Sierpnióweczki 2016! Część VII. - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-11, 10:06   #4231
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

No u nas wczoraj pierwszy spacer i tez był płacz przez prawie cały... Ale to dlatego ze matka za mało jesc dała przed wyjściem i dziecko było głodne

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Zobaczymy jak bedzie na kolejnych spacerach
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 10:11   #4232
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

U nas bardzo podobnie jak u Pierniczka, Natalka je na raty i ciężko żeby usnela od razu po jedxeniu A jak nawet usnie to odbijanie ją rozbudza.

Na spacer też chodzimy na spiocha albo w takim stanie tuż przed spaniem, wtedy sobie zasypia w trakcie spacerowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 12:32   #4233
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dziewczyny kiedy pierwszy raz obcinalyscie dzieciaczkom paznokcie?
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 12:35   #4234
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy pierwszy raz obcinalyscie dzieciaczkom paznokcie?
Ja w sumie 3 dni po wyjsciu z szpitala jak mu rekawiczki spadały to wolalam obciac niz zeby podrapany byl ;-)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 13:04   #4235
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

U mnie też wyjść się da- na śpiocha albo chwilę przed, ale też zależy od humoru. A jak w trakcie spaceru zglodnieje to zje z piersi ale potem jest taki krzyk jakby ją wózek parzył i muszę ją nosić i lulać+ karmienie to około godziny wychodzi ale bardzo lubi jeść na dworze więc tyle na plus, że nie muszę z nią biec przez pół miasta do domu albo odciągać do butli.
Dzisiaj jej marudna, ale zaraz ją biorę do pakru, będziemy sobie chodziły i może bedzie lepiej.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy pierwszy raz obcinalyscie dzieciaczkom paznokcie?
Ja po powrocie ze szpiatala. Położna mówiła, że nie trzeba obcinać, bo się wytrą ale w ten sam dzień wirczorem Lilia podrapała sobie twarz prawie do krwi.. Ale i tak rosną jak szalone, ja obcinam co 3-4 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 13:12   #4236
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

My di teraz jeszcze paznokci nie obcinalisny, w szpitalu sie strasznie drapal i zalozylismy niedrapki. Tak go wkurzaly, ze szok, a balismy sie obciac wtedy. Po godzinie jak mu zdjelismy, bo darl sie jak zazynany prosiak juz sie nie drapal :P tak jakby wyczail, ze drapanie = niedrapki, ktorych nie toleruje, chociaz watpie, zwby trzydniowy noworodek takie cos wyczail ale nie drapie sie i mu sie same krusza wiec nie ruszamy

Wysłane za pomocą mTalk
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 13:30   #4237
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Fajnie, że niedrapki się sprawdziły. Dla Lili były wszystkie za duże a teraz już nie lubi, ale juz ładnie kontroluje rączki. Dzisiaj już zaczęła próbować chwytać zabawki wiszące nad nią i jak popchnęła, popiszczało to wielke zdziwienie i znowu ale po kilku razach juz sie nie podobało i płacz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-11, 15:35   #4238
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

U nas bylt za male i ledwo dalismy rade mu je zalozyc. No moze nie za male, ale mocni na styk, zakladanie trwalo jakies 5 minut

Gabrys wczoraj macal wielkie kropki na tetrowej pieluszce przewieszonej przez oparcie kanapy, na ktorej obok mnie lezal. Nie wiem, czy to bylo przez przypadek czy celowe, bo Mlody jeszcze 3 tygodni nie ma, ale wygladal na zaciekawionego

Wysłane za pomocą mTalk
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 15:45   #4239
Georgia1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez gosiaczkam Pokaż wiadomość
U nas najpierw jest wielki lament jeszcze oczu nie otworzy a juz krzyk i placz. Zachowuje sie przy tym jakby z tydzien jedzonka nie widziala

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Moja tez budzi sie, oczy jeszcze zamknięte i jak zaczyna sie drzeć to cały blok chyba na baczność stawia ;-)

Cytat:
Napisane przez LunaLov Pokaż wiadomość
.....

