Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-21, 19:00   #361
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Henna !!!

londa
wejdz w wyszukiwarke a znajdziesz odpowiedz na swoje pytania..
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 20:14   #362
..::LoLi::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LoLi::..
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kwiat Lilii Wodnej ...
Wiadomości: 170
Lightbulb Dot.: Henna !!!

Moze i sie uwzielam i jestem niemila dla Ciebie ale uprzedzilas mnie postem " Szatynki ?? BLEE...". Najpierw mialas problem bo nie chcialas zrudziec. Potem kora debu zeby przyciemnic . Moze twoj kolor jest niewyrazisty i dlatego tak ci się nie podoba . Ja bym radzila nie kombinowac z plukankami tylko po prostu albo ufarbowac na jeden kolor jesli twoj ci sie nie podoba albo podkreslic swoj wlasny zeby mial wyrazistosc. P. Grazyna ma racje. Poszukaj w wyszukiwarce bo takich watkow jest pełno.Pozdrawiam
__________________
________
______
"Jeśli potrafisz
śmiać się z siebie'
- to najlepszy dowód,
ze masz poczucie humoru."
..::LoLi::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 20:23   #363
..::LoLi::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LoLi::..
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kwiat Lilii Wodnej ...
Wiadomości: 170
Lightbulb Dot.: Henna !!!

Dopisuje bo Edytuj się nie wyświetliło.
Masz 14 lat i nie możesz farbować . Poradzę ci szmponetkę . Pamiętaj że zawsze wychodzi o ton jaśniejsza niż na opakowaniu . Plukanie chyba nic ci nie da Pozdrawiam
__________________
________
______
"Jeśli potrafisz
śmiać się z siebie'
- to najlepszy dowód,
ze masz poczucie humoru."
..::LoLi::.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 20:30   #364
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Henna !!!

kora dębu, ładnie(po wielokrotnym płukaniu)poprawia głebie naturalnego koloru u ciemnych szatynek i brunetek, nadaje połysk,ale nie zmienia koloru
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 17:01   #365
Marrrtaa
Raczkowanie
 
Avatar Marrrtaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 41
Farbowanie Henną

Cześć dziewczyny, czy farbowałyście kiedyś włosy henną ?
Jak intensywny kolor daje, jak szybko się zmywa i czy dobrze odżywia włosy ?
Mój naturalny kolor to brąz z rudawymi refleksami, chciałabym je delikatnie ''dorudzić'' właśnie henną. Nie chciałabym jednak mieć na głowie ostrego pomarańczu ani też za bardzo przyciemniać włosów.
Marrrtaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 20:45   #366
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Farbowanie Henną

Ja farbuję henną, używam tej w proszku firmy Sipa, mieszam brąz z kasztanem, wychodzi mi taki czerwonawy brąz, u mnie akurat kolor się całkiem dobrze trzyma, ale mam koleżankę, u której po 2 myciach nie ma śladu po farbowaniu, musisz po prostu spróbować na sobie.
Co do odżywiania włosów jak dla mnie rewelacja, po kilkuletnim rozjaśnianiu włosów miałam niezłe siano, profesjonalne preparaty nie pomagały, a jesli juz efekt był bardzo krótkotrwały. Zmieniłam kolor na brąz i zaczęłam farbować właśnie henną i mam wrażenie jakbym miala zupełnie inne wlosy
Tak wiec ze swojego doświadczenia polecam, chociaż są też i negatywne opinie, pamiętaj jedno po hennie chemiczna farba nie chwyci, nawet jak bedziesz juz myśłała, ze ją wypłukałaś.
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 12:24   #367
kamkna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
henna do włosów - pytanie

Cześć. Mam pytanie czy farbując włosy henną mogę liczyć na to, że kładąc troche jaśniejszy kolor niż poprzedni (nie henna) to pokryje mi ten ciemniejszy?
Pytam, bo ostatnio u fryzjera pani mi położyła zbyt ciemna farbę i źle się czuję i chciałabym sobie troszke rozjaśnić włoski(o 1 może 2 tony).
Może wiecie, czy stosowanie rumianku też wpływa rozjaśniająco na włosy farbowane, czy tylko na naturalne?

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
kamkna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-03, 14:59   #368
kamkna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: henna do włosów - pytanie

Chyba nikt nic nie wie o hennie. No cóż, jak już zastosuję to napiszę czy dało radę pokryć ciemniejsze włosy, czy nie.
Będzie dla potomnych
kamkna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 12:46   #369
kalkanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: jak naturalnie przyciemnic włosy

a taka płukankę można dostać w jakimś chemicznym sklepie ???
kalkanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-04, 15:30   #370
zielonejabłuszko
Raczkowanie
 
Avatar zielonejabłuszko
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 126
Dot.: jak naturalnie przyciemnic włosy

szałwia ponoć przyciemnia, łupinki z orzecha, liście z orzecha, henna
zielonejabłuszko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 14:15   #371
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

up
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 19:13   #372
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Ja używałam kory dębu - tragedia, przyciemniało ale ręce a włosy po tym - SIANO

Robiłam też płukanki z łupin cebuli i to właśnie dodawało rudych refleksów więc zaprzestałam :P
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 08:25   #373
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Cytat:
Napisane przez izia17 Pokaż wiadomość
Ja używałam kory dębu - tragedia, przyciemniało ale ręce a włosy po tym - SIANO

Robiłam też płukanki z łupin cebuli i to właśnie dodawało rudych refleksów więc zaprzestałam :P
łoo to mnie odstraszyłaś siana nie chc mieć na głowie ,a to płukanie kawą to też niszczy włoski bardzo ? i myślicie ,że płukankami z mocnej kawy i gliss kurem do ciemnych włosów coś się przyciemnią ?

