Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-29, 11:03   #1
bietkadd
Rozeznanie
 
Avatar bietkadd
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 801

Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)


Witam mam trochę za duży cholesterol i lekarka zaleciła dietę
I tu problem : każda dieta którą znalazłam dotyczy kuracji przy dużej ilości kilogramów, cukrzycy, nadciśnieniu ( bo z tym wiąże się cholesterol) ! A ja niskie ciśnienie, brak nadwagi, nie mam cukrzycy ale chyba obciążenie dziedziczne - moja mama ma to wszystko
Pomóżcie ustalic jakiś jadłospis na zgubienie tego cholesterolu . Nie mam wymagań , lubię czerwona herbatkę, piję mało kawy.....
czekam na wieści.... Dziękuję
bietkadd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:41   #2
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Zwiększ znacznie w diecie udział NNKT omega 3 i 6. Dobrym źródłem są oleje tłoczone na zimno szczególnie lniany i konopny jesli chodzi o n-3 oraz tłuste ryby: makrela,śledź,łosoś, tran także. Używaj też oliwy z oliwek Extra Virgin oraz oleju słonecznikowego tłoczonego na zimno. Podjadaj często orzeszki i migdały(włoskie,laskowe, nerkowce, pistacje) co tam bardziej preferujesz No i regularna aktywność fizyczna i powinno być lepiej. Aha i postaraj się nie smażyc, raczej gotuj np.na parze, duś, griluj, piecz. Powodzenia
Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 18:08   #3
bietkadd
Rozeznanie
 
Avatar bietkadd
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 801
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Dziękuję za podpowiedż ale to troche jeszcze mało : nie wiem, tak do końca czego się wystrzegać, co bardzo szkodzi, co mniej może znacie jakieś stronki z jadłospisami na ten temat? będę baaardzo wdzięczna
Szczęśliwego Nowego Roku 2007:ju pi:
bietkadd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 18:29   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Może to pomoże

"Odpowiednia dieta zapobiegająca miażdżycy ma znaczenie zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze - w przypadku stwierdzonego podwyższonego poziomu cholesterolu. Czego należy więc unikać? Przede wszystkim nadmiaru tłuszczu całkowitego w pożywieniu i zbyt dużej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych. Ich źródłem są tłuste mięsa i wędliny, potrawy smażone na maśle, smalcu, słoni-nie czy margarynach twardych. Nie poleca się podrobów, tłustych wyrobów cukierniczych, jajek (jedno na tydzień - wliczając jajka stosowane do przygotowania posiłków), pełnotłustego mleka i jego przetworów, np. śmietany, serów żółtych i topionych, konserw mięsnych, pieczywa białego.

Należy dodać, że nie ma potrzeby całkowitej eliminacji cholesterolu pokarmowego z naszej diety, trzeba tylko ograniczyć jego spożycie.

Co można jeść?


• Kasze, ciemne pieczywo, płatki - zawierają błonnik pokarmowy, który zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi.
• Owoce i warzywa - zawierają błonnik oraz witaminy, wśród których beta-karoten i witamina C działają antymiażdżycowo.
• Mleko i produkty o obniżonej zawartości tłuszczu, margaryny miękkie.
• Oleje roślinne i ryby (gotowane, wędzone, z rusztu) zawierają kwasy tłuszczowe wielonasycone działające przeciwmiażdżycowo.
• Oliwę z oliwek - źródło jednonienasyconych kwasów tłuszczowych o działaniu przeciwmiażdżycowym.
• Chude mięso (np. kurczaki) i chudą wędlinę (np. polędwicę).
• Potrawy gotowane, duszone, pieczone w folii lub na ruszcie."


