odziedziczone plamy na ciele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-03, 11:07   #1
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474

odziedziczone plamy na ciele


Witam.
Wczoraj zalogowałam się na tym forum, więc jestem nowa i nie bardzo się jeszcze orientuję co i jak... Więc proszę zadomowione kobietki o wyrozumiałość

Mam poważny problem (zresztą to nic nowego) te paskudne plamy goszczą na moim ciele od wielu lat! Moja Mama i jej siostry też je mają....

teraz krótka charakterystyka:
-poawiają się najczęściej po opalaniu (słoneczkiem i w solarium)
- na początku są brązowe, potem sie złuszczają i są BIAŁE!
- przemieszczają się po ciele, ale tylko plecy, pachwiny, brzuch i ręce do wysokości łokcia.
- gdy są mocniej opalone lekko swędzą i odstają od skóry jakby spuchły ;(

teraz o leczeniu do tej pory:
- panie dermatolog stwierdziła że to łupież pstry, i tak mnie leczono... po ponad roku stosowania pianek, maści, płynów itp. minimalny efekt!
- wg. wskazań Pani dr wyprałam porządnie wszystko czego używam (pościele, ręczniki, ubrania, koce)
- siostra mojej Mamki leczyła to wodą na trądzik Afrodyta, też użyłam i pomagało, plamy zanikaly i zrównywały się kolorystycznie z resztą skóry.
- NIESTETY WRACAJĄ i są coraz większe, szczególnie teraz po wakacjach ;(

dzisiaj byłam w aptece po Afrodytę, Pani zapytała po co mi ona, bo widziala, że jestem poddenerwowana (to znajoma) powiedzialam na co i pokazałam plamy...
odradziła mi Afrodytę, powiedziala, że powinnam unikać słońca, pokochać siebie bez opalenizny i polecila mi maść z witaminą A.

Czy ktoś ma coś podobnego? nie pytam o pojawiające się czasami plamki- tylko o sytuację podobną, bo to chyba jest w mojej rodzinie dziedziczne.
z góry ślicznie dziękuję za odpowiedzi
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 15:46   #2
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

powinnas trafic do jakiegos dobrego dermatologa, który zna się naprawdę na tym.a wiem, ze nie jest łatwo.ale musisz probowac.i skoro widzisz, ze plamy nasilaja sie po opalaniu to powinnas z niego zrezygnowac, a juz na pewno pozegnac sie z solarium.i kremy z filtrem, musisz dobrze chronic swoja skore i dbac o nia.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:09   #3
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

dziękuję za odpowiedź. chyba faktycznie masz rację z tym opalaniem, ale byłam na wakacjach ponad 3 tyg. ciężko unikać słońca jak od rana do wieczora było około 40 stopni.
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:45   #4
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

no wiem, ze slonca ciezko unikac jezeli jest sie na wakacjach. cos o tym wiem,bo ja z kolei mam jasna karnacje, skórę wrazliwą i atopową.i chociaz wszyscy dookola opalaja się na całego to ja zawsze smaruje się kremem z filtrem 50+.w innym wypadku bylabym czerwona.a jakie sa skutki takiego opalania wiadomo...w twoim wypadku stosowanie tak wysokiego filtra moze zapobiec powstawaniu nowych plam, powiekszaniu sie tych istniejacych. i koniecznie powinnas trafic na jakiegos dobrego dermatologa.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:53   #5
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

W pelni zgadzam sie w powyzsza wypowiedzia;wizyta u dobrego dermatologa jest naprawde mocno wskazana,opalanie naprawde moze tylko pogorszyc stan twojej skory dlatego raczej go unikaj co nie zwalnia cie z uzywania kremow z naprawde wysokimi filtrami.Zapytaj w aptece o krem redukujacy pzrebarwienia.Jest bardzo dobry krem Biodermy-podpytaj farmaceute,moze popros o probki i sama sprawdzisz jak dziala i czy pomaga
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 14:17   #6
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

fakt, jest trochę kremów redukujacych przebarwienia i zapobiegajacym powstawaniu nowych plam. tez slyszalam duzo dobrego o Biodermie. zawsze warto spróbowac. jednak najpierw powinnas pojsc do dermatologa.w koncu trafisz na kogos, kto zna sie na tym i jakos ci pomoze. zycze powodzenia.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:07   #7
mirq19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: odziedziczone plamy na ciele

