Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕 - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-09, 09:06   #2761
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

U nas dzisiaj ma być najgorszy upał. Jest 10 a już jest strasznie gorąco.
Ale za to nocka fajna. Pospałam aż do 8. W sumie nie wiem do której mała spała bo jak wstałam to ona już siedziała w łóżeczku i się bawiła Mała ostatnio też strasznie wierci się jak śpi, chyba przez te upały. Ale odkąd przestała się budzić milion razy w nocy to śpi w drugim pokoju i jej nie słyszymy aż tak bardzo.

Demeter_ a próbowałaś podawać miksy np. jabłko + marchew, kilka warzyw podawanych razem. Albo dodawać do kaszki owoc lub warzywo.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 09:14   #2762
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Amparo to lozeczka turystyczne wytrzymuja tyle kg? No nieźle

Dziewczyny nie pocieszacie tymi buntami ale ostatnio stwierdziłam że zwał jak zwal,a wiecznie coś. Teraz skoki, później bunty dwu, trzylatka itp, później okres dojrzewania i ciągle się będzie kręcić.

Co do rozszerzania u nas też ilościowo bez szału. Jak nie ma ochoty to nie sprobuje i koniec.

Wróciłam wczoraj wreszcie do domu. Mamy taki upal ze nie da się wytrzymać. Jednak w domu u rodziców dużo chłodniej. Mała w nocy kiepsko spała, nie wiem czy przez ta pogodę czy drugi ząb dokucza bo już wychodzi, pół nocy się wiercila, więcej jadła i w ogóle niespokojna jakaś.

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

A z tą wysypka tamtejsza pediatra twierdzi że pokarmowa i chyba się z tym zgadzam, bo w końcu wyszła na główce,za uszkami i na uszkach. A czoło strasznie zsypane i poliki trochę. Tylko ona nic wcześniej nie chciala jeść i to prawdopodobnie od wody w hotelu gotowanej do mm, bo dwie noce tam spędziliśmy ze względu na to wesele. Zapisała nam ketotifen bo stwierdziła że lepiej działa od fenistilu. I powiedziała że jak mam zaufanie do fenistilu to mogę stosować rownoczesnie, no ale nie będę przesadzać. W pon wieczorem jadła już mm z wody u rodziców i we wtorek było trochę lepiej. Do tego dostała od wtorku ten lek i widzę że już nie jest czerwone i chyba nie swędzi.
Widocznie wytrzymują te łóżeczka coś trudno mi było sobie to wyobrazić, ale przypomniała mi się scena z Teorii wielkiego podrywu, w której Bernie też wpakowała się do łóżeczka córeczki sama nie mam zamiaru tego praktykować może faktycznie ta wysypka od innej wody. Oby szybko zeszło.
Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Mój syn jeszcze śpi, a córa juz wstała z pierwszej drzemki mogła by wziąć przykład z brata.
Swoją drogą syn do któregoś momentu uważał ze sen jest zbędny do życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Amparo A nie próbowałaś lodów z banana?
Podam Wam przepis na ala czekoladę.
Kakao - zwykle żadne puchatki
Miód
Mleko kokosowe
Wszystko do garnka lekko podgrzewamy, żeby składniki się zmieszaly. Co do proporcji to trzeba próbować w trakcie jedynie z mlekiem kokosowym nie przesadzić, mniej niż reszta składników. Potem do foremek np. Po kostkach lodu, przestygnie i do lodówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiłam różne lody z mleczkiem kokosowym, ale mcflarry to to nie jest dzięki za przepis na czekoladę, to jest myśl!
Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Cooosik, Little Beetle ale się uśmiałam, u nas to samo, wszystko jej nie pasuje, cokolwiek się nie zrobi to źle
A już nie daj próbować jej pomóc się ubrać czy coś - ja siiiiaaammaa.
Będę zaprawiona do podwójnego buntu
Chyba, że chłopcy będą łaskawsi,bo córa ma chaaarakterek.

Amparo a Twój chłopcy jak wagowo?
Strasznie irytujące muszą być te bunty skąd bierzecie cierpliwość?

Prawy Twix pod koniec lipca ważył 6700g (urodzeniowa 1980g, spadkowa 1800g), Lewy 7200g (urodzeniowa 2300, spadkowa 2100). Pediatra twierdzi, że super.

