Callan jest OK? a moze coś innego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-12, 12:08   #1
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka

Callan jest OK? a moze coś innego?


szukam dobrej szkoły językowej i załamuję się jedni polecają mi Callana inni zdecydowanie odradzają...
wiem, że na forum dziewczyny nie raz mówiły, że ucząsię lub kogoś angielskiego, więc może ktoś mi doradz jaką szkołę???



dodam jeszcze, że najważniejsza dla mnie jest rozmowa no i nauka słówek....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 13:08   #2
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

Wszystko zależy od tego, jaki masz typ pamięci. Wzrokową? Słuchową? Motoryczną? Czy lubisz rozumieć, czy uczyć się na pamięć? Callan jest bardziej mechaniczny, automatyczny. Dla niektórych to prawdziwy przełom - muszą szybko odpowiadać, nie mają czasu na zastanawianie się. Ja wiem, że na mnie takie metody (audiolingwalne) nie działają. Ja lubię wszystko zrozumieć, rozłożyć na czynniki pierwsze, potem poskładać. Jeśli jesteś tego typu osobą, daruj sobie Callana, będziesz się męczyć (nie wspominam już o idiotyźmie niektórych pytań "Co wolałbyś stracić - rękę, czy nogę?").
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 13:52   #3
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

dzięki Mgiełko

wolę rozumieć tzn uczę się rozpisując słówka, tematy..., jeśli czegoś nie rozumiem nie potrafię tego zapamiętać...Callana polecano mi ze względu na konwersacje, bo podobno główny nacisk kładzie się na konwersacje a nie na gramatykę mmmm niestety przeglądając oferty szkół językowych w Krakowie dostaję zawrotu głowy i dalej nic nie wiem....

uczę sie już słówek tak jak radziły mi kiedyś dziewczyny na wizażu...przynajmniej staram się no ale sama w domku nie nauczę się mówić....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 16:48   #4
Saga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

Ja uczyłam się w Callanie i całkiem mi się podobało . Miałam dosyć spore problemy z mówieniem po angielsku, a po lekcjach w tej szkole nabrałam większej wprawy, a przede wszystkim odwagi.
Jeżeli jesteś z Krakowa i masz trochę wolnego czasu to przejdź się do Callana na Straszewskiego. Po napisaniu testu (nie jest zbyt trudny ) możesz wziąć udział w lekcji próbnej i wtedy sama ocenisz czy podoba ci się ta metoda czy nie. Ja byłam na lekcji próbnej u Idalii i byłam bardzo zadowolona. Poza tym możesz wykupić lekcje tylko na pewien czas (nie pamiętam na ile ), a potem zrezygnować.

Jak masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tej szkoły, to chętnie odpowiem.
Saga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 07:57   #5
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

Saga...mam straszne problemy z mówieniem..... przeraża mnie fakt, że mój angielski zamiast się rozwijać cofa się....pomimo nauki słówek, czytania angielskojęzycznej prasy niestety potrzebuję konwersacji...

Sago na pewno pójdę na Straszewskiego, może nawet dziś choć chyba mają przerwę wakacyjną...trudno poczekam do września...2 bezpłatne lekcje- bardzo ciekawe...
mam pytanko:
ile płaciłaś za kurs??
na jakim poziomie zaawansowania jesteś?
czy można wybrać sobie lektrora z którym będzie się miało zajęcia?
mm narazie tyle... z góry dziękuję za każdą odpowiedź
aha znasz jeszcze jakieś inne szkoły ? co myślisz o Stairways School, Małym Rynku i Bell ??
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 09:13   #6
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

Ja chodzilam rok temu do szkoly Gama Bell,bardzo sobie chwale te szkole,pomogla mi przebic w sobie strach w mowieniu.Chodzilam na kurs dla sredniozaawansowanych.Zal uje,ze w tym roku nie moglam sobie pozwolic na te szkole-matura,egzaminy na studia.Z pewnoscia w przyszlosci chcialabym kontynuowac nauke w tej szkole,a na pewno uzyskac FCE.
Szkola jest bardzo solidna.Duzo zalezy ktorego nauczyciela Ci przytypuja.Jedynym minusem jest cena.
Na lekcjach sa rozne zabawy,gry,filmy,mowienie ,pisanie wypracowan.
Jak masz jakies pytaniachetnie odpowiem.
buzi
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 10:23   #7
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

