Co kupujecie u Thanatosa? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 11:07   #121
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Do cobrawerde

Ekstrakt z jabłka zawiera polifenole jabłkowe, tn. że REWELACYJNIE wpływa na porost włosów, nie tylko tych na głowie, ale i rzęs oraz brwi. Może umerdaj sobie jakieś mazidło i smaruj nimi rzęsy/brwi,włosy. A jakie masz składniki? to ci może podpowiem co możesz z nimi zrobić
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 11:54   #122
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Jeśli chodzi o składniki,to mam głównie oleje,hydrolaty poza tym hydromanil,HA,panthenol,r óżniaste extrakty,próbkę mleczka akacjowego.Dopiero zaczynam mieszanie bazuję na serach(serumach
expresowych,z vit.C.Za kremy to na razie się nie chwytam.
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 17:53   #123
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Możesz wziąć wodę destylowaną, rozpuścić ekstrakt (z winogron i zielonej herbaty) tylko nie dodawaj ich zaraz po sobie bo się posklejają, najlepiej po np. ekstrakcie z winogron wlej troche spirytusu z konserwantem i wtedy dopiero drugi ekstrakt. Trzeba intensywnie mieszać aby sie wszystko rozpusciło. Zamiast ekstraktu z winogron możesz dodać właśnie ekstrakt ze skórki jabłka , do tego d-panthenol i gotowe, mmm sama wypróbuje ten przepis
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 06:32   #124
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Dzięki śliczneprzepis wygląda prosto,więc chyba coś sobie namieszam
A tak na marginesie,powoli wkręcam się w samorobne kosmetyki.Tylko czasem mnie trafia,jak sobie przypomnę ile kasy wydawałam na te kupne no,ale to był okres błędów i wypaczeń
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 09:37   #125
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Dziewczyny, a czy ktoras z was robila serum z pine bark? Nie mam wagi i czy mozecie mi powiedziec ile to jest mniej wiecej 0,3g. Tak wizualnie.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:36   #126
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

zmartwiłeś mnie brakiem baz planowałam w końcu listopada większe zamówienie i miałam ochotę m.in. na bazy kremowe
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 15:51   #127
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Hej Thanatosie!

Umerdałam sobie mzidełko na włosy, powiedz proszę czy takie coś może być na porost włosów

*jako baza --->odżywka jantar
* 15% spirytusu + 0,1% BHT (rozpuściłam jedno większe i ze 2 mniejsze ziarenka)
*ekstrakt ze skórki jabłka ---> 2%
*ekstrakt z pokrzywy 1%
*ekstrakt z kasztanowca ---->2%
*aloes w proszku ---->0,5%
*niacynamide---->2%

Jak myślisz czy prosporcje są dobre? i czy są szanse, że składniki przedostaną sie w głąb skóry i odżywią cebulki? Ekstrakt jest fajny bo nie klei włosów. Z góry dzięki
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 16:49   #128
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
zmartwiłeś mnie brakiem baz planowałam w końcu listopada większe zamówienie i miałam ochotę m.in. na bazy kremowe
Agabil,niestety producent u którego zaopatrywałem sie w bazy zwiększył minimalną ilość jaką musiałbym wziąć jednorazowo. Dlatego zdecydowałem się na emulgatory,z których można samemu zrobić bazę.Zresztą patrząc z punktu ekonomicznego - emulgatory o wiele bardziej się opłacają ,tylko trochę więcej roboty

Cytat:
Jak myślisz czy prosporcje są dobre? i czy są szanse, że składniki przedostaną sie w głąb skóry i odżywią cebulki? Ekstrakt jest fajny bo nie klei włosów. Z góry dzięki
Mario zwiększyłbym ilość pokrzywy i kasztanowca o 2-3%,to są jednak 30% i 25% ekstrakty.Więc w momencie kiedy dałaś takie proporcje,to jest ich tam niewiele.

Co do przenikania,to myślę ,że tal. Ale dodałbym na Twoim miejscu jeszcze ze 4-5% hydromanilu lub gliceryny,który całkiem nieźle nawilżają włosy. Nie pamiętam czy wysyłałem Ci próbki mleczek,ktora też możesz dodać bezpośrednio do odżywki Możesz też dodać keratyne lub dowolne proteiny w ilości 2-3%.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 14:38   #129
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Angry Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie, dzięki za sugestie, mam jednak problem. W mojej odżywce po pewnym czasie (po kilku godzinach) osadza się taki osad, jakby wszystko było nie do końca rozpuszczone, może ekstrakt z jabłka? Ciężko mi się go rozpuszczało. Kiedy nabieram porcję do strzykawki to widzę, że jest ok. a po nałozeniu na skórę głowy wszystko się wchłania. Może proporcje są złe? Wszysko to, co wyżej rozpuściłam w 23 ml. Jantaru i dodałam 4,5 ml. spirytusu, reszta to substancje aktywne, czyli razem 30 ml. Możesz mi jakoś pomóc, bo nie wiem czy dobrze zrobiłm wcierkę.
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 15:36   #130
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie którego z emulgatorów powinno się używać do emulcji W/O? bo sie pogubiłam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 13:37   #131
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Hej
A ja się coraz bardziej niepokoję o moją przesyłkę od Thanatosa.
17 września złożyłam zamówienie, dostałam potwierdzenie, że dnia 24 września wysłano do mnie paczkę. Dzisiaj mija równo tydzień, a paczki jak nie było, tak nie ma. To ma być priorytet?
Czyżby gdzieś zaginęła po drodze? Z Wrocławia dzieli mnie tylko 100 km. Co mam robić?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 15:09   #132
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

