Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-18, 18:23   #1471
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Dobrze, że nie planowaliśmy wypadu nad wodę, bo burzowo dziś strasznie Ale to dobrze, trzeba trochę orzeźwienia

Pappaya, u nas to samo. Malutka taka do przytulania, a Adusiek niestety potrafi być nieznośny, ale nie daję się jego humorkom Chyba bardziej tż sobie z nim nie radzi
To dal Was duża ulga jak Ivuś potrafi już załatwiać swoje wszystkie potrzeby na nocniczku Karolina często woła, że chce kupkę na nocniku, ale posiedzi tylko i każe zakładać pieluchę, bo tak jej jednak najbezpieczniej zrobić Cieszę się, że chociaż siusiu sama siada, ale nie chcę się cieszyć za wcześnie, bo w styczniu też tak było, a później jej się odechciało
Co do jedzenia, to przez te upały ciężko idzie Ale na ogół sama mówi co chce jeść, ja jej robię, a ona sama sobie siedzi przy stole i je. Karmić jej nie karmię, zresztą nawet by mi się nie dała


Zrobiłam szaszłyki. Lecę obtaczać

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

dubelek
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 16:09   #1472
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Lwica, powidzenia w odpiluchowaniu

Lwica, Elsi, Kociulku przykro mi z powodu pracy


Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
U nas na razie zdrowo, a , i Stachowi w końcu pierwsza piątka wyszla
no to super my mamy komplet zabkow, dzis bylismy u dentysty najwazniejsze ze zabki zdrowe

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
A jak u Was jest z karmieniem i apetytem? Wasze dzieciaki jedzą juz same przy stole? Bo Ivusia trzeba wiekszosc czasu gonić z jedzeniem, za to dużo pije herbatek owocowych.

Ewula robi postępy i pewnie lada dzień zacznie raczkować
Pappaya, to super ze Ewa tak ladnie sie rozwija
za Dawidem tez niestety trzeba "ganiac" z jedzeniem, sam oczywiscie potrafi jesc lyzka czy widelcem ale ja sie przyznam ze wole sama go nakarmic jesli on nie protestuje, wtedy wiem ze cos zjadl a nie tak jak etraz 3 dzien zjada same pomidory.... bez kanapek, bez obiadow...

Kociulku, fajne zdjecia

Dawid zrobil sie straszny nygus bije mnie i co bardziej boli tylko mnie probujemy sobie z tym radzic, zobaczymy co z tego wyjdzie, no i strasznie przekorny jest jak ja mowie ze nie wolno, to on ze wolno, jak ja mowie ze fajne, to on ze niefajne...itp' no ale i tak kochany jest
__________________


Edytowane przez midey
Czas edycji: 2010-07-20 o 16:13
midey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:16   #1473
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

I'm happy!
I have a job!
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 22:48   #1474
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Gratuluję Kociulku Napisz coś więcej.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 10:34   #1475
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Kociulku gratuluję!!
Dziewczyny pozdrowienia znad Bałtyku... od nd jesteśmy w Mielnie, do dzisiaj była piękna pogoda, ale od rana leje...
Dawid dziś pierwszy raz zsikał mi się na podłogę od tygodnia... chodzi w majtkach na noc ma tylko zakładaną pieluchę i na drzemkę jak jest w pokoju, jak jesteśmy na spacerze i śpi w wózku to przeważnie jest w majtkach i nic się nie przydarzyło
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 10:28   #1476
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Sheryl, Lwica

Zaczynam 2 sierpnia. Nie jest to szczyt moich marzeń, ale nie jest źle

Lecę, bo mamy imprezę

Lwica, miłego odpoczynku
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 16:42   #1477
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Kociulku, gratulacje mam nadzieje, ze będziesz zadowolona! A co będziesz robić?

Lwica, miłych wakacji

Dziewczyny jak się czujecie. Dobrze ze trochę się ochłodziło. Przynajmniej można odetchnąć.

Ewie wyszedł ząbek. Górna jedynka i jest bardzo marudna, właśnie co zasnęła ufff ale nie moge jej pozwolic za dlugo spac bo pozniej do późnego wieczora bedzie na chodzie.

