Zawody z przyszloscia... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-17, 15:24   #1
Magda^^
Raczkowanie
 
Avatar Magda^^
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 34
Wyślij wiadomość przez ICQ do Magda^^ GG do Magda^^ Wyślij wiadomość przez Yahoo do Magda^^
Question

Zawody z przyszloscia...


Dziewczyny mam problem! W tym roku (szkolnym) zdaje mature, a do wrzesnia musze zadeklarowac jakie przedmioty zdaje... Tylko,ze ja kompletnie nie mam pojecia co chce w zyciu robic!
Wie ktos na jakie zawody bedzie zapotrzebowanie w niedalekiej przyszlosci???
Magda^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:06   #2
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Zawody z przyszloscia...

A kto to wie....?Poza tym to chyba nie taka znowu niedaleka przyszłosć bo zanim skończysz studia-zakładając,że się na nie wybierasz-to wszystko zmieni się 4000 razy
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:09   #3
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Oglądałam na Tvn 24 taki program "praca" chyba. jedyne co zapamietałam, to napewno zawód informatyka!!
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:10   #4
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: Zawody z przyszloscia...

mysleże teraz modna jest europeistyka, według mnie to studia po ktorych można znaleśc prace(ale to tylko moje skrone zdanie ), sama wybrałam temn kierunek na studia podyplomowe
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:13   #5
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Zawody z przyszloscia...

mnie się wydaje, że ludzie po turystyce mają wzięcie...teraz tak się te agencje turystyczne rozwijają..
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:13   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Ehh też słyszałam o informatykach, ale... mój chrzestny, człowiek po studiach polskich i zagranicznych, nie mógł znaleźć pracy przez rok, a jest właśnie informatykiem... Może w przyszłości będzie lepiej..
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:15   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Cytat:
Napisane przez paula007
mnie się wydaje, że ludzie po turystyce mają wzięcie...teraz tak się te agencje turystyczne rozwijają..
Mnie od turystyki odciągano jak się dało, podobno po turystyce ciężko pracę znaleźć...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 16:17   #8
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Zawody z przyszloscia...

nie ma takowych. Tzn. zawody z przyszłością to takie, na które zawsze jest wzięcie. Tzn. fryzjerzy (ludzie zawsze będą ich potrzebować), lekarze, piekarze. A w zasadzie każdy zawód, jeśli tylko będziesz mieć tyle determinacji i sił (albo też znajomości- albo nawet przede wszystkim znajomości). Modna teraz jest socjologia, psychologia, pedagogika- tylko co z tego, że naprodukuje się tyle psychologów i socjologów, że dla nich pracy już niedługo nie będzie. Jak dla mnie bardzo dobry zawód to tłumacz- szczególnie języków egzotycznych jak węgierski, chiński, japoński itp.
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:20   #9
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Ja kompletnie nie mam pojęcia jakie zawody będą przyszłosciowe.Wszystko pozmienia sie pewnie 1000 razyUważam,że w prawie każdym zawodzie mozna odnieść sukces,ale trzeba być w tym naprawde dobrym i lubić to co sie robi .
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:20   #10
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Wydaje mi się,że wszystko co związane z wyglądem,styliści,kosmety czki,trenerzy-nastały czasy kiedy dobry wygląd jest coraz ważniejszy.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:20   #11
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Cytat:
Napisane przez lexie
Mnie od turystyki odciągano jak się dało, podobno po turystyce ciężko pracę znaleźć...
Bo to właśnie jest tak, jak się za dużo ludzi w jednym kierunku wykształci. Jakieś 2-3 lata temu był największy boom na zarządzanie i marketing i właśnie na turystykę. A kogo dziś stać na to by podróżować? :/
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-17, 16:20   #12
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Kiedyś na http://www.lapis.pl/poradnik11.html znalazłam cos takiego
"Jak wygląda rynek pracy?


Wybierając szkołę - kieruj się wyborem zawodu i perspektywami znalezienia w nim pracy.

Poznań szybko się rozwija. Potrzebni będą: inżynierowie automatyki i robotyki, specjaliści różnych dziedzin potrzebni do zarządzania przedsiębiorstwami oraz specjaliści do obsługi międzynarodowego handlu i biznesu. Wyjątkowo region nastawia się na kierunki medyczne - potrzebni są lekarze, farmaceuci oraz ... logopedzi. Pracę powinni znaleźć twórcy i projektanci sprzętu oświetleniowego, wyrobów z tworzyw sztucznych, odzieży i mebli.