I jeszcze link: http://www.lodz.ptkardio.pl/chol.htm

Ps. Szczęśliwego Nowego Roku
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 09:51   #5
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Owsianka i otręby również dobrze wpływają na obniżenie cholesterolu
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 10:05   #6
blackmagicone
Rozeznanie
 
Avatar blackmagicone
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 764
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Owsianka i otręby również dobrze wpływają na obniżenie cholesterolu
Tak, tez o tym slyszalam, otreby owsiane. Bo pszenne podobno mniej.
blackmagicone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 17:45   #7
bietkadd
Rozeznanie
 
Avatar bietkadd
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 801
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Witam pięknie w Nowym Roku !!!!! Dzięki za podpowiedzi , szczególnie Milka19 sporo wynalazła i zaczęłam juz " odtruwanie " siebie . Mam tylko nadzieję,że za bardzo przy tym nie stracę wagi ( bo nie mam czego !!!!) ale dopiero sie okaże Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś niebanalne pomysły na ciekawy anty... jadłospis chetnie skorzystam z każdej podpowiedzi . Gorąco pozdrawiam i wszystkiego naj.... na ten rok
bietkadd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 19:03   #8
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

podobnie jak Bietkadd mam problem z podwyższonym cholesterolem i podobnie jak ona nie mam nadwagi, cukrzycy czy innych dolegliwości,które mogą powodować zaburzenia lipidowe w moim przypadku to przypadłość rodzinna
od siebie mogę dodać,że w diecie obniżającej cholesterol bardzo polecane są grejfruty które wypłukują złogi cholesterolowe
i jak ognia nalezy unikać wszelkiego rodzaju podrobów które są bombą cholesterolową srednio 100 g podrobów zawiera 7x więcej cholesterolu niż zalecana dawka dzienna
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 19:06   #9
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez bietkadd Pokaż wiadomość
Witam pięknie w Nowym Roku !!!!! Dzięki za podpowiedzi , szczególnie Milka19 sporo wynalazła i zaczęłam juz " odtruwanie " siebie . Mam tylko nadzieję,że za bardzo przy tym nie stracę wagi ( bo nie mam czego !!!!) ale dopiero sie okaże Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś niebanalne pomysły na ciekawy anty... jadłospis chetnie skorzystam z każdej podpowiedzi . Gorąco pozdrawiam i wszystkiego naj.... na ten rok
Jak nie ograniczysz kalorii to utrata wagi nie grozi
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 20:49   #10
bietkadd
Rozeznanie
 
Avatar bietkadd
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 801
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

a to mi Słonko " zabiłaś klina" !!! nie ograniczyć kalorii????? skoro wszystko ma być odtłuszczone to automatycznie jest to pożywienie o wiele mniej kaloryczne . To Milka19 co masz na myśli ?
bietkadd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 20:58   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

Cytat:
Napisane przez bietkadd Pokaż wiadomość
a to mi Słonko " zabiłaś klina" !!! nie ograniczyć kalorii????? skoro wszystko ma być odtłuszczone to automatycznie jest to pożywienie o wiele mniej kaloryczne . To Milka19 co masz na myśli ?
Odtłuszczone OK. Ale nie koniecznie muszą to być malutkie porcje

A co do tłuszczów to oliwa z oliwek jest wskazana oraz ryby. Bardziej chodzi o to żeby wyeliminować szkodlwie tłuszcze zwierzęce, a nie całkowicie wyeliminować tłuszcze
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 21:17   #12
bietkadd
Rozeznanie
 
Avatar bietkadd
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 801
Dot.: Dieta antycholesterowa ! Pomóżcie :)

juz mi trochę lepiej nic mnie tu nie przeraża bo ogólnie od zawsze wolę drób i ryby od wieprzowiny, chude wędlinki tylko niestety uwielbiam żółty ser a to bomba cholesterowa a jak taki odtłuszczony serek będzie? wiem, szukam litości ale ogólnie uwielbiam sery i bez żółtego, pleśniowego, topionego i dobrego (zawsze tylko półtłustego !!) twarogu to już dla mnie nie ma nic......
bietkadd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.