Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 16:00   #4141
kolmanka
Wtajemniczenie
 
Avatar kolmanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 062
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Slumdog. Milioner z ulicy hmmm ogólnie dość ciekawy, wstrząsający tez . Końcówka przewidywalna. Jak dla mnie 7/10.
Zdecydowanie bardziej podobał mi się Benjamin Button i to na ten film liczę dziś na ceremonii rozdania Oscarów.
__________________
My sweet prince...you are the one

Studentka medycyny
molekularnej

Maniaaa wizazowaniaaa

Blog Kolmanki
kolmanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 16:28   #4142
ciepla88
Raczkowanie
 
Avatar ciepla88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 59
GG do ciepla88
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"lustra"- tak, tak. w kinach lecial juz jakis czas temu i polowa z was juz dawno go widziala. mimo to, polecam film tej drugiej polowie. horror niekoniecznie przerazajacy. ciezko jest sie oderwac od telewizora. bardzo wciaga.
ciepla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:48   #4143
misi@
Rozeznanie
 
Avatar misi@
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kwidzyn- niestety :(
Wiadomości: 816
GG do misi@
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Uprowadzona"- 17latka podczas wakacji w Paryżu zostaje porwana przez handlarzy żywym towarem- wciągający i trzymający w napięciu do końca! Polecam - 8,5/10
__________________
'Są osoby, które się pamięta, i osoby, o których się śni.'

Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

misi@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:54   #4144
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Burn after reading- wiele krąży złych opinii o tym filmie, ale z pewnością dlatego, że zbyt przereklamowany i bracia Coen reprezentują wysoki poziom filmów, dlatego wielu rozczarował, mnie w sumie się podobał, wkońcu B.Pitt i G. Clooney razem to już COŚ.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 18:56   #4145
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

dziewczyna mojego przyjaciela

7/10


bardzo lekka komedia romantyczna, idealna zarówno dla par jak i dla singli, poprawia humor, jest się z czego pośmiać.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 19:02   #4146
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Bulwar zachodzącego słońca (Sunset Boulevard)

Rozczarowal mnie w sumie, bo sie nastawialam na cos wiecej. Dramat z lat 50tych, opowiadajacy historie zapomnianej gwiazdy kina niemego, zyjacej przeszloscia i zludzeniami. Nie porwal mnie naprawde, ciezko powiedziec czemu wlasciwie. Jak potrawa niedoprawiona, niby wszystko ok, ale czegos brakuje.

5/10
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 20:06   #4147
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Na krawędzi nieba - no cóż, spodziewałam się, że film mnie bardziej porwie, czy zaskoczy, a troszkę się zawiodłam dłużył się momentami, ale nie żałuję, że obejrzałam 7,5/10
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 20:11   #4148
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Soline Pokaż wiadomość
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - no cóż, chyba jak większość - 10/10. Piękny, wzruszający film. Podobała mi się końcówka --> nawet gdyby film zakończył się słowami "dobranoc Benjaminie" byłby świetny, ale krótkie podsumowanie "jedni są tacy, inni tacy.. a jedni tańczą" - cudowne. I do tego ten zegar cofający czas.. już na samym początku wspaniała była jego geneza Doskonały operator (potrafił stworzyć świat wielu epok) oraz charakteryzacja głównych bohaterów.
zgadzam się bardzo dobry.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 20:47   #4149
Panna A
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trn.
Wiadomości: 2 056
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Kobiety pragną bardziej-fajna luźna komedia 8/10
Panna A jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 22:12   #4150
zwariowana-dziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar zwariowana-dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez misi@ Pokaż wiadomość
"Uprowadzona"- 17latka podczas wakacji w Paryżu zostaje porwana przez handlarzy żywym towarem- wciągający i trzymający w napięciu do końca! Polecam - 8,5/10
Ja również polecam
zwariowana-dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-22, 22:23   #4151
Heniutka
Raczkowanie
 
Avatar Heniutka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 268
GG do Heniutka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Slumdog millionaire -podzielam wcześniejsze opinie - naprawdę warto zobaczyć ten film. Pomimo,że końcówka przewidywalna , no i ten niepotrzebny Bollywood na koniec. 8/10
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat....

