Czy są tutaj samouki zawodowo zajmujące się makijażem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-23, 13:16   #1
Kabaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1

Czy są tutaj samouki zawodowo zajmujące się makijażem?


Witam wszystkich, od dłuugiego już czasu śledzę to forum i uważam ogólnie całą stronkę za wspaniałą skarbnicę wiedzy

Chciałabym zająć się zarobkowo makijażem, bo w moim przekonaniu i moich znajomych robię to dobrze. Od zawsze miałam ciągoty w stronę sztuki, uwielbiam rysować, wykonywać portrety i myślę, że owe umiejętności pomagają mi również w kreowaniu twarzy za pomocą kosmetyków.

Co tu dużo mówić, czuję się jak ryba w wodzie malujac kogoś i oczy mi się świecą
Od czego zacząć swoją przygodę? Dodam, że zawodowo pracuję w zupełnie innej branży(ekonomia) i makijaż traktowałabym jako hobby przy którym można troszkę zarobić.
Profesjonalne kosmetyki i akcesoria juz powoli kompletuję.
Kursy wizażu i makijażu uważam za pomocne, ale ja wolę te pieniążki zainwestować w kosmetyki - czy to do dobre myślenie? W końcu nikt nie każe okazywac dyplomu tylko oczekuje na efekty w postaci dobrze wykonanego makijażu, czyż nie tak?
Proszę napiszcie swoje pierwsze doświadczenia.Oczekuję wszelkich technicznych porad na początek jak rozkręcić "biznes";-)
Może głupie pytanie...działać na "lewo" czy rejestrowac działalność (ale wtedy musiałabym dokładać do interesu:-( Jeśli na lewo, to czy mozna się jakoś reklamować podając jedynie nr telefonu...sama nie wiem

Zamierzam dojeżdżać do klientek.


dzięki z góry za wszelkie rady
Pozdrawiam
Kabaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 19:40   #2
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: Czy są tutaj samouki zawodowo zajmujące się makijażem?

ja sama sie tym nie zajmuję (maluję tylko siebie i kilka koleżanek )ale napiszę co o tym myślę.tak więc moim zdaniem na początek powinnaś wykonać różnego rodzaju makijaże (najlepiej w wielu różnych kolorach i rodzajach) na koleżankach, dobrze je sfotografować i wlożyć te zdjęcia do specjalnego albumu, który będziesz pokazywać potencjalnym klientkom. w końcu muszą widzieć efekty zamin dadza sie pomalować. Myślę, że jeśle chcesz dzialać jako samodzielna osoba to nie potrzebujesz dyplomu ukończenia kursu. ale jak będziesz chciala pracowac w jakiejś firmie to taki dokument moze być wymagany. i na poczatek rozreklamuj się wsród koleżanek i znajomych (np. w pracy), poproś ich, żeby mówili swoim znajomym, mozesz przygotować jakiś wizytówki z nr telefonu, imieniem i nazwiskiem.
a co do rejestrowania dzialalności to się nie znam. ale trzeba uważać bo zawsze moze się znaleść jakaś życzlliwa osoba, która na Ciebie doniesie.
__________________
.



enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.