Cilest/Elin - wątek zbiorczy! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-28, 23:03   #121
kiciaKk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 56
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

neska951 kurcze biore Magnez plus wit. B6 od paru ladnych miesiecy nic nie pomaga... po Diane czulam sie wysmienicie.... wszystko zaczelo sie przy tych tabsach ale ja nie mowie ze sa zle kazdy reaguje inaczej to chce podkreslic bo znam wiele osob ktore sobie je cenia! Zobaczymy co bedzie... czekam na wynik TSH... jeszcze dzisiaj od rana dostalam mdlosci i goraczki ponad 38* wszystko mnie boli glowa.... ale typowych objawow grypy czyli katar gardlo bolace nie mam.... i dziwnie zbieglo sie w czasie jak powinnam przyjac tabletke cilest a jej nie przyjelam.... hmmm hehehe ale sie dopatruje:P pozdrawiam
kiciaKk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 13:35   #122
nattkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 77
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Ja sie po Cilescie bardzo dobrze czuję, nie odczuwam jakiś zmiennych nastrojów.Tylko podczas okresu mam malutkiego dołka ale mija po trzech dniach
nattkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 13:40   #123
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Moj Tz wyrzucil mi te tabletki blagajac bym juz ich wiecej nie brala.

Oprocz skokow cisnienia ktore moglabym przezyc to byly nerwy ktorym nie moglam ani ja ani otoczenie.

Byle co doprowadzalo mnie do takich stanow ze ludzie mnienie poznawali, placz, zlosc, krzyk... I to pojawialo sie nagle...mily dzien i nagle pyk Odwalalo mi.

O tamtej pory boje sie 'tabletek'
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 13:51   #124
kiciaKk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 56
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Ja nie biore juz okolo 10 dni a nie ma poprawy caly czas sie tak czuje jakies nerwy, kolatanie serca, leki nie wiem o co chodzi( Powinno juz byc lepiej jesli mialoby to byc od tabletek(( ehhh szkoda gadac nie ma to jak sobie narobic problemow ... (
kiciaKk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 20:12   #125
kiciaKk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 56
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Witam Was i jak sie okazalo tabletki wywolaly u mnie nadczynnosc tarczycy co jest tez zamieszczone w ulotce... stad te objawy niestety nie doszlam do tego albo doszlam bo przeciez poszlam zrobic badanie TSH... teraz tylko zostalo mi sie na to leczyc... ( lekarka wyraznie zaznaczyla.... CILEST.... i pokiwala glowa... Musze teraz szukac jakiejs innej formy antykoncepcji... ale czy jakiejs zaufam tak jak tabletkom??:/ ( pozdrawiam
kiciaKk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 20:28   #126
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Kiciu najważniejsze jest Twoje zdrowie!!! ja też nie mogę przyjmowac hormonów i biorąc pod uwagę ich negatywny wpływ na organizm - jestem z tego zadowolona
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 21:01   #127
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Cytat:
Napisane przez kiciaKk Pokaż wiadomość
Witam Was i jak sie okazalo tabletki wywolaly u mnie nadczynnosc tarczycy co jest tez zamieszczone w ulotce... stad te objawy niestety nie doszlam do tego albo doszlam bo przeciez poszlam zrobic badanie TSH... teraz tylko zostalo mi sie na to leczyc... ( lekarka wyraznie zaznaczyla.... CILEST.... i pokiwala glowa... Musze teraz szukac jakiejs innej formy antykoncepcji... ale czy jakiejs zaufam tak jak tabletkom??:/ ( pozdrawiam
u mnie też łykanie tabsów skończyło się problemami z tarczycą ale ja mam niedoczynność leczę się już ok 3 lata
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 21:24   #128
kiciaKk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 56
Dot.: Cilest a złe samopoczucie i nerwica?

Ehhh a ja nadczynnosc.... schudlam waze kolo 49kg przy wzroscie 171cm a moze nawet mniej waze... ciagle chudne i to koszmarne samopoczucie... w dodatku od jakiegos miesiaca (jeszcze bralam tabletki) kluje mnie w klatce piersiowej... ( Zazdroszcze tym dziewczynom, ktore dobrze toleruja tabletki... (

carolinascotties masz racje teraz czekam na skutki uboczne po odstawieniu bo pewnie sie pojawia... cera...miesiaczki nieregularne(

neska951 przykro mi ( Ciezko leczyc tarczyce trwa to latami i tego sie wlasnie boje (
Pozdrawiam
kiciaKk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 09:01   #129
gregarynka
Przyczajenie
 
Avatar gregarynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4
Dot.: Cilest

kurcze nie wiem co sie ze mna dzieje , biore cilst od dwoch lat i takich cyrkow jeszcze nie mialm , az jestem przerazona. bola mnie pierski , ktore zreszta sie pomniejszyly i poza tym zauwazylam plaminie z fragmentami blony sluzowej chyba , jestem przerazona !!!! tabletki przeciez nie mogly tak nagle przestac dzialac !!
gregarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 14:19   #130
Malinss
Raczkowanie
 
Avatar Malinss
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 51
GG do Malinss
Red face Cilest-skutki uboczne. Wątek zbiorczy!