Jak chyba pamiętacie, Ivo był grubaskiem jednym z najgrubszych dzieciaków na naszym wątku a Ewa z kolei to jego przeciwieństwo. Ma 10 miesięcy i waży niewiele ponad 8 kg. Ale zdecydowanie wolę ją taka niż miałaby mieć ponad 11 kg

Dziewczyny jak Wasze dzieciaki zasypiają? Maja jakies rytuały? np kąpiel, mleczko, czytanie/opowiadanie bajki? no i później co? Wychodzicie z pokoju a one same zasypiają?Bo ja muszę leżeć przy moim aż zaśnie.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2010-07-25 o 16:49
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 18:19   #1478
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Pappaya

U mnie jest identycznie, więc nic się nie martw Adriano też był niezły pulpecik a Karolina do tej pory waży w granicach 9kg.


Głowa mi pęka po tej naszej imprezie
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 20:42   #1479
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Lwico, udanej pogody życzę,, jaby nie było nad morzem lepiej sprawdza się słońce.
Kurcze, przed nami też urlop, mam nadzieję, że zasoby dobrej pogody się jeszcze nie wyczerpały.

Pappayo, u nas jest kolacja, kąpiel, bajeczka, spanie. Czasami jak jest zmęczony i nie spał w dzień, to pada bez bajeczki.
A normalnie to ma dużo energii na wieczór i usypiam go tak jak Ty. Leżę przy nim. Aczkolwiek zauważyłam, że jak czasami wyjdę po kilkunastu minutach (i wiem, że on na pewno nie śpi) to spokojnie sobie leży i sam zasypia. Ale musi być już wyciszony.... bo na początku zasypiania potrzebuje kogoś, a ostatnio to nawet nas obojga.
No ale niedługo czeka go rewolucja, bo robimy pokój dla niego z naszej sypalni więc planujemy go nauczyć samodzielnego zasypiania. No ale zobaczymy jak to wyjdzie, jak nie będzie na to gotowy i będzie kogoś potrzebował, to nie. Nic na siłę.

A gdzie jest Kasiamaja? Bardzo dawno jej tu nie było...
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 21:32   #1480
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Lwica, z tego co wiem nad morzem już ładna pogoda. Oby tak dalej Udanych wakacji. My planujemy coś w połowie sierpnia, ale na razie nie mamy nic konkretnego na oku. Dziewczyny, jakbyście znały jakieś fajne, sprawdzone miejsce, to proszę o info!

Pappaya, u nas jest standard wieczorny. Kąpiemy (w zimie co drugi dzień), potem włączamy bajeczkę w TV, sadzamy na nocniczek, dajemy butle z mlekiem zagęszczanym kaszką. Po piciu i siusiu ubieranie w piżamkę, potem śpiworek, mycie ząbków. Do sypialni, tam czytamy bajeczki. Po bajeczkach całuski dla kotków, potem od rodziców i lulu, a my wychodzimy z pokoju. Na ogół wybija wtedy 20-ta. Ostatnio Ptyśka ma tyle energii, że rzadko zasypia od razu; potrafi ptyśkować nawet godzinę, niezależnie od tego jak pełen wrażeń miała dzień. Ale mimo to nie zamierzamy zmieniać godziny spania.

Kociulku, wielkie gratulacje! Wiesz, trudno teraz o rewelacyjna prace. Jeśli jednak choć atmosfera będzie miła i szef uczciwy, to spokojnie możesz się cieszyć

