Ocena ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-17, 19:54   #1
arbuzowabeza
Raczkowanie
 
Avatar arbuzowabeza
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: war-maz
Wiadomości: 91

Ocena ćwiczeń


Witam serdecznie,czy mógłby ktoś ocenić moje ćwiczenia,które od dziś mam zamiar wykonywać codziennie żeby zgubić parę kilo (oczywiście w połączeniu z dietą).
Już po nich jestem i ledwo żyje..

więc tak:
-chodzenie w miejscu z wysokim podnoszeniem kolan 2x30 na jedna nogę
-chodzenie do tyłu/na palcach 3min.
-skrętoskłony 2x30
-skakanka 2x30
-brzuszki 2x25
-zaciskanie piłki udami 2x50
-podnoszenie wyprostowanej górnej nogi leżac na boku 2x25 (na jedną nogę)
-dotykanie łokciami kolan w pozycji leżącej 2x25
-damskie pompki 2x15
-leżąc na plecach symulowanie jazdy na rowerze 3min

Całość zajmuje mi 30min.
I do tego jazda na łyżwach 45min 2 razy w tygodniu.

Czy taki zestaw ćwiczeń przyniesie jakieś efekty?
Z góry dziękuje za opinie i sugestie
__________________
95-79,5-70


Nie ma rzeczy niemożliwych-trzeba tylko chcieć coś zmienić!



...Ty jesteś dobry,dla mnie zawsze Twoja łaska wiecznie trwa!
arbuzowabeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 12:37   #2
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Ocena ćwiczeń

Jakie dietę masz zamiar stosować ?
Mam nadzieje, że żadna dietę cud z gazet Takie dietę z gazet są nic nie warte. Jeśli chodzi o same ćwiczenia, to ja poleciłabym ci na samo zgubienie kilku kilogramów oraz kilku centymetrów aeroby na maszynach typu-bieżnia, rower stacjonarny, steper, orbitrek itp.
W czasie wykonywania tych ćwiczeń spala się stopniowo tłuszcz z całego ciała. Jeśli nie masz jednak możliwości aby ćwiczyć na tych urządzeniach, może spróbuj zacząć biegać. Nie jakoś intensywnie odrazy ale stopniowo, np. na początek 3 razy w tygodniu po 30 min ( to samo tyczy się tez aerobów ). Tłuszcz zaczyna się spalać po okolu 20 min od rozpoczęcie treningu. Skakanie na skakance, tez jest ewentualnie dobrym pomysłem, dlatego wydłuż czas skakania na skakance na rzecz opuszczenia innych ćwiczeń. Chodzi o to aby zwiększyć intensywność treningu, twoje ćwiczenia nie są złe same w sobie ale nie dadzą raczej zadowalających efektów na dłuższa metę. Na sam początek mogą trochę zadziałać , ale z czasem, gdy twoje ciało przyzwyczai się do tego treningu rezultaty będę raczej nie zauważalne. Z listy ćwiczeń na pewno wyrzuciłabym brzuszki, ponieważ same brzuszki nie powodują chudnięcia z brzucha. Te ćwiczenia są na rzeźbienie mięśni brzucha a nie na spalanie. Chodzenie z podnoszeniem kolan i chodzenie do tylu oraz
skrętoskłony i stymulowanie jazdy na rowerze możesz zostawić tylko staraj się to robić w miarę intensywnie. Zaciskanie piłki udami i dotykanie łokciami kolan w pozycji leżącej opuściłabym też raczej. Damskie pompki możesz robić, to zawsze coś Jeśli chodzi o same zestawy ćwiczeń poszukaj na YouTube 8 min-buns, legs, arms, abs i stretch. Z tych zestawów możesz podpatrzeć kilka ciekawych ćwiczeń. Jednak na koniec stanowczo polecam ci aeroby lub bieganie, bo zawsze przynoszę zadowalające efekty, oczywiście w połączeniu z odpowiednia dieta.
Więc wybór należy do ciebie.