Wszystko się może zdarzyć,gdy głowa pełna marzeń
Gdy tylko czegoś pragniesz ,gdy bardzo chcesz ....



Heniutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 22:25   #4152
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Skazani na Shawshank - boskie Nasłuchałam się samych pozytywnych opinii na temat tego filmu, stwierdziłam, że trzeba obejrzeć. I zachęcam do tego wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili... 10/10
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 08:04   #4153
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

The Crew / Ferajna - wczoraj na polsacie... Całkiem fajny film. Taki na niedzielę.
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 08:34   #4154
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

no i SLumdog ma Osacary
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 09:03   #4155
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

The Devil wears Prada - bardzo przyjemny i nieinwazyjny filmik na niedzielne popołudnie. Dobrze się ogląda, bo i stroje od najlepszych i aktorzy ładni Największym atutem filmu jest rewelacyjna Meryl Streep - to co zrobiła ze swoją postacią... nogłabym długo "ochać" i "achać". Niestety, nawet jak na swój gatunkek, za bardzo przewidywalny jest. Wszystko jest takie piękne. SPOILER - > oczywiście głowna bohaterka wybiera miłość zamiast kariery i od razu i były narzeczony jej wybacza, i od razu znajduje pracę marzeń, bardzo to amerykańskie
Daję mu 5/10, bo był OK.

Labirynt Fauna - oczarował mnie. Piękny, baśniowy obraz. Niewinność i czystość małej Ofelii skontrastowana z okrucieństwem wojny i sadyzmem ojczyma. Jestem jeszcze dość na świeżo, więc może emocje mi za jakiś czas nieco opadną i zmienię ocenę, ale póki co - jeden z lepsych jakie widziałam, choć nie przepadam za fantasy. Nie analizuję tutaj kontekstu historycznego, do którego wiele osób się "przyczepia", nie widzę w tym filmie propagandy del Toro, choć faktycznie partyzanci hiszpańscy są tu przedstawieni w zdecydowanie jasnych szarościach w porównaniu do smoliście czarnych faszystów, ale śnieżnobiałą jest jedynie Ofelia. Coś czuję, że jak zacznę wątek historyczny analizować wnikliwiej i dopatrywać się propagandy w tym filmie, to zepsuję sobie dobre wrażenie.
Póki co 9/10. Polecam!

Dziś zapewne obejrzę Slumdoga, bo 8 Oscarów to już coś

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2009-02-23 o 09:04 Powód: Slumdog
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 09:28   #4156
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
no i SLumdog ma Osacary
jestem zawiedziona trochę nie widziałam w prawdzie wszystkich oskarowych filmów ale dla mnie zakończenie dyskredytowało ten film jako kandydata do najważniejszych Oskarów no ale ja się nie znam
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:13   #4157
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"The lake house" - oceniam go 5/10, błędy logiczne w scenariuszu da się łatwo wyłapać, czasem aktorzy przeczą sami sobie, rozumiem, że w filmie czasem muszą wystąpić jakieś niedomówienia, ale wydaje mi się, że ktoś nie do końca dopracował scenariusz. (i żeby nie było zrozumiałam o co chodzi : porozumiewali się za pomocą listów, nie mogli się spotkać, każde z nich żyło w innym czasie, więcej nie będę pisać, bo zdradzę za dużo szczegółów) No i Bullock - wiecznie powiela te same schematy i gra ciągle z tą samą miną, film uratował moim zdaniem nonszalancki Reeves, inaczej dawno bym usnęła Jakoś mnie nie porwał ani nie wzruszył, raczej wynudził. Film chyba tylko dla niepoprawnych romantyków, którzy nie zwracają za bardzo uwagi na szczegóły, ale skupiają się tylko na emocjach bohaterów. Dla mnie średni film.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:18   #4158
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
jestem zawiedziona trochę nie widziałam w prawdzie wszystkich oskarowych filmów ale dla mnie zakończenie dyskredytowało ten film jako kandydata do najważniejszych Oskarów no ale ja się nie znam
Jak obejrzysz resztę oskarowych filmów, to dojdziesz do wniosku, że nie było za bardzo z czego wybierać .
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 10:22   #4159
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Jak obejrzysz resztę oskarowych filmów, to dojdziesz do wniosku, że nie było za bardzo z czego wybierać .
tez mi sie tak wydaje