Wiecie co, przezyłam dziś szok. Wracalismy od Rodziców samochodem. Przede mną białe Cinquecento. Jedzie strasznie chaotycznie, to wolniej, to szybciej. Trzymam dystans bo warunki na drodze fatalne, leje, no i moje krakowskie dziury... Nagle, tuż przed torami tramwajowymi (przecinały nasz pas) samochód gwałtownie zwalnia, a ja za nim po hamulcach. Na śliskiej nawierzchni wpadam w poślizg. Myślałam, że umrę ze strachu, bo przed torami światła się zmieniają - za chwilę będzie przejeżdżał tramwaj, a ja zaraz się wryje w tyłek tego samochodu! Cienki stoi tuż, tuż przed torami. A ja nagle zauważam, że na tylnych siedzeniach skacze małe dziecko!! Luzem - nie w foteliku! Nerwy jak postronki, bo już mam wizję, że walę w ten samochód, a on - jeśli bez wciśniętego hamulca - wjeżdża prosto pod koła tramwaju. Na szczęście udało mi się zapanować nad samochodem na centymetry przed tamtym. Nic się nie stało, ale ja do tej pory nie mogę się otrząsnąć. Zastanawiam się, jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym, jak tamci ludzie? Jak można wsiąść z małym dzieckiem do samochodu i nie wsadzić go w fotelik?! Po prostu nie mam słów na taka głupotę A ci ludzie nawet zapewne nie zdali sobie sprawy z tego, jak niewiele mogło ich dzielić od tragedii Nikt mnie nigdy nie przekona, że dziecko może jeździć bez fotelika, nawet na krótkich dystansach.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 22:41   #1481
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

czesc
My jestesmy juz drugi tydzien na wakcjach w Polsce. Bardzo milo nam uplywaja dni i az nie chce sie wracac, juz w piatek.
Poza tym staramy sie od miesiaca o dzidziusia
Sheryl Kasia jest w Anglii od miesiaca , ma prace i mieszka blisko mnie .
Kociulku gratulacje pracy
Trzymam kciuki za calkowite odpieluchowanie wszystkich maluchow . U nas o dziwo poszlo latwiej niz myslalam.
Pappaya to Ewa juz taka duza? Niedlugo roczek bedziecie swietowac, ale ten czas leci
Elsi dobrze ze to sie tak skonczylo. My teraz jechalismy autem 25 godzin i ani na minute nie wypinalismy malej z fotelika, nawet w nocy; ale teraz ma bardzo wygodny i regulowany fotelik i spala w nim 7 godzin bez przerwy

Aha no i robilam morfologie i mocz sobie i Mili kontrolnie ; Milenka ma zle wyniki badan, ma jakies bakterie w moczu i jutro na 9.00 idziemy do pediatry prywatnie, a ja mam anemie

Do nastepnego razu

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2010-07-25 o 22:45
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-26, 06:23   #1482
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Sheryl, a już się bałam ze to tylko ja usypiam dziecko
Ciekawe czy Staś sam nauczy się zasypiać w swoim przyszłym pokoju. Ja już nie mogę się doczekać kiedy moje dzieci będą miały swoje pokoje w naszym nowym domu.

Elsi, całe szczęście, ze nie stało się coś na tej drodze. A nieodpowiedzialność ludzka na prawdę nie zna granic.

Jeszcze co do usypiania Emilki. Czy ona leży w łóżeczku jak wychodzicie z pokoju i w nim się bawi?

Aga, życzę owocnych starań no i przede wszystkim poprawy zdrowia.
Fajnie, że Kasia dostała tam pracę i mieszka blisko Ciebie. Mam nadzieje, że będzie zadowolona.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 12:44   #1483
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Elsi, o matko, no comments, bo zaraz wyjdzie na jaw, że mam zapędy mordercze

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
czesc
Sheryl Kasia jest w Anglii od miesiaca , ma prace i mieszka blisko mnie .
Ojej. A sama tam jest czy z Majusią?