Zaraz zbieramy się na rehabilitację, mam nadzieję, że będzie się chciało chłopakom ćwiczyć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 09:22   #2763
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Ile sciagacie mleczka laktatorem? U mnie ostatnio słabo idzie, 60 ml w 20 min a jeszcze niedawno 120 muszę chyba wydłużyć czas... amparo zazdroszczę zakupów bez dzieci. Fiołek super że już w domku. .

Ja do niedawna ściągałam 120 a nawet 180 się zdarzyło. Teraz 40 to jest szał


Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość

Majka gratuluję udanych chrzcin A czemu dodajesz córeczce jogurt do jedzenia? Twoje mleczko całkowicie zaspokaja jej potrzeby na nabiał mleczny. Czy macie takie zalecenie od pediatry?


Bo bez jogurtu zje maks łyżeczkę kaszki z owocem. Jak dodam choć odrobinę jogurtu czy bielucha to wciąga aż się uszy trzęsą.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 09:30   #2764
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Amparo jak często jezdzicie na rehabilitację? Sama wtedy ogarniasz twixy?

Zori nawet nocą musisz na stojąco karmić? Współczuję i podziwiam sily, to napewno mega męczące.

Co do wody to ja też zawsze zabieram wszystkie 4 butle pełne, no ale już w czwartek się skonczyla. W sobotę póki piła ta wodę od rodziców to było ok, w nocy dostała hotelowa i rano już była wysypka i się pogarszalo.mam nadzieję że szybko zejdzie. A dziś jeszcze jak na złość mamy szczepienie. Ciekawa jestem czy pediatra zaszczepi. Podobno to nie jest przeciwwskazanie. Zobaczymy. Ja się nie będę upierać na przekładanie bo już z pierwszymi po urodzeniu miałam problem. Ostatecznie szczspilysmy się w 12 tyg i to był ostatni moment na rota.

A co do kaszek to u nas dodanie czegoś do kaszki skutkuje zamknięta buzia🙂 nie zje ani z owocem, ani z niczym innym. Nawet na mm nie zje, bo kiedyś chciałam jej taka dac. Więc jest tylko sama kaszka na wodzie i to lubi.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Nikopoia ale macie zebow! Pelna szczeka juz😉Amparo jak często jezdzicie na rehabilitację? Sama wtedy ogarniasz twixy?

Zori nawet nocą musisz na stojąco karmić? Współczuję i podziwiam sily, to napewno mega męczące.

Co do wody to ja też zawsze zabieram wszystkie 4 butle pełne, no ale już w czwartek się skonczyla. W sobotę póki piła ta wodę od rodziców to było ok, w nocy dostała hotelowa i rano już była wysypka i się pogarszalo.mam nadzieję że szybko zejdzie. A dziś jeszcze jak na złość mamy szczepienie. Ciekawa jestem czy pediatra zaszczepi. Podobno to nie jest przeciwwskazanie. Zobaczymy. Ja się nie będę upierać na przekładanie bo już z pierwszymi po urodzeniu miałam problem. Ostatecznie szczspilysmy się w 12 tyg i to był ostatni moment na rota.

A co do kaszek to u nas dodanie czegoś do kaszki skutkuje zamknięta buzia🙂 nie zje ani z owocem, ani z niczym innym. Nawet na mm nie zje, bo kiedyś chciałam jej taka dac. Więc jest tylko sama kaszka na wodzie i to lubi.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 09:59   #2765
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

coś w tym musi być boi moja strasznie charakterna!

Kupiłam dwie duże (!)walizki wittchen za 320zł torebki też mają na promo, polecam Cieszę się jak dziecko bo nawet biedronkowe noname były droższe
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 10:03   #2766
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Cooos_ik dobra historia oj nie wiem jeszcze, co mnie czeka, ale coś mi mówi, że będzie ciekawie.

Nikopoia fajnie, że zajrzałaś to ten remont planowany jeszcze w ciąży?

