Odchudzanie i dieta w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 11:10   #1
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76

Odchudzanie i dieta w pracy


Witam.
Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek ponieważ jest ich tyle, że nawet nie wiem w który się wstrzelić.

Chciałabym schudnąć i potrzebuje Waszej pomocy. Może zacznę od początku. Mam 164 cm wzrostu i ważę 61 kg a wcześniej ważyłam 48 kg. Czuję się jak słoń mój wzrost wagi zaczął się od kiedy zaczęłam barć tabletki anty, przepisał mi je ginekolog z powodu zespołu PCOS. Brałam je jakieś 4 miesiące bo czułam co się ze mną dzieje. Od tej chwili nie mogę zrzucić ani jednego kg Chciałabym zacząć jakąś diete ale pracuję po 8 godzin, cały czas na nogach i niestety nie mam tutaj czasu ani warunków na szykowanie sobie niektórych potraw jakie podawane są w jadłospisach Myślałam żeby się wybrać do dietetyka ale taka wizyta i ustalenie jadłospisu sporo kosztuje dlatego najpierw Was chciałabym prosić o jakieś rady może ktoś z Was ma podobny problem do mojego i mógłby podzielić się ze mną swoimi sposobami.
__________________
Zasypiając uczę się umierać.

Edytowane przez Melam
Czas edycji: 2014-08-27 o 11:29
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 11:31   #2
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

sprawdź czy to nie problemy z tarczycą pcos często idzie w parze, tabletki anty zwiększają zapotrzebowanie na hormony tarczycy, a ona jeżeli jest chora, to przestaje wyrabiać i pojawia się niedoczynność (to tak w duuużym uproszczeniu )
zbadaj tsh, ft3 i ft4, usg tarczycy tez by się przydało

EDIT: I absolutnie nie próbuj stosować w tej sytuacji diet odchudzających, jedynym skutkiem będzie wyniszczenie organizmu.

Edytowane przez mara30
Czas edycji: 2014-08-27 o 11:33
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 14:48   #3
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: odchudzanie i dieta w pracy

Miałam robione wyniki na tarczycę i niby wszystko było ok, a niby dlatego że któryś tam wynik miałam lekko podwyższony ale lekarz stwierdził że mieści się w normie. . . Denerwuję się, kiedy odmawiam sobie słodyczy, jem dużo owoców itp a waga stoi w miejscu
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 13:04   #4
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Szykuj jedzenie w domu, dietetyczne według diety którą lubisz, jest zdrowa i dopasowana do twoich potrzeb. Posiłki zabieraj ze sobą do pracy w pojemnikach, wybieraj takie które dasz radę zjesz rękoma lub widelcem.

Waga stoi w miejscu właśnie dlatego że jesz dużo owoców.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 13:07   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Tak jak mówią, zgadaj tarczycę. Poza tym po obiedzie staraj się nie jeść słodkiego, jedz produkty pełnoziarniste, na kolację coś białkowego... Pij zieloną herbatę. Jeśli możesz, to ćwicz codziennie jakiś czas.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 19:27   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

ależ wymyślasz kobieto. jak się chce - to się da. kup sobie pojemniki na jedzenie i zabieraj ze sobą do pracy to, co można zjeść na zimno lub można podgrzać w mikrofali.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 21:30   #7
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Nie mam mikrofali w pracy, niestety. A mógłby mi ktoś poradzić jakieś posiłki które nie będą tuczyć ? I dlaczego mam nie jeść owoców ? Myślałam, że one są akurat ok, jak jestem głodna a nie mam nic sensownego pod ręką to sięgam po jakiś owoc i uczucie głodu na jakiś czas znika. . .
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 04:22   #8
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez Melam Pokaż wiadomość
Nie mam mikrofali w pracy, niestety. A mógłby mi ktoś poradzić jakieś posiłki które nie będą tuczyć ? I dlaczego mam nie jeść owoców ? Myślałam, że one są akurat ok, jak jestem głodna a nie mam nic sensownego pod ręką to sięgam po jakiś owoc i uczucie głodu na jakiś czas znika. . .
Poczytaj dzial dietetyka. Tutaj jest wiele rad ktore pozwola tobie uzyskac wymarzona figure. Ale nikt nie poda tobie gotowych rozwiazan musisz sama zabrac sie do pracy. Odpowiedz o owocach jest wielokrotnie umieszczona na tym forum.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 10:15   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Kobito, ja pracuję po 12h, nie mam mikrofali w pracy i za każdym razem w pracy jem 4 posiłki (II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację). Obiad jem po prostu na zimno, przyzwyczaiłam się. Wybieram takie potrawy, które na zimno też są okej.
I da się, bo jem tak od 8 m-cy i schudłam 16kg
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 11:26   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

