storczyk (orchidea) cz.III - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 18:30   #4651
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
przepiękny mimo koloru
Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Piękne
Dziękuję w imieniu storczyka

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Wymocz go jak zwylke ale zafunduj tak jap piszesz wodę z chemią, zostaw na 20 min, powinno wystarczyć, a jeśli chcesz być pewniejsza to możesz na allegro czy w jakimś sklepie kupić żółte tablice lepne na te owady, sa skuteczniejsze od miseczek z wodą.
Tak też zrobię. Większość się już utopiła ale tablice i tak kupię dla pewności. Dzięki za radę.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:30   #4652
zustek
Raczkowanie
 
Avatar zustek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam ostatnio kupiłam w Obi storczyka jak on sie zwie to nie mam pojęcia (to mój drugi więc się nie znam ) niestety był bardzo przelany i jak sie domyślam mógł załapać grzyba Proszę doradżcie mi co mu jest i jak go z tego wyprowadzić był taki jeden na chyba ze sto pospolitych więc musiałam go mieć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P100311_16.320001.jpg (32,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P100311_16.330001.jpg (46,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P040311_14.530002.jpg (35,5 KB, 43 załadowań)
zustek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:48   #4653
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Phdwao nie wyglada ta plama groznie ( moja Nelcia miala kilka takich i nic sie z tym nie robilo) ale dla pewnosci ja bym te czesc ciachnela - by sie nie rozlazlo - na encyli mi sie rozlazlo i jedna bulwa poszla Jak masz jakis srodek ala topsin to zrob oprysk i powtorz po tygodniu - ja uzywam zwyklem butelki po plynie od okien ktora ma dobra koncowke pryskajaca.
Dusia jak chcesz kambrie przesadzic to namocz ja porzadnie dzien przed i posadz ja nieco glebiej bo z tego co widac strasznie wylazi. Moim bardzo przypasilo podloze z Substrala - i podkreslam by nie stosowac go do faloslawow jedynie tych bulwiastych - dendrobiow, kambrii i tak dalej.
Co do dendrobium typu yamamoto - nobile - bo widze ze sie tu takowe pojawiaja - ja moje staram sie zimowac wedlog zasad ksiazkowych. Dostalam na jesieni i kwitlo, mialo 2 nowe przyrosty i po przekwitnieciu cala zime stalo w nieogrzewanej kuchni przy okolo 12 stopniach, podlewane raz na 2 - 3 tygodnie kapka wody i teraz z wiosna przeniesione do cieplejszego holu i podlewane juz regularnie z odzywka. Zobaczymy efekt. Od maja trzeba wywalic na balkon, w miejsce gdzie nie pada i nie swieci slonko bezposrednio i zostawic tam do wrzesnia - pazdziernika - podlewac standardowo i potem zimowac. I to powinno dac ladny kwiatostan. Czyli teraz odzywiamy i trzymamy w cieple, lato na dworzu a na zime w chlodne, jasne miejsce i susa do konca lutego - czyli jakies 3 miechy.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 18:50   #4654
Gosiaczek2507
Zadomowienie
 
Avatar Gosiaczek2507
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry ( Śląskie)
Wiadomości: 1 919
GG do Gosiaczek2507
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

witam. moje storczyki przekwitły jakoś pod koniec lata i narazie nie chcą kwitnąć. nie wiem jak im pomóc proszę o jakieś rady bo narazie je nawoże odżywką raz na miesiąc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1631.jpg (192,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1632.jpg (84,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1633.jpg (81,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1634.jpg (69,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1635.jpg (87,8 KB, 26 załadowań)
__________________
moja stronka