EDIT: a gdzie można nabyć tą korę dębu ? I ile to kosztuje ?
__________________


Edytowane przez su$ka
Czas edycji: 2007-09-06 o 08:37 Powód: dopisek
su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 09:00   #374
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

W aptece i na pewno w zielarskich. Nie jest droga, nie pamiętam ile kosztowała ale nie są to duże kwoty.
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 09:18   #375
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
łoo to mnie odstraszyłaś siana nie chc mieć na głowie ,a to płukanie kawą to też niszczy włoski bardzo ? i myślicie ,że płukankami z mocnej kawy i gliss kurem do ciemnych włosów coś się przyciemnią ?

EDIT: a gdzie można nabyć tą korę dębu ? I ile to kosztuje ?
Plukanka z kawy mi np nie niszczyla wlosow, byly po niej gladkiej, w przeciwienstwie do wlosow po plukance z debu- naprawde siano sie robilo (to samo po herbacie) :/ Ale jak tylko umylam raz wlosy bez kawy wszystko sei splukiwalo wiec olalam te meczace i brudzace wszystko sposoby :/

A kora debu jest dostepna w aptece albo w zielarskim- w fixach albo sypka.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 10:34   #376
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Podobno nieźle przyciemnia włosy wywar z mocnej herbaty, ale trzeba być systematycznym, poza tym cholernie brudzi wannę, ręczniki i wszystko dookoła.
Unmaterial_girl - szampon rumiankowy czy z henną nie ma aż takich właściwości barwiących, żeby po zmianie jednego na drugi miało Ci się coś stać z włosami czy ich kolorem.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 11:46   #377
kamkna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: henna do włosów - pytanie

Dla potomnych. Henna wychodzi ciemniejsza niż jest napisane. Chciałam mieć troche jaśniejsze a wyszły troche ciemniejsze :/
no ale wiem jedno moje wloski sa mięciutkie i nie smierdzą amoniakiem.
Suma sumaum cieszę się, że użyłam henny a nie farby. Nie będę już używać farb, bo mocno niszczą włosy. Polecam każdej, chcącej mieć zdrowe włosy kobiecie.

Pozdrawiam
kamkna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 12:31   #378
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: henna do włosów - pytanie

Praktycznie zawsze kolor wychodzi ciemniejszy niż na opakowaniu.
Takimi szamponami i hennami nie rozjaśnisz włosów. Może zrobić to takim spreyem rozjaśniającym, jest o nim wątek.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 13:18   #379
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: henna do włosów - pytanie

Niestety henna włosów nie można rozjaśnić, sporo dziewczyn pisało o tym na forum.
A co do polecania, to henna dobroczynnie wpływa na skórę głowy, jednak przy włosach cienkich i delikatnych bardzo je usztywnia, co zwykle daje nieciekawe efekty wizualne.
W moim przypadku włosy przstały wypadać, jednak stały się sztywne, matowe, trudne do ułożenia. Czuprynę musiałam sciąć aby pozbyć się działania henny. Na swoje włosy tej samej długości czekałam 2 lata.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-07, 15:38   #380
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Kora dębu - 2zł za 50g w sklepie zielarskim Tak dla zainteresowanych

Poza tym nabyłam szampon i odżywkę Timotei z henną ,ciekawe czy wszystko razem + kora dębu da jakieś efekty Marzyłabym o takim 2-3-tonowym przyciemnieniu ,myślicie ,że mogę mieć na to nadzieję ?
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 17:28   #381
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
Kora dębu - 2zł za 50g w sklepie zielarskim Tak dla zainteresowanych

Poza tym nabyłam szampon i odżywkę Timotei z henną ,ciekawe czy wszystko razem + kora dębu da jakieś efekty Marzyłabym o takim 2-3-tonowym przyciemnieniu ,myślicie ,że mogę mieć na to nadzieję ?
Ja stosowalam dokladnie taka mieszanke kora dabu + Timotei. Pozniej do kory dodawalam jeszcze herbate i kawe- ale prawie w ogole wlosy nie ciemnialy (nawet jesli troche to tylko do kolejnego mycia).
Szampon Timoteia to nawet z zalozenia nie ma przyciemniac, tylko nadawac refleksy, wiec raczej bym nie liczyla, ze on cos zdziala.
Zaczelam uzywac balsamu do czasowej koloryzacji z henna Venity i raczej do zabaw z ziolami nie powroce.

