ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-01, 19:59   #1021
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Przeczytałam post dziewczyny której to jakaś tam jedna i druga znajoma byly w ciązy mimo tabletek,
napisała ona ze żle dobrane tabletki nie hamują owulacji??
Co to znaczy źle dobrane? a jak sie dobrze czuje to co? to moze tez sa zle dobrane?
Moim zdaniem zawsze hamują owulacje!! A jak sa zle dobrane to sa skutki uboczne ktore nie ustaja po 3 opakowaniu lub plamienia ktore rowniez nie ustaja po 3 opakowaniu.

Czy źle dobrane tabletki nie hamuja owulacji?



PS. Zastanawiam sie dlaczego zawsze jest mowa o kolezance mojej kolezanki
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:07   #1022
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Przeczytałam post dziewczyny której to jakaś tam jedna i druga znajoma byly w ciązy mimo tabletek,
napisała ona ze żle dobrane tabletki nie hamują owulacji??
Co to znaczy źle dobrane? a jak sie dobrze czuje to co? to moze tez sa zle dobrane?
Moim zdaniem zawsze hamują owulacje!! A jak sa zle dobrane to sa skutki uboczne ktore nie ustaja po 3 opakowaniu lub plamienia ktore rowniez nie ustaja po 3 opakowaniu.

Czy źle dobrane tabletki nie hamuja owulacji?



PS. Zastanawiam sie dlaczego zawsze jest mowa o kolezance mojej kolezanki
te "kolezanki moich kolezanek" to są po prostu bujdy ;p ja slyszalam kiedys w autobusie o dziewczynie, ktora zaszla w ciaze mimo ze stosowala tabletki anty, gumki i globulki ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:21   #1023
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
te "kolezanki moich kolezanek" to są po prostu bujdy ;p ja slyszalam kiedys w autobusie o dziewczynie, ktora zaszla w ciaze mimo ze stosowala tabletki anty, gumki i globulki ;p

bo zapomniała o tabletce po i kalendarzyku malzenskim

A tak serio to prawda ze zle dobrane tabletki w ogole nie dzialaja...
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:23   #1024
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
te "kolezanki moich kolezanek" to są po prostu bujdy ;p ja slyszalam kiedys w autobusie o dziewczynie, ktora zaszla w ciaze mimo ze stosowala tabletki anty, gumki i globulki ;p
to się nazywa pech co??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:28   #1025
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
te "kolezanki moich kolezanek" to są po prostu bujdy ;p ja slyszalam kiedys w autobusie o dziewczynie, ktora zaszla w ciaze mimo ze stosowala tabletki anty, gumki i globulki ;p
Bo powinna jeszcze spiralę założyć, co wy nie wiecie!!! nie mówcie, że uprawiacie seks bez spirali
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:35   #1026
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Aaaa racja
Ale ja musze wiedziec, czy zle dobrane tabletki nie hamuja owulacji
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:12   #1027
ja_ot_tak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziewczyny, może będziecie mogły pomóc i mnie... Od czwartku mam 7 - dniową przerwę między opakowaniami Yasmin, w sobotę i niedzielę kochałam się z moim chłopakiem. Dziś lekarka, która zleciła mi badania kazała natychmiast odstawić tablrtki ze względu na straszne wyniki prób wątrobowych... Pomyślałam, że po prostu nie zacznę łykać kolejnego opakowania. Ale - i tu moja wątpliwość - czy po tym weekendowym seksie jestem zabezpieczona? Jeśli nie przyjmę tabletek tak jak powinnam w czwartek, to chyba nie będzie to ok? Czy dobrze myślę, że powinnam jednak połykać jeszcze jedno opakowanie i dopiero wtedy odstawic tabletki, i przez ten miesiąc dodatkowo się zabezpieczać?? Proszę o rady.

