Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-12, 15:07   #811
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Cavvythecat to prawda ale w depresji endogennej nie bedziesz miec uchwytnego problemu terapeutycznego.
Nie twierdzę, że nie. Tylko że choroby psychiczne są złożone i nie można powiedzieć, że u każdego powód jest taki sam.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 15:08   #812
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
mam dokładnie to samo. Szukam już jakiejkolwiek pracy byle by było za co rachunki w przyszłym miesiącu zapłacić a telefon dalej milczy. Nawet jak bym poszła zarejestrować się do urzędu to przy umowie zlecenie i tak musiałabym się odrazu wyrejestrować
Ja pracuję właśnie na umowy zlecenia. Kilka różnych w miesiącu.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 16:37   #813
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Też właśnie chciałabym teraz dorwać coś na umowę zlecenie i w razie jak by fajna oferta się trafiła to bez problemu mogę potem zrezygnować. Jutro przejdę się do urzędu i zobaczę co mi tam babeczka powie.
maudy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 16:41   #814
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Też czegoś szukam, muszę mieć coś na drugi semestr i przerwę letnią, bo bez zajęcia chodzę po ścianach i ledwo wstaję z łóżka. Teraz mam wolne w czasie sesji i już ledwo wytrzymuję, ale chociaż mam naukę Masakra, mam nadzieję, że znajdę coś W KOŃCU.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 18:02   #815
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Też czegoś szukam, muszę mieć coś na drugi semestr i przerwę letnią, bo bez zajęcia chodzę po ścianach i ledwo wstaję z łóżka. Teraz mam wolne w czasie sesji i już ledwo wytrzymuję, ale chociaż mam naukę Masakra, mam nadzieję, że znajdę coś W KOŃCU.
Zazdro, ze dajesz rade się uczyć, ja własnie będę w grudniu składała rezygnację. Zawaliłam Jak zobaczyłam łacinę, to się poddałam.
Tzn jak się podleczę, to chcę wrócić. Za rok może.

Edytowane przez 201803071142
Czas edycji: 2017-12-12 o 18:04
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 18:05   #816
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Kobietki obecnie chodzę po ścianach na rzesach nie jem nic nie mogę nic zjeść nasila mi się mam nerwicę mam jej dosyć nie wiem jak wyjść z tego bagna, ciągle chodze spięta bez radości , nie potrafie rozmawiać z ludźmi szybko się denerwuję panikuję zamartwiam , dostałam leki Duloxetine Mylan 30mg oraz Sedam 3mg 1/2 . Któraś z was może przyjmowała ? teraz boje się skutkow ubocznych leków w trakcie przyjmowania.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 18:10   #817
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Kobietki obecnie chodzę po ścianach na rzesach nie jem nic nie mogę nic zjeść nasila mi się mam nerwicę mam jej dosyć nie wiem jak wyjść z tego bagna, ciągle chodze spięta bez radości , nie potrafie rozmawiać z ludźmi szybko się denerwuję panikuję zamartwiam , dostałam leki Duloxetine Mylan 30mg oraz Sedam 3mg 1/2 . Któraś z was może przyjmowała ? teraz boje się skutkow ubocznych leków w trakcie przyjmowania.
Ty się lepiej bój czy pomogą Skutkami sie zajmiesz później.
To drugie powinno pomóc z miejsca, bo to benzo, ale można stosować tylko kilka tygodni.
Pierwszego nie znam.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 18:26   #818
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Kobietki obecnie chodzę po ścianach na rzesach nie jem nic nie mogę nic zjeść nasila mi się mam nerwicę mam jej dosyć nie wiem jak wyjść z tego bagna, ciągle chodze spięta bez radości , nie potrafie rozmawiać z ludźmi szybko się denerwuję panikuję zamartwiam , dostałam leki Duloxetine Mylan 30mg oraz Sedam 3mg 1/2 . Któraś z was może przyjmowała ? teraz boje się skutkow ubocznych leków w trakcie przyjmowania.
Duloxetyna to dobry lek. A cos sie stalo ,ze tak.Ci sie pogorszylo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 18:45   #819
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Zazdro, ze dajesz rade się uczyć, ja własnie będę w grudniu składała rezygnację. Zawaliłam Jak zobaczyłam łacinę, to się poddałam.
Tzn jak się podleczę, to chcę wrócić. Za rok może.
Pamięciówka mi idzie niezbyt, ale mam lepszy okres ostatnio i trochę sobie poczytam zawsze.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 19:03   #820
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Mój lekarz POZ był pod wrażeniem, że i studia, i praca.
No ale dobrze, to to chyba tylko wyglądało z zewnątrz.