Pozdrawiam
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 16:41   #3
arbuzowabeza
Raczkowanie
 
Avatar arbuzowabeza
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: war-maz
Wiadomości: 91
Dot.: Ocena ćwiczeń

Mam zamiar nie jeść słodyczy, fast foodów i innych "cudów" na szybko,które zaczęłam pochłaniać w ogromnych ilościach stając się studentką. I obowiązkowo śniadanie, którego do tej pory nie jadłam.
No i miały być te ćwiczenia...do siłowni nie mam dostępu poza 1,5 godzinnym wf a bieganie,to moja zmora i NIENAWIDZĘ wręcz!
__________________
95-79,5-70


Nie ma rzeczy niemożliwych-trzeba tylko chcieć coś zmienić!



...Ty jesteś dobry,dla mnie zawsze Twoja łaska wiecznie trwa!
arbuzowabeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:24   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ocena ćwiczeń

Wszystko jest kwestią priorytetów. Jak chcesz schudnąć, to bieganie i porządny trening siłowy będą na pewno dużo bardziej skuteczne, niż takie ćwiczenia, jakie wymieniasz tu na górze. Coś za coś - nie lubisz, ale działa.
Większość z Twoich ćwiczeń to trochę strata czasu - co najwyżej się nadają na rozgrzewkę. Te 30 minut możesz spokojnie przeznaczyć na cokolwiek innego, np. jazdę na łyżwach, pływanie itp. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, to rób trening siłowy, część ćwiczeń da się bez problemu zrobić z obciążeniem własnego ciała, przynajmniej na początku.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:44   #5
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Zgadzam sie z Midi trening ,ktory rozpisalas to wlasciwie rozgrzewka.

Jesli jestes poczatkujaca i masz bardzo duza nadwage i slaba kondycje to mozesz tak zaczac, ale musisz z kazdym tygodniem dokladac cos nowego. Raczej wizualnych efektow taki trening nie da, najwyzej poprawi Ci humor Jednak lepiej robic cokolwiek, niz nic.

Przykladowo podalas brzuszki 2*25- rownie dobrze mozesz ich zrobic 0 i efekt bedzie taki sam, brzuch jest miesniem ,ktory trzeba katowac zeby wycwiczyc- ja robie 5-6 razy w tygodniu 5*35 brzuszkow pelnych, 5*50 spiec, 4*30 brzuszkow na lawce skosnej i 4 *20 podnoszenia nog w zwisie (na dolne partie), opcjonalnie zmieniam cwiczenia, zeby nudno nie bylo

Polecam Ci zapisanie sie na silownie- tam na pewno ktos Ci pomoze z cwiczeniami, popilnuje zebys robila poprawnie, poza tym jest sprzet,ktory umozliwia robienie cwiczen, ktorych w domu nie masz szans robic.
No i daje wielka motywacje chodzenie na silownie
Ja schudlam 10 kg chodzac na silownie (bez diety ograniczajacej bardzo kalorie, a po prostu zdrowo sie odzywiajac), teraz mam tylko problem z tym, ze jedzac bardzo duzo caly czas chudne
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:34   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
brzuch jest miesniem ,ktory trzeba katowac zeby wycwiczyc- ja robie 5-6 razy w tygodniu 5*35 brzuszkow pelnych, 5*50 spiec, 4*30 brzuszkow na lawce skosnej i 4 *20 podnoszenia nog w zwisie (na dolne partie), opcjonalnie zmieniam cwiczenia, zeby nudno nie bylo
Raczej nie
W treningu amatorskim, jeśli celem jest wzmocnienie siły i doprowadzenie do stanu, kiedy mięśnie brzucha widać (tzw. kaloryfer), zupełnie wystarcza stosunkowo niewielka ilość ćwiczeń specyficznie mięśni brzucha (zakładam, że nikt nie trenuje tylko brzucha - jeśli robi się trening siłowy całego ciała, to mięśnie brzucha angażowane są w większości ćwiczeń innych partii).
Przykładowo, u mnie teraz w styczniu to jest 1 x w tyg. 3 x 20 spięć, 1 x w tyg. 3 x 10 podnoszeń na poręczach i 1 x w tyg. 3 x 15 skłonów skośnych - to jest część zwykłego treningu siłowego full body. Przy takim obciążeniu bez problemu utrzymuję mięśnie brzucha w pożądanym stanie. Myślę, że nawet połowa tego by wystarczyła.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:22   #7
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Kilka wskazówek, które pomogą Tobie wypracować ładne mięśnie brzucha:
1. Mięśnie brzucha powinno się ćwiczyć na każdej sesji treningowej.
2. Przerwy między seriami nie powinny trwać dłużej niż pół minuty. Brzuch należy Ćwiczyć szybko i ostro.
3. Należy robić dużą ilość serii i powtórzeń.

