Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 11:54   #3061
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Chantalle Pokaż wiadomość
dziewczyny mam problem,nie znam przyczyny zachowania dziewczyn przy jedzieniu. karmie je butlą. na początku jedzą ładnie,po chwili zaczynają się rzucać, machać buzią na boki, rękoma tez bardzo energicznie. Chcą jesć,ale nie jedzą,cos im ewidentnie nie pasuje. sprawdzam temp mleka i jak jest zimnawe juz(wolno one jedzą) to podgrzewam,ale one dalej szal... odbije je i dalej świrują...o co chodzi im? takie karmienie jest strasznie meczące dla nich i dla mnie i tak dlugo trwa...do tego strasznie ulewają,potem sa znow glodne i musze na nowo dokramiac...
u mnie był ten sam problem !!
teraz juz znalazłam rozwiązanie.
Jak sie okazało mała nie miała ochoty pic na raz tyle mleka ile ja jej dawałam w butli,wpychałam jej po czym ona okropnie ulewała wręcz chlustała !!! no i dawała sobie spokój, jak sie okazalo na wizycie przez to chlustanie mało przybrała na wadze bo polowe zwracała.
teraz robie tak że w ciągu tych 3 godzin kiedy powinna zjesc na raz np.120 ml ja jej rozkładam to na 2 lub 3 razy. Np.pije 50 ml i zasypia wiec jej nie wpycham tylko wkladam do podgrzewacza po czym jak sie wierci za godzinke np. daje jej znów i wypije sobie np.40 idzie spac i np. gdy zrobi siku wybudzi sie daje jej reszte i takim sposobem zjada tyle ile powinna nawet więcej i w ogóle nie ulewa !!!!!!
moja sie zloscila prężyla machala raczkami i plakała a teraz spokoj zje tyle ile chce i usypia,polecam !!
Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
kochana ja tak wkurzyłam się na ślubie, bo wybierając datę mieliśmy do wyboru godziny 13,14,15 i nic więcej nie można było uzgodnić. Więc wzięliśmy 15 aby już nikt za nami nie był i żeby nie było tego tłoku oraz gapiów.
Efekt: po naszym ślubie okazało się, że jest jeszcze jeden ślub o 16!!!!!!! Normalnie wkurzyłam się, bo oczywiście gapie byli......

co do opieki facetów nad dzieckiem. Mój przeszedł wszystkich, ciesz się, że Twój tak się opiekuje.
Otóż wczoraj zostawiłam ich na godzinę, bo musiałam wymienić czapeczkę oraz pójść do tej przychodni. Mój zostawił dziecko w łóżeczku i wyszedł na klatkę zapalić papierosa!!!!!!! (sprawa by się nie wydała gdybym ja nie zostawiła na zewnątrz klucze w drzwiach z pośpiechu)
popołudniu zajmował się nią abym mogła poprasować i ogarnąć dom bo mała męczyła się z brzuszkiem i ciągle płakała i : po 20 minutach stwierdził, że ma dość, dziecko wrzeszczało, on z nią latał dookoła stoła (nie chciał mi ją oddać) główka niepodtrzymana latała na każdą stronę (serce mi się kroiło jak to widziałam, tempak) dziecko się bardziej darło a ten do niej teksty: zamknij się bachorze, ku..wo itd............
Potem była kąpiel: woda była za ciepła i on zamiast wziąć czysty kubek to wziął po mojej herbacie i tym dolał zimnej wody do wanienki. Kazałam mu wymienić wodę, bo w syfie nie będę dziecka kąpała. To się zmył. Ja w złości wylałam na niego wodę z wanienki mówiąc, nich sam się w tym okąpie. bo już nie wytrzymałam
I co on zrobił? Zmył się do mamuśki, a mnie zostawił ze wszystkim. Jak zwykle................... ...
To jest przykład faceta, który nie powinien być ojcem........
....................... wybaczcie
przepraszam Cie ale ja bym go wy je bała na zbity pysk !!! jak tak mozna sie zwracac do dziecka !!! To jest jakiś wampir nie człowiek !!Dla psa miałabym wiecej szacunku niz dla niego!!!
zrób porządek ze swoim życiem bo cie wykon czy ten idiota!!!!!!