Uwielbiałam czytać, a ostatnio jakoś nie mogę.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 19:10   #821
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Duloxetyna to dobry lek. A cos sie stalo ,ze tak.Ci sie pogorszylo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jestem na stazu stosowałam pół roku Parogen ale strasznie po nim przytyłam , odstawiłam lek i nie radze sobie z emocjami ze skupieniem z rozmowa dosłownie z niczym ciągle tylko obgryzam paznokcie mam tiki nerwowe cięzko mi si,e wysłowić dosłownie jak uposledzony człowiek nie wiem co ze mną jest zmieniłam psychiatrę w swoim mieście ale trafilam na nie zbyt kontaktowego lekarza i myślę , Czy wykupić leki a stosowalaś ten lek ?? .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 20:58   #822
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Mój lekarz POZ był pod wrażeniem, że i studia, i praca.
No ale dobrze, to to chyba tylko wyglądało z zewnątrz.

Uwielbiałam czytać, a ostatnio jakoś nie mogę.
Haha to samo
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-12, 21:03   #823
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Też tak miałam na studiach dziennych. Studia , praca, działalność charytatywna, samorząd studencki. Teraz czuję się bez tego jak bym najlepszy okres miała już za sobą

Jutro postaram się też w końcu iść na siłownię i się tam zmasakrować. Kiedyś powiedziałam swojej lekarce że ' zakwasy są jeszcze gorsze niż samookaleczenie się. I że jak bym wiedziała że można mieć zakwasy kiedy się cięłam , nigdy bym tego nie robiła tylko poszła na siłownię" . Sukienka siedzeniem w domu się nie zdobędzie.
maudy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 10:02   #824
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
jestem na stazu stosowałam pół roku Parogen ale strasznie po nim przytyłam , odstawiłam lek i nie radze sobie z emocjami ze skupieniem z rozmowa dosłownie z niczym ciągle tylko obgryzam paznokcie mam tiki nerwowe cięzko mi si,e wysłowić dosłownie jak uposledzony człowiek nie wiem co ze mną jest zmieniłam psychiatrę w swoim mieście ale trafilam na nie zbyt kontaktowego lekarza i myślę , Czy wykupić leki a stosowalaś ten lek ?? .
Sama odstawilas leki ? Nagle ? Psychotropow nie wolno odstawiac z dnia na dzien ,bo mozna miec zaostrzenie z myslami sambojczymi plus objawy odstawienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-13, 22:04   #825
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Myśli samobójczych nie miałam nie mam aczkolwiek miałam dawkę zmniejszona tylko strasznie po parogenie nie stosuje obecnie żadnych bo boje się że zapadne w wir uzależniający jak było gdy stosowałam parogen czułam się ok gdy brałam ale jakby organizm przyzwyczaił się i chciał więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 09:40   #826
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Myśli samobójczych nie miałam nie mam aczkolwiek miałam dawkę zmniejszona tylko strasznie po parogenie nie stosuje obecnie żadnych bo boje się że zapadne w wir uzależniający jak było gdy stosowałam parogen czułam się ok gdy brałam ale jakby organizm przyzwyczaił się i chciał więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale bez lekow nie jestes w stanie teraz funkcjonowac.
Zobacz, jakbys miala nadcisnienie to tez musialabys brac I modyfikowac leki.
Tez sa skutki uboczne.
A jesli Twoj stan sie jeszcze bardziej pogorszy trudno bedzie z tego wyjsc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 10:03   #827
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Myśli samobójczych nie miałam nie mam aczkolwiek miałam dawkę zmniejszona tylko strasznie po parogenie nie stosuje obecnie żadnych bo boje się że zapadne w wir uzależniający jak było gdy stosowałam parogen czułam się ok gdy brałam ale jakby organizm przyzwyczaił się i chciał więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To podejście jest mi znane, choć głównie u mężczyzn. EX nie brał leków na nadciśnienie, bo musiałby je brać całe życie. Zmienił zdanie, jak go w ciężkim stanie zabrało pogotowie. Później jednak znów odmówił leczenia tarczycy.

Biorę leki, od niektórych jestem uzależniona, dlatego będę je zmieniać pod czujnym okiem specjalisty. Przez nie dłużej śpię, więc jakieś skutki uboczne są. Na szali było dłużej spać i łykać tabletki, albo rzucić się pod pociąg. To raczej prosta matematyka.

