kaloryfery a stan skory na twarzy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-07, 10:35   #1
astere69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 10
Angry

kaloryfery a stan skory na twarzy!!!


Drogie kolezanki,
Jakie skuteczne sposoby (wyprobowane kremiki) sa Wam znane dot. pielegnacji twarzy i zabezpieczania jej przed wsuszeniem w okresie grzewczym. Od kilku dnii przebywam w nagrzanym kaloryferem pomieszczeniu i mimo nawilzania - czuje, ze moja skore jest dziwnie napieta.... az boje sie myslec co to bedzie dalej.
Z gory dziekuje i pozdrawiam
astere69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:42   #2
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Cytat:
Napisane przez astere69
Drogie kolezanki,
Jakie skuteczne sposoby (wyprobowane kremiki) sa Wam znane dot. pielegnacji twarzy i zabezpieczania jej przed wsuszeniem w okresie grzewczym. Od kilku dnii przebywam w nagrzanym kaloryferem pomieszczeniu i mimo nawilzania - czuje, ze moja skore jest dziwnie napieta.... az boje sie myslec co to bedzie dalej.
Z gory dziekuje i pozdrawiam
astere, to niestety tak co roku co wrażliwsze cery i co suchsze dotyka... Ja na wszelkie tego rodzaju przykrości mam physiogel i twierdzę, ze jak na razie nie wynaleziono jeszcze nic lepszego. Smoczyca bardzo ostatnio chwaliła nanobase, oba specyfiki - i physio i nanobas do stosowania na noc! Coż jeszcz - fajnie nawilża i odżywia krem ROKITODERM z aptaeki (jak zresztą i te wcześniej wymienione), stosouję go czasem na pozoracowe przesusze albo pod oczy. Kosztuje 7 zł. Fajny też jest balsam bubchen nagietkowy - ale to raczej natłuszcza i odżywia - 40 ml/ 14 zł
Tak więc niedrogo
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:52   #3
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Ja w okresie grzewczym kiedy powietrze jest dosc suche nakladam dosc czesto maseczki nawilzajace,mozna je stosowac na noc zamiast kremu .Dla mnie np. swietna jest maseczka z Vichy -Masque Thermal Rehydratant -po niej skora jest bardzo ladnie nawilzona i gladziutka jak pupcia niemowlaczka

Piti ,czy te kremiki co podalas nie sa troche natluszczajace?
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 13:57   #4
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Ja w okresie grzewczym kiedy powietrze jest dosc suche nakladam dosc czesto maseczki nawilzajace,mozna je stosowac na noc zamiast kremu .Dla mnie np. swietna jest maseczka z Vichy -Masque Thermal Rehydratant -po niej skora jest bardzo ladnie nawilzona i gladziutka jak pupcia niemowlaczka

Piti ,czy te kremiki co podalas nie sa troche natluszczajace?
najlzejszy ale i najintensywniejszy z nich to physiogel
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 14:34   #5
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
najlzejszy ale i najintensywniejszy z nich to physiogel
Aha Dzieki ,nie mialam tego kremu jeszcze tylko uzywam physiogelu do mycia twarzy .Mam nadzieje,ze kremik nie zapycha porow w przypadku skory tlustej i mieszanej .Ty chyba masz taka sama cere jak ja i pewnie skoro go polecasz to jest OK do takiej cery
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 15:05   #6
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Powiesić obowiązkowo nawilżacze na kaloryfery. Na twarz obowiązkowo krem. Jestem za tymi , które podawały dziewczyny. Ja stosuję czasami Atoderm PP (krem emolientowy) albo zwykły Atoderm (wzmacniający, natłuszczający i nawilżający) Biodermy (Dry Skin Programme, Peaux Seche). Nie nakładam na buźkę grubej warstwy. Nadmiar tłustości? Można po jakiejś godzinie przyłożyć papierowy ręcznik, trochę się wchłonie a do rana będzie ok. Na dzień nakładam serum z vit. C i maseczkę żel Flos-Leku, potem filtr. Nie zauważyłam na razie przesuszenia. Ucieszę się jeśli będzie tak cały czas. MAm zamiar postawić jakieś naczynia z wodą w pokoju gdzie pracuję, na kaloryfery nie za bardzo można. Jak myślicie , pomoże to coś?
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 15:38   #7
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Maxiona
Zgadzam sie z tym nawilzaniem powietrza ,to podstawa ,ale jednak mimo tych nawilzaczy powietrze jest troche przesuszone, mysle ,ze jak postawisz sobie jakis pojemnik z woda to chyba byloby najlepiej zeby woda byla goraca -lepiej i szybciej bedzie parowala