Stokrociu a jakie są opłaty??płaci się ratami czy od razu wszystko?
jacy są nauczyciele? niestety muszę mieć wymagającego bo tylko przy takim potrafię dać z siebie wszystko
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-13, 10:40   #8
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

Niestety ceny nie pamietam,trzeba by bylo sprawdzic na stronie Gama Bell.Do szkoly tej chodzi sie przez 3 semestry.przy czym kazdy z nich konczy sie egzaminem pisemnym (testem),ktory trzeba koniecznie zdac by moc kontynuowac nauke.
Niestety chyba nie ma czegos takiego jaklekcja probna-ktoras z kolezanke pisala,ze w Callanie tak jest.Z tego co pamietam ratami mozna placic,ja akurat zaplacilam wsystko od razu.Najlepiej bys o sprawy platnosci zapytala przedstawicieli Gama Bell.
Nauczyciele?jak juz mowilam zalezy na kogo trafisz.
Co semestr zmieniaja sie,przynajmniej jeden.Zapomnialam Ci powiedziec,ze przez kazdy semstr prowadza zajecia w grupie 2 nauczycieli.Na wyzszych poziomach-zaawansowanych najczesciej jest tak,ze jeden z nich jest obcokrajowcem.
Ja trafilam na wspalnialych Sa grzeczni,ale nie wspoufalaja sie z uczniami.Zawsze pomocni i o wszystko zawsze mozna pytac.Mimo ze zajecia sa w grupie,nauczyciel ma doskonaly kontakt z kazdym.Sa wymagajacy.Trzeba robic zadane przez nich cwiczenia.Duzo jest zajec w 2 osoby,rozne scenki itd.


A TY chcesz chodzic na kurs caly rok?

a wlasnie przy okazji ja zapytam was-teraz ide na studia,zdalam na AE do Krakowa.Sa tam dwa jezyki.Wybralam ang i wloski.Przy czym wloskiego w ogole nie znam.Zastanawiam sie jeszcze nad zmiana na rosyjski.Jak wy sadzicie,ktory z tych jezykow jest latwiejszy?
Mi sie rosysjki bardzo podoba,ladnie brzmi
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 11:29   #9
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

mm zaraz postaram się znaleść ich stronkę i sprawdzę

co do włoskiego- piękny język
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 11:37   #10
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

niestety nie otwiera się
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 11:56   #11
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

co do wloskiego,wiem,ze piekny,ale czy przyadatny i przyszlosciowy?
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-13, 12:04   #12
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

Malenko,czy Twoj pseudonim powstal w zwiazku z filmem "malena",moze jestes podobna do M.Bellucci?piekna aktorka...
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 13:59   #13
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

mmm bravo tak....tzn oglądałam go ze znajomymi i tak jeden z kolegów nazwał mnie i zostało.....ale podobieństwo....mam ciemne włosy i włoskie korzenie ....nic więcej...no może trochę charakterami....
w każdym razie malena się przyjęła wśród znajomych, dla nich to moje imię,rzadkie w Polsce więc używając go daję znak rozpoznawczy znajomym niestety pobłądziłam przy logowaniu się do wizażu i wyszła malenka zamiast maleny....

Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 14:02   #14
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

na pewno nie tak jak angielski....ale kto to wie...w zyciu różne rzeczy się przydają...

Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 14:21   #15
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?Stokrocia

Włoski moim zdaniem łatwiejszy, bo nie ma odmiany przez przypadki i piszesz (mniej więcej) tak jak słyszysz.
Rosyjska ortografia też jest trudna. Ale za to słówka podobne