Współczuję nieprzespanej nocy i standardowo łączę się w bólu. Ale za to pospalismy do 7:00, co przy standardowej 6:00 jest luksusem. Moje dziecko kula się po łóżeczku jak szalone podczas snu. Wcześniej spał jak kłoda na pleckach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, remont sprzed roku 😂

Gabrysiowi w ogóle zwisa, ze nie jest w domu, spał tak samo, tyle że się strasznie cieszył, że śpimy razem jak przy pierwszej pobudce odkrył, że śpię obok to się zaczęło wspinanie nóżkami po mamusi i wiercenie z sapaniem z radości. I tak szalał chyba z godzinę

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja do niedawna ściągałam 120 a nawet 180 się zdarzyło. Teraz 40 to jest szał


Bo bez jogurtu zje maks łyżeczkę kaszki z owocem. Jak dodam choć odrobinę jogurtu czy bielucha to wciąga aż się uszy trzęsą.
Aa rozumiem. Gab też nie chce jeść ale ostatnio wyczytałam, że rozszerzanie diety trwa do 2r.ż. (wg WHO) i tak powinno być, że dziecko zaledwie smakuje wszystkiego. Jakby wciągał cały posiłek to trzeba uważać już na przyszłą otyłość. Ponoć. Nie martwię się, ze mało zjada, cały czas ładnie przybiera.

Gab lubi głównie kaszkę z gruszką, na wodzie robię.

Kimitri takie warzywka itp to skarb 😊 ja wczoraj dałam pierwszy raz pomidorka koktajlowego z krzaczka z ogródka dziadków to zjadł pół, wzdrygał się aż go cofało ale chciał😂

A wiecie że Gabryś ostatnio zaczął strasznie płakać jak zabiorę mu jakąś zabawkę. Wkurza się na mnie i nie ma że zamienię na inną, musi być ta. Ogólnie jest złotym dzieckiem, ale humorki też miewa😉

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Dzisiaj mamy 4 rocznicę ślubu 😊🎉🎈
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 10:25   #2767
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Samych wspaniałości Nikopoia
Dobrze, że w końcu remont ruszył


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 10:33   #2768
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Bonjourbelle skoro pierwszy to tym bardziej gratulacje

Nikopoia 6 zębów wow!

Jawjola, oby wyspka zeszła jak najszybciej!

Zori86, mimo że mogę jeść zwykłą, czekoladę to takiej też spróbuję ;p zdrowo brzmi

U nas dzisiaj straszny upał, o 8 rano zrobilyśmy 6 km i chyba już dzisiaj zostaniemy w domu...

Udało mi się zaplanować całe nasze włoskie wakacje, mam nadzieję tylko że nic nie wypadnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Nikopoia wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 11:15   #2769
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Nikopoia samych wspanialosci!

U nas nocka kiepskawa, po godzine snu obudzil sie ze strasznym placzem, przez godzine nie bylam w stanie go uspokoic, jak zobaczyl tz to jeszcze bardziej zaczal plakac. Az w koncu dalam mu czopek, ale z raczek nie schodził, musial byc przytulony i w koncu zasnal po 2h. W nocy tez dosc czesto sie budzil, ale pospalismy do 8:30.

Dzisiaj po raz pierwszy mam zamiar podac rybę, do tego kalafior, zobaczymy jak pojdzie z czyms innym niz owoc czy warzywo.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2018-08-09 o 12:26
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 11:21   #2770
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Aa rozumiem. Gab też nie chce jeść ale ostatnio wyczytałam, że rozszerzanie diety trwa do 2r.ż. (wg WHO) i tak powinno być, że dziecko zaledwie smakuje wszystkiego. Jakby wciągał cały posiłek to trzeba uważać już na przyszłą otyłość. Ponoć. Nie martwię się, ze mało zjada, cały czas ładnie przybiera.

A wiecie że Gabryś ostatnio zaczął strasznie płakać jak zabiorę mu jakąś zabawkę. Wkurza się na mnie i nie ma że zamienię na inną, musi być ta. Ogólnie jest złotym dzieckiem, ale humorki też miewa😉

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Dzisiaj mamy 4 rocznicę ślubu 😊🎉🎈

Nikopoia, ale u nas cała porcja to na ogół objętość połowy małego słoiczka Dlatego cieszę się, że zjada tę "caaałą porcję". Bo nasza cała porcja, to dla innych dzieci zaledwie próbowanie