Drogie Dziewczyny!
Zwracam się do Was z prośbą o poradę, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (Cilest), jestem dopiero przy 5. Mam okropne samopoczucie (straszny ból głowy, nudności, brak apetytu, zawroty głowy, zły nastrój, nadmierne krwawienie podczas miesiączki), lekarz przepisując mi tabletki powiedział, że jeżeli będę miała złe samopoczucie to żebym przebolała 1 paczkę, a jeżeli przy 2 będę sie nadal źle czuła to trzeciej mam nie rozpoczynać i przyjść alby zmienić na inne. Nie zdawałam sobie sprawy, że mój stan może być aż tak beznadziejny. Proszę o opinie czy lepiej skontaktować się szybko z lekarzem? czy to naturalne? czy może lepiej odstawić tabletki? Jestem świadoma tego co powiedział lekarz, wiem co pisze w ulotce (studiowałam ją przez kilka razy), lecz jednak mam pewne obawy Bardzo proszę o poradę!!!

p.s jeżeli był już taki wątek to z góry bardzo przepraszam.

Pozdrawiam!
__________________
Życie to nie teatr... Lecz bez prób premiera...
Malinss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 15:11   #131
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Prosze o poradę. Cilest-skutki uboczne.

skoro studiowalas ulotke to powinnas wszystko wiedziec. Tam jest zawarte wszystko co najwazniejsze. Jesli sa tam zawarte skutki, ktore Ty odczuwasz to uwazam nie powinnas na co czekac tylko skontaktowac sie z lekarzem...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 15:13   #132
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Prosze o poradę. Cilest-skutki uboczne.

ja brałam cilest 4lata i jakoś nie nażekałam,zawsze się po nich dobrze czułam, i też trochę schudłam,ale mi to na rękę chciałam zlecieć trochę zwagi,a tak to mi bardzo dobrze służyły
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 15:48   #133
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Prosze o poradę. Cilest-skutki uboczne.

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
ja brałam cilest 4lata i jakoś nie nażekałam,zawsze się po nich dobrze czułam, i też trochę schudłam,ale mi to na rękę chciałam zlecieć trochę zwagi,a tak to mi bardzo dobrze służyły
Wlasnie, kazda z nas jest inna. Jedna po cilescie bedzie sie dobrze czula a inna wrecz bedzie sie czula jakby umierala. Jakoze lekarze dobieraja hormony "na oko" dlatego tez nie zdecyduje sie nigdy na ten rodzaj antykoncepcji...:rolleyes : Hormony to zbyt powarzna sprawa...

Ja jeslibym sie zle czula od razu bym odstawila i od razu poszla do ginekologa
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 18:32   #134
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Prosze o poradę. Cilest-skutki uboczne.

no wlasnie kazda jest inna a tak btw to byly watki o Cilescie wiec wyszukiwarka zaprasza;p na dole strony masz linki nawet
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:40   #135
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Prosze o poradę. Cilest-skutki uboczne.

Niepokojącym skutkiem ubocnym w Twoim przypadku jest silny ból głowy, nie lekceważyłabym go, idź koniecznie do lekarza.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 09:24   #136
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Cilest-skutki uboczne. Wątek zbiorczy!

Poprzedni post pisałam we wrześniu 2006. Od dwóch miesięcy nie biorę Cilestu i muszę powiedzieć, że bez Cilestu życie jest piękne.
To najgorsze (dla mnie) tabletki jakie miałam.

Od trzeciego dnia pierwszego opakowania bolały mnie piersi - niby nic takiego, bo właśnie z powodu bólu piersi zmieniam tabletki co jakiś czas szukając lepszych - ale ten ból był inny. Siódmego dnia już był koszmar. Ból budził mnie w nocy podczas obracania się, nie mogłam chodzić po schodach, zdjąć stanika, położyć się, wstać, każda zmiana pozycji to mordęga, w nocy chciało mi się ryczeć. Miałam nadzieję, że to minie, wytrzymałam trzy miesiące, nie minęło. Ból cichł w 2-5 dniu przerwy, wracał w 3-5 dniu nowego opakowania, trwał więc niemal cały czas.
Wróciłam do Mercilonu, ból który przy nich odczuwam (pojawia się po ok pół roku) to przyjemność w porówaniu z Cilestem. Nigdy więcej.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 11:26   #137
gabigan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: Cilest-skutki uboczne. Wątek zbiorczy!