No właśnie dotyczatałam teraz ulotkę... : "W czasie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu nie trzeba stosować dodatkowych metod zabezp. pod warunkiem, że........ a przyjmowanie kolejnego opakowania rozpoczęto po 7 dniach" ... Czyli powinnam kontytnuować przyjmowanie tabletek...

Edytowane przez ja_ot_tak
Czas edycji: 2009-09-01 o 21:17 Powód: dopisanie
ja_ot_tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 21:27   #1028
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ja_ot_tak Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może będziecie mogły pomóc i mnie... Od czwartku mam 7 - dniową przerwę między opakowaniami Yasmin, w sobotę i niedzielę kochałam się z moim chłopakiem. Dziś lekarka, która zleciła mi badania kazała natychmiast odstawić tablrtki ze względu na straszne wyniki prób wątrobowych... Pomyślałam, że po prostu nie zacznę łykać kolejnego opakowania. Ale - i tu moja wątpliwość - czy po tym weekendowym seksie jestem zabezpieczona? Jeśli nie przyjmę tabletek tak jak powinnam w czwartek, to chyba nie będzie to ok? Czy dobrze myślę, że powinnam jednak połykać jeszcze jedno opakowanie i dopiero wtedy odstawic tabletki, i przez ten miesiąc dodatkowo się zabezpieczać?? Proszę o rady.

No właśnie dotyczatałam teraz ulotkę... : "W czasie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu nie trzeba stosować dodatkowych metod zabezp. pod warunkiem, że........ a przyjmowanie kolejnego opakowania rozpoczęto po 7 dniach" ... Czyli powinnam kontytnuować przyjmowanie tabletek...
dokladnie tak. przyjmij jeszcze jedno opakowanie, chyba, ze chcialabys miec dzidzi :P
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 23:49   #1029
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

ja mysle ze całego opakowanie nie musi brac, wystarczy połowa chociaz.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 23:55   #1030
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
ja mysle ze całego opakowanie nie musi brac, wystarczy połowa chociaz.
racja. tym bardziej ze wyniki watrobowe wyszly zle
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 08:11   #1031
ja_ot_tak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Tak też myślałam, dzięki dziewczyny!
ja_ot_tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 08:53   #1032
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez naughtyy Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno, jeśli radzicie już test, to kiedy powinnam go zrobić? Jakieś 2 lata temu miałam schizę że mogę być w ciąży i pamiętam, że na teście było napisane, żeby zrobić go chyba w 1-2 dzień planowanej miesiączki. Czyli powinnam zaczekać do kolejnej przerwy i jeśli okresu nie dostanę dopiero zrobić test? A póki co czekać na upragnioną miesiączkę?

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------


Przedłużyłam przerwę o 4 dni, nie o 11 (11 dni było łącznie 7+4) zresztą to nie były moje dni płodne)...
Aha i czy teraz, kiedy już od 2 dni przyjmuje z powrotem przyjmuje regularnie powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

tak wiem, źle się wyraziłam.. bądź co bądź przerwa zawsze musi trwać max 7 dni... ja bym zrobiła test betaHCG 10 dni po ostatnim stosunku - bym wiedziala wcześniej czy nic sie nie stało.. no, chyba, że wolisz poczekać na krwawienie

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez katosuu Pokaż wiadomość
W niedziele 30 sierpnia zapomniałam wziac tabletki ktora normalnie biore ok 18, tego samego dnia kochalam sie z moim chłopakiem ale niestety prezerwatywa zawiodła nasienie na pewno dostalo sie do pochwy. O tabletce przypomnialam sobie nasteopnego dnia czyli 31 sierpia ok 17.40 wiec wzielam ta "zapomniana" a o 18 wzielam tabletke przypadajaca na ten dzien. Jakie jest ryzyko zajscia w ciaze ? Prosze pomozcie, z gory dziekuje
ryzyko istnieje, bo minęło te przepisowe 12 godzin. radzę skontaktowac się z ginem... a który to był tydzien brania tabsów?
Info z podpiętego wątku UNIWERSALNA ULOTKA

Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza.