U nas też tak jest. Jak coś zabiorę, albo nie daj Boże nie pozwolę włożyć do buzi to jest wrzask jakby dziecko ze skóry obdzierali. Rozumie tylko i nie denerwuje się, jak mówię że wystarczy głaskania pieska, bo piesek jest zmęczony i robimy coś innego. A szczęście w oczach jak widzi psa to chyba większe niż jak widzi mnie i Tżta


Wszystkiego dobrego
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 11:52   #2771
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Witam dziewczyny u Nas nocka taka sobie, Nina nie mogła usnąć, gdyż Tz budził ją w nocy zagęszczarką, budziła się 2 razy na cyca ok 24 i ok 4 i nad ranem usneło mi się i spała z nami odłożyłam ją ok 5 30 a sama już wstałam bo nie mogłam spać albo potrzebowałam sobie z Tz wypić kawy bo nie mamy dla siebie czasu ah ta praca. Dziewczyny mam dziwne pytanie jakbyście zareagowały gdyby bliska przyjaciółka poprosiła Was byście trochę odstąpiły swojego mleka dla jej dziecka. Ona Kp ale trochę, gdyż przez Zum i tydzień w szpitalu dokarmiły położne butelkami i teraz nie chce cyca a do miesiąca jadł ładnie. Teraz pewnie laktacja siądzie choć trochę odciąga laktatorem ale nie wiele. Szkoda, że słuchała rad "mądrych położnych".
Współczuje buntu 3 latka ale pewnie mnie też to czeka, gdyż teraz jest małowymagająca. Flexyn gdzie się wybierasz na wakacje . Amparo może tej Pani chodziło o karmienie przez te okienko w łóżeczku turystyczny haha. Robicie smaka dziewczyny na słodycze a staram się unikać by zgubić kilka kg choć i tak mam wielki szacunek do Tych z Was, które muszą unikać BMK. Byłam rano zanim chłodniej na plotkach u przyjaciółki chciałam jej pomóc np poprasować
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 11:55   #2772
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

FlexiLyn super zazdroszczę takich wakacji.

Jawjola jak ma gorsze noce, co ostatnio bywa często to tak. Jak miała te lepsze, czyli z 1 pobudka to na śpiocha udawało się na siedząco. To był komfort

Nikopoia wszystkiego najlepszego ☺
Aż sprawdziłam, który dzisiaj, ale nie nie przegapilam naszej rocznicy, dopiero w sobotę

Fiołek biedactwo, może coś Go bolało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 12:31   #2773
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Poszłam do paczkomatu 1km po paczkę normalnie ugotować się dziś idzie a później do biedronki i tak oto jechałam z dużym wózkiem sklepowym, ze spacerówką i ☠z Kubą w nosidle. Normalnie matka wielbłąd
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 13:42   #2774
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Jawjola, na rehabilitację jeździmy raz w tygodniu we dwójkę. Mąż tak ustawia służby, żeby mieć od rana wolne. Sama nie dałabym rady z noszeniem fotelików.

Nikopoia, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy

Jak na brak drzemki,. Twixy ładnie ćwiczyły, tylko pod koniec był ryk.

Zamówiłam wkładki do wózka poszłam stacjonarnie tam gdzie zawsze ze spacerówką, pani wszystko wymierzyła, w przyszłym tygodniu odbiór w końcu zdecydowałam się na minky i bawełnę. W te upały będziemy korzystać z wkładek antypotowych z fotelików.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 15:02   #2775
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Księgowa ja bym myślała żeby odmówić, ale nie wiedzialabym pewnie jak to zrobić skoro jest bliska przyjaciółka. Jakoś mnie trochę odrzuca myśl o podawaniu dziecku czyjegoś mleka, swojemu w życiu bym nie podała czyjegos. Nie wiem czemu w sumie.

Amparo za chwilę upały i lato się skończy, więc nie masz co żałować bambusowych. Bawelna w chłodniejsze dni napewnonda radę.

Zori no to tym bardziej podziwiam że jeszcze kp. Pprzecież nasze dzieci już swoje ważą.

Nikopoia wszystkiego najlepszego. My też 4 lata po ślubie.

FlexiLyn nie mieszkasz w Pl czy coś źle zrozumiałam?

