Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-18, 09:10   #2101
tristessa
Raczkowanie
 
Avatar tristessa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 40
GG do tristessa
Dot.: Ryzyko zaplodnienia przez anal

Sabbath świetnie to ujęłaś
gratuluję poczucia humoru, takiego nieco uszczypliwego, który lubie najbardziej
pozdrawiam,
a autorce wątku polecam przeczytanie jakiegoś podręcznika o rozmnażaniu się czytanie książek naprawdę nie boli czasem jest nawet ciekawsze niż seks
tristessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 09:16   #2102
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lucusia71 Pokaż wiadomość
do stanu nerwicy jest mi jeszcze daleko, nie jestem w takim złym stanie jakby to się mogło niektórym wydawać zabawki nie są mi potrzebne bo ja nie jestem osobą uzależnioną od sexu i nie potrzebuje innych sztucznych dopieszczaczy których nie uznaję..
mojego "tamtejszego" partenra nie wypytywałam czy jest czysty czy nie, jeśli nie to będziemy tą opowiedzialność ponosić razem (chociaż nie mam wątpliwości że jest "czysty"). Na szczęście nie jest to ktoś kto przeleciał i zostawił. Przyznam nawet że zadziałało to w zupełnie inną stronę..
a tak btw.. dziś piątek i okresu nie ma.
A ktory to juz dzien przerwy? I jak dlugo bierzesz tabletki. Nie moge znalezc poprzednich postow
Czasem jest tak, ze krwawienie wogole nie wystapi a zamiast tego przez caly miesiac moga byc plamienia.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 09:24   #2103
lucusia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

dzisiaj jest mój czwarty dzień przerwy, tabletki biorę trzeci miesiąc, aaale już nie ma co się matrwić (chyba) bo okres dostałam jakoś przed chwilą i skaczę po suficie jeszcze nigdy w życiu się tak nie cieszyłam z tej okazji )
lucusia71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 09:30   #2104
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lucusia71 Pokaż wiadomość
dzisiaj jest mój czwarty dzień przerwy, tabletki biorę trzeci miesiąc, aaale już nie ma co się matrwić (chyba) bo okres dostałam jakoś przed chwilą i skaczę po suficie jeszcze nigdy w życiu się tak nie cieszyłam z tej okazji )
Prawdopodobnie, tak jak ja, bedzisz miala okres wlasnie czwartego dnia przerwy. Bardzo to wygodne, bo trwa wtedy tylko 3 dni.
A pytalam, ktore opakowanie, bo wlasnie w ciagu 3 miesiecy wszystko sie normuje.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 09:37   #2105
lucusia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

uff i niech tak będzie jeszcze przez długi czas
lucusia71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 10:10   #2106
nariatka
Raczkowanie
 
Avatar nariatka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 266
Dot.: Ryzyko zaplodnienia przez anal

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Po pierwsze, jeśli Twój chłopak ma robaki - możesz zarazić się nawet przez dotknięcie ręką, którą wcześniej się podrapał, albo podtarł pupę. jajeczka pasożytów przenoszą się łatwo.
A bez względu na ryzyko zarażenia - wyślij go do lekarza.



Dopuszczam jednak możliwość chodziło Ci o o plemniki, nie o robaczki (choć pojęcia nie mam dlaczego dorosły, zdrowy na umyśle człowiek miałby nazywać plemniki robaczkami? ). Wówczas odpowiedź brzmi tak:


Układ rozrodczy i układ trawienny nie są ze sobą połączone.
Uczą tego w podstawówce.

Jedyne ryzyko, jakie może wystąpić to przypadek, kiedy sperma (sperma to ta biała substancja zawierająca plemniki zwane przez Ciebie robaczkami) wydostanie się z odbytu i spłynie lub zostanie przeniesiona na dłoniach (na przykład podczas pieszczot) w okolice wejścia do pochwy lub do jej wnętrza.


A ogólnie:
jest wątek zbiorczy, wielki jak kobyła, przeznaczony na takie pytania.
nic dodac nic ujac, idealna odpowiedz!

a autorce watku pogratulowac wiedzy na temat seksu!
__________________
~~ Szczęśliwa że z Tobą ~~


Edytowane przez nariatka
Czas edycji: 2008-01-18 o 10:11 Powód: powtorzenie
nariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 13:06   #2107
Malinezja
Zadomowienie
 
Avatar Malinezja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Jeśli się z gumką nic złego nie działo, to skąd obawy?