Cześć. Właśnie się zarejestrowałem by móc Ci pomóc. Z tego co opisujesz wydaje mi się,że może to być łuszczyca. Szkoda,że nie widzę jak te plamy wyglądają.Wiedziałbym lepiej. Warto iść do dobrego dermatologa i zapytać czy to nie łuszczyca. Ja to mam i już wiem jak z tym żyć. Jest to choroba skóry dziedziczna, gdy skóra dostanie zbyt dużą porcję promieni słońca bez zabezpieczeń(kremy, olejki) to występuje wysyp plam. Plamki są u góry suche i jasne lecz występują też czerwone.Ja się opalam z tym tylko jak się posmaruję kremem lub olejkiem z filtrem i wtedy słońce pomaga mi to zaleczyć, przynajmniej jest tak w moim przypadku. Nie można wychodzić z tym na słońce gdy wcześniej posmaruje się to jakąś maścią leczącą.
mirq19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-07, 05:17   #8
Pieszczoszqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

Witam mam taki sam problem. w tym roku opaliłam sie jak nigdy i skutki sa tego takie, ze zamiast pieknej opalenizny mam białe plamy na rekach.

Moj kolega miłośnik solarium mial to samo. byl u dermatologa w Polsce i Niemczech lekarze powiedzieli mu zeto zanik pigmentu i poradzili mu domowy sposób wcierania cytryny w te miejsca. i kazali robic tak przez 2 miesiace. mowił ze efekty byly a teraz zanim pojdzie sie opalic smaruje sie specjalnym kremem.
dzisiaj dowiem sie jaka to nazwa i napisze. Pozdrawiem
Pieszczoszqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:14   #9
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

przepraszam, ze nie odpisywałam, ale za klka dni mam egzamin i się edukowalam
dziewczyny, to nie jest łuszczyca, bo u dermatologa juz byłam. dano mi rózne leki właśnie na łuszczycę i nie pomagały!
jak juz mówiłam pomogła mi woda Afrodyta, ale Pani w aptece stwierdziła ze nie powinnam jej używać, tylko jak juz maść z witaminą A! nie wiem, używam i nic sie nie poprawiło !
plamy pojawiają się po słońcu ale też przy częstych zmianach wody
(juz wyjaśniam. mieszkam z moim mężczyzną w jednym mieście, ale czasami jestem u Mamki w mieście oddalonym o ponad 35 km, czyli inny dostawca wody, no i 3 tyg. wakacje, czyli zaś woda morska i woda z wodociągów tamtejszych) dla mojej skóry był to chyba SZOK!!!
na chwilę obecną się tym nie będę przejmować, bo juz raczej nie będę nosić bluzek na ramiączkach.
wiecie jak to jest... przynajmniej ja tak mam, bo jestem troszkę leniwa, przypomnę sobie o problemie jak słonko zaświeci mocniej i trzeba będzie się troszę rozebrać stosownie do pory roku
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:19   #10
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: odziedziczone plamy na ciele

mam prośbę do Wizazanek o dłuższym stażu
wiem, że jest tu dział pt. zrób to sama, ale chciałabym wiedzieć czy jest też taki w którym są jakieś propozyjce domowych kompozycji upiększających
np. dotyczących wazonów, figurek, obrazków (różnego rodzaju)
oraz wystroju okien tanim kosztem (firanki i zasłony są strasznie drogie) a że sama szyję wszystko (hobby i wyuczony zawód) to chętnie pooglądam jakieś zdjątka, oczywiście jak sama coś opracuję to się podzielę moimi wizjami

z góry przepraszam, że zadaję pytanie w tym dziale, ale z racji, że jestem nowa malo się orientuję co i jak...

pozdrawiam Gosposia Szatana
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.