Mamy drugiego zabka 😊

I właśnie wrocilysmy że szczepienia. Niby do stycznia spokój ale zastanawiam się czy jednak nie zaszczepić teraz na meningokoki. Planowałam jak skończy rok. Jak myślicie, co lepiej?
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 15:10   #2776
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Dzięki Dziewczyny, kochane jesteście😘😘😘

Majka My nie mamy psa i jeszcze Gabryś nie zwraca na nie uwagi. Ale już sobie wyobrażam jego minę jakby mógł sobie poklepać takiego pieska (o ile ten by się zgodził&#128513. Co do posiłków, kaszkę robię z 1 łyżki stołowej płaskiej i wcale nie zjada wszystkiego. A obiadki warzywno-mięsne podobnie, objętościowo ok. pół małego słoiczka i to wtedy kiedy chce jeść, jak nie ma ochoty to nawet nie spróbuje. Mówiłam o tym pediatrze to powiedziała, zeby w takim razie dalej został na cycu i i tak 2 razy dziennie proponować posiłek (głównie zupki warzywne i mięsko).

fiolek daj znać jaka rybka i czy posmakowała Filipkowi. Kalafiora Gab nie chciał jeść za bardzo, ale jak zrobiłam mu brokułową to wyglądało na to, ze posmakowała😊
Biedulek, dobrze że zasnął w końcu. U nas takie akcje były przy ząbkach.

Ksiegowa ja bym się zgodziła, ale. Niech przystawia jak najwięcej, bo tylko tak odbuduje laktację. Do tego czasu gdy ma za mało mozesz zaproponować swoje mleko, z tym że każdej mamy mleko inaczej smakuje, maluch zauważy różnicę. Na szczęście często te najmniejsze maluchy jeszcze nie są takie wybredne.
Rozumiem Twoją przyjaciółkę, bo zawsze lepiej podać naturalne mleko niż mm. Powiedz swojej przyjaciółce, zeby nie myślała o tym za dużo, tylko jak najwięcej przystawiała. Ja nie karmiłam 2 tygodnie, dokarmiałam tydzień po powrocie ze szpitala. Krócej bym dokarmiała gdybym nie podawała mm, tylko trzymała małego na cycu.

Little strong woman hehe😁

Kupiliśmy dzisiaj zmywarkę, lodówkę i drzwi wejściowe. W półtorej godziny (w tym wybieranie i jeżdżenie po mieście) 😄

Amparo super pomysł z tymi wkładkami😊

Przyszła dopiero dziś torba do wózka skip hop, super poleciłyście, jestem bardzo zadowolona!
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 15:26   #2777
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Ksiegowa ja bym się zgodziła, ale. Niech przystawia jak najwięcej, bo tylko tak odbuduje laktację. Do tego czasu gdy ma za mało mozesz zaproponować swoje mleko, z tym że każdej mamy mleko inaczej smakuje, maluch zauważy różnicę. Na szczęście często te najmniejsze maluchy jeszcze nie są takie wybredne.
Rozumiem Twoją przyjaciółkę, bo zawsze lepiej podać naturalne mleko niż mm. Powiedz swojej przyjaciółce, zeby nie myślała o tym za dużo, tylko jak najwięcej przystawiała. Ja nie karmiłam 2 tygodnie, dokarmiałam tydzień po powrocie ze szpitala. Krócej bym dokarmiała gdybym nie podawała mm, tylko trzymała małego na cycu.


Własnie teraz przystawia ale młody nie chce za bardzo ssać z jednej piersi trochę pociumka a z drugiej nic. Moja przyjaciółka trochę odciąga swojego a trochę dokarmia a moje mleko by dawała jakby zanikła jej. Widzę, że męczy ją to ale ja uważam by próbowała, gdyż uda się jej a teraz pewnie młody ma skok drugi.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 15:45   #2778
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Własnie teraz przystawia ale młody nie chce za bardzo ssać z jednej piersi trochę pociumka a z drugiej nic. Moja przyjaciółka trochę odciąga swojego a trochę dokarmia a moje mleko by dawała jakby zanikła jej. Widzę, że męczy ją to ale ja uważam by próbowała, gdyż uda się jej a teraz pewnie młody ma skok drugi.
Gab jadł tylko z jednej piersi zawsze, na początku równo 10 min, potem ok. 6 min i koniec. A po co odciąga mleko i jeszcze dokarmia? Jak synek będzie miał większe zapotrzebowanie to dłużej będzie ssał i będzie tego mleka coraz więcej. Nie wiem czemu martwi się na zapas, że jej zabraknie. Mleko najwięcej jest produkowane w trakcie ssania, niech przystawia. Myślę, że Dziewczyna potrzebuje bardziej pokrzepienia niż czyjegoś mleka, ale trudno ocenić sytuację przez internet😊
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 16:37   #2779
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Napisalam post i wszystko usunelam 🤦🏼

Jawjola gratuluje zabka, im szybciej zaszczepisz tym lepiej, tak mi sie wydaje.