To fragment artykulu z kulturystyki,

i ja sie z tym zgadzam cwiczac tak jak Ty nic bym nie odczula, a taki trening jest bez sensu. Brzuch jest mocno ukrwiony i szybko sie regeneruje, ciezko go przetrenowac.
Nie tylko kulturystyka pisze, ze tak sie powinno brzuch cwiczyc, dokladnie to samo jest na sfd, w gazetach fitness czy wystarczy spytac wyksztalconego instruktora na silowni.

Chociaz mozesz miec taka genetyke ,ze wystarcza Ci takie cwiczenia, lub tez masz inne cele (lekkie zarysowanie miesni brzucha)
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 22:29   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Kilka wskazówek, które pomogą Tobie wypracować ładne mięśnie brzucha:
1. Mięśnie brzucha powinno się ćwiczyć na każdej sesji treningowej.
2. Przerwy między seriami nie powinny trwać dłużej niż pół minuty. Brzuch należy Ćwiczyć szybko i ostro.
3. Należy robić dużą ilość serii i powtórzeń.

To fragment artykulu z kulturystyki,

i ja sie z tym zgadzam cwiczac tak jak Ty nic bym nie odczula, a taki trening jest bez sensu. Brzuch jest mocno ukrwiony i szybko sie regeneruje, ciezko go przetrenowac.
Nie tylko kulturystyka pisze, ze tak sie powinno brzuch cwiczyc, dokladnie to samo jest na sfd, w gazetach fitness czy wystarczy spytac wyksztalconego instruktora na silowni.

Chociaz mozesz miec taka genetyke ,ze wystarcza Ci takie cwiczenia, lub tez masz inne cele (lekkie zarysowanie miesni brzucha)
Fajnie, tyle, ze mocne miesnie brzucha nie rowna sie plaski/zrzucenie z niego tluszczu, a oto chodzi wiekszosci osob. Bo jak sie ma tluszczyk to bez diety, silowych, interwalow/aerobow mozna te brzuszki bez specjalnych efektow machac i machac.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 07:48   #9
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Ja robie trening na wyrobienie masy miesniowej, a nie schudniecie z brzucha. Poza tym zadne brzuszki nie sprawia ,ze schudnie sie z tluszczu na brzuchu, od tego sa aeroby i to i tak chudnie sie wszedzie, a nie tam gdzie by sie chcialo (mi chyba stanik sie zmniejszyl o 2 rozmiary przez ostatnie kilka miesiecy )
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 13:24   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Ja robie trening na wyrobienie masy miesniowej, a nie schudniecie z brzucha.
A ja nie mowie o Tobie, tylko o wiekszosci/znaczacej czesci osob tu cwiczacych

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Poza tym zadne brzuszki nie sprawia ,ze schudnie sie z tluszczu na brzuchu, od tego sa aeroby
Ja akruat uwazam, ze do paleniu tluszczu sa lepsze cwiczenia silowe i interwaly, ale aerobami tez mozna. Pewnie, ze zadne brzuszki tego nie sprawia, sprobuj to przetlumaczyc calej rzeszy osob piszacych na tym forum

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
i to i tak chudnie sie wszedzie, a nie tam gdzie by sie chcialo (mi chyba stanik sie zmniejszyl o 2 rozmiary przez ostatnie kilka miesiecy )
Pewnie, miejscowo nie schudniesz, kolejna rzecz, ktorej nie idzie niektorym przetlumaczyc.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 14:57   #11
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

Nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku więc napiszę tutaj.