możesz sobie wcześniej przygotować pierś z kurczaka z jakąś sałatką i zjeść na zimno. sałatki z mięsem/jajkiem. ja na uczelnię zabierałam nawet ryż/kaszę z mięsem gotowanym i warzywami - dało się zjeść na zimno. poczytaj ten dział, poszukaj przepisów. zamiast owoców chrup marchewki czy seler naciowy albo zapychaj się warzywami.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 11:30   #11
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Kobieto, ja pracuję po 12h, nie mam mikrofali w pracy i za każdym razem w pracy jem 4 posiłki (II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację). Obiad jem po prostu na zimno, przyzwyczaiłam się. Wybieram takie potrawy, które na zimno też są okej.
I da się, bo jem tak od 8 m-cy i schudłam 16kg


No to gratuluję przyznam się bez bicia, że jestem małym leniem :P ale teraz się zawzięłam i dam radę (chyba) :P Ja w pracy jem głównie jakieś kanapki, jedna rano i druga po południu, między czasie jakiś owoc, kawa to zależy ile mam czasu. Czasami jest tak, że nie zjem nic bo nie ma kiedy A obiad jem dopiero w domu, mój tryb życia jest po prostu bardzo zróżnicowany. Trzeba go jakoś wyrównać Ale dziękuję Wam za rady

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Aha, chciałam jeszcze dodać, że co bym nie zjadła to mam od razu brzuch jakbym była w 5 miesiącu ciąży, twardy i jest mi bardzo ciężko, a po lewej stronie pod piersią mam takie wzniesienie wielkości pięści, byłam już z tym u lekarza to nie mogłam się doprosić o żadne badania ani wyniki. Czasami tak bardzo mnie to boli, że nie mogę wytrzymać . . . Może jest to jedna z przyczyn wzrostu mojej wagi
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 13:25   #12
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez Melam Pokaż wiadomość
Nie mam mikrofali w pracy, niestety. A mógłby mi ktoś poradzić jakieś posiłki które nie będą tuczyć ? I dlaczego mam nie jeść owoców ? Myślałam, że one są akurat ok, jak jestem głodna a nie mam nic sensownego pod ręką to sięgam po jakiś owoc i uczucie głodu na jakiś czas znika. . .
Ja uważam, że za polecanie komuś w trakcie trwania sezonu, by nie jadł owoców, jest grzechem i zbrodnią. Oczywiście. Nie jedz owoców. W końcu to tylko niskokaloryczne witaminowe bomby, które można jeść zaledwie po umyciu, wziąć ze sobą wszędzie i cieszyć się ich cudownym smakiem. Zamiast owoców (które zawierają zabójczą dla wszystkich istot żywych fruktozę) możesz śmiało łyknąć garść suplementów, które nie tuczą.
Smacznego

Z wynikami hormonów tarczycy do mądrego lekarza - nawet wynik w normie w niektórych przypadkach nie wyklucza choroby, np. Hashimoto.

A co do posiłków w pracy - ja noszę swoje od dawien dawna, z chudnięciem bywa różnie (PCOS wita), ale nie tyję i przez większość czasu jestem wolna od symptomów ZJD.
Wygoogluj sobie "bento" i zobacz, ile cudownych rzeczy można spakować do pudełka. U mnie dzisiaj (mam ostrą fazę na surowe) była cała góra sałaty, papryka, śmietana z octem jabłkowym (i łyżeczką cukru, ) do polania, a do tego kiść winogron. Przygotowanie - 5 minut.

Cytat:
Napisane przez Melam
Aha, chciałam jeszcze dodać, że co bym nie zjadła to mam od razu brzuch jakbym była w 5 miesiącu ciąży, twardy i jest mi bardzo ciężko, a po lewej stronie pod piersią mam takie wzniesienie wielkości pięści, byłam już z tym u lekarza to nie mogłam się doprosić o żadne badania ani wyniki. Czasami tak bardzo mnie to boli, że nie mogę wytrzymać . . . Może jest to jedna z przyczyn wzrostu mojej wagi
Są tysiące lekarzy w Polsce. Musisz poszukać innego, niestety. Nie warto bagatelizować takich objawów.