Nie przejmuj się, który trudniejszy, tylko który ci się bardziej podoba, jak się lubi język to łatwo wchodzi do głowy. Na rosyjskim może też być mniejsza grupa (chyba, że się mylę).
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 07:59   #16
Saga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale nie miałam przez kilka dni dostępu do Internetu. Mam nadzieję, że nie gniewasz się bardzo
Wszystkie informacje na temat szkoły na Straszewskiego znajdziesz na ich stronie http://www.callan.krakow.pl Ja chodziłam tam rok temu, więc coś mogło się zmienić. Na każdą lekcję przychodzi inny lektor i to jest bardzo ciekawe, bo nie dostosowujesz się do konktretnego sposobu mówienia i akcentu, ale do różnych. Np. dobrze pamiętam Daniela, który mówił dość szybko, a jak chciał nam trochę utrudnić , to mówił bardzo, bardzo szybko .
Jeśli chodzi o inne szkoły - próbowałam się zapisać do Profi Lingua (Podwale), ale po napisaniu olbrzymiego testu (jego wypełnianie zajęło mi 1,5 godziny ) pani w recepcji stwierdziła, że wolne miejsca już się skończyły i nie przyjmą mnie na żaden kurs.
Bell - jest bardzo polecaną szkołą, mój brat tam się uczył i był bardzo zadowolony, ale niestety nauka tam sporo kosztuje.
Dwie moje koleżanki uczyły się w szkole przy ul. Piłsudskiego. Kurs wygląda tam zupełnie tak jak lekcje w szkole - po kolei: sprawdzenie pracy domowej, czytanie, tłumaczenie gramatyki, ćwiczenia itd. I tak na każdej lekcji.
Saga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 10:03   #17
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Callan jest OK? a moze coś innego?

Saga a nie orientujesz się gdzie jest Stairways School ?? wiem, że była na Dunajewskiego, ale została gdzieś przeniesiona...gdzie nie wiem...

jestem coraz mniej przekonana do Callana,wolałabym zajęcia powiedzmy w 70% z polskim nauczycielem, a w 30% z nativem....muszę w miarę szybko zdecydować się którą szkołę wybieram...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:49   #18
emilak
Raczkowanie
 
Avatar emilak
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 58
metoda callana

hej dziewczyny,otrzymałam własnie propozycje pracy jako lektorka w szkole językowej.Mam uczyć metoda callana,szkolenie które musze przejśc kosztuje 200zł i nie wiem czy warto?Wiem,że sa wśród was filolożki,a może uczęszczałyscie na lekcje ta metoda to opiszcie wrażenia.Na początku byłam bardzo zadowolona,bo to moja pierwsza praca(jeszcze studiuję) i wydaje sie w miarę łatwa,ale chciałabym usłyszeć wasze opinie
emilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 14:29   #19
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: metoda callana

Ja znam tą metodę z drugiej strony, czyli jako uczeń/student i bardzo ją sobie chwalę. Zaczęłam praktycznie od zera i póki co po niepełnych 4 semestrach (zwykle zajęcia zaczynają się później niż w październiku, a kończą przed sesją, bo potem nikt nie ma czasu i ochoty na nie chodzić) jestem na poziomie stage'a 8. Nauka wg mnie jest łatwa i przyjemna, choć bywa monotonna, szczególnie, jeśli lektor nie wkłada "całego siebie". I dla lektora i dla ucznia/studenta jest to żmudne powtarzanie tych samych zdań aż do bólu prawie, że ale jednak uczniowi chyba ciężej to znieść, jeśli lektor nie robi nic tylko czyta kolejne zdania. Na takich lekcjach szybko się nudzi/ziewa/odlatuje myślami niewiadomo gdzie. A już najgorzej, jeśli z takim lektorem są dwie lekcje pod rząd Co innego, jeśli lektor czasem zmieni pytanie, czasem podpowie jakąś głupawą odpowiedź, coś pokaże (przydają się umiejętności naśladowania różnych odgłosów czy scenki rodem z dawnego programu Kalambury) - wtedy jest wesoło i czas szybko mija. To chyba tyle z moich rad. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Postaram się odpowiedzieć
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 15:39   #20
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: metoda callana

moja koleżanka uczy metodą callana i robi to z musu ekonomicznego, bo bardzo tej metody nie lubi i średnio wierzy w jej skuteczność. no i narzeka na nude, cały czas pracuje sie na podręczniku i mało jest miejsca na inwencje lektora, szkolenie jest podobna bardzo proste ale nie rozumiem dlaczego ty masz za nie płacić
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:16   #21
emilak
Raczkowanie
 
