14
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Jasne, ale dziewczyny tu już zaczęły wymieniac kolejne leki stosowane doustnie, działające ogólnoustrojowo... dlatego lekko się przeraziłam

A cały przyszły rok spędzę w Hiszpanii i tez zamierzam sobie skompletować apteczkę. Ale z leków podstawowych, a nie takich, które ewidentnie stosuje się pod kontrola lekarza... Bo nawet jako studentka medycyny nie znam wszystkich działań niepożądanych, interakcji, itd.
A wiesz ze lekarze w uk takie leki jak flukonazol i clotrimazol przepisuja bez badania i jak czesto potrzebujesz

a co do actimelow to sie zgadzam ze to jedno wielkie oszustwo
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 20:17   #15
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Cytat:
Napisane przez Ewciaak Pokaż wiadomość
A wiesz ze lekarze w uk takie leki jak flukonazol i clotrimazol przepisuja bez badania i jak czesto potrzebujesz
Wiesz, lekarze w Anglii... są dość specyficzni Mój kolega zapytał się, czy mógłby dostać jakiś tam lek na jakies tam schorzenie, bo słyszał, że jest dobry... a lekarz musiał sprawdzić nazwę tego leku w wikipedii
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 18:06   #16
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 181
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

No wiec kobietki nie brac takich lekow? Tez sie boje brac na wlasna reke, ale angielscy lekarze nie kojarza mi sie zbyt dobrze
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 20:06   #17
asSsiek
Raczkowanie
 
Avatar asSsiek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 465
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Czesc

Mam pytanko... znalazlam apteke internetowa ktora przesyla produkty(oczywiscie bez recepty) do Anglii... czy ktoras z Was moze kiedys korzystala w ten sposob??
asSsiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 11:09   #18
n_i_n_k_a
Raczkowanie
 
Avatar n_i_n_k_a
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 106
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Nie, ale preparat Beneflora, doskonały i dostępny w Polsce jest chyba z Belgii i wiem, że był dostępny w UK. Zobacz stronę http://www.ortis.com/?DocID=Flore
n_i_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 21:02   #19
zeszyt02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 79
Dot.: Jakie leki przeciwgrzybiczne na wyjazd?

Wiecie jak sytuacja wygląda z tabletkami przeciwgrzybiczymi w USA ? Są łatwo dostępne, czy tylko na receptę. Znacie jakieś nazwy ?
zeszyt02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-18 22:02:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.