Ja miewam podobne przy zespole jelita drażliwego właśnie. I w grę wchodzi jedynie dieta eliminacyjna - zapisuj, co jesz i jak się potem czujesz, także wtedy, kiedy czujesz się zupełnie dobrze. Po jakimś czasie będziesz mieć listę "bezpiecznych" i "niebezpiecznych" produktów i będziesz mogła tak dobierać swoje posiłki, aby czuć się doskonale. Oczywiście, tak czy siak powinnaś skonsultować to "wzniesienie" z lekarzem.

Nie zachęcam nikogo do tego, by nie słuchał lekarzy, ale mi jeden miły pan doktor polecił, zebym jadła białe bułeczki i gotowane warzywka i duszonego kurczaczka, unikając wszystkiego, co surowe, a inny pan doktor powiedział, żebym jadła, co chcę, bo i tak będzie mnie bolało, więc powinnam regularnie brać lek (dwa razy dziennie).
Żadna z tych opcji nie była dla mnie satysfakcjonująca - po białych bułeczkach jest mi ciężko na żołądku, duszy, sumieniu i jelitkach, jedzenie ich częściej, niż dwa-trzy razy w tygodniu absolutnie nie wchodzi w grę, duszone lubię, ale bez przesady, po surowych warzywach i owocach czuję się najlepiej, no i mam o wiele ciekawsze rzeczy do jedzenia dwa razy dziennie, niż leki, które działają tylko objawowo.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 12:25   #13
Melam
Raczkowanie
 
Avatar Melam
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 76
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Mi o zespole jelita drażliwego też coś lekarz wspominał, ale jak można stwierdzić coś takiego bez badań i wyników. Poza tym u mnie ta "górka" na brzuchu jest naprawdę dziwna czasami w nocy aż ciężko mi oddychać, żadna pozycja mi nie odpowiada . . . Wtedy najczęściej doprowadzam do wymiotów i jest mi jakby trochę lepiej.

Jeśli chodzi o wizyty u lekarza to w zasadzie nie mam kiedy się tym zająć, wiem wiem, że zaraz ktoś napisze, że zdrowie jest najważniejsze ale żeby się leczyć to trzeba mieć za co i koło się zamyka. Jak wybłagam sobie jeden dzień urlopu to i tak niestety nie uda się wszystkiego załatwić.
__________________
Zasypiając uczę się umierać.
Melam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 10:50   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

a olewając sprawę może tylko pogorszyć swój stan zdrowia i później mieć 3x większe wydatki związane z leczeniem.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 18:04   #15
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Bożena, jestem zszokowana. Brać pojemniki do pracy? Odgrzewać obiad?
Nie wiem w jakim świecie ja żyję ale nikt tego u mnie nie robi.

Biorę dwie kanapki (pojedyncze) i jem kisiel w kubku, a jak wracam do domu, to jem obiad, a wieczorem kolację.
Nie wzięłabym ze sobą więcej żarcia do roboty, na pewno nie jak pracuję 8h.

Aaaa i mam jelito drażliwe i w większości tarczycę wyciętą
I muszę przyznać: po wycięciu tarczycy i z euthyroxem od razu waga poleciała i co bym nie jadła, to moja waga nie przekroczy pewnej wartości.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:55   #16
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Co kto lubi, ja wolę wziąć pojemniki, niż zapychać się kanapkami i kisielami w kubku..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 09:22   #17
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Co kto lubi, ja wolę wziąć pojemniki, niż zapychać się kanapkami i kisielami w kubku..
Dokładnie... U mnie wielee osób tak robi, w tym ja
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 11:03   #18
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Tez wole nosic jedzenie w pojemniku zamiast zapychac sie kolorowym cukrem w kubku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:43   #19
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Też wolę porządny posiłek z pojemnika i jak chodzę na studia to zabieram - ale mam problem w pracy - nie mam gdzie zjeść, muszę przy biurku, przy tym samym biurku naprzeciwko siedzi współpracowniczka, pokój jest malutki... no a moje jedzenie śmierdzi tzn wszelkie dania obiadowe typu kurczak z warzywami, ale też np kanapka z jajkiem, sałatka z mięsem, kasza z warzywami albo z owocami... cokolwiek mam, przy otwieraniu pudełka roznosi się mocny i nieciekawy zapach. Zupełnie nie mam pomysłu co mogłabym przygotować, żeby było w miarę bezzapachowe, codziennie mam kanapki z szynką i serem, jabłko, awaryjny kefir ale nie mogę jeść nabiału więc wszelkie serki wiejskie, maślanki, jogurty, kefiry itp odpadają Dobija mnie to, bo nie lubię kanapek no i nie służą mi. Mace jakiś sposób?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 23:35   #20
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

no cóż, ja zabieram na uczelnię pojemniki z żarciem jak mam zajęcia w porze obiadowej. mój facet pracujący fizycznie też zabiera żarcie w pojemnikach, odkąd go przekonałam do jedzenia jako takiego.