Pominięta 1 tabletka w drugim tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.
Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży.


Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:24   #1033
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
tak wiem, źle się wyraziłam.. bądź co bądź przerwa zawsze musi trwać max 7 dni... ja bym zrobiła test betaHCG 10 dni po ostatnim stosunku - bym wiedziala wcześniej czy nic sie nie stało.. no, chyba, że wolisz poczekać na krwawienie

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------



ryzyko istnieje, bo minęło te przepisowe 12 godzin. radzę skontaktowac się z ginem... a który to był tydzien brania tabsów?
Info z podpiętego wątku UNIWERSALNA ULOTKA

Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza.


Pominięta 1 tabletka w drugim tygodniu
Powinna Pani przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.
Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży.


Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.
juz odpowiedz byla w watku ktory zalozyla
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 16:04   #1034
SILVAS
Przyczajenie
 
Avatar SILVAS
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do SILVAS
Exclamation Dot.: Ciąża mimo tabletek anty?

DZIEWCZYNY!!!
Nie panikujcie! Tabletki naprawdę dobrze chronią,jeżeli nie zapominasz o ich braniu i bierzesz je w miarę na czas to jesteś chroniona.
Ja w ciągu ostatnich 12 lat jako metodę zabezpieczenia stosowałam tylko tabletki anty z przerwami oczywiście,brałam między innymi Mercilon,Harmonett,a teraz Novynette i nic się nie wydarzyło,mimo,że kilka razy zapomniałam o tabletce i wzięłam ją do 12-14 godz po - byłam chroniona w tym czasie-ale lepiej nie zapominać
Teraz właśnie 4 dni temu przerwałam brać po 12 tabletce z opakowania i po 3 dniu dostałam krwawienie z odstawienia. Teraz czekam tylko na owulacje i zapłodnienie,bo chcę zajść w ciążę i mam nadzieję,że się uda. Podobno po tabletkach jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę więc czekam na efekty z niecierpliwością Skoro wzrasta płodność to trzeba działać Bardzo chcemy mieć dzieciątko,kochaną małą istotkę i mamy nadzieję,że nie będziemy musieli długo czekać
Pozdrawiam Was Dziewczyny i głowa do góry!

Tabletki napewno bardziej chronią niż prezerwatywy - ale nie przed chorobami O tym fakcie też warto czasami pomyśleć...
SILVAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 17:19   #1035
SILVAS
Przyczajenie
 
Avatar SILVAS
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do SILVAS
Wink Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziewczyny a ja właśnie "wypinam się" na tabletki i chcę zajść...!
Pytanie tylko ile mi to zajmie :/
Brałam tabletki 1,5 roku,ale to nie ma znaczenia ,wcześniej też brałam,ogólnie 12 lat z przerwami - Mercilon, Harmonett,a teraz Novynette.
4 dni temu zaprzestałam brać na 12 tabletce z opakowania (może nierozsądnie, ale nie chce ich już brać )Po 3 dniach dostałam krwawienie z odstawienia -tak jak zawsze w trakcie 7 dniowej przerwy. I pytanie pozostaje tylko takie-KIEDY BĘDZIE TERAZ OWULACJA I KIEDY MOŻE DOJŚĆ DO ZAPŁODNIENIA??? ;D
Ze względu na to,że po odstawieniu tabletek wzrasta płodność - organizm nadrabia zwiększoną produkcją komórek jajowych-ciekawe kiedy może dojść do zapłodnienia-po krwawieniu,w następnym cyklu,czy po następnym krwawieniu czyli właściwej już miesiączce,która może się pojawić za 1-2 miesiące???
Ja chce już!!! Ale co z tego wyjdzie to się okaże metodą prób