ale z drugiej strony ten film musial sie tak skonczyc a zrobiony byø dobrze.
mnie historia bardzo sie podoba..i muzyka rzecz jasna, tez oskarowa!
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 10:53   #4160
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

ja uważam że jako najlepszy film to Slumdog mógł wybrać ale reżyserię wybrałabym Benjamina Buttona, bo końcówka Slumdoga to istne Bollywood
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 11:15   #4161
Hot Lady
Zakorzenienie
 
Avatar Hot Lady
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wyspa snów
Wiadomości: 6 674
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Elegia - 8/10 bardzo podobał mi się ten film, jego przesłanie, to jak pokazali wszelkie odcienie miłości jej etapy - coś wspaniałego, naprawdę polecam tym osobom które jeszcze nie miały okazji zobaczyć, na pewno warto film jest dosyć długi a ja oglądałam cały czas z wielkim zainteresowaniem i ciekawością jak to wszystko się zakończy
__________________
Zaczaruj mnie na życie całe,
Bo tylko z Tobą zostać chcę,
Zawsze dobrze to wiedziałem,
Że jest na świecie taki ktoś,
Kto będzie DUSZĄ, SERCEM, CIAŁEM
Chciał podzielić ze mną los
Hot Lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 11:17   #4162
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Skazani na Shawshank - boskie Nasłuchałam się samych pozytywnych opinii na temat tego filmu, stwierdziłam, że trzeba obejrzeć. I zachęcam do tego wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili... 10/10
Również bardzo podobał mi się ten film.
Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
The Devil wears Prada - bardzo przyjemny i nieinwazyjny filmik na niedzielne popołudnie. Dobrze się ogląda, bo i stroje od najlepszych i aktorzy ładni Największym atutem filmu jest rewelacyjna Meryl Streep - to co zrobiła ze swoją postacią... nogłabym długo "ochać" i "achać". Niestety, nawet jak na swój gatunkek, za bardzo przewidywalny jest. Wszystko jest takie piękne. SPOILER - > oczywiście głowna bohaterka wybiera miłość zamiast kariery i od razu i były narzeczony jej wybacza, i od razu znajduje pracę marzeń, bardzo to amerykańskie
Daję mu 5/10, bo był OK.
A mi się bardzo podoba ten film, uwielbiam go oglądać po raz dziesiąty i pewnie długo mi się nie znudzi.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 13:18   #4163
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Jak obejrzysz resztę oskarowych filmów, to dojdziesz do wniosku, że nie było za bardzo z czego wybierać .
zamierzam obejrzeć na razie oglądałam tylko Benjamina i uważam ze był fajniejszy niż Slumdog (wiem że nie jestem oryginalna w moim stwierdzeniu, no ale cóż ) jakkolwiek też niekoniecznie wart Oskara dla najlepszego filmu. Ale za reżyserię bym mu dała

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
tez mi sie tak wydaje

ale z drugiej strony ten film musial sie tak skonczyc a zrobiony byø dobrze.
mnie historia bardzo sie podoba..i muzyka rzecz jasna, tez oskarowa!
muzyka jak najbardziej
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:24   #4164
cytrynowa88
Zadomowienie
 
Avatar cytrynowa88
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 529
Send a message via Skype™ to cytrynowa88
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

To nie tak jak myslisz kotku - jery ale beznadziejny film. Ledwo dotrwalam do konca. Jeden wielki czeski film. Raz sie usmiechnelam. Irytowal mnie wrecz. Plusa daje za postac Jakuba i kapelusze Figury 1,5/10
__________________
nie musisz być perfekcyjny na starcie, ale musisz wystartować,
by perfekcję osiągnąć kiedykolwiek

cytrynowa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 14:57   #4165
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona-zdecydowanie za długi,spodziewałam sie czegoś lepszego ale brawa dla pitta!!
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 16:08   #4166
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
no i SLumdog ma Osacary
No ma, ale Mikusia Rurkę pominęli, źli ludzie ;-)) Musieli dawać Sean`owi? Przecież on już jednego miał ;-))
A tak całkiem poważnie, to szkoda, szkoda, bo to genialna rola M. Rourke. Ale nic to, może następnym razem się uda. A nawet jak się nie uda, to zawsze jest jeszcze Oscar honorowy dla Wielkich Pominiętych na zakończenie kariery i otarcie łez ;-))
Bardzo cieszy mnie natomiast statuetka dla Kate Winslet. Nareszcie.