A cytat - proszę - na prośbę przytaczam: współżyjesz=jesteś gotowy na Ciążę!

Przytaczam z pamięci, więc proszę o wybaczenie, ale sens jest jeden i ten sam.

Aha, to ten cytat znam

A obawy stąd że gumka pękła :/
Ale na szczęśćie już po strachu - przed chwilą dostałam okres

Cytat:
Napisane przez lucusia71 Pokaż wiadomość
uff i niech tak będzie jeszcze przez długi czas
To dzis szczesliwy piątek dla nas obu
Mamy co świętować przez weekend heh
__________________
Lepiej Żałować Tego Co Się Zrobiło, Niż Tego Że Się Czegoś Nie Podjęło
**God is a DJ ... life is a dancefloor ... *


Malinezja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-18, 13:58   #2108
andrzej garbas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Witam.

Mam taki problem. Kochaliśmy się z dziewczyną 04.01 godzina 23 Skończyłem w niej. Tydzień później zapomniała tabletki (dokładnie piątek). Miała ją wziąć o 18. Na opakowaniu (Novynette), pisze że tabletkę której się zapomniało trzeba pominąć i zabezpieczać się przez tydzien. Nie ma słowa o tym, że tydzien wcześniej trzeba się też zabezpieczać. Była to 9 tabletka z opakowania. Chciałem dodać że w niedziele miała lekkie plamienie, a w poniedziałek i wtorek bardzo obfite. Proszę o pomoc

Czy jesteśmy zabezpieczeni? Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy od jutra, jeśli dziś mija tydzien - możemy spokojnie się kochać dalej?[/URL]
andrzej garbas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 14:30   #2109
lucusia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

no ja już się nie cieszę.. mój okres nie jest normalny, tylko mam coś w stylu ciemnej wydzieliny :/ boli mnie troche tam coś w środku i już nie wiem czy mogę się cieszyć czy mam płakać :/
lucusia71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 14:52   #2110
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez andrzej garbas Pokaż wiadomość
Witam.

Mam taki problem. Kochaliśmy się z dziewczyną 04.01 godzina 23 Skończyłem w niej. Tydzień później zapomniała tabletki (dokładnie piątek). Miała ją wziąć o 18. Na opakowaniu (Novynette), pisze że tabletkę której się zapomniało trzeba pominąć i zabezpieczać się przez tydzien. Nie ma słowa o tym, że tydzien wcześniej trzeba się też zabezpieczać. Była to 9 tabletka z opakowania. Chciałem dodać że w niedziele miała lekkie plamienie, a w poniedziałek i wtorek bardzo obfite. Proszę o pomoc

Czy jesteśmy zabezpieczeni? Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy od jutra, jeśli dziś mija tydzien - możemy spokojnie się kochać dalej?[/URL]
Mnie bardziej dziwi, że pominiętą tabletkę z tego co mi wiadomo, powinno się przyjąć jak najszybciej i dalej brać w normalnym 'terminie' Skoro to była 9ta tabletka, to Twoja dziewczyna (o ile brała je w odpowiedni sposób ) była zabezpieczona i o ile przez ten tydzień po owym 'zapomnieniu' uważaliście stosując inne met antykoncepcyjne typu gumki lub też nie współżyliście, to raczej nie powinno się nic wydarzyć.
.. chociaż to obfite plamienie po tygodniu dziwne.. może zróbcie test za tydzień?
Skoro Twoja dziewczyna krwawi, to chcesz się z nią teraz kochać?
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 15:17   #2111
andrzej garbas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

już nie krwawi. mysle ze to plamienie to efekt wlasnie zapomnienia tabletki i rozregulowania hormonalnego organizmu?

Dobry tok myslenia?
andrzej garbas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-18, 16:56   #2112
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez andrzej garbas Pokaż wiadomość
już nie krwawi. mysle ze to plamienie to efekt wlasnie zapomnienia tabletki i rozregulowania hormonalnego organizmu?