JaK coś zacznie się dziać to będę informować jeżeli ktoś będzie zainteresowany. Jestem dobrej myśli,wierzę,że się uda i mam wielką nadzieję,że nie będziemy musieli długo czekać ;]
Nigdy nic nie wiadomo,więc jak możecie to trzymajcie za nas kciuki!!!
Z góry Bardzo Dziękuje za wsparcie
SILVAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 17:52   #1036
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SILVAS Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja właśnie "wypinam się" na tabletki i chcę zajść...!
Pytanie tylko ile mi to zajmie :/
Brałam tabletki 1,5 roku,ale to nie ma znaczenia ,wcześniej też brałam,ogólnie 12 lat z przerwami - Mercilon, Harmonett,a teraz Novynette.
4 dni temu zaprzestałam brać na 12 tabletce z opakowania (może nierozsądnie, ale nie chce ich już brać )Po 3 dniach dostałam krwawienie z odstawienia -tak jak zawsze w trakcie 7 dniowej przerwy. I pytanie pozostaje tylko takie-KIEDY BĘDZIE TERAZ OWULACJA I KIEDY MOŻE DOJŚĆ DO ZAPŁODNIENIA??? ;D
Ze względu na to,że po odstawieniu tabletek wzrasta płodność - organizm nadrabia zwiększoną produkcją komórek jajowych-ciekawe kiedy może dojść do zapłodnienia-po krwawieniu,w następnym cyklu,czy po następnym krwawieniu czyli właściwej już miesiączce,która może się pojawić za 1-2 miesiące???
Ja chce już!!! Ale co z tego wyjdzie to się okaże metodą prób

JaK coś zacznie się dziać to będę informować jeżeli ktoś będzie zainteresowany. Jestem dobrej myśli,wierzę,że się uda i mam wielką nadzieję,że nie będziemy musieli długo czekać ;]
Nigdy nic nie wiadomo,więc jak możecie to trzymajcie za nas kciuki!!!
Z góry Bardzo Dziękuje za wsparcie
ale to chyba troche nie ten wątek... mimo wszystko to, o czym piszesz, dotyczy troche innej sprawy
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 19:05   #1037
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SILVAS Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja właśnie "wypinam się" na tabletki i chcę zajść...!
Pytanie tylko ile mi to zajmie :/
Brałam tabletki 1,5 roku,ale to nie ma znaczenia ,wcześniej też brałam,ogólnie 12 lat z przerwami - Mercilon, Harmonett,a teraz Novynette.
4 dni temu zaprzestałam brać na 12 tabletce z opakowania (może nierozsądnie, ale nie chce ich już brać )Po 3 dniach dostałam krwawienie z odstawienia -tak jak zawsze w trakcie 7 dniowej przerwy. I pytanie pozostaje tylko takie-KIEDY BĘDZIE TERAZ OWULACJA I KIEDY MOŻE DOJŚĆ DO ZAPŁODNIENIA??? ;D
Ze względu na to,że po odstawieniu tabletek wzrasta płodność - organizm nadrabia zwiększoną produkcją komórek jajowych-ciekawe kiedy może dojść do zapłodnienia-po krwawieniu,w następnym cyklu,czy po następnym krwawieniu czyli właściwej już miesiączce,która może się pojawić za 1-2 miesiące???
Ja chce już!!! Ale co z tego wyjdzie to się okaże metodą prób

JaK coś zacznie się dziać to będę informować jeżeli ktoś będzie zainteresowany. Jestem dobrej myśli,wierzę,że się uda i mam wielką nadzieję,że nie będziemy musieli długo czekać ;]
Nigdy nic nie wiadomo,więc jak możecie to trzymajcie za nas kciuki!!!
Z góry Bardzo Dziękuje za wsparcie
Po pierwsze, to jeśli chcesz mieć dziecko : idź do lekarza na rozmowę. Dowiesz się o konieczności przyjmowania na 3 miesiące przed ciążą kwasu foliowego, witamin itd. oraz zapewne Cię poinformuje o tym, że należy conajmniej 3 mce po przyjmowaniu hormonów odczekać. Nie ma co się spieszyć, 3 miesiące Cię nie zbawią.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 07:32   #1038
SILVAS
Przyczajenie
 
