Boję Się Macierzyństwa !! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-05, 23:03   #91
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Re: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

A ja myślę, że nie należy o tym wszystkim myśleć. Wszystkiego uczymy się z sytuacji w jakiej się znajdziemy. Przed zajściem w ciążę (po 2 latach małżeństwa) nie wyobrażałam sobie jak to jest być w ciąży, jak to jest rodzić itd. wszystko było abstrakcją.A teraz gdy moja córeczka ma 14 miesięcy zupełnie nie pamiętam uczucia jak to było bez niej. Teraz obecny stan stał się normalny i opieka, inne czynności jakoś same przychodzą. Myślę, że uczucie macierzyństwa pojawia się wraz z dzieckiem. Wczesniej bałam się jak można np. rozpoznać, że niemowlaczek ma gorączkę (przecież on nie powie, a ja pewnie tego nie zauważę) Uwierzcie mi......teraz doskonale to wiem, ponieważ uczę się codziennie mojego dziecka i NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, ŻEBY COŚ PRZEGAPIĆ !!!
Dobra rada dla przyszłych mam: nie czytać za wiele na ten temat, nie słuchać jak to było u koleżanki, a jak strasznie bolało (każdy ma gdzie indziej swój próg bólu) Każda ciąża jest inna i trzeba podchodzić optymistycznie. W końcu, gdyby to było nie do przeżycia to nasz glob by zupełnie opustoszał ))
Wiem co mówię, bo sama będąc w ciąży (a uwierzcie mi nie była to łatwa ciąża ) czytałam gazety na ten temat i to powodowało tylko to, że zdawałam sobie sprawę z tego, że przecież nic na ten temat nie wiem !!!!, że kompletnie jestem nie przygotowana i nie dam sobie rady) Dzisiaj wiem, że zamiast czytać te gazety, powinnam była się lepiej zrelaksować byłoby z pożytkiem dla mnie i dzidzi, a mądre gazety i informacje medyczne pozostawić fachowcom.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 08:17   #92
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Thumbs up Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Masz świętą racje Mariola13
Ze mną jest podobnie bo tez sobie jakoś wyobrazić nie moge ... tej całej zmiany, noi mnie to przeraza. A co do czytania to tez przyznaje ci racje ze nie mozna popadać w paranoje tylko juz w czasie ciąży trzeba zacząć sie z tego błogosławionego stanu cieszyć i zrelaksować bo czas szybko leci ...
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 09:52   #93
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

No tak nie mozna popadac w paranoje......ale te wszytskie zmiany ktore nastapia ....to one mnie przerazaja i wlasnie dlatego wciaż cos czytam o ciazy i dzidzi bo nie chce byc "zielona"....ale jak czytam to wszytsko to zaczynam sie bac....wiec musze chyba zachowac umiar.....dzieki za slowa wsparacia
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 09:52   #94
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Exclamation Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

jejku znalazłam rewelacyjną strone "majowe mamy 2006"(wpisałam w google) chyba jest tam wszystko polecam, justyna-viola musisz koniecznie tam zajrzeć
Najbardziej podobały mi sie zdjęcia , zwłaszcza jedno gdzie jest zdjęcie brzuszka na którym jeszcze nie narodzone dziecko odcisneło stópke (jakie słodkie )
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 09:56   #95
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

to chyba telepatia (10,52)
justynko czekam na twoją opinie , zobacz zdjęcia kobiet które przechodzą metamorfoze od momentu poczęcia ( wyglądają ślicznie ) i te usg i wiele innych tematów ... Ten internet to zbawienie
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 13:38   #96
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez mataner
to chyba telepatia (10,52)
justynko czekam na twoją opinie , zobacz zdjęcia kobiet które przechodzą metamorfoze od momentu poczęcia ( wyglądają ślicznie ) i te usg i wiele innych tematów ... Ten internet to zbawienie
Mataner jakie to mile i telepatia na banka istnieje ..masz tu dowód.Zaraz sama to obejrze i pozniej napisze o moich wrazeniach.buzialki telepatyczne dla Ciebie
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 10:36   #97
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

...wystukalam "majowe mamy 2006" i bylam wielkim szoku.....swietne zdjecia i opisy przegiegu ciazy rowniez.....przyjemnie takie cos sie czyta...dziekuje za pamiec matanerCos ostatnio zaniebalam ten watek poniweaz zabralam sie za pisanie pracy magisterskie(co mi okropnie idzie).Pozdraiwam
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 19:39   #98
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Witaj justyna-viola
Ciesze się ze ci się ta strona spodobała widze ze często sie zmienia i rózne zdjęcia są na początku ale jak sie pogrzebie to
Zycze Ci zeby praca szybko i sprawnie poszła noi koniecznie coś czasem napisz
Pozdrawiam

Ps. A co sie stało z chomique
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 20:31   #99
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

ooo jestes mataner juz sie o Ciebie martwilam bo jakos sie nie odzywalas dawno.Jak tam Towje zdroweczko???Ja we wtorek mam zamiar sprwdzic co wyszlo z tej naszej "pracy" ........ale im blizej tym wiekszy stres mnie ogarnia.......choc jakos mam wrazenie ze jeszcze nie tym razem ....bo w sumie jakby sie udalo to Buziaki
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 08:05   #100
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Nie odzywałam sie bo czekałam aż przeglądniesz strone "majowe mamy" i sie wypowiesz Jestem pod wrazeniem comiesięcznych zdjęć kobiety w ciąży , uświadomiło mi to ze mozna ślicznie wyglądać będąc w ciąży . A te zdjęcia dzidziusiów jak rosną cudo .
Jestem na etapie namawiania wizazanek które rodziły zeby wypełniły ankiete "rodzić po ludzku" . Moze dzieki temu poprawi sie sytuacja w szpitalach połozniczych
Jeśli chodzi o dzidziusia to zaczynam bardzo "dojrzewać" .
Teraz jestem przeziębiona , mam juz dosć tej choroby.Leze i nabieram sił (moze przez te poprzednie antybiotyki jestem taka osłabiona ?! kto to wie )
Jejku we wtorek ... sprawdzasz ? No no to trzymam kciuki
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 11:43   #101
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez mataner
Nie odzywałam sie bo czekałam aż przeglądniesz strone "majowe mamy" i sie wypowiesz Jestem pod wrazeniem comiesięcznych zdjęć kobiety w ciąży , uświadomiło mi to ze mozna ślicznie wyglądać będąc w ciąży . A te zdjęcia dzidziusiów jak rosną cudo .
Jestem na etapie namawiania wizazanek które rodziły zeby wypełniły ankiete "rodzić po ludzku" . Moze dzieki temu poprawi sie sytuacja w szpitalach połozniczych
Jeśli chodzi o dzidziusia to zaczynam bardzo "dojrzewać" .
Teraz jestem przeziębiona , mam juz dosć tej choroby.Leze i nabieram sił (moze przez te poprzednie antybiotyki jestem taka osłabiona ?! kto to wie )
Jejku we wtorek ... sprawdzasz ? No no to trzymam kciuki
Witam mataner
Bardzo mi sie podobaja kobietki w ciazy......ojjj zeby duwznacznie nie zabrzamilo .....te ich zaokraglone brzusie.....przyjemny widok Tylko ja do najszczuplejszych nie naleze wiec obawiam sie ze moge wygladc jak male sloniatko hahahhaha
Jak przegladalam forum to zauwazylam Twoja "dzialanosc" rodzic po ludzku.....chyle czola
A tak poza tym to nie moge sie doczekac wtorku.....juz mnie korci zeby dzis zrobic ale termin miesiaczki przypada na wtorek wiec chyba poczekam.... piekielnie sie boje tego czekania na wynik
W takim razie zdrowiej i dzialaj Pozdrawiam cieplutko
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-11, 22:33   #102
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Witaj
Oj chciałabym "działać" tylko mój TŻ twierdzi ze jestem za bardzo "pociągająca" ..... i mnie unika
Wiesz ja tez do najszczuplejszych nie naleze ale jak juz kiedyś pisałam w innym wątku moja znajoma schudła po ciąży a wcześniej się tłuszczyku pozbyć nie mogła hmmm...
Staram się coś zrobić zeby sytuacja w szpitalach uległa poprawie (no wiesz ... jak my miałybyśmy rodzić to zeby było lepiej ) stąd ten nowy watek
Namawiam wszystkie znajome mamy zeby taką ankiete wypełniły te które znam niestety nie mją miłych wspomnień .
Bardzo to przykre a przecież to takie wazne.
Czyli mówisz ze juz we wtorek ?! Jejku
A jak praca , kiedy wynik ?
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 23:48   #103
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Witaj mataner
Slubny na delegacji a ja probuje "płodzic" magisterke.....ojjj kiepsko mi to idzie
Za bardzo "pociagająca"???hmm.....t o chyba dobrze jak na moj gust cio?? Ojj ci mezczyźni
Widze że niezle poczyniasz na forum ze swoja akcja i tak trzymaj!!!
Uciekam juz nynac bo juz ledwo wciskam literki Pozdrawiam i zycze kolorowych snow
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 20:05   #104
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

ojjj jak ty chcesz "płodzić magisterke " to ja chyba jeszcze jeden wątek musze założyć .... pod tytułem "jak to sie robi"
A tak powaznie to trzymam kciuki zeby dobrze poszło
Jutro wtorek
Mój TŻ jest normalnie przerazony chyba musze z nim porozmawiać bo ja tez z takim "płodzeniem" moge daleko nie zajść
Jutro czeka mnie lekarz wiec sie okaze czy juz wszystko ok.

Pozdrawiam
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:02   #105
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez mataner
ojjj jak ty chcesz "płodzić magisterke " to ja chyba jeszcze jeden wątek musze założyć .... pod tytułem "jak to sie robi"
A tak powaznie to trzymam kciuki zeby dobrze poszło
Jutro wtorek
Mój TŻ jest normalnie przerazony chyba musze z nim porozmawiać bo ja tez z takim "płodzeniem" moge daleko nie zajść
Jutro czeka mnie lekarz wiec sie okaze czy juz wszystko ok.

Pozdrawiam
ale mnie rozbawilas....jak ja "splodze mgr"to razem stworzymy taki watek A Ty mataner zabieraj slubnego do sypilani i do pracy....
Czekam na info jak Twoje zdrowko
Mataner......jaki mialam sen z niedzieli na poniedzialek.... .....ze robilam test i ze wyszedl pozytywny........wiec jak rano w poniedzialek wstalam to nie wytrzymalam i mowie sobie ze co za rozniac kiedy ja ten test zrobie......no i zrobilam......jejejku jak ja sie balam zobaczyc wynik... ....spojrzalam i .......pojawiła sie jedna kreseczka potweirdzajaca prawidlowo wykonany test.....no wiec czekam dalej.....serce mi walilo jak szalone........spojrzlam po raz drugi i.........zobaczylam bladziutka rozowa kreseczke.... ........moje przerazenie siegneło zenitu .....z jednej strony cieszylam sie jak glupia ze nam sie udalo ale z drugiej moje watpliwosic sie spotegowaly......normalni e poplakalam sie.....Pomimo ze test potwierdzil ciaze to jakos nie moge w to uwierzyc.....chyba dopiero uwierze w to jak ginka mi to potwierdzi....Ojjjj ale zmieni sie moje zycie....ale wcale nie mowie ze na gorsze Slubny normalnie szaleje
Pozdrawiam i czekam na info do Ciebie
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:31   #106
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez mataner
lumiaa - wszystko bedzie dobrze , będziesz miała wspaniałego dzidziusia i będziesz wspaniałą mamą , zobaczysz

Zycze ci wszystkiego najlepszego i koniecznie napisz ... coś czasem Napisz jak sie zmienia twoje podejście do życia i podejście do tej malutkiej istotki
No to piszę- ostatnio wypowiadam sie na kilku wątach więc sie pewnie będe powtarzac ale co tam.
Ze zdziwieniem stwierdzam, że połowa ciąży właśnie za mną. Niby toretycznie powinnam sie mniej bać ale nadal drżę o moje maleństwo, martwię sie co będzie dalej i czy dam sobie z tym wszystkim radę. Mam jednak ciążę z problemami, nie wiadomo czy nie spędze jej reszty w szpitalu ale cóż- nie mam na to większego chyba juz wpływu. Jestem też przerażona takimi przyziemnymi sprawami jak wyposażenie, które powinien miec malec ale STARAM sie do wszystkiego podchodzic jakos w miare racjonalnie. Cóż, niestety nie na wszystko będzie mnie stać ale też i nie wszystko taki maluch musi koniecznie mieć.
Marketing produktów dla dzieci jest dla mnie wręcz często obrzydliwy. Ale cóż, tak jest.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:59   #107
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez justyna-viola
ale mnie rozbawilas....jak ja "splodze mgr"to razem stworzymy taki watek A Ty mataner zabieraj slubnego do sypilani i do pracy....
Czekam na info jak Twoje zdrowko
Mataner......jaki mialam sen z niedzieli na poniedzialek.... .....ze robilam test i ze wyszedl pozytywny........wiec jak rano w poniedzialek wstalam to nie wytrzymalam i mowie sobie ze co za rozniac kiedy ja ten test zrobie......no i zrobilam......jejejku jak ja sie balam zobaczyc wynik... ....spojrzalam i .......pojawiła sie jedna kreseczka potweirdzajaca prawidlowo wykonany test.....no wiec czekam dalej.....serce mi walilo jak szalone........spojrzlam po raz drugi i.........zobaczylam bladziutka rozowa kreseczke.... ........moje przerazenie siegneło zenitu .....z jednej strony cieszylam sie jak glupia ze nam sie udalo ale z drugiej moje watpliwosic sie spotegowaly......normalni e poplakalam sie.....Pomimo ze test potwierdzil ciaze to jakos nie moge w to uwierzyc.....chyba dopiero uwierze w to jak ginka mi to potwierdzi....Ojjjj ale zmieni sie moje zycie....ale wcale nie mowie ze na gorsze Slubny normalnie szaleje
Pozdrawiam i czekam na info do Ciebie
Justynko GRATULACJE! No teraz się zacznie...oczekiwanie. Pamiętasz to uczucie, gdy czekało się na prezenty gwiazdkowe- teraz będzie tak samo- ja mam w ten piątek usg 3d- być może będe juz wiedziec kogo nosze w brzuszku i siedze jak na szpilkach...jesli chcesz pogadac o coś zapytać to pisz na PW, pozdrawiam i życze dużo dobrego !!!
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:10   #108
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Wink Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

lumiaa bardzo sie ciesze ze napisałaś i dziękuje.
Zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze i ze warto ( jeśli juz będziesz musieć lezeć ) troszke sie pomęczyć
Jeśli chodzi o te przyziemne rzeczy to dla takiego maluszka najwazniejsza jest MIŁOŚĆ a nie jakieś tam cuda , które i tak zaraz sie nudzą
Teraz myśl tylko o sobie i maleństwie wypoczywaj , relaksuj się i niech wszyscy koło ciebie skaczą noi koniecznie do nas czasem pisz
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:21   #109
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Thumbs up Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

justyna-viola dalej jestem w szoku
Jesteś .... no chura ... jejku tylko byłam pewna ze .. to jeszcze chwilke potrwa ... a tu tak szybko nie wiem co powiedzieć ..
Ale powiem ci ze to cudownie , dobrze mówi lumiaa jak zobaczysz usg to ... wtedy zacznie do WAS docierać a tak to dalej byś odkładała, odwlekała itd
Teraz niech ślubny nosi cię na rękach i mu na to pozwól

Jejku to musze do was iść na lekcje , to jak sie robi tą magisterke?
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 19:39   #110
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Thumbs up Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Jeśli chodzi o mnie to za miesiąc moge zacząć coś "robić" chyba musze szybko pracować coby za bardzo w tyle z zupkami,ciuszkami,zabawka mi ... nie zostać
Jest juz prawie dobrze tak ze moge za miesiac działać
Jejku dalej uwierzyć nie moge ze ty .... ... juz
Podejrzewam ze masz mętlik w głowie , radość, obawe, strach, wszystko sie miesza ale pomyśl jaki śliczny mix z was wyjdzie taki kochany ... i tylko wasz
Jeśli wszystko sie sprawdzi , będziesz sie cudownie zmieniać , będziesz mieć to malutkie ziarenko które z dnia na dzień będzie przechodzić metamorfoze
Mężczyzni tego nigdy nie zaznają
Koniecznie napisz co czujeszi jak sie czujesz .... i w ogóle
Całuski dla przyszłej mamusi i ...
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:57   #111
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Podejrzewam ze masz mętlik w głowie , radość, obawe, strach, wszystko sie miesza
Trafnie to opisalas-powiem wiecej BINGO Niby wiem ale jakos do konca nie moge uwierzyc ze nowe zyce jest juz we mnie.....jeejku....ale to jest niewyobrazalne uczucie.....
Ciesze sie ze mataner beirzesz sie do pracy.... i mam wielka nadzieje ze dogonisz nas.....i nie martw sie nie zoatsniesz w tyle....
Dziekuje za mile slowa......sa niezwykle pomocne
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:06   #112
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez lumiaa
Justynko GRATULACJE! No teraz się zacznie...oczekiwanie. Pamiętasz to uczucie, gdy czekało się na prezenty gwiazdkowe- teraz będzie tak samo- ja mam w ten piątek usg 3d- być może będe juz wiedziec kogo nosze w brzuszku i siedze jak na szpilkach...jesli chcesz pogadac o coś zapytać to pisz na PW, pozdrawiam i życze dużo dobrego !!!
Dziekuje lumiaa hmmm....a moze nie powinnam dziekowac....hmm..oj te przesady
Ojjj to widze ze Ty juz w zaawansoawnej ciazy......dziekuje ze moge sie zwrocic do Ciebie z watpliwosciami. Normalnie mam taki balagan w glowce ze szok......wlasnie jestem na etapie pisania...znaczy sie ..."płodzenia"(mataner z tego slowa peka ze smiechu)magisterki a wiec w czerwcu czeka mnie obrona.....troche sie boje tego stresu i tak w ogole...boje sie zlego samopoczucia.....ojjj chyba wiesz o czym mowie Wiec lumiaa czekam na info jak tam bylo na 3d.....jejeeku ale pewnie milutkie uczucie widziec dzidzie ktora ma sie w brzuszku....
Pozdraiwam cieplutko i jeszcze raz dziekuje
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 05:30   #113
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Wink Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

justyna-viola wszystko będzie dobrze i magisterka pójdzie jak po maśle zobaczysz
Jejku to dopiero początek ( skoro ja uwierzyć nie moge to sobie nie wyobrazam jak ty sie czujesz ) a dopiero jak zacznie rosnąć , kopać .. ... to będzie przezycie ... a pierwsze usg ..
Trzymaj sie i MYŚL POZYTYWNIE
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 07:08   #114
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez justyna-viola
..... wiec jak rano w poniedzialek wstalam to nie wytrzymalam i mowie sobie ze co za rozniac kiedy ja ten test zrobie......no i zrobilam......jejejku jak ja sie balam zobaczyc wynik... ....spojrzalam i .......pojawiła sie jedna kreseczka potweirdzajaca prawidlowo wykonany test.....no wiec czekam dalej.....serce mi walilo jak szalone........spojrzlam po raz drugi i.........zobaczylam bladziutka rozowa kreseczke.... ........moje przerazenie siegneło zenitu .....z jednej strony cieszylam sie jak glupia ze nam sie udalo ale z drugiej moje watpliwosic sie spotegowaly......normalni e poplakalam sie.....Pomimo ze test potwierdzil ciaze to jakos nie moge w to uwierzyc.....chyba dopiero uwierze w to jak ginka mi to potwierdzi....Ojjjj ale zmieni sie moje zycie....ale wcale nie mowie ze na gorsze Slubny normalnie szaleje
podczytuję sobie ten "wasz" wątek i cały czas wam kibicuję. cieszę się ogromnie razem z tobą. i sądzę, że lada moment trzeba będzie założyć wątek o listopadowo-grudniowych mamusiach no a potem konieczny będzie kolejny "jak cudnie jest być mamą".
gratualcje
ps. mataner chyba nie pozwolisz się za długo wyprzedzać?
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 09:08   #115
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Pkawecka i Mataner ślicznie dziekuje za słowa wsparcia [COLOR="mediumturquoise"]Ojjjj jak tak wszyscy dzialaja jak ja to bedzie trzeba załozyc watek o listopadowo-grudniowych mamusiach i to jak najszybciej..... hahahhaha.....i wierze ze mataner szybciutko do nas dołączy...wiec czekamy)
Mataner moje watpliwości sa podobne do Twoich.....wiec licze juz dni do wizytu u ginki zeby potwierdzila ciaze)
Pozdrawiam Was cieplutko
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 09:46   #116
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Justynko- jak tylko chcesz to pisz- w czym umiem pomogę. U mnie dopiero minęła połowa więc nie wiem czy to można nazwać zaawansowaną ciążą- chyba jeszcze nie, chociaż jak dla mnie to juz niemal krok milowy na tej długiej drodze. Czuje już zdecydowanie szaleństwa mego szkrabika w brzuchu i to daje mi sporo energii na przyszłość.
Dziękuj, dziękuj, czemu nie, aczkolwiek losy tak młodego życia sa bardzo kruche i nie do końca mamy na to wpływ. Trzymam kciuki, żeby było wszystko ok.
Mataner- słusznie piszesz, że dziecko najbardziej potrzebuje miłości ale trzeba wprost stwierdzić, że potrzebuje też MASY różnych rzeczy, z których zrezygnowac sie nie da, a które całkiem konkretnie kosztują. Bardzo to przyziemne ale niestety prawdziwe. Pisałam o tym mętliku w głowie, bo jak sie zajdzie do sklepu dla dzieci czy zajrzy na Allegro to naprawdę można świra dostać- wierz mi. Wszystko takie ładne, wszystko chciałoby sie mieć (bo takie ładne malutkie kolorowe) a jak się pozbiera to razem to wychodzi bardzo konkretna sumka. A "instynkt gniazda"??? Wszystkie moje znajome kolo 6-8 miesiąca dostawały jakiegos szału z upiększaniem mieszkania itp.
I nie wiadomo z czego zrezygnować. Zwłaszcza jak się nie ma jak niczego od nikogo pożyczyć.
Cóż, niestety ale dla komfortu psychicznego przyszłej mamy tatus powinien miec chyba bardzo pękaty portfel .
Może trochę pomarudziłam ale niech to ci justynko absolutnie nie zaprząta aktualnie głowy a Tobie mataner ostudza zapału.
Trzymam kciuki za Was obie.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:11   #117
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Wink Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

lumiaa jeśli chodzi o zabawki to uwierz ze moich znajomych dziecko ma chyba wszystko (samochód,huśtawke...) a najchetniej bawi się pustą plastykową buletką , drewnianą łyżką albo zwykłą i pustym opakowaniem po margarynie noi oczywiście wszystkimi garczkami Łózeczko tez mieli piękne z pięknym baldachimem i śliczną pościelą noi spało tam od urodzenia tylko 6 miesiecy bo potem zaczeło sie buntować i musieli kupić zwykły jednoosobowy materac na podłoge Nic sie nie przejmój , wszystko będzie dobrze sama sie przekonasz ze najwazniejsza jest miłość dla dziecka i czas spedzony z nim
Śliczne zabawki mozna tez kupić w ciucholandzie lub komisie za duzo nizsze ceny i uwierz niczego sobie.
NAJWAZNIEJSZA JEST MIŁOŚĆ RODZICÓW (tak mi sie przynajmniej wydaje ... bo co ja moge wam doradzać ?! Dobra jestem tylko z teorii i obserwacji )
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:14   #118
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

pkawecka
No cóż zobaczymy co to bedzie
Dzieki za kibicowanie


justyna-viola - a kiedy do tego gina ?
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 21:44   #119
justyna-viola
Zadomowienie
 
Avatar justyna-viola
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 788
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Witajcie
Do gina zamierzam isc za dwa tygodnie poniewaz w tym tygodniu mialam miec okres ale go nie ma wiec ginka powiedziala mi (jak u niej bylam)zebym przyszla tak po dwoch tygodniach od "terminowego" okresu....wiec zgodnie z zaleceniami za dwa tygodnie zastukam do gabinetu.
Wiecie co......okropnie boje sie uwierzyc zeby pozniej sie nie rozczarowac...
Pozdrawiam WAs cieplutko
__________________
Mikołaj

Michalinka- 5.10.2009
justyna-viola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 09:18   #120
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: BOJĘ SIĘ MACIERZYŃSTWA !!

Cytat:
Napisane przez mataner
pkawecka
No cóż zobaczymy co to bedzie
Dzieki za kibicowanie
a co ma być? duży brzuszek niedługo.
trzymam kciuki.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.