Dziewczyny Zuza ma bialy jezyk prawie cały czas, taz bardziej raz mniej. Położna nic nie mówiła o tym (tzn na moje pytanie odp ze tak ma byc). Natomiast matki kaza: przepajac, myc, a dzis (wczoraj) tesciowa o jakims specyfiku wspomniala. Macie tak? Cos z tym robicie???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W sobotę byliśmy u pediatry i pytałam o ten nalot na języku - powiedziała, ze to normalne i nie ruszać ;-)

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
My wychodzimy ok 9 rano i ok 17.30/18.00

Tez się zastanawiam nad bujakiem i nie mogę się zdecydować...

Zapisałam młodego na bioderka, mamy wizytę na 8.10, akurat koniec 6 tyg. będzie!

Umowilam sie tez z doradcą chustowym i mam nadzieję, ze motanie mu przypadnie do gustu!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My leżaczek mamy pożyczony na szczęście bo Mała nie za bardzo lubi w nim leżeć - góra 15 min....

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
.....
[/COLOR]Moj maluch ma czesto czkawki...wasze tez tak maja? Średnio jakie 3-4 na dobę...

Czkawka wg pediatry tez normalna - niedojrzałość układu pokarmowego ....
Georgia1976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 15:47   #4240
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

A Czy Wasze dzieciaki tez tak duzo purkaja?? Bo Filipek czesto puszcza bąka.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 16:11   #4241
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Nasza Natalka tez często puszcza baki i wtedy robi takie mini kupki

A paznokcie obcielismy po przyjsciu ze szpitala, bo dzidzia drapala sobie po buzi i teraz obcinamy tak co 4 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-11, 16:39   #4242
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Mój Maks tez dzis niespokojny, to chyba przez pogodę, tak duszno jest i gorąco ze ciagle chce mu sie chyba pic i spac nie moze bida
Moj tez czesto puszcza bąki i czesto robi kupki
Dzis mieliśmy pierwszy przesikany pampers, także firmie dada dziękujemy juz, zostaniemy przez pampersach marki pampers
U nas w szpitalu niedrapki były zakazane, jak to tłumaczyły polOzne "dziecko musi pracowac nad odruchem ssania wkładając łapki do buzi", Maks był troche podrapany na początku, ale potem juz chyba skojarzył ze jak sie drapie to go boli i juz świeżych zadrapań nie ma swoja droga nie wyobrażam sobie mu założyć ich na rączki bo on tak wymachuje rekami i nogami ze założenie skarpetek zeby zostały na nóżkach 5 minut, to sukces
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 17:10   #4243
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
hej kobitki..cieżko do Was zajrzeć-mam otwartą stronę,ale co próbuję przeczytać albo coś napisać Mała wzywa..



no u nas z zasypianiem to jest masakra.. Matyśka chętnie zasypia przy piersi,ale często ulewa,więc biorę Ją do odbicia i jest po spaniu..zaśnie też na rękach,przy muzyce,ale nie można jej bezkolizyjnie odłożyć, bo się budzi.. w rezultacie w dzień zasypia raz i wtedy idziemy na spacer, bo (tu nasz drugi"klopot")jak jej na spiocha nie weźmiemy to jest jazgot..

woow..to u Was to zasypianie wygląda super..aż zazdroszczzę


ja jak Mała płacze to najpierw sprawdzam czy przytulenie działa,ewentualnie pokazanie czegoś,zajęcie,jeśli nie to daje cyca..ale może właśnie za szybko i przez to się nie najada na tyle,żeby pójść spać? bo tak je na raty w ciagu dnia własnie..



z tym odkryciem to niezły numer


no właśnie ja tez tak robię- płacz-przytulam-nie działa-cyc..


wlasnie też jestem wrazliwa na punkcie palca..ale na razie jak wedruje to cała pięść


jak przetrzesz gazą i nalot zejdzie to to jest mleko, jak nie zejdzie to pleśniawki i trzeba leczyć


i jak Wam minął spacer?


moja, myślę, ma może z raz dziennie/dwa..


ojj u nas na spacerach podobnie-jak nie wezmę Małej na spiocha to trochę się porozgląda a potem syrena..tak było ze trzy razy, więcej nie próbowałam bo się bałam,a może już dorosła do spacerów? bardzo bym chciała, bo jak wezmę na spiocha to idziemy na 2h..

U nas spacerek bardzo udany i 2 następne też, Arti albo spał, albo sobie leżał spokojnie. Także nieźle się trafiło. Ciekawe jak to pójdzie dalej...

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy pierwszy raz obcinalyscie dzieciaczkom paznokcie?