Dobry tok myslenia?
Owszem, ale jeśli się zapomni paru tabletek, to zazwyczaj występuje plamienie, a nie po 1 dlatego uważam to za nieco dziwne.. (przynajmniej u mnie, jak mój żołądek nie przyjął jakichś 3 to dopiero pojawiło się plamienie)
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 17:11   #2113
marlush_marayke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Delete

Edytowane przez marlush_marayke
Czas edycji: 2008-04-21 o 10:59 Powód: ktoś w sieci używa mojego nicka i robią się straszne kwasy, więc się wycofuję, przepraszam.
marlush_marayke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 17:14   #2114
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez marlush_marayke Pokaż wiadomość
Witam,

Mam 22 lata, przez 6 miesięcy brałam pigułki novynette, jednak przy całym zamieszaniu świątecznym nie zdążyłam do lekarza i przerwałam branie pigułek. W zasadzie to nawet planowaliśmy z moim mężczyzną dzieciątko, więc całkiem dobrze się zdarzyło Smile
Ostatni okres miałam 24.12, kochaliśmy się później kilka razy bez zabezpieczenia, ale nie doszło do wytrysku, od tego czasu:
*mam ciągłe zawroty głowy
*moje piersi się lekko powiększyły, ale nie bolą
*przez tydzień czułam "ukłucia" w lewym jajniku
*mam jakby delikatne mdłości- coś mi "siedzi" na żołądku, ale nie wymiotuję
*jestem drażliwa i boli mnie głowa
*mam lekko podwyższoną temperaturę (ok 37)
*śluz jest zbity, grudkowaty, wyraźnie biały, po prostu "niepłodny"

I teraz moje pytanie- czy to efekt odstawienia pigułek czy też może mam "lokatora" w brzuszku?!
Podobno bezpośrednio po odstawieniu pigułek jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę...

Myślicie, że już mogę zrobić test? Pokaże już cokolwiek?
Bardzooooo proszę o opinie Smile
Ciaza jest mozliwa, bo plodonosc moze powrocic zaraz po odstawieniu pigulek. Test bedzie juz wiarygodny. Najlepiej jak go po prostu zrobisz. Powodzenia
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 17:16   #2115
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Ryzyko zaplodnienia przez anal

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Po pierwsze, jeśli Twój chłopak ma robaki - możesz zarazić się nawet przez dotknięcie ręką, którą wcześniej się podrapał, albo podtarł pupę. jajeczka pasożytów przenoszą się łatwo.
A bez względu na ryzyko zarażenia - wyślij go do lekarza.



Dopuszczam jednak możliwość chodziło Ci o o plemniki, nie o robaczki (choć pojęcia nie mam dlaczego dorosły, zdrowy na umyśle człowiek miałby nazywać plemniki robaczkami? ). Wówczas odpowiedź brzmi tak:


Układ rozrodczy i układ trawienny nie są ze sobą połączone.
Uczą tego w podstawówce.

Jedyne ryzyko, jakie może wystąpić to przypadek, kiedy sperma (sperma to ta biała substancja zawierająca plemniki zwane przez Ciebie robaczkami) wydostanie się z odbytu i spłynie lub zostanie przeniesiona na dłoniach (na przykład podczas pieszczot) w okolice wejścia do pochwy lub do jej wnętrza.


A ogólnie:
jest wątek zbiorczy, wielki jak kobyła, przeznaczony na takie pytania.
za teorie 6 z plusem
znaczy sie, ze sie zgadzam

Lacze!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 18:39   #2116
Lily781989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 65
Exclamation Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