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
osłonki i dla mnie sa zbawieniem juz sie zastanawiałam jak ja te pół roku wytrzymam a teraz to już luz

o Twoim mężu sie nie wypowiadam tu pomoże tylko (przykro mi) rozwód i alimenty a Ty i Natalka dacie sobie rade dużo lepiej bez niego:przyt ul:
święte słowa





My mamy znów problem bo Natlci łzawi i ropieje oczko przemywam i solą fiz i rumiankiem i lipa nawet masuje i w dzien jako tako ale w nocy masakra!!!
czytalam aby przemyć własnym mlekiem ,słyszała któraś coś takiego?
Rodzinny ma mi przepisac dzis krople i w ostatecznosci trzeba bedzie ich uzyc bo dzw do pediatry i tak kazała zrobic
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009

Edytowane przez Enia_
Czas edycji: 2011-03-18 o 11:56
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:02   #3062
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Enia ja wlasnie wlasnym mlekiem przemylam, i odpukac mala miala ropiejace oczko tylko raz .
Od tej pory nie nawraca (tfu,tfu), a pamietam ze najstarsza miala to to nawracajace, jej wlasnie kropelkami zakrapialam.
Mysle, ze mozesz przemyc, w koncu zaszkodzic to nie zaszkodzi jak nie pomoze.
I czarna herbata tez dziala na niektore dzieci , przemyc tak jak rumiankiem (rumianek uczula czasem)
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:05   #3063
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Enia ja wlasnie wlasnym mlekiem przemylam, i odpukac mala miala ropiejace oczko tylko raz .
Od tej pory nie nawraca (tfu,tfu), a pamietam ze najstarsza miala to to nawracajace, jej wlasnie kropelkami zakrapialam.
Mysle, ze mozesz przemyc, w koncu zaszkodzic to nie zaszkodzi jak nie pomoze.
I czarna herbata tez dziala na niektore dzieci , przemyc tak jak rumiankiem (rumianek uczula czasem)
czyli zmoczyc wacik moim mlekiem i przemyc tak?czy jakos inaczej
jak czesto?
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:08   #3064
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Lilijko brak słów! Współczuję Kochana A Bogu dziękuję za mojego męża!

Enia mój Niunio też lubi czasem jeść takimi sesyjkami, tzn, je, zaśnie, przebudzi się i dojada jeszcze

Co do ubioru: w nocy najczęściej body z długim rękawkiem (aby rączki nie zmarzły, bo ciągle wyciąga na wierzch) i skarpetki. Jak ubiorę cieplej to zaraz mokry, a w dzień różnie:body i pajacyk, kaftanik i śpioszki lub body, spodenki, skarpetki i bluza.
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:10   #3065
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Uff, Gabrysia usnęła. Ja mogę zająć się sprzątaniem. Od niedzieli ma znowu być już ciepło, wiec muszę pobuszować po strychu i odnaleźć pudła z cieńszymi ciuchami niż swetry które mam w szafie
Śmieję się sama z siebie, bo o ile kiedyś lubiłam tuniki odcinane pod biuestem to odkąd byłam w ciazy i też je nosiłam, nie mogę na nie patrzeć bo cały czas wydaje mi się ze wyglądam jak ciężarna