Co do nawilzania cery to pisalam o tym w watku o ujedrnianiu skory- o kwasie hialuronowym,podobno jest to najlepszy nawilzacz dla skory.Mozna kupic kremy z zawartoscia tego kwasu ( napewno jest go tam bardzo malo) albo zaopatrzyc sie w ampulki z kwasem hialuronowym.
Wyczytalam,ze mozna go spokojnie nakladac na twarz takze zima i nie ma obawy o pekanie naczynek po wyjsciu na mroz.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-07, 16:08   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Naczynia oczywiście pomogą, ale znacznie lepiej stawiać je na kaloryferze albo tuż obok - tam, gdzie jest ciepło, woda szybciej paruje - i najlepiej płaskie.
Mnie w zeszłym roku uratował krem "Moisture 24" Avonu stosowany i na dzień, i na noc - a było już naprawdę źle, łuszczylam się na czole i policzkach, i żadne maseczki nie pomagały.
W tym roku jakoś nie ma żadnych objawów przesuszenia, może to zasługa Octopiroxa, który stosuję na zakończenie kuracji przeciwłojotokowej. Nawet żadnych masek nawilżających nie używam w tej chwili (boję się wyprysków), a i tak skóra wygląda dobrze.
Tylko po podkładach marszczy się od suchości Ale na szczęście nie muszę się malowac codziennie, a z podkładami mam tak przez okrągły rok i niezależnie od kremu pod spodem.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 16:11   #9
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Aha Dzieki ,nie mialam tego kremu jeszcze tylko uzywam physiogelu do mycia twarzy .Mam nadzieje,ze kremik nie zapycha porow w przypadku skory tlustej i mieszanej .Ty chyba masz taka sama cere jak ja i pewnie skoro go polecasz to jest OK do takiej cery
Mnie nie zapycha, ale jak wiesz, to bardzo indywidualna sprawa...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 16:41   #10
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

[QUOTE=maxiona]Powiesić obowiązkowo nawilżacze na kaloryfery. Na twarz obowiązkowo krem.

W domu to ja sobie moge nawet całkiem zakręcic kaloryfery, ale w pracy niestety nie, a powietrze tak suche, ze aż czuje jak mi się ściąga skóra na twarzy... Czasami nie daje juz rady, bo skóra dodatkowo łuszczy się po retinoidach, chociaz juz dawno sie przyzwyczaiła do tego, nie moge poradzić sobie z tym łuszczeniem i z nadmiernym przetłuszczaniem. Wiem, ze to wina suchego powietrza, bo w dni wolne od pracy cera błyszczy się minimalnie. Stosuje naprawdę wielkie tłuścidła, lanolinę, wazeline białą, olej słonecznikowy, lniany. Obawiam sie jednak, żeby nie przedobrzyć i dodatkowo nie przesuszyc cery.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 14:46   #11
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Czy ten kwas hialuronowy jest dostępny w Polsce?
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 16:12   #12
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

Cytat:
Napisane przez maxiona
Czy ten kwas hialuronowy jest dostępny w Polsce?
No wlasnie .... widzialam apulki z kwasem hialuronowym w sklepie bio-med,ale juz Lenna pisala o nich recenzje na wizazu i ............lipa
Niestety ,chyba w Polsce narazie pozostaja nam tylko kremy z tym kwasem bo czysty kwas hialuronowy jest dostepny tylko zagranica
W Polsce mozna jedynie robic sobie iniekcje z tego kwasu w gabinetach medycyny estetycznej lub w klinikach chirurgii plastycznej.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 23:10   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

W sypialni zakrecilam kaloryfery i spie przy otwartym oknie
Na Gwiazdke i tak zazyczylam sobie nawilzacz i oczyszczacz powietrza w jednym - moja znajoma uzywa od lat w zimie - ma fantastyczna cere!
Na dzien obficie filtr (dobrze nawilza Avene emulsja spf 50 +) a na noc o dziwo swietnie mi robi krem z pigwa dr Hauszki - buzia jest ladnie nawilzona, przesuszenia i zaczerwienienia - zlagodzone. On tez lekko naluszcza. Nie stosuje go co noc, tylko gdy czuje przesuszenie - nie wiem wiec czy sie bedzie tak swietnie spisywal przez caly czas - balsam pod oczy hauszki, poczatkowo tez byl swietny a potem potwornie mnie przesuszyl, dran!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:44   #14
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: kaloryfery a stan skory na twarzy!!!

moim kosmetykiem wszechczasów w walce z przesuszeniem w okresie "grzewczym" jest Biotherm Source Therapie, który również sprawdza się znakomicie latem, ale w okresie grzewczym używam do pod krem

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6805

cena nie zachęca ale efekty jak najbardziej, rozpoczęłam kolejne 50 ml.
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.