kanapki i kisiel. tragedyja.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 10:14   #21
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48086387]Bożena, jestem zszokowana. Brać pojemniki do pracy? Odgrzewać obiad?
Nie wiem w jakim świecie ja żyję ale nikt tego u mnie nie robi.
.[/QUOTE]

No, to chyba musi być jakiś alternatywny świat.
U mnie pojemniki noszą wszyscy.

Ja tylko nie korzystam w mikrofali o ile absolutnie nie muszę i po prostu wyjmuję pojemnik chwilę wcześniej, żeby jedzenie było w temperaturze pokojowej.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:32   #22
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Poważnie, nikt tego nie robi.

Widocznie nikt nie widzi potrzeby skoro max 15:30 jest w domu, a nawet jak raz kończymy później, to i tak jadamy przekąski.

Kanapki tragedia? Kanapki jak kanapki, nie widzę w tym nic złego, lubię je. Na warzywa i owoce muszę uważać, ich zjedzenie może potem powodować umieranie, dlatego nie ryzykuję. Kisiel, zgodzę się, niezbyt dobra rzecz ale po prostu je uwielbiam i niecierpliwie czekam aż mi zbrzydną.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 23:38   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

nie każdy ma ten komfort, że pracuje do 15
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:10   #24
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

No okej, 15:30 w domu, ale spędzasz w pracy 8h. Dla mnie 8h pracy to są 3 posiłki, nie mogą być tylko chlebem.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:56   #25
NakarmUmysl
Raczkowanie
 
Avatar NakarmUmysl
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 42
Dot.: Dchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No okej, 15:30 w domu, ale spędzasz w pracy 8h. Dla mnie 8h pracy to są 3 posiłki, nie mogą być tylko chlebem.
Dokładnie, ja bym umarła z głodu chyba. Powiedzmy, że śniadanie się je przed wyjściem, czyli około 7 (jak dobrze pójdzie) to około 10 a potem 13-14 burczałoby mi w brzuchu na całe biuro! A kanapki kanapkami ale po jakimś czasie i one zbrzydną, a organizm potrzebuje urozmaicenia.

U mnie też pojemniki i też bez mikrofali Nie jest to wcale trudne jak się może wydawać.
__________________
Zgłodniałaś? Wpadnij na mój profil i zobacz jak nakarmić umysł
NakarmUmysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 17:11   #26
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie każdy ma ten komfort, że pracuje do 15
Dlatego pisałam, że nie wzięłabym więcej skoro pracuję 8h. Nie zawsze kończę o 15, raz siedzę dłużej, bo później zaczynamy, ale to akurat totalnie nieważny pierdół, bo nadal jest to 8h.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No okej, 15:30 w domu, ale spędzasz w pracy 8h. Dla mnie 8h pracy to są 3 posiłki, nie mogą być tylko chlebem.
3 posiłki jem ogółem w ciągu dnia. Przed wyjściem nie jem nic, piję zbożówkę z mlekiem i kakao. Nie proszę tutaj o komentarze, bo jeszcze pół roku temu jadłam z rana, a potem umierałam cały dzień. Także zaczynam jeść jak odczuję głód, tylko i wyłącznie.
Poza tym jem w systemie IF, dzięki temu w końcu zapomniałam o problemach jelitowych, rzadko już odczuwam dyskomfort.
Dwie kanapki to nie jakoś tam super dużo chleba. Zasadnicza sprawa polega na tym, że po prostu lubię ten cholerny chleb, a najbardziej to, że zawsze uwalam na niego mnóstwo pierdół i jest po prostu smaczny. W moim przypadku jest to jedyne bezpieczne żarcie do roboty.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:09   #27
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48162678]Dlatego pisałam, że nie wzięłabym więcej skoro pracuję 8h. Nie zawsze kończę o 15, raz siedzę dłużej, bo później zaczynamy, ale to akurat totalnie nieważny pierdół, bo nadal jest to 8h.