Aga, życzę powodzenia w staraniach, a przede wszystkim powrotu do zdrowia.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:30   #1484
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Aguś, Elsi

Elsi, nie dziwię się, że się strachu najadłaś. Mnie samo to, że dziś nam facet wymusił pierwszeństwo i mało nie było wielkie bum! do zawału prawie doprowadziło, a co dopiero jak jeszcze jest w środku małe dziecko i to w takich warunkach. Nie do pomyślenia

Masz rację, atmosfera w pracy jest bardzo ważna Dlatego właśnie choć najcięższą, to jednak najmilej wspominam swoją dawną, dawną pracę

Aga, trzymam kciuki za starania
Daj znać, jak badania Milenki.
U mnie też mocz wyszedł fatalnie (robiłam badania do pracy) i mam całą garść prochów
Pozdrów Kasię od nas

Pappaya, zapomniałam napisać
Karolincia zawsze zasypia przy mnie Kąpiel, dobranocka, kolacja, książeczka i Adrian śpi, a Karolina sprawdza czy wszyscy domownicy już śpią, wtedy sama się kładzie Ze mną, bo ze względu na warunki tak jest nauczona Ostatnio zapalam sobie lampkę, biorę książkę, a mała wykarmi jeszcze wszystkie misie, lale, zaśpiewa im kołysanki (Aaa, kotki dwa... leci zawsze w całości ) i dopiero ze spełnionym obowiązkiem sama kładzie się spać

Co mnie cieszy, jej dawna miłość do samochodów, w całości przeszła na misie i lale Jestem czasem w szoku jakie zabawy Mała potrafi sobie wymyślić. Ma zdecydowanie więcej fantazji niż synek. No chyba, że Aduś się z tym kryje

Dziś uciekam, będę w sobotkę
Jutro jadę polerować swoją łazienkę
Kibelek jest mniej więcej wielkości łazienki czyli kolejne 3 miesiące jak nic
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 16:56   #1485
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Aga, pozdrw Kasie napisz co u niej, co z Maja, co z Patrykiem? ostatnio nie bylo za dobrze....

a Tobie i Milence zycze duzo zdrowka i owocnych staran super, bo to oznacza ze Wasze dawne kryzysy naprawde sie rozwialy i udanego urlopu....ktow ie moze zmiana klimatu wyjdzie Wam na dobre?

Elsi, wspolczuje tej sytuacji z drugiej strony ogladalam kiedys program na tvn i pokazywali autentyczne zdjecia z wypadkow z udzialem dzieci zapietych w foteliki, niestety nawet z najbardziej firmowych fotelikow pasy [potrafia sie wyrwac a wtedy wiadomo...oczywiscie wiem ze dziecko w foteliku jest bezpieczniejsze, to nie pdlego dyskusji



no i gratuluje zdanego prawka jakos chyba przeoczylam jak pisalas ze zdalas

Pappaya, Dawid zasypia sam kolacja (albo i nie, niestety), kapiel, ubieranie, Bozi papa, Aniele Bozy mamie buziaka i odkladam do lozeczka jak jest zmeczony to chwilka i spi, jak nie bardzo to wychodzi z lozeczka, przytulam poszeptam albo pospiewam (co ostatnio rzadko bo odkad Dawid zna kolysanki to sam chce sobie spiewac ) i odkladam i wtedy sobie zasypia

Sheryl, mam nadzieje ze przeprowadzka do pokoiku sie uda

Kociulku, gratuluje pracy
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 18:10   #1486
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

widzę, że więcej dzieci śpiewa sobie kołysanki Stasiek też.

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
z drugiej strony ogladalam kiedys program na tvn i pokazywali autentyczne zdjecia z wypadkow z udzialem dzieci zapietych w foteliki, niestety nawet z najbardziej firmowych fotelikow pasy [potrafia sie wyrwac a wtedy wiadomo...oczywiscie wiem ze dziecko w foteliku jest bezpieczniejsze, to nie pdlego dyskusji
też oglądałam... tam chodziło o foteliki chicco i emmaljungi, nie o wszystkie markowe. W porządnych fotelikach, które przeszły testy zderzeniowe ADAC i dostały 5 punktów pasy nie mają prawa się wyrwać.... w takich okolicznościach w jakich były robione te testy.
No ale chicco i emmaljunga (i wiele innych zapewne) testów zderzeniowych nie przechodziły...
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 20:01   #1487
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Dziewczyny Kasia na pewno sama sie odezwie niedlugo i wole sie w jej imieniu nie wypowiadac. Wszystko u niej dobrze. Maja zostala na kilka tygodni u babci a Kasia strasznie za nia teskni ale juz niedlugo na pewno beda znowu razem.