Nikopoia u nas tez moga byc zeby, ale wczoraj byl po podrozy ciężkiej, bo od 19 do 1 nie spal, jak zasnal o 1 w aucie to z jedna pobudka spal do 6 i dopiero o 7:30 do 11 spal z nami w lozku.

Rybka posmakowała, kalafiora juz jadl, ale dzisiaj dostal go po raz pierwszy blw. Co prawda wiecej wyładowało na podlodze niz w brzuszku, ale zjadl super.

Pytania od mojego tz ( mowi, zebym tych swoich wirtualnych kolezanek zapytala sie, bo jest ciekawy):
1. Czy Wasze dzieci tez sa tak ruchliwe, ze ciagle machają nóżkami? Nie usiedzą w spokoju na kolanach tylko od razu skacza, tłuką łapkami, przebierają nóżkami.
2. Czy Wasze dzieci tez sie ciagle śmieją? Kogo nie zobacza to sie smieje, zagadują do obcych?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3

Edytowane przez fiolek7317
Czas edycji: 2018-08-09 o 16:38
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-09, 17:22   #2780
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Staram się z całych sił ja wspierać dzisiaj nawet poprasowalam jej ubrania w garderobie by spokojnie mogła zająć się laktacji. Widzę że jej zależy ale jakoś chyba hormony robiały swoje i zmęczenie i położne które podcieły jej skrzydła.Odciąga by pobudzić laktacje i by spokojnie zjadł choć ja też tak jak ty uważam że cyc by wystarczył. Myślę że moje nie będzie potrzebne.Właśnie chlapie się w basenie ale cycocholiczka wzywa ma wyczucie

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

NikopoIan mogę zapytać ile Gab miał miesięcy jak zaczął zabkowanie

Bo młody przyjaciółki teraz pokazuje się zab a ma 2 i pół miesiąca

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

NikopoIan mogę zapytać ile Gab miał miesięcy jak zaczął zabkowanie

Bo młody przyjaciółki teraz pokazuje się zab a ma 2 i pół miesiąca
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 18:13   #2781
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Pytania od mojego tz ( mowi, zebym tych swoich wirtualnych kolezanek zapytala sie, bo jest ciekawy):
1. Czy Wasze dzieci tez sa tak ruchliwe, ze ciagle machają nóżkami? Nie usiedzą w spokoju na kolanach tylko od razu skacza, tłuką łapkami, przebierają nóżkami.
2. Czy Wasze dzieci tez sie ciagle śmieją? Kogo nie zobacza to sie smieje, zagadują do obcych?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

1. Różnie. Czasem tak, a czasem spokojnie siedzi
2. Na ogół tak
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 18:38   #2782
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Fiolek, ad. 1 moi są bardzo ruchliwi, zwłaszcza na przewijaku, kopią jak szaleni. Lewy Twix nie usiedzi spokojnie, Prawy zazwyczaj tak
Ad. 2 Lewy Twix uśmiecha się do wszystkich i zaczepia, Prawy nie jest zbyt towarzyski i "obcy" muszą zasłużyć na uśmiech, za to do mnie i do męża śmieje się od rana do wieczora (czasem też w nocy )