Ja biore Cilest ponad 6 miesiecy i zdecydowalam sie na odstawienie. Po pierwsze mam straszne wachania nastroju, po drugie moja cera bardzo sie pogorszyla, nie wspomne o spadku libido
Moj M nie jest zadowolony, ale ja ani mysle o sexie. To skoro tak sie czuje, to jaki jest sens brac tabletki anty.
Albo przestawie sie na inne, albo w ogole odstawie.
gabigan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 19:20   #138
marice
Przyczajenie
 
Avatar marice
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 13
Dot.: Cilest, bole glowy i nudnosci

Brałam Cilest okoła dwa lata. Został mi przepisany po pobieznym wywiadzie... Tabletki sprawowały się świetnie,na szczęście...
Poprawiła mi sie cera, miałam tłustą i skłonną do wyprysków, powiększyły piersi... co do celulitu to nie zauważyłam żadnych zmain , chyba że wystąpia po odstawieniu. Zero bólów głowy,zero nudności, tylko dobe po zażyciu pierwszej z pierwszych pigułek troche źle sie poczułam i to było tyle.

Teraz odstawiłam hormony na 3 miesiące żeby "oczyścić" troche organizm, czekam wiec na skutki uboczne, jak narazie tylko z cerą troche gorzej i samopoczucie nie takie... (obniżone ciśnienie) i czekam na pierwszą @...
marice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 18:28   #139
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Cilest, bole glowy i nudnosci

Ja już nigdy nie zdecyduję się na Cilest...
Brałam 2 razy. Za każdym razem po odstawieniu pryszcze na plecach, teraz także na twarzy - a odstawiłam je prawie rok temu! Do tego, nudności, bóle migrenowe i najgorsze - stany lękowe i depresyjne, zmiany nastroju, spadek libido, a wszystko to wyszło po roku stosowania. Teraz boję się jakichkolwiek tabletek anty
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 12:39   #140
kamelleon_2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 93
Dot.: Cilest-skutki uboczne. Wątek zbiorczy!

witam
dziewczyny jestescie niesamowiteuwielbiam wizaz.pl za ta otwartosc!zawsze jak mam problem to najpierw sprawdzam na wizaz i czytam Wasze opinie, a potem kontaktuje sie ewentualnie ze specjalista. wracajac do watku, mam 23 lata i branie tabletek antykoncepcyjnych zaczelam od 17 roku zycia i to jakos tak zupelnie przypadkowoponiewaz leczylam sie u endokrynologa jako nastolatka i ze wzgledu na mlodziencze problemy-tradzik, slabe wlosy itp przepisal mi diane 35, braalm pzrzez rok i tylam z miesiaca na meisiac, oczywiscie cere mialam ladna ale co z tego jak przytylam z 6kg!potem dostalam cilest, bralam jakis czas i nasluchalam sie ze to tabletki dla kobiet ktore juz urodzily dziecko bo sa bardzo silne, wiec odstawilam. potem kilka jeszcze roznych rodzaji tabletek pzrewinelo sie w moim zyciu m.in yasmin, minulet, harmonet. Harmonet fatalny, mialam caly czas plamienia. natomiast minulet i yasmin byly ok, ale tak przez pierwsze pol roku brania, bo potem zaczynaly mi sie coraz to silniejsze mogreny podcza tej 7-dniowej przerwy. Dlatego dosc dlugo szukalam odpowiedniego lekarza ginekologa , ktory by mi przepisal "cudowne" tabletki antykoncepcyjne. Aktualnie od 2 miesiecy biorę cilest, ktory mi ten specjalista przepisal. przy pierwszych 4 tabletkach czulam sie kiepsko-bole glowy, mdlosci, ale teraz jest wszystko ok. jednak biore te tabletki bez przekonania, slyszalm juz kilkakrotnie od znajomych od lekarza rodzinnego itp ze cilest ma wlasciwosci rakotworcze, ze wiele kobiet po braniu cilestu ma nowotwor piersi i takie rożne same zle rzeczy. natomiast gdy czytam Wasze niektore opinie to wydaje mi sie ze nie ma reguly.
aha apropo spadku ochoty na sex po tab antykoncep. to normalne, kazda moja znajoma bez wyjatku ma takie objawy, tyle zalezy kto co woli...Ja narazie nie planuje dziecka wiec wole miec troszke mniejsza ochote na sex, ale sie nie martwic co miesiac.
sorki jesli troche nie na temat napisalam, ale ciezko sie wstrzelic w konkretny temacik!a wiem ze sie wkurzacie jak ktos sie wypowiada nie na temat wiec z gory przepraszam.
aha i mam takie pyatnko, czy tez slyszalyscie o tym rakotworczym dzialaniu cilestu???a moze o innych tab?
pozdrawiam baaaaaaaardzo cieplo!dzieki ze jestescie...
kamelleon_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 10:18   #141
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Cilest- wątek zbiorczy