Avatar SILVAS
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do SILVAS
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Pony racja,że to nie ten wątek-pisałam na innym forum i nie wiem dlaczego trafił tutaj
A jeżeli chodzi o inne sprawy to byłam u Swojego lekarza-tego który przepisał mi tabletki i prowadził przez cały czas-i powiedział mi,że o dziecko mogę się starać od razu,żeby brać się do roboty i nie ma żadnych powodów aby czekać,bo po co,tylko brać kwas foliowy,a kwas i witaminy już dawno biorę
SILVAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 10:06   #1039
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Ostatnio troche dziwnie sie czuje, mam jakby mdłości, zawroty głowy... Tabsy biore od 7 miesiecy, 2 razy zapomnialam w roznych miesiącach, ale zawsze w 2 tyg. stosowania. Mam chyba jakas lekka depresje. Jestem na YAzie i moja pani lekarka ginekolożka na jednej z wizyt powiedziała mi, ze te tableki maja wysoka skutecznosc i potrójne działanie, wiec o ile nie zapomne tabsa wtedy, kiedy po zapomnieniu trzeba stosowac dodatkowa metode, to ciaza jest niemozliwa.
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 11:35   #1040
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SILVAS Pokaż wiadomość
Pony racja,że to nie ten wątek-pisałam na innym forum i nie wiem dlaczego trafił tutaj
A jeżeli chodzi o inne sprawy to byłam u Swojego lekarza-tego który przepisał mi tabletki i prowadził przez cały czas-i powiedział mi,że o dziecko mogę się starać od razu,żeby brać się do roboty i nie ma żadnych powodów aby czekać,bo po co,tylko brać kwas foliowy,a kwas i witaminy już dawno biorę
SILVAS, wśró lekarzy panują różne opinie na temat kiedy zachodzić w ciążę po tabletkach i jednak większość z tych, z którymi się spotkałam radzi odczekać dla świętego spokoju te 3 mce, ale jak tam wolisz.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 16:58   #1041
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

[QUOTE=SILVAS;14091952]Dziewczyny a ja właśnie "wypinam się" na tabletki i chcę zajść...!
Pytanie tylko ile mi to zajmie :/

Wiec tak. Moja kuzynka za pierwszym razem odstawila tabletki i czekala 3 miesiace zanim zaczela sie starac o dziecko i zajelo jej to kilka miesiecy (chyba 6) :/ Za drugim razem gin polecil jej od razu po odstawieniu zaczac starania bo wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo i zaszla praktycznie od razu ma 2 slicznych i zdrowych dzieci chlopca i dziewczynke

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Ostatnio troche dziwnie sie czuje, mam jakby mdłości, zawroty głowy... Tabsy biore od 7 miesiecy, 2 razy zapomnialam w roznych miesiącach, ale zawsze w 2 tyg. stosowania. Mam chyba jakas lekka depresje. Jestem na YAzie i moja pani lekarka ginekolożka na jednej z wizyt powiedziała mi, ze te tableki maja wysoka skutecznosc i potrójne działanie, wiec o ile nie zapomne tabsa wtedy, kiedy po zapomnieniu trzeba stosowac dodatkowa metode, to ciaza jest niemozliwa.
Hmm dziewczyny to prawda? Myslalam ze skutecznosc wszystkich doustnych srodkow antykoncepcyjnych jest taka sama i wskaznik taki sam chyba o,1 ... Nie wiedzialam , ze jedne bardziej chronia inne mniej a, ze po YAZ ciaza jest niemozliwa to juz wogole
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 17:47   #1042
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

[QUOTE=milenka22;14106841]
Cytat:
Napisane przez SILVAS Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja właśnie "wypinam się" na tabletki i chcę zajść...!
Pytanie tylko ile mi to zajmie :/