Edytowane przez make_up_istka
Czas edycji: 2011-03-18 o 12:13
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:15   #3066
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

makeupistko mam to samo!!! Nie znosze ubierac takich luznych rzeczy bo ciagle mam wrazenie ze wszyscy mysla ze mam jeszcze duzo brzuszka do ukrycia, ale to tylko pewnie moja obsesja
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:23   #3067
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ciekawa oferta
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/oferta/polska...ka_online/1059
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 12:34   #3068
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
czyli zmoczyc wacik moim mlekiem i przemyc tak?czy jakos inaczej
jak czesto?
Eniu dokladnie zmoczylam wacik i tak jej kilka razy przemywalam jak ropialo, tylko nie wiem czy to na wszystkie dzieci dziala, czy mielismy po prostu "szczescie", ale jak mowie sprobowac nie zaszkodzi, u nas podzialalo natychmiast
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:39   #3069
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mariko dziękuję za zaproszenie
Już sie tam zameldowałam
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:41   #3070
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
lilijko moja od dłuższego czasu ma tak, że popołudniami marudzi, jest niespokojna, czasem ciężko jej dogodzić, ale wiem że nic ją nie boli bo to nie przeraźliwy kolkowy krzyk. Ot tak po prostu ma. Jest zmęczona a nie może też zasnąć.
Mój też ma swoje "godzinki" przeważnie między 16, a 19. Lipnie, bo akurat w porze kąpania. O ile w wannie się uspokaja, to na przewijaku przed i po kąpieli jest ryk nieziemski.

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
makeupistko mam to samo!!! Nie znosze ubierac takich luznych rzeczy bo ciagle mam wrazenie ze wszyscy mysla ze mam jeszcze duzo brzuszka do ukrycia, ale to tylko pewnie moja obsesja
Chyba jestem jedyną dziewczyną na forum, która ma nadal duży brzuch. Przez to nie wiem sama, kiedy znowu włożę swoje spodnie sprzed ciąży. Zazdroszczę Wam, że tak fajnie wyglądacie, ja łapię doły, że taka gruba jestem...w dodatku na razie żadnej diety sobie nie zafunduję, bo karmię piersią...ech.
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:42   #3071
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Eniu dokladnie zmoczylam wacik i tak jej kilka razy przemywalam jak ropialo, tylko nie wiem czy to na wszystkie dzieci dziala, czy mielismy po prostu "szczescie", ale jak mowie sprobowac nie zaszkodzi, u nas podzialalo natychmiast
spróuje zaraz jak się obudzi, nie ma to jak naturalnie spróbować wyeliminować to dziadostwo , oby dało rade i u nas
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 12:51   #3072
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

u mnie po wizycie położnej, prawie 2 godziny siedziała, ale ja tam się cieszę, bo zawsze jestem po takiej jej wizycie uspokojona ze wszystkimi swoimi wątpliwościami; kobieta 37 lat w zawodzie, ma ogromną wiedzę i nie, nie, nie gada wcale jak stara baba o przedwojennych metodach, jestem szczerze pod wrażeniem; zawsze jak przychodzi i opowiada co w danym okresie rozwojowym może się dziać to zawsze tak ze wszystkim trafia jakby mieszkała z nami i dokładnie wiedziała jakie mały ma aktualnie problemy


JeSuis (bo to chyba Ty o tym pisałaś) podajesz delicol i debridat razem? Pisałaś chyba, że tak Wam pediatra zaleciła. Pytam, bo mąż dziś był u pediatry małego po receptę na ten debridat i lekarz mu powiedział, żeby nie podawać tego razem, żeby delicol odstawić, jak podaje się debridat Już sama nie wiem co z czym, za dużo tego wszystkiego. Na razie i tak nie zamierzam tego podawać dziecku, chciałam mieć tę receptę tak na wszelki wypadek, żeby mieć w domu, w razie gdyby się znów pogorszyło. Póki co dzisiejszy dzień jest bardzo spokojny
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 12:56   #3073
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Chyba jestem jedyną dziewczyną na forum, która ma nadal duży brzuch. Przez to nie wiem sama, kiedy znowu włożę swoje spodnie sprzed ciąży. Zazdroszczę Wam, że tak fajnie wyglądacie, ja łapię doły, że taka gruba jestem...w dodatku na razie żadnej diety sobie nie zafunduję, bo karmię piersią...ech.
Nie martw się. Wszystko się zrzuci jak tylko bedziesz mogla zaczac cwiczyc a na pewno nie jest tak zle jak piszesz.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:05   #3074
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