Jeszcze nie obcinałam, wykruszyły się, a nie drapał się w ogóle zanim to zrobiły.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Mój Maks tez dzis niespokojny, to chyba przez pogodę, tak duszno jest i gorąco ze ciagle chce mu sie chyba pic i spac nie moze bida
Moj tez czesto puszcza bąki i czesto robi kupki
Dzis mieliśmy pierwszy przesikany pampers, także firmie dada dziękujemy juz, zostaniemy przez pampersach marki pampers
U nas w szpitalu niedrapki były zakazane, jak to tłumaczyły polOzne "dziecko musi pracowac nad odruchem ssania wkładając łapki do buzi", Maks był troche podrapany na początku, ale potem juz chyba skojarzył ze jak sie drapie to go boli i juz świeżych zadrapań nie ma swoja droga nie wyobrażam sobie mu założyć ich na rączki bo on tak wymachuje rekami i nogami ze założenie skarpetek zeby zostały na nóżkach 5 minut, to sukces

U nas się zdarza przesikiwanie różnych pampków. ;/ Jak czasem źle założymy, w szpitalu mi radzili, żeby tył był wysoko i siusiak w dół, czasem o tym zapomnę.

Bąki też często występują.
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 18:06   #4244
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy pierwszy raz obcinalyscie dzieciaczkom paznokcie?
Jak miał tydzień. Pierwszym pozwolilismy sie połamać, dosc szybko poszło. Niedrapek nawet nie próbowaliśmy mu założyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 18:18   #4245
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
A Czy Wasze dzieciaki tez tak duzo purkaja?? Bo Filipek czesto puszcza bąka.







Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka






Moj dzisiaj zrobil taki koncert, z tak skupiona mina, ze sie spodziewalam przesranego pampka a tam suchutko :P







Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Mój Maks tez dzis niespokojny, to chyba przez pogodę, tak duszno jest i gorąco ze ciagle chce mu sie chyba pic i spac nie moze bida



Moj tez czesto puszcza bąki i czesto robi kupki



Dzis mieliśmy pierwszy przesikany pampers, także firmie dada dziękujemy juz, zostaniemy przez pampersach marki pampers



U nas w szpitalu niedrapki były zakazane, jak to tłumaczyły polOzne "dziecko musi pracowac nad odruchem ssania wkładając łapki do buzi", Maks był troche podrapany na początku, ale potem juz chyba skojarzył ze jak sie drapie to go boli i juz świeżych zadrapań nie ma swoja droga nie wyobrażam sobie mu założyć ich na rączki bo on tak wymachuje rekami i nogami ze założenie skarpetek zeby zostały na nóżkach 5 minut, to sukces






U nas ranek koszmarny, od 10-15 wiszenie na cycku, wypluwanie go, robienie kupy, histeryczny placz, bo nie wiedzial czy chce pic, jesc czy spac, w efekcie ja sie po raz pierwszy poryczalam z bezsilnosci razem z nim i to 3 razy. Oczywiscie jak tata przyjechal ze swoimi corami, bo byl po nie, to dziecko juz byli tak zmeczone, ze poszlo spac. A ja razem z nim spalam, ufff.







U nas dla odmiany pampersy pampersy przesikiwal czesciej niz pampersy dady. Happy odparzaly, ale nie przesikal ani razu, ale ta grubosc odstrasza od nich.







Cytat:
Napisane przez florencee Pokaż wiadomość
U nas spacerek bardzo udany i 2 następne też, Arti albo spał, albo sobie leżał spokojnie. Także nieźle się trafiło. Ciekawe jak to pójdzie dalej...



















Jeszcze nie obcinałam, wykruszyły się, a nie drapał się w ogóle zanim to zrobiły.



















U nas się zdarza przesikiwanie różnych pampków. ;/ Jak czasem źle założymy, w szpitalu mi radzili, żeby tył był wysoko i siusiak w dół, czasem o tym zapomnę.







Bąki też często występują.






Tz zaklada strasznie nisko, notorycznie sie zsuwaja z tylka i kupa laduje na bodziakach :P nie zlicze ile dzieci mial okazje przewijac (dwie swoje cory, dzieci siostry, dzieci braci, w sumie tak z minimum dziesiatke :P) a musze po nim poprawiac :P smieje sie z niego przeokrutnie jesli o to chodzi







20 minit temu wrocilismy ze spaceru, bardzo udanego specjalnie czekalam, az ten zaduch minie, plwietrze idealne. Na pierwszy spacer wybralismy sie w dziwna pogode i nie dziwie sie, ze byl nieudany, bo byl cieply wieczor, ale powietrze bylo jakies takie zimne i ostre pomimo wysokiej temperatury, trwal 5 minut w efekcie.