Wiec tak. Moja kuzynka za pierwszym razem odstawila tabletki i czekala 3 miesiace zanim zaczela sie starac o dziecko i zajelo jej to kilka miesiecy (chyba 6) :/ Za drugim razem gin polecil jej od razu po odstawieniu zaczac starania bo wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo i zaszla praktycznie od razu ma 2 slicznych i zdrowych dzieci chlopca i dziewczynke

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------


Hmm dziewczyny to prawda? Myslalam ze skutecznosc wszystkich doustnych srodkow antykoncepcyjnych jest taka sama i wskaznik taki sam chyba o,1 ... Nie wiedzialam , ze jedne bardziej chronia inne mniej a, ze po YAZ ciaza jest niemozliwa to juz wogole
jakas durna ta ginekolog. wszystko maja taka sama skutecznosc
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 18:48   #1043
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

[QUOTE=milenka22;14106841]
Cytat:
Napisane przez SILVAS Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja właśnie "wypinam się" na tabletki i chcę zajść...!
Pytanie tylko ile mi to zajmie :/

Wiec tak. Moja kuzynka za pierwszym razem odstawila tabletki i czekala 3 miesiace zanim zaczela sie starac o dziecko i zajelo jej to kilka miesiecy (chyba 6) :/ Za drugim razem gin polecil jej od razu po odstawieniu zaczac starania bo wtedy jest wieksze prawdopodobienstwo i zaszla praktycznie od razu ma 2 slicznych i zdrowych dzieci chlopca i dziewczynke

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------


Hmm dziewczyny to prawda? Myslalam ze skutecznosc wszystkich doustnych srodkow antykoncepcyjnych jest taka sama i wskaznik taki sam chyba o,1 ... Nie wiedzialam , ze jedne bardziej chronia inne mniej a, ze po YAZ ciaza jest niemozliwa to juz wogole

chodzi o to że yaz inaczej sie bierze, nie ma jak zwykle 7 dniowej przerwy tylko są tam w tym czasie tabletki placebo co powoduje że dziewczyny nie zapominają o tabletkach;P Chociaż ja osobiście nigdy nie miałam problemów z pamiętaniem że nalezy zacząc nowe opakowanie.
Więc mówiąc o skuteczności chodzi o zwykła systematyczność, czyli że Ci się nie poj**ią dni:p
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:14   #1044
lizzie123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Witajcie. Chciałabym zasięgnąc Waszych opinii i skorzystać z Waszego większego zapewne doświadczenia od mojego. Otóż... Mam 19 lat i zaczęłam zażywać pierwszy raz tabletki syndi, jestem już po czwartej, jak na razie nie przytłaczają mnie skutki uboczne, chciałabym się mianowicie dowiedzieć, czy ufacie na tyle tabletkom, by nie kochać sie z dodatkowymi zabezpieczeniami? Zdaje sobie sprawę, że tabletki zapewiają wysoką skuteczność, ale jakoś dziwnie mi przestawić się na seks bez prezerwatywy...
lizzie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:45   #1045
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lizzie123 Pokaż wiadomość
Witajcie. Chciałabym zasięgnąc Waszych opinii i skorzystać z Waszego większego zapewne doświadczenia od mojego. Otóż... Mam 19 lat i zaczęłam zażywać pierwszy raz tabletki syndi, jestem już po czwartej, jak na razie nie przytłaczają mnie skutki uboczne, chciałabym się mianowicie dowiedzieć, czy ufacie na tyle tabletkom, by nie kochać sie z dodatkowymi zabezpieczeniami? Zdaje sobie sprawę, że tabletki zapewiają wysoką skuteczność, ale jakoś dziwnie mi przestawić się na seks bez prezerwatywy...
Oczywiście Jeżeli wzięłaś pierwszą tabletkę pierwszego dnia okresu to możesz się kochać bez zbędnych zabezpieczeń od pierwszej tabletki.
Jeśli w 2-5 dniu musisz sie zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni.
Zresztą poczytaj wypowiedzi innych dziewczyn - nie ma sensu stosować prezerwatyw przy braniu tabletek.
Ale to, kiedy Ty się przełamiesz, to zależy juz od Ciebie. Ja takiego problemu nie miałam, bo w gumce kochałam się tylko raz w życiu, jak dla mnie doznania zerowe i większy stres. Dla mnie tabletki to najlepsza metoda antykoncepcji jaką kiedykolwiek wymyślono
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:46   #1046
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lizzie123 Pokaż wiadomość
Witajcie. Chciałabym zasięgnąc Waszych opinii i skorzystać z Waszego większego zapewne doświadczenia od mojego. Otóż... Mam 19 lat i zaczęłam zażywać pierwszy raz tabletki syndi, jestem już po czwartej, jak na razie nie przytłaczają mnie skutki uboczne, chciałabym się mianowicie dowiedzieć, czy ufacie na tyle tabletkom, by nie kochać sie z dodatkowymi zabezpieczeniami? Zdaje sobie sprawę, że tabletki zapewiają wysoką skuteczność, ale jakoś dziwnie mi przestawić się na seks bez prezerwatywy...