I jeszcze taka mała refleksja mnie nachodzi przy okazji rozdawnictwa wszelkich nagród filmowych. Do licha, przecież to nie sport - jak zważyć, zmierzyć, podliczyć czyjś talent, czasem wręcz geniusz? Mam wrażenie, że już to kiedyś pisałam, ale co tam, stara jestem to mogę się powtarzać - czy nie byłoby ładniej (bardziej elegancko?, sprawiedliwiej?) poprzestać na nominacjach i nie wyłaniać spośród nich "definitywnych" zwycięzców? Chyba byłoby to (w pewnym stopniu przynajmniej) sprawiedliwsze - pięciu najlepszych aktorów danego sezonu, pięć najlepszych filmów, itd.
No tak, ale nie byłoby miejsca na show, a przecież w gruncie rzeczy o to w tym wszystkim chodzi. Niestety ;-))
Utopia, wiem.

Mickey Rourke nie ma Oscara, Joaquin Phoenix nie ma Oscara, Gary Oldman nie ma Oscara, Tim Roth nie ma Oscara, Edward Norton też nie ma... A Tom Hanks ma aż dwa...
edit. No nie wierzę - J. Malkovich też nie ma

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-02-23 o 16:28
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 19:59   #4167
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona- 10/10 już dawno żaden z filmów nie wywarł na mnie takiego wrażenia... Nie okłamujmy sie temat starości i umierania jest raczej omijany w Hollywood... nostalgiczny, refleksyjny, magiczny i zarazem przyziemny... obejrzany w towarzystwie przytulającego TŻta => rewelacja

edit: na Oskarach był niedoceniony a szkoda, widzowie jednak wiedzą lepiej
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =

Edytowane przez mandelka
Czas edycji: 2009-02-23 o 20:01
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:16   #4168
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez cytrynowa88 Pokaż wiadomość
To nie tak jak myslisz kotku - jery ale beznadziejny film. Ledwo dotrwalam do konca. Jeden wielki czeski film. Raz sie usmiechnelam. Irytowal mnie wrecz. Plusa daje za postac Jakuba i kapelusze Figury 1,5/10
byłam zmuszona oglądać ten film w autobusie. jedyny świetny element to postać Jakuba. bez niego byłoby dużo słabiej. żarty kuleją, Figura się nie popisała (zresztą ona nie ma się czym popisywać imo), Frycz taki jak zawsze (a to może się w końcu znudzić). podsumowując- chyba jednak nie warto.

ah, no i w tych samych okolicznościach przyrody byłam zmuszona obejrzeć "komedię" Step Brothers. żenada straszliwa, pisać mi się nawet o tym nie chce.
http://www.filmweb.pl/f371687/Bracia+przyrodni,2008
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 20:17   #4169
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Skazani na Shawshank - boskie Nasłuchałam się samych pozytywnych opinii na temat tego filmu, stwierdziłam, że trzeba obejrzeć. I zachęcam do tego wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili... 10/10
też widziałam, piękne zakończenie, a przede wszystkim niesamowita historia

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
no i SLumdog ma Osacary
aż 8

Cytat:
Napisane przez Heniutka Pokaż wiadomość
Slumdog millionaire -podzielam wcześniejsze opinie - naprawdę warto zobaczyć ten film. Pomimo,że końcówka przewidywalna , no i ten niepotrzebny Bollywood na koniec. 8/10
ja tam końcówki nie przewidywałam, film oglądałam z zapartym tchem, nie zastanawiałam się, co będzie potem, tylko skupiłam się na tym, co właśnie widziałam na ekranie. A Bollywood mnie się podobał

