Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-03, 21:57   #181
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
tez jest moją położną
Może się jeszcze na porodówce spotkamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 07:01   #182
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Nie... To jest tragedia... Zobaczyłam właśnie easywalker Harvey 2 premium w kolorze spahhire Blue.... Matko, jaki piękny!! 11,2kg, duże koła amortyzacja. Tylko spacerówka kubełkowa i 3,5tys....
Nie wiem jak ja wybiorę ten wózek, nie mogę podjąć decyzji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przejmuj się, też dalej nie wiem co kupić. A już serio trzeba ogarnąć zamówienie bo niekiedy 8 tyg czekania jest, więc lepiej dopytać... A do lutego miałam mieć wszystko i pakować torbę, raczej się nie wyrobię.
Tak swoją drogą, chciałam coś lekkiego ale właśnie te muuvo czy easy w sklepie jednak dla mnie nie są takie "miękkie". No i coś ciezszego wybiorę, ale w końcu dom jednorodzinny, nigdzie nie wnoszę więc myślę, że się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 07:50   #183
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

https://www.mypram.com/en/easywalker...mber=SW13908.1
Piękne granatowe pikowania oglądam go sobie od rana ahhh jakby nie ta kubełkowa spacerówka to bym brała od razu, choćbym miała kredyt wziac. A teraz nie wiem... Spacerówka będzie na jesień/zimę, może ten kubelek nie będzie miał wtedy takiego znaczenia, krótsze wyjścia, krócej w wózku... Na następne lato pewnie kupimy osobna spacerowke

Ehhh co myślicie? 🤦♀️
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się, też dalej nie wiem co kupić. A już serio trzeba ogarnąć zamówienie bo niekiedy 8 tyg czekania jest, więc lepiej dopytać... A do lutego miałam mieć wszystko i pakować torbę, raczej się nie wyrobię.
Tak swoją drogą, chciałam coś lekkiego ale właśnie te muuvo czy easy w sklepie jednak dla mnie nie są takie "miękkie". No i coś ciezszego wybiorę, ale w końcu dom jednorodzinny, nigdzie nie wnoszę więc myślę, że się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie są ładne chodniki, czasem może do lasu pójdę ale u nas i tak te drogi są dość szerokie, ważne że by po chodniku nie trzeslo, po lesie na wyścigi nie będę chodzić więc da radę, kamieni na szczęście pod blokiem nie mamy. Waga i żeby jednak nie wytrzeslo noworodka to ważne u mnie. No i wygląd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami

Edytowane przez benetta
Czas edycji: 2020-01-04 o 08:04
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 08:13   #184
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Benetta wizualnie wózek ładny. Ale dla mnie szkoda kasy. Z tym, że ja dobrze wiem że będę używać gondoli może z 7 misiecy a potem przesiadka do spacerówki która mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 08:54   #185
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Może się jeszcze na porodówce spotkamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wszystko mozliwe tylko czy my bedziemy wiedzialy ze to my w pierwszej ciazy rodzilam razem z kolezanka ze szkoly rodzenia, nawet na jednej sali wylądowałyśmy
Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
https://www.mypram.com/en/easywalker...mber=SW13908.1
Piękne granatowe pikowania oglądam go sobie od rana ahhh jakby nie ta kubełkowa spacerówka to bym brała od razu, choćbym miała kredyt wziac. A teraz nie wiem... Spacerówka będzie na jesień/zimę, może ten kubelek nie będzie miał wtedy takiego znaczenia, krótsze wyjścia, krócej w wózku... Na następne lato pewnie kupimy osobna spacerowke

Ehhh co myślicie? 🤦♀️
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

U mnie są ładne chodniki, czasem może do lasu pójdę ale u nas i tak te drogi są dość szerokie, ważne że by po chodniku nie trzeslo, po lesie na wyścigi nie będę chodzić więc da radę, kamieni na szczęście pod blokiem nie mamy. Waga i żeby jednak nie wytrzeslo noworodka to ważne u mnie. No i wygląd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
udam , że go nie widziałam sliczny jest, nie wiem jak z reszta funkcji bo nie jestem na biezaco, tez chcialabym poszalec no ale rozsadek wygrywa :/ mam na oku jakas gondole jedo fyn za 400zł a jak sie nie sprawdzi to podwójny trzeba bedzie szybko kupic
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 08:59   #186
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
wszystko mozliwe tylko czy my bedziemy wiedzialy ze to my w pierwszej ciazy rodzilam razem z kolezanka ze szkoly rodzenia, nawet na jednej sali wylądowałyśmy