Dziekuje za zyczenia zdrowia dla mnie i Milenki

A co do dawnych kryzysow z mezem to od poczatku tego roku nie mielismy ani jednego,( bo przed Sylwestrem chcielismy sie rostac) wiec 2 miesiace temu postanowilismy postarac sie o drugiego dzidziusia . Ja juz pracuje prawie pol roku a kiedys mowilam ze jak znajde prace to zajde w ciaze od razu ,a pozniej wolalam odczekac troche zeby nie mowili o mnie zle w pracy .

A co do zasypiania to Mili zasypia sama. Okolo 18.30 juz jest bardzo spiaca i po toalecie i przebraniu w pizame sama kladzie sie w swoim lozeczku i spi do 8.00. Czasem ma dni ze do pozna wojuje ale to wtedy gdy ma w dzien drzemke (np. na spacerze w wozku albo w aucie zasnie).

Urlop nam mija super, ani razu od poczatku sie nie poklocilismy bo nie mamy zadnych problemow , jezdzimy nad wode, jemy dobre rzeczy w restauracjach i odpoczywamy gdy dziadki i ciotki zajmuja sie Milenka, ktora jest wniebowzięta
No nic uciekam na kolacje

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2010-07-26 o 20:05
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 06:38   #1488
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

cześć
w końcu się tutaj nas więcej pojawiło
AgaMili super że się u Was się układa zdrówka dla Was... i oby szybko się udało
Pappaya co do zasypiania to u nas niestety Dawid zasypia u nas w łóżku od jakiegoś miesiąca, niestety nie obejdzie się bez bajki w tv... terrorysta z niego okropny... gdyby mógł siedziałby przed tą bajką póki mu się oczy nie zamkną...
Midey Dawid też mnie okłada mimo tłumaczeń, że tak nie wolno i że to boli... już pomysłu nie mam... gdy tylko zrobię coś co mu nie pasuje to jest ręka do góry i bach... a ostatnio dostałam z główki... masakra...
Elsi jak się często jeździ to takich sytuacji na drodze jest bardzo dużo i niestety ludzie nie mają wyobraźni wsadzając dzieci do aut bez fotelika... My wczoraj wracaliśmy z nad morza... i mały całą drogę przejechał w foteliku... wypinany był na postojach... a w drodze do domu facet nam wymusił osobówką, wepchnął się na trasę szybkiego ruchu z bocznej... tuż przed naszym przodem... oczywiście z tyłu siedziały dzieciaki... dlatego na trasie przeważnie prowadzi mąż... ja siedzę z Dawidem
lecę do góóóry prania
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:31   #1489
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Dziewczyny w Polsce ludzie jeżdżą bardzo niebezpiecznie niestety. Wiem to z informacji z internetu (porównania z innymi krajami) i z tego co widzę na drogach jak jadę z mężem czy z tatą. Różnica jest taka, że moj tata jest juz do tego przyzwyczajony a mój mąż nie i cały czas się wku. No ale nie dziwne, bo to co kierowcy wyczyniają to włos się jeży. Przepisy drogowe jeśli są czytelne to dla większości kierowców tylko sugestia a w wielu przypadkach przepisy są tak kretyńskie, ze w żadnym rozwiniętym kraju się z czymś takim nie spotkaliśmy (o jakości dróg nie wspomnę). Jeżdżenie w Polsce to masakra.
Wczoraj wracaliśmy od lekarza, jedziemy główna drogą i nagle widzimy że przy chodniku na drodze stoi samochód na awaryjnych a kierowcy nie ma pewnie poszedł do sklepu spożywczego bo akurat przy nim stał ten samochód. Trzeba było nagle przyhamować i ostro wyminąć. I to nie pierwszy raz się zdarza takie zatrzymywanie na środku pasa. O innych przypadkach nie będę pisać bo bym musiała całe opowiadanie naskrobać.