UWAGA- jesli stosujecie te mieszanki to od razu splukujcie wszystko i dokladnie umyjcie. U mnie te specyfiki wrzarly sie w wanne, za nic nie chcialy zejsc i trzeba bylo wanne wymieniac Nawet nie chce mowic jaka mialam potem przeprawe z rodzina za to !!!!!!!!!!!
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 19:31   #382
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: henna do włosów - pytanie

Ale przecież jest henna, która farbuje na blond. Wiecie coś może na ten temat?
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-12, 10:22   #383
mikrojustyna
Raczkowanie
 
Avatar mikrojustyna
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Okolice Białegostoku
Wiadomości: 106
GG do mikrojustyna
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Chyba chodzi ci o tą venity, ma różne blondy w swojej palecie. Tak się właśnie zastanawiam czy to jest prawdziwa henna czy ma tylko dodatek z henny?
Mam pare pytań odnośnie tej venity czy ma takie same właściwości jak henna najbardziej mnie interesuje czy pogrubia włosy tak samo? I co się dłużej trzyma na włosach?
mikrojustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-13, 18:23   #384
olazysk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Potrzebuję rady.Kiedyś moja mama farbowała włosy henną, ale na rudy kolor.Ja chciałabym mieć ciemno brązowy ale boję sie że wyjdą mi czerwone.Mam przesuszone na końcach włosy i chciałabym je ogólnie wzmocnić. Czy możecie mi podać jakąś konkretną firmę henny bądź chny(nie wiem czym to się różni)
Dzięki)
olazysk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-14, 15:47   #385
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Cytat:
Napisane przez olazysk Pokaż wiadomość
Potrzebuję rady.Kiedyś moja mama farbowała włosy henną, ale na rudy kolor.Ja chciałabym mieć ciemno brązowy ale boję sie że wyjdą mi czerwone.Mam przesuszone na końcach włosy i chciałabym je ogólnie wzmocnić. Czy możecie mi podać jakąś konkretną firmę henny bądź chny(nie wiem czym to się różni)
Dzięki)
Możesz spróbować Sipy ciemny brąz lub czarny. Jednak - jak wielokrotnie pisano w tym wątku - efekt farbowania zależy od wyjściowego koloru. Jeśli jesteś niezbyt jasną szatynką, możesz się pokusić. Jeżeli masz włosy w odcieniu blondu - zapomnij .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-15, 15:15   #386
olazysk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

dziękiA uważasz ze Sipa jest lepsze niz inne?I czy czarna wychodzi ciemno-brązowo czy czarno?Bo boję sie ze brązowa wyjdzie mi rudo,albo co najmniej jasno(mam ciemne włosy u góry i troche jaśniejsze na dole , ale jest to zdecydowanie brąz)Pozdr
olazysk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 12:18   #387
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Farbowanie włosów henną

hej od roku farbuję włosy henną długo brązem a 2 miesiące temu wypróbowałam bubinę a potem miedź ale niestety nie wyszło tak intensywnie jak chciałm tylko włosy strasznie mi się wysuszyły. chciałabym pofarbować je farbą na ciemny brąz ale nie wiem czy mi nie wypadną lub co gorsza będą zielone - lubię ten kolor ale raczej na drzewie niż na głowie mam bardzo podatne na farbowanie włosy, czy to farby czy henna długo się z nich nie zmywała ale może dlatego że są takie cienkie?dzięki za wszelką pomoc
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 12:47   #388
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Farbowanie włosów henną

Nawet jeśli kolor podstawowy się zmyje na włosach pozostanie odcień rudości, którego pozbędziesz się dopiero z odrostami.
Jak już kiedyś pisałąm na innym wątku o hennie, należy pamiętać, że w przypadku włosów cienkich i delikatnych henna pozostawia je bardzo sztywne i szorstkie. Zwykle miałam kłopoty z ich ułożeniem.
Co do blasku nadawanego przez henne, to zwykle utrzymuje się on do pierwszych kilku myć.
A kolor który uzyskasz zależy od indywidualnych cech Twoich włosów i farb, które wcześniej stosowałaś.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 22:40   #389
Cereal1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 150
Jasna henna na ciemniejszych wlosach jaki da efekt?

chodzi mi o nalozenie henny blond na wlosy brazowe. czy efekt bedzie widoczny? moze pojawia sie po prostu zlote refleksy?
a co sadzicie o szamponie Venity - henna color shade...nigdzie na forum nie moge znalezc o nim informacji, a juz kilka razy pytalam i nikt nie odpowiada
czy stosowanie tego szamponu w wersji z cytryna i rumiankiem , przy wlosach brazowych, da efekt rozswietlenia? macie jakies doswiadczenia?
__________________
Odchudzam sie!!!
09.11.07 - 62kg
09.12.07 - ......?
09.01.08 - .....?
09.02.08 - .....?

62kg 61kg 60kg 59kg 58kg 57kg 56kg 55kg 54kg 53kg 52 kg


Cereal1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-17, 23:18   #390
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Jasna henna na ciemniejszych wlosach jaki da efekt?

Używając blondu na włosach brązowych otrzymasz intensywnie rudą poświatę. Henna nie rozjaśnia. Te blondy służą od przyciemniania naturalnych jasnych blondów.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.