blog

http://tworczoscgosiaczka.blogspot.com/
Gosiaczek2507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:00   #4655
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Antunka ty wlasnie masz dendrobium typu nobile - yamamoto. Widze ze ma ladny nowy przyrost wiec odzywiaj je teraz i podlewaj raz na tydzien a od maja na dwor go
Gosiaczek jesli stoja na oknie i maja duzo swiatla, podlewasz regularnie i regularnie odzywiasz to powinny w koncu ruszyc. Teraz wiosna wiec wiesz spokojna glowa, czas rozrostu jesli jakies trza przesadzic to dobry czas wlasnie teraz. Ewentualnie moge ci doradzic terapie szokowa ktora mobilizuje uparciuchy. Jesli w kuchni masz chlodniej - albo masz hol z oknem - wystaw je tam. Maja miec troche chlodniej, najlepiej jakby byla roznica temperatur no ale jak nie ma to tez ok - wiec do chlodniejszego, jasnego miejsca je, i susza na 3 - 4 tygodnie - wlasciwie nawet radza na 6 ale ja to uwazam za barbazynstwo Wiec podlej raz na 3 tyg. bez odzywki i tak przez 6 tygodni i potem wracamy do dobrobytu, ciepla, odzywianai i podlewania podobno to sekret producentow, ja moje przekwitki zawsze wystawiam na jakis czas do chlodnej sypialni i od czasu do czasu podleje a potem w ciepelko i czekam.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:13   #4656
zustek
Raczkowanie
 
Avatar zustek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Norka27 ty jesteś specjalistka poradz mi coś na tego mojego kwiatufa i co to wogóle jest pliiiisssss
zustek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 19:22   #4657
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Dziękuję w imieniu storczyka
Niech zdrowo rośnie
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 20:17   #4658
zakochana:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

bichett to prawda walczę o niego jak tylko mogę tylko ta niewiedza co w takiej sytuacji byłoby najlepsze, jest poprostu najgorsza zwłaszcza gdy tak strasznie mi na nim zależy...narazie wsadziłam go do podłoża...zobaczymy co z tego wyjdzie...trzymajcie kciuki


a tak całkiem z innej beczki...

co myślicie o wsadzaniu storczyków w osłonki i nalewanie do osłonek wody i aby tak stało ?? oczywiście tak aby doniczka nie dotykała wody...
__________________
mój meil: bandziorek0001@wp.pl

Edytowane przez zakochana:)
Czas edycji: 2011-03-09 o 20:18
zakochana:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 20:47   #4659
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Phdwao nie wyglada ta plama groznie ( moja Nelcia miala kilka takich i nic sie z tym nie robilo) ale dla pewnosci ja bym te czesc ciachnela - by sie nie rozlazlo - na encyli mi sie rozlazlo i jedna bulwa poszla Jak masz jakis srodek ala topsin to zrob oprysk i powtorz po tygodniu - ja uzywam zwyklem butelki po plynie od okien ktora ma dobra koncowke pryskajaca.
Dusia jak chcesz kambrie przesadzic to namocz ja porzadnie dzien przed i posadz ja nieco glebiej bo z tego co widac strasznie wylazi. Moim bardzo przypasilo podloze z Substrala - i podkreslam by nie stosowac go do faloslawow jedynie tych bulwiastych - dendrobiow, kambrii i tak dalej.
Co do dendrobium typu yamamoto - nobile - bo widze ze sie tu takowe pojawiaja - ja moje staram sie zimowac wedlog zasad ksiazkowych. Dostalam na jesieni i kwitlo, mialo 2 nowe przyrosty i po przekwitnieciu cala zime stalo w nieogrzewanej kuchni przy okolo 12 stopniach, podlewane raz na 2 - 3 tygodnie kapka wody i teraz z wiosna przeniesione do cieplejszego holu i podlewane juz regularnie z odzywka. Zobaczymy efekt. Od maja trzeba wywalic na balkon, w miejsce gdzie nie pada i nie swieci slonko bezposrednio i zostawic tam do wrzesnia - pazdziernika - podlewac standardowo i potem zimowac. I to powinno dac ladny kwiatostan. Czyli teraz odzywiamy i trzymamy w cieple, lato na dworzu a na zime w chlodne, jasne miejsce i susa do konca lutego - czyli jakies 3 miechy.
dziekuję Norko, jestes nieoceniona
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-09, 20:47   #4660
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Doriskap dzięki Twoim radom gnijący storczyk zakiwta i wypuszcza nowego listka... Jeszcze tylko korzonki są w nie najlepszym stanie, ale trzeba dać mu czas- Zdj. 4.
Dziękuje Ci bardzo
cieszę się, że mogłam pomóc
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 07:35   #4661
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek2507 Pokaż wiadomość
witam. moje storczyki przekwitły jakoś pod koniec lata i narazie nie chcą kwitnąć. nie wiem jak im pomóc proszę o jakieś rady bo narazie je nawoże odżywką raz na miesiąc
Powiedz czy one w tych podstawkach zawsze stoją, czy stoi w nich woda i czy podlewasz kranówką że korzenie są takie z osadem?
Możesz zwiększyć częstotliwość nawożenia na wiosnę, mianowicie zacznij dodawać nawóz w dawce o połowę mniejszą od zalecanej przez producenta do każdego podlewania
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 08:51   #4662
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