udam , że go nie widziałam sliczny jest, nie wiem jak z reszta funkcji bo nie jestem na biezaco, tez chcialabym poszalec no ale rozsadek wygrywa :/ mam na oku jakas gondole jedo fyn za 400zł a jak sie nie sprawdzi to podwójny trzeba bedzie szybko kupic
Opinie mam bardzo dobre, dużo nagród itp, w tej wersja zamykany kosz - strzał w 10 dla mnie. Lepsza wersja tego Charleya którego chciałam, tylko trochę cięższy i większy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 10:04   #187
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
wszystko mozliwe tylko czy my bedziemy wiedzialy ze to my w pierwszej ciazy rodzilam razem z kolezanka ze szkoly rodzenia, nawet na jednej sali wylądowałyśmy
Po wózkach albo imionach dzieci ja na szkole rodzenia spotkałam moją koleżankę ze studiów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-04, 11:23   #188
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry, byłam dzisiaj na tym echu serduszka płodu. Lekarz mówi,ze wszystko super,ale jest jakąś drobna nieprawidlowosć, występuje jakąś ARSA czyli dodatkowa żyłka,której nie powinno być i zazwyczaj po porodzie znika. Kazała mi zrobic echo serduszka jak tylko dziecko sie urodzi w szpitalu. Mówi,ze to przeważnie znika po urodzeniu ,ale czasami nie i trzeba na zimne dmuchać. Mam się tym jednak nie przejmować,bo wszystko inne waŻne super. Zrobiła dziecku ze 30 zdjęć. W sumie koszt badania wysoki,ale zrobiła mi zdjęcia 3 i 4D i wszystko dokładnie pokazała nam. Byłam z mężem. Dostaliśmy też filmik na pendrive. Dzisiaj z OM 24+3. Waga 815g. Powtórzyła co inni lekarze mówili,długie kości udowe ma i jest wieksza niż być powinna na ten czas. Z usg wyszło,ze wszystkie parametry ma na skończone 26tyg. Cieszę się,ze poszłam,bo jestem spokojniejsza i mogłam znowu podejrzeć Polcię. Zakochałam się w niej równo ;-).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pola wizaz.jpg (168,7 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pola wizaz 1.jpg (66,5 KB, 46 załadowań)
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2020-01-04 o 13:07
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 12:29   #189
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

A co z badaniem usg 3 trymestru? Zalecane między 28-32tygodniem, czy któraś z Was już się umowila bądź coś ginekolog jej o tym wspominał? Czy to jest coś na podobe badania polowkowego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 12:48   #190
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A co z badaniem usg 3 trymestru? Zalecane między 28-32tygodniem, czy któraś z Was już się umowila bądź coś ginekolog jej o tym wspominał? Czy to jest coś na podobe badania polowkowego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę się umawiać. Mam dzwonić jakoś w przyszłym tygodniu. W poprzedniej ciąży nie byłam ale to właśnie coś jak połówkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Curly fajnie że najważniejsze co ma być to jest ok. A przypomnij proszę z jakiego powodu to echo serca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 12:53   #191
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość

[/COLOR]Curly fajnie że najważniejsze co ma być to jest ok. A przypomnij proszę z jakiego powodu to echo serca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak byłam na usg połówkowym w lux-medzie ostatnio, to lekarka dała mi skierowanie na echo płodu z powodu mojego wieku...Powiedziała,że na usg niby wszystko jest ok, ale ponieważ mam 38lat, to powinnam zrobić echo profilaktycznie, bo często u starszych mam wykrywa się ukryte wady serduszka u dzieci. Zastanawiałam się , czy robić 2 tyg., ale 3 dni temu lekarz prowadzący z lux-medu upomniał się,czy już robiłam to badanie,że on by zrobił jednak. Był termin dzisiaj i poszłam. Robiła je lekarka, która zrobiła doktorat na echokardiografii płodu,także badanie zrobiła dokładnie. Przy okazji nagrała mi filmik i mam dużo zdjęć,poświęciła nam dużo czasu. Jestem zadowolona,że poszłam.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2020-01-04 o 12:55
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-04, 13:15   #192
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Byłam dzisiaj na spotkaniu z położną z innego szpitala, poryczałam się i tyle było dalej nie wiem jaki szpital, ale w niektórych kwestiach jestem trochę mądrzejsza jestem tylko ciekawa czy wszystkie położne w szpitalach są takie miłe jak w szkole rodzenia, czy do szkoły rodzenia wysyłają te najfajniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:20   #193
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Co do wózka, to mój 10lat temu kosztował 3400zł. Teraz widzę,że głupotą było wydać tyle na wózek. Po 10latach wygląda jak z innej epoki. Wyprany i ładnie się prowadzi, stał jednak przy oknie na strychu u rodziców i z jednej strony ma odbiarwienie od słońca. Zle to wygląda. Zastanawiam się, czy nie obszyć tego jakoś u krawca. Nie opłaca mi się go sprzedawać , bo strace dużo. Wózek jest w super stanie, prowadzi się lekko itd..,a przez te przebarwienie od słońca straciłabym sporo pewnie na cenie. Zostawię go więc dla siebie. Cóka mówi,że obciach takim jeździć, ale gondola jest tylko na 6 mcy, potem chcę kupić jakąś fajną i nową spacerówkę. Nie opłaca mi się robić zakupu nowego na te 6mcy.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:26   #194
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Co do wózka, to mój 10lat temu kosztował 3400zł. Teraz widzę,że głupotą było wydać tyle na wózek. Po 10latach wygląda jak z innej epoki. Wyprany i ładnie się prowadzi, stał jednak przy oknie na strychu u rodziców i z jednej strony ma odbiarwienie od słońca. Zle to wygląda. Zastanawiam się, czy nie obszyć tego jakoś u krawca. Nie opłaca mi się go sprzedawać , bo strace dużo. Wózek jest w super stanie, prowadzi się lekko itd..,a przez te przebarwienie od słońca straciłabym sporo pewnie na cenie. Zostawię go więc dla siebie. Cóka mówi,że obciach takim jeździć, ale gondola jest tylko na 6 mcy, potem chcę kupić jakąś fajną i nową spacerówkę. Nie opłaca mi się robić zakupu nowego na te 6mcy.
O cholera dla mnie drogo na teraz, więc 10lat temu pewnie dopiero burżuja czy tak po prostu kosztowały? Ja pewnie wymieniłabym mimo wszystko, a sprawdzałaś czy fotelik bez problemu będzie pasował?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:31   #195
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A co z badaniem usg 3 trymestru? Zalecane między 28-32tygodniem, czy któraś z Was już się umowila bądź coś ginekolog jej o tym wspominał? Czy to jest coś na podobe badania polowkowego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi mówiła że po 30, bliżej 32

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:36   #196
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
O cholera dla mnie drogo na teraz, więc 10lat temu pewnie dopiero burżuja czy tak po prostu kosztowały? Ja pewnie wymieniłabym mimo wszystko, a sprawdzałaś czy fotelik bez problemu będzie pasował?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wózek był drogi,ale w cenie był fotelik z bazą do auta, spacerówka wysoka, parasolka, moskitiera, kupiła go nam teściowa. Pierwszy wnuczek w rodzinie, więc się rzuciła. Teraz te wózki kosztują ponad 5 tyś. z takim zaopatrzeniem pełnym.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Mi lekarz polecił umówić się na usg 3 trymestru pod koniec stycznia, lub na początku lutego.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:54   #197
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A co z badaniem usg 3 trymestru? Zalecane między 28-32tygodniem, czy któraś z Was już się umowila bądź coś ginekolog jej o tym wspominał? Czy to jest coś na podobe badania polowkowego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest takie same jak polowkowe tylko już płatne. Ja się umówiłam na 11.02 już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:57   #198
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

olaag012 ja cały czas chodzę na zumbę. 4 razy w tygodniu po godzinie. Nie tańczę tylko mocno skakanych. Teraz chce wrócić na zdrowy kręgosłup i jogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

A na 3 badanie nie idę. Nigdy w sumie nie byłam na tym ostatnim. Mój lekarz zawsze wszystko dokładnie sprawdza więc nie mam po co iść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 14:07   #199
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja na usg 3 trym umówioną jestem pod koniec stycznia. 28 tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-04, 14:09   #200
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Czyli pewnie mój gin teraz będzie mi się kazał zapisać bo na polowkowe też wysłał mnie do innej ginekolog no on w tej przychodni miał za słaby sprzęt. A placic bedziecie jak przy polowkowym czy wiecej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 15:05   #201
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Kuniboo marka z Kauflandu dla dzieci miałyście może z nią styczność ?