Uwaga! Zawody zagrożone bezrobociem: rolnicy i rybacy, górnicy i hutnicy, kierowcy i mechanicy samochodowi, mechanicy agd., rtv, robotnicy przemysłowi, robotnicy budowlani (stolarze, murarze, dekarze, blacharze, malarze, ślusarze), maszyniści kolejowi, dyżurni ruchu, konduktorzy, sprzedawcy i akwizytorzy, ekonomiści i księgowi, sekretarki i pracownicy biurowi, kucharze, kelnerzy, barmani, piekarze, szwaczki, krawcy

Uwaga! Nowe zawody pojawiają się w branżach takich, jak: informatyka, telekomunikacja i technologie informacyjne, biotechnologia, ochrona środowiska, eksploracja morza i dna morskiego, obsługa procesów integracji regionalnej, elektroniczne operacje finansowe, bankowość i handel, ochrona zdrowia, edukacja prozdrowotna, domowa opieka medyczna, informacja i kultura popularna, edukacja.

Uwaga! Droga wolna! Oto zawody, które można wybierać: logistycy, spedytorzy, czyli specjaliści w dziedzinie organizowania transportu, agenci biur pomagających w prowadzeniu działalności gospodarczej, ekonomiści wyższego stopnia, pracownicy obsługujący rynek turystyczny i agroturystyczny, operatorzy sprzętu optycznego i elektronicznego, fizycy, chemicy, biotechnolodzy z wyższym wykształcenie, informatycy i operatorzy komputerów, pracownicy usług ochrony i policjanci, psycholodzy, logopedzi, lekarze rodzinni. "
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:22   #13
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: Zawody z przyszloscia...

masz racje Madllen ja jestem po socjologii i na prace w swoim zawodzie nie mam co liczyć a szkoda, studia ciekawe aczkolwiek bez przyszłości, dlatego wlasnie jak juz pisałam zdecydowałam sie na podyplomową eurpeistyke.
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:24   #14
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Sama za rok stanę przed tym wyborem, ale ja mam nieco zawężony zakres wyboru studiów - jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Z oglądanych przeze mnie programów wynika, że większość kończących biotechnologię pracę znajduje. I tych z kierunków bliskich biotehcnologii również. Po automatyce lub telekomunikacji jest duża szansa na pracę. Co do informatyków to rynek już chyba się nimi nasycił, i jeśli ktoś gdzieś znajduje zatrudnienie, to ma naprawdę dobre papiery po studiach.....albo koneksje
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:25   #15
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Sama za rok stanę przed taką decyzją ale ja mam nieco zawężony zakres wyboru studiów - jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Z oglądanych przeze mnie programów wynika, że większość kończących biotechnologię pracę znajduje. I tych z kierunków bliskich biotehcnologii również. Po automatyce lub telekomunikacji jest duża szansa na pracę. Co do informatyków to rynek już chyba się nimi nasycił, i jeśli ktoś gdzieś znajduje zatrudnienie, to ma naprawdę dobre papiery po studiach.....albo koneksje
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:25   #16
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Dwa razy mi się wysłało - przepraszam
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 16:27   #17
maddlen
Raczkowanie
 
Avatar maddlen
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 236
GG do maddlen
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Cytat:
Napisane przez agulla
masz racje Madllen ja jestem po socjologii i na prace w swoim zawodzie nie mam co liczyć a szkoda, studia ciekawe aczkolwiek bez przyszłości, dlatego wlasnie jak juz pisałam zdecydowałam sie na podyplomową eurpeistyke.
A ja właśnie będę robić licencjat w tym roku z socjologii No i właśnie spodziewam się, że na pracę nie bardzo mam gdzie liczyć. Studia też bardzo mi się podobają, ale jakie to ma znaczenie, kiedy wiem, że prawdopodobnie będę musiała zarabiać robiąc coś, czego nie będę lubić
Dziś liczy się kasa i znajomości- nie masz choć jednego z tych składników potrzebnych do znalezienia pracy- odpadasz, jeśli nie masz obu, to szanse są mniejsze niż 0 :/
__________________
"In future everyone will be famous for fifteen minutes"
Andy Warhol
maddlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 18:46   #18
callena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 157
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Wiecie co. Ja juz mam tę decyzję za sobą. Do końca nie wiedziałam co chcę robić. Zdawałam na 3 kierunki, w tym na 2 bez jakiegokolwiek przekonania, tyle tylko że humanistyczne. I doszłam do takiego prostego wniosku. Żeby robić to, co się kocha, bo jeżeli się to będzie robiło dobrze, to się znajdzie dla Ciebie miejsce. Liczy się tak anprawdę chęć i siła przebicia. Będziesz dobra będzie ok. Może to trochę aniwnie brzmi ale w moim przypadku się udało. Pozdrawiam i życzę powodzenia na maturze.
callena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 00:08   #19
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Zawody z przyszloscia...