Chcę zrzucić jakieś 3-4 kg (tłuszcz).
Nie mam żadnego dobrego sprzętu do ćwiczeń i niestety muszę korzystać tylko z tego co mam w domu.

Mój plan ćwiczeń wyglądałby tak (przykładowo):

Pon
5min rozgrzewka
15min skakanka
25min rowerek stacjonarny (najmniejsze obciązenie)
5min wbieganie i schodzenie ze schodów
5min rozciąganie

Wtorek
5min rozgrzewka
10 min skakanka
30 min rowerek - naprzemiennie duże obciążenie i najmniejsze (a'la interwalowo)
5min rozciąganie

Środa - tak jak w pon
Czwartek - tak jak we wtorek
Piątek - odpoczynek
Sobota - tak jak w pon
Niedziela - odpoczynek

dodatkowo w międzyczasie hula hop, raz na jakiś czas basen.

+ dietka, jakieś 1600-1700kcal(mam 15lat), eliminacja tlustych mięs, fast foodów, słodyczy, po i przed treningiem białko.

Dałoby jakieś rezultaty?
Proszę o porady
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 17:21   #12
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Calkiem rozsadnie, tyle ze po treningu raczej weglowodny najpierw, a pozniej bialko (i niech bialko bedzie Twoim ostatnim posilkiem w ciagu dnia np. serek grani 2 h przed snem). Jesli sie bedziesz trzymala takiego planu to efekt na pewno bedzie i to calkiem szybko
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:01   #13
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Calkiem rozsadnie, tyle ze po treningu raczej weglowodny najpierw, a pozniej bialko (i niech bialko bedzie Twoim ostatnim posilkiem w ciagu dnia np. serek grani 2 h przed snem). Jesli sie bedziesz trzymala takiego planu to efekt na pewno bedzie i to calkiem szybko
Dzięki

Dlaczego węglowodany? Ja już się pogubiłam w tym wszystkim
Byłam wręcz pewna, że po wysiłku od razu białko (ryby, kurczak, jajko), żeby nie zeszło z mięśni (tego chcę uniknąć, chcę stracić tłuszcz, a nie mięśnie)

A i ja słyszałam, że serek grani to białko, które sie wolno wchłania a po treningu potrzebne jest takie, które się szybko wchłania (w/w) [???]
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:13   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Calkiem rozsadnie, tyle ze po treningu raczej weglowodny najpierw, a pozniej bialko (i niech bialko bedzie Twoim ostatnim posilkiem w ciagu dnia np. serek grani 2 h przed snem). Jesli sie bedziesz trzymala takiego planu to efekt na pewno bedzie i to calkiem szybko
Zeby powyzsze nie zostalo zle zrozumiane, Thefit chodzi o bialo po treningu + bialko na kolacje, dwa rozne posilki.

Co do powyzszych cwiczen, to ja nie jestem fanem machania samych aerobow.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:17   #15
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Zeby powyzsze nie zostalo zle zrozumiane, Thefit chodzi o bialo po treningu + bialko na kolacje, dwa rozne posilki.

Co do powyzszych cwiczen, to ja nie jestem fanem machania samych aerobow.
Co z węglowodanami?

A co jeszcze proponujesz?
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:57   #16
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Z weglowodanami to jest tak, ze sa wazniejsze po treningu niz bialko. Uzupelniaja zapasy glikogenu w miesniach, ktory tracisz podczas cwiczen. Chociaz wlasciwie jesli trening nie bedzie bardzo intensywny, to nie musisz sie tego tak rygorystycznie trzymac.