Ktoras o lezaczku pisala - chcialam i... juz nie chce nie mam gdzie teho stawiac, w wozku lezy w ciagu dnia jak nie spi i tyle, przynajmniej nie musze go przenosic tylko przewoze

Wysłane za pomocą mTalk
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2016-09-11 o 18:20
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 19:13   #4246
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Jej, od piątku Dawid mało śpi, dużo płacze i uspokaja się tylko na raczkach... Nie daje się odłożyć do łóżeczka... posdalismy sie nawet i daliśmy mu smoka, którego wypluwa... jutro ma przyjść położna, moze coś doradzi..

Dawid też sporo czka, ale położna mówiła, ze to normalne i ze jego czkawka nie męczy...

My jeszcze nie obcinalismy paznokci, krusza się same. Niedrapki mu spadały, więc zakladalam mu najmniejsze skarpetki na początku, lepiej się trzymały i łatwiej wchodziły od 2 tygodni ich już nie zakładam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 20:57   #4247
LunaLov
Raczkowanie
 
Avatar LunaLov
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 348
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Ja w sumie 3 dni po wyjsciu z szpitala jak mu rekawiczki spadały to wolalam obciac niz zeby podrapany byl ;-)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
U mnie też wyjść się da- na śpiocha albo chwilę przed, ale też zależy od humoru. A jak w trakcie spaceru zglodnieje to zje z piersi ale potem jest taki krzyk jakby ją wózek parzył i muszę ją nosić i lulać+ karmienie to około godziny wychodzi ale bardzo lubi jeść na dworze więc tyle na plus, że nie muszę z nią biec przez pół miasta do domu albo odciągać do butli.
Dzisiaj jej marudna, ale zaraz ją biorę do pakru, będziemy sobie chodziły i może bedzie lepiej.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------


Ja po powrocie ze szpiatala. Położna mówiła, że nie trzeba obcinać, bo się wytrą ale w ten sam dzień wirczorem Lilia podrapała sobie twarz prawie do krwi.. Ale i tak rosną jak szalone, ja obcinam co 3-4 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
macie jakies patenty na to obcianie? jeszcze tego nie robilam a musze bo opieke ludzie nasla taka jest podrapana troche sie tego boje bo te pazurki takie małe i raczki wiecznie zacisniete w piastki.

Cytat:
Napisane przez Georgia1976 Pokaż wiadomość
Moja tez budzi sie, oczy jeszcze zamknięte i jak zaczyna sie drzeć to cały blok chyba na baczność stawia ;-)




W sobotę byliśmy u pediatry i pytałam o ten nalot na języku - powiedziała, ze to normalne i nie ruszać ;-)




My leżaczek mamy pożyczony na szczęście bo Mała nie za bardzo lubi w nim leżeć - góra 15 min....




Czkawka wg pediatry tez normalna - niedojrzałość układu pokarmowego ....
dzieki

u nas tez czkawka czesto jest

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
A Czy Wasze dzieciaki tez tak duzo purkaja?? Bo Filipek czesto puszcza bąka.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
moja non stop ale przy tym czasem sie prezy i złosci. bo mnie sie straszna zlosnica trafila...
__________________
Zuzia - 29.07.2016 19:01
LunaLov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 21:40   #4248
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez LunaLov Pokaż wiadomość
macie jakies patenty na to obcianie? jeszcze tego nie robilam a musze bo opieke ludzie nasla taka jest podrapana troche sie tego boje bo te pazurki takie małe i raczki wiecznie zacisniete w piastki.

Ja obcinam na śpiocha nie dałabym rady na żywca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 05:20   #4249
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Ja obcinam na śpiocha nie dałabym rady na żywca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noworodkowi obcinalismy np podczas karmienia. Teraz już tylko jak śpi. Od soboty sie zbieram. A ze spimy najczęściej na zewnatrz to mi srednio wyxhodzi bo zapominam o nozyczkach. A wieczorem nie chce go rozbudzac światłem.