Co do szkoły rodzenia u mnie prowadzi ją oddziałowa położnictwa i równa babka . Żartowała,dawała dzikie rady i różne anegdotki z życia. Ja tylko spotykałam się z miłymi położnymi .

Edytowane przez EwkaP
Czas edycji: 2020-01-04 o 15:10
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 16:14   #202
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, byłam dzisiaj na tym echu serduszka płodu. Lekarz mówi,ze wszystko super,ale jest jakąś drobna nieprawidlowosć, występuje jakąś ARSA czyli dodatkowa żyłka,której nie powinno być i zazwyczaj po porodzie znika. Kazała mi zrobic echo serduszka jak tylko dziecko sie urodzi w szpitalu. Mówi,ze to przeważnie znika po urodzeniu ,ale czasami nie i trzeba na zimne dmuchać. Mam się tym jednak nie przejmować,bo wszystko inne waŻne super. Zrobiła dziecku ze 30 zdjęć. W sumie koszt badania wysoki,ale zrobiła mi zdjęcia 3 i 4D i wszystko dokładnie pokazała nam. Byłam z mężem. Dostaliśmy też filmik na pendrive. Dzisiaj z OM 24+3. Waga 815g. Powtórzyła co inni lekarze mówili,długie kości udowe ma i jest wieksza niż być powinna na ten czas. Z usg wyszło,ze wszystkie parametry ma na skończone 26tyg. Cieszę się,ze poszłam,bo jestem spokojniejsza i mogłam znowu podejrzeć Polcię. Zakochałam się w niej równo ;-).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, ze sprawdziliacie. Oby ta zylka zniknęła. Ja mialam dzisiaj powtorne usg bo nie blo widac dokladnie serca i kregoslupa. 26+2 a waga 850

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 16:34   #203
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na spotkaniu z położną z innego szpitala, poryczałam się i tyle było dalej nie wiem jaki szpital, ale w niektórych kwestiach jestem trochę mądrzejsza jestem tylko ciekawa czy wszystkie położne w szpitalach są takie miłe jak w szkole rodzenia, czy do szkoły rodzenia wysyłają te najfajniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja na krasnickich spotkalam same mile polozne, ale trzeba uwazac na ich rady bo kazda co innego mówi i ma inne podejscie

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, byłam dzisiaj na tym echu serduszka płodu. Lekarz mówi,ze wszystko super,ale jest jakąś drobna nieprawidlowosć, występuje jakąś ARSA czyli dodatkowa żyłka,której nie powinno być i zazwyczaj po porodzie znika. Kazała mi zrobic echo serduszka jak tylko dziecko sie urodzi w szpitalu. Mówi,ze to przeważnie znika po urodzeniu ,ale czasami nie i trzeba na zimne dmuchać. Mam się tym jednak nie przejmować,bo wszystko inne waŻne super. Zrobiła dziecku ze 30 zdjęć. W sumie koszt badania wysoki,ale zrobiła mi zdjęcia 3 i 4D i wszystko dokładnie pokazała nam. Byłam z mężem. Dostaliśmy też filmik na pendrive. Dzisiaj z OM 24+3. Waga 815g. Powtórzyła co inni lekarze mówili,długie kości udowe ma i jest wieksza niż być powinna na ten czas. Z usg wyszło,ze wszystkie parametry ma na skończone 26tyg. Cieszę się,ze poszłam,bo jestem spokojniejsza i mogłam znowu podejrzeć Polcię. Zakochałam się w niej równo ;-).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A co z badaniem usg 3 trymestru? Zalecane między 28-32tygodniem, czy któraś z Was już się umowila bądź coś ginekolog jej o tym wspominał? Czy to jest coś na podobe badania polowkowego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja nie mam usg podczas rutynowych badan wiec wykorzystuje kazda okazja do sprawdzenia dzidzi we wczesniejszej ciazy miałam zalecane usg 3trymestru
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 16:41   #204
dorota8500
Zadomowienie
 