3 posiłki jem ogółem w ciągu dnia. Przed wyjściem nie jem nic, piję zbożówkę z mlekiem i kakao. Nie proszę tutaj o komentarze, bo jeszcze pół roku temu jadłam z rana, a potem umierałam cały dzień. Także zaczynam jeść jak odczuję głód, tylko i wyłącznie.
Poza tym jem w systemie IF, dzięki temu w końcu zapomniałam o problemach jelitowych, rzadko już odczuwam dyskomfort.
Dwie kanapki to nie jakoś tam super dużo chleba. Zasadnicza sprawa polega na tym, że po prostu lubię ten cholerny chleb, a najbardziej to, że zawsze uwalam na niego mnóstwo pierdół i jest po prostu smaczny. W moim przypadku jest to jedyne bezpieczne żarcie do roboty.[/QUOTE]

No brawo jesteś na IF, dieta dla nielicznych, dla większości raczej nie zdrowa.
Twoja dieta jest przeładowana mlekiem i mąką a masz problemy z jedzeniem warzyw skoro tak chcesz , Towja prywatna sprawa, ale nie polecaj tego innym. Dużo zdrowsze, logiczne i sensowne jest noszenie prawdziwego posiłku w pudełku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:31   #28
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
No brawo jesteś na IF, dieta dla nielicznych, dla większości raczej nie zdrowa.
Twoja dieta jest przeładowana mlekiem i mąką a masz problemy z jedzeniem warzyw skoro tak chcesz , Towja prywatna sprawa, ale nie polecaj tego innym. Dużo zdrowsze, logiczne i sensowne jest noszenie prawdziwego posiłku w pudełku.
Jakim mlekiem? Rano? Do inki? 30ml?
Mąką? Dwie kanapki?
Niezła analiza, skoro napisałam tylko o tym, co jem w pracy.
Dodam jeszcze, o zgrozo, chleb jem biały (z zaleceniem lekarza kłócić się nie będę).

Nazywanie IF dietą jest raczej niezbyt trafnym określeniem. Mit częstego jedzenia już dawno został obalony, nie rozumiem po co tak kurczowo się tego trzymać, każdy je tak, jak toleruje to dany organizm.

Totalnie rozwala mnie analiza na forach, powaga. Pominięcie najważniejszej kwestii - indywidualnej tolerancji na dane produkty.


Zastanawiające jest też, że czuję się świetnie i mam bardzo dobre wyniki.
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:48   #29
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48164814]Jakim mlekiem? Rano? Do inki? 30ml?
Mąką? Dwie kanapki?
Niezła analiza, skoro napisałam tylko o tym, co jem w pracy.
Dodam jeszcze, o zgrozo, chleb jem biały (z zaleceniem lekarza kłócić się nie będę).

Nazywanie IF dietą jest raczej niezbyt trafnym określeniem. Mit częstego jedzenia już dawno został obalony, nie rozumiem po co tak kurczowo się tego trzymać, każdy je tak, jak toleruje to dany organizm.

Totalnie rozwala mnie analiza na forach, powaga. Pominięcie najważniejszej kwestii - indywidualnej tolerancji na dane produkty.


Zastanawiające jest też, że czuję się świetnie i mam bardzo dobre wyniki.[/QUOTE]

Nie będę się z toba kocić, skoro uważasz że twoja dieta jest dobra i dopasowana to ok. Rób co uważasz, ale nie wmawiaj wszystkim że to jest właśnie najlepsze. Cukier, mąka i mleko a warzywa w odstawkę, hmmm

Mit częstego jedzenia. OK czym jest częste jedzenie? 5-7 posiłków czy 3-5?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:41   #30
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Odchudzanie i dieta w pracy

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;48162678]3 posiłki jem ogółem w ciągu dnia. Przed wyjściem nie jem nic, piję zbożówkę z mlekiem i kakao. N[/QUOTE]

No to wiesz, jakbym się miała głodzić, to też bym pisała na wizażu, ze 'hahaha, ale jesteście dziwne, serio pojemniki do pracy nosicie?'.
Ja jem 5-6 posiłków dziennie, z czego śniadanie przed wyjściem ZAWSZE.
Chyba jest różnica między 3 posiłkami dziennie, a 5 - przy 5 musisz mieć pojemniki, żeby nie jeść cały dzień tylko chleba.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-22 10:15:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.