dziewczyny a ja sie zastanawiam na d podlewaniem, poniewaz ja podlewam storczyli wszystkie(falki, dendrobium i cambrie) przez namaczanie w misce zwoda. Zastanawiam sie czy dobrze, czy lepiej podlewac "od góry" woda a nadmiar sciakałby do osłonki
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:22   #4663
sylwus07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
GG do sylwus07
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja sie zastanawiam na d podlewaniem, poniewaz ja podlewam storczyli wszystkie(falki, dendrobium i cambrie) przez namaczanie w misce zwoda. Zastanawiam sie czy dobrze, czy lepiej podlewac "od góry" woda a nadmiar sciakałby do osłonki
falki najlepiej przez moczenie, jeżeli chodzi o cambrie ja swoje też moczę ale zdecydowanie krócej niż falki... a dendrobium hmm nie mam pojęcia sama muszę doczytać dopytać jak powinnam o nie najlepiej dbać. i jeszcze pytanko jakiego typu masz dendrobium: nobile czy phalaenopsis?? bo obydwa inaczej się podlewa
__________________
zjechać do 50 -->> nie zjeżdżam ;(
zapisać się na siłownię -->> chodzę 3 tydzień.. ;D
iść na budownictwo
sylwus07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:40   #4664
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwus07 Pokaż wiadomość
falki najlepiej przez moczenie, jeżeli chodzi o cambrie ja swoje też moczę ale zdecydowanie krócej niż falki... a dendrobium hmm nie mam pojęcia sama muszę doczytać dopytać jak powinnam o nie najlepiej dbać. i jeszcze pytanko jakiego typu masz dendrobium: nobile czy phalaenopsis?? bo obydwa inaczej się podlewa
nawet nie wiem jaki mam, moze Ty umiesz okreslic?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0438.jpg (34,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1509.jpg (35,6 KB, 22 załadowań)
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:43   #4665
sylwus07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
GG do sylwus07
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
nawet nie wiem jaki mam, moze Ty umiesz okreslic?
to jest dendrobium phalaenopsis
też mam ale niestety też nie wiem jak mam o niego dbać...
czyli czekamy na podpowiedzi kogoś mądrzejszego
__________________
zjechać do 50 -->> nie zjeżdżam ;(
zapisać się na siłownię -->> chodzę 3 tydzień.. ;D
iść na budownictwo
sylwus07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:31   #4666
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
cieszę się, że mogłam pomóc
dziękuje raz jeszcze
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 13:42   #4667
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwus07 Pokaż wiadomość
to jest dendrobium phalaenopsis
też mam ale niestety też nie wiem jak mam o niego dbać...
czyli czekamy na podpowiedzi kogoś mądrzejszego
oki
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:28   #4668
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez sylwus07 Pokaż wiadomość
to jest dendrobium phalaenopsis
też mam ale niestety też nie wiem jak mam o niego dbać...
czyli czekamy na podpowiedzi kogoś mądrzejszego
to ja czekam z Wami
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 15:35   #4669
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Denodrobium phalaenopsis to roślinki nie lubiące ostrego światla, wola zacienione miejsca. Lubią ciepełko
Podlewamy po lekkim przeschnięciu, pamiętając, że podłoże powinno być delikatnie wilgotne. Rano możemy zraszać.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 15:47   #4670
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Czy ten dendrobium phal mógłby stać na oknie w pokoju na poddaszu, gdzie właśnie jest dużo bardziej ciepło niż na niższych piętrach. Marzy mi się niesamowicie, ale boję się kupić, bo jedynie mam wolne okna na poddaszu ;/
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 15:57   #4671
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Czy ten dendrobium phal mógłby stać na oknie w pokoju na poddaszu, gdzie właśnie jest dużo bardziej ciepło niż na niższych piętrach. Marzy mi się niesamowicie, ale boję się kupić, bo jedynie mam wolne okna na poddaszu ;/
Jeżeli bezpośrednio nie będzie na niego padało światło słoneczne, to tak.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