wszystkie mechaniczne kierunki (masa pracy w Polsce i zagranicą)

ale to typowo męskie i mało kobiet się na to pisze..........
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-18, 10:04   #20
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Zawody z przyszloscia...

mi się wydaje że najlepszym zawodem jest tłumacz nie wszyscy przecież znają dobrze jakikolwiek język, a taki tłumacz zawsze się przyda. Możesz tłumaczyć rozmowy, zostać tłumaczem przysięgłym i tłumaczyć pisma urzędowe, no już ewentualnie możesz uczyć w szkole wyuczonego języka. Myślę że to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy język "kumają" i lubię się go uczyć.
Informatyków jest teraz cała masa i praktycznie może 10 na 100 ma pracę. Także dla mnie to bez sensu.
Praktycznie wybór jest bardzo trudny, ponieważ wszystkiego jest teraz bardzo dużo. Gdzie nie spojrzysz - cała masa kosmetyczek, fryzjerek, informatyków.
Aha, jeszcze jedno co mogłabym polecić to farmacja na to jest bardzo duży nabór teraz
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:23   #21
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Zawody z przyszloscia...

ja kiedys kilka lat temu zapytalam sie o to swojej ciotki ktora mieszka na stale w niemczech, powiedziala mi w tedy ze cos w kierunku medycznym np genetyka, farmacja, analityka etc.. moze dlatego ze sama pracowala w takim laboratorium gdzie doswiadczenia na myszach robili
Moze stomatologia ?
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:25   #22
martaa65
Rozeznanie
 
Avatar martaa65
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dziura
Wiadomości: 661
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Cytat:
Napisane przez Myszołapka
Sama za rok stanę przed tym wyborem, ale ja mam nieco zawężony zakres wyboru studiów - jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Z oglądanych przeze mnie programów wynika, że większość kończących biotechnologię pracę znajduje. I tych z kierunków bliskich biotehcnologii również. Po automatyce lub telekomunikacji jest duża szansa na pracę. Co do informatyków to rynek już chyba się nimi nasycił, i jeśli ktoś gdzieś znajduje zatrudnienie, to ma naprawdę dobre papiery po studiach.....albo koneksje
]

Myszołapka,ale mnie natchnelas Ja tez jestem w klasie biol-chem (w I dopiero ) Niedawno zaczelam sie zastanawiac co ja bede robila ? Na medycyne na 100 % sie nie dostane Chyba ze, olsniloby mnie przez te 3 lata i stalabym sie geniuszem Biotechnologia...ciekawy zawod. Wczesniej nawet mi to glowy nie przyszlo. Mam nadzieje, ze latwiej jest sie dostac na biotechnologie Pewnie mi sie jeszcze zmienie decyzje ze 100 razy

__________________
o O o O o O o O o O o O o O o O
O o O o O o O o O o O o O o O o
o O o O o O o O o O o O o O o O
O o O o O o O o O o O o O o O o
martaa65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:32   #23
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Co będzie za parę lat trudno stwierdzić dziś zaś
- inżynierowie są w cenie - chodzi mi o uczelnie techniczne - większy popyt na nich niż na humanistów, oczywiście kierunek nie jest bez znaczenia
- humaniści - głównie PR - a więc dziennikarstwo, polonistyka, marketing
- 'specjaliści' w zawodach rzadko wykonywanych - obróbka metali itp.
- lekarze (o ile ma się jakieś znajmości w zawodzie - niestety )
- sprawa generalnie wygląda tak - w życiu lepiej człowiek wychodzi ryzykując, wybierając kierunek inny niż wszyscy, niestanardowo łącząc różne kierunki
- najwięcej jest bezrobotnych pedagogów, psychologów, socjologów itd.
- zawsze wyjściem są języki - bo u nas moda na naukę ich długo jeszcze nie przeminie i nauczyciele i tłumacze łatwo znajdują pracę
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 10:34   #24
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Zerknij na onet praca. Ja tak robiłam, patrząc jakie zawody są najbardziej wymagane na rynku. Na pewno logistyka to dobry wybór. Jeżeli jest się w miarę dobrym specjalistą to 8000-9000 zł gwatantowane. Mojej koleżanki brat studiował ten kierunek i mówił że większość jego kolegów z roku ma pracę i to dość dobrze płatną. Ponadto oceanografia. Teraz w naszym kraju kładzie się na tym kierunku szczególny nacisk na j.niemiecki, z tego względu, iż u naszych zachodnich sąsiadów nie kształci się nawet połowy specjalistów w tym zawodzie, ile potrzebuje ich rynek. Poza tym jakieś finanse, bankowości i księgowości. Można naprawdę dobrze w tych fachach zarobić, tymbardziej robiąc indywidualnie rozliczenia. Nie oszukujmy się - wszystkie wyżej wymienione zawody to raczej nie szczyt marzeń każdego człowieka. Nudne, trudne, ale czy opłacalne i przyszłościowe? -tak.
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 11:53   #25
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Zawody z przyszloscia...