Załozylam nowy temat odnosnie tabletek Cilest, gdyz tamten stary jest dawno nie odwiedzany. a poza tym wydaje mi sie ze malo ejst wiadomosci. Bardzo prosze odpowiedziec mi na pytanie czy tylko mnie sie wydaje czy na forum malo jest kobiet zazywajacych Cilest?? Poza tym czytalam na innych forach opinie ze nawet przy braniu Cilest wiele kobiet zaszlo w ciaze, pomimo regularnego stosowania znacie moze takie przypadki?? ja co prawda Cilest jeszcze nie biore, czekam na okres. ale po przeczytaniu takich wypowiedzi mam watpliwosci.

Piszcie prosze swoje opinie
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 12:13   #142
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Cilest- wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Załozylam nowy temat odnosnie tabletek Cilest, gdyz tamten stary jest dawno nie odwiedzany. a poza tym wydaje mi sie ze malo ejst wiadomosci. Bardzo prosze odpowiedziec mi na pytanie czy tylko mnie sie wydaje czy na forum malo jest kobiet zazywajacych Cilest?? Poza tym czytalam na innych forach opinie ze nawet przy braniu Cilest wiele kobiet zaszlo w ciaze, pomimo regularnego stosowania znacie moze takie przypadki?? ja co prawda Cilest jeszcze nie biore, czekam na okres. ale po przeczytaniu takich wypowiedzi mam watpliwosci.

Piszcie prosze swoje opinie
nie rozumiedlaczgo nie konynuowalas wczesniejszego watku? Rozbijanie go na dwa nie ma najmniejszgo sensu.

Lacze!

Poza tym godzac sie na wspolzycie za kazdym razem podejmujesz ryzyko, niezaleznie czy sie zabezpieczasz czy nie, gdyz zadna antykoncepcja nie daje 100% pewnosci.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 13:16   #143
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

no tak masz racje. nie wiem dlaczego to zrobilam <glupek>

wiem oczywiscie ze rozpoczynajac wspolzycie nalezy spodziewac sie ciazy i
jednak ja nie pytam czy zajde po tabletkach tylko czy SLYSZALYSCIE o przypadkach ze po Cilest kobiet spodziewaly sie dziecka. Chodzi mi konkretnie o te tabletki. W sumie nawet gdybym zaszla w ciaze nic by sie nie stalo. tabletki dostalam glownie dlatego, ze mam bardzo mala macice a Cilest zawiera duzo estrogenow i moj gin ma nadzieje, ze mi nieco urosnie jeszcze. Dodam ze moja macica jest takiej wielkosci jak szyjka i musze sie liczyc ze najprawdopodobniej pierwsza ciaza skonczy sie poronieniem.

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2007-07-06 o 13:18 Powód: cos mi sie poprzestawialo :D
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 14:43   #144
Poncz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

od ponad roku zażywam cilest i nie mam żadnych problemów ale... zdażyło mi się zapomnieć wziąć tabletki pod koniec drugiego tygodnia. Minęło 24 + 20 godzin. Co zrobić w takim przypadku? czy wziąć zapomnianą i kolejne normalnie, czy może obydwie naraz i w następnych dniach normalnie? Czy jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie? Niestety ulotka nie jest precyzyjna.Proszę o pomoc!!!
Poncz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 14:58   #145
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

wydaje mi sie (choc tabletek tych jeszcze nie zazywam- czekam na okres) ze powinnas wziac dwie, i dalej normalnie. niestety tak jak mowisz ulotka w tym przypadku nei jest precyzyjna. to jest moje zdanie, ale moze poczekaj jeszcze na inne odpowiedzi , no i mysle ze do konca opakowania plus 7-dniowa przerwa dodatkowe zabezpieczenie