A to kawałek z wczorajszej gazety Głosu Wielkopolskiego. ''Grzech główny kierowców to brawura. Na poznańskich drogach zabija nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, brak szacunku dla pieszych...''
Lwico, Ivo tez śpi z nami w łóżkuod samego początku. Jak bedziemy mieli wlasny dom i dzieciaki beda mialy swoje pokoje wtedy będziemy go przyzwyczajać do swojego łóżka.
Kociulek, moja Ewa ma zadatki na samochodziarę. Nie dziwne jak wychowuje się ze starszym bratem który ma setki samochodzików i ona mu je podbiera albo wydziera z ręki co kończy się szarpaniną Jak daję jej do zabawy lalę to ją tylko bije z grymasem na twarzy.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2010-07-27 o 12:09
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 12:47   #1490
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
. Różnica jest taka, że moj tata jest juz do tego przyzwyczajony a mój mąż nie i cały czas się wku. .
Mój jeździ tu od lat i i tak się wku nie jest w stanie przyzwyczaić się do bezmyślności, braku wyobraźni, braku znajomości przepisów u innych kierowców... .
Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
.
Wczoraj wracaliśmy od lekarza, jedziemy główna drogą i nagle widzimy że przy chodniku na drodze stoi samochód na awaryjnych a kierowcy nie ma pewnie poszedł do sklepu spożywczego bo akurat przy nim stał ten samochód. .
heh, my też mieliśmy taką sytuację facet zostawił na środku ruchliwej ulicy przy światłach samochód(nawet nie na awaryjnych, tak po prostu) i skoczył sobie najprawdopodobniej na rynek w pobliżu. I wszystkie samochody musiały go omijać. Ludzie mają innych w d.... Często się to zdarza.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2010-07-27 o 12:50
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:41   #1491
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Sheryl, mnie się wydaje, że mój tata nie jeździ bezpiecznie na szosach. Jeździ szybko i wyprzedza tak ze czasami ledwo się wciśnie (kiedyś byliśmy blisko zderzenia czołowego z tirem jednym słowem cud że żyjemy) ma duży refleks no i nigdy nie miał wypadku ale pewnie do czasu. Po mieście jeździ bezpieczniej ale nie znaczy że do końca bezpiecznie. Moj mąż jak z nim jechaliśmy zwrócił mu uwagę że przejechał na żółtym świetle tzn z daleka było widać żółte a on zamiast się zatrzymać przejechał i mówi że tak każdy tu robi. Jeden kierowca nawet na nas trąbił jak wariat (jak jechaliśmy innym razem sami) że nie przejechaliśmy na żółtym tylko się zatrzymaliśmy. Bo tak jest przyjęte na zachodzie przynajmniej w Ameryce i w Szwajcarii dostaje się mandat za coś takiego.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:30   #1492
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Pappaya no niestety takie są realia... choć mnie też zdarza się przejechać na żółtym, bo mam przeważnie inny samochód na tyłku i skończyłoby się to kraksą i wypchnięciem mnie na czerwonym na środek skrzyżowania... a do innych no niestety "kretynów" na drodze się nie da przyzwyczaić
a co do przepisów to niestety tak jest... np na trasie dwupasmowej ograniczenie do 50 żadnych ostrych zakrętów budynków... a w lesie fotoradar jak nic Państwo Polskie musi na czymś zarobić
Dawid poszedł dziś do żłobka uradowany, ale jeszcze tylko dwa dni... bo później jest miesięczna przerwa - żłobek zamknięty...
jutro idziemy do ortopedy... bo Dawid zaczął paluszki kierować do środka przy chodzeniu i trochę mnie to martwi...
Kociulku ja aż się boje szukać... mam ciężki charakter... i ciężko mi znaleźć mi nawet zadowalające miejsce pracy, a atmosfera to niestety nie wszystko... choć dużo...
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 14:59   #1493
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Jeden kierowca nawet na nas trąbił jak wariat (jak jechaliśmy innym razem sami) że nie przejechaliśmy na żółtym tylko się zatrzymaliśmy. Bo tak jest przyjęte na zachodzie przynajmniej w Ameryce i w Szwajcarii dostaje się mandat za coś takiego.
Ale dostaje się mandat jak się nie przejedzie na żółtym czy jak się przejedzie? Bo cóś nie zrozumiałam hehe

Nie, ten kierowca co trąbił to wariat, zdarzają się i tacy, ale nie jest to chyba profil przeciętnego kierowcy, raczej pirata drogowego, nie zwracałabym uwagi na niego.