cytrynko takiego plaskiego to ja nie mam :/ a co gorsze we flaczek wszedl tluszczyk i teraz raczej nie mam co liczyc ze szybko zejdzie nie martw sie niektorym schodzi szybciej innym wolniej, a diete to ja mam teraz bo normalnie to jadlo sie co chcialam a tak mysle czym nie zaszkodzic malej i prawie ciagle glodna chodze
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:13   #3075
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mała się dziś na macie zabawiała - mamy już 4 maty wszytskie po kimś - wczoraj dostalismy FP Rainforest trzeba tylko wyprać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie (1).jpg (111,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (141,6 KB, 48 załadowań)
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:16   #3076
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
cytrynko takiego plaskiego to ja nie mam :/ a co gorsze we flaczek wszedl tluszczyk i teraz raczej nie mam co liczyc ze szybko zejdzie nie martw sie niektorym schodzi szybciej innym wolniej, a diete to ja mam teraz bo normalnie to jadlo sie co chcialam a tak mysle czym nie zaszkodzic malej i prawie ciagle glodna chodze
ja staram sie wprowadzac nowe rzeczy. Odkryłam tez ze Gabi nie szkodzi jak zjem małą ilość czekolady
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:24   #3077
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość

Chyba jestem jedyną dziewczyną na forum, która ma nadal duży brzuch. Przez to nie wiem sama, kiedy znowu włożę swoje spodnie sprzed ciąży. Zazdroszczę Wam, że tak fajnie wyglądacie, ja łapię doły, że taka gruba jestem...w dodatku na razie żadnej diety sobie nie zafunduję, bo karmię piersią...ech.
nie martw sie, nie jestes sama ja zadnych spodni w pasie nie moge zapiac został mi flaczek z porzadna iloscia tłuszczyku od wczoraj cwicze z Szymkiem 15 minut i nie sa to obciazajace cwiczenia mysle ze przydałby sie taki watek w klubie żebyśmy sie mogły wspierac i dopingowac a i niestety (dla mnie) Szymek dobrze znosi czekolade
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:32   #3078
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Mój też ma swoje "godzinki" przeważnie między 16, a 19. Lipnie, bo akurat w porze kąpania. O ile w wannie się uspokaja, to na przewijaku przed i po kąpieli jest ryk nieziemski.



Chyba jestem jedyną dziewczyną na forum, która ma nadal duży brzuch. Przez to nie wiem sama, kiedy znowu włożę swoje spodnie sprzed ciąży. Zazdroszczę Wam, że tak fajnie wyglądacie, ja łapię doły, że taka gruba jestem...w dodatku na razie żadnej diety sobie nie zafunduję, bo karmię piersią...ech.
nie jesteś sama, ja tez mam duze brzuszysko... ukrywam je pod swetrami. Karmię piersią i dodatkowo po cc jeszcze boje sie cwiczyć.. wiec wygladam jak wyglądam
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:40   #3079
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
TŻowi powierzam małą bez najmniejszych oporów. Swoim rodzicom i siostrze też. A rodzinie TŻa... masakra. Najchętniej wcale bym im małej na ręce nie dała! Jestem chora, jak wracamy do domu a jego mama bierze fotelik i wypakowuje mała i rozbiera a później bierze do pokoju i z nią siedzi... Albo stoję w pobliżu i cały czas patrzę na ręce i się wkurzam albo wychodzę bo patrzeć nie mogę...
Nie wiem czemu tak jest. Czy to możliwe że dlatego że tak ich nie znoszę czy co. TŻ np parę razy zwrócił mamie uwagę że nie trzyma główki małej i jej się kiwa, no to była awantura że ona się zna lepiej i nikt jej nie bedzie mówił jak ma trzymać dziecko.
Nie chce izolować Gabrysi od rodziny TŻa (jego ciocie np nie miały małej ani razu na rękach) - tym bardziej że razem mieszkamy - ale to silniejsze ode mnie... Doszło do tego że wczoraj jak wrocilismy do domu, wkurzylam się ze nie moge zabrac malej od razu do kapieli, bo jego mama chce sie nia nacieszyc (nie widziala jej jeden dzien) Jestem straszna......
Ktoś ma tak jak ja...?
mam to samo i zastanawiam się czy jestem normalna tylko, że ja mam tak tylko wobec teściowej i nikogo innego...
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 13:46   #3080
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