mam nadzieję, ze moj problem nie wyda wam się dziecinny... 25 listopada spedziłam miłe chwile z moim chlopakiem. Nie kochaliśmy się ponieważ ja jeszcze nie chce ale poszliśmy dalej niż zwykle. Nie było wytrysku ani kontaktu jego penisa z pochwą ani jej otoczeniem. Ale nie jestem pewna czy na palcach nie przeniósł płynu ejakulacyjnego do pochwy w czasie pieszczot... Starałam sie tego pilnowac i gdy była "jego kolej" to późneij oboje umyliśmy ręce... Zdarzenie to miało miejsce w 9 dniu z 28 dniowego cyklu. Bo kolejny okres dostałam po 28 dniach 14 grudnia. I wydaje mi się, ze był normalny. W każdym bądź razie nic mnie nie zaniepokoiło. Jednak teraz troche sie martwię. Myślałam, że nie mam problemu bo taki zaawansowany kontakt się już nie powtórzył. Teraz jednak nie dostałam okresu... mineło juz 37 dni:/ poza tym mój brzuch jest jakis dziwny... dziwnie twardy od paru dni powiedzmy tygodnia. Nie wiem co mam o tym myśleć. Byłam co prawda przeziębiona i miałam troszke stresów... ale to nigdy nie miało aż takiego wpływu na długość mojego cyklu... a przeczytałam, ze w czasie początkowych miesięcy ciąży może się zdarzyć okres. Już sama nie wiem co mam myśleć... nie jestem już z tym chłopakiem. Rozstaliśmy sie niedawno po 2 latach związku... mam niecałe 19 lat i nie czuje sie gotowa na dziecko dlatego nie zdecydowałam sie jeszcze na seks... i starałam sie ten jeden raz uwarzać:/ tyle ze jestem w życiu strasznym pechowcem prosze powiedzcie co o tym myślicie bo ja juz nie wiem...
Lily781989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 18:45   #2117
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Lily781989 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, ze moj problem nie wyda wam się dziecinny... 25 listopada spedziłam miłe chwile z moim chlopakiem. Nie kochaliśmy się ponieważ ja jeszcze nie chce ale poszliśmy dalej niż zwykle. Nie było wytrysku ani kontaktu jego penisa z pochwą ani jej otoczeniem. Ale nie jestem pewna czy na palcach nie przeniósł płynu ejakulacyjnego do pochwy w czasie pieszczot... Starałam sie tego pilnowac i gdy była "jego kolej" to późneij oboje umyliśmy ręce... Zdarzenie to miało miejsce w 9 dniu z 28 dniowego cyklu. Bo kolejny okres dostałam po 28 dniach 14 grudnia. I wydaje mi się, ze był normalny. W każdym bądź razie nic mnie nie zaniepokoiło. Jednak teraz troche sie martwię. Myślałam, że nie mam problemu bo taki zaawansowany kontakt się już nie powtórzył. Teraz jednak nie dostałam okresu... mineło juz 37 dni:/ poza tym mój brzuch jest jakis dziwny... dziwnie twardy od paru dni powiedzmy tygodnia. Nie wiem co mam o tym myśleć. Byłam co prawda przeziębiona i miałam troszke stresów... ale to nigdy nie miało aż takiego wpływu na długość mojego cyklu... a przeczytałam, ze w czasie początkowych miesięcy ciąży może się zdarzyć okres. Już sama nie wiem co mam myśleć... nie jestem już z tym chłopakiem. Rozstaliśmy sie niedawno po 2 latach związku... mam niecałe 19 lat i nie czuje sie gotowa na dziecko dlatego nie zdecydowałam sie jeszcze na seks... i starałam sie ten jeden raz uwarzać:/ tyle ze jestem w życiu strasznym pechowcem prosze powiedzcie co o tym myślicie bo ja juz nie wiem...
ja tez sie balam takiego "przeniesienia" plemnikow. ale teraz juz wiem, ze sa bardzo male, naprawdze malutkie szanse na zajscie w ciaze w ten sposob, bo plemniki poza sprzyjajacymi im warunkami bardzo szybko giną.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 18:53   #2118
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Lily781989 Pokaż wiadomość