Masz duzo stron z radami przy odchudzaniu, mozesz poszukac, ja napisze w skrocie.
- pij duzo wody (ale to nie dziala tak ,ze wypijesz na raz 5 litra co 4 godziny, wode powinnas popijac przez caly dzien po kilka lykow)
-5 malych posilkow dziennie, co ok. 3 h, najwazniejsze jest sniadanie powinno byc pozywne i zapewnic energie na dlugo, oraz rozkrecic metabolizm po nocy. np. platki owsiane,otreby pszenne, orzechy, rodzynki, sliwki suszone i jakis swiezy owoc, albo odrobina miodu+ jogurt naturalny.
-Im wczesniej tym wiecej weglowodanow, a im pozniej tym mniej weglowodanow, a wiecej bialek (stad tez grani, lub jajka na twardo sa bardzo dobre na kolacje)
-Ostatni posilek 2-3 h przed snem (absolutnie nie o np. 18 jesli chodzisz spac o 24)
-staraj sie szukac mozliwosci dodatkowego ruchu (np. kilkunastominutowy spacer)
-zmien zwykly chleb na chleb pelnoziarnisty, ale jedz go tylko jako drugi posilek w ciagu dnia, zmien ryz bialy na brazowy
-nie smaz potraw z duza iloscia oleju, lepiej grilluj, piecz, gotuj
-jesli sama nie gotujesz i musisz jesc to co dostaniesz to mozesz do tlustego schabowego przylozyc na chwile chusteczke ,odsaczysz wtedy duzo zlego tluszczu.
-Jesli juz musisz jesc slodycze czasami to wybieraj te mniej szkodliwe- ciasteczka pelnoziarniste czy czekolada sa lepsze niz chipsy czy rogaliki 7days
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 20:07   #17
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

Thefit - dzięękuję bardzo będę się tego trzymać.
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 20:20   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Alisse Pokaż wiadomość
Co z węglowodanami?

A co jeszcze proponujesz?
Wegle po treningu jak najbardziej.

Nie zgodze sie natomiast, ze wegle sa wazniejsze od bialka po treningu, po prostu jedno i drugie robi cos innego.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 21:40   #19
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Jednak proste weglowodany trzeba dostarczyc w pierwszej kolejnosci i jest to wazniejsze dla regeneracji miesni, niz dostarczenie bialka, bo bialko pomaga w tworzeniu nowych wlokien miesniowych,a to proces dlugotrwaly i dla dobrego samopoczucia po treningu znacznie lepiej zaniedbac wlasnie bialko. Zaznaczam, ze mowie caly czas o intetsywnym treningu, jak pisalam przy mniej intensywnym mozna zasady zaniedbac i dostosowac tak zeby bylo po prostu wygodnie
Ja na posilek potreningowy lubie sobie zjesc makaron pelnoziarnisty z twarożkiem i cukrem.
Idealny po treningu jest tez banan (mozesz sobie zrobic shake z jogurtu naturalnego i banana)
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 21:48   #20
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Ja robie trening na wyrobienie masy miesniowej, a nie schudniecie z brzucha. Poza tym zadne brzuszki nie sprawia ,ze schudnie sie z tluszczu na brzuchu, od tego sa aeroby i to i tak chudnie sie wszedzie, a nie tam gdzie by sie chcialo (mi chyba stanik sie zmniejszyl o 2 rozmiary przez ostatnie kilka miesiecy )
OK, ale autorka wątku nie robi treningu na masę, tylko na redukcję, jak przypuszczam, stąd rada o trenowaniu mięśni brzucha ostro, szybko i intensywnie w niczym jej się nie przyda.
Przy treningu siłowym na całe ciało i różnych dyscyplinach lekkoatletycznych, które uprawiam, mięśnie są lekko zarysowane, widoczne (przy odpowiednim poziomie BF, bo aktualnie to są mało widoczne... ) - jasne, że na masie robię inny trening, niż na redukcji, ale nie polecałabym osobie, która jeszcze nie zaczęła treningu siłowego, żeby "katowała" brzuch. To bez sensu, ani jej nie pomoże schudnąć, ani nie zachęci do pogłębiania treningu.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 22:49   #21
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

btw, zapytam:
- Czy istnieją jakieś ćwiczenia siłowe bez obciążenia kręgosłupa?
- Czy można łączyć w jednym treningu interwały + aeroby / interwały + siłowe/ aeroby +siłowe ?


edit:
Thefit - czyli po treningu mogę pozwolić sobie na coś o wysokim IG?