Witaj

ja również od niedawna stosuję tabletki i przyznaję, też miałam takie obawy - jednak po dwóch opakowaniach obawy przeszły tymbardziej, że nie lubimy prezerwatyw a o ile przyjemność większa

daj sobie troche czasu, zobaczysz wszystko będzie ok!
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 16:16   #1047
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Oczywiście Jeżeli wzięłaś pierwszą tabletkę pierwszego dnia okresu to możesz się kochać bez zbędnych zabezpieczeń od pierwszej tabletki.
Jeśli w 2-5 dniu musisz sie zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni.
Zresztą poczytaj wypowiedzi innych dziewczyn - nie ma sensu stosować prezerwatyw przy braniu tabletek.
Ale to, kiedy Ty się przełamiesz, to zależy juz od Ciebie. Ja takiego problemu nie miałam, bo w gumce kochałam się tylko raz w życiu, jak dla mnie doznania zerowe i większy stres. Dla mnie tabletki to najlepsza metoda antykoncepcji jaką kiedykolwiek wymyślono

Amen 100% poparcia
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 17:05   #1048
lizzie123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziękuję dziewczyny Weszłam w ten o to wątek i od razu historie wpadek przy regularnym braniu tabletek... I od razu niepokój...
Hehe, a no zaczęłam brać w momencie, gdy dostałam okresu- o 23:50 i tak będę wytrwale brać o tej godzinie...
lizzie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 07:13   #1049
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lizzie123 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny Weszłam w ten o to wątek i od razu historie wpadek przy regularnym braniu tabletek... I od razu niepokój...
Hehe, a no zaczęłam brać w momencie, gdy dostałam okresu- o 23:50 i tak będę wytrwale brać o tej godzinie...
eee tam.. takie historie to są wyssane z palca.
Dziewczyny łykają antybiotyki, nie zabezpieczając sie dodatkowo, stosują dziwne kombinacje z przerwą, wymiotują, nie łykając kolejnej, zapominają o jednej, dwóch, trzech - to nie dziwota, ze potem twierdzą, ze są w ciązy, a przecież brały tabsy!
A kto Ci sie przyzna, ze z własnej niezorganizowania/głupoty/braku umiejętności przeczytania ze zrozumieniem ulotki zaszedł w ciąże?
lepiej zwalić winę na tabletki

a tak na marginesie, to naprawdę osobiście się zastanawiam - nie boicie się kochać tylko w gumce, a boicie sie tabletek, które mają 99% zapobiegania?
Ale o tym było już dużo, z mojej strony EOT
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:07   #1050
lizzie123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 65
Dot.: ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy

Dziękuję, Sarrai, udało mi się trzeźwo popatrzeć na całą sprawę.A no wlaśnie święta racja- w sumie sama znam osoby ktore już z dwa lata i więcej zabezpieczają sie gumkami i jest OK, no ba a tabletki... Święta racja
lizzie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-06 13:33:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.