mam nadzieję, ze moj problem nie wyda wam się dziecinny... 25 listopada spedziłam miłe chwile z moim chlopakiem. Nie kochaliśmy się ponieważ ja jeszcze nie chce ale poszliśmy dalej niż zwykle. Nie było wytrysku ani kontaktu jego penisa z pochwą ani jej otoczeniem. Ale nie jestem pewna czy na palcach nie przeniósł płynu ejakulacyjnego do pochwy w czasie pieszczot... Starałam sie tego pilnowac i gdy była "jego kolej" to późneij oboje umyliśmy ręce... Zdarzenie to miało miejsce w 9 dniu z 28 dniowego cyklu. Bo kolejny okres dostałam po 28 dniach 14 grudnia. I wydaje mi się, ze był normalny. W każdym bądź razie nic mnie nie zaniepokoiło. Jednak teraz troche sie martwię. Myślałam, że nie mam problemu bo taki zaawansowany kontakt się już nie powtórzył. Teraz jednak nie dostałam okresu... mineło juz 37 dni:/ poza tym mój brzuch jest jakis dziwny... dziwnie twardy od paru dni powiedzmy tygodnia. Nie wiem co mam o tym myśleć. Byłam co prawda przeziębiona i miałam troszke stresów... ale to nigdy nie miało aż takiego wpływu na długość mojego cyklu... a przeczytałam, ze w czasie początkowych miesięcy ciąży może się zdarzyć okres. Już sama nie wiem co mam myśleć... nie jestem już z tym chłopakiem. Rozstaliśmy sie niedawno po 2 latach związku... mam niecałe 19 lat i nie czuje sie gotowa na dziecko dlatego nie zdecydowałam sie jeszcze na seks... i starałam sie ten jeden raz uwarzać:/ tyle ze jestem w życiu strasznym pechowcem prosze powiedzcie co o tym myślicie bo ja juz nie wiem...
Myślę, że jak zrobisz test to się uspokoisz.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 19:09   #2119
gosia1133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Sandomierz/ Kraków
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Bardzo proszę o opinie. Czy możliwe jest ze zaszłam w ciąże jeśli robiłam to dzień przed okresem był to stosunek przerywany jednak mała ilość spermy została ponieważ nie zdążył.... dodam ze dzień później dostałam okres a teraz czekam na następny... mam krótki cykl trwa tylko 21 dni..
gosia1133 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-19, 19:19   #2120
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez gosia1133 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o opinie. Czy możliwe jest ze zaszłam w ciąże jeśli robiłam to dzień przed okresem był to stosunek przerywany jednak mała ilość spermy została ponieważ nie zdążył.... dodam ze dzień później dostałam okres a teraz czekam na następny... mam krótki cykl trwa tylko 21 dni..
Oczywiście, że to możliwe. Zawsze jest możliwość przy wytrysku. Niby dni przed okresem są niepłodne, ale jajeczkowanie może wystąpić równie dobrze w pierwszym dniu cyklu, czyli w 1 dniu miesiączki...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 19:34   #2121
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez gosia1133 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o opinie. Czy możliwe jest ze zaszłam w ciąże jeśli robiłam to dzień przed okresem był to stosunek przerywany jednak mała ilość spermy została ponieważ nie zdążył.... dodam ze dzień później dostałam okres a teraz czekam na następny... mam krótki cykl trwa tylko 21 dni..
Jest to mozliwe, ale bardzo malo prawdopodobne. Rozumiem ze nie minal jeszcze spodziewany termin miesiaczki? Martwisz sie na zapas, a to moze przesunac okres. Jesli minelo 14 dni od stosunku, to test bedzie wiarygodny.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 20:17   #2122
Lily781989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 65
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