lilijko - takiego męża to tylko wypier*** z domu... brak słów...

co do chrztów u nas w parafii zawsze są na 15 więc nie ma gadania



Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
TŻowi powierzam małą bez najmniejszych oporów. Swoim rodzicom i siostrze też. A rodzinie TŻa... masakra. Najchętniej wcale bym im małej na ręce nie dała!
Ja tak samo!! mimo ze krzywdy mu nie zrobili jeszcze

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
ja już zastanawiam się nad kupnem drugiej pary... bo w nocy nie uśmiecha mi się wstawanie i wyparzanie ich, bo zazwyczaj karmię dwa razy...............
a ja uważam że moje to szkoda wydanych 15 zł [czy ile tam kosztowały]..
użyte były [znaczy to była próba użycia] całe 2 razy po pół minuty max

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
nie martw sie, nie jestes sama ja zadnych spodni w pasie nie moge zapiac został mi flaczek z porzadna iloscia tłuszczyku od wczoraj cwicze z Szymkiem 15 minut i nie sa to obciazajace cwiczenia mysle ze przydałby sie taki watek w klubie żebyśmy sie mogły wspierac i dopingowac a i niestety (dla mnie) Szymek dobrze znosi czekolade
ja dzinsów żadnych nie dopinam, już jedne sobie kupiłam większe ;p
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 13:52   #3081
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczyny, które jeszcze nie szczepiły - znalazłam dziś w moich notatkach ze szkoły rodzenia informację, że można posmarować miejsca do szczepienia "Emlą" - to jest maść znieczulająca. Smaruje się dane miejsce, znieczula miejscowo, po ok. 15 minutach działa. Można podobno kupić tę maść w aptece. Myślę, że warto, skoro można choć trochę zmniejszyć ten ból.

Co do brzuszka, figury - ja 7 tyg. po porodzie jeszcze mam całkiem spory brzuch, a poniższe obszary zdecydowanie za duże!

Jeśli któraś nie ma jeszcze leżaczka z wibracjami, to polecam! Mój maluszek bardzo lubi w nim siedzieć. Przy okazji - maksymalnie jak długo zostawiacie tam dzieci? Chodzi mi o taki bezpieczny czas, żeby nie było za długo?

Edytowane przez elizziak
Czas edycji: 2011-03-18 o 13:54
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:00   #3082
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

a czy któraś ma problemy z nadgarstkami? od tego podnoszenia, obracania małęgo strasznie bolą mnie nadgarstki (a nie nosze go, tylko biore do karmienia czy przewijania) i kciuki, czasem nie moge kciuków za bardzo odgiąć w tył bo boli jak cholera, zaczęłam dziś smarować maścią rozgrzewającą...
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:02   #3083
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które jeszcze nie szczepiły - znalazłam dziś w moich notatkach ze szkoły rodzenia informację, że można posmarować miejsca do szczepienia "Emlą" - to jest maść znieczulająca. Smaruje się dane miejsce, znieczula miejscowo, po ok. 15 minutach działa. Można podobno kupić tę maść w aptece. Myślę, że warto, skoro można choć trochę zmniejszyć ten ból.

