lekarz kontra ulotka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-17, 18:59   #1
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608

lekarz kontra ulotka ?


Zamieniam regulon na yasmin. Lekarz powiedzial mi ze mam przejść z regulonu na yasmin tak: po skonczeniu opakowania poczekac na okres i pierwszego dnia okresu wziać 1 tabletke yasmin. Natomiast w ulotce jest napisane, że mam zrobić normalną 7 dniowa przerwę i zarzyć yasmin. I teraz nie wiem...Wolalabym robic 7 dniowa przerwę, bo wtedy okres wypada mi w tygodniu, pigułkizaczynam w soboty... ale lekarz pytal się mnie 2 razy czy zrozumialam sposób zamiany, więc coś w tym jednak musi być i co teraz...??
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 19:22   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

Ciekawa ta rada. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, by nowe tabletki bez przerwy zaczynać od 1 dnia cyklu.
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 20:49   #3
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

ja też jak zmieniałam tabletki to lekarz zalecił żebym nowe brała od pierwszego dnia okresu a nie po 7-dniowej przerwie....wszystko było ok więc może lekarz miał rację
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 21:09   #4
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

Choc ja bym wolała wziać po 7 dniowej przerwie... Nie chcę by okres mi wypadał na weekendy...;(
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 21:20   #5
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

Cytat:
Napisane przez miiee Pokaż wiadomość
Zamieniam regulon na yasmin. Lekarz powiedzial mi ze mam przejść z regulonu na yasmin tak: po skonczeniu opakowania poczekac na okres i pierwszego dnia okresu wziać 1 tabletke yasmin. Natomiast w ulotce jest napisane, że mam zrobić normalną 7 dniowa przerwę i zarzyć yasmin. I teraz nie wiem...Wolalabym robic 7 dniowa przerwę, bo wtedy okres wypada mi w tygodniu, pigułkizaczynam w soboty... ale lekarz pytal się mnie 2 razy czy zrozumialam sposób zamiany, więc coś w tym jednak musi być i co teraz...??
Według mnie lekarz ma rację. Jeśli zmieniasz pigułki, to tak jakby rozpoczynać je brać, z więc od 1 dnia cyklu.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 06:38   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Według mnie lekarz ma rację. Jeśli zmieniasz pigułki, to tak jakby rozpoczynać je brać, z więc od 1 dnia cyklu.
A dlaczego, bo nie rozumiem?
Ja zmieniałam z Triquilaru na Mercilon, z Mercilonu na Minulet, z Minuletu na Cilest i zawsze brałam nowe opakowania tak jak poprzednie.
Czemu ma służyć skracanie cyklu w środku antykoncepcji hormonalnej??
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 07:48   #7
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A dlaczego, bo nie rozumiem?
Ja zmieniałam z Triquilaru na Mercilon, z Mercilonu na Minulet, z Minuletu na Cilest i zawsze brałam nowe opakowania tak jak poprzednie.
Czemu ma służyć skracanie cyklu w środku antykoncepcji hormonalnej??
Wydaje mi się Kropko, choć oczywiście ręki sobie uciąć nie dam, a tym bardziej głowy, że zakładamy, że tabletki, które do tej pory się przyjmowało, mogły mieć inny skład, niż te, które się zaczyna przyjmować, a przez to może być inna reakcja naszego organizmu. I chodzi tu głównie o to, o czym pisałyśmy już przy Cilest.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 08:06   #8
tristessa
Raczkowanie
 
Avatar tristessa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 40
GG do tristessa
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

a ja bym ci radziłak, jeśli masz wątpliowści, w ogóle nie robić żadnej przerwy - po prostu po skończeniu opakowania starych pigułek, zacząć brać pigułki z nowych.
Na mojej ulotce są dwa sposoby przyjmowania nowego środka antykoncepcyjnego: jeśli przyjmowane pigułki były 2-składnikowe to sie je przyjmuje tak jak normalne kojelne opakowanie, czyli po 7-dniowej przerwie; jeśli przyjmowało sie wcześniej 1-składnikowe pigułki, to radzi sie nie robić żadnej przerwy, tylko od razu po ostaniej pigułce zacząć następne opakowanie.
Jest jeszcze 1 szkoła: jeśli etynylestradiolu w starych pigułakach jest tyle samo co w nowych to można zrobić przerwę, jeśli jest mniej w nowych niż w starych - to wtedy lepiej przerwy nie robić-tym sposobem unikniesz też przesunięcia miesiączki, a działanie antykoncepcyjne zostanie zachowane
tristessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:24   #9
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: lekarz kontra ulotka ?

Moim osobistym zdaniem można w każdym przypadku zmiany rodzaju jednofazowych, dwuskładnikowych tabletek zastosować system 7 dniowej przerwy.
Oczywiście skrócenie tej przerwy (także do zera) skuteczności antykoncepcyjnej nie zmniejszy.
Jeżeli natomiest jako pierwsze stosowało się tabletki jednoskładnikowe
(Cerazette) to można po prostu bez żadnej przerwy zastosować tabletki dwuskładnikowe.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.