Avatar emilak
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 58
Dot.: metoda callana

no właśnie też nie wiem dlaczego mam płacic i to az 200zł,poza tym jednak nie mam gwarancji że dostane tę pracę,bo będzie selekcja na podstawie poprowadzonej lekcji.Podobno wszyscy raczej przechodzą,ale troche szkoda mi pieniędzy gdyby sie nie udało...Jedyny plus to to,że dostane certyfikat,moze mi sie przyda
emilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:21   #22
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: metoda callana

eee to mi wygląda na próbę wyciągania pieniędzy,, a to przeszkolenie jest tak proste, że nie wiem za co miałabyś płacić. jeśli to dla ciebie spory wydatek i do tego nie masz gwarancji zatrudnienia to lepiej się zastanowić. a jakby wyglądały twoje zarobki, gdybyś ew.została zatrudniona? wiesz coś na ten temat?
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 21:03   #23
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: metoda callana

Cytat:
Napisane przez MagJa
Ja znam tą metodę z drugiej strony, czyli jako uczeń/student i bardzo ją sobie chwalę. Zaczęłam praktycznie od zera i póki co po niepełnych 4 semestrach (zwykle zajęcia zaczynają się później niż w październiku, a kończą przed sesją, bo potem nikt nie ma czasu i ochoty na nie chodzić) jestem na poziomie stage'a 8. Nauka wg mnie jest łatwa i przyjemna, choć bywa monotonna, szczególnie, jeśli lektor nie wkłada "całego siebie". I dla lektora i dla ucznia/studenta jest to żmudne powtarzanie tych samych zdań aż do bólu prawie, że ale jednak uczniowi chyba ciężej to znieść, jeśli lektor nie robi nic tylko czyta kolejne zdania. Na takich lekcjach szybko się nudzi/ziewa/odlatuje myślami niewiadomo gdzie. A już najgorzej, jeśli z takim lektorem są dwie lekcje pod rząd Co innego, jeśli lektor czasem zmieni pytanie, czasem podpowie jakąś głupawą odpowiedź, coś pokaże (przydają się umiejętności naśladowania różnych odgłosów czy scenki rodem z dawnego programu Kalambury) - wtedy jest wesoło i czas szybko mija. To chyba tyle z moich rad. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Postaram się odpowiedzieć
A na czym tak namacalnie ta metoda polega? Slyszalam, ze jest polecana dla krotkotrwalej nauki, np. przed egzaminami Cambridge. Ponoc mozna duzo zapamietac, ale rownie duzo pozniej zapomniec. Pytam z czystej ciekawosci, bo wiele o tym slyszalam, ale nigdy konkretow

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 21:15   #24
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: metoda callana

Cytat:
Napisane przez Anahstasia
A na czym tak namacalnie ta metoda polega? Slyszalam, ze jest polecana dla krotkotrwalej nauki, np. przed egzaminami Cambridge. Ponoc mozna duzo zapamietac, ale rownie duzo pozniej zapomniec. Pytam z czystej ciekawosci, bo wiele o tym slyszalam, ale nigdy konkretow

Pozdrawiam!
Metoda polega na tym, że język angielski poznajesz w taki sam sposób, jak język ojczysty, czyli najpierw go słuchasz i co najwyżej powtarzasz za lektorem (mówię o nauce zupełnie od zera), potem sama zaczynasz mówić, a potem piszesz (ze słuchu, czyli są najzwyczajniejsze w świecie dyktanda). Słowa które poznajesz są tak dobrane, abyś mogła odpowiadać na zadane pytania bez konieczności zastanawiania się "a jak po ang jest to czy tamto". Na początku znaczenia niektórych słów pokazywane są ze specjalnej książeczki czy rysowane, potem raczej lektor wyjaśnia je po angielsku, ale posługując się znanym nam zasobem słów. Na lekcjach nie używa się praktycznie w ogóle języka polskiego (poza potwierdzaniem zrozumienia przez nas znaczenia danego słowa), ba! często lektorzy nie znają słowa w naszym ojczystym języku. A co do monotonności, to chodzi o to, że przez kilka kolejnych lekcji powtarza się te same zdania i pytania. Oczywiście za każdym razem dochodzą nowe, ale też powtarza się i te stare. Potem te najstarsze idą jakoby w zapomnienie, ale z drugiej strony zaczynają się dyktanda wykorzystujące poznane wcześniej słownictwo. I tak w kółko.
Moim zdaniem metoda ta jest dobra dla tych, którzy chcą się rozgadać, bo nie ma tu mowy o tym, że się będzie siedzieć cicho jak mysz pod miotłą i dal tych, którzy nie mają czasu na odrabianie ćwiczeń w domu (poza sprawdzaniem własnych dyktand nie robi się nic). Słabą stroną jest natomiast gramatyka. Wprowadzana jest na podobnej zasadzie, jak nowe słówka, czyli najpierw lektor coś wyjaśnia (po ang), a potem wałkujemy odpowiednie zdania. Tak więc na moje oko gramatykę jednak lepiej jeszcze ćwiczyć samemu w domu (choć ja póki co tego nie robię )
Mam nadzieję, że cokolwiek rozjaśniłam sprawę. Jak nie, to pytaj śmiało
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 21:23   #25
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: metoda callana