Bez leków - ciągła depresja i lęk.
Z lekami, cóż, funkcjonuję na 70-75% jak normalny człowiek.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 09:48   #828
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Ja bez leków w ogóle bym nie dotrwała do końca roku na 100%. Nawet z nimi jest ciężko, a bez? Nie, dziękuję.
Mam jakieś skutki uboczne, plus do niektórych organizm się przyzwyczaja, więc trzeba rozważnie, ale i tak biorę to zamiast głębokiej depresji.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-15, 11:17   #829
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Ja bez leków w ogóle bym nie dotrwała do końca roku na 100%. Nawet z nimi jest ciężko, a bez? Nie, dziękuję.
Mam jakieś skutki uboczne, plus do niektórych organizm się przyzwyczaja, więc trzeba rozważnie, ale i tak biorę to zamiast głębokiej depresji.
Ja tez nie, nawet z lekami zdarzają mi się takie lęki, że opuszczam zajęcia i mam pierdyliard rzeczy do nadrobienia, ale bez leków... Myśli samobójcze, kompletna niemoc, nie, dziękuję.

Btw wlasnie opuściłam parę zajęć i trochę mi się pod tyłkiem pali, ale zaczęłam nadrabiać, nawet ładnie dzisiaj kolokwium napisałam, więc poprawił mi się humor

Z moich skutków ubocznych to tylko czasami mdłości, ból głowy raz na jakiś czas i nadmierne pocenie, ale wolę to niż czarną rozpacz
__________________

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2017-12-15 o 11:18
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-18, 10:05   #830
dfgs
Raczkowanie
 
Avatar dfgs
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 35
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Dziewczyny, jakieś dwa tygodnie temu zamieniłam Parogen na Paroxinor i mniej więcej od tego czasu mam pogarszające się problemy trawienne. Czy to możliwe, że tak źle reaguję na zamiennik? Wątpię, żeby to był jakiś wirus. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Na opakowaniu Parogenu jest informacja "nie żuć", "nie rozgryzać", mam problem z połykaniem tabletek w całości, nie mogłam nigdzie znaleźć informacji dlaczego nie wolno rozgryzać, więc zapytałam lekarza. Jego odpowiedź brzmiała "a gryź sobie jak lubisz". No to gryzę. Paroksetyna może tak źle wpływać na żołądek?
Tak czy siak idę dziś do lekarza (mam nadzieję, że wysiedzę w kolejce...), ale chciałam zapytać Was o doświadczenia. Może po prostu ten lek nie jest dla mnie, chociaż on właśnie dobrze działa na nastrój
dfgs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 12:09   #831
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez dfgs Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakieś dwa tygodnie temu zamieniłam Parogen na Paroxinor i mniej więcej od tego czasu mam pogarszające się problemy trawienne. Czy to możliwe, że tak źle reaguję na zamiennik? Wątpię, żeby to był jakiś wirus. Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia. Na opakowaniu Parogenu jest informacja "nie żuć", "nie rozgryzać", mam problem z połykaniem tabletek w całości, nie mogłam nigdzie znaleźć informacji dlaczego nie wolno rozgryzać, więc zapytałam lekarza. Jego odpowiedź brzmiała "a gryź sobie jak lubisz". No to gryzę. Paroksetyna może tak źle wpływać na żołądek?
Tak czy siak idę dziś do lekarza (mam nadzieję, że wysiedzę w kolejce...), ale chciałam zapytać Was o doświadczenia. Może po prostu ten lek nie jest dla mnie, chociaż on właśnie dobrze działa na nastrój
W ulotce leku jest kontakt do producenta. Możesz zadzwonić na infolinię i zapytać czy dany lek można np przekroić, jeśli nie jesteś w stanie połknąć w całości jednej tabletki.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 17:26   #832
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Rozstał się ze mna facet po czterech latach w bardzo smutnych okolicznościach rzucił mnie niestety moja choroba leki czesto było to wypomniane wyśmiewane krytyka na poczatku dziennym teraz moja psychika się pogorszyło płaczę nie mogę sie na niczym skoncentrować na same Święta w dodatku Sylwester.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 17:36   #833
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Rozstał się ze mna facet po czterech latach w bardzo smutnych okolicznościach rzucił mnie niestety moja choroba leki czesto było to wypomniane wyśmiewane krytyka na poczatku dziennym teraz moja psychika się pogorszyło płaczę nie mogę sie na niczym skoncentrować na same Święta w dodatku Sylwester.