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Labirynt Fauna - oczarował mnie. Piękny, baśniowy obraz. Niewinność i czystość małej Ofelii skontrastowana z okrucieństwem wojny i sadyzmem ojczyma. Jestem jeszcze dość na świeżo, więc może emocje mi za jakiś czas nieco opadną i zmienię ocenę, ale póki co - jeden z lepsych jakie widziałam, choć nie przepadam za fantasy. Nie analizuję tutaj kontekstu historycznego, do którego wiele osób się "przyczepia", nie widzę w tym filmie propagandy del Toro, choć faktycznie partyzanci hiszpańscy są tu przedstawieni w zdecydowanie jasnych szarościach w porównaniu do smoliście czarnych faszystów, ale śnieżnobiałą jest jedynie Ofelia. Coś czuję, że jak zacznę wątek historyczny analizować wnikliwiej i dopatrywać się propagandy w tym filmie, to zepsuję sobie dobre wrażenie.
Póki co 9/10. Polecam!

Dziś zapewne obejrzę Slumdoga, bo 8 Oscarów to już coś
Labirynt Fauna oprócz pięknych zdjęć i dobrego scenariusza powala wręcz hipnotyzującą muzyką Następny film tego reżysera to Sierociniec, również byłam zachwycona. Rec jako trzeci również oglądałam. Też był fajny, ale już raczej jak typowy horror, a nie niespotykana historia. Analizując wszystkie trzy - każdy kolejny był coraz bardziej straszny ale polecam wszystkie

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
ja uważam że jako najlepszy film to Slumdog mógł wybrać ale reżyserię wybrałabym Benjamina Buttona, bo końcówka Slumdoga to istne Bollywood
Co Wy wszyscy się tak tej końcówki czepiacie Oczywiście nie mam tu do nikogo wyrzutów, ale ja nic do niej nie mam. Cały film, od pierwszej do ostatniej minuty był dla mnie rewelacyjny. A końcówka to wyraz tego, że jeśli czegoś bardzo się pragnie, to wygramy to w życiu i będziemy szczęśliwi. Niejednokrotnie łzawe zakończenia mają nijaki przekaz lub wręcz psują całość.

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
zamierzam obejrzeć na razie oglądałam tylko Benjamina i uważam ze był fajniejszy niż Slumdog (wiem że nie jestem oryginalna w moim stwierdzeniu, no ale cóż ) jakkolwiek też niekoniecznie wart Oskara dla najlepszego filmu. Ale za reżyserię bym mu dała


muzyka jak najbardziej
co do Benjamina Buttona - oglądałam wczoraj krótki film dokumentalny dotyczący rozdania Oskarów i reżyser Benjamina wypowiadał się, że on nie robi filmów, które podobają się Akademii (ona przyznaje nagrody) i dlatego nie jest w tym środowisku szczególnie lubiany. Stąd wyraził pewnego rodzaju przekonanie, że jego film prawdopodobnie nie dostanie zbyt wielu nagród, mimo aż 14 nominacji.

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
No ma, ale Mikusia Rurkę pominęli, źli ludzie ;-)) Musieli dawać Sean`owi? Przecież on już jednego miał ;-))
A tak całkiem poważnie, to szkoda, szkoda, bo to genialna rola M. Rourke. Ale nic to, może następnym razem się uda. A nawet jak się nie uda, to zawsze jest jeszcze Oscar honorowy dla Wielkich Pominiętych na zakończenie kariery i otarcie łez ;-))
Bardzo cieszy mnie natomiast statuetka dla Kate Winslet. Nareszcie.

I jeszcze taka mała refleksja mnie nachodzi przy okazji rozdawnictwa wszelkich nagród filmowych. Do licha, przecież to nie sport - jak zważyć, zmierzyć, podliczyć czyjś talent, czasem wręcz geniusz? Mam wrażenie, że już to kiedyś pisałam, ale co tam, stara jestem to mogę się powtarzać - czy nie byłoby ładniej (bardziej elegancko?, sprawiedliwiej?) poprzestać na nominacjach i nie wyłaniać spośród nich "definitywnych" zwycięzców? Chyba byłoby to (w pewnym stopniu przynajmniej) sprawiedliwsze - pięciu najlepszych aktorów danego sezonu, pięć najlepszych filmów, itd.
No tak, ale nie byłoby miejsca na show, a przecież w gruncie rzeczy o to w tym wszystkim chodzi. Niestety ;-))
Utopia, wiem.