Zapowiada się kolejny upalny dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-12, 05:22   #4250
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Potwierdzam najlepiej na śpiocha sie obcina ;-)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 09:53   #4251
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Filipek dzis konczy miesiąc ;-) wazy 4kg ;-)
Dzis zjadl o 21 potem o 1 i o 4.20 nastepnie po 7 takie nocki lubie ;-)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 13:59   #4252
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka Pokaż wiadomość
U nas bardzo podobnie jak u Pierniczka, Natalka je na raty i ciężko żeby usnela od razu po jedxeniu A jak nawet usnie to odbijanie ją rozbudza.

Na spacer też chodzimy na spiocha albo w takim stanie tuż przed spaniem, wtedy sobie zasypia w trakcie spacerowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to u nas tez odbijanie-rozbudza.. jak zatem usypiasz Natalkę?

Cytat:
Napisane przez agnszp Pokaż wiadomość
Dziewczyny kiedy pierwszy raz obcinalyscie dzieciaczkom paznokcie?
na drugi dzien po porodzie.

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
A Czy Wasze dzieciaki tez tak duzo purkaja?? Bo Filipek czesto puszcza bąka.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
moja niewiele pryka..chyba nie do konca dobrze,że tak malo..w nocy przez to sie prezy,steka i wygina..

Cytat:
Napisane przez aneks17 Pokaż wiadomość
Jej, od piątku Dawid mało śpi, dużo płacze i uspokaja się tylko na raczkach... Nie daje się odłożyć do łóżeczka... posdalismy sie nawet i daliśmy mu smoka, którego wypluwa... jutro ma przyjść położna, moze coś doradzi..

Dawid też sporo czka, ale położna mówiła, ze to normalne i ze jego czkawka nie męczy...

My jeszcze nie obcinalismy paznokci, krusza się same. Niedrapki mu spadały, więc zakladalam mu najmniejsze skarpetki na początku, lepiej się trzymały i łatwiej wchodziły od 2 tygodni ich już nie zakładam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
napisz koniecznie co doroadzila polozna.. moja zawsze radzi smoka,ale Matyska niechetna na smoka...w rezultacie w dzien niewiele spi,a na noc ciezko Ją ululać..
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 14:04   #4253
likap
Zadomowienie
 
Avatar likap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 629
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Dziewczyny ktore karmia mm. Ile Wasze maluszki zjadaly jak mialy dwa tygodnie? I czy kapiecie je codziennie? Jesli tak to tez codziennie wlosy? Czy placza podczas kapieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You're my only hope...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694057[/CENTER]
likap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 14:53   #4254
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez likap Pokaż wiadomość
Dziewczyny ktore karmia mm. Ile Wasze maluszki zjadaly jak mialy dwa tygodnie? I czy kapiecie je codziennie? Jesli tak to tez codziennie wlosy? Czy placza podczas kapieli?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Co do mm sie nie wypowiem, bo tylko dokarmiamy, nie jestesmy na samym mm.

Jak takie upaly, to kapiemy codziennie, bo jest caly upocony. Wlosy tez. Plakal na poczatku, na chwile obecna rozwrzeszczany laduje w wanience (zawsze na glodnego go kapiemy i po kapieli kilacyjka i spac) i w niej sie cudownie uspokaja





Wysłane za pomocą mTalk
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 15:18   #4255
likap
Zadomowienie
 
Avatar likap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 629
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Co do mm sie nie wypowiem, bo tylko dokarmiamy, nie jestesmy na samym mm.

Jak takie upaly, to kapiemy codziennie, bo jest caly upocony. Wlosy tez. Plakal na poczatku, na chwile obecna rozwrzeszczany laduje w wanience (zawsze na glodnego go kapiemy i po kapieli kilacyjka i spac) i w niej sie cudownie uspokaja





Wysłane za pomocą mTalk
Wlasnie polozna mi mowila, by kapac ok pol h po jedzeniu😴 bo bedzie krzyk. Sama nie wiem juy. A przewijacie po czy przed jedzonkiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You're my only hope...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694057[/CENTER]
likap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 15:45   #4256
aneks17
Raczkowanie
 