wiem... chyba jutro zrobie sobie wycieczke po test ciązowy... wogóle zapomniałabym o całej sprawie gdyby nie fakt tego strasznie spóźniającego sie okresu... raz czy dwa zdarzyło sie ze byl po 31 moze 32 dniach ale 37.... nigdy. To byłoby pełne 8 tygodni ciazy wiec pewnie powinnam miec jakies objawy... a nie bola mnie piersi nie musze czesto siku nie mam stanu podgorączkowego tylko ten brzuszek troche dziwny jest. zrobie jutro test i tak czy siak pójde do lekarza bo jeszcze nie byłam u gina a wypadałoby sie przebadac. postresuje sie dalej dzieki za odzew
Lily781989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 20:29   #2123
Lily781989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 65
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

acha... jako ze pierwszy raz taka sytuacja mi sie zdarzyla to jednej rzeczy nie wiem. Czytałam że test ciązowy najlepiej wykonac rano. Niestety nie bede miec takiej mozliwosci a bardzo chce wiedziec jak najszybciej. Czy moge w takim wypadku hmm przechowac troche porannego moczu w słoiczku np i uzyc go po 2h do testu? czy tez źle czytalam i nie ma znaczenia kiedy robi sie test. Przepraszam że wam głowe zawracam i dziekuje za pomoc**
Lily781989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 20:45   #2124
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Lily781989 Pokaż wiadomość
acha... jako ze pierwszy raz taka sytuacja mi sie zdarzyla to jednej rzeczy nie wiem. Czytałam że test ciązowy najlepiej wykonac rano. Niestety nie bede miec takiej mozliwosci a bardzo chce wiedziec jak najszybciej. Czy moge w takim wypadku hmm przechowac troche porannego moczu w słoiczku np i uzyc go po 2h do testu? czy tez źle czytalam i nie ma znaczenia kiedy robi sie test. Przepraszam że wam głowe zawracam i dziekuje za pomoc**
Z porannego moczu jest najlepiej, bo w nim jest wysokie stężenie hormonu, na który test reaguje. Aczkolwiek wydaje mi się, ze lepiej wykonać test z bieżącego moczu niż przechowywać poranny...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 20:51   #2125
Lily781989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 65
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

dzieki wiec czekam do jutra. trzymajcie kciuki... bo jesli wpadłam w taki sposób... to to dziecko byłoby chyba Macgaverem...
Lily781989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 20:56   #2126
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Lily781989 Pokaż wiadomość
dzieki wiec czekam do jutra. trzymajcie kciuki... bo jesli wpadłam w taki sposób... to to dziecko byłoby chyba Macgaverem...
Ale co - Mcgaver zły? To nawet fajnie by było

Życzę wyniku po Twojej myśli.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 21:17   #2127
Lily781989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 65
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

wiesz w sposób poczęcia to chyba tylko pan Bóg by uwierzył:P Dlatego Macguver dziecko genialne juz w czasie poczęcia jezu serce mnie boli ze stresu... ja dostane zawału do jutra... ale nie łamie sie)
Lily781989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 21:17   #2128
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Lily781989 Pokaż wiadomość
acha... jako ze pierwszy raz taka sytuacja mi sie zdarzyla to jednej rzeczy nie wiem. Czytałam że test ciązowy najlepiej wykonac rano. Niestety nie bede miec takiej mozliwosci a bardzo chce wiedziec jak najszybciej. Czy moge w takim wypadku hmm przechowac troche porannego moczu w słoiczku np i uzyc go po 2h do testu? czy tez źle czytalam i nie ma znaczenia kiedy robi sie test. Przepraszam że wam głowe zawracam i dziekuje za pomoc**
Najlepiej do badania nadaje sie poranny mocz z tzw drugiego strumienia. Oczywiscie, ze mozesz przechowac mocz i zbadac pozniej. Przeciez tak sie robi w laboratoriach. Pobiera sie od 7 do 9, a bada ok 12.
Test chyba zamierzsz kupic dopiero jutro?
Badanie trwa 5 minut, albo krocej.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 21:27   #2129
Lily781989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 65
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

dzieki kobiety bałam się trochę, że wyjde na idiotke z takim postem... Taka niby bezpieczna sytuacja sprawia ze panikuje... wiec póki co wogóle rezygnuje z tego typu zabaw... ze o seksie nie wspomne. Trudno najwyzej bede 20 letnią dziewicą) tym bardziej ze moj dlugi zwiazek sie rozleciał... a w przyszłosci. Napewno pigółki + prezerwatywy... strah przed ciążą to coś strasznego... a jak ja sie tak denerwuje po takim incydencie... to po stosunku tylko z prezerwatywą bym chyba zwariowała. nic pozdrawiam wieczornie
Lily781989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 21:28   #2130
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Lily781989 Pokaż wiadomość
wiesz w sposób poczęcia to chyba tylko pan Bóg by uwierzył:P Dlatego Macguver dziecko genialne juz w czasie poczęcia jezu serce mnie boli ze stresu... ja dostane zawału do jutra... ale nie łamie sie)
Nie lam sie. Z pewnoscia zobaczysz jedna kreche kontrolna i sie uspokoisz
Ja stosowalam pre test i quick vue (sa to testy kropelkowe, nabiera sie pipetka pare kropel moczu i zakrapla sie na test) i zawsze prawidlowo wskazywaly ciaze lub jej brak.
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.