a co myślicie o takim kierunku : gospodarka przestrzenna?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 12:02   #26
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: Zawody z przyszloscia...

czytalam jakis czas temu na onecie ze kierunki, czy zawody przyszlosci to : biotechnologia, informatyka, ochrona srodowiska
natii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 12:21   #27
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: Zawody z przyszloscia...

ciężko przewidzieć na kogo b ędzie zapotrzebowanie za kilka lat. ja cztyałam że na pweno potrzebni będą

ludzie go opieki nad ludźmi starszymi: wykfalifikowane do tego pielęgnierki itp. bo tych ma byc coraz więcej (starzejoce się społaeczeństwo) w polsce i za granicą.na pewno zawsze potrzebni są stomatolodzy, różni lekarze, prawnicy (choć tu często potrzebne są niestety znajomości), finansiści itp.
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 13:26   #28
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Wydaje mi się,że wszystko co związane z wyglądem,styliści,kosmety czki,trenerzy-nastały czasy kiedy dobry wygląd jest coraz ważniejszy.
Też mi sie tak wydaje.Ludzie dążą bez przerwy do perfekcyjnego wyglądu.Do tego dodałabym może logopedów(!),dietetyków,b o teraz coraz więcej ludzi cierpi na nadwage i...chirurgów plastycznych(ludzie cały czas chcą sobie coś poprawić,do tego dochodzą ofiary np.wypadków,które chcą wrócić do swojego dawnego wyglądu,pozbyć sie blizn itp...Niestety,nie wszystkich będzie na to stać ).Pewnie nie zabraknie też pracy dla lekarzy,ortodątów(znów chęć niezłego wyglądu) i dentystów.Z tego co słyszałam ludzie będa coraz częściej wariować i psychologowie też będą mieli pełne ręce roboty.Do tego dochodzą...nauczyciel języków obcych,ponieważ prawdopodobnie ludzie cały czas będą zwiewać za granice,a przecież ktoś musi ich nauczyć danego języka(szkoda tylko,że nadciąga niż demograficzny i niektórzy z nich będą zwalniani).
Tak jak już wcześniej napisałam,uważam,że w każdym zawodzie można odnieść sukces,wystarczy tylko lubić to co sie robi,być w tym dobrym i wierzyć w siebie.
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 23:47   #29
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Jaki zawód? Rób to, co lubisz. Nie kieruj się analizami, przewidywaniami, opiniami "niezależnych ekspertów". Bo może byc tak, ze pójdziesz na studia, któe mają dać intratny zawód, ale za to będa budzić w tobie niechęć. A przyszła praca będzie koszmarem.
Ja wybrałam historię. Nie przeczę, czasem pluję sobie w brodę, ze taka durna byłam, bo przecież informatyka! ekonomia! Ale zaraz sobie myślę - kurczę, ja bym się nie sprawdziła na zarządzaniu. Jestem dobra w tym, co robię, jestem zdeterminowana. Kończę studia w tym roku, w przyszłym chcę zdawać na doktoranckie. W międzyczasie będę dorywczo pracować i przygotowywać materiały do prac i artykułów.
Wybierz to, w czym się dobrze czujesz. Mysl o tym, że będziesz miała z tym styczność na codzień przez ileś tam lat.
Powodzenia.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 23:58   #30
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: Zawody z przyszloscia...

Język, język i jeszcze raz język!
Dobrym wyjściem są jakieś studia obcojęzyczne. Obecnie język obcy jest nr.1 , potrzebnym do znalezienia pracy. Kiedyś nie był tak bardzo wymagany jak teraz! Obecnie , prawie każdy pracodawca wymaga znajomości przynajmniej jednego języka obcego, a z upływem czasu te wymagania coraz bardziej będą rosły. Już nie tylko j.angielski jest wymagany, coraz częściej pracodawcy wymagaja od pracowników znajomości j. niemieckiego..

Napewno niewiele z nas będzie pracować w tym zawodzie, w którym sie obecnie kształcimy. A według mnie język zawsze będzie potrzebny

Ja studiuje na Turystyce i rekreacji, nie jest to jeszcze tak popularny kierunek, ale mam nadzieje , że będe miała szanse pracować w tym zawodzie ..
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.