AsikS, na razie się nie martw, poczta potrafi wywijać różna numery.
Mnie kiedyś paczka od Thanatosa szła tydzień (z Wrocławia do Wrocławia ), od tej pory odbieram sama
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 15:17   #133
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Dziękuję Margaretko.
Trochę mnie uspokoiłaś.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 19:02   #134
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Czy zadna z Was nie robila serum z pine bark?
Mam cala torbe produktow i nic nie moge z nimi zrobic, bo do kazdego serum potrzebuje wagi.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 21:07   #135
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Elaj,myślę że te ten program z LU Ci pomoże. Spokojnie przeliczysz g na ml :

http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=871
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 11:19   #136
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Hurra!!!
Dostałam dzisiaj paczkę!!! A w niej oprócz zamówionych produktów, także super próbki.

Dziękuję Thanatosie.

Idę merdać krem i robić serum.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 16:36   #137
bea-01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: **
Wiadomości: 60
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Ja przymierzam sie właśnie do pierwszych zakupów u Thanatosa. Chcę kupić olej kokosowy, keratynę, proteiny jedwabiu i emulgator. Planuję skręcić mazidło do włosów, mianowicie do znanych i sprawdzonych przepisów dodać trochę własnej inwencji twórczej- żółtko, olej rycynowy, olej kokosowy, keratyna i proteiny jedwabiu. Może jeszcze olej jojoba albo masło karite. Nie wiem czy od tego nie wyłysieję bo z taką mieszanką się jeszcze nie spotkałam. A marzą mi się piękne, błyszczące włoski...
__________________
Lubisz piękno? Obejrzyj "Journey of man" Cirque du Soleil!
bea-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 13:31   #138
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Stronka pięknieje w oczach. Jest świeża, optymistyczna i bardzo przejrzysta. Gratuluję.

A tak poza tym, to spirulina jest rewelacyjna. Zrobiłam maseczkę i siebie potem nie poznałam. Efekt był piorunujący. Twarz mi przejaśniała, a zmarszczki zniknęły. Szkoda tylko, że taki efekt nie został na dłużej. Bardzo polecam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 14:40   #139
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Ja też dzis odwiedziłam i nie mogłam uwierzyć - jaaaaaka piekna strona !!
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-19, 13:17   #140
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Kolor ladny, zolty, ale ja widze wszystko po angielsku!
Tanatosie prosze jak masz jeszcze poprzednia strone sklepu to ja przywroc, ta ostatnia byla bardzo ladna i ja bym jej wcale nie zmieniala.
Teraz to ja nie umiem nic kupic
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 07:47   #141
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Dziwne,powinno się ładować automatycznie na język polski.A spróbuj przy tych flagach (wybór języka) wcisnąć język polski. Z tego co wiem wszystkim automatycznie polski wchodzi.Albo ja coś w ustawieniach pomieszałem
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 08:25   #142
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Mnie się strona ładuje po polsku. Po lewej stronie, pod punktem Informacje nie ma polskich czcionek, źle wyświetla się słowo "lojalnościowy". Po drugie nie ładuje mi się większość zdjęć: na żadnym komputerze i różnych przeglądarkach. Ktoś też tak ma czy tylko ja?
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:23   #143
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Pomoglo jak zmienilam flagę, ale dalej mam tak jak Margaretka.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 08:13   #144
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Akurat te nie wczystujące się zdjęcia,to wina programu,który poprostu nie chce pokazywać zdjęc,jeśli mają za dużą pojemność. Muszę się wziąć za to
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 12:07   #145
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Przejrzałam stronę i muszę przyznać, że bardzo mi sie podoba, ale... nie widzę nigdzie odnośnika, w którym można znaleźć receptury kosmetyków - to tak w kwesti technicznej.