najlepsze jest wschodnie okno.
trochę słońca rano a później cieniowanie.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:11   #4672
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez zakochana:) Pokaż wiadomość
co myślicie o wsadzaniu storczyków w osłonki i nalewanie do osłonek wody i aby tak stało ?? oczywiście tak aby doniczka nie dotykała wody...
ja też podłączam się do tego pytania
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 18:52   #4673
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Jeżeli bezpośrednio nie będzie na niego padało światło słoneczne, to tak.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

najlepsze jest wschodnie okno.
trochę słońca rano a później cieniowanie.
Okna mam na północ ;/
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 19:05   #4674
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Denodrobium phalaenopsis to roślinki nie lubiące ostrego światla, wola zacienione miejsca. Lubią ciepełko
Podlewamy po lekkim przeschnięciu, pamiętając, że podłoże powinno być delikatnie wilgotne. Rano możemy zraszać.
oo dzieki, to moj jest na wschodnie stronie wlasnie
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 21:22   #4675
bichett
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 420
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziewczyny teraz ja proszę o poradę, na korze pojawił się taki zielony nalot jak glon, może pleśń, nie wygląda jednak przynajmniej na razie jak mech, może któraś z was już się z tym spotkała i powie mi co to jest, czy jest szkodliwe, i co z tym dalej zrobić, boję się że moze to wejść na korzenie, na razie tylko jest na kawałkach kory, podłoże jest świeże, niedawno zmienione i chyba dobrej jakości jak z orchidsklepiku, to najlepsze ze zdjeć co zrobiłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8224.jpg (37,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8229.jpg (34,3 KB, 20 załadowań)
__________________
Życie to ból, przyzwyczaj sie do niego...
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni...
BOLI??? to dobrze TO ZNACZY ŻE ŻYJESZ...
bichett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:05   #4676
sylwus07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
GG do sylwus07
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Dziewczyny teraz ja proszę o poradę, na korze pojawił się taki zielony nalot jak glon, może pleśń, nie wygląda jednak przynajmniej na razie jak mech, może któraś z was już się z tym spotkała i powie mi co to jest, czy jest szkodliwe, i co z tym dalej zrobić, boję się że moze to wejść na korzenie, na razie tylko jest na kawałkach kory, podłoże jest świeże, niedawno zmienione i chyba dobrej jakości jak z orchidsklepiku, to najlepsze ze zdjeć co zrobiłam
Kurcze nie mam pojęcia co to może być... staraj się to usuwać i tyle... ja mam coś podobnego na cambrii i usuwam to...
__________________
zjechać do 50 -->> nie zjeżdżam ;(
zapisać się na siłownię -->> chodzę 3 tydzień.. ;D
iść na budownictwo
sylwus07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 09:47   #4677
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
oo dzieki, to moj jest na wschodnie stronie wlasnie
Proszę bardzo
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 10:51   #4678
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez zustek Pokaż wiadomość
Witam ostatnio kupiłam w Obi storczyka jak on sie zwie to nie mam pojęcia (to mój drugi więc się nie znam ) niestety był bardzo przelany i jak sie domyślam mógł załapać grzyba Proszę doradżcie mi co mu jest i jak go z tego wyprowadzić był taki jeden na chyba ze sto pospolitych więc musiałam go mieć

Zustek, to jest cambria.
Wygląda zdrowo i zupełnie niepotrzebnie wywlekałaś kwitnący kwiat z doniczki.
Zostaw w jednym miejscu sama przeschnie, nic jej nie będzie od jednorazowego przelania w sklepie. Dużo bardziej może jej zaszkodzić Twoja nadmierna opieka i zaglądanie pod spódniczkę/doniczkę.