MagJa, slicznie dziekuje W pelni zaspokoilas moja ciekawosc Ja uczylam sie w Yorku i IHsie, 'tradycyjnymi' metodami i choc slyszalam o Callanie to nie odwazylam sie sprobowac
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 07:13   #26
beniaaa
BAN stały
 
Avatar beniaaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gdynia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)
Wiadomości: 97
Dot.: metoda callana

hmm.... a ja się uczyłam tą metodą pół roku i zrezygnowałam.... Mnie nie odpowiadało... A jeśli chodzi o wykładowców wszyscy byi mili i usmiechnięci aż do bolu... heh...
beniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 13:49   #27
Eruda
Przyczajenie
 
Avatar Eruda
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 6
Dot.: metoda callana

Ucze sie ta metoda od poltora roku i jestem na 10 stage'u.
Duzo zalezy od lektora, nie jest tak, ze nie moze miec on wlasnej inicjtywy czy pomyslow, moze, ale musi opierac sie na ksiazce. Ale czy metody tzw. tradycyjne nie opieraja sie rowniez na podrecznikach?
Dobry lektor musi byc bardzo kontaktowy, energiczny. Wtedy lekcje nie sa nudne, a uczen sporo zapamietuje. Jesli jestes taka osoba emilak to na pewno sie nadajesz. Wydaje mi sie, ze warto zaplacic 200zl, teraz szkol uczacych ta metoda jest sporo, jak nie tu to gdzie indziej mozesz starac sie o prace.

Bardzo czesto szkoly uczace metoda Callana proponuja kilka darmowych godzin probnych (darmowych jesli sie zrezygnuje). Osoby niezdecydowane bez problemu moga wiec sprawdzic, czy ta metoda im pasuje. Na poczatku jest maly szok, bo tylko sie mowi i trzeba szybko odpowiadac, ale jesli trafi sie na odpowiedniego prowadzacego, powinno sie podobac!
Eruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 11:51   #28
evuncia
Raczkowanie
 
Avatar evuncia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 463
Dot.: metoda callana

Ja uczę się w tej szkole rok i 4 miesiace, jestem na 6 stageu. Jestem bardzo zadowolona, nigdzie nie nauczyłam się tyle co w tej szkole (na innych kursach, w liceum). Polecam ta metodę osobą które palnują wyjazd za granicę. Jeśli chodzi o certyfikaty to lepiej wybrać inną metodę poniewaz w callanie mało się pisze, ważna jets przede wszystkim wymowa.
Jeśli chodzi o pracę w tej szkole to jest bardzo przyjemnie, sama gdybym była nauczycielką angielskiego starałam bym się tam o pracę.
evuncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 12:17   #29
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: metoda callana

Emilak a Ty będziesz uczyć metodą callana w polsce czy za granicą ?
Ja jestem w tej chwili na 5 stageu i jestem bardzo zadowolona tylko, że mnie uczą sami obcokrajowcy nie znający polskiego więc nie ma szans usłyszenia słowa po polsku natomiast moja koleżanka chodzi do innej szkoły uczącej tą metodą i u niej jest zupełnie inaczej - nauczyciel to polacy znający angielski i zajęcia wykładane sa w języku polskim co jest moim zdaniem troche bez sensu bo jest mniej efektywne i znacznie ogranicza kontakt z językiem obcym.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 12:30   #30
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: metoda callana

Czyli to takie troche kucie na pamiec?
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.