Języki obce - Wasze sposoby na zapamiętanie nowych słówek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-01, 16:44   #1
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386

Języki obce - Wasze sposoby na zapamiętanie nowych słówek


Uczę się języków obcych (jak każdy chyba i największą trudność sprawia mi nie gramatyka (którą uwielbiam ) a nauka nowych słówek. Nawet jak się nauczę to często zapominam większość z nich , szczególnie te, które z niczym mi się nie kojarzą. Macie jakieś sposoby, patenty na ich zapamiętanie - karteczki, notatki ??? No już nie wiem jak mam się uczyć
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-01, 17:10   #2
usmiechnieta16
Raczkowanie
 
Avatar usmiechnieta16
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 203
Re: Języki obce - Wasze sposoby na zapamiętanie nowych słówek

hej
A u mnie właśnie z gramatyką nie najlepiej A co do słówek to powtarzam nowe kilkanaście razy, jeśli to nie pomaga zaczynam śpiewać te słówko (dziwnie to zabrzmiało ), a i zawsze próbuje z czymś kojarzyć.

pozdro
usmiechnieta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-01, 17:43   #3
natuska17
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3 317
Re: Języki obce - Wasze sposoby na zapamiętanie nowych słówek

Zazdroszczę zamiłowania do gramatyki Mi słówka bardzo szybko do głowy wchodzą, w ogóle uczenie się czegoś na pamięć. Sposobu określonego nie ma. Ja sobie wszystkie słówka wypisuję w kolumnie (najlepiej gdy sobie je sama przetłumaczysz szperając po słowniku, a nie korzystając z otrzymanego od kogoś "gotowca" ), czytam parę razy i powtarzam zakrywając któreś ze znaczeń. Moja nauczycielka od niemieckiego często proponowała nam swój sposób na naukę. Zrobiła sobie karteczki - z jednej strony rysunek jakiejś rzeczy bądź czynności z polskim podpisem a z drugiej ten wyraz w innym języku. Wszystkie te słówka miała pogrupowane w kopertach z podpisami, np. "warzywa" czy "czasowniki rozdzielnie złożone". Zawsze zachwalała tą metodę mówiąc, że w ten sposób szybko nauczyła się angielskiego i niemieckiego, i że zaczyna hiszpański. Nie wiem, nie próbowałam tego nigdy Ale fakt - samo robienie takich karteczek pozostaje na długo w pamięci, a co dopiero codzienne powtarzanie słówek znajdującyh się tam. Powodzenia
__________________

natuska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-01, 18:11   #4
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386
Re: Języki obce - Wasze sposoby na zapamiętanie nowych słówek

A ja zazdroszczę łatwości uczenia się słówek Gdybym posiadała tę umiejętność byłoby po prostu pięknie no ale cóż chyba pozostaje mi wstukiwanie słówek i powtarzanie ich na okrągło do znudzenia Hmm..., a może zrobie karteczki?! Pozdrawiam
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-01, 22:51   #5
Gruby_Louie
Raczkowanie
 
Avatar Gruby_Louie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 266
Re: Języki obce - Wasze sposoby na zapamiętanie nowych słówek

Mój sposób chyba jest dobry dla wzrokowców. Otóż, biorę listę słówek i po prostu je rysuje. Znaczenie niektórych trudno uchwycić na rysunku, ale od czego jest wyobraźnia Czesto tez malutkimi literami dopisuję z boku po polsku co ten rysunek przedstawia. A duzymi, widocznymi literami piszę nad rysunkiem jak się to mówi w języku obcym. W ten sposób nie trzeba sobie zaprzątać głowy nazwą polską. Jest po prostu nazwa w obcym języku + dana rzecz
Pozdrawiam
Gruby_Louie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.