Przykro mi
Chyba każdą z nas to spotkało niestety.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 19:36   #834
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

witajcie,
chciałam się zapytać czy któraś z was brała lek afobam, oraz czy macie fobie przed lataniem samolotem

w wakacje dowiedziałam się że panicznie boje się latać, teraz czeka mnie kolejny lot, dużo dłuższy bo 2 x 7godzin.
Byłam u lekarza i przepisał mi tableki uspokajające Afobam, przeczytałam w internecie że ludzie różnie na nie reagują więc wzięłam sobie na próbe w domu najmniejszą dawkę 0,25mg. W efekcie jestem rozluźniona, ale nie jest mi wszystko obojętne, a na taki stan jednak liczę. Teraz pytanie czy jeśli zwiększe dawkę do 0,50mg to czy efekt będzie silniejszy, oraz czy istnieje ryzyko, że jeśli teraz jest ok, to przy większej dawce mogą pojawić się niespodziewane efekty uboczne? Aha i czy mogę wziąć dawkę leku dwa razy, przy jednym i przy drugim locie.
pozdrówki

Edytowane przez a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Czas edycji: 2017-12-18 o 19:37
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 19:53   #835
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Możesz wziąć 2 razy, czemu nie? Ważne tylko, żeby nie brać za długo, bo podobno uzależnia. Miałam przepisany raz
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 20:01   #836
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;79791881]witajcie,
chciałam się zapytać czy któraś z was brała lek afobam, oraz czy macie fobie przed lataniem samolotem

w wakacje dowiedziałam się że panicznie boje się latać, teraz czeka mnie kolejny lot, dużo dłuższy bo 2 x 7godzin.
Byłam u lekarza i przepisał mi tableki uspokajające Afobam, przeczytałam w internecie że ludzie różnie na nie reagują więc wzięłam sobie na próbe w domu najmniejszą dawkę 0,25mg. W efekcie jestem rozluźniona, ale nie jest mi wszystko obojętne, a na taki stan jednak liczę. Teraz pytanie czy jeśli zwiększe dawkę do 0,50mg to czy efekt będzie silniejszy, oraz czy istnieje ryzyko, że jeśli teraz jest ok, to przy większej dawce mogą pojawić się niespodziewane efekty uboczne? Aha i czy mogę wziąć dawkę leku dwa razy, przy jednym i przy drugim locie.
pozdrówki [/QUOTE]

Możesz go wcinać do ok 4 tygodni non stop z tego, co mówi ulotka.
Ja go uwielbiam i boleję, że niedługo będę musiała odstawić. Właściwie tylko dzięki niemu jakoś funkcjonuję i chodzę do pracy. Dziś pierwszy raz wzięłam dawkę 0,5mg, ale miałam atak paniki. Wcześniej na silne lęki 0,25mg, własciwie codziennie. Własnie czuję, że powoli mam odlot. Chyba po 0,5mg będzie po prostu spanie, jak po innych benzodiazepinach.

To rozluźnienie to taki cudowny haj Wcale się nie dziwię, że ludzie stają się lekomanami...

Edytowane przez 201803071142
Czas edycji: 2017-12-18 o 20:03
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 20:14   #837
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

ehhh, ja miałam brać doraznie, ale czasem jak mam zajęcia na 8 to nie zdąży zadziałać i i tak zostaję w domu... A niedługo mi się opakowanie kończy, może dotrwam do końca semestru biorąc tylko w te najgorsze dni.

W styczniu wreszcie idę do psychoterapeuty, miałam już zacząć w listopadzie, ale moja wybrana terapeutka poszła na długi urlop zdrowotny i dopiero teraz zdecydowałam się na inną. A potrzebuję terapii koniecznie, zaliczyłam od listopada psychiatrę 3 razy, bo miałam kryzysy. Chcę się pozbyć tych lęków wreszcie, ale pewnie to potrwa dłuuugo.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 20:17   #838
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Mi terapia daje mega kopa do działania, trochę do budowania pewności siebie, ale jeśli chodzi o lęki, to niewiele.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 20:19   #839
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Możesz go wcinać do ok 4 tygodni non stop z tego, co mówi ulotka.
Ja go uwielbiam i boleję, że niedługo będę musiała odstawić. Właściwie tylko dzięki niemu jakoś funkcjonuję i chodzę do pracy. Dziś pierwszy raz wzięłam dawkę 0,5mg, ale miałam atak paniki. Wcześniej na silne lęki 0,25mg, własciwie codziennie. Własnie czuję, że powoli mam odlot. Chyba po 0,5mg będzie po prostu spanie, jak po innych benzodiazepinach.

To rozluźnienie to taki cudowny haj Wcale się nie dziwię, że ludzie stają się lekomanami...
Oooj ten haj jest właśnie zdradziecki i uzależnia

czyli sugerujesz ze dawka 0,5mg będzie ok?
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-18, 20:21   #840
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Kurde, a ja całe życie czegoś się podświadomie boję zresztą pewnie jak dużo z nas tutaj... Z pewnością siebie nie mam problemów, więc skąd te lęki? Ale kop do działania się przyda bardzo. Długo jesteś na terapii?
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-21 01:30:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.