Mickey Rourke nie ma Oscara, Joaquin Phoenix nie ma Oscara, Gary Oldman nie ma Oscara, Tim Roth nie ma Oscara, Edward Norton też nie ma... A Tom Hanks ma aż dwa...
edit. No nie wierzę - J. Malkovich też nie ma
Oskary są przyznawane na podstawie głosów członków Akademii, do której w większości należą aktorzy Hollywoodu. Resztę dopełniają producenci, reżyserzy, czy inne osoby związane z tworzeniem filmów, nie mniej jednak ta grupa jest znacznie mniejsza. Jeśli masz niedosyt, że talentu nie da się zmierzyć, co jest racją, to może pocieszy Cię wiadomość, że najlepsi wybierani są spośród siebie nawzajem. Znają się, współpracują ze sobą i na podstawie własnych ideałów (które zapewne też chcą osiągnąć) wybierają osoby, które ich zdaniem są najlepsze w tej branży. To nie jest tak, że mierzy Cię ktoś zupełnie obcy. To osoby, które same pracują przy filmach, a ich ocena jest poparta pracą z innymi aktorami, reżyserami, dzięki czemu mogą ich porównywać i dopasowywać do znaczenia słowa "talent", które na bieżąco budują i ich opinia nie jest tylko subiektywna
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-23, 23:00   #4170
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Soline Pokaż wiadomość
t(...)
Labirynt Fauna oprócz pięknych zdjęć i dobrego scenariusza powala wręcz hipnotyzującą muzyką Następny film tego reżysera to Sierociniec, również byłam zachwycona. Rec jako trzeci również oglądałam. Też był fajny, ale już raczej jak typowy horror, a nie niespotykana historia. Analizując wszystkie trzy - każdy kolejny był coraz bardziej straszny ale polecam wszystkie
(...)
W takim razie moje lista "umrę jak nie zobaczę" się wydłuża

Dzisiaj:
Big Fish Tima Burtona - rewelacyjny. Ogólnie reżysera lubię, a od dziś uwielbiam. Film, przy którym mężczyźni się wzruszają. Rozumiem, dlaczego niektórzy tego filmu "nie kupują". Też w trakcie seansu miałam dość tej nierealności, też czekałam, aż dowiemy się, jaka jest prawda (ale to doświadczenia życiowe specyficzne, mitomanii nie trawię) aż do momentu, kiedy zdałam sobie sprawę, że to nie jest ważne... Do tego świetny Ewan McGregor - ten jego uśmiech mnie rozbrajał. Helena Bonham-Carter też niezła (najbardziej zapadła mi w pamięć jako Marla z Fight Clubu i w odmiennych kreacjach mnie zawsze zaskakuje).
Daję mu 9,5/10. Za te wzruszenia. Bo wiele filmów jest lepszych, głębszych, itd, itp. ale nie wszystkie mają to coś

Zaginiony Batalion (The Lost Battalion) - film wojenny, oparty na faktach, pierwsza wojna światowa. Jest to produkcja telewizyjna, więc ani efekty specjalne nie porażają, ani gra aktorska, ani dialogi. Jednak nie uważam tego filmu za gniot. Co zasługuje na uwagę? Na pewno sama tematyka - filmów o pierwszej wojnie światowej jest naprawdę niewiele. (A jak już są - to w typie Flyboys...) Na mnie wrażenie zrobiło jednak co innego, mianowicie niemieccy żołnierze. Mówili oni po niemiecku! W amerykańskich filmach to naprawdę rzadkość.
Film raczej dla miłośników kina wojennego.
Oceniam na 5,5-6/10.

Slumdog nadal w kolejce, nie mogę się przemóc...

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2009-02-24 o 08:22 Powód: ortografia...
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.