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2007-07-07 o 15:00 Powód: :d skleroza
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 15:04   #146
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
no tak masz racje. nie wiem dlaczego to zrobilam <glupek>

wiem oczywiscie ze rozpoczynajac wspolzycie nalezy spodziewac sie ciazy i jednak ja nie pytam czy zajde po tabletkach tylko czy SLYSZALYSCIE o przypadkach ze po Cilest kobiet spodziewaly sie dziecka. Chodzi mi konkretnie o te tabletki. W sumie nawet gdybym zaszla w ciaze nic by sie nie stalo. tabletki dostalam glownie dlatego, ze mam bardzo mala macice a Cilest zawiera duzo estrogenow i moj gin ma nadzieje, ze mi nieco urosnie jeszcze. Dodam ze moja macica jest takiej wielkosci jak szyjka i musze sie liczyc ze najprawdopodobniej pierwsza ciaza skonczy sie poronieniem.
ja bralam w tamtym roku Cilest. Przeczytalam w necie, ze byly ponoc przypadki, ze kobiety mimo brania Cilestu, zaszly w ciaze. Spytalam sie wtedy mojej doktorki, co ona na to. Powiedziala mi, ze na kazdych tabletach mozna zajsc w ciaze jak sie ich nie bierze regularnie i zapomina itd. Powiedziala, ze ona wielu swoim pacjentkom przepisywala Cilest i zadna w ciaze nie zaszla i ze tego typu texty na necie sa tylko bzdurami.

Mi sie wydaje, ze po prostu ktos gdzies cos takiego powiedzial, ze na Cilescie mozna zajsc w ciaze i dlatego to sie tak roznioslo. Jak ktos bedzie przyjmowal tabletki jak nalezy, nie zapominajac co jakis czas o jej wzieciu to bedzie ok
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 15:58   #147
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Na kazdych tabletkach mozna zajsc w ciaze, gdyz zadne z nich nie daja 100% pewnosci. Nawet jesli sa skutecznie w 99,9% (a zadne tabsy nawet takiej skutecnzosci nie daja!) to zawsze mozna natrafic na ten 0,01% mimo regularnego zazywania tabsow. Zauwzcie, ze w dzisiejszych czasach znaczna czesc kobiet zazywna dousna antykoncepcje. W wiekszym miescie na pewno jest wiecej jak 1000 (!) kobiet, ktore zazywaja tabsy, gdyz zazywaja ja nie tylko dojzale kobiety ale i nastolatki. Jesli w wiekszym miescie jest tych kobiet 1000 to ile w kraju? Z obliczen wynika wiec, ze rocznie wiecej jak 1 kobieta w kraju mimo regularnego zazywania tabsow i tak zajdzie w ciaze.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 16:00   #148
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Na kazdych tabletkach mozna zajsc w ciaze, gdyz zadne z nich nie daja 100% pewnosci. Nawet jesli sa skutecznie w 99,9% (a zadne tabsy nawet takiej skutecnzosci nie daja!) to zawsze mozna natrafic na ten 0,01% mimo regularnego zazywania tabsow. Zauwzcie, ze w dzisiejszych czasach znaczna czesc kobiet zazywna dousna antykoncepcje. W wiekszym miescie na pewno jest wiecej jak 1000 (!) kobiet, ktore zazywaja tabsy, gdyz zazywaja ja nie tylko dojzale kobiety ale i nastolatki. Jesli w wiekszym miescie jest tych kobiet 1000 to ile w kraju? Z obliczen wynika wiec, ze rocznie wiecej jak 1 kobieta w kraju mimo regularnego zazywania tabsow i tak zajdzie w ciaze.
dokladnie a wziac jeszcze pod uwage, te dziewczyny, co zazywaja nieregularnie, to juz wogole
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 16:29   #149
nadia7
Raczkowanie
 
Avatar nadia7
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ul.Piękna
Wiadomości: 480
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny mam pytanie. Wyjeżdzam teraz na wakacje a wiadomo nie chce by okres mi je popsułwiec zamierzam wziąść 2 paczki cilestu bez 7-dniowej przerwy. Tylko zastanawia mnie co bedzie z pms (mam strasznie okropny humor podczas okresu,jak myslicie gdzy wezme 2 opakowanie cilestu bez przerwy nie odczuje pms??z gory dzieki za odpowiedz
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy

JESTEŚ SEKSOWNA DOPIERO WTEDY, GDY BEZ ZASTRZEŻEŃ AKCEPTUJESZ CAŁE SWOJE CIAŁO!
nadia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 10:03   #150
nadia7
Raczkowanie
 
Avatar nadia7
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ul.Piękna
Wiadomości: 480
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

dziewczyny no co jest zadna nie wie?
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy

JESTEŚ SEKSOWNA DOPIERO WTEDY, GDY BEZ ZASTRZEŻEŃ AKCEPTUJESZ CAŁE SWOJE CIAŁO!
nadia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 10:44:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.