Postaw w jasnym miejscu, nie przestawiaj bez powodu ,podlewaj częściej niż falki- bulwa nie powinna się marszczyć a podłoże raczej nie powinno przesychać na wiór. Choć ja swoje czasami przesuszam, ale naprawdę rzadko, tak z raz na 2-3 miesiące

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez bichett Pokaż wiadomość
Dziewczyny teraz ja proszę o poradę, na korze pojawił się taki zielony nalot jak glon, może pleśń, nie wygląda jednak przynajmniej na razie jak mech, może któraś z was już się z tym spotkała i powie mi co to jest, czy jest szkodliwe, i co z tym dalej zrobić, boję się że moze to wejść na korzenie, na razie tylko jest na kawałkach kory, podłoże jest świeże, niedawno zmienione i chyba dobrej jakości jak z orchidsklepiku, to najlepsze ze zdjeć co zrobiłam
Mało widać na zdjęciach- jeśli na oko to nie jest pleśń tylko mech albo jakieś porosty czy glony, to ja takich rzeczy nie ruszam.
W moich falkach razem z korzeniami egzytustuje sobie mech, glony, mini chwaściki a nawet grzyby (miniaturowe ale całkiem normalne takie na nóżkach i z kapelusikami) i ja tego nie ruszam. Żadno z tych "żyjątek" nie włazi na korzenie a jedynie z nimi sąsiaduje.

Storczyki dużo gorzej mi znosiły przesadzanie w sterylne doniczki i korę niż taką koegzystencję z innymi zielonymi żyjątkami.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zakochana:) Pokaż wiadomość
co myślicie o wsadzaniu storczyków w osłonki i nalewanie do osłonek wody i aby tak stało ?? oczywiście tak aby doniczka nie dotykała wody...
Moja mama tak trzyma swoje storczykli i u niej kwitną jak szalone. Ale ona ma po prostu rękę do kwiatów i jej rośnie jak zsdalone wszystko bez względu jak to podlewa. No i ma rewelacyjną, mięciutką wodę z własnej studni głębinowej - myślę ze to tez dużo robi.


Ja podpatrzyłąm tu na wątku (nie pamiętam u kogo niestety) jeszcze inny sposób: sypię do osłonki keramzyt - tak ze 3-4 cm, na to stawiam doniczkę ze storczykiem i leję tyle wody, żeby sięgała tak z 2-3 mm w doniczkę.
Raz w tygodniu uzupełniam poziom wody.
W tym czasie storczyków nie namaczam a uzupełniając wodę leję ją po korzeniach od góry przez doniczkę
Tak trzymałam storczyki od wiosny do późnej jesieni. Żaden mi nie zgnił, nie zachorował, korzenie i liście się rozszalały a teraz wszystkie kwitną.
Jedyny minus to to, że korzenie okropnie poprzerastały mi doniczki - a ze w doniczkach wycinam dodatkowe otwory to po prostu z każdego otworu sterczą korzenichy - jak chcę przesadzić to muszę rozcinać doniczki po kawałku

Na zimę zrezygnowałam z tej metody bo mam w domu dość chłodno i bałam się że woda będzie za wolno parować a w kwiatki osłabione chłodem i małą ilością światła wda się choróbsko - ale czekam wiosny i jak tylko zrobi się wyraźnie cieplej znów tak będę robić.
A i widzę że moje storczyki tez chyba czekają już na to wodne "eldorado"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 14:30   #4679
Malina666
Raczkowanie
 
Avatar Malina666
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 303
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

cava
a ja mam prosbe moglabys narysowac i wstawic tu fotke jak i co z kermzytem. bo jak sypiesz go z 4 cm to z tych 4 cm to gdzies polowa wody czy jak ??
Malina666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 14:35   #4680
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

o ciekawe, nie słyszałam o takidj metodzie. ja niestety nie jestem zaopatrzona w keramzyt:roleyes:

a co do Dendorbium, radzicie, żeby przestawić z okna(południowego) na szafkę. u mnie storki właśnie na południowym stoją, ale jest trochę przyciemnione, bo balkon jest nad nim i jeszcze ja cieniuję roletami
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.