Księgowa, najlepiej by było znaleźć dobrą cdl dla Twojej przyjaciółki, na pewno by pomogła i technicznie i mentalnie. Taka osoba to skarb. Moja położna jest cdl i jestem pewna, że gdyby nie jej pomoc i przede wszystkim wsparcie psychiczne nic by nie było z mojego kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 18:48   #2783
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
1. Czy Wasze dzieci tez sa tak ruchliwe, ze ciagle machają nóżkami? Nie usiedzą w spokoju na kolanach tylko od razu skacza, tłuką łapkami, przebierają nóżkami.
2. Czy Wasze dzieci tez sie ciagle śmieją? Kogo nie zobacza to sie smieje, zagadują do obcych?
1) dwa razy tak, chyba raczej to standard bo tyle ciekawych i nowych rzeczy dookoła
2) córa w ogóle się nie śmiała, naprawdę ją rozśmieszyć graniczyło z cudem, do dziś mało się śmieje w głos. Kuba totalne przeciwieństwo, do każdego się śmieje i sprzedajny chłopak
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 20:09   #2784
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Ksiegowa nie do mnie pytanie ale też odpowiem mój miał półtora miesiąca jak zauważyłam na dole w miejscu jedynek dwa białe punkciki, jak miał dwa miesiące to już porządnie pchał rączki do buzi czyli coś się zaczęło dziać, a jak miał trzy i pół miesiąca to przebiły się dolne jedynki.
Fiolek 1. Tak. Od dawna dosłownie biegał jak leżał na plecach. Teraz staje się coraz bardziej ruchliwy, w sensie że coraz lepiej się przemieszcza. Na kolanach się wierci się, jedzenie jest wszędzie. Na rękach trudno mi go utrzymać bo jakby mógł to pobiegł by sam. 2. Najczęściej śmieje się jak daję mu buziaczki albo jak tata go rozsmiesza a tak sam z siebie też ale nie cały czas, tylko jak znajdzie sobie jakiś powód, najczęściej jak widzi drugą osobę.
Nas wykańcza upał ale ząbek już przeciął dziaslo więc powoli powinno być z tym lepiej, sądzę że zanim zacznie wychodzić jeszcze kilka dni go pomeczy. A we wtorek szczepienie i od nowa pewnie będą problemy. Także ciągle coś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 20:51   #2785
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Goszka30 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj ma być najgorszy upał. Jest 10 a już jest strasznie gorąco.
Ale za to nocka fajna. Pospałam aż do 8. W sumie nie wiem do której mała spała bo jak wstałam to ona już siedziała w łóżeczku i się bawiła Mała ostatnio też strasznie wierci się jak śpi, chyba przez te upały. Ale odkąd przestała się budzić milion razy w nocy to śpi w drugim pokoju i jej nie słyszymy aż tak bardzo.

Demeter_ a próbowałaś podawać miksy np. jabłko + marchew, kilka warzyw podawanych razem. Albo dodawać do kaszki owoc lub warzywo.
O, dzięki za pomysł, spróbuję marchewkę z jabłkiem podać 😊
Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Widocznie wytrzymują te łóżeczka coś trudno mi było sobie to wyobrazić, ale przypomniała mi się scena z Teorii wielkiego podrywu, w której Bernie też wpakowała się do łóżeczka córeczki sama nie mam zamiaru tego praktykować może faktycznie ta wysypka od innej wody. Oby szybko zeszło.Robiłam różne lody z mleczkiem kokosowym, ale mcflarry to to nie jest dzięki za przepis na czekoladę, to jest myśl!Strasznie irytujące muszą być te bunty skąd bierzecie cierpliwość?

Prawy Twix pod koniec lipca ważył 6700g (urodzeniowa 1980g, spadkowa 1800g), Lewy 7200g (urodzeniowa 2300, spadkowa 2100). Pediatra twierdzi, że super.

Zaraz zbieramy się na rehabilitację, mam nadzieję, że będzie się chciało chłopakom ćwiczyć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chłopcy mają fajną wagę 😊
A co do cierpliwości, to nikt tak nie uczy cierpliwości jak dzieci, chociaż czasami moja cierpliwość jest już na wyczerpaniu.
Najgorzej jak mała jest śpiąca, a.nie zaśnie inaczej niż w samochodzie, jak miała dwa lata porzuciła drzemkę w dzień, no i jak jest śpiąca, to jest koszmar z nią, walczy sama ze sobą, a nie zaśnie.
Co do wkładek to ja ciągle się rozglądam i nie mogę się zdecydować.
Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Tak, remont sprzed roku 😂

Gabrysiowi w ogóle zwisa, ze nie jest w domu, spał tak samo, tyle że się strasznie cieszył, że śpimy razem jak przy pierwszej pobudce odkrył, że śpię obok to się zaczęło wspinanie nóżkami po mamusi i wiercenie z sapaniem z radości. I tak szalał chyba z godzinę


Aa rozumiem. Gab też nie chce jeść ale ostatnio wyczytałam, że rozszerzanie diety trwa do 2r.ż. (wg WHO) i tak powinno być, że dziecko zaledwie smakuje wszystkiego. Jakby wciągał cały posiłek to trzeba uważać już na przyszłą otyłość. Ponoć. Nie martwię się, ze mało zjada, cały czas ładnie przybiera.