Mój jeździ bezpiecznie, pewnie, daje sobie radę z wariatami zagrażającymi na drodze i jak dotąd bezwypadkowo. Ale powiem Ci, że też w moim otoczeniu (koledzy z pracy, jak zdarzy mi się z nimi jechać czy znajomi nasi) też jeżdżą dobrze, sprawnie, przepisowo. Takich wariatów to ja tylko przez szybkę oglądam

No ojca swojego nie pochwaliłabym, ale on jeździ już tylko w okolicy domu swojego i rzadko na szczęście.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:00   #1494
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Pappaya, Emilka nie wychodzi z łóżeczka, tylko w nim się bawi (nie ma wymontowanych szczebelków). Nie, poprawka, raz wyszła, o mało nie przyprawiając nas tym o zawała serca. Siedzimy sobie w drugim pokoju, zajęci swoimi sprawami, dziecko w łóżeczku od dobrej chwili a tu nagle słychać "mamusiu, tatusiu!" z przedpokoju

Midey, zdałam na początku stycznia tego roku, wydawało mi się, że się chwaliłam? :hmmm:

Co do autek, mnie ostatnio rozśmieszył (bo za kierownicą o dziwo jestem niezwykle spokojna ) gość z jakiegoś dostawczaka, który obtrąbił mnie za to, że zwolniłam będąc na lewym pasie. Zwolniłam przed bardzo ostrym zakrętem. Gość mnie wyprzedził, potem wyprzedził jeszcze ze dwa autka na prawym pasie po czym... zatrzymał się na światłach 20 metrów dalej. Swoja droga to na barierkach przy tym zakręcie jest mnóstwo wgnieceń po takich jak on macherach
Jeśli chodzi o kierowców w Pl, to ja jestem zdecydowanie za zniesieniem zielonych strzałek. Codziennie, idąc z Małą do żłobka przechodzę przez przejście przy bardzo ruchliwym rondzie. Gdy mnie się włączy zielone, po kilku sekundach samochodom z lewej włącza się zielona strzałka. Co kierowcy wyczyniają, by przejechać między ludźmi, którzy już w tym czasie są na pasach! Dlatego zawsze przypinam Małą pasami do wózka (to tak BTW fotelików w samochodzie ) bo w razie gdyby - tfu, tfu - jakiś wariat nas potrącił, żeby Mała z wózka nie wypadła.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:33   #1495
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Sheryl, hehe rzeczywiście pogmatwałam Na zachodzie mandat dostaje się za przejechanie na żółtym.
Ivo przed chwilą przyniósł mi kwiatka. Ale się wzruszyłam