Edytowane przez Alisse
Czas edycji: 2010-01-21 o 22:52
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 23:22   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Jednak proste weglowodany trzeba dostarczyc w pierwszej kolejnosci i jest to wazniejsze dla regeneracji miesni, niz dostarczenie bialka, bo bialko pomaga w tworzeniu nowych wlokien miesniowych,a to proces dlugotrwaly i dla dobrego samopoczucia po treningu znacznie lepiej zaniedbac wlasnie bialko. Zaznaczam, ze mowie caly czas o intetsywnym treningu, jak pisalam przy mniej intensywnym mozna zasady zaniedbac i dostosowac tak zeby bylo po prostu wygodnie
Ja na posilek potreningowy lubie sobie zjesc makaron pelnoziarnisty z twarożkiem i cukrem.
Idealny po treningu jest tez banan (mozesz sobie zrobic shake z jogurtu naturalnego i banana)
Wazniejsze? Raczej wegle i bialko robia cos innego. Jak dla mnie w posilku potreningowym powinno byc szybkowchlanialne bialko.

Tu jest co nieco napisane: http://super-sylwetka.pl/posilki_okolotreningowe.php
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 06:34   #23
Ivusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Ocena ćwiczeń

Ok, to ja tez poproszę Was dziewczyny o rady ( Bez zaśmiecania forum nowym wątkiem )
Zamierzam do lata zrzucić jakieś 10kg... Mam jakieś 65kg ( Kurcze nie wiem dokładnie ile bo wstyd się przyznać ale boje się wejść na wagę..;p W domu nie posiadam a na siłowni tak jakoś...;p ) przy wzroście 165.

Dzisiaj przechodzę na dietę Plaż Południowych, czyli zero chleba, ziemniaków, makaronów, słodyczy, soli itp itd ;p

Do tego Pon, Wt, Czw i Pt Siłownia. W dni wolne planuje hula hop i skakankę.
Plan ćwiczeń:
Najpierw ok 15 min rozgrzewka na aerobach (bieżnia lub rowerek)
Następnie jeden obieg na maszynach siłowych (partie górne i dolne) po 15 powtórzeń ( z czasem zamierzam robić po 3 lub 4 obiegi )
Na sam koniec znów aeroby tak z 40 min myślę na razie.

Jak myślicie da rade zrzucić tłuszczyk do lata?
Będę wdzięczna za jakieś rady i wskazówki))
Ivusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 07:37   #24
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Alisse Pokaż wiadomość
btw, zapytam:
- Czy istnieją jakieś ćwiczenia siłowe bez obciążenia kręgosłupa?
- Czy można łączyć w jednym treningu interwały + aeroby / interwały + siłowe/ aeroby +siłowe ?


edit:
Thefit - czyli po treningu mogę pozwolić sobie na coś o wysokim IG?

Wlasnie chodzi o weglowodany o wysokim IG bo te szybko sie wchlona, tyle, ze nie do konca jest tak "zrobilam sobie trening to teraz moge zjesc paczke chipsow, bo przeciez maja duzo wegli i wysoki IG "

Co do laczenia w jednym treningu aeroby i silowe jak najbardziej (po tym najbardziej chudniesz). Zasada taka- najpierw robisz silowe, a na koniec aeroby, nie odwrotnie.

Co do laczenia interwalow z czymkolwiek- jesli robisz je intensywnie i dlugo, to zasada jest chyba taka, ze powinny byc robione same. (Glowy uciac sobie nie dam, sama nie robilam interwalow, wiec nie jestem 100% pewna)
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 13:20   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Ivusia Pokaż wiadomość
Ok, to ja tez poproszę Was dziewczyny o rady ( Bez zaśmiecania forum nowym wątkiem )
Zamierzam do lata zrzucić jakieś 10kg... Mam jakieś 65kg ( Kurcze nie wiem dokładnie ile bo wstyd się przyznać ale boje się wejść na wagę..;p W domu nie posiadam a na siłowni tak jakoś...;p ) przy wzroście 165.