Druga sprawa - przymierzam się do zakupu keratyny, protein jedwabiu, esktraktu z korzenia pokrzywy i ew. skórki z jabłek plus ewentualnie mleczka [waniliowe, migdałowe]. Chciałabym dodać te składniki do szamponu, a jeszcze bardziej do odżywki do włosów, aby wzmocnić jej działanie.
- w jakich proporcjach je dodawać [może jakaś mała recepturka? ]?
- jaka jest trwałość takiej mikstury po wymieszaniu z szamponem/odżywką? I czy mogę je dodać jednorazowo na całą butelkę, czy lepiej mieszać tylko porcję przed użyciem?
- czy można dodać keratynę do Włosa w płynie [Ziaja] i zastosować mgiełkę bez spłukiwania?
- w jakiej formie zastosować mleczko na włosy? [bezpośrednio wcierać, czy też dodawać do gotowych odżywek i w jakich proporcjach]

Przepraszam za te wszystkie, być może banalne pytania, ale dopiero zaczynam moją przygodę z mieszaniem kosmetyków i bardzo potrzebuję rad.
Pozdarwiam
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 18:41   #146
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

W sklepie pojawiły się dziś emulgatory,więc pierwsze przepisy na bazy kremowe do twarzy,ciała i włosów pojawią się w ciągu 2-3 dni.Dostępne będę też przepisy na podstawowe kremy,mleczka,balsamy i odżywki do włosów. Niedługo też pojawią się też ceramidy w bardzo atrakcyjnej cenie oraz nowe eksrakty.

Cytat:
Druga sprawa - przymierzam się do zakupu keratyny, protein jedwabiu, esktraktu z korzenia pokrzywy i ew. skórki z jabłek plus ewentualnie mleczka [waniliowe, migdałowe]. Chciałabym dodać te składniki do szamponu, a jeszcze bardziej do odżywki do włosów, aby wzmocnić jej działanie.
- w jakich proporcjach je dodawać
Z keratyną i proteinami lepieje nie przesadzać,jeśli użyje się ich zbyt dużo osiągniemy zupełnie odwrotny efekt,włosy zrobią się poprostu tłuste. Dlatego na początek proponuje przetestówać mieszanke 3% keratyny i 2% jedwabiu. Ekstrakt z korzenia pokrzywy stosujemy w ilości 3-5% - bez problemu rozpuszcza się on w wodzie,gorzej natomiast ze skórką jabłka,która nie jest do końca rozpuszczalnym ekstaktem i trzeba ją po rozpuszczeniu w wodzie filtrować (chyba,że komuś nie przeszkadzają pływające "farfocle").

Cytat:
- jaka jest trwałość takiej mikstury po wymieszaniu z szamponem/odżywką? I czy mogę je dodać jednorazowo na całą butelkę, czy lepiej mieszać tylko porcję przed użyciem?
Jeśli dodajemy te składniki,do gotowego produktu,spokojnie możeby to zrobić jednorazowo i nie trzeba za każdym razem od nowa robić mikstury.

Cytat:
- czy można dodać keratynę do Włosa w płynie [Ziaja] i zastosować mgiełkę bez spłukiwania?
Jak najbardziej,tylko tak jak pisałem wcześniej,radzę zacząć od 2-3% i potem ew. zwiększyć ilość.

Cytat:
- w jakiej formie zastosować mleczko na włosy? [bezpośrednio wcierać, czy też dodawać do gotowych odżywek i w jakich proporcjach]
Do mleczka można bezpośrednio dodać proteiny i nawilżacze,i taką mieszanke nałożyc na włosy.Można też mleczko dodać do odżywki,szamponu w ilości 10-25%

Cytat:
Przepraszam za te wszystkie, być może banalne pytania, ale dopiero zaczynam moją przygodę z mieszaniem kosmetyków i bardzo potrzebuję rad.
Nie ma problemu Zresztą zawsze można pytać drogą mailową lub przez GG
Pozdrawiam
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:26   #147
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie powiedz prosze jakich składników spodziewasz się w ciągu 2-3 miesięcy bo ilekroć złoże gdzieś zamówienie za tydzień TY też masz ten składnik tylko o połowę tańszy
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 13:54   #148
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Katrina,trudno mi tak daleko wybiegać w przyszłość. Większość składników sprowadzam pod kątem zapotrzebowania i tego jakie jest zainteresowanie,i nasycenie rynku. Napewno sprowadze EGCG 85%,Saw palmetto 90%,żenszeń 40%,skrzyp polny i ekstrakt z lukrecji.W listopadzie pojawią się ceramidy,które bardzo skutecznie radzą sobie z podrażnieniem i ochroną skóry przy stosowaniu retinoidów i kwasów. W tej chwili czekam na próbki masła shea od kilku firm i chcę je wprowadzić razem z olejem jojoba.Planuje też wprowadzić kwas hial. małocząsteczkowy,ale to nie prędzej niż marzec przyszłego.I to chyba na tyle
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 21:42   #149
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie,a czy planujesz wprowadzenie kwasu migdałowego i salicylowego w najbliższym czasie ?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 09:51   #150
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Wielkie dzięki z odpowiedzi
Namawiam właśnie koleżankę i razem pewnie niedługo złożymy zamówienie
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.