Elsi, zauważyłam to samo, że jak przechodzimy na pasach na zielonym to pchają się auta zza zakrętu :/
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2010-07-27 o 15:38
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:32   #1496
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Pappaya, mnie na kursie uczono (i tak jest też napisane w egzaminie teoretycznym), że masz prawo przjechać na żółtym świetle, jeśli samochód jest rozpędzony i wymaga gwałtownego hamowania by go zatrzymać (czyli w domysle, kiedy światła się zmieniaja gdy jesteś już bardzo blisko nich). W innym przypadku należy się zatrzymać. Czyli w Polsce przepisy ruchu drogowego dopuszczają taką możliwośc. Inna sprawa do jakiego stopnia wykorzystują to kierowcy
Swoją drogą teraz właśnie, gdy wracałam ze żłobka przez wyżej wspomniane rondo (na nogach, nie samochodem) byłam świadkiem takiej sytuacji, o jakiej pisała Sheryl. Parka zatrzymała samochód przed światłami, bo zmieniły się na żółte, a facet za nimi zaczął trąbić jak oszalały.
W temacie samochodów to ja jeszcze mogę sobie pogadac na temat buraków parkingowych. Na przykładzie tego co dzieje się pod moim własnym oknem. U mnie parkuje się prostopadle. Ostatnio gość, który zresztą mieszka w klatce przy innym parkingu, zaparkował pod kątem, zajmując 2 miejsca, po czym wyjechał sobie z rodzinką na 3 dni na wakacje Ponieważ to przedstawiciel handlowy i zaparkował tak samochód firmowy, jak Bozie kocham kusiło mnie przez chwilę, by wysłać zdjęcie do jego firmy z adnotacja, by nauczyli go parkować. A jego żonka - napisze tylko, że mają małe dziecko - znana jest z tego, że parkuje nam samochód na chodniku pod oknami (nawet jak są wolne miejsca), uniemożliwiając przejazd wózkiem. Łosie parkingowe jedne
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 08:44   #1497
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Elsi Dawid do żlobka jeździ zawsze samochodem, właśnie ze względu na ogromne i ruchliwe rondo na którym nie ma świateł i jeździ dużo tirów... a najlepsze jest to że jest tak wybredny, że jeszcze kaprysi... którym autem chce pojechać... wczoraj mężowi zrobil awanturę bo chciał jechać moim rudzielcem nie ma to jak rozpieszczony dwulatek ale muszę go pochwalić (tfu tfu) można się z nim dogadać i przeważnie się słucha... niestety tylko taty...
u nas leje... pogoda jesienna... nawet nie ma jak wyjść na spacer bo zaraz wszystko mokre... wczoraj wieczorem pojechałam do kuzynki ufarbować włosy... a wychodząc od niej i idąc może z 5m do auta miałam przemoczone spodnie i kurtkę...
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 08:54   #1498
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Lwica, ja właśnie zamiast się zbierać z Mi do żłobka, siedzę przed kompem. Miała być już powolna poprawa pogody, a tymczasem leje jak z cebra. Nawet nie bardzo wiem, jak się ubrać, bo balerinki mi przemokną, a jakieś cięższe obuwie to już tylko glany i kozaki Niestety znów mieliśmy w bloku naprzeciwko imprezę (nawet deszcz nie zagłuszył) i obudziłam się za późno, by odwołać na dziś żłobek.
Wczoraj byliśmy z mężem starać się powoli o przedszkole dla Mi.

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2010-07-28 o 12:10
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:37   #1499
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Oj u nas też leje...nie da się nigdzie wyjść... chyba się wybierzemy na zakupy do galerii.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:19   #1500
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby Styczeń-Luty 08' sezon II

Ech... wariatów na drodze nie brakuję
Piszecie, że widziałyście jak niecierpliwy kierowca trąbił na drugiego, który zatrzymał się na żółtym świetle. Sama byłam świadkiem takiej sceny, z tym że tym trąbiącym była policja Pomijam to, że była cisza nocna.
Drugi przypadek z którym spotykam się nagminnie jako pieszy, również z udziałem pojazdów uprzywilejowanych, jednak bez sygnału świetlnego, ani dźwiękowego, to przejścia dla pieszych, kiedy to uprzejmy kierowca zatrzyma się, abym mogła przejść, a za nim wyjeżdża drugi, nie patrząc, że przejeżdża 10 cm. od osoby przechodzącej Pomijam również fakt kiedy jestem sama, ale kiedy idę z dzieckiem doprowadza mnie to do furii

U nas noce mocno koncertowe Na horyzoncie małe perełki nr 5 Elsi, miałaś rację wbiłyśmy się dokładnie w 30ty miesiąc

Aga, miło czytać, że u Was taka poprawa
Mam nadzieję, że nasze gradowe chmury tez rozeszły się na dobre

Pappaya, zadatki pewnie przejdą Ewuni tak samo jak mojej Jeszcze zapała miłością do lal

Lwica, urlopowe fotki poprosimy

Sheryl, wiem, mocno spóźnione, ale wszystkiego co najlepsze z okazji imienin


Uciekamy na lody i do znajomych
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.