Dzisiaj przechodzę na dietę Plaż Południowych, czyli zero chleba, ziemniaków, makaronów, słodyczy, soli itp itd ;p

Do tego Pon, Wt, Czw i Pt Siłownia. W dni wolne planuje hula hop i skakankę.
Plan ćwiczeń:
Najpierw ok 15 min rozgrzewka na aerobach (bieżnia lub rowerek)
Następnie jeden obieg na maszynach siłowych (partie górne i dolne) po 15 powtórzeń ( z czasem zamierzam robić po 3 lub 4 obiegi )
Na sam koniec znów aeroby tak z 40 min myślę na razie.

Jak myślicie da rade zrzucić tłuszczyk do lata?
Będę wdzięczna za jakieś rady i wskazówki))
Znaczy sie ACT chcesz robic? Nie wiem, czy nie lepiej dodac jeszcze jeden obwod, a aeroby zostawic sobie na inny dzien, bo jesli faktycznie robisz ACT, to odpowiednie tempo do pewnego stopnia zatepuje aeroby...

Przy odpowiedniej diecie i ciwczac powinnas zrzucic co nieco

Cytat:
Napisane przez Alisse Pokaż wiadomość
btw, zapytam:
- Czy istnieją jakieś ćwiczenia siłowe bez obciążenia kręgosłupa?
- Czy można łączyć w jednym treningu interwały + aeroby / interwały + siłowe/ aeroby +siłowe ?


edit:
Thefit - czyli po treningu mogę pozwolić sobie na coś o wysokim IG?
A jakie cwiczenia silowe obciazaja kregoslup poza tymi na plecy? Chyba, ze inaczej rozumiemy obciazanie.

Tak jak napisala Thefit - aeroby po silowych, jak najbardziej; intesywne interwaly same, bez innych cwiczen.

Co go IG - rzuc okiem na linka ktorego wczesniej wkleilem, tam jest co nieco napisane o weglach. Kiedy i jakie wegle jesc, zalezy od diety (R,U,P), rodzaju cwiczen i indywidualnych predyspozycji.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:44   #26
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A jakie cwiczenia silowe obciazaja kregoslup poza tymi na plecy? Chyba, ze inaczej rozumiemy obciazanie.
Właśnie nie wiedziałam jak to nazwać.
Mam problemy z kręgosłupem, z tego wzgledu siłowe (raczej wszystkie) niestety odpadają, bo boli mnie po nich kręgosłup Chyba, że przysiady
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 18:17   #27
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Alisse Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiedziałam jak to nazwać.
Mam problemy z kręgosłupem, z tego wzgledu siłowe (raczej wszystkie) niestety odpadają, bo boli mnie po nich kręgosłup Chyba, że przysiady
Po jakich na przyklad?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 18:46   #28
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Po jakich na przyklad?
Np. Podnoszenie ciężarków(hantle, sztanga), mam podejrzenie dyskopatii.
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:05   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Alisse Pokaż wiadomość
Np. Podnoszenie ciężarków(hantle, sztanga), mam podejrzenie dyskopatii.
W takich sprawach to powinnas zasiegnac opinii specjalisty...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:15   #30
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Ocena ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Alisse Pokaż wiadomość
btw, zapytam:
- Czy istnieją jakieś ćwiczenia siłowe bez obciążenia kręgosłupa?
- Czy można łączyć w jednym treningu interwały + aeroby / interwały + siłowe/ aeroby +siłowe ?
wyciskanie w lezeniu na lawce, wioslowanie lezac na brzuchu na lawce, niektore cwiczenia na nogi na maszynach, pompki odwrotne, moze jakies podciagania na drazku daloby rade?
sama kombinuje w tym kierunku

interwalow nie laczymy
trening silowy mozna rozpoczac aerobowa rozgrzewka i zakonczyc 10-15 min aerobow ale to raczej nie dla osoby poczatkujacej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.