Co do brzuszka, figury - ja 7 tyg. po porodzie jeszcze mam całkiem spory brzuch, a poniższe obszary zdecydowanie za duże!

Jeśli któraś nie ma jeszcze leżaczka z wibracjami, to polecam! Mój maluszek bardzo lubi w nim siedzieć. Przy okazji - maksymalnie jak długo zostawiacie tam dzieci? Chodzi mi o taki bezpieczny czas, żeby nie było za długo?
Ja boję się trochę długo go zostawiać na razie...siedzi max.40minut, a jak zaśnie na nim wcześniej, to go przenoszę.
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:05   #3084
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
O ja głupia...! Ja o plastrach anty myślałam, bo jakoś tak na skróty przeczytałam... Przydadzą się nowe okulary...

Tak właśnie myślałam, że Ci się pomyliło.

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
Mała histeria w bujaczku wybranym przez tatusia
Słodziak. Chciałabym, żeby mojej histeria tak wyglądała.

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak wy ubieracie Maluchy w domu?
Na początki body i śpiochy teraz różnie.
U nas w domu ciepło więc mogę poszaleć: Body z krótkim rękawem, na to jakaś bluzeczka i spodenki oraz skarpetki.Fakt, czasem się podwijają, zle wątpię, żeby Ala marzła. Na noc pajac lub body wraz ze śpiochami.
Czasem zaszaleję też z jakąś sukienką - ma tego tyle więc niech ponosi chociaż trochę.

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
W czasie ciąży bałam się że będę zaborczą matką i nie będę chciała nikomu poza TŻem dać swojego dziecka, no i po porodzie cieszyłam sie ze jednak tak nie jest a tu... lipa. Dopiero teraz się taka robię! A najgorsze jest to, że nie wobec wszystkich... TŻowi powierzam małą bez najmniejszych oporów. Swoim rodzicom i siostrze też. A rodzinie TŻa... masakra. Najchętniej wcale bym im małej na ręce nie dała! Jestem chora, jak wracamy do domu a jego mama bierze fotelik i wypakowuje mała i rozbiera a później bierze do pokoju i z nią siedzi... Albo stoję w pobliżu i cały czas patrzę na ręce i się wkurzam albo wychodzę bo patrzeć nie mogę...
Nie wiem czemu tak jest. Czy to możliwe że dlatego że tak ich nie znoszę czy co. TŻ np parę razy zwrócił mamie uwagę że nie trzyma główki małej i jej się kiwa, no to była awantura że ona się zna lepiej i nikt jej nie bedzie mówił jak ma trzymać dziecko.
Nie chce izolować Gabrysi od rodziny TŻa (jego ciocie np nie miały małej ani razu na rękach) - tym bardziej że razem mieszkamy - ale to silniejsze ode mnie... Doszło do tego że wczoraj jak wrocilismy do domu, wkurzylam się ze nie moge zabrac malej od razu do kapieli, bo jego mama chce sie nia nacieszyc (nie widziala jej jeden dzien) Jestem straszna......
Ja nie mam problemu z tym, żeby zostawić Małą z moimi rodzicami czy teściami. Chętnie pozwalam ją nosić przyjaciółką, oczywiście tym, które chcą. Nie wszyscy chcą od razu na ręce brać.
Do rodziców mam zaufanie, bo są wspaniałymi ludźmi i bardzo wszystko przezywają. Czasem za bardzo. Wiem, że Ali nic z nimi nie grozi. Podobnie z teściami, zwłaszcza, że zajmują się często bliźniakami w wieku dwóch lat.
Jak Mała śpi to wszyscy chodzą na palcach, żeby nie obudzić. Trochę mnie to śmieszy, bo Mała śpi przy radiu. W każdym bądź razie nikt nie traktuje jej jak lalki.



Cytat:
Napisane przez Supernovaja Pokaż wiadomość
nie słyszałam, ale zgooglałam sobie i tez mądrze wygląda działa tak jak frida, czy elektrycz.?

Zamiast ja glutki zasysa odkurzacz Bardzo fajne urządzenie. I przede wszystkim jak dziecko by płakało to można do niego mówić, nie ma się ust zajętych. Moja nie ma nic przeciwko zabawie z KATARKIEM. Nawet jak włączam odkurzacz to się uspokaja.


Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
JeSuis (bo to chyba Ty o tym pisałaś) podajesz delicol i debridat razem? Pisałaś chyba, że tak Wam pediatra zaleciła. Pytam, bo mąż dziś był u pediatry małego po receptę na ten debridat i lekarz mu powiedział, żeby nie podawać tego razem, żeby delicol odstawić, jak podaje się debridat Już sama nie wiem co z czym, za dużo tego wszystkiego. Na razie i tak nie zamierzam tego podawać dziecku, chciałam mieć tę receptę tak na wszelki wypadek, żeby mieć w domu, w razie gdyby się znów pogorszyło. Póki co dzisiejszy dzień jest bardzo spokojny
Nam pediatra przepisała oba leki na raz. Natomiast położna powiedziała, żeby może spróbować najpierw Delicol solo i tak też zrobiłam. Wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo.

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Mała się dziś na macie zabawiała - mamy już 4 maty wszytskie po kimś - wczoraj dostalismy FP Rainforest trzeba tylko wyprać

Śliczna dziewczynka.
A tylu mat zazdroszczę. Chciałabym mieć jakąś FP lub TL, ale matę dostała i szkoda mi wydawać kasy na jakąś lepszą. Na tej się bawimy całkiem dobrze.

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
a ja uważam że moje to szkoda wydanych 15 zł [czy ile tam kosztowały]..
użyte były [znaczy to była próba użycia] całe 2 razy po pół minuty max
Ja ma to samo. Za każdym razem jak się na nie natknę w szufladzie to się wkurzam.

Ja tam w spodnie mieszczę się spokojnie. Nawet w niektórych cut luzu mam.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:20   #3085
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

agape mnie boli kregoslup, wiec noszenie malej odpada, biore ja tylko jak przechodze z sypialni do salonu, jak mam ja na rekach 5 minut to zaczynam wyc z bolu...
a w chustawce mala siedzi gora 5 minut, wydaje mi sie ze jest jeszcze za malutka na nia i dosyc jej nie wygodnie...
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:38   #3086
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

a ja między płaczem Natalii, pediatrą i robieniem obiadu
mam dość serdecznie
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:39   #3087
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Jeśli któraś nie ma jeszcze leżaczka z wibracjami, to polecam! Mój maluszek bardzo lubi w nim siedzieć. Przy okazji - maksymalnie jak długo zostawiacie tam dzieci? Chodzi mi o taki bezpieczny czas, żeby nie było za długo?
Ja na początku zostawiałam na max 1h - jak zasypiał to go przekładałam. Teraz zdarza mu się nawet z 2h leżeć - z tym, że nie z wibracjami cały czas, ale to odkąd ma tak z 8 tyg.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Zamiast ja glutki zasysa odkurzacz Bardzo fajne urządzenie. I przede wszystkim jak dziecko by płakało to można do niego mówić, nie ma się ust zajętych. Moja nie ma nic przeciwko zabawie z KATARKIEM. Nawet jak włączam odkurzacz to się uspokaja.
Nam pediatra przepisała oba leki na raz. Natomiast położna powiedziała, żeby może spróbować najpierw Delicol solo i tak też zrobiłam. Wychodzę z założenia, że co za dużo to niezdrowo.
No właśnie myślę nad tym katarkiem... Mój ma cały czas coś w nosku - nie katar i nie cały czas zapchany, ale jednak słychać, że coś tam jest. Od 3 dni 2 x dziennie używamy Fridy i zawsze coś tam mu wyciągnę, ale nigdy do końca - przynajmniej mam takie wrażenie. Boję się, że to jakaś alergiczna sprawa. Może ten katarek bu mu oczyścił nos do końca - tym bardziej, że on uwielbia dźwięk odkurzacza...

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
ja staram sie wprowadzac nowe rzeczy. Odkryłam tez ze Gabi nie szkodzi jak zjem małą ilość czekolady
Ja też się staram, ale moje dieta ograniczona. Plus jest taki, że cały czas chudnę, ale pojecia nie macie jak ja wam zazdroszczę czekolady! Ja ze słodyczy (bo ja bezmleczna i bezjajeczna) to na razie pieczone własnoręcznie pełnoziarniste ciastka z ziarnami i płatkami, ciasto marchewkowe i szarlotkę sypaną wcinam. Ale słodkie zaczęłam jeść dopiero jak młodemu miesiąc stuknął, bo mi wcześniej nie pozwalali lekarze. Pojęcia nie macie jak się męczyłam.
A jecie jakieś surowe warzywa do kanapek? A owoce? Bo ja już marzę, aby wprować. Jak wasze dzieci reagują? Ja na razie jem do kanapek wysiane własnoręcznie kiełki lucerny i rzeżuchy - jest ok.

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
U
Śmieję się sama z siebie, bo o ile kiedyś lubiłam tuniki odcinane pod biuestem to odkąd byłam w ciazy i też je nosiłam, nie mogę na nie patrzeć bo cały czas wydaje mi się ze wyglądam jak ciężarna
Mam dokładnie to samo

Dziwczyny - widzę, że wiele z was podaje Delicol. A wy to podajecie z zaleceniem, że na kolki, czy na nietolerancję laktozy? Bo ja na kolki podawałam Sabsimplex, a Delicol dostałam od pediatry na nietolerancję laktozy. Podobno Delicol zawiera enzym pomagający ją trawić. Dostałam wczoraj wyniki badania kału małego i wygląda na to, że tej nietolerancji wcale nie ma (dziś mi pediatra potwierdzi) i po prostu się zastanawiam z jakim wskazaniem wy go podajecie...
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:46   #3088
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które jeszcze nie szczepiły - znalazłam dziś w moich notatkach ze szkoły rodzenia informację, że można posmarować miejsca do szczepienia "Emlą" - to jest maść znieczulająca. Smaruje się dane miejsce, znieczula miejscowo, po ok. 15 minutach działa. Można podobno kupić tę maść w aptece. Myślę, że warto, skoro można choć trochę zmniejszyć ten ból.

Co do brzuszka, figury - ja 7 tyg. po porodzie jeszcze mam całkiem spory brzuch, a poniższe obszary zdecydowanie za duże!

Jeśli któraś nie ma jeszcze leżaczka z wibracjami, to polecam! Mój maluszek bardzo lubi w nim siedzieć. Przy okazji - maksymalnie jak długo zostawiacie tam dzieci? Chodzi mi o taki bezpieczny czas, żeby nie było za długo?
na Matiego te wibracje nie działają ale leżaczek lubi

co do tej maści to po pierwsze ona jest na recepte, a po drugie czy to nie jest tak jak z tymi plastrami? Marika tłumaczyła, ze one działają tylko powierzchniowo, a dzieci boli najbardziej wstrzykiwanie zastrzyku głębiej w ciało
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:54   #3089
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
co do tej maści to po pierwsze ona jest na recepte, a po drugie czy to nie jest tak jak z tymi plastrami? Marika tłumaczyła, ze one działają tylko powierzchniowo, a dzieci boli najbardziej wstrzykiwanie zastrzyku głębiej w ciało
Właśnie - nam z tego powodu odradzano Emlę. Tym bardziej, że część dzieciaczków ma na tą maść uczulenie.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-18, 14:54   #3090
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dziewczyny mozna jesc rybe karmiac piersia ,bo mam zamiar zrobic sobie pieczona tilapie?
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:05.