Gab lubi głównie kaszkę z gruszką, na wodzie robię.

Kimitri takie warzywka itp to skarb 😊 ja wczoraj dałam pierwszy raz pomidorka koktajlowego z krzaczka z ogródka dziadków to zjadł pół, wzdrygał się aż go cofało ale chciał😂

A wiecie że Gabryś ostatnio zaczął strasznie płakać jak zabiorę mu jakąś zabawkę. Wkurza się na mnie i nie ma że zamienię na inną, musi być ta. Ogólnie jest złotym dzieckiem, ale humorki też miewa😉

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Dzisiaj mamy 4 rocznicę ślubu 😊🎉🎈
U nas też czwarta rocznica w tym roku.
Samych szczęśliwych dni 😊😂

Księgowa myślę, że koleżance bardziej potrzebne jest wsparcie i motywacja do dalszego kp niż samo mleko.
A co do mleka od innej mamy, to balabym się podać, chyba, że byłoby przebadane z banku mleka.
U mnie w mleku wyszedł gronkowiec złocisty, także nigdy nie wiadomo co w czyim mleku siedzi.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 20:58   #2786
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Olilina a coś się działo, ze Twoje mleczko poszło do badań?

Fiołek
1. Raczej tak, ma momenty wyciszenia. Rozbraja mnie jak jednocześnie chodzą ręce i nogi z prędkością światła
2. Bardziej się uśmiecha ale do nas, do brata śmieje się w glos. Natomiast do obcych podchodzi z dystansem i Po czasie jak ktoś się jej spodoba to się uśmiechnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-09, 21:22   #2787
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Zori przez pierwsze dwa miesiące karmienia miałam non stop zastoje w piersiach. Nic nie pomagało, więc na własną rękę zrobiłam posiew z mleka i wyszedł ten gronkowiec. Po przeleczeniu antybiotykiem problem minął.
wczoraj mi się znowu przyplątał zastój, ale to już pewnie przypadek ;-)
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 06:48   #2788
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

dzień dobry,
nocka kiepska. Kubuś był trochę ciepły i popłakiwał. Nie bardzo wiem co jest powodem bo nie widzę by zęby miały wyjść a chory też jakoś nie jest
A moja zbuntowana syrena postanowiła pobudzić sąsiadów o 6:30
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 07:29   #2789
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi. Tz stwierdzil, ze jest spokojniejszy, ze jednak to normalne. Mi nie wierzy, ze dzieci tak sie zachowują.

U nas nocka tez slaba, za nim sie polozylam to mial juz trzy pobudki, a w nocy srednio co 2 h i tak nad ranem w ciagu godzine obudzil sie trzy razy na cyca. Ostatecznie pospalismy do 8.
Taki popłakujący jest od wczoraj, budzi sie z krzykiem, nie wiem czy to zeby czy co.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-10, 08:30   #2790
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Taki popłakujący jest od wczoraj, budzi sie z krzykiem, nie wiem czy to zeby czy co.
u nas od kilku dni to samo
co do tego zachowania to wiadome, że są dzieci spokojniejsze i te bardziej ruchliwe choć jak obserwuje to więcej tych drugich. Ja to się zawsze śmieje, że córa ma adhd, zresztą dlatego do dziś mamy problem ze spaniem bo wszędzie jest jej pełno i naprawdę na tyłku ciężko by usiadła (choć teraz i tak jest lepiej bo więcej statecznych zabaw można zaproponować ). Kuba aktualnie jest na etapie 'biegania' za piłką po całym mieszkaniu bo tylko dotknie a ta się oddala choć on i tak odrobinę spokojniejszy mi się wydaje
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 19:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.