Avatar aneks17
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Pierniku, jestem po wizycie położnej i obie zachowanie syna zwalamy na ten upał i gorąc... xD Poradziła mi też, żeby kłaść go na brzuszku do uspokojenia się, tak śmiesznie podwinęła mu rączki pod niego, żeby brzuszek nie był zbyt mocno uciskany i rzeczywiście Dawid się uspokoił, potem obróciła go na boczek, za pleckami wałki z kocyków, z przodu poduszki i zrobiła mu taką miękką jaskinię. Mały w niej śpi już godzinę. Powiedziała, że jak on zasypia i jest otulony nami (czuje brzuszek i rączki), to jak się wybudza i tego nie ma, to się rozbudza i nie śpi.
Nie wiem, na jak długo pomoże, ale będę próbować.
Na pocieszenie, tż rozmawiał ze swoją koleżanką, która powiedziała, że ich syn też miał fazę spania na rękach do 6 tygodnia życia... :/

Kąpaliśmy co drugi dzień, ale jak są upały, albo zrobi kupę po pachy to kąpiemy tak czy siak.
Na początku najpierw przewijaliśmy, potem karmiliśmy, ale on był sfrustrowany tym, że na głodniaka wszystko leci. Więc najpierw go karmię. No chyba, że kupa w pieluszce, to najpierw pielucha do wymiany. Ekhm, dochodzę do wniosku, że przestałam zwracać na to uwagę...
W nocy też go przewijamy jeden raz albo jak wyczuwamy kupę, jak jej nie ma, to karmię i spaciu dalej. Dziecko żyje, nie ma odparzeń, jest szczęśliwsze w nocy, że nikt go nie katuje.
W nocy też go nie odbijam, tylko po karmieniu dłużej trzymam na rogalu pod kątem, a do kołyski kładę na boczku i wałek przy pleckach, żeby nie przekręcił się na plecki - nie ulewa.

No i Dawid kończy dziś równo 3 tygodnie!
__________________
blog
aneks17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 16:06   #4257
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

My konsekwentnie odkładamy małego do łóżeczka po karmieniu i odbiciu czasem trzeba go w łóżeczku jescZze uspokoić ale ogólnie usypia ładnie. Chyba ze uzna ze jest głodny jeszcze to trzeba zrobic rytuał od nowa tyle ze on tak był przyzwyczajony od urodzenia, bo po cesarce noc i troche kolejnego dnia położne sie nim zajmowały i tak go nauczyły a ja potem kontynuowałam i w domu tez nie odpuszczamy
Ja dokarmian mm i mojemu tygodniowemu daje ok 60-80 ml, w zależności od poziomu jego głodu (np jak dlugo spał to wiem ze musze dac wiecej), a jest małym glodomorem ale dokarmian mm zwykle raz dziennie (zazwyczaj w nocy)
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 17:37   #4258
gosiaczkam
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczkam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE/Krk
Wiadomości: 295
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez likap Pokaż wiadomość
Dziewczyny ktore karmia mm. Ile Wasze maluszki zjadaly jak mialy dwa tygodnie? I czy kapiecie je codziennie? Jesli tak to tez codziennie wlosy? Czy placza podczas kapieli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja Mała zjadała ok 60ml w tym okresie.
Co do kąpieli to kąpiemy co drugi dzień z włoskami. Na początku kąpaliśmy na głodniaka, ale z Nią to bardzo zły pomysł (jak głodna to bardzo bardzo zła) i woda Jej nie uspokajała, więc wszystko na szybkiego było. Teraz kąpiemy ok 1h po jedzeniu Mała zachwycona wodą nie złości się, wszystko na spokojnie robimy włącznie z masażami
gosiaczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 17:37   #4259
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

My kapiemy codziennie. A ostatnio przecieram go w ciagu dnia.
Odbic musimy zawsze. Niestety mamy problem z ulewaniem i odbijaniem. Dlugo nam schodzi ale inaczej sie nie da.
Przed kąpielą dostaje cyca na chwilę. Potem wanna, radość wielka i na koniec ubierania juz jest krzyk z glodu. Najada się ale nie zasypia na noc. To dopiero ok 21.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 20:10   #4260
Orange_tree1
Zadomowienie
 
Avatar Orange_tree1
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 334
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część VII.

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Ja obcinam na śpiocha nie dałabym rady na żywca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też zawsze obcinam na śpiocha
__________________
05.08.2010 Początek "Nas" <3
18.07.2011 zaręczyny
31.08.2013 "i że Cię nie opuszczę aż do śmierci"
12.12.2015 II kreseczki
23.08.2016 Czekamy na Ciebie maleństwo
Orange_tree1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 12:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.