Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-25, 22:07   #2551
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Mnie juz tez swedzi
ja drugi raz prostuje ta gore wiec mnie ten bol nie cieszy

W ogole te zamki u gory mam wieksze niz na dole... tez tak macie? Nie podoba mi sie to cholera :/
A to się nie dziwię, że nie cieszy
A dołu jeszcze nie mam, za jakieś 2 miesiące dopiero.
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-25, 22:26   #2552
paczek_w_masle
Rozeznanie
 
Avatar paczek_w_masle
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wiecie może gdzie na Śląsku robią dobrze aparaty np góra za gotówkę i dół spłacany z każdą wizytą?
__________________
- medycyna
- konie
- ciałko takie jak dawniej
paczek_w_masle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 05:50   #2553
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wniosek z porannego śniadania - jajecznica może byc twarda

Kurcze serio te zamki wydają mi sie jakies duże. ..
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 07:46   #2554
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez syla929 Pokaż wiadomość
Witajcie Ja również dołączyłam do grona aparatek, ponieważ mój uśmiech woła o pomstę do nieba Od piątku jestem szczęśliwą posiadaczką aparatu bezligaturowego Damona
Gratulacje! Będziesz miała śliczny uśmiech
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 09:55   #2555
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Dół to przy tym pikuś!
A ja właśnie górę lepiej znosiłam 😛
Masz metalowca i większe zamki na dole? Zapłaciłaś tyle sano co za dół? Pokaż zdjęcia 😉 Nie każdy aparat bardzo konkretnie i boleśnie poobcierał,zanim śluzówka przywykła. Także, powodzenia i oby było z każdą godziną lepiej!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 13:23   #2556
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja już jestem po usuwaniu moich nieszczęsnych czwórek. Górna prawa miała 3 korzenie i musiały się babki trochę nagimnastykować, żeby ją usunąć
Ale już czuję, że z bólu będę chodziła dziś po ścianach
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.

Edytowane przez RudeOne
Czas edycji: 2015-05-26 o 13:30
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 16:23   #2557
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny
Ja już po wizycie. Mojemu orto chyba urlop wyjątkowo się udał, bo taki był wesolutki i rozgadany, że aż go nie poznawałam
Mam założony grubszy drut, 4 leczona kanałowo jeszcze na kolejne 2 m-ce nie została podpięta do łuku, a na dole mam aż jeden separator. Dziadostwo sprawia taki ból, że maskra. Za tym w ogóle nie tęskniłam. Za tydzień mam zakładany dół
A z grubszym drutem czuję się lepiej, chociaż tochę mnie zęby bolą. Poprzedni był juz za luźny i drażnił tym, że tak gonił to w lewo to w prawo.
Ogolnie orto zadowolony z efektów przez te 10 tyg.
Pokazałabym swoje uzębieie, ale jak widzę Wasze zdjęcia to przy mnie pikuś. Z moją paskudną wadą jednak lepiej się nie pokazywać publicznie

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Ja już jestem po usuwaniu moich nieszczęsnych czwórek. Górna prawa miała 3 korzenie i musiały się babki trochę nagimnastykować, żeby ją usunąć
Ale już czuję, że z bólu będę chodziła dziś po ścianach
Z doświadczenia powiem tyle, nie czekaj aż zacznie mocno boleć. Bierz przeciwbólowe jak tylko poczujesz że zaczyna ćmić. Jak już rozboli to potem ciężko nad tym zapanować.
Trzymaj się, może nie będzie tak źle
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 17:01   #2558
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A ja właśnie górę lepiej znosiłam 😛
Masz metalowca i większe zamki na dole? Zapłaciłaś tyle sano co za dół? Pokaż zdjęcia 😉 Nie każdy aparat bardzo konkretnie i boleśnie poobcierał,zanim śluzówka przywykła. Także, powodzenia i oby było z każdą godziną lepiej!
Ja o dziwo górę znosze o wiele gorzej. Boli koszmarnie - nawet jak siedze bez ruchu to po prostu czuje ból W pracy ciężko coś zjeść, w domu zrobiłam sobie puree z papryką i pieczarkami i zmieliłam sobie mięso mielone, więc tak sobie dziumdziałam

Mam metalowy aparat i u góry wydaje mi się że zamki są większe, myślałam, że mniejsze będą.

Wklejam zdjęcie
Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Ja już jestem po usuwaniu moich nieszczęsnych czwórek. Górna prawa miała 3 korzenie i musiały się babki trochę nagimnastykować, żeby ją usunąć
Ale już czuję, że z bólu będę chodziła dziś po ścianach
Moje teżmiały jakieś wielkie korzenie Ale ból był tylko 1 dnia, później już było ok

Wklejam zdjęcie z dzisiaj i sprzed miesiąca. Swoją drogą wydaje mi się, że jedna jedynka już mi troche się cofnęła. Czuje językiem że nie mam już takiej różnicy między jedną a drugą. Nic dziwnego że tak boli jak sie gnidy tak szybko przesuwają
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maj.jpg (87,0 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150425_220253.jpg (26,0 KB, 51 załadowań)
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 17:01   #2559
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
W ogole te zamki u gory mam wieksze niz na dole... tez tak macie? Nie podoba mi sie to cholera :/
Też mam na górze większe zamki niż na dole, ale bardziej podobają mi się te duże u góry własnie
Od paru dni jestem zadrutowana całkowicie i muszę przyznać, że dolne zęby bolą o wiele bardziej niż wtedy kiedy miałam założone zamki tylko na górne.. w dodatku o wiele łatwiej jedzenie się dostaje między zamki i ciągle trzeba biegać i myć zęby (z nitkowaniem też jest o wiele gorzej). No, ale trzeba wytrzymać
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 17:14   #2560
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcie z dzisiaj i sprzed miesiąca. Swoją drogą wydaje mi się, że jedna jedynka już mi troche się cofnęła. Czuje językiem że nie mam już takiej różnicy między jedną a drugą. Nic dziwnego że tak boli jak sie gnidy tak szybko przesuwają
Wg mnie lewa górna jedynka się cofnęła. Fajny efekt po m-cu
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 17:21   #2561
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Wg mnie lewa górna jedynka się cofnęła. Fajny efekt po m-cu
Ja nawet językiem czuje że się cofnęła, bo wyczuwałam taki dość spory uskok między jedną a drugą jedynką.

A efekt to jeśli chodzi o górę po 1 nocy a dół -minął miesiąc i chyba mi się wyrównała asymetria
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 19:07   #2562
triangle
Raczkowanie
 
Avatar triangle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny, mam takie pytanie, wlasnie zastanwiam się nad aparatem, moja sytuacja jest taka, że mam dwie dwojki, i jedna jest krzywa, żeby wyprostować i cieszyc sie prostymi ząbkami musiałabym ją usunąc, ale przeraża mnie chodzenie bez zeba... Czy są jakies tymczasowe wypelniacze? Sztuczne zeby by zakamuflowac na czas leczenia tą ewentualną szparę?
triangle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 19:11   #2563
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez triangle Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam takie pytanie, wlasnie zastanwiam się nad aparatem, moja sytuacja jest taka, że mam dwie dwojki, i jedna jest krzywa, żeby wyprostować i cieszyc sie prostymi ząbkami musiałabym ją usunąc, ale przeraża mnie chodzenie bez zeba... Czy są jakies tymczasowe wypelniacze? Sztuczne zeby by zakamuflowac na czas leczenia tą ewentualną szparę?
Jak to dwójkę usunąć??? tak Ci ortodonta powiedział?
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 19:39   #2564
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

triangle no właśnie, ortodonta ci tak powiedział??? jeśli dwójka jest krzywa to trzeba ją wyprostować. Byłaś już na konsultacji?
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 19:44   #2565
lusianna
Queen Of Darkness
 
Avatar lusianna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 601
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja mam pytanie, otoż mam nosic wyciągi na dolną szczękę, ale strasznie mnie to boli, żuchwa itd. gdy mówiłam orto o tym, steirdziła, ze tak ma być itd. ale dka mnie to jest nie do zniesienia strasznie mnie to denerwuje ponieważ nie moge np niczego jeś, nosząc je i dziwnie tak przy ludzich je zdejmować. Jak sobie z tymi nieszczęsnymi wyciągami radzicie? Nosiłyście je? Czy olalyscie sobie to.
lusianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 20:40   #2566
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie, otoż mam nosic wyciągi na dolną szczękę, ale strasznie mnie to boli, żuchwa itd. gdy mówiłam orto o tym, steirdziła, ze tak ma być itd. ale dka mnie to jest nie do zniesienia strasznie mnie to denerwuje ponieważ nie moge np niczego jeś, nosząc je i dziwnie tak przy ludzich je zdejmować. Jak sobie z tymi nieszczęsnymi wyciągami radzicie? Nosiłyście je? Czy olalyscie sobie to.
Nosiłam od samego początku wyciagi, ale light. Na początku całą dobę, a teraz tylko na noc. Trzeba je zdejmować do jedzenia, bo łatwo je połknąć Chociaż ja później opanowałam sposób jedzenia tak, żeby nie spadały z haczyków/nie pękały (małe kęsy, chleb w kostkę itd.) Jak nosiłam całą dobę, to zęby się szybko przyzwyczaiły i nie czułam aż takiego dyskomfortu. Ale od kiedy noszę tylko na noc trochę mnie pobolewają zęby rano.
Nie olałam. Nie po to wydaję kupę kasy na aparat, żeby nie stosować się do zaleceń. Nosiłam i nadal je noszę codziennie.
Jeśli chodzi o jedzenie w szkole/na uczelni itd. to wybierałam jogurty albo sałatki i wtedy nie musiałam zdejmować wyciągów.
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-26, 23:42   #2567
triangle
Raczkowanie
 
Avatar triangle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
triangle no właśnie, ortodonta ci tak powiedział??? jeśli dwójka jest krzywa to trzeba ją wyprostować. Byłaś już na konsultacji?
Znaczy, bo zle opisalam, mam dwie dwojki po jednej stronie, takmnie natura obdarzyla ze ogolnie w uzębieniu mam trzy dwojki. I potej stronie gdzie mam dwie, ta jedna dodatkowa jest krzywa, i dentystka mi powiedziala ze ortodonta bedzie chcial pewnie wyrywac i zalozyc aparat by wszystko sie dobrze poprzestawiało, konsultacja umowiona, ale boje sie tego wyrywania, myslalam ze z dwojga zlego, moze spilować ta dwojke, bo ona mi tak wystaje poza szereg i juz by to mi pasowalo, bo nie chce ze szpara chodzic rok albo i wiecej..
triangle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 04:59   #2568
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez triangle Pokaż wiadomość
Znaczy, bo zle opisalam, mam dwie dwojki po jednej stronie, takmnie natura obdarzyla ze ogolnie w uzębieniu mam trzy dwojki. I potej stronie gdzie mam dwie, ta jedna dodatkowa jest krzywa, i dentystka mi powiedziala ze ortodonta bedzie chcial pewnie wyrywac i zalozyc aparat by wszystko sie dobrze poprzestawiało, konsultacja umowiona, ale boje sie tego wyrywania, myslalam ze z dwojga zlego, moze spilować ta dwojke, bo ona mi tak wystaje poza szereg i juz by to mi pasowalo, bo nie chce ze szpara chodzic rok albo i wiecej..
Te dwójki są na górze czy na dole?
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 08:01   #2569
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja o dziwo górę znosze o wiele gorzej. Boli koszmarnie - nawet jak siedze bez ruchu to po prostu czuje ból W pracy ciężko coś zjeść, w domu zrobiłam sobie puree z papryką i pieczarkami i zmieliłam sobie mięso mielone, więc tak sobie dziumdziałam

Mam metalowy aparat i u góry wydaje mi się że zamki są większe, myślałam, że mniejsze będą.

Wklejam zdjęcie
Faktycznie są większe. Ciekawe czemu. Ja mam wszystkie takie jak Ty na dole. Ale może działanie większych będzie lepsze? 😉
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 09:30   #2570
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Faktycznie są większe. Ciekawe czemu. Ja mam wszystkie takie jak Ty na dole. Ale może działanie większych będzie lepsze? 😉
Nie wiem moze to od wielkości zębów zależy. Cholera wie. O wielkości zamkow z orto w ogole nie rozmawialam, skoro mi takie zalozyla to moze tak musi byc.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 15:07   #2571
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, która z Was miała ekstrakcje? Bo jestem troszku cykor i nie wiem kiedy tak naprawdę mogę normalnie już jeść i nie bać się płukać zębów Wiem, że przez pierwsze 2 dni trzeba bardzo uważać (miałam ekstrakcje wczoraj rano), ale jak mam poznać, że rana się dobrze goi i mogę już być mniej ostrożna z jedzonkiem
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 15:24   #2572
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która z Was miała ekstrakcje? Bo jestem troszku cykor i nie wiem kiedy tak naprawdę mogę normalnie już jeść i nie bać się płukać zębów Wiem, że przez pierwsze 2 dni trzeba bardzo uważać (miałam ekstrakcje wczoraj rano), ale jak mam poznać, że rana się dobrze goi i mogę już być mniej ostrożna z jedzonkiem
Bardzo wiele z nas przez to przechodziło. Płukać można delikatnie, niezbyt energicznie. Jeść także można normalnie. Jeśli cię nic nie boli, to nie ma co panikować. Dużo też zależy od tego jak ekstrakcja wyglądała - jeśli była typowa to powinno goić się bez problemów. Gorzej jeśli były bardzo duże trudności z wyrwaniem zęba- wtedy może się pojawić suchy zębodół, co też nie jest jakimś wielkim problemem - wystarczy,że pójdziesz do stomatologa i włoży ci w miejsce po zębie specjalny opatrunek
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 15:30   #2573
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Bardzo wiele z nas przez to przechodziło. Płukać można delikatnie, niezbyt energicznie. Jeść także można normalnie. Jeśli cię nic nie boli, to nie ma co panikować. Dużo też zależy od tego jak ekstrakcja wyglądała - jeśli była typowa to powinno goić się bez problemów. Gorzej jeśli były bardzo duże trudności z wyrwaniem zęba- wtedy może się pojawić suchy zębodół, co też nie jest jakimś wielkim problemem - wystarczy,że pójdziesz do stomatologa i włoży ci w miejsce po zębie specjalny opatrunek
Dzięki
Jem delikatne rzeczy i zupy krem, nie chcę właśnie żeby wytworzył się suchy zębodół. Może trochę przeżywam, ale nie miałam wcześniej usuwanych zębów i dlatego pewnie
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 16:21   #2574
triangle
Raczkowanie
 
Avatar triangle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Te dwójki są na górze czy na dole?
No wlasnie na gorze.. na dole jako tako bym sie nie przejmowala
triangle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 16:44   #2575
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Nie wiem moze to od wielkości zębów zależy. Cholera wie. O wielkości zamkow z orto w ogole nie rozmawialam, skoro mi takie zalozyla to moze tak musi byc.
No na pewno tak ☺ Zapytaj na kolejnej wizycie - ciekawa sprawa ☺ Moja orto mi kiedyś mówiła, że ona zamiast tych większych zawsze zakłada mniejsze i że są jeszcze mniejsze za dopłatą.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 16:55   #2576
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez triangle Pokaż wiadomość
No wlasnie na gorze.. na dole jako tako bym sie nie przejmowala
Ciężka sprawa. Rzeczywiście zęby nadliczbowe w większości przypadków się usuwa. Ale nie martw się na zapas Poczekaj na decyzję ortodonty. Jeśli będziesz musiała usunąć to zapytaj ile mniej wiecej będzie trwało zamykanie tej szpary.
Sama usuwałam zęby, co prawda na dole, więc dla mnie ważny był też odstęp między usunięciem a założeniem aparatu. Chodzenie "bez zębów" było mega niekomfortowe i strasznie się tego wstydziłam. A po założeniu aparatu w ogóle mi to nie przeszkadza, mimo że szpary są.
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 18:22   #2577
syla929
Rozeznanie
 
Avatar syla929
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 956
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czym są zaznaczone na obrazku elementy i do czego służą?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04971.jpg (32,9 KB, 70 załadowań)
__________________
Asystor Hair - 3.04
Seboravit - 10.06 -
Drożdże - 15.06 -

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 20:44   #2578
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czekoladowoo, aż się głupio przyznać, ale właśnie dziś, przez rozmowę z Tobą dopiero zauważyłam, że ja u góry tez mam szersze zamki.... 😅 Byłam przekonana, że są takie same, a do dziś nie zwróciłam na to zupełnie uwagi.... Moja spostrzegawczość szwankuje 😉
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 21:13   #2579
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Czekoladowoo, aż się głupio przyznać, ale właśnie dziś, przez rozmowę z Tobą dopiero zauważyłam, że ja u góry tez mam szersze zamki.... 😅 Byłam przekonana, że są takie same, a do dziś nie zwróciłam na to zupełnie uwagi.... Moja spostrzegawczość szwankuje 😉
Czyli może faktycznie zależy to od wielkości zębów Może faktycznie musi być jakaś wielkość odpowiednia zamka żeby nacisk był odpowiedni?

Mi ból powoli schodzi, już jest w miare znośny, jedzenie jakoś tam ciumkam Tylko drut mi wystaje i mnie kuje w policzek Mam nadzieje, że nie obudze się poharatana
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 22:15   #2580
Pysiaaka
Raczkowanie
 
Avatar Pysiaaka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Kurczę... tak was czytam i trochę się boję :/ teraz jestem nakręcona, ale boję się, że jak już założę ten aparat to od razu będę chciała go zdjąć i nie wytrzymam tych 2 lat...
Pysiaaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.