Avatar dorota8500
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja mam skierowanie na echo serca na nfz. Należy się po pobycie w szpitalu i że względu na cukrzyce ciążowa. W poniedziałek będę ustalać termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

O trzecim badaniu genetycznym nic nie mowil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorota8500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 16:47   #205
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
ja na krasnickich spotkalam same mile polozne, ale trzeba uwazac na ich rady bo kazda co innego mówi i ma inne podejscie
Dzisiaj (chyba) podjęłam decyzję, że jak wszystko będzie grało jak gra i dotrwam do terminu to jadę na Kraśnickie, a jak mały będzie świrował i chciał wcześniej wyjść to wtedy na Jaczewskiego (bo i bliżej Chodźki i bliżej od naszego mieszkania). Trochę lepiej się z tym czuję

Po dwóch spotkaniach z położnymi z różnych szpitali zastanawiam się skąd to narzekanie na położne, bo o ile poród to mocno indywidualna kwestia tak te dwie babeczki to do rany przyłóż. A często w takich opisach czytam,że poród straszny, a położna jeszcze gorsza



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Niedawno byłam na połówkowych, już trzeba myśleć o 3 trymestru czy jakieś dodatkowe parametry są mierzone? Na każdej wizycie zaglądamy do małego człowieka, więc nie wiem. Pewnie jak zwykle posłucham lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 17:19   #206
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Czyli pewnie mój gin teraz będzie mi się kazał zapisać bo na polowkowe też wysłał mnie do innej ginekolog no on w tej przychodni miał za słaby sprzęt. A placic bedziecie jak przy polowkowym czy wiecej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę płacić 250 a nie wiem ile są inne bo nie płaciłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 18:31   #207
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj (chyba) podjęłam decyzję, że jak wszystko będzie grało jak gra i dotrwam do terminu to jadę na Kraśnickie, a jak mały będzie świrował i chciał wcześniej wyjść to wtedy na Jaczewskiego (bo i bliżej Chodźki i bliżej od naszego mieszkania). Trochę lepiej się z tym czuję

Po dwóch spotkaniach z położnymi z różnych szpitali zastanawiam się skąd to narzekanie na położne, bo o ile poród to mocno indywidualna kwestia tak te dwie babeczki to do rany przyłóż. A często w takich opisach czytam,że poród straszny, a położna jeszcze gorsza



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Niedawno byłam na połówkowych, już trzeba myśleć o 3 trymestru czy jakieś dodatkowe parametry są mierzone? Na każdej wizycie zaglądamy do małego człowieka, więc nie wiem. Pewnie jak zwykle posłucham lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kazdym szpitalu jest mnostwo opowiesci i o poloznych. Wyobrazcie sobie, ze moj mąn nawet ma ulubioną polożną i czasem mi juz mowi ze mam trafic do tej konkretnej. Ja bede rodzic w swidniku chyba, ze z gory bede spodziewac sie komplikacji to jaczeskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 18:32   #208
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dorota8500 Pokaż wiadomość
Ja mam skierowanie na echo serca na nfz. Należy się po pobycie w szpitalu i że względu na cukrzyce ciążowa. W poniedziałek będę ustalać termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

O trzecim badaniu genetycznym nic nie mowil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O a to nie wiedziałam że się należy jak jest cukrzyca. Muszę dopytać o to lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 18:35   #209
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
O kazdym szpitalu jest mnostwo opowiesci i o poloznych. Wyobrazcie sobie, ze moj mąn nawet ma ulubioną polożną i czasem mi juz mowi ze mam trafic do tej konkretnej. Ja bede rodzic w swidniku chyba, ze z gory bede spodziewac sie komplikacji to jaczeskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha ty rodzisz,a mąż ma swoją ulubioną położoną rozbawiło mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 18:52   #210
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Moje dziecię to kruszynka przy waszych